Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

nepřetržité mrouskání


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: nepřetržité mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 18:53:23
Odpovědět s citátem

Dcery kočička,britka,9měsíců začla mrouskat a mrouská nepřetržitě již třetí týden.Všichni jsou z toho už zralí na psychiatra,kočička13let se začla počůrávat,nikdy to nedělala a její segra na ní syčí a útočí,dvounozi se nevyspali ani neví kdy.Kočička půjde samozřejmně na kastraci až se přestane mrouskat a tady je problém,lze mrouskání kočky nějakým šetrným způsobem zastavit.Odmítáme antikoncepci,nedoporučuje ani vetka,je snad něco na přírodní bázi?neznáte někdo nějaký trik,jak mrouskání přerušit?Vetka mladá,nedokázala poradit.Díky za odpovědi.



Bětka,Barunka,Maruschka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nepřetržité mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 19:27:24
Odpovědět s citátem

V některých případech, jako je tenhle, je možné vykastrovat kočinu i při mrouskání. Rizikem je tu zvýšená krvácivost, kvůli překrvení orgánů, nicméně zkušený a dobrý veterinář by se s tím měl poprat.

Vím o kočině, která taky musela být vykastrovaná při mrouskání, protože to jinak nešlo, a podařilo se bez jakýchkoliv komplikací a všechno bylo v pořádku.

Takže bych to probrala s veterinářkou. Jiné řešení asi nebude. Confused
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: nepřetržité mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 20:22:21
Odpovědět s citátem

April napsal:
V některých případech, jako je tenhle, je možné vykastrovat kočinu i při mrouskání. Rizikem je tu zvýšená krvácivost, kvůli překrvení orgánů, nicméně zkušený a dobrý veterinář by se s tím měl poprat.

Vím o kočině, která taky musela být vykastrovaná při mrouskání, protože to jinak nešlo, a podařilo se bez jakýchkoliv komplikací a všechno bylo v pořádku.

Takže bych to probrala s veterinářkou. Jiné řešení asi nebude. Confused




April dík,tak to se budeme muset obrátit asi na mojí vetku,je přeci jenom starší a zkušenější než ta kam chodí dcera.Její jí to nenabídla a ani nevěděla řešení Sad


Bětka,Barunka,Maruschka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: časté mrouskání a značkování u kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2009 21:59:47
Odpovědět s citátem

Moje kočička poměrně často mrouská, asi každé tři týdny, je v podstatě jenom mazlivější a trochu víc mňouká, ale hlavně v tomto období tak trochu značkuje byt, dá se s tím něco dělat? "znalci" typu "za našich mladých let" radí vykoupat kočičce nožičky ve studené vodě. Potvrďte mi někdo, že je to blbost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: Re: časté mrouskání a značkování u kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2009 22:05:42
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
"znalci" typu "za našich mladých let" radí vykoupat kočičce nožičky ve studené vodě.


tak to je fakt hovadina Shocked

Jinak časté mrouskání kočičku hodně vysiluje a navíc to může přerůst a v nějaké cysty na vaječnících, bylo by dobré zajít s ní k veterináři. A kočička je chovná? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2009 23:09:33
Odpovědět s citátem

kočička je chovná, ale rok jí bude až v květnu, navíc je to poměrně méně zastoupené plemeno, tak je fuška sehnat nepříbuzného kocoura. Naštěstí mi s tím hodně pomohly v ZO, tak si držím palce, aby mezi tím jediným, kterého nám paní chovatelka propůjčí proběhlo jiskření s naší kočičkou. Snad to vydržíme. O problémech, které může způsobit neukojená říje vím, ale chovatelský řád bohužel nerozlišuje mezi plemeny. Například velké Mainky, Ragdolové, nebo Birmy dospívají později než Siamky, nebo Evropanky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: časté mrouskání a značkování u kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2009 11:46:12
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
"znalci" typu "za našich mladých let" radí vykoupat kočičce nožičky ve studené vodě. Potvrďte mi někdo, že je to blbost.


