Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dracena - pokojová palma

Fórum: Nebezpečí

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Xamantha
Anonymní





Předmět: Dracena - pokojová palma
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2005 12:36:33
Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda-li je Dracena jedovatá. Zatím jsem jí v žádném seznamu jedovatých rostlin nenašla, ale radši se ptám, protože náš kocourek strašně rád okusuje a ožírá naše kytičky. Máte někdo zkušenosti s Dracenou a kočičkou? Máme se obávat?

Díky za radu, Lenka
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2005 23:15:07
Odpovědět s citátem

Dala jsem si do Seznamu vyhledat zároveň "Dracena" a "kočky" ("kočka") a z nalezených příspěvků jsem pochopila, že ji některé kočky běžně okusují, a nenašla jsem tam, že by měly nějaké špatné následky. Taky jsem ale našla názor, že Dracena má alergenní mléko, ale že dotyčný neví, jestli je jedovatá po pozření. Tak se zkuste taky porozhlédnout, co z toho pochopíte vy...
_________________
Jana (Micinka a Tulinka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eva I
Anonymní





Předmět: Dracena
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 0:20:12
Odpovědět s citátem

Polovina draceny zlikvidovana, kocour zije bez nejmensich problemu:) myslim ze je to jasny dukaz ze je to pouze pekna zelena kyticka:) Ja ji taky mezi jedovatymi kytkami nenasla, vsechno ostatni co by jedovate byt mohlo jsem odstranila. Mimochodem nasadila sem kocici travu a dala ji kockam at si s ni delaji co chteji. Spokojene ji ozirali a kdyz jsem se druhy den vzbudila, prisla mi trava nejak podivne splihla....zahy jsem pochopila duvod. Kocour naznal ze je to pohodlny mekky pelisek a tak se uvelebil v kvetinaci Smile)Vypadal v tom jako velikonocni zajicek v oseni:)
Velikonoce se blizi:))
Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: dracéna
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2005 11:38:14
Odpovědět s citátem

Mámina kočka si i při dostatku trávy vylepšuje buď jídelníček, nebo hračky. Má ji v práci skoro rok a zjevně problémy nemá. Jedná se o běžnou drácenu, které jsou v každém květinářství. Takže závěr by byl- zřejmě nebezpečná je kočka kytce a ne naopak.
K osení: náš Čert si v trávě rovněž udělal pelech, načůral do ní a rozhrabal hlínu z květináče.[img] Rolling Eyes [/img] Takže taky tak.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2005 7:30:24
Odpovědět s citátem

Také hlásím, že Ali likviduje dracenu úspěšně už rok a půl a je stále zdráv a naživu Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2005 9:13:30
Odpovědět s citátem

Romeo zlikvidoval nejen dracenu - a teď se snaží likvidovat ještě jedn Wink u - ale úplně zrušil i Nolinu - od kmenu (po kterém šplhá) až po listy a v pohodě...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2006 12:25:01
Odpovědět s citátem

Jen se chci přesvědčit jestli dracena není opravdu jedovatá. Damča lozí po kytkách, ale orchidee, hvězdník a aloe ho nechává chladným, ale dracena a šáchor ne. Šáchor je v pohodě (teda naše kytka ne - nestíhá růst... Laughing ), ale ta dracena se mi nelíbí. Dost často ji nacházím na zemi shozenou z police a je vidět, že je ožraná. Mám přece jen obavy. Znáky nějaké přiotrávenosti (zvracení, malátnost či průjem) jsem nezpozorovala, ale taky ji nezbaštil nikdy moc...

Jinak mezi prudce jedovaté a nejen pro kočky je Madagaskarská palma Pachypodium

http://www.celysvet.cz/pachypodium.php
Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2006 12:27:21
Odpovědět s citátem

Ten příspěvek je odemně.

Zapomněla jsem se přihlásit.

Embarassed
Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2006 21:28:14
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Jen se chci přesvědčit jestli dracena není opravdu jedovatá. Damča lozí po kytkách, ale orchidee, hvězdník a aloe ho nechává chladným, ale dracena a šáchor ne. Šáchor je v pohodě (teda naše kytka ne - nestíhá růst... Laughing ), ale ta dracena se mi nelíbí. Dost často ji nacházím na zemi shozenou z police a je vidět, že je ožraná. Mám přece jen obavy. Znáky nějaké přiotrávenosti (zvracení, malátnost či průjem) jsem nezpozorovala, ale taky ji nezbaštil nikdy moc...

Jinak mezi prudce jedovaté a nejen pro kočky je Madagaskarská palma Pachypodium

http://www.celysvet.cz/pachypodium.php


U nas taky dracena trpi pod najezdy vsech tri kocicek. Ozrana je naprosto dokonale a kdyby mela byt jedovata, tak nase kocicky uz by tady nejspis nebyly. Jedovata opravdu neni. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: dracena
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2006 13:37:41
Odpovědět s citátem

no tak Eddie je rovnaky milovnik dracen ako asi vsetky macky. dracena jedovata nie je.
najprv zlikvidoval asi meter a pol vysoku dracenu spolubyvajucej, lebo sa po nej vyborne lozilo Very Happy len ho neudrzala (Eddie ma 5 kg)
potom obhryzal moje dve draceny, ale odnaucila som ho to. dokonca ich uz ani nezhaduje z policky Smile
takze odporucam vysadit travu, uz je pekne aj na balkone a 200 krat macicke vytvetlit, ze sa to nesmie (obhryzat dracenu) Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2006 13:58:29
Odpovědět s citátem

Nechci Vás znepokojovat, ale také jsem všude hledala informace ohledně draceny, protože i naše kočičky ji začali nemilosrdně likvidovat. V jednom katalogu jsem našla u dracen informaci, že obsahuje nebezpečné látky, ale nedaří se mi zjistit v které části rostliny jsou a v jakém množství či po jakém způsobu požítí jsou nebezpečné pro kočky. Zatím putovala dracena do pokoje mimo dosah koček. Pokud byste někdo našel bližší informace, prosím Vás o info..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martinka



Založen: 04.06.2004
Příspěvky: 27
Bydliště: Jirkov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2006 19:49:32
Odpovědět s citátem

Dracena je Zrzounova nejoblíbenější kytka...likviduje jeji dlouhé uschlé listy, které tahá po celém bytě.. vlastne se o tu kyticku stará právě proto, že ji zbavuje těch starých listů.. Smile Jinak jeho zajimá každá kytka, takže ty jedovaté dávám do nedostupných míst, i když se jich postupně zbavuju, ale dracena se osvedcila bez problémů
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Britská krátkosrstá kočka (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top