Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vyšetření moči


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jarka



Založen: 07.07.2008
Příspěvky: 5

Předmět: Vyšetření moči
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2008 21:19:29
Odpovědět s citátem

Dobrý den, potřebovala bych poradit, náš rok starý kocourek měl problémy, zvracel a pak hodně slinil, asi se přiotrávil sazenicí Netykavky- Balzamíny, šli jsme k veterináři, on otravu vyloučil a nechal mu udělat rozbor moči, výsledek byl , že moč má Ph 6,9 , obsahuje krystaly struvit a má víc leukocitů. Kocourek dostal antibiotika, která bral přes jeden týden, taky jsme mu přidávali do jídla pastu Methigel na okyselení moči. Kocourek neslinil už od prvního dne a taky už vůbec nezvracel. (myslím, že to bylo opravdu po tom co mi okousal tu sazenici) Ale vyvstal problém s močí. Nevím jaké krmení mu mám dávat, aby za čas neměl problém s močením. Kocourek je vykastrovaný a podle veterináře je příčinou buď kastrace, strava nebo vrozená dispozice. Děkuji za každou radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Vyšetření moči
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2008 21:41:59
Odpovědět s citátem

jarka napsal:
Dobrý den, potřebovala bych poradit, náš rok starý kocourek měl problémy, zvracel a pak hodně slinil, asi se přiotrávil sazenicí Netykavky- Balzamíny, šli jsme k veterináři, on otravu vyloučil a nechal mu udělat rozbor moči, výsledek byl , že moč má Ph 6,9 , obsahuje krystaly struvit a má víc leukocitů. Kocourek dostal antibiotika, která bral přes jeden týden, taky jsme mu přidávali do jídla pastu Methigel na okyselení moči. Kocourek neslinil už od prvního dne a taky už vůbec nezvracel. (myslím, že to bylo opravdu po tom co mi okousal tu sazenici) Ale vyvstal problém s močí. Nevím jaké krmení mu mám dávat, aby za čas neměl problém s močením. Kocourek je vykastrovaný a podle veterináře je příčinou buď kastrace, strava nebo vrozená dispozice. Děkuji za každou radu


Ahoj, tak je fajn, že je kocourek lepší, možná to opravdu bylo od té rosliny a nález v moči byl takový náhodný vedlejší nález, který by časem vyústil do potíží. K té příčině. Kastrace jako příčina potíží .. tak tento názor je dnes prý snad už zastaralý, vrozená dispozice ... nevím. Spíš bych viděla problém v tom, co kocourek baští, jaké granule. Náš Daník začal mít problémy asi po 2 měsíčním papání Nutriencek.Vet nám doporučil granule Hills c/d / veterin. dieta/, jeho potíže velmi rychle ustoupily a je v poho. Moč měl ještě lehce zásaditější, ale zatím pastu prý dávat nemusíme na okyselení, jen kontrolovat- papírky na vyšetření pH moči máme doma. Jo a prý syrové maso okyseluje moč říkala vetka,takže dávat. Ty granule c/d nejsou přísná struvitová dieta, ale snad takové její předstadium, takže je může s Daníkem papat i kočička, která nemá potíže.Určitě se poraďte s vetem, měl by vám poradit. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jarka



Založen: 07.07.2008
Příspěvky: 5

Předmět: rozbor moči
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2008 21:59:23
Odpovědět s citátem

Děkuji za radu, určitě se po granulích Hills c/d poptám, veterinář mi asi moc neporadí, musím se podívat po nějakém lepším, ztratila jsem v něj důvěru. Mám teď už potvrzený pocit, že mu nejde ani tak o zdraví zvířete, jako co nejvíce z problému vytřískat. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: rozbor moči
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2008 7:00:06
Odpovědět s citátem

Určitě zkuste ty c/d Hills dietní granule - měly by udržet pH ve správné úrovni. Jak zmínila Janča, není na škodu mít doma ty proužky na měření pH moči. Časem můžete zkusit přejít na běžné granule (určitě se ale vyhýbat levnějším značkám, bohužel, ty svým složením občas přispívaj k těmto problémům s močí).

Každopádně - tenhle problém se vyskytuje i u nekastrovaných kocourů, takže kastrace není jeho příčinou, spíš právě jak nějaké vrozené dispozice, tak strava bývají na vině; nebo např. i zánět močových cest způsobí tyhle výkyvy v pH a následný vznik struvitů.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2008 9:09:17
Odpovědět s citátem

Velkou škálu dietních veterinárích granulí lze zakoupit na www.veterinakarlin.cz , zrovna včera jsem na ně narazila
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2008 10:29:19
Odpovědět s citátem

Ono výběr diet mají i třeba na http://www.veterinarius.cz/obchod/ . Nicméně u dietních granulí je vždy důležité znát přesně typ, který má kočka dostávat. Proto jsou k dostání především u veterinářů.
U veterinarius.cz vím, že i si ověřují telefonicky, že majitel přesně ví, co má jeho zvíře za problém.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2008 16:20:34
Odpovědět s citátem

hanuled napsal:
Velkou škálu dietních veterinárích granulí lze zakoupit na www.veterinakarlin.cz , zrovna včera jsem na ně narazila


