Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Projevy dospívání


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tulipánek



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 19

Předmět: Projevy dospívání
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2008 17:35:04
Odpovědět s citátem

Hezký večer.

Změna chování našeho kocourka mě přivedla k pečlivému pročítání tohoto fóra. Právě jsem usoudila, že se to naše miminko nachází v období dospívání a pravděpodobně bude vhodné, když ho v nejbližší době necháme vykastrovat.

Má 7 a půl měsíce, zhruba v půl roce mu začla páchnout moč, naštěstí chodí jen na svůj záchůdek a jednou jedinkrát se nám vymočil do otevřené tašky. Poslední dobou - zhruba dva týdny - se mi zdá, že ho přešla chuť k jídlu, vybírá si, co sní a odmítá stravu, která mu dříve chutnala a překvapivě se vrhá na granule, které doteď odmítal. A poslední týden se přidalo ještě naříkavé mňoukání přes den i v noci. Navíc jsem ho dnes vážila amísto toho, aby přibral, tak váží o půl kila méně.

To všechno nasvědčuje tomu, že se nachází v pubertě a právě z přečtených příspěvků je vhodné období ke kastraci. Já si dodnes myslela, že to tak v tom půlroce chodí a bude to tak až do roka, než se doporučuje kastrace (teď už vím, že je to překonaný názor).

Moje otázka zní, jestli tedy máme skutečně uvažovat o kastarci v nejbližších dnech či týdnech a jak je to pak s růstem a vývojem kočičáka. Přeci jen se mi zdá strašně maličkej, opravdu takové naše miminko. Je to britský kocourek a dnes váží pod 4 kila. Bude pak ještě dál růst?

Děkuji všem za reakce, zkušenosti s kočičkama nemám žádné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2008 17:51:14
Odpovědět s citátem

Moje otázka zní, jestli tedy máme skutečně uvažovat o kastarci v nejbližších dnech či týdnech a jak je to pak s růstem a vývojem kočičáka. Přeci jen se mi zdá strašně maličkej, opravdu takové naše miminko. Je to britský kocourek a dnes váží pod 4 kila. Bude pak ještě dál růst?






Dobrý večer,tak o kastraci bych neuvažovala,ale nechala ji co nejrychleji udělat.Našemu Matějovi bylo sice 9 měsíců,když mu začala říje. O jeho urychlené kastraci rozhodl velký a rychlý úbytek váhy(během 14 dnů zhubnul o 1,3kg).Matěj je také briťák,britky rostou do 3 let a Matěj opravdu roste,je z něj pořádný kocour.Tak žádné obavy,že by nevyrostl:-).Všude se píše,že nebudou mít takovou mohutnou hlavu(potřebují mít prý dospělácké hormony),ale to jsem v tu chvíli neřešila,radši kocoura s menší hlavou,než nějakou nemocí:-).Ale nemyslím,že by měl Matěj tu hlavu malou posuďte sama a koukněte.Tak,že pokud vám kocourek takhle hubne,nečekejte na nic.To je moje zkušenost:-).
Tady se podívejte,jak Matěj vypadá 10 měsíců po kastraci

http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-stranka.php?cid=1223
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tulipánek



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2008 17:59:12
Odpovědět s citátem

Děkuji za reakci.

Kocourek je nádherný! A koukám, že má doma parťáka. To mně bohužel neprošlo, chtěla jsem ještě kočičku, ale to neexistuje, na jaře se nám narodí miminko, a tak budeme mít doma veselo.

My se doma s názorem na kastraci rozcházíme, přítel moc není pro, přijde mu to nepřirozené, ale to jsem mu vysvětlila, že bez kastrace to nepůjde, na chov ho nechceme. A když jsem byla na posledním očkování u veterináře, tak mi říkal, že na jaře uděláme kastraci - rok bude mít 7.4., tak jsem měla pocit, že se to až v tom roce běžně dělá. Určitě to s ním skonzultuju co nejdřív. Já posledních pár dnů vůbec nevěděla, co se s ním děje, tak teď alespoň už se nemusím tolik bát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2008 18:16:31
Odpovědět s citátem

no, mám z praxe podobnou zkušenost...samici, ať kočku, nebo fenu, nechají páníčkové - chlapi - vykastrovat bez mrknutí oka, ale přemluvit je ke kastraci kocura, nebo psa...ó jé...to dělají, jak kdyby se jednalo o jejich vlastní "parádu" Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2008 18:18:27
Odpovědět s citátem

Nebojte, to, co jste popsala, jsou opravdu projevy říje u kocoura - jak z učebnice kočkologie.

