Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Bazos - inzerát


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 13:37:36
Odpovědět s citátem

A to je taky důvod, proč já jsem do FIFE nešla, ale jsem pod BOEC.

Nechci jezdit na výstavy jen kvůli tomu, že potřebuji kočku uchovnit. Jezdím na výstavy proto, že mě to začalo bavit a že tam chci jezdit s kočkou, která si myslím, že je hezká a může se účastnit soutěže mezi jinými hezkými kočkami.

Nechci vystavovat zbytečnému stresu svoje chovné kočky. Na pár výstavách jsem byla na čumendě, na několika jsem vystavovala a vystavovat budu dál, ale kastráty a asi i svého krasavce Gekýna, coby obyčejnou, ale krásnou kočku domácí. Možná někdy vezmu peterbalda, protože je lidi neznají. Ale moje chovné kočky budou sedět doma.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: a zase ty výstavy...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 18:24:05
Odpovědět s citátem

No, řeší se to stále dokola, ale já si myslím, že pro chovná zvířata jakási "prohlídka" odborníků není vůbec špatná. Vím, že tituly a chovnost dostane stejně téměř každá, ale já v tom vidím jiné pozitivum. Jde o to, že pokud má ono zvířátko nějakou vadu má a je viditelná, vidí ji mimo posuzovatele i jiní chovatelé a oni o ní mluví mezi sebou jakožto o vadě konkurenta. Nejít na výstavu, nebýt vada viděna, budoucí majitel potomka se o ní ani nikdy nemusí dozvědět. Víte, ukazovat pěkné a chovat třeba na vadných zvířatech - to by pak bylo jednoduché. Na serioznost VŠECH chovatelů už dávno mnozí nevěříme, takže asi tak.
Nic méně, jak nedávno probíraný kocour od Katky Urbanové, kdyby jste jej nikdy na výstavě neviděli, nikdy by jste ani nevěděli, že se mu výstavy nelíbí a nerozebírali tady jeho "agresi". Nehledě na to, že pouze takhle je možné sledovat, jak se ono plemeno vyvíjí.
Jako další výhodu beru tu věc, že ti opravdu zapálení, kočky i jiných chovatelů znají, poznají je i v časopisech na fotkách či na výstavě v kleci a pak i potomci oněch rodičů jsou jim podobní. Kdopak ví, kdo jsou rodiče kotat, které nikdo nikdy nikde neviděl?? jsou to vůbec oni?
Rozhodně nesouhlasím, registrovaná zvířata by měla být znát a měla by být vidět. Proto je u psů bonitace a pokud chtějí jezdit po výstavách, jezdí. Pokud nechtějí, splní bonitaci jedenkrát za život a mají klid...
A pokud by to mělo být pro zvíře traumatizující 1x za život prohlídku na výstavě, myslím že je špatně vedeno k socializaci. Zvíře prostě musí k veterináři, je třeba o něj pečovat a jen v jeho zájmu je, jej navyknout k výjmečným situacím....

A o některých organizacích bych se raději po své zkušenosti nevyjadřovala, neb organizace, která je schopná vystavit rodokmeny kotatům na kopie dokladů po zvířatech, která nikdo nikdy neviděla a hlavně SE ANI NEVÍ, JESTLI JE OPRAVDU ŽADATEL VLASTNÍ, mi zrovna jako ÚŽASNÁ a DŮVĚRYHODNÁ NEPŘIPADÁ!!!!


Naposledy upravil Reg dne 14. 1. 2010 19:41:00, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 19:22:50
Odpovědět s citátem

Regi souhlas. Ještě bych doplnila, že se na výstavě také já osbně přiučím. Z obrázků a knížek tak dobře nepoznám přesný standart plemen. Takhle na živo je to lepší.
Také si myslím, že by chovné zvíře měl někdo vidět. U Sphynxů i kvůli určení barvy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 19:52:40
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Regi souhlas. Ještě bych doplnila, že se na výstavě také já osbně přiučím. Z obrázků a knížek tak dobře nepoznám přesný standart plemen. Takhle na živo je to lepší.
Také si myslím, že by chovné zvíře měl někdo vidět. U Sphynxů i kvůli určení barvy Very Happy


