Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jaké krmivo?


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kikča



Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 6

Předmět: Jaké krmivo?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2008 10:16:59
Odpovědět s citátem

mám doma kocourka starého 3roky.. Cool ..a ze zacatku jsme mu meli kupovat kocici jidlo za 160 kč..ale pak jsme prestoupili na normální jídlo a ell začal blinkat...a to dělá i teď ..když se mu změní jídlo..nebo jak jsou ty kočičí pamlsky jednou jsme mu koupili takové srdíčka..a teď když mu chci dát jiné pamlsky tak se vždy poblinká... asi je to změna nevím...ale teď už si na jídlo za normální cenu zvykl.. Smile ..alespoň něco
Díky za odpověď...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jaké krmivo?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2008 12:02:00
Odpovědět s citátem

Doporučuji vlevo v menu položku "Hledat" a vyhledat si témata či příspěvky obsahující heslo krmivo granule.

Namátku nalezená témata ...
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2856&highlight=krmivo
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2774&highlight=krmivo

Navíc otázkou je, co je krmivo za normální cenu. Krmivo se především dělí dle kvality a ta má vliv na kočičí trávení. Stejně tak změny krmiva způsobují zvracení a průjmy.

Doporučuji si vyhledat ve foru příslušná témata a něco si načíst, ledacos Vám to osvětlí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Al Džazíra



Založen: 10.03.2008
Příspěvky: 31

Předmět: Jaké krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2008 15:15:35
Odpovědět s citátem

Dneska vyšel D-test, je v něm rozbor krmiv pro kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2008 15:38:58
Odpovědět s citátem

Co je to za test? A kde je k nahlédnutí (tedy jestli chápu dobře, že je to nějaká soupiska s informacemi o krmivech)?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2008 15:59:06
Odpovědět s citátem

D-Test je časopis, který se zabývá testováním nejrůznějšího zboží.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Jaké krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2008 22:01:48
Odpovědět s citátem

Al Džazíra napsal:
Dneska vyšel D-test, je v něm rozbor krmiv pro kočky.


No dost mě ten test dostal. Člověk kupuje drahé krmení a ono stejně kvalitní je za pár kaček z Lidlu-hnedle stejné parametry jako Hillsky. A Miamorky zdrbané na cucky (a já je taky krmím Evil or Very Mad )... Byly tam sledované výživové hodnoty z hlediska vhodnosti a vyváženosti kočičí stravy (pro případ, že je kočka krmena pouze tím jedním krmivem), obsah cizorodých látek, mikrobiologická kvalita a deklarace složení a krmné dávky-ta je mnohde špatně-kočce stačí méně než je deklarováno, a ten, kdo dodržuje uvedenou krmnou dávku, může být překvapen, že mu číča tloustne. Z měkkých krmiv nejhůř vyšlo Almo Nature, a nepříliš dobře Bozita a Miamor. Nejlépe Iams, Animoda a Gourmet Gold. Z granulí nastejno Hills Science a Coshida z Lidlu, granule Iams jsou pouze uspokojivé, stejně jako Whiskas a Kitekat-ale to spíše jen kvůli špatné deklaraci-příliš vysokých krmných dávek než kvůli složení-výživová hodnota vychází i u těchto krmiv velmi dobře-poskytne kočce vše potřebné pro zdravý život. Všechny Exclamation testované granule měly dostatek výživných látek ve správném poměru-Hillsky, RC, Purina stejně jako Felix, Kitekat a Whiskas. Takže teď babo raď...Kupujeme svým miláčkům drahé krmení s tím, jak jim děláme dobře, a zatím děláme dobře asi jen výrobcům těchto krmiv Rolling Eyes
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Jaké krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2008 4:35:01
Odpovědět s citátem