Laughing

Vzhledem k uvedeným důsledkům říje - především hubnutí - určitě s kastrací neotálejte. Je pravda,že někdy - zdůrazňuji někdy, není to pravidlem - může zůstat kocour ve fázi vzhledu nedospělce - typickým příkladem je menší hlava , ovšem ještě nikdo nikdy neprokázal,že by třeba kocour neměl menší hlavu i kdyby nebyl kastrován.

Myslím,že i kdybyste s kastrací váhala, dřív či později Vás k ní kocour stejně nechtíc donutí, až začne značkovat....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2008 18:18:57
Odpovědět s citátem

My se doma s názorem na kastraci rozcházíme, přítel moc není pro, přijde mu to nepřirozené



tak to jsem se zasmála,já se teda na kastraci nebavila rozhodla jsem,ale manžel neprotestoval,ale kocoura šíleně litoval,je to podvědomá soudržnost samců:-)))))))))))))))).Pokud bude kacouř nadále hubnout nečekejte.



Bětka Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2008 9:45:10
Odpovědět s citátem

[quote="beta.1"]My se doma s názorem na kastraci rozcházíme, přítel moc není pro, přijde mu to nepřirozené



tak to jsem se zasmála,já se teda na kastraci nebavila rozhodla jsem,ale manžel neprotestoval,ale kocoura šíleně litoval,je to podvědomá soudržnost samců:-)))))))))))))))).Pokud bude kocouř nadále hubnout nečekejte.

A to jsem se nasmála taky. Připomnělo mi to kocoura našich - byl vykastrován až ve svých 4 letech (!) a to jsem ho musela odvézt já, táta pořád protestoval, že bude chudák a nic si neužije...Kocour chodil často pokousaný a poškrábaný ze soubojů o kočky. Na vesnici má totiž kočku málokdo, většinou si každý nechá kocoura. Samozřejmě značkoval, do domu skoro nesměl. Pak začal označkovávat i návštěvy. A vrcholem bylo, když si označil i tátu. To jsem věděla, že musím využít, než ho přejde zlost.
Po kastraci značkoval ještě docela dlouhou dobu, taky chodil za kočkama. Dnes je to spokojený gaučák, takže - jakýpak chudák.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2008 22:10:44
Odpovědět s citátem

[quote="Raika"]
beta.1 napsal:
My se doma s názorem na kastraci rozcházíme, přítel moc není pro, přijde mu to nepřirozené



tak to jsem se zasmála,já se teda na kastraci nebavila rozhodla jsem,ale manžel neprotestoval,ale kocoura šíleně litoval,je to podvědomá soudržnost samců:-)))))))))))))))).Pokud bude kocouř nadále hubnout nečekejte.

A to jsem se nasmála taky. Připomnělo mi to kocoura našich - byl vykastrován až ve svých 4 letech (!) a to jsem ho musela odvézt já, táta pořád protestoval, že bude chudák a nic si neužije...Kocour chodil často pokousaný a poškrábaný ze soubojů o kočky. Na vesnici má totiž kočku málokdo, většinou si každý nechá kocoura. Samozřejmě značkoval, do domu skoro nesměl. Pak začal označkovávat i návštěvy. A vrcholem bylo, když si označil i tátu. To jsem věděla, že musím využít, než ho přejde zlost.
Po kastraci značkoval ještě docela dlouhou dobu, taky chodil za kočkama. Dnes je to spokojený gaučák, takže - jakýpak chudák.