No není řečeno, že na výstavě jsou pouze standartní zvířata, aby člověk mohl číct, že tam najdeme přesný standart, ale opravdu je možné vidět, kudy se chov ubírá a co je třeba "vylepšit". Já z vlastní zkušenosti můžu říct, že když jsem měla zájem o nějakého kocourka ke krytí, majitel mi některé "detaily", které nebyly zrovna pozitivní neřekl a já se pak až od chovatelů, kteří přikukovali k jeho posuzovaní sdělili že má tu či onu vadu.
nemyslím si, že by chovatelé byli neseriozní, ale mnohým a opravdu převážné většině chybí reálná kritika svých zvířat a proto mnohé vady berou za drobný detail... ovšem z drobných detailů se v další generaci může narodit zvíře s velmi vážnou vadou, tak jak se to stalo mě před lety u perských koček, kdy chovatele nesdělili světu, že jejich kocouři z jedné linie předávají převážně kotata s křivou čelistí... co stálo za prd rozdali a ta zvířata co se povedla prodali dále do chovu. Mě se pak potomkům, které jsem od nich koupila rodila perská kotata bez obličejů - neživota schopná!!! Až poté, co jsem všechna zvířata z oné linie dala kastrovat se mi teprve přinesly zprávy o tom, jak to vlastně bylo...
Nikomu to nepřeju, proto říkám - výstavy a být vidět, aspon v rámci možností, neb chápu, že ne každý má možnost několikrát do roka investovat nemalé peníze za víkendový výlet na výstavu.
A co se týče barev je to podobné - jak člověk co nikdy neviděl na živo modrou či černou na sxinxech či krémovou nebo červenou chce přesně určit barvu??? Nelze to pak bez zkušeností a nebo testů DNA určit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 12:01:32
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Sfinxie napsal:
Question Mili chovatele a majitele sphynxu, ...
Od ceho teda ty vystavy jsou?

Jak tak koukam, tak je vic chovatelu, kteri jsou proti vystavam nez pro ne. Ale proc? Ony ty vystavy maji svuj duvod. Ale na to se pomalu zapomina.

Skoda.


Výstavy jsou k předvedení toho nejlepšího, co se chovatelům povede a o soutěži mezi takovými zvířaty - tak je to například na TICA výstavách, na českých FIFe výstavách je to o vystavování toho nejlepšího, ale i všeho , co je nutné uchovnit - takže i " chovných" zvířat, bojácných zvířat, zvířat mimo kondici, prostě všeho s čím má chovatel chovný záměr. Tady vidím zásadní rodzíl mezi výstavami různých organizací .


Pani Babicka, ale tady nejde o rozdil.

Nevidim nic rozumneho v uchovnovani zvirat, ktere jsou napriklad agresivni, bojacne, mimo kondici, ... Na chov by mely byt zvirata zdrava, dobre povahy, ... proste zvirata, po kterych se da neco "dobreho" podedit. Nebo ne? Prece chceme, aby se rasa udrzela, nebo zlepsila. Ale urcite ne zhorsila.

Bohuzel to tak neni na vsech vystavach, ale cilem by melo byt, dobre ohodnotit prave ta vhodna zvirata, aby pak chovatel mohl rict: "Ano, ja mam takove a takove vysledky z vystav, tudiz muzu rict, ze ma zvirata jsou vhodna na chov a vysledky meho chovu budou prospivajici pro budoucnost teto rasy."

Ja mam doma dva sphynxi kluky. Oba maji perfektni ukazkovou povahu spravneho sphynxe. Ale bohuzel je pouze jeden vhodny na chov. Protoze je v perfektni kondici, zdravy, krasny. Tak jak to ma byt. Ten druhy je taky krasny, vesely, drzy, v "dobre" kondici, ale ne v tak dobre, abych s nim zacala chovat. Vim, ze by po nem kotatka byla maleho vzrustu a mozna by podedila i zdravotni problemy, ktere nas kocour na zacatku taky mel. Je mi to sice strasne lito, protoze tu jeho povahu bych velice rada dal sirila, ale jsem natolik rozumna, ze teda od toho odstoupim a kocour proste chovny nebude. I presto ze byl koupen jako vhodny do chovu. Prijde mi lito, ze ne kazdy chovatel takto jedna. Pak by totiz mozna vysledky chovu sphynxu byly lepsi. Nemyslite?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 12:43:38
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Jana Babická napsal:
Sfinxie napsal:
Question Mili chovatele a majitele sphynxu, ...
Od ceho teda ty vystavy jsou?

Jak tak koukam, tak je vic chovatelu, kteri jsou proti vystavam nez pro ne. Ale proc? Ony ty vystavy maji svuj duvod. Ale na to se pomalu zapomina.

Skoda.


