Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

NEJ fotka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
reina



Založen: 07.08.2005
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha 4

Předmět: NEJ fotka
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 11:08:28
Odpovědět s citátem

ahoj všem,
chtěla jsem se zeptat, jaké jsou podmínky pro výběr do NEJ fotky? a co se dělá v případě, že mám strach, že je proti mě či proti někomu jinému někdo z členů výběrové komise zaujatý?
díky moc
reina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: NEJ fotka
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 11:48:26
Odpovědět s citátem

Výběr do soutěže NejFotka v podstatě nemá žádné pevné podmínky, krom té, že fotografie musí být přidána v Kočkoalbu (aby bylo možné kontaktovat případného výherce) a musí obsahovat kočičí motiv. Zbytek záleží na určité míře subjektivity, bohužel, nelze stanovit, že nominovaná fotka musí vypadat nějakým konkrétním způsobem, aby bylo možno subjektivitu vyloučit úplně.

Do fotoalb přibývá denně někdy i několik desítek fotek, záleží na úrodnosti a pilnosti uživatelů v tom kterém měsíci, takže porota (ve složení já a Tereza) jednotlivé fotky probere a po vzájemné dohodě je jich přibližně dvacet nominováno. Porota se snaží o pestrý výběr - od detailů a profilů, po siluety, o fotky z interiérů i z exteriérů, některé jsou technicky zvládnuté líp, některé hůř.

Pokud má někdo pocit, že jeho fotky nejsou v nominaci z důvodu přílišné subjektivity poroty, je nutné se v tomto případě obrátit na Filipa, admina, aby případnou situaci zhodnotil.

Sama za sebe mohu prohlásit, že se snažím ve výběru nejen o pestrost fotek, ale i o pestrost autorů, a ačkoliv zde znám i osobně mnoho uživatelů, snažím se o maximální možnou míru objektivity a úmyslně nenadržuji ani neškodím žádnému albu.

April, moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: NEJ fotka
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 19:58:52
Odpovědět s citátem

reina napsal:
ahoj všem,
chtěla jsem se zeptat, jaké jsou podmínky pro výběr do NEJ fotky? a co se dělá v případě, že mám strach, že je proti mě či proti někomu jinému někdo z členů výběrové komise zaujatý?
díky moc
reina



Podmínky nejsou pevně stanoveny, ale snažíme se dodržovat, aby fotka byla zajímavá, technicky aspoň trochu zdařilá a nebo vtipná či roztomilá.

Z výběru není nikdo vyřazen, vybíráme podle fotografií a ne podle autorů. Často se stane, že je v "předvýběru" hodně podobných fotek a je to o uši, ale vybrat všechny nemůžeme. A věřte, že to není jednoduchý výběr a každý měsíc nad ním trávíme s April dost času. Je to také dost nevděčné, každý člověk má jiný vkus, každému se líbí něco jiného, to je také důvod, proč fotky vybíráme ve dvou, aby se nestalo, že budou jednostranně zaměřené dle vkusu jedné osoby.

Ireno - upřímně - jsme snad dospělí, rozumní lidé, nevím koho jsi myslela tím "někdo jiný", ale s Tebou jsem nikdy problém neměla a netuším proč bych měla ignorovat Tvé fotky

Hezký večer.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (25x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top