Můj známý měl taky na vesnici nekastrovaného kocoura, protože si postavil hlavu, že něco takového mu nedá udělat, no a kocour chodil soustavně celý potrhaný, doma ochcával co se dalo i nedalo, takže byl vyhozen, a nakonec přišel potrhaný tak hodně z nějaké kočičí rvačky, že na to umřel. Takže já své dva nalezence nechám vykastrovat v každém případě, když už jsem je vypiplala z nejhoršího, vykurýrovala, vrazila do nich plno peněz a zadřeli se mi do srdíčka, tak nebudu riskovat, že dopadnou špatně jen proto, že jsou to kocouři. Sousedi kolem mají taky kastrované kocoury, a drží se u nich doma na jejich zahradách a neběhají po sousedech.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2008 10:59:13
Odpovědět s citátem

A jéje, mužská solidarita. U nás se taky občas vedou řeči, že to "nemůžu kocourovi udělat", ale utnula jsem to v zárodku. Teorie, že kocour se bude trápit, protože si nemůže užívat, je děsná blbost, vždyť on ten kočičák neví, o co přijde. A navíc, je to kocour bytový a ven nepůjde, tak jaké užívání si, vždyť by se trápil právě tím, že sice může ale nemá příležitost. To jen chlapi to pořád posuzují podle sebe Wink Našemu kočičákovu bylo sedm měsíců, pozoruji, že moč už víc páchne, ale to je poznat jen když jdu hned po použití uklidit záchodek, jinak ne. Jeho otec neznačkuje, prý se to dědí, tak doufám, že náš kocourek taky značkovat nebude a že vydržíme co nejdéle, nejraději do roku, pokud tedy nebudou jiné negativní projevy dospívání jako třeba to hubnutí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2008 12:26:19
Odpovědět s citátem

znamy taky razi teorii, jak je kastrace spatna, hlavne ze jeho pes je uz 6 let panic ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: Ahojte
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 12:16:56
Odpovědět s citátem

Téma kastrace kocoura je nekonečné téma s jeho odpůrcema. Dokonce mně bylo řečeno, že si kocour pamatuje o co přichází, když to zažil ještě před kastrací a prej nemůžu vědět co před ní zažil a pak když si to pamatuje a nemůže, tak se šíleně trápí. Mě nic takového nezvyklá, samozřejmě chci pro svého kocourka to nejlepší a vím, že jako vykastrovaný bude spokojený. Jen mně trošku zarazilo, že se může kocourek kastrovat už tak brzo, třeba v 7 měsíci. Žiju v domění,že je to nebezbečné, že by se mělo vydržet do roku, ale pokud mu jde o život velkou strátou váhy, je to logické, že se asi čekat nemůže. Můj kocourek má půl roku, tak to máme asi těsně před sebou. Tak jsem ráda, že jsem chytřejší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Projevy dospívání a kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 16:40:32
Odpovědět s citátem

Magytka napsal:
Jen mně trošku zarazilo, že se může kocourek kastrovat už tak brzo, třeba v 7 měsíci. Žiju v domění,že je to nebezbečné, že by se mělo vydržet do roku, ale pokud mu jde o život velkou strátou váhy, je to logické, že se asi čekat nemůže. Můj kocourek má půl roku, tak to máme asi těsně před sebou. Tak jsem ráda, že jsem chytřejší.


Není to zase až tak brzo a není to nebezpečné. Jen jeden čas panoval názor, že "předčasně" kastrovanému kocourovi se špatně vyvinou močové cesty, ale už dávno to odborníci prohlásili za nesmysl. To už se mi spíše zdá reálné, že brzo kastrovanému kocourkovi se nevyvinou ty sekundární pohlavní znaky jako třeba u briťáka mohutné lícní ochlupení vyvolávající dojem velké hlavy. Ale i to zase jiní zpochybňují. Fabiánovi je osm a půl měsíce, moč už mu mírně páchne, ale neznačkuje naštěstí, občas vyřvává, ale nijak zvlášť hlasitě a nijak moc často. Jedinou nepříjemností bylo, že nečekaně v jednom dni mi dvakrát počural postel, ale bůhví proč. Naštěstí poučena diskusemi na místních fórech, dávám pod přehoz igelit, takže zas tak moc se nestalo, jen mi to holt vzalo trochu klid, doposud jsem ho volně nechávala běhat po bytě a i po posteli. Už je to skoro dva týdny a neopakovalo se to. Naštěstí.
Takže nejbližší termín kastrace u nás by byl tak v devíti měsících = až po Novém roce, po svátkách. Jestli ale nebudou žádné nepříjemné projevy, tak nebudeme spěchat. V zásadě jsem plánovala vydržet do roku.