Je pravda, ze je to trochu zarážející, ale při tom testu se asi neptali našich koček, co jim chutná a co jim nedělá zažívací problémy, i když to má třeba vše podobné vyživující vlastnosti. Stejně budeme muset vyzkoušet, co kterému kočičákovi vyhovuje. Mám doma celkem slušnou kočičí partičku a to velmi různorodou, chlupáči, naháči, kastráti, 2 různí dietáři a do toho občas nějaká těhotná a koťata. Kdo má naháče tak ví, že to jejich zažívání a celkově metabolismus funguje trochu odlišně od ostatních. Nicméně po whiskasu mi zvrací, kitekatu se ani nedotknou, Acana jim nechutná, po Hills měli průjem a víc hovínek než toho sežrali. Nakonec jsme se ustálili na RC. Vyhovují už tím, jak velký a různorodý mají sortiment. Pro každého z našich čtyřnožců (včetně fenky) jsme našli odpovídající druh krmiva. Většině se srovnalo zažívání a děláme podstatně míň hromádek do WC, kočiny mě přestaly tloustnout, přestaly mít průjem a ... prostě jsme takhle spokojení všichni.
Takže sice je spousta těch informací zarážejících, ale musíme se zeptat těch našich rozmazlenečků, co jim vlastně chutná a pokud to nebude vyloženě zdraví škodlivé tak vyhovět jejich chutím Smile Přeji všem dobrou chuť
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Al Džazíra



Založen: 10.03.2008
Příspěvky: 31

Předmět: D-test
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2008 14:34:04
Odpovědět s citátem

Já těm testům dost věřím, většinou je dělají renomované zkušebny.
Koupili jsme dneska v Lidlu kremení Coshida. Kočky se na něj vrhly a docela jim chutná, jsem zvědavý jak dlouho jim to vydrží. Hills jim po 2 měsících přestal chutnat a nechávají ho psům. Museli jsme kočkám začít kupovat Whiskas ale to je docela šmejd.
Dost mě zarazilo že tak zvaná "super prémiová" krmiva jsou nekvalitní až závadná. Konečně někdo krmení pro kočky opravdu otestoval a nejsme odkázaní na "rádoby odborné" bláboly prodavačů ve zverimexech.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2008 15:03:42
Odpovědět s citátem

Já krmím Hills kitten, protože mám půlroční puberťačku a roční kocourek je drobného vzrůstu. s bídou má 3 kila, tak mu kotěcí neuškodí-aspoň si myslím. Jenže jim to moc nejede-a to mám 5kg pytel, takže mají smůlu, pacholci, musí to zbaštit, než koupím neco jiného. Zajímavé je, že večer se do granulek dají, ale ráno a po obědě paličatě vyžadují kapsičku nebo paštiku, případně granulky na chuť. Takže tímhle tempem dřív kočenka dospěje, a my budeme mít ještě kotěcí hillsky Evil or Very Mad .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Jaké krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2008 13:15:04
Odpovědět s citátem

Nevěděla jsem o této diskuzi, vedla jsem podobnou na stránkách kočky Adélky. Přepsala jsem podrobné výsledky testu, takže je zájemcům můžu poslat na e-mail. Taky mě výsledky celkem překvapily, zejména Bozita a Almo Natur, které dopadly nejhůř. Na zkoušku jsem koupila levnou lídlovskou Opticat (5. místo) a je fakt, že kočka se po ní jen oblízla. Jinak u nás vedou Gourmetky (3. místo) a Shiny Cat (netestované). Ale naše kočička není zatím moc vybíravá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2008 14:39:12
Odpovědět s citátem

Já nevím, já tomu testu moc nevěřím. Nikdy nevíte, kdo koho podplatil a zrovna tady bych to tipla na Lidl. Občas v něm mají i jídlo pro lidi, které by se člověk bál sníst, natož to jejich krmivo. K tomu bych neměla důvěru vůbec. Nevěřím, že je stejně dobré nebo lepší než třeba Almo Nature. Já jsem kdysi taky kupovala ty blivajzy ze supermarketů (ne přímo Lidl, ale myslím, že to všechno vyjde nastejno) venkovním kočičkám a stačilo se podívat, jak to vypadá. To nevidělo maso ani z rychlíku... Fakt ne, radši si trochu připlatím a koupím konzervu, ve které jsou vidět kousky masa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2008 0:03:41
Odpovědět s citátem

Ja jsem si D-test koupila. Nemuzu se zbavit dojmu, ze testovali jen to co je napsane na obalu ... nejvic hodnoceni ovlivnilo spravne uvedeni doporucene denni davky ... tak si rikam proc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2008 8:15:23
Odpovědět s citátem

Nemuzu se zbavit dojmu, ze testovali jen to co je napsane na obalu ... nejvic hodnoceni ovlivnilo spravne uvedeni doporucene denni davky ...