Výstavy jsou k předvedení toho nejlepšího, co se chovatelům povede a o soutěži mezi takovými zvířaty - tak je to například na TICA výstavách, na českých FIFe výstavách je to o vystavování toho nejlepšího, ale i všeho , co je nutné uchovnit - takže i " chovných" zvířat, bojácných zvířat, zvířat mimo kondici, prostě všeho s čím má chovatel chovný záměr. Tady vidím zásadní rodzíl mezi výstavami různých organizací .


Pani Babicka, ale tady nejde o rozdil.

Nevidim nic rozumneho v uchovnovani zvirat, ktere jsou napriklad agresivni, bojacne, mimo kondici, ... Na chov by mely byt zvirata zdrava, dobre povahy, ... proste zvirata, po kterych se da neco "dobreho" podedit. Nebo ne? Prece chceme, aby se rasa udrzela, nebo zlepsila. Ale urcite ne zhorsila.

Bohuzel to tak neni na vsech vystavach, ale cilem by melo byt, dobre ohodnotit prave ta vhodna zvirata, aby pak chovatel mohl rict: "Ano, ja mam takove a takove vysledky z vystav, tudiz muzu rict, ze ma zvirata jsou vhodna na chov a vysledky meho chovu budou prospivajici pro budoucnost teto rasy."

Ja mam doma dva sphynxi kluky. Oba maji perfektni ukazkovou povahu spravneho sphynxe. Ale bohuzel je pouze jeden vhodny na chov. Protoze je v perfektni kondici, zdravy, krasny. Tak jak to ma byt. Ten druhy je taky krasny, vesely, drzy, v "dobre" kondici, ale ne v tak dobre, abych s nim zacala chovat. Vim, ze by po nem kotatka byla maleho vzrustu a mozna by podedila i zdravotni problemy, ktere nas kocour na zacatku taky mel. Je mi to sice strasne lito, protoze tu jeho povahu bych velice rada dal sirila, ale jsem natolik rozumna, ze teda od toho odstoupim a kocour proste chovny nebude. I presto ze byl koupen jako vhodny do chovu. Prijde mi lito, ze ne kazdy chovatel takto jedna. Pak by totiz mozna vysledky chovu sphynxu byly lepsi. Nemyslite?


Ahojky, myslím, že paní Babická to myslela tak, že na výstavy je "nutné" taková zvířata brát, neb výstavy jsou podmínkou pro chov a tudíž na ní musí i kočky často mrouskající a i ty oslabené chovem po dětech, neb prostě musí obnovit chovnost, což tedy je nutné jen tehdy, že byla kočička na výstavě pouze jednou či dvakrát, nebo prostě nesplnila podmínky k trvalé chovnosti /championa/. Sama vím, jak to třeba u peršanek bývalo náročné, neb u nich se jakákoliv "zátěž" promítla v srsti a ta je jaksi u dlouhosrstých plemen potřebná pro výstavu.
V dnešní době několika organizací se může každý chovatel vybrat a rozhodnout u které bude registrovaný a které podmínky chce respektovat, což je dobře. Není však ale vhodné jednoznačně říct, co je správné. Všichni kdo jezdí po výstavách ví, že ti lidé, kteří tu mluví "proti" výstavám povinným na ně stejně jezdí, mluví tu pouze o POVINNOSTI na ně jezdit, jenže ne všichni jsou stejní a ne všichni by jezdili po výstavách ikdyž nemusí.
Pokud by se tedy ovšem zrušila povinnost výstavního ocenění k chovnosti, můžeme zrušit i plemennou knihu a každý si pouze vyzvedne "stejný papír" na klubu a následně si na onen papír rodokmeny dotiskne doma, protože to má naprosto stejnou váhu, jako to, když se na kočkách chová aniž by je kdokoliv prohlídl.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 13:22:29
Odpovědět s citátem

Ahoj Regino! Smile

Ja chapu, ze pro nektere je to slozite a obcas i neprijemne muset jit na tu vystavu, aby mohli chovat.

Ale ja osobne napriklad onu povinnost nevidim jako neco spatneho. Jak uz jsem napsala, ty vystavy a i ta povinnost vystavy pro uchovneni maji proste svuj duvod. Nejaka pravidla a podminky ta cela zalezitost prece jenom potrebuje. Jinak by kazdy mohl s kazdou kockou / kocourem (v jakekoliv kondici, s jakymkoliv vzhledem, ci povahou) chovat. A to by v zadnem pripade nebylo ve smyslu dobreho chovu a zlepsovani rasy. To by teda pak vypadalo vesele, ze?