A nehubne, má 4,8 kg a žere normálně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Projevy dospívání a kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 17:03:10
Odpovědět s citátem

No, dneska pro změnu počural postel manželovi, naštěstí rovněž do igelitu. Žádné značkování, prostě se tam naplno vyčurdil. A to jsem ho už dnes jednou přistihla, jak přidřepával na mojí posteli, a hned ho vyhnala, takže odkráčel do záchodku. Mizera jeden. Tak jestli to dělá proto, že s ním mlátí puberta, a po kastraci přestane, holt ho ještě chvíli budeme hlídat. Jiný důvod snad nemá, protože žádný jiný nedokážu vymyslet. Nic se u nás nezměnilo, že by mu to mohlo vadit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: Re: Projevy dospívání a kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 20:59:12
Odpovědět s citátem

[quote="Alamka"]No, dneska pro změnu počural postel manželovi, naštěstí rovněž do igelitu. Žádné značkování, prostě se tam naplno vyčurdil. A to jsem ho už dnes jednou přistihla, jak přidřepával na mojí posteli, a hned ho vyhnala, takže odkráčel do záchodku. Mizera jeden. Tak jestli to dělá proto, že s ním mlátí puberta, a po kastraci přestane, holt ho ještě chvíli budeme hlídat. Jiný důvod snad nemá, protože žádný jiný nedokážu vymyslet. Nic se u nás nezměnilo, že by mu to mohlo vadit.[/quot

Tak to jsem zvědavá co nás čeká Smile Doufám že to proběhne nějak nekomplikovaně Smile Dám pak vědět, máme tu pubertu zřejmě těsně před sebou Smile Ale zatím je to pořád takové mimi Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rheza



Založen: 05.09.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2009 16:17:14
Odpovědět s citátem

Když jsme u dospívajících kocourů, tak bych chtěla poradit. Máme 11 měsíčního britského kocourka. Zatím se doposud nijak neprojevoval, žádné čůrání vedle, střkání, ani nijak zvlášť záchůdek nesmrdí, žádné extra lumpačení nic, ale v poslední době pořád mňouká,...říkám si, že volá kočičky Wink ale mám to nějak řešit, když nic jiného nedělá?
jak už to tady bylo řečeno, přítelovi se moc nechce ho nechat kastrovat Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Kastrace, neznačkování, volání, hubnutí
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2009 16:28:47
Odpovědět s citátem

No .. jednou jsem to už kdysi tady do fora psala a panička mi nakonec dala za pravdu. To, že teď kocourek nevyvádí žádné nepřístojnosti, neznamená, že za dva dny, týden, či měsíc nezačne. Takové spouštěcí období bývá jaro. A jakmile kocourek začne volat slečny, nemusí ani značkovat, může se stát, že bude jen "toužit" a nebude jíst a začne hubnout. A taková neuspokojená touha není pro kocourka nic příjemného (podejte to příteli způsobem - jak by mu bylo, kdyby chtěl, ale neměl s kým Wink) A když začne hubnout, zjistíte, že to jeho volání je nakonec docela náročné i pro něj.
Takže klidně ještě vyčkejte, ale nespoléhejte na to, že "nezačne". Navíc pokud byste třeba pořizovali ještě kočičí přírůstek do rodiny, tak kastrace by ho nakonec stejně neminula.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2009 18:17:56
Odpovědět s citátem

Rheza napsal:
Když jsme u dospívajících kocourů, tak bych chtěla poradit. Máme 11 měsíčního britského kocourka. Zatím se doposud nijak neprojevoval, žádné čůrání vedle, střkání, ani nijak zvlášť záchůdek nesmrdí, žádné extra lumpačení nic, ale v poslední době pořád mňouká,...říkám si, že volá kočičky Wink ale mám to nějak řešit, když nic jiného nedělá?
jak už to tady bylo řečeno, přítelovi se moc nechce ho nechat kastrovat Cool



Pokud se kocourek jinak neprojevuje,počkala bych.U briťáků je potřeba ke krásné velké hlavě, právě dospěláckých hormonů.Já musela Matěje nechat vykastrovat v 9,5měsíci,také nějak neřval,neznačkoval,byla trochu cítit moč,ale chodil na wc,problém byl ten,že mi během 14dnů zhubnul 1.5kg.Pokud to půjde,kastrujte co nejpozději Very Happy



Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rheza



Založen: 05.09.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2009 18:37:55
Odpovědět s citátem

Dekuju za rady,...clovek si to tak nejak mysli, ale lepsi je to slyset i od nekoho jineho Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 10:59:11
Odpovědět s citátem

Rheza napsal:
Když jsme u dospívajících kocourů, tak bych chtěla poradit. Máme 11 měsíčního britského kocourka. Zatím se doposud nijak neprojevoval, žádné čůrání vedle, střkání, ani nijak zvlášť záchůdek nesmrdí, žádné extra lumpačení nic, ale v poslední době pořád mňouká,...říkám si, že volá kočičky Wink ale mám to nějak řešit, když nic jiného nedělá?
jak už to tady bylo řečeno, přítelovi se moc nechce ho nechat kastrovat Cool


Ztotožňuji se s tím, co píše April, včetně mužovy reakce na řeči o kastraci. Hájí kocoura, jako by šlo o jeho vlastní tělo Wink

Nám kocourek "vyřvává" už přes měsíc, tj už od 8.měsíce, ale ne nějak významně, prostě občas během dne , zásadně když je v místnosti sám nebo když někam do samoty odkráčí, začne vyvolávat. Je to tak odlišné od "obyčejného" mňoukání, že to myslím každý pozná. Čurdit kam nemá začal těsně před svátky, rozhodně jsem ale neplánovala akutní kastraci a shánění veterináře během těch pár volných dní. Zatím nehubne, jen se mi zdá, že přestal přibírat. Nicméně má skoro pět kilo. Není na něm nijak vidět, že by se trápil, spíše je víc mazlivý, třeba včera mi půldruhé hodiny spal na klíně, při každé příležitosti se háže na záda a vystrkuje bříško na drbání. Kastraci rozhodně plánuji, to mi manžel nemá šanci vymluvit. Na můj argument, jestli tedy chce nechat kocoura marně toužit a vyvolávat, mi sice navrhovat "přivést mu kočičku", ale utloukla jsem ho argumenty. Počínaje tím, že ve smlouvě mám, že kupuji mazlíka, kdybych se tedy chtěla rozhodnout pro chov, tak nutností uchovnit ( a co to všechno obnáší, výstavy atd.), nemožností "jen tak připustit nějakou kočku" jak si muž představuje (rodokmen, zdravotní stav atd.) a konče právě tím nepříjemným čuráním mimo WC, což si tedy vysvětluji tou pubertou. Muž ustoupil, ale stejně mu to pořád hlodá v hlavě, jak kocourovi "dopřát". Naštěstí o tom rozhoduji já a nehodlám vůbec diskutovat. Kocourkovi bude 9 měsíců, pokud nenastanou větší problémy, viz výše popsané, hodlám zatím vyčkávat právě kvůli tomu vývoji sekundárních pohlavních znaků jako je třeba mohutná hlava, ale cílový stav je jasný, kastrace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 11:28:49
Odpovědět s citátem

Se zájmem čtu toto téma. A co holčičky? Mám 7-měsíční kartouzskou kočičku a s napětím čekám, kdy to přijde. Chodí totiž občas na zahradu na krátké procházky a za chvilku se sama vrací. Mám však strach, aby to na ni náhodou naráz nepřišlo, já si ničeho nevšimla a kočička by byla v prachu. Chodí tu kolem jeden nadržený kocour (majitelé mají na kastraci názor jako správní chlapi: "to mu přece nemůžeme udělat" Evil or Very Mad ) a z toho mám opravdu hrůzu. Máte někdo zkušenost? Děkuji za příspěvky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 11:39:02
Odpovědět s citátem

No já bych asi kočinu v tomhle věku už nenechávala promenádovat se samotnou povenku. Navíc šmejdí-li kolem nadržený kocour. Ono totiž kocouři poznají a cítí dříve než lidé, že na kočinu jde mrouskání a převezou Vás a než se nadějete, budete mít starost, co s koťátkama.