Souhlasím s vámi. Hlavní slovo měly výživové hodnoty, takže takové ty prefabrikované kousíčky "masa" jsou hodnoceny velmi dobře. Na druhou stranu ale co už měli testovat? Když se podíváte do diskuze, každá kočka má úplně jiné chutě, některé se můžou utlouct po granulích či paštičkách, jiné po nich ani nemňauknou. Takže kdyby se jich ptaly, co jim chutná, výsledku by se nedobrali.
S tou denní dávkou je to taky individuální, takže celkem hodnocení k ničemu.
Já tedy patřím spíš k těm, co to tak nesledují (koči zatím není tlustá ani hubená) a krmím ji dle vlastního uvážení, střídám různé konzervy, kapsičky, granule a večer syr. maso.
Nebo se na to jde podívat ještě z té stránky, že to, co připadá chutné nám (almo natur), nemusí být úplně to pravé pro kočky a jejich vyváženou stravu se všemi těmi potřebnými minerály atd.
Takže to nejspíš bude jako u lidí - hlavně pestrost (pokud je to možné).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2008 10:45:56
Odpovědět s citátem

Souhlasím-navíc i kočenkám se chutě mění. je to stejné jako u lidí. Mí devoni třeba přestali baštit syrové maso, po kterém se dřív mohli utlouct. Stejně tak začali ohrnovat nosíky nad Miamorkami, které jim chutnali. Naopak Klaudík začal baštit granulky jako vzteklej, ale kotěcí už nechce, chce dospělácké (taky už je to dospělej kocourek, tak co mu cpu kotěcí, žejo Rolling Eyes ). Naši nalezenci zase granule vůbec nemusí, a to mám kotěcí Hillsky skoro celé 5kg balení za plno peněz. I Oliva nad nimi najednou stojí a neví-mám-nemám Confused ... No a dřív je baštili s chutí.

Tak se taky snažím dávat jim prostě pestrou stravu a dávám jim na výběr-dostanou kotěcí i dospělácké granule+nějakou kapsičku nebo rybu a je to na nich, ke které misce kdo půjde. I dospělácké granule mám od více výrobců-Hills, Animoda, Orijen, Perfect Fit-vše smícháno dohromady a tak to Klaudíkovi chutná.

Takže testy-netesty, oni si stejně budou baštit podle svého Wink , a my jim budeme stejně podstrojovat a dávat to, co jim chutná. A to je u každého většinou něco zcela jiného Razz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bibiana27



Založen: 25.08.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jaké krmivo?
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2008 15:34:42
Odpovědět s citátem

Ten nas ted sel akorat do puberty a najednou mu uz kapsicky nejedou, jen vylize stavu a kousky ocuca a udela z nich tofu Rolling Eyes
Jinak granulek mame spousty druhu - Hillsky, Royal Canin, Purinu Proplan, Iams, Acanu v malych balenich a skoro kazdy den stridame. Micak ma k dispozici 2 misky - v pokoji a v kuchyni aby se ani na chvilku neocitnul na suchu Cool Je docela hubenej (mohl by mit nejakej ten gramik navic) neni nijak omezovanej. Prozatim basti vsechny druhy predlozenych granulek, tak snad mu to vydrzi Wink
S kapsickama je to ale strasne Sad po poslednim doporuceni Shiny Cat v omacce, neco ocucal a pak nam poblinkal predsin Sad
_________________
BB27
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Jaké krmivo?
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2008 17:38:58
Odpovědět s citátem

Kocourovi teď bylo 7 měsíců, pořád krmíme RC Kitten a spokojenost. Kromě granulí hlavně syrové hovězí, sem tam přidávám kuřecí srdíčka nebo kousek kuřecích jater, paštičky a krabičky Miamor. Tohle baští všechno spokojeně. Párkrát jsem zkoušela různé kapsičky, většinou to sežere s větší či menší ochotou, ale jinak se držíme toho výše uvedeného. A doplňuji Lučinu, tvaroh, jogurt. Taky má rád sýrové kuličky od Gimpetu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dog



Založen: 16.04.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: tady na foru je rada dementu!

