Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

páchnoucí tlamička


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: páchnoucí tlamička
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 14:22:48
Odpovědět s citátem

Mám půlročního siamáka a dost mu smrdí z tlamičky. Přitom s druhým kocourem jedí stejné věci a tomu staršímu z tlamky nesmrdí vůbec. Malej mě tuhle olizoval a já zadržovala dech. To je ještě asi brzy na zubní kámen, že?
Jinak jedí teda převážně konzervy a k tomu chroupnou pár granulí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: páchnoucí tlamička
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 14:48:48
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
Mám půlročního siamáka a dost mu smrdí z tlamičky. Přitom s druhým kocourem jedí stejné věci a tomu staršímu z tlamky nesmrdí vůbec. Malej mě tuhle olizoval a já zadržovala dech. To je ještě asi brzy na zubní kámen, že?
Jinak jedí teda převážně konzervy a k tomu chroupnou pár granulí.


Prohlídněte dásně, jestli je nemá červené-mohl by to být zánět dásní, to taky smrdí z tlamky. Návštěva veta by byla dle mého názoru na místě-může to signalizovat nějaký vnitřní problém. Půlročnímu kotěti nemá co smrdět z tlamičky, je to špatně a je třeba přijít na to, proč.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 16:38:14
Odpovědět s citátem

Naší Betty taky bylo cítit z tlamičky kolem půl roku. jela jsem k vetovi, protože jsem se bála zánětu. Bylo to v pořádku a bylo to tím, že se ještě doprožezávaly poslední druhé zoubky. Dásničky byla trochu nateklá, ale zuby vylezly a bylo to v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 16:53:52
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Betty - ten zápach by teoreticky opravdu mohl být způsobený výměnou zoubků, zkuste se mu tedy podívat pořádně do tlamičky, jak to vypadá se zoubky. Výměna zoubků bývá spojena i např. s průjmem či teplotou.
Přesto pokud by byly nějaké pochybnosti, tak k veterináři.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 17:30:40
Odpovědět s citátem

No já za pár dní pojedu k vetovi s tím starším na očkování, tak mladýho vezmu taky. Když to nic nebude tak se pan doktor aspoň podívá jakej je kimmča fešák. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: páchnoucí tlamička
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 21:48:15
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
Mám půlročního siamáka a dost mu smrdí z tlamičky. ... Jinak jedí teda převážně konzervy a k tomu chroupnou pár granulí.


Taky mám siamáčka a taky mu kolem půl roku děsně páchlo z tlamy. Nevím, zda to bylo z prořezávání zubů. Možná ano, protože o pár měsíců se to samo od sebe upravilo (teď mu je rok a je cítit tak nějak přiměřeně).

Někde jsem také četla, že to může být i složením potravy. U některých koček je prý při převažujícím krmení vlhkou (konzervovanou nebo čerstvou masitou) stravou zápach z tlamy intenzivnější. U našeho kocoura by mohlo platit i tohle. Kolem 3/4 roku totiž začal maso a konzervy odmítat a živí se dobrovolně pouze granulemi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2008 7:54:31
Odpovědět s citátem

Zak jsem včera zjistila že malému fakt vypadívají zoubky Laughing Chudinka malej přišel a pořád si cpal packy do tlamičky....měl je úplně mokré a oslintané. Myslela jsem že mu něco v pusince uvízlo, ale pak jsem uviděla zoubek u kterého byla troška krve, tak jsem se ho jemně dotkla a kýval se. Ráno už tam nebyl. Má ted dvoje špičáky tak doufám že mu ty mléčně brzo vypadnou. Dnes si zase strká packy do tlamky. Já nevím, mám ho nechat nebo mu nějak pomoct? Jo a má průjem, to s tím souvisí, že?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2008 10:12:18
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
Zak jsem včera zjistila že malému fakt vypadívají zoubky Laughing Chudinka malej přišel a pořád si cpal packy do tlamičky....měl je úplně mokré a oslintané. Myslela jsem že mu něco v pusince uvízlo, ale pak jsem uviděla zoubek u kterého byla troška krve, tak jsem se ho jemně dotkla a kýval se. Ráno už tam nebyl. Má ted dvoje špičáky tak doufám že mu ty mléčně brzo vypadnou. Dnes si zase strká packy do tlamky. Já nevím, mám ho nechat nebo mu nějak pomoct? Jo a má průjem, to s tím souvisí, že?