Proste to tak je. Chcete jezdit autem, tak musite udelat ridicak. Chcete zalozit firmu, tak pro to musite splnit urcite podminky. Chcete chovat kocky, tak proste musite mit vhodne zvire na chov a s timto zviretem take splnit urcite podminky, se kterymi jsou proste spojene i povinne vystavy. Tak to je a ja osobne si myslim, ze je to dobre. Smile
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 13:23:10
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Bohuzel to tak neni na vsech vystavach, ale cilem by melo byt, dobre ohodnotit prave ta vhodna zvirata, aby pak chovatel mohl rict: "Ano, ja mam takove a takove vysledky z vystav, tudiz muzu rict, ze ma zvirata jsou vhodna na chov a vysledky meho chovu budou prospivajici pro budoucnost teto rasy."

Pořád si myslím, že tady směšujete dohromady chovnou a výstavní hodnotu jedince. Zatím mě ani jeden příspěvek nepřesvědčil, že ne.
Ne každé zvíře agresivní na výstavě je agresivní i doma. A také naopak, ne každé zvíře klidné na výstavě je stejně klidné doma.
Kočka je živý tvor, stejně jako nám se jí může něco líbit a něco ne. A protože neumí mluvit, nedokáže to dát jinak najevo než tím, že se vzbouří. Kdyby jen házela kyselé obličeje a tvářila se znechuceně, nemělo by to z jejího pohledu ten správný efekt.
Navíc opravdu kočka se super úspěchy z výstav ještě neznamená, že je přínosem pro chov a že výsledky chovu na této kočce budou přínosem pro budoucnost rasy.

Sfinxie napsal:
Ten druhy je taky krasny, vesely, drzy, v "dobre" kondici, ale ne v tak dobre, abych s nim zacala chovat. Vim, ze by po nem kotatka byla maleho vzrustu a mozna by podedila i zdravotni problemy, ktere nas kocour na zacatku taky mel. Je mi to sice strasne lito, protoze tu jeho povahu bych velice rada dal sirila, ale jsem natolik rozumna, ze teda od toho odstoupim a kocour proste chovny nebude. I presto ze byl koupen jako vhodny do chovu.

Zrovna tak jen pohledem na danného jedince, zvlášť, (jestli jsem vaše zdůvodnění nezařazení do chovu dobře pochopila) je menší velikost. Nejste přece vědma, aby jste již dopředu věděla, že po jednom konkrétním zvířeti malého vzrůstu budou koťata také malá! Jenom tím, že se na něj podíváte... Znám spoustu "slonů" po drobnějších rodičích a spoustu "trpaslíků" po velkých rodičích. Genetika hraje svou roli, tohle nepoznáte pohledem, ale až chovem.

Reg napsal:
Ahojky, myslím, že paní Babická to myslela tak, že na výstavy je "nutné" taková zvířata brát, neb výstavy jsou podmínkou pro chov a tudíž na ní musí i kočky často mrouskající a i ty oslabené chovem po dětech, neb prostě musí obnovit chovnost, což tedy je nutné jen tehdy, že byla kočička na výstavě pouze jednou či dvakrát, nebo prostě nesplnila podmínky k trvalé chovnosti /championa/. Sama vím, jak to třeba u peršanek bývalo náročné, neb u nich se jakákoliv "zátěž" promítla v srsti a ta je jaksi u dlouhosrstých plemen potřebná pro výstavu.

Ano, kdo měl doma několikrát přemrouskanou, vypelichanou kočku, kterou nemohl nakrýt, protože ještě nebyla uchovněna nebo jí chovnost propadla, přesně ví, o čem je tu řeč. Tato kočka rozhodně není ve výstavní kondici. Není to kočka, kterou bych se hrdě na výstavě krásy prezentovala. A zrovna tak toužící (a tím i nežeroucí) kocour...

Reg napsal:
Pokud by se tedy ovšem zrušila povinnost výstavního ocenění k chovnosti, můžeme zrušit i plemennou knihu a každý si pouze vyzvedne "stejný papír" na klubu a následně si na onen papír rodokmeny dotiskne doma, protože to má naprosto stejnou váhu, jako to, když se na kočkách chová aniž by je kdokoliv prohlídl.

Tak s tím také nesouhlasím, protože chovatel by měl být hlavně zodpovědný sám za sebe za to, co ze své CHS pustí do chovu a co určí na mazlíka. Stačí se rozhlédnout kolem. Mnoho koček, které jeden chovatel bere jako typického mazlíka jiný prezentuje jako výstavního jedince. Jde tu jen o to, jak má chovatel vysoko nebo nízko posazenou laťku kvality a budování si jména chovatelské stanice.
A rozhodně by to nepřispělo ke zrušení plemenné knihy, že