Předmět: babo rad
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 23:48:23
Odpovědět s citátem

vyberam velmi dlho jedlo pre kocku. kupujem velke balenie ktore mi vydrzi rok, takze nehodlam na tom setrit par korun. minule som si vybral Iams Kitten, z coho ma kocka hebucku srst a ma to rada. Ale tentokrat idem do Acany, co vyzera byt jedine nezavadne SUCHE jedlo.

Twisted Evil http://hubpages.com/hub/Cat_Food_Review Twisted Evil

takze favoriti:
SUCHE - ACANA KITTEN (20kg - 1500kc)
VLHKE - PURINA GOURMET GOLD (mala konzerva - 12kc)
tuniak vo vlastnej stave (velka konzerva - 12kc)

Gourmetky su bez diskusie!!! tak nieco kvalitne uz len na pohlad sa nevidi. To je jedina konzerva, ktoru ma moja kocka rada (okrem tuniakov). Vidiet tam realne krasne upravene maso, na ktore mam vzdy chut. Ziadny tuk a sajrajt. V Globuse ju maju za cenu, ktora sa vysmeje vsetkym internetovym obchodom - 12kc. Och a v teste ma neuveritelnych 9/10 Smile Hill, Royal - bezne 3/10.

Tuniak je lacna a pritom navykova zalezitost. Mojej kocke chuti najviac zo vsetkeho. Staci hociaka znacka - Gina - v teste kvality nebol rozdiel oproti 2x drahsim e.g. Rio Mare - http://www.spotrebitel.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=109284&catid=76:potraviny&Itemid=368). V Tescu stoji noname verzia (samozrejme vyrobca Gina) iba 12kc.

Toto su podla mna najkvalitnejsie jedla pre macku a paradoxne lacne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: babo rad
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 7:13:36
Odpovědět s citátem

Otázkou je, jestli Vám kočina bude Acanu baštit, takže s její zásobou na rok bych byla opatrná ... co jsem tak četla, ne každé kočce Acana chutná. A možná bych spíš zvážila např. Orijen, které by snad měly být ještě o chlup lepší než Acana, přitom výrobce je stejný - kanadští Champion Petfoods.

Ohledně Gourmet Gold, no já bych nad nimi tak nejásala, protože nemám dojem, že to, co je uvnitř je krásně dělené maso. Maso vidím třeba v Miamorkách, v Shiny Cat, v Almo Nature, ve Schmusy - čisté kuře, tuňáka, rybinu, v Gourmet Gold vidím převážně kostky čehosi, co by měly připomínat maso, příp. takové zvláštní trhance, které mi maso nepřipomínají ani vzdáleně. Ale nepopírám, že kočinám to chutná.

A k tuňákovi ve vlastní šťávě za 12Kč, přiznám se, že tu nekupuju ani pro nás, nelíbí se mi nasekané kousky. Raději si připlatím a dám 25, kde jsou ještě kousky tuňáka (viz ty zmiňované Giany nebo Hamé). A jen bych podotkla - zkontrolujte obsah soli, protože mám dojem, že tuňáky trochu přisolují a jak známo, příliš soli není pro kočiny OK.

Testy jsou hezká věc, ale já k nim při výběru kmiva přihlížím, ale raději dám na zkušenosti z praxe, ať už svojí, nebo ostatních kočkařů Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: babo rad
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 8:27:16
Odpovědět s citátem

dog napsal:
Ale tentokrat idem do Acany, co vyzera byt jedine nezavadne SUCHE jedlo.


Taky bych doporučila Acanu nejprve otestovat, protože naše kočka ji žere(taky jsem koupila velké balení Kitten) jen když už jí nic jiného nezbývá. Kdybych jí to dávala celý rok, tak by asi radši držela hladovku. Vždycky když jí pár dní dávám Acanu, mám pocit, že trpí nechutenstvím. Pak dám jiné granule (RC) a je po nich jak posedlá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 10:15:56
Odpovědět s citátem

Můj tygr žere granule od Friskies a to velmi ochotně. Pak vařená kuřecí játra, která k její litosti nedostává tak často jak by chtěla. Potom vařené kuře a z konzerv velmi ráda Shiny cat (musím uznat, že tuňák od Shiny cat vypadá líp než ten, který si na salát dávám já) a jednou začas i Gourmet taštičky. Většinu konzerv či taštiček však odmítá, protože má na masové prefabrikáty stejný názor jako já, tedy že nejsou moc důvěryhodné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dog



Založen: 16.04.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: tady na foru je rada dementu!