To se radívalo i u slepic, když si umanuly kvokat a chtít sedět na vejcích místo aby je snášely. Vykoupat ve studené vodě. Taky to nepomáhalo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maki



Založen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2009 11:58:36
Odpovědět s citátem

Nemám s tím sice osobní zkušenost, ale u koček lze vyvolat ovulaci mechanicky třeba za pomoci vatového tampónu. Organismus pak usoudí, že se krylo a mrouskání ustane během jednoho až dvou dnů. Kamarádčině kočce, která měla stejný problém, takhle celkem jednoduše veterinář pomohl. Někteří chovatelé k tomu využívají prokazatelně neplodné kocoury Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2009 14:47:54
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
kočička je chovná, ale rok jí bude až v květnu, navíc je to poměrně méně zastoupené plemeno, tak je fuška sehnat nepříbuzného kocoura. Naštěstí mi s tím hodně pomohly v ZO, tak si držím palce, aby mezi tím jediným, kterého nám paní chovatelka propůjčí proběhlo jiskření s naší kočičkou. Snad to vydržíme. O problémech, které může způsobit neukojená říje vím, ale chovatelský řád bohužel nerozlišuje mezi plemeny. Například velké Mainky, Ragdolové, nebo Birmy dospívají později než Siamky, nebo Evropanky.

Martino, nevím, jaké plemeno máte, ale jestli je už kočka zralá na připuštění, dle novely vet.zákona ji můžete připustit už od 9-ti měsíců - s dobrozdáním vet.lékaře, že je dostatečně vyspělá a s uvedením důvodu (častá říje). Postup je tento: na chovatelskou komisi pošlete žádost o povolení předčasného nakrytí, pokud kočce už bylo 10 měs a má chovnost z výstavy, v podstatě si jen vyžádáte souhlas. Pokud kočka nemá chovnost z výstavy, musííte ještě navíc požádat o její uchovnění - zaplatíte poplatek (většinou stejný jako klecné na výst) a chovatelská komise ji musí vidět a uchovnit. Vzhledem k četnosti (či spíš sporadičnosti) zasedání, je lepší uchovnit na výstavě. ROZHODNĚ JE ALE DŮLEŽITÉ ŽÁDAT O POVOLENÍ PŘEDČASNÉHO NAKRYTÍ PŘEDEM ! Je lepší mít povoleno a nevyužít to (když třeba přestane mroukat) než žádat dodatečně, pokud se Vám doma něco spustí - to neklapne...
zdravím a upřímnou soustrast (k tři týdny mrouskající kočce se nedá nic jiného popřát - to už jsou všichni skoro mrtví)
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2009 23:51:30
Odpovědět s citátem

Lenko,
mám cornishe. O možnosti zažádat o dřívější nakrytí už jsem uvažovala, ale já mám teprve zažádáno o chovnou stanici. Na výstavu, kde bych měla získat chovnost jdu v neděli. Asi jsem to špatně napsala kočička má říji asi 4 dny, ale opakuje se každé tři týdny. Kočka mi nepřijde vysílená a jí skoro stejně jako normálně, tak to nechám až jí bude rok.
K předchozímu příspěvku - jak konkrétně to ten veterinář s tamponem udělal? Tak jak si to představuji, nevím zda bych zvládla, přeci jen je to panna. Jak byl ten tampon velký? A jak dlouho to trvá?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2009 9:57:34
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Lenko,
mám cornishe. O možnosti zažádat o dřívější nakrytí už jsem uvažovala, ale já mám teprve zažádáno o chovnou stanici. Na výstavu, kde bych měla získat chovnost jdu v neděli. Asi jsem to špatně napsala kočička má říji asi 4 dny, ale opakuje se každé tři týdny. Kočka mi nepřijde vysílená a jí skoro stejně jako normálně, tak to nechám až jí bude rok.
K předchozímu příspěvku - jak konkrétně to ten veterinář s tamponem udělal? Tak jak si to představuji, nevím zda bych zvládla, přeci jen je to panna. Jak byl ten tampon velký? A jak dlouho to trvá?


Být vámi, tak bych si radši o to předčasné nakrytí zažádala. Jestli už máte zažádáno o chovnou stanici, tak nemusíte čekat. Vyřízení stanice sice nějakou dobu trvá, ale protože březost kočky je cca 2 měsíce a zažádat o pp koťat musíte do 8 týdnů od jejich narození, tak máte v rezervě ještě cca 4 měsíce, do té doby vám potvrzení stanice určitě přijde. S tamponem bych radši neexperimentovala, ideální na to je jedině vykastrovaný kocour, co dříve kryl. Opravdu bych radši volila cestu krytí hned po získání chovnosti a jestli jedete na výstavu do Prahy, určitě tam najdete někoho z vaší ZO, kdo by vám povolení předčasného nakrytí možná pomohl vyřídit na místě. Vím, že jedna chovatelka to takhle řešila - domluvila se s některým z členů komise, který byl zrovna na výstavě a vyřídili to hned na místě (jen když měla už konečně papír v ruce, kočina přestala mrouskat a dala si několikaměsíční pauzu Rolling Eyes - ale je vždy lepší být připraven na vše)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top