Ten průjem-nevím, naši při přezubování průjem neměli ani jeden... A ty mléčňáky jsem jim vytrhla sama, jednoho dne stačí krapítko zatlačit a zoubek je venku. Určitě může být kotě v té době mrzutější, může míň baštit-jako děti, když se jim prořezávají zoubky, jsou mrzuté, slintají, pláčou, koušou do kdečeho, mívají i teplotu... Koťata vypadají legračně, když mají ještě dvoje špičáky, já bych mu pomohla-zkuste na ten mléčný jemně zatlačit, pokud ven nepůjde při mírném tlaku, tak to nechte být a zkuste to druhý den. Stravu radši měkkou než granule.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2008 18:02:44
Odpovědět s citátem

Ty druhé špičáky zatím neřešte, pokud by však nevypadly samy během pár týdnů, musel by to řešit veterinář; nám vetka řekla, že máme vyčkat do 7mi měsíců, pokud by ty staré špičáky samy nevypadly, ale vypadly. Jinak do té výměny zoubků nezasahujte, ono se to vyřeší samo. Ten průjem s tím pravděpodobně opravdu souvisí.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2008 6:04:44
Odpovědět s citátem

Tak už jsme měli průjem s krví letěli k vetovi. malýmu asi jen praskla žilka, takže dobrý. 2 zoubky mu trhali a ty špičáky prý opravdu máme nechat cca do 8 měs. Špatná zpráva je že pan doktor má u kocourka podezření na astma Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: páchnoucí tlamička
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 21:30:44
Odpovědět s citátem

Dobrý večer všem,
jsem tu nová a doma máme naši první kočindu. Smile Je jí 5 měsíců a přibližně 3 týdny jí silně páchne z tlamičky.Právě tady jsem se dočetla,že to bývá většinou v souvislosti s vypadáváním zoubků.Je to přibližně týden,co jsem při úklidu našla vypadlý zoubek.Můžete mi,prosím,říct,jak dlouho trvá výměna zoubků (tzn.jak dlouho by jí mohlo být cítit z tlamičky) nebo jak dlouho bych měla otálet s návštěvou veterináře??Mám strach,abych něco nezanedbala.Díky za odpovědi.
Ifča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: páchnoucí tlamička
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 22:34:30
Odpovědět s citátem

Ifča napsal:
Dobrý večer všem,
jsem tu nová a doma máme naši první kočindu. Smile Je jí 5 měsíců a přibližně 3 týdny jí silně páchne z tlamičky.Právě tady jsem se dočetla,že to bývá většinou v souvislosti s vypadáváním zoubků.Je to přibližně týden,co jsem při úklidu našla vypadlý zoubek.Můžete mi,prosím,říct,jak dlouho trvá výměna zoubků (tzn.jak dlouho by jí mohlo být cítit z tlamičky) nebo jak dlouho bych měla otálet s návštěvou veterináře??Mám strach,abych něco nezanedbala.Díky za odpovědi.
Ifča


Odhrňte miláčkovi pysky a mrkněnte na dásně-jestli je nemá červené, zanícené. Pak by to chtělo potírat protizánětlivým gelem. U našich jsem ani nevěděla, že mění zoubky, jen najednou vypadali jako žralok-špičáky byly starý i nový-vypadalo to legračně a trvalo to pár dnů, ostatní zoubky vypadaly a nové narostly, ani jsem nevěděla kdy a jak.

Je třeba prohlédnout hlavně ty dásně.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ibu



Založen: 04.03.2009
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2009 10:56:12
Odpovědět s citátem

Micičkovi taky smrdělo z tlamy, tak jsem se ptala mamky (je chovatelka psů) a ta mi řekla abych mu změnila granule, že to není z tlamy, ale ze žaludku....teďka je to v poho, pouze pokud mu dám syrové maso či mléčné vyrébky, objeví se to znovu. Pak mu čistíme zuby pastou pro kočky, v Rossmanu stojí cca 65-75 Kč, kartáček cca 50, děláme to ob 14 dní pokud změníme stravu a je to v poho.

Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 10:38:37
Odpovědět s citátem

