Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocour občas kaká mimo...

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pavla Londa



Založen: 06.03.2009
Příspěvky: 13

Předmět: kocour občas kaká mimo...
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 14:05:19
Odpovědět s citátem

Dobrý den, asi před 2 měsíci si setra přinesla nalezence z popelnice-měla ho do paní,která jej naučila na kočičí wc.Kocourek ze začátku chodil pravidelně,bez problémů.Teď mu je 5 měsíců a začal lumpačit- 4x jde do záchůdku a po 5 do postele, na sedačku...kde se mu zachce.Zrovna mu lezou zuby,má z toho trochu průjem-ne tekutý,mazlavý- jde to pak velmi špatně dolů.Krmen granulemi pro koťata,kastrován není,v nejbližší době jde.
Stelivo používají stále stejné, záchudek pravidelně čistí- jednou tam jde,podruhé ne..už je z toho zoufalá...
Já mám doma ragdollku roční a toto mi nikdy neudělala,proto jí nedokážu poradit..za Vaše rady děkuji!! Paja
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: kocour občas kaká mimo...
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 15:16:49
Odpovědět s citátem

Pavla Londa napsal:
Dobrý den, asi před 2 měsíci si setra přinesla nalezence z popelnice-měla ho do paní,která jej naučila na kočičí wc.Kocourek ze začátku chodil pravidelně,bez problémů.Teď mu je 5 měsíců a začal lumpačit- 4x jde do záchůdku a po 5 do postele, na sedačku...kde se mu zachce.Zrovna mu lezou zuby,má z toho trochu průjem-ne tekutý,mazlavý- jde to pak velmi špatně dolů.Krmen granulemi pro koťata,kastrován není,v nejbližší době jde.
Stelivo používají stále stejné, záchudek pravidelně čistí- jednou tam jde,podruhé ne..už je z toho zoufalá...
Já mám doma ragdollku roční a toto mi nikdy neudělala,proto jí nedokážu poradit..za Vaše rady děkuji!! Paja


Když slušně vychovaný kocouř začne dělat tohle, může to znamenat dvojí:
1) pohlavně dospívá a začal značkovat, s velkou pravděpodobností to vyřeší kastrace (ale taky ne úplně vždy)
2) tímto chováním upozorňuje na svůj zdravotní problém s močákem nebo ledvinami

Takže nejdřív bych odebrala vzorek moči-měl by být pokud možno starý max. pár hodin před vyšetřením-a odnesla ho k vetovi na rozbor s tím, že mi začal čůrat, kam nemá. Nejspíše to bude tímto. Může mít písek nebo kamínky v močáku-to pak vyřeší příslušná veterinární dieta, prognóza je velmi dobrá, nebo problém s ledvinami-na to je taky dieta.

No a když se ukáže, že moč je v pořádku, bude to ta druhá verze-začal syčák značkovat Evil or Very Mad
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavla Londa



Založen: 06.03.2009
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 17:55:35
Odpovědět s citátem

já jsem zapoměla napsat- on nečurá,ale kaká...něco jsem se tu i dočetla,voala mamce a že zítra odpadá veter.nějaká operace,tak ho nechají zrovna vykastrovat. stejně už to bylo v plánu..dočetla jsem se,že kocouři si můžou značkovat i tímto způsobem.. Mad Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla Londa



Založen: 06.03.2009
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 17:56:27
Odpovědět s citátem

a děkuji za postřeh- a radu Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 22:22:30
Odpovědět s citátem

Pavla Londa napsal:
já jsem zapoměla napsat- on nečurá,ale kaká...něco jsem se tu i dočetla,voala mamce a že zítra odpadá veter.nějaká operace,tak ho nechají zrovna vykastrovat. stejně už to bylo v plánu..dočetla jsem se,že kocouři si můžou značkovat i tímto způsobem.. Mad Mad


Hm, v pěti měsících a tohle, moc se mi nezdá, že by to souviselo s dospíváním. A průjem z toho, že rostou zuby, to taky nemá moc věcný základ. A na kastraci je docela brzo. Nemá nějaké jiné zjevné problémy? Je čiperný veselý, dobře jí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla Londa



Založen: 06.03.2009
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2009 7:30:32
Odpovědět s citátem

žere dobře,pije dobře..., je hravý, dělá neskutečný bordel,léce po celém baráku,není mu nic co by napovídalo nějaké nemoci.On nemá průjem jako že by lítal pořád a na řídko, jde třeba 1x denně na mazlavo a pak na tvrdo,veterinář ho shledal naprosto zdravým...nevíme jestli to dělá z nějakého trucu,ale nic mu nechybí,změny nejsou žádné..veterinář proti kastraci nic nemá..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2009 11:00:25
Odpovědět s citátem

Zdravím, mě ještě napadlo....kolik má kocourek k dispozici záchůdků? Pokud jen jeden, zkusila bych pořídit další. Tím se nic nezkazí a třeba to pomůže Wink Některé kočky se usmyslí, že chodit čůrat i bobišovat do jednoho záchodu nelze... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2009 11:34:56
Odpovědět s citátem

Ahoj, my máme taky kocourka nalezence, bez problémů se naučil na písek a asi po 3 měsících co jsme ho měli doma se nám asi 3x vyčůral do postele. Dostal vynadaný i trochu přes zadek a od té doby nic. Myslím že jenom zkoušel co může a co už ne. Zkuste až zas někde udělá bobíky ho k tomu odnést ukázat mu co udělal zkusit mu vynadat že tohle tady nesmí dělat a odnést na písek. Zní to asi trochu trhle, ale tohle myslím pomohlo nám aby nečůral do postele. A určitě bude dobrý když mu budete vybírat písek několikrát deně. Některé kočky když mají jen trošku špinavý záchudek už tam nejdou...A jinak si myslím že na kastraci je taky hodně brzy je to přece ještě kotě.. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2009 0:52:01
Odpovědět s citátem

Bobíše dělá kočka spíš jako naschvál nebo pomstu než jako klasické značkování...

Je taky pravda, že bych zkusila ještě jeden záchod-třeba s jiným stelivem-některá kočka je tak čistotná, že do záchodu, kde už něco udělala, znovu nepůjde. Já kadibudky pucuju xkrát denně-kolikrát si připadám jako hajzlbába Laughing . Ale jinak to nejde.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavla Londa



Založen: 06.03.2009
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2009 6:49:47
Odpovědět s citátem

Děkuji za postřehy a rady, vše vyřídím, uvidíme co na něj zabere.Paja Smile))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (65x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (49x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (42x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (34x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
7
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (21x)
8
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (20x)
9
Pojištění koček (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top