U koček navíc není třeba čekat do prvního mrouskání, kastrace může proběhnout i dříve, pokud je kočina zdravá a dobře rostlá. Rubyška nemrouskala vůbec a byla na kastraci v 7,5 měsících, protože Maxíš byl podezřele otravnej, tak šli rovnou oba, ve stejném věku, abychom předešli nechtěnému nakrytí.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:00:10
Odpovědět s citátem

Já bych taky takhle neriskovala!!!

Vidím to u nás doma, na kočence (8 měsíců) já nepoznám nic, ale kocour je divokej a může se zvencnout, tak jsem je musela oddělit. A jak k ní čichají i koťata a kastrát-oni to poznají daleko dříve než my. Na koťata je navíc příliš mladá. Já osobně bych se zbláznila strachy, kdybych neměla své kočky pod kontrolou, já je bez dozoru nenechám ani chvilku.

Jednou jsem nechala otevřené všechny dveře (šla jsem vysypat odpadky) a pak jsem nemohla najít Adama, lítala jsem po baráku od sklepa na půdu, po zahradě, vyvolávala jsem ho a on nic (spal pacholek někde zalezlý, že jsem ho neviděla Wink ), tak jsem si už myslela, že se mi zaběhl, protože jsem nechala otevřeno a nedávala pozor-co jsem prožívala, nechci už nikdy znovu zažít. Od té doby si na to dávám veliký pozor, aby aspoň jedny dveře zůstaly zavřené. A když pustím v létě miláčky ven, jen na kšírkách a na na vodítku a se mnou.

Mám doma dvě obyčejná koťata-nalezence-původně měly být venku (skončily v bytě, jak jinak), ale teď už budu asi mít strach nechat trvale venku i je, přirostly mi k srdci a byla bych z toho moc smutná, kdyby zmizely.

Ale to je samozřejmě každého věc a jen a jen můj názor. Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:11:13
Odpovědět s citátem

April napsal:
No já bych asi kočinu v tomhle věku už nenechávala promenádovat se samotnou povenku.


Máte pravdu, zatrhnu jí vycházky. Ona stejně chodí ven hlavně s námi a my teď sedíme doma, protože je zima. Chci ještě chvilku počkat s kastrací, zdá se mi rozumný argument mj. dr. Mahelkové, že předčasně kastrované kočky jsou "nohaté". Ale sama zkušenost nemám (tedy ani s kastrací ani s nohatostí - kočičí ani vlastní Wink ). Zajímal by mě váš názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:18:17
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:


Jednou jsem nechala otevřené všechny dveře (šla jsem vysypat odpadky) a pak jsem nemohla najít Adama, lítala jsem po baráku od sklepa na půdu, po zahradě, vyvolávala jsem ho a on nic (spal pacholek někde zalezlý, že jsem ho neviděla Wink


To mi povídejte! Jednou v životě muž vstával a odešel dřív než já. Když jsem vstala, nemohla jsem kocoura najít. Lítala jsem po celém domě, nahoře jsou nástavby přes všechny tři vchody, kocour nikde. Seřvala jsem i manžela po telefonu, že mu potmě proklouzl pod nohama, ono se mu to v minulosti stalo i ve dne s našimi domácími kočkami. Kocour spal v kuchyni na židli za ubrusem Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:21:54
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Já bych taky takhle neriskovala!!!


Můj původní záměr byl taky takový, že kočka bude jen a jen doma. Ale bydlíme v rod. domku, kde když je teplo, jsou neustále otevřené dveře na terasu a my žijeme napůl venku. Pokud bychom měli kočičku držet doma, byla by nešťastná, že nemůže být s námi, protože sice není příliš mazlivá, ale je pořád s námi (její způsob mazlení - četla jsem váš příspěvek do diskuze na toto téma). Zatím bylo všechno v pořádku. Přišla k nám v září a to zůstávala pořád jen doma. Zbytek rodiny tím dost trpěl, protože jsme se tady tím pádem zavřeli všichni. Asi po 2 měsících jsme ji pustili na zahradu a dosud nebyl problém. Chodí si po zahradě, honí se s Králíkem, který se už dávno naučil, kam nesmí, nebo sedí na dřevě nebo na terase. Samozřejmě stále dohlížím. Bydlíme v ulici, kde sem tam projede auto, ale je tu relativně bezpečno. Hlavní nebezpečí je teď ten pitomý kocour. Stejně je zima, takže se teď zase zavřeme doma a počkáme, jestli bude do jara říje. Když ne, půjdeme nejpozději v únoru-březnu na kastraci. Mňaugh Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 12:22:20
Odpovědět s citátem