Zdravím,
jednomu mému kocourkovi taky smrdí z pusy, už celkem dlouho, ale je to plašan, teprve včera jsem se mu tam pořádně podívala a dásně má úplně červené Crying or Very sad Dostal na to antibiotika, ale doktorka říkala, že u něj to asi bude ještě něčím jiným, než jen zubním kamenem, protože ten on skoro nemá, jsou mu teprve dva roky.
Takže pak by to prý mohlo být imunitou, mluvila hrozně tajemně a nějak se mi ji nepovedlo rozhovořit, aby mi to vysvětlila, prý podpora imunity, nebo naopak, kdyby to bylo něčím jěště jiným, tak imunosupresiva, vůbec mi to není jasné Surprised Zdálo se, že jí kočky dost obtěžujou..... Evil or Very Mad
Někde jsem četla, že jsou kočky, kterým ATB zaberou na dásně jen dočasně a pak se to řeší injekcemi kortikoidů, Medrone, třeba jednou za 3-4-5 týdnů, tak nevím, asi zkusím, co udělají ty ATB a pak kdyžtak půjdu zase jinam, kde bych se na to zeptala.
Je to takovej malej hubenej přecitlivělej plašánek, asi to není úplně silnej jedinec, takže tý imunitě bych se v jeho případě nedivila.
Ale žádná pasta zubní gel nebo něco takovýho v jeho případě nepřicházejí v úvahu, je to náročný do něj vůbec nacpat ty ATB (drtim to a pak stříkačkou s CaloPet pastou, mám úplně zdrásaný ruce, je to šmejdík Smile ), protože se nedá uplatit jídlem a strašně se bojí...
Nemáte někdo s tímhle zkušenosti, prosím?
Díky a zdravím,
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2009 17:53:27
Odpovědět s citátem

Pokud jsou s aplikací zubních gelů kvůli odporu kočeny problémy, tak je vhodné aplikovat přípravek, který se přidává přímo do vody Vet aquadent , což je osvěžující, ochucený roztok s obsahem chlorhexidinu a xylitolu k potlačení zápachu z tlamy. Chlorhexidin je účinná, dobře známá látka s protiplakovým účinkem. Xylitol omezuje tvorbu zubního plaku a zubního kamene - společně působí proti zápachu z tlamy. Vet aquadent se jednoduše přidá do misky s pitnou vodou a je tak ideálním přípravkem pro každodenní péči o zubní hygienu. Indikace: pro psy a kočky starší než 6 měsíců, 1/2 objemu víčka (6ml) Vet aquadentu na každých 250 ml vody.

Jinak zubní gel řeším u kočen tak, že jeden drží kočce paceny a druhý mázne gel do papuly přes přední zuby a dásně, je to otázka cca 20 vteřin. Vhodný je PARODONGYL GEL- chlorhexidinový gel 70g, pro každodenní orální hygienu, obsahuje 0,12% chlorhexidinu, ten má antiseptický, protizánětlivý a protiplakový účinek, zinek - proti gingivitidě, sodium hexametafosfát - zabraňuje zvápňování plaku.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea G.



Založen: 30.07.2009
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2010 16:33:43
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám doma třetí týden roční kočičku. Protože jí byl cítit zápach z hubiny, napadlo mě podívat se na dáseň a zjistila jsem, že má kolem zoubků ani ne 1 mm široký zarudlý proužek. Jinak žere, pije, průjem nemá, jen ten zápach a zarudlá dáseň. Mimo jiné měla falešnou březost a kojila. To mě napadlo jen tak mimo, jestli by to třeba nemělo nějakou souvislost. Máte někdo takovouto zkušenost? Je třeba hned navštívit veta, nebo stačí nějaká ta zubní pasta? Děkuji Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2010 16:53:55
Odpovědět s citátem

Andrea G. napsal:
Je třeba hned navštívit veta, nebo stačí nějaká ta zubní pasta? Děkuji Smile.


No to je těžké poradit, když to člověk nevidí, někdy to již může být v takovém stadiu, že je návštěva veta a většinou přeléčení antibiotiky nutné, typicky na to veterináři dávají Stomorgyl, ovšem ne vždy to pomůže.

Se zubním gelem se nic zkazit nedá, ale je důležité aby obsahoval chlorhexidin a dával se 2x denně, nejlépe po jídle, dobrý je i spray DentalPet. S o příspěvek výše uvedenou ústní vodou je to těžké, já ji vyzkoušel a kočky přestaly pít. Také nejsou na škodu nějaké granulky "oral".
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2010 18:37:40
Odpovědět s citátem

Andrea G. napsal:
Dobrý den, mám doma třetí týden roční kočičku. Protože jí byl cítit zápach z hubiny, napadlo mě podívat se na dáseň a zjistila jsem, že má kolem zoubků ani ne 1 mm široký zarudlý proužek. Jinak žere, pije, průjem nemá, jen ten zápach a zarudlá dáseň. Mimo jiné měla falešnou březost a kojila. To mě napadlo jen tak mimo, jestli by to třeba nemělo nějakou souvislost. Máte někdo takovouto zkušenost? Je třeba hned navštívit veta, nebo stačí nějaká ta zubní pasta? Děkuji Smile.