Nejlevnější a asi největší výběr veterinárních diet je na www.veterinarniobchod.cz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
anetka



Založen: 01.01.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Jesenice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2008 7:28:18
Odpovědět s citátem

my máme stejný problém. Veterinářka nám doporučila specialní pastu na struvity a granule určeny na močové cesty (jen nevím jak se to všechno jmenovalo Confused ). kocourek je už asi rok na normálních granulích a tak třičtvrtě roku bez vážnějších problémů jen občas ho to zastihne tak dostane pastu a je to v pohodě Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2008 9:12:20
Odpovědět s citátem

anetka napsal:
my máme stejný problém. Veterinářka nám doporučila specialní pastu na struvity a granule určeny na močové cesty (jen nevím jak se to všechno jmenovalo Confused ). kocourek je už asi rok na normálních granulích a tak třičtvrtě roku bez vážnějších problémů jen občas ho to zastihne tak dostane pastu a je to v pohodě Laughing


No, nevím, pokud veterinářka doporučila speciální ledvinovou dietu, asi věděla, proč. Já osobně bych to nepodceňovala-ten problém může pak přijít najednou a je hodně zle. Já to kdysi zažila-jenže tenkrát ty speciální diety nebyly. Pak jsme jezdili na léčení z Přeštic do Prahy k dr. Hřebíkovi, který nám kocoura zachránil, ale bylo to hustý a nákladný. Rozhodně laciněji vyjde dávat dietu-nechá se koupit na netu ve veterinárních e-shopech, a je lehce k poznání-struvitová dieta-dělá ji třeba Hill¨s. A občasné vyšetření moči by taky bylo na místě, já bych se nespokojila s tím, že kocour baští normální granule a je v pohodě. Nechci strašit, ale jestli tyhle problémy měl, měl by být pod kontrolou a měl by jíst to, co vet doporučil. Jinak může nastat najednou dost velký problém.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
monreve



Založen: 04.02.2008
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2009 11:32:44
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kocouřomily! Mám dva kocourky a jedem má přesně stejný problém - krystaly v moči. Už to má podruhé v krátké době. Poprvé papal pastu, pak už jí ale nechtěl ani vidět Sad Dostává antibiotika a speciální granule. Paní doktorka nám řekla, že je to u kocourů velice častý problém a že se to s ním pravděpodobně potáhne celý život. Kočíkovi je rok, vykastrovaný není. Podle doktorky bude muset mít speciální dietu už pořád. Prý je možné, že se uzdraví, ale za čas se může problém stejně opakovat Crying or Very sad Je to můj chudáček malý. Přitom druhý kocourek je kastrovaný a nic podobného ho netrápí (aspoň zatím!).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2009 16:14:13
Odpovědět s citátem

monreve napsal:
Zdravím všechny kocouřomily! Mám dva kocourky a jedem má přesně stejný problém - krystaly v moči. Už to má podruhé v krátké době. Poprvé papal pastu, pak už jí ale nechtěl ani vidět Sad Dostává antibiotika a speciální granule. Paní doktorka nám řekla, že je to u kocourů velice častý problém a že se to s ním pravděpodobně potáhne celý život. Kočíkovi je rok, vykastrovaný není. Podle doktorky bude muset mít speciální dietu už pořád. Prý je možné, že se uzdraví, ale za čas se může problém stejně opakovat Crying or Very sad Je to můj chudáček malý. Přitom druhý kocourek je kastrovaný a nic podobného ho netrápí (aspoň zatím!).


Tak ho nelitujte a prostě mu dávejte struivitovou dietu! Naštěstí je dnes více firem, co tuhle dietu vyrábějí, nechají se koupit i dietní kapsičky a paštiky, a navíc mohou být i chutné. Jeden můj kocour je taky na dietě a všechny(!!!)-skutečně všechny ostatní kočky mu ji nepokrytě závidí a chodí společně užírat jak jen se dá.

Jediný problém je, že tyto diety jsou dražší než normální superprémiové granule... Mad Takže hlídám, aby mu jich ostatní užrali co nejméně.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2009 19:56:48
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Jeden můj kocour je taky na dietě a všechny(!!!)-skutečně všechny ostatní kočky mu ji nepokrytě závidí a chodí společně užírat jak jen se dá.

Jediný problém je, že tyto diety jsou dražší než normální superprémiové granule... Mad Takže hlídám, aby mu jich ostatní užrali co nejméně.


Tak tohle můžu potvrdit. Diety musí být asi hodně chutné. Naše Bety smí jen hypoalergenní dietu a všechny ostatní kočičky, i když jim nabídnem pomalu švédské stoly (různé konzervičky, kapsičky, granule), stejně nejradši kradou právě tu dietu Laughing (A naopak, Betynka zas smutně kouká, když cítí to "normální" žrádlo Sad ale co se dá dělat...).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top