Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Ucho - Problém s mazem


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: Ucho - Problém s mazem
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 13:14:53
Odpovědět s citátem

Zdravím vás. Moje kočička má takový jeden problém. Na levým uchu jí pozoruji větší tvorbu ušního mazu. Má takovou slaběžlutozelenohnědou barvu a vždy se tvoří přibližně na stejném míste - zhruba dole na vnější strane ušního boltce. Často má až slepený kousíček srsti. Vypadá to, že ušní záhyby a zvukovod jsou čisté. Když jí to vyčistím, za chvíli to tam má znovu. Když jsem byl u vetky podívala se na to (musel jsem ji k tomu málem donutit - mrcha jedna líná Evil or Very Mad) a říkala, že je to v pořádku. Číča častěji trepe hlavou, aby si to odstránila a také se častěji drbe za uchem než předtím. Jinak vypadá zdravě, je hravá, nají se, není apatická, ani se nevyhýbá společnosti. Tak fakt nevím, co se s tím dá dělat, jestli na to jsou nějaký volnoprodejný kapky nebo co. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 15:00:44
Odpovědět s citátem

No tak teď jsem si všiml, že ten sajrajt má trochu i uvnitř ucha, v záhybech. Surprised Je to víc hnědé než žluté a jsou tam i takové jakoby zrnka kávy, ale hnědé, nikoliv černé. Že by to byl ušní svrab? Surprised
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 16:29:43
Odpovědět s citátem

Tak pokud to vypadá jako logr tak to nejspíš bude svrab. Kupte na veteríně spot on Stronghold. Při aplikaci dejte pozor, abyste to aplikoval NA KŮŽI nikoliv jen na chlupy a na místo, kde si to neolíže(krk). A pak už jen čistit. A taky bych změnila veta. Správně by veterinář měl dát stěr z ucha pod mikroskop, tak se naprosto bezpečně a rychle zjistí, jestli tam svrab je, nebo není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 21:48:46
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Tak pokud to vypadá jako logr tak to nejspíš bude svrab. Kupte na veteríně spot on Stronghold. Při aplikaci dejte pozor, abyste to aplikoval NA KŮŽI nikoliv jen na chlupy a na místo, kde si to neolíže(krk). A pak už jen čistit. A taky bych změnila veta. Správně by veterinář měl dát stěr z ucha pod mikroskop, tak se naprosto bezpečně a rychle zjistí, jestli tam svrab je, nebo není.


Díky. Není to vyloženě jako kávová sedlina, ale trochu to páchne takovým kyselým zápachem. To druhé ucho ne. Vůbec mi není jasné, jak to mohla dostat, když je to bytová kočka... Confused Ještě bych se vás chtěl zeptat, čím to doporučujete čistit po té aplikaci Strongholdu? Stačí vatou nebo je lepší nějaký roztok? Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 22:24:52
Odpovědět s citátem

A ještě bych dodal, že je to kotě a pokud vím, tak Stronghold je jenom pro dospělé kočky, ne? Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 22:35:43
Odpovědět s citátem

Přímo na krabičce se uvádí, že se nemá podávat zvířatům mladších 6ti týdnů. Dále se nemá používat u zvířat nemocných, podvyživených či jinak oslabených. My jsme dávali 3 měsíčnímu kocourkovi a v pohodě. Na čištění se nám nejvíc osvědčil parafínový olej (v něm se namočí vatové tyčinky). Na čišt. jsou přípravky jako např. Otifree, výrobce sice uvádí, že se zvukovod pak nemusí čistit mechanicky, ale v praxi to vypadá jinak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 23:17:36
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Přímo na krabičce se uvádí, že se nemá podávat zvířatům mladších 6ti týdnů...


Mám téměř čtyřměsíčné kotě. Právě před dvěma dny bylo na prvním očkování...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 0:25:34
Odpovědět s citátem

Také by mě zajímalo, zda je to nakažlivé pro člověka. Surprised A jestli je třeba po vyléčení vydensifikovat byt kvůli zárodkům... Surprised
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 0:43:11
Odpovědět s citátem

Kočičí svrab pro člověka infekční (nakažlivý) není.

