Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kakání na linku

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Mirieska



Založen: 08.08.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: Kakání na linku
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2008 19:08:58
Odpovědět s citátem

Ahojky, obracím se na Vás s prosbou o radu. Mám téměř dva roky starého Mainského mývalího kocourka (viz. zlatá kniha koček-Charlie alias Karel). Odmalička byl velice čistotný, nikdy nikde nic neprovedl a poctivě chodil do záchůdku. Je to naprosto bezproblémový kocour pohodář o to víc mě proto zaráží, co dnes provedl. A sice-ráno jsem našla hovínko v rohu na nerezové odkapávací lince v kuchyně. Nechápu proč to udělal i vzhledem k tomu, že den předtím jsem mu kompletně vyčistila oba jeho záchůdky. Snažím se v tom najít nějakou formu protestu z jeho strany, jak to většinou v podobných případech divného chování bývá, ale opravsu nic mě nenapadá. Nevím co s tím. Jistě mi dáte za pravdu, že horší místo si vybrat nemohl. Bojím se aby se to zítra ráno neopakovalo. Zakoupila jsem specíální sprej, který mi ve zverimexu prodali a který prý má odpuzovat kočky, tak nevím zda to zafunguje. prosím poraďte. Moc děkuji Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Kakání na linku
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 7:41:17
Odpovědět s citátem

Jestli šlo o jedno hovínko a ne o celou hromádku, mohlo se tam dostat přilepené na kocourově srsti. Mám kočku s delší srstí a myslím, že mainky mají rovněž takovou "sukničku" u prdelky a taky se mi stává, že najdu hovínko tam, kde se vyskytovat nemá - zkrátka "odpadne" později.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mirieska



Založen: 08.08.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 16:39:41
Odpovědět s citátem

Dík za odpověď, ale bohužel nešlo jen o jedno "hovínko", ale pořádný hovno. Very Happy T Very Happy T Very Happy akže si myslí, že omylem se tam nedostalo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 7:01:34
Odpovědět s citátem

Pokud to bylo výjimečné a nebude se to opakovat pravidelně, mohlo jít jen o nějakou momentální nelibost - jestli jste kompletně čistila záchůdky, mohly mu "smrdět" nějakým čistidlem a takhle to dal najevo, nebo jste třeba použila na tu odkapávací desku něco, co se mu nelíbilo.

Jestli se to nebude opakovat, asi bych žádné odpuzovače nepoužívala; spíš ho hlídejte a kdyby se tam "usazoval", tak ho vyžeňte do záchůdku.

April

P.S.: Jednalo se opravdu o hovňouse? Je to sice divný dotaz, ale takový vyzvracený ukázkový bezoár mívá totiž naprosto stejnej tvar, jak hovňous a občas dojde k záměně, až když to člověk "zkoumá" tak zjistí, že to hovňous není Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2008 9:46:40
Odpovědět s citátem

April napsal:
P.S.: Jednalo se opravdu o hovňouse? Je to sice divný dotaz, ale takový vyzvracený ukázkový bezoár mívá totiž naprosto stejnej tvar, jak hovňous a občas dojde k záměně, až když to člověk "zkoumá" tak zjistí, že to hovňous není Smile


Tak mam podobny problem. Dneska - behem asi tydne? - jsem uz podruhe nasla v loznici cosi jako hovnouse. Jeden byl pod posteli uz driv,je pravda,ze pri blizsim pohledu tam byly dost patrne chlupy,ale tvarove uplne jak bobek a melo to tak 4 cm. Tak si rikam,ze kdyby to byl hovnous,tak bychom to urcite citili - zvlast primo pod casti,kde mame hlavu. A dneska rano jsem nasla dalsi,ale bylo to cerstve,ne tak vysusene a spis hnede,mezi odpocivadlem a nasi posteli. Mela jsem za to,ze to je hovinko a podle mnozstvi chlupu jednoznacne Twixovo. Ale kdyz jsem si ted precetla tenhle April prispevek,tak uplne nevim. Navic Twix nikdy nic ani zadne bezoary nezvracel,takze jsem nic podobneho nevidela.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2008 10:09:45
Odpovědět s citátem

Maxíš povětšinou klasický bezoáry taky nezvrací ... ale občas se mu nějakej povede .... když vyzvracel "svůj první" moje reakce byla, že to fakt vypadá jak dlouhej hovňous, takovej váleček.
Tak je možný, že Twix měl bezoárovou premiéru Smile

Jinak na netu se najde fakt všechno Very Happy
http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Long-haired-cat-hairball.jpg
http://cat-chitchat.pictures-of-cats.org/2008/02/cat-hairballs.html
http://farm1.static.flickr.com/86/222101180_845da42cc8.jpg
http://farm1.static.flickr.com/83/247342826_c3df5bdeea.jpg?v=0
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2008 10:35:17
Odpovědět s citátem

April napsal:

http://farm1.static.flickr.com/86/222101180_845da42cc8.jpg
http://farm1.static.flickr.com/83/247342826_c3df5bdeea.jpg?v=0