No myslím, že to je nesmysl (je to teda čistě můj názor). Pokud je kočka jako plemeno nohatá, tak bude nohatá. Pokud je typově zavalitější, tak zavalitější bude. Myslím, že genetika v tomhle případě funguje víc než kastrace.
A jinak - Rubka není nohatá ani omylem, čímž ovšem nepopírám, že mohou být kočky, které zůstaly po kastraci štíhlé ... tipuju, že Aura bude po kastraci stále takové nohaté vyskočbrko.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 14:52:16
Odpovědět s citátem

April napsal:
No myslím, že to je nesmysl (je to teda čistě můj názor). Pokud je kočka jako plemeno nohatá, tak bude nohatá. Pokud je typově zavalitější, tak zavalitější bude. Myslím, že genetika v tomhle případě funguje víc než kastrace.
A jinak - Rubka není nohatá ani omylem, čímž ovšem nepopírám, že mohou být kočky, které zůstaly po kastraci štíhlé ... tipuju, že Aura bude po kastraci stále takové nohaté vyskočbrko.


Ono to možná takový nesmysl nebude. V jakési odborné studii jsem četla (při troše snahy bych možná ještě někde našla link), že kastrátům déle rostou dlouhé kosti. Ale o "nohatosti" tam nebyla zmínka - pouze se zde uvádělo, že kastráti jsou celkově většího vzrůstu a spíše mohutnější než nekastrované kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 11:27:12
Odpovědět s citátem

[quote="Balisek
V jakési odborné studii jsem četla (při troše snahy bych možná ještě někde našla link).[/quote]

Mohla bych vás poprosit, jestli byste ten link našla? Já všude nacházím jen text od dr. Mahelkové, který také znám a který mě právě podnítil k těmto úvahám. Leč nezávisle mi to řekl i náš veterinář.
Pokud by snaha při hledání měla být nepřiměřeně velká, tak to nehledejte!
Děkuji moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 11:40:55
Odpovědět s citátem

No našla jsem tohle u koní ...

"Kastrace může mít příznivý vliv na růst, zvlášť když se vykoný před pubertou. Výlev testosteronu v pubertě totiž způsobí uzavření epifyzeálních plotýnek na koncíh dlouhých kostí, čímž se znemožní jejich další růst do délky. Bez testosteronu zastavujícího další růst, může valach pokračovat v růstě i ve věku po pubertě. Jednoduše řečeno, delší puberta, delší období růstu a vývoje."

Takže otázkou je, jestli je to aplikovatelné a v jaké míře i na kočky, tipla bych, že pochody by měly přibližně stejné, tudíž jakmile je zvíře v pubertě, začne fungovat testosteron a růst se zastaví. Bez testosteronu růst pokračuje. Takže nohatost bych předpokládala u koček, kastrovaných velmi brzy. V období těsně před pubertou, nebo v pubertě bych řekla, že růst už měl být "zaražen".

Ale opravdu jen "teoretizuju".
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 11:58:56
Odpovědět s citátem

April napsal:
No našla jsem tohle u koní ...

.


Děkuju, to je zajímavý. U jiných zvířat to asi bude podobný jako u koní.
Otázka je, jak velkou roli hraje ve vývoji kočky samice testosteron - pokud vím, je to mužský hormon. Ale jsem ten poslední, kdo by o tom věděl něco odbornějšího. Na druhou stranu kočka kartouzská (naše Emilka) stejně jako jiná plemena roste údajně až do 3 let. Takže kastrace kolem toho opěvovaného 1 roku by vyšla asi nastejno jako dřívější.
No nic, zatím máme vše pod kontrolou, Emilka si ráno půlhodinku zanadává, že nemůže na procházku, a pak si najde jinou zábavu. Budu vyčkávat, jestli dřív nastane říje nebo jaro.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (63x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (48x)
3
Kočičí jména (25x)
4
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (23x)
5
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (22x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (20x)
7
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (19x)
8
Plemena koček podle FIFe (19x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top