Proužek na okraji dásně může signalizovat nějaký uro problém - zánět močového měchýře, struvity a snimi spojený zánět a pod. Je dobré nechat vyšetřit moč - tohle mnoho majitelů podceňuje. Proužek na dásni je příznak, kdy by měl majitel rychle běžet s čůránky na veterinu, aby nic nezanedbal - struvity jsou potvory záludný. Pokud to bude v pořádku, pak řešit dásně - proužek na dásni není dobré nechávat bez povšimnutí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2010 19:08:32
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Proužek na okraji dásně může signalizovat nějaký uro problém - zánět močového měchýře, struvity a snimi spojený zánět a pod. Je dobré nechat vyšetřit moč - tohle mnoho majitelů podceňuje. Proužek na dásni je příznak, kdy by měl majitel rychle běžet s čůránky na veterinu, aby nic nezanedbal - struvity jsou potvory záludný. Pokud to bude v pořádku, pak řešit dásně - proužek na dásni není dobré nechávat bez povšimnutí.


Měli jsme to podobné (a každou chvíli i máme) červený proužek na okraji dásní, tam kde přichází dáseň do styku se zubním kamenem, kdo ví čím to je že na to ty potvůrky nahatý tak trpí. V tom má Jana pravdu, mimo samotnou papulku je dobré tu moč pro jistotu nechat zkontrolovat.

U nás jsme nechali vyšetřit moč a pro jistotu i krev a vše OK. Nyní pro kontrolu strčím jednou za čas pod kočičáka lakmus, abych měl alespoň orientační přehled, zda jsou v pořádku. Kdo se nechce zlobit s lakmusovými papírky, stačí čas od času použít diagnostický kočkolit. Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea G.



Založen: 30.07.2009
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2010 19:35:41
Odpovědět s citátem

Děkuji za Vaše odpovědi, ještě bych potřebovala poradit, jak mám tu moč odebrat. A ty lakmusové papírky se dají koupit třeba v lékárně?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2010 19:48:57
Odpovědět s citátem

Andrea G. napsal:
Děkuji za Vaše odpovědi, ještě bych potřebovala poradit, jak mám tu moč odebrat. A ty lakmusové papírky se dají koupit třeba v lékárně?


Moč nejlépe odeberete tak, že budete číhat u záchůdku a ve správnou chvilku pod kočičáka vrazíte naběračku nebo lžíci Wink

A lakmusy se jmenují Hexa PHAN, určitě jdou koupit v lékárně nebo u veta, ale musí se koupit celá krabička. Je to orientační, kdyby byly naměřeny nějaké vysoké hodnoty, tak aby se něco nezanedbalo:
http://www.lekarna-online.com/zbozi/819574-dp-hexaphan-50ks
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2010 9:35:08
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Andrea G. napsal:
Děkuji za Vaše odpovědi, ještě bych potřebovala poradit, jak mám tu moč odebrat. A ty lakmusové papírky se dají koupit třeba v lékárně?


Moč nejlépe odeberete tak, že budete číhat u záchůdku a ve správnou chvilku pod kočičáka vrazíte naběračku nebo lžíci Wink

A lakmusy se jmenují Hexa PHAN, určitě jdou koupit v lékárně nebo u veta, ale musí se koupit celá krabička. Je to orientační, kdyby byly naměřeny nějaké vysoké hodnoty, tak aby se něco nezanedbalo:
http://www.lekarna-online.com/zbozi/819574-dp-hexaphan-50ks


Ta papírky jsou doopravdy orientační-jsou humánní, takže pro kočky ne 100%ně vypovídající. Ale je důležité, aby pH bylo v normě, to se odečte velmi dobře, bílkovina bývá obvykle vždy u kočky zvýšená (na tom papírku), takže když je na 2. stupni "zelenosti" (nevím, jak jink to nazvat Confused ), a ostatní je O.K., není třeba plašit. Nesmí tam být krev-tedy pokud je špatně pH, krev, vysoká bílkovina (tmavě zelené pole)-okamžitě s močí mazat k vetovi.

