Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Pije jen mlíčko


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dafne



Založen: 31.08.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Přerov

Předmět: Pije jen mlíčko
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 17:24:32
Odpovědět s citátem

Náš briťáček (5 měs) pil od malinka mlíčko. Asi před měsícem jsem ho chtěla naučit na vodu (četla jsem, že dospělým kočkám mléko nedělá zrovna moc dobře) a tak jsem mu to mlíčko začala čím dál více ředit vodou a k dispozici měl v jiné misce už i "čistou" vodu. Jenže od té doby jsem ho neviděla pít. Říkala jsem si, že třeba chodí do dřezu, do vany nebo pije vodu kytkám... Ale přece jen mě to trochu znepokojovalo, tak jsem mu dnes k vodě dala opět misku s mlékem a za pár hodin jsem ho nachytala pít 4x!!! Shocked Vůbec nevím, co teď... dávat mu pořád jen mlíčko a riskovat, že případné potíže nebo riskovat, že bude dehydratovaný. Snad je ještě malinký, nevím... Budu moc ráda, když mi poradíte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kleopatramnau



Založen: 31.01.2009
Příspěvky: 1

Předmět: pije jen mlíčko
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2009 1:16:58
Odpovědět s citátem

kočiček a kocourků máme celkem 5 kusů + 1x pejskovou - (různého věku) - všichni pijí někteří méně , někteří milují bezvýhradně mlíčko a dostávají jen ředěné půl na půl vodou proto, aby neměli střevní potíže - mléčnou výživu zajišťuji tvarohem s trochou mléka nebo jogurtem ale bez cukru - asi před rokem jsem objevila speciální kočičí mlíčko v drogerii rosmen a dm a od whiskasu - podávám je také ještě do mléka s vodou, aby byla zachována mlékovatější chuť nebo přidávám do tvarohu s jogurtem, kocourkovi který od miminka trpěl na průjem pomohla aktivie jogurt a hylak forte (v lékárně)- přidávám do tvarohu s mlékem a kočičím mlékem - vypadá to trochu jako alchymie pata a mata - patlymatly, ale mám s tím dobré zkušenosti a hlavně to těm kočičinám chutná a vím, že je to pro ně i zdravé a nemají opravdu žádné střevní neduhy a bolení bříška.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: pije jen mlíčko
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2009 9:42:41
Odpovědět s citátem

kleopatramnau napsal:
kočiček a kocourků máme celkem 5 kusů + 1x pejskovou - (různého věku)


Tak to máme úplně stejně-taky 5 kousků+1 pejsková Wink

Já bych vyzkoušela, jaké ředění mléka vodou mi ještě projde, aby to pil, a holt bych mu do vody přidával trochu mléka. Případně bych vyzkoušela, zda by nepil nesolený kuřecí vývar. Nebo bych zkoušela dávat vodu třeba do misky s kamínky, aby to vypadalo jako zapovězená věc Wink -zapovězené kočičky milují Rolling Eyes . Prostě ho obelstěte, čisté mléko není pití, to je potrava.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: Re: pije jen mlíčko
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2009 15:16:53
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
kleopatramnau napsal:
kočiček a kocourků máme celkem 5 kusů + 1x pejskovou - (různého věku)


Tak to máme úplně stejně-taky 5 kousků+1 pejsková Wink


Přidáváme se do klubu 5+1 (taky fenka) Laughing To je tady asi nejčastější kombinace. Pak máme ještě papoušky a králíčka. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sárinka



Založen: 09.08.2009
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2009 14:52:31
Odpovědět s citátem

To znám. V 5 měsících jsem přeučovala kočku z mléka na vodu, protože jsem všude možně slyšela nebo četla o škodlivosti mléka pro zažívací trkat kočky. Měla vodu v misce několikrát denně vyměňovanou. Týden se nenapila, potvora jedna, ale nakonec ji žízeň donutila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2009 15:13:27
Odpovědět s citátem

Sárinka napsal:
To znám. V 5 měsících jsem přeučovala kočku z mléka na vodu, protože jsem všude možně slyšela nebo četla o škodlivosti mléka pro zažívací trkat kočky. Měla vodu v misce několikrát denně vyměňovanou. Týden se nenapila, potvora jedna, ale nakonec ji žízeň donutila.


Takhle bych to nehrotila-v parném létě týden bez pití může udělat obrovskou paseku v kočičím organismu, to není dobrý postup!

Určitě je méně škodlivé, když bude kočka pít vodu, do které je nacmrndáno trochu mléka, aby to ještě za mléko byla ochotná považovat, než jí nechat úplně o žízni.

Buďte ráda, že se to přeučování obešlo čirou náhodou bez větších zdravotních potíží, já bych to neriskovala. Menší zlo je trochu mléka ve vodě než dehydratovaný organismus celý týden.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: Hylak proti průjmu
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2017 22:57:42
Odpovědět s citátem

Děkuji za radu jak proti průjmu - Hylak a jogurt !!! Mám nemocného kocourka, bere už dlouho antibiotika a něco snědl a dostal průjem. Je hubený jako lunt a do toho průjem ...
Znala jsem radu: hladovka a smecta. Zkoušela jsem to 3dny a pořád průjem, sice jen 1x denně, ale úplně řídký .... A pak jsem našla tuto radu, za 2 dny tuhá stolice. Hylak se v jogurtu ztratí. Opravdu geniální rada! Děkuji moc !
Květa a kocourek Mikuláš.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top