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 10:28:01
Odpovědět s citátem

moc s vami nesuhlasim. o gourmetkach vsade citam pozitivne veci aj co sa tyka "chemickeho" rozboru. na rozdiel od ostatnych konzerv nemaju zele ale omacku. a tie kusky masa to je proste maso a krasne tam vidno masove vlakna! ne soja. ja tomu verim a urcite viac verim testom nez "jedna pani povedala". niekto v tom teste si dal namahu, ze sa pozrel na ten produkt a rozumie co je dobre a co nie. a videl uz stovky produktov, takze moze porovnavat.

tunak v nakej forme.. giana aj noname maju tunaka rozdrceneho, rio mare ich dava do nakej formy, aby to bolo lakave a drahe. mne ta forma pride nepodstatna ci pre cloveka alebo kocku. skor sa pozriem na tu sol, dik za tip.

vyberat si podla skusenosti ludi mozem, ale k nicomu by som sa nedopracoval, lebo kazdy pouziva nieco ine a kazdy ma iba ciastocne vedomosti. a hlavne nekupujem podla kocky, pretoze tie suprove znacky investuju peniaze hlavne do toho, aby namixovali chut tak, aby sa to kocke libilo. stejne ako dietati by som nedal McDonalds, tak kocke nedam Hills. vyrobcovia tam cpu dokonca latky na vyvolanie zavislosti. samozrejme je to uz chemia, takze minimalne kocke skorej odide pecen a krasne vam chcipne.. takze moja kocka sa bude chovat a zrat zdrave jedlo a ne to co je "in"Smile dyz bude acana zla, tak jej budem nosit mysi;)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 11:16:32
Odpovědět s citátem

.... takze moja kocka sa bude chovat a zrat zdrave jedlo a ne to co je "in"Smile dyz bude acana zla, tak jej budem nosit mysi;)[/quote]

No řadit zrovna myši mezi zdravou potravu...to je bezpečnější mix vytvořený chemikem, kde se aspoň člověk může dopátrat složení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 11:43:11
Odpovědět s citátem

já vybírám jídlo podle složení, a Gourmet gold mi teda nijak skvělý nepřijde:
/kuře s játry, 85g/
Složení: maso a výrobky živočišného původu (min. 4% krůtího masa, min. 4% jater), vedlejší výrobky rostlinného původu, minerální látky, cukry.

/kuře s lososem, 85g/
Složení: maso a výrobky živočišného původu (min. 4% kuře), ryby a výrobky z ryb
(min. 4% losos), obiloviny, minerální látky, cukry. minerální látky.


oproti např. Animonda Carny:

/hovězí a krůtí srdce, 200g/
Složení :
100% masa, minerální látky

Co se týká granulí, tak u mě jednoznačně vede ANF feline hollistic http://www.packa.cz/d2956-anf-feline-holistic-3kg-88809, složení je skvělé a kočkám moc chutná, Orijen jim taky docela jel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 11:59:20
Odpovědět s citátem

dog napsal:
hlavne nekupujem podla kocky, pretoze tie suprove znacky investuju peniaze hlavne do toho, aby namixovali chut tak, aby sa to kocke libilo. stejne ako dietati by som nedal McDonalds, tak kocke nedam Hills. vyrobcovia tam cpu dokonca latky na vyvolanie zavislosti. samozrejme je to uz chemia, takze minimalne kocke skorej odide pecen a krasne vam chcipne.. takze moja kocka sa bude chovat a zrat zdrave jedlo a ne to co je "in"Smile dyz bude acana zla, tak jej budem nosit mysi;)


Dog, samozřejmě že výrobci ladí chuť tak, aby se to kočce líbilo! To je snad pochopitelné, ne?! Můžete mít superzdravé granule, ale pokud to bude nepoživatelná směska, kterou do kočky nedstanete, stejně Vám chcípne hladem...