Spot on Stronghold nebo Advocate svrab zlikviduje přímo v místě nákazy, tedy v uchu kočky . Určitě není potřeba generální dezinfekce či dezinsekce domácnosti.

Likvidaci svrabu může pomoci jemné vytírání ucha uchočistkou a také kapání antibakteriálních kapek.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 0:57:45
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:
Kočičí svrab pro člověka infekční (nakažlivý) není.

Spot on Stronghold nebo Advocate svrab zlikviduje přímo v místě nákazy, tedy v uchu kočky . Určitě není potřeba generální dezinfekce či dezinsekce domácnosti.

Likvidaci svrabu může pomoci jemné vytírání ucha uchočistkou a také kapání antibakteriálních kapek.


Jo, díky. Akorát teď jsem dočetl článek, že to není nakažlívý pro člověka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: souhlasím
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 14:21:36
Odpovědět s citátem

Mám podobné zkušenosti. Spot on Advocate je výborný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 15:36:05
Odpovědět s citátem

Strongold je dobrý-vyžene zároveň i vnitřní parazity a ničí i blechy. Moji nalezenci ho dostali, když měli taky v uších svrab a byl předpoklad jejich začervení-a taky že jo. Vylezlo z nich plno červů a svrab byl bez dalšího mého přičinění pryč do týdne. Jen je to trochu dražší...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 19:42:13
Odpovědět s citátem

No tak před pár dny jsem byl u druhýho veta, jenž naštěstí říkal, že se nejedná o svrab. Předepsal mi nějakou emulzi do ucha (trojkombinace), ale neřekl název. Nicméně dneska na kontrole stanovil, že už je to dobrý, nesmrdí to, kočka už moc netřepe hlavou, ale ještě to musíme pár dní podávat. Tak snad to bude dobrý...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2009 1:31:22
Odpovědět s citátem

Zdravím, mohla bych se zeptat co to vlastně bylo? Jak dlouho jste to lečili?
Můj kocicak ma uplně to samy, pravé ouško mu zapacha, drape si ho, a každy večer mu ho čistim ale druhy den ho ma zase uplně špinavy že vypotřebujem 10 v. tyčinek na to jedno ouško. A přitom druhy je uplně v pořádku. Doktor me ujistil že to svrab neni ani žadny paraziti, žadny kapičky mi nenapsal a že mu to mam čistit. Jenže už je to takhle asi 10dni a i na kocicakovi vidim že ho to hrozně štve. Předem děkuju za odpověd
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Maz v uchu
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2009 10:05:04
Odpovědět s citátem

U nás tytéž příznaky - potřásání hlavou, škrábání ucha. Veterinář prohlédl vzorek pod mikroskopem a vyvrátil svrab. Jedná se prý nejspíš o pomnožené kvasinky. Ucho mám vytírat suchou vatovou tyčinkou. Ještě jsem přidala vylepšení - po vyčištění ještě přečistím ředěným čajovníkovým olejem . Ouško už nepáchne a mazu výrazně ubylo. Jen nedoporučuju tam, kde si kočky vzájemně olizují ouška.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Maz v uchu
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2009 10:19:52
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Ucho mám vytírat suchou vatovou tyčinkou. Ještě jsem přidala vylepšení - po vyčištění ještě přečistím ředěným čajovníkovým olejem . Ouško už nepáchne a mazu výrazně ubylo. Jen nedoporučuju tam, kde si kočky vzájemně olizují ouška.


V tom případě funguje vytřít ředěnou octovou vodou. Já ředěným roztokem uši vytřu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2009 11:31:08
Odpovědět s citátem

už jsme byly u jiny doktorky a ta řikala že to ma z toho že se poškrabal v oušku a dostala se mu tam infekce dala nam kapičky Otospectrine a mame mu kapat deset dní. Jemu už totiž pak i ten maz z ouška vytekal jak z kohoutku takže mu i kolem ouška vypadaly chloupky ale ted už je to mnohem lepší Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: ušní maz
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2009 18:57:46
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kočičí mámy a taťky. Jsem tu na foru nový, tak doufám, že mi poradíte a že jsem to špatně nezařadil.