Jo a ještě k odebírání moči-ono se snadno řekne "vyčíhat správnou chvilku" -někdy je to nemožné- tak já jsem to vyřešila tak, že kočku, od které potřebuju moč, dám do přepravky s dvojitým dnem (kdyby se náhodou počůrala, aby to dobře proteklo a kočka neležela v moči), no a nechám ji zavřenou. Pustím půl hodiny až hodinu před odjezdem na veterinu, posadím do záchodku, a ona se okamžitě vyčůrá. Mám připravenou lžíci a nádobku, lžíci pod ní strčím a naleju do nádobky.
Kočka se špatně přesvěčuje, že se má vyčůrat právě když to potřebujeme my. Leda náš Adam se většinou vyčůrá na požádání, u jiných jsem vymyslela toto řešení. Někomu možná přijde drastické, ale když se jede na výstavu, musí kočka v přenosce trávit taky spoustu hodin a vydrží to.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
KattyS



Založen: 17.03.2010
Příspěvky: 2

Předmět: Prezubovani
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2010 11:42:27
Odpovědět s citátem

Ahojky,
chtela bych se zeptat.Nedavno jsme si poridili nase prvni kotatko.Jsou mu 4,5 mesice a zacalo mu od minuleho tydne zapachat z tlamicky a ma mirne nacervenale dasne.Myslime si,ze se mu zacinaji menit zoubky,ale nechceme nic zanedbat.Myslite,ze je nutne navstvivit veterinare?Nebo to proste souvisi s menenim zoubku...?Diky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: Prezubovani
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2010 12:12:07
Odpovědět s citátem

KattyS napsal:
Jsou mu 4,5 mesice a zacalo mu od minuleho tydne zapachat z tlamicky a ma mirne nacervenale dasne.Myslime si,ze se mu zacinaji menit zoubky,ale nechceme nic zanedbat.Myslite,ze je nutne navstvivit veterinare?Nebo to proste souvisi s menenim zoubku...?Diky


Se zoubky a přezubováním to souvislost samozřejmě mít může, ale pokud jsou dásně načervenalé a z papulky je cítit, nejspíš tam už bude zánět a návštěva veta rozhodně nebude na škodu. Pokud je stav takový, že nebude vyžadovat léčbu ATB, určitě bych doporučil například DentalPet spray a jako prevenci PlaqueOff Animal, s oběma přípravky mám dobrou zkušenost.

Držím palce a kočičáci tlapky Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
KattyS



Založen: 17.03.2010
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2010 12:27:42
Odpovědět s citátem

Diky moc za info,..
Nas kocourek zatim papka jen granulky,pije balenou vodu,..a nekde jsem cetla,ze granulky zaroven cisti zoubky,masicko nam zatim jist nechce,..takze ty granulky by zaroven mely byt "prevenci" zubnimu plaku.
Dekujeme za rady,doufam,ze vsechno bude v poradku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2010 12:52:24
Odpovědět s citátem

KattyS napsal:

Nas kocourek zatim papka jen granulky,pije balenou vodu,..a nekde jsem cetla,ze granulky zaroven cisti zoubky


KattyS, při přezubování může kočičáka papulka bolet, pak je měkká strava či namočení granulek vhodnější. Jsou i speciální granule přímo na zoubky, ale ty jsou většinou jen pro dospěláky, kotěcí jsem nezaznamenal.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: granuleT/D
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 5. 2010 18:35:06
Odpovědět s citátem

na zánět dásní jsem koupila granule Hiil's T/D ale kočka je nechce-máte s těmito granulemi někdo zkušenost? Jsou opradu účnné? Mám kočce nechat k dispozici jen tyto granule? Ona jinak počká na večer na maso.
Dík za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: granuleT/D
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2010 6:16:51
Odpovědět s citátem

[Jen se zeptám, kočka má probíhající zánět dásní, nebo už vyléčený? Kdysi sem někde narazila na informaci, že kočce se zánětem dásní se tyhle různé "oral care" granule nemají dávat, právě proto, že svým uzpůsobením dráždí dásně a znovu je drásají. Až po doléčení se mají nasadit k prevenci vzniku kamene atp.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: granule T/D
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2010 6:29:54
Odpovědět s citátem

Ona má chronický slabý zánět dásní, Vet je doporučil jako první volbu granule T/D a když nepomohou tak by dal ATB.
Ta ATB jsme nakonec nasadili - ale z jiného důvodu (likviduji strep G, kvůli budoucímu krytí, kočka je jinak zdravá), ta ATB by měla pokrýt i zánět dásní, ale předpokládám, že se jí zánět dásní může vracet - i lidem se paradentózy vrací ráda bych byla připravená - ta ATB mi přijdou jako moc silná léčba, zvláť pokud by se měla opakovat.
Jde mi o to, zda někdo má s Hill's T/D pozitivní zkušenost při paradentóze.
A jak to řeší podobně postižení chovatelé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka T.



Založen: 28.09.2009
Příspěvky: 21

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2010 15:16:28
Odpovědět s citátem

Před časem jsme rovněž ATB léčili zánět dásní, preventivně teď denně po posledním jídle mažeme zoubky pastou Orozyme a jednou týdně místo pasty používám gel Gingisan. Obojí doporučila vetka. R
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top