A jak jste přišla na ty látky způsobující závislost v krmivu Hill's? A můžete blíže specifikovat, o jaké konktrétní návykové látky se jedná a z jakého zdroje tato informace pochází?

Uvádíte, že nedáte na řeči typu "jedna paní povídala" - jenže právě fáma"návykové látky v krmivu" je přímo ukázkovým příkladem "jedna paní povídala"! Jinak tahle průpovídka se šíří snad od doby, co se u nás začaly prodávat hotová krmiva pro zvířata. Poprvé jsem jí slyšela v roce 1992 a týkala se Pedigree pro psy:-)))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 12:54:34
Odpovědět s citátem

Souhlasím, že ty návykové látky jsou přesně "jedna paní povídala". Píše se o tom i v nedávném testu kočičích krmiv v časopisu D-Test (mám k dispozici a můžu zaslat, už jsem tady o tom psala). Co by to jako mělo být konkrétně za látky? Opiáty?

Nápad chytat kočce myši mě velmi pobavil Laughing Díky za trochu veselí a doufám, že se potom Dog s námi podělí o veselé zážitky z této činnosti!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 13:31:26
Odpovědět s citátem

Balisek napsal:
A jak jste přišla na ty látky způsobující závislost v krmivu Hill's?


Pozor, dog je evidentně muž podle tvaru minulého času, který použil ve svém příspěvku Smile


dog napsal:
tunak v nakej forme.. giana aj noname maju tunaka rozdrceneho, rio mare ich dava do nakej formy, aby to bolo lakave a drahe


Rio Mare nedává tuňáka do žádné formy, Rio Mare používá tzv. rostlé maso, tedy souvislé bloky čistého masa, které jsou ovšem přirozeně dražší než nějaké drtiny od kostí nebo ořezané horší okrajové části porcí. V drti se holt ledacos ztratí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dog



Založen: 16.04.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: tady na foru je rada dementu!

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 14:31:42
Odpovědět s citátem

tie vsetky informacie su prave na strankach ktore som uvadzal, ziadne JPP, to chce sa tomu naky cas venovat.. ohledne opiatov, kvality atd. a takisto ze riomare nie je kvalitativne ani chutovo iny ako gina, iba ma lepsi stroj na uhladenie toho masicka, takze vypada tak nalestene, coz u niektorych diskutujucich vyvolava dojem, ze ide o lepsie kusky masa;)

no ale stejne pisem lebo v tescu letnany maju tuniaka za 9.50! Very Happy uz som tam bol 2x a zobral som vsetky z regalu. tak treba sa vam to hodi Smile normalne stoji 25, v megazlave 13 a teraz je naka turbozlava... Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 15:24:56
Odpovědět s citátem

Zdravíme Smile

taky se s vámi podělím s chutěmi mého miláčka Smile

papká uplně všechny kapsičky, moc mu nejeli konzervy, taky nevapadají nejlépe a to jsou Animonda.

Granulky pro kotě od Puriny nejí, tak jsem je vyměnila za Acanu a ta mu chutná, i voní lépe Smile

Lipánky a takovéto věci mu vůbec nejdou, tak mu alepson sem tam vecpu uvařený žloutek mezi maso a to sní Smile

Trávu vůbec nejí, jen se s ní mazlí, je to špatný, když kočka nejí trávu??

Syrové maso mu dávám hovězí a to mu taky moc šmakuje Smile Smile
Takže dá se říct, že zatím není moc vybíravý Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 15:30:10
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
Trávu vůbec nejí, jen se s ní mazlí, je to špatný, když kočka nejí trávu??


Odpovědi na otázku trávy jsou zde:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=519
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 22:13:13
Odpovědět s citátem

dog napsal:
riomare nie je kvalitativne ani chutovo iny ako gina, iba ma lepsi stroj na uhladenie toho masicka, takze vypada tak nalestene, coz u niektorych diskutujucich vyvolava dojem, ze ide o lepsie kusky masa;)



To je ale opravdu nesmysl. Vzhledem k tomu, že kupuji jak Rio Mare tak Gina, každé ovšem k jinému účelu, vím přesně, jak vypadá obsah a zejména chuť. To nemá s žádným leštěním nic do činění.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Přinesení (14x)
3
Editorial 19. června 2006 (14x)
4
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top