Very Happy ehm... no to teda! tak tyhle dva tomu asi nejvic odpovidaji vcetne toho "mokryho" fleku okolo,tak asi jo. To jsem rada,protoze jsem uz lekla,ze mu neco vadi a dela naschvaly a my budeme patrat,o co jde Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2008 11:30:51
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
April napsal:

http://farm1.static.flickr.com/86/222101180_845da42cc8.jpg
http://farm1.static.flickr.com/83/247342826_c3df5bdeea.jpg?v=0


Very Happy ehm... no to teda! tak tyhle dva tomu asi nejvic odpovidaji vcetne toho "mokryho" fleku okolo,tak asi jo. To jsem rada,protoze jsem uz lekla,ze mu neco vadi a dela naschvaly a my budeme patrat,o co jde Smile


to znám, takový bezoáry máme doma občas také, manžel se taky zděsil, že je to -ovno. Ale základní rozdíl je, že bezoár opravdu nepáchne Smile))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2008 12:32:17
Odpovědět s citátem

Taky jsme měli v sobotu bezoárovou premiéru a byla jsem v šoku. Přesně jako pořádné ..vno. Byly dokonce čtyři a pěkně veliké. Ale opravdu vůbec nesmrdí, oproti našim super smrdivým bobkům!! Confused Měly světle hnědou barvu a byly v nich naprosto jasně patrné celé granule.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janiik



Založen: 18.09.2008
Příspěvky: 8

Předmět: kakání mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 12:48:46
Odpovědět s citátem

Ještě k tomu kakání...naši tříměsíční kočičku máme pár dní, s o něco starším kocourkem se sžila bez problémů, dokonce se zdá, že si na něho začíná vyskakovat. Při jídle ze společné misky, ke které ji kocour přeochotně pouští, občas zamručí a kocour způsobně čeká než se madam napapá. Takže vzhledem k pohodovému soužití nás trochu překvapilo, když se nám kočička už dvakrát vykakala na zem, vždy ale na utěrku, kterou si předtím shodila z topení. Přistihli jsme ji až když si hovínko zahrabávala jako na záchůdku. Nějak jsme to nedramatizovali, jen na ni zasyčeli a jelikož zahučela pod skříň, neposadili jsme ji poté na záchůdek. Nepřipadá mi to jako forma protestu, kočička působí spokojeně. Možná to jen souvisí s aklimatizací a časem se to srovná, ale proč používá utěrky??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 14:14:21
Odpovědět s citátem

Zkuste schovat utěrky Smile))

Nám toto dělal kočičák, když byl malý. Měla jsem pro něj od mamky vyrobené polštáře, jenže od do nich chodil čurat. Poprvé, podruhé... pak jsme polštáře vyhodili a byl klid. Jesti je třeba ještě ta utěrka teplá, může jí to dělat dobře chodit právě tam.

No a samozřejmě, a to už tu bylo psané několikrát - jestli má bez problémů přístupný záchudek, a tak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 16:10:45
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Zkuste schovat utěrky Smile))

Nám toto dělal kočičák, když byl malý. Měla jsem pro něj od mamky vyrobené polštáře, jenže od do nich chodil čurat. Poprvé, podruhé... pak jsme polštáře vyhodili a byl klid. Jesti je třeba ještě ta utěrka teplá, může jí to dělat dobře chodit právě tam.

No a samozřejmě, a to už tu bylo psané několikrát - jestli má bez problémů přístupný záchudek, a tak.


Náš Adam pořád čas od času počůrá jeden ze dvou pelíšků-buď psa-(první jsem už vyhodila, neustálým praním byl zničený) nebo jejich vlastní, kočičí. Ty mají dva, vytrvale ochcává jeden. Nepřišla jsem na žádnou souvislost, kdy a proč, prostě někdy a proto Twisted Evil Co nevidět bude taky na vyhození Evil or Very Mad Ale na druhé straně si říkám, díky bohu, že je to jen tohle, postel by byla horší. Přitom je vykastrovaný, a ani kastrace tuhle jeho vášeň neodstranila...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 9:42:56
Odpovědět s citátem

Sice s tímto problémem osobní zkušenost nemám, ale údajně by mohl pomoci výrobek Feliway, který by měl kočičáka naladit správně aby se cítil dobře a nedělal nepřístojnosti. V tomto případě se dá za zkoušku jen pár peněz a maximálně to nepomůže.

http://www.vet-feromony.cz/Co_je_to_FELIWAY.html
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 9:56:34
Odpovědět s citátem

Ahoj,
kočky mají záchůdek v koupelně a kočka když se vykadí, tak vleze do prádelního koše a vytáhne nějaké tričko, ponožku a začně s tím přikrývat svůj výtvor. Koupila jsem kvůli tomu zacvakavací prádelní koš. Když jsem si jí jako malé koťe přivezli, tak kradla manželovi ponožky a čurala do nich. Pak přišlo období, kdy začala čůrat vedle toalety i kadit. Sundala jsem boudičku a byl klid. Dnes už mi nic neudělá.
Bezoáry jsou někdy fakt nechutný. Pamatuji si první bezoár našeho prvního koucoura. Taková mega šiška, která fakt vypadala jako bobek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top