Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťatko zapáchá

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: Koťatko zapáchá
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 20:05:44
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mám dvouměsíční kočičku a od té doby, co jsem ji dostala, cítím z její srsti na zádech a z pod ocasu takový nepříjemný zápach. Z tlamičky jí nesmrdí, je hravá, v pořádku. Zdá se mi, že ten zápach narůstá.
Původní majitelka se s ničím takovým nesetkala.
Je nějaká kotěcí nemoc, která se projevuje nepříjemným zápachem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: smraďoch
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 20:33:34
Odpovědět s citátem

Už si to moc nepamatuji, je to přece už skoro dva roky, ale myslím, že když jsme si přivezli naší Bětušku, jako 3 měsíční kotě, tak taky smrděla a to dost výrazně Embarassed . Několikrát jsem jí otřela vlhkou žínkou, ale už nevím jak jsme se toho zbavili. Smrděla ale úplně strašně a to byla kotě od "chovatelky" Mad . Myslím, že jsme jí jen často otírali tou vlhkou žínkou. Pak nějak vyčichla, když měnila srst. Dokonce jsem na ní chtěla koupit i kočičí parfém Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zolty



Založen: 13.01.2008
Příspěvky: 13

Předmět: Re: Koťatko zapáchá
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2008 18:03:40
Odpovědět s citátem

Ahoj, malého kocourka mám doma pár dní a se smradem mám zkušenosti jeno z části a hlavně vím, co je jejich příčinou.. hrozně mu totiž příde srandovní píseček, kam chodí na záchod. Nedávno se přišel mazlit a silně zapáchal. Vykoupala jsem ho a pak ho pozorovala.. on jak si tam hrál, tak se vyválel v moči a stolici.. není to taky váš problém?.. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: smraďoch
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2008 19:16:36
Odpovědět s citátem

Tohodle chování jsem u Bětušky nikdy světkem nebyla, ale zato náš Matýsek Embarassed . Ten když šel poprvé na svůj otevřený záchůdek, tak ho snad bral jako hřiště. Nadšene z něj vyhazoval stelivo, lovil ho a válel se v něm a to bylo úplně nové, čistě dané jen pro něj. Otevřený záchůdek jsem tedy zbalila a u krytého nemá tolik prostoru k dovádění, ač občas dokáže přestěhovat půlku steliva na rohožku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Koťatko zapáchá
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 6:57:44
Odpovědět s citátem

My si Rubku přinesli z útulku a taky nevoněla moc vábně ... dokonce nám paní z útulku přímo doporučila jí vykoupat, až dorazíme domů. Vzhledem k tomu, že jsme pak zplesnivěli, zbavili jsme se "smrádku" celkem rychle.

Doporučuju to, co Laalaa, otírat; existují dokonce ubrousky určené pro čištění srsti (např. od firmy Héry, jsou dražší, ale voní), když nebudou ty, určitě bude stačit vlhká žínka, nebo se můžete odvážit koupit šampon a kotě okoupat.

Rozhodně to není nemoc, spíš si myslím, že je to i způsobené tím, jak se v původních domovech čičiny vzájemně olizují, tak se ten pach z různých čistících tlamiček zůstane v srsti.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: dětský pudr
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 9:37:12
Odpovědět s citátem

Sice nemám zkušenost s pušícím koťátkem, ale chovatelka mi kdysi doporučila, abych kočičákovi jednou za čas vetřela do kožíšku trochu dětského pudru, když se mi bude zdát, že se mu mastí kožíšek. Takže mně napadlo, že byste to mohla zkusit... Občas si nasypu trochu pudru na ruce, rozetřu ho a pak ho hezky párkrát pohladím.. prostě ho občas takhle lehce navoním, když se mi zdá, že někde nasmrádl Very Happy
Takže já bych ho asi vykoupala a pak na něj občas šla s tím pudrem (asi ho nejde koupat pořád dokola, než přestane pušit Smile ) Jinak my máme johnson & johnson dětský zásyp, voní moooc hezky a kočičákovi to nevadí Wink
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 17:28:56
Odpovědět s citátem

Náš bárníka taky strašně smrděl když jsem ho dotáhla domů. Manžel ho chtěl hned koupat. Ale do týdne to z jeho srsti z nejhoršího vyčichlo a potom pomáhal mi dělat a smažit bramboráky.(to začal smrdět po česenku) to už tak nepříjemný nebylo. Kočin vyčuchne Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
2
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)
3
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top