U mého kočičáka byl původně svrab v oušku, ale ten jsme pomocí kapiček a čištění odstranili - jenže to už je tak měsíc zpátky a od té doby se mu v ouškách dělá neustále docela velké množství mazu. Je to tmavě hnědé (čuchat jsem k tomu nečuchal) a i když to vyčistíme přípravkem otifree, je to tam do 3-4 dnů zpátky. Čistím mu ouška teď už pravidelně ob 3 dny vatičkami a tím roztokem, ale žádný pokrok. Nevíte, jak se toho zbavit, máme zajít k veterináři?
Odčerven byl naposledy před měsícem(tableta) a je mu tak 5 měsíců(nalezenec). Nevypadá, že by ho mu to nějak vadilo nebo ubližovalo, jen si občas poškrábe ouško. Prosím poraďte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ušní maz
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2009 19:07:47
Odpovědět s citátem

Svrab je především parazit, takže je třeba použít něco přímo proti svrabu, nejlépe by se asi jevil zmiňovaný Stronghold, případně některý z přípravků v tomto článku: http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=909 (nepíšete, čím jste se svrabu zbavili poprvé)

Jinak ouška není třeba nějak výrazně čistit, řekla bych, že v některých případech příliš čištění způsobuje i větší tvorbu mazu.

Každopádně doporučuji navštívit znovu veterináře a nechat zjistit, zda to není opět svrab a podle toho se zařídit - svrab znovu přeléčit, pokud to svrab nebude, asi přestat čistit a nechat ouška chvíli v klidu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2009 19:09:51
Odpovědět s citátem

Rozhodně doporučuju navštívit veterináře. Mohlo by se jednat o nedoléčený svrab nebo zánět vnějšího zvukovodu a na to už Otifree nestačí.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2009 19:59:25
Odpovědět s citátem

Do oušek jsme asi týden kapali kapky Biofree předepsaný od veterináře a dále pak čistili klasicky vatou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2009 20:14:21
Odpovědět s citátem

Jste si jistý tím názvem? Biofree jako kapky do uší se mi nedaří dohledat, a už vůbec ne, zda jsou opravdu určené na svrab.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2009 20:55:43
Odpovědět s citátem

určitě to sedí mám to tak i vyfakturované jako Biofree 1 lahvička.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2009 15:25:15
Odpovědět s citátem

noo, fakt se mi nedaří nic takového vygooglit (pokud někdo přijde s informací, co je to za přípravek, uvítám to, ráda rozšířím své obzory Smile), takže opravdu doporučuji návštěvu veterináře, nechat tu ušní špínu znovu prohlídnout pod mikroskopem, pokud by to byl znovu svrab, tak si nechte dát něco z přípravků uvedených v odkazovaném článku (např. stronghold). Pokud by to nebyl svrab, tak nechat vyšetřit, zda se nejedná o nějaký zánět, co psala Tif.
Bylo-li by vyloučeno obojí, asi dejte těm ouškům chvíli oddech a nečistěte je, uvidíte, zda se nezačnou čistit "samy". My třeba vůbec nečistíme, někdy si všimnu, že maj uši krapet špinavý, ale během pár dní je maj zase čistý.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2009 17:38:45
Odpovědět s citátem

Tak díky za rady, hned v pondělí tam s kočičákem hupsnem a budem vědět na čem jsme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2009 11:59:30
Odpovědět s citátem

Právě jsme se vrátili od veta - Geralt dostal kapky Garasone na uklidnění zvukovodu a svrab pan doktor nenašel. Kdyby do týdne prý se ouška nedostala do normálu, tak máme přijít na kontrolu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top