Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Strašně slintá, po očkování?

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: Strašně slintá, po očkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 19:54:53
Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěla jsem poprosit o radu.V úterý jsme byli s číčou na běžném ročním očkování. Celý den i ve středu byla o.k.ale dnes po příchodu z práce jsem se lekla.Všude po bytě jsou loužičky slin,ležela i na posteli a je tam mokrý koláč. Sad Když sedí, kape jí z pusy jak z vodovodního kohoutku.Čím to může být? Ještě jsem se u ní s ním nikdy nesetkala! Taky strašně moc pije, pořád jí vidím u misky,asi doplňuje tu ztrátu tekutin. Může to být rakce na to očkování? Já hned plaším,ale normální mi to nepřijde. Mám s ní jít hned radši na veterinu? Děkuji za případné odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 20:07:54
Odpovědět s citátem

Já bych pádila na veterinu a na nic nečekala. To může mít spoustu důvodů...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 20:53:44
Odpovědět s citátem

No asi budu taky pádit,ale dostanu se tam až zítra večer po práci a jsem z toho nějaká vystreslá,tohle měla i moje předchozí kočka,vypadalo to jako banalita a měsíc od začátku jejího slintání jsem jí pohřbila, proto se strašně bojím. Pak se přišlo na to, že měla nádor na ledvinách,ale nevím, zda to mělo souvislost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 20:57:20
Odpovědět s citátem

Já jsem v těchto věcech laik, takže nějakou možnou příčinu vám neporadím, ale mohlo by to být opradvu dost věcí. Ty ledviny mě napadly taky jako první, tím, že hodně pije, je to dost pravděpodobné...Náš Kuba takhle hrozně slintal po kapkách, co dostával na kašel, byly strašně hořký, tak třeba taky vaše čičina někde něco slízla. Ale určitě doporučuju veterinu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: slintání
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 21:18:53
Odpovědět s citátem

Moje kočka neuvěřitelně slintala po aplikaci Profenderu (šetrné odčervení), který se jen zakápne kočce mezi lopatky. Neolízla ho nic - slintala už během aplikace!!! Byla to reakce na chemii, přešlo to samo během jednoho dne. Netvrdím, že Vaše kočka je jen alergická na vakcínu, ale to slintání mi tuto zkušenost připomnělo. Držím palce, ať je to jen ta reakce!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 22:13:47
Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi. Pomněnko a je možné, že se ta reakce objevila až za dva dny po tom očkování? Jak to bylo u vás? Nikdy dříve mi tohle nedělala,teď poslintala během 5 min.půl postele. Modlím se, aby jí to do zítra přešlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 23:05:08
Odpovědět s citátem

Na reakci po očkování mi to připadá pozdě. Nemohla třeba něco olízat nebo sníst?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2007 10:09:30
Odpovědět s citátem

Aleno,nad tím už jsem taky přemýšlela,ale na nic jsem nepřišla,jídlo měla stejné jako vždycky a jinak doma už mám kytky a všechno z jejího dosahu,tak fakt nevím. Každopádně budu asi muset na tu veterinu. Díky za názor, mně to taky přišlo z očkování nějaké divné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2007 10:19:52
Odpovědět s citátem

Podívejte se kočičce i do tlamičky, jestli tam nemá vřídky, kdysi tu řešila Verunka slintání u svého kočičáka ( http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1915&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= ) nejdřív to vypadalo na to, že něco snědl, ale nakonec se z toho vyvinula mírnější forma kalicivirozy, i když na ní byl očkován.
Kaliciviroza je ve standardním očkování, neumím si nějak moc představit, že by očkování spustilo nemoc, ale nějak mě poslední dobou u kočiček a jejich zdraví toho moc nepřekvapuje.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2007 16:52:43
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak slintání nám neustalo, do tlamky jsem jakž takž /co kočka dovolila/ koukala a nic nevidím a hlavně jí tlamičku kontroloval i vet před tím, než jí očkoval. Pro klid duše jsem tam dnes jela znova. Prý reakce na očkování nepřipadá v úvahu, to by mohlo být tak bezprostředně po očkování a ne za další dva dny,vet se ptal,zda mi neožrala kytku, neslízala čistící prostředky apod. Ale já si ničeho vědoma nejsem, dávám na to pozor. Pije strašně moc a to proto,že jak slintá, ztrácí tekutiny. O kalciviroze nic neříkal. Kočka jinak normálně jí, je celkem čilá a víc jí toho vytéká právě když je v klidu a leží nebo sedí. Dostaly jsme atb. a máme přijít zítra.Moc moudrá z toho nejsem. Diskuzi na linku od April jsem pročetla a i si jí pamatuju, když se tu řešila jako aktuální,ale brouk taky v této zimě asi nepřipadá v úvahu,tak nevím. Děkuji za rady a snad to bude dobré,jen se modlím, aby to nebylo něco vážného jako u předchozí kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: Slintání
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2007 11:01:21
Odpovědět s citátem

Zdravím,

co se týká uváděného zvýšeného pití, rozhodně bych ihned nechala udělat krevní rozbor, minimálně funkci ledvin, jater a rozhodně i glukozu. Nadměrné pití je i bez všeho ostatního dost varovný a zásadní signál problému.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Slintání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 13:38:55
Odpovědět s citátem

A jak to nakonec dopadlo? Prave se nam to totiz stalo taky.. Crying or Very sad Muj kocourek od rana slinta, hlavne kdyz lezi, tak ma za chvili pod tlamickou louzicku.. Jinak je vsechno uplne normani, na zachod chodi jako vzdycky, od jidla aby ho clovek vyhanel Smile Prave jsme byli u veta, ale rekl, ze ma jenom nejaky maly podrazdeni v tlamce, nic neobvyklyho a jinak nic nenasel, takze nas poslal domu.. Pry by to mohl byt stres?? Ale nic se nestalo, tak nevim Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Slintání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 14:45:42
Odpovědět s citátem

lentilka napsal:
A jak to nakonec dopadlo? Prave se nam to totiz stalo taky.. Crying or Very sad Muj kocourek od rana slinta, hlavne kdyz lezi, tak ma za chvili pod tlamickou louzicku.. Jinak je vsechno uplne normani, na zachod chodi jako vzdycky, od jidla aby ho clovek vyhanel Smile Prave jsme byli u veta, ale rekl, ze ma jenom nejaky maly podrazdeni v tlamce, nic neobvyklyho a jinak nic nenasel, takze nas poslal domu.. Pry by to mohl byt stres?? Ale nic se nestalo, tak nevim Question


Já měla skotskou klapouchou kočičku, která zvěrsky slintala, když jsem ji dala do přenosky a jela s ní na veterinu-tak z toho stresu. Vytahovala jsem ji z přenosky obalenou slinami a z bedýnky jsem je mohla vylévat. Taky tak příšerně slintala při prvním našem očkování, přímo při akci. Bylo to neskutečné, v životě jsem netušila, kolik slin je během krátké chvíle schopná vyprodukovat malá čičina. Nebyla to žádná nemoc, jen stres a nevyrovnaná, citově rozhozená kočka. Neměla dobré dětství. Po roce trpělivé práce se z ní stala moje mazlivka, která mi naprosto důvěřovala a už se nic podobného nekonalo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Mňoukání a štěkání (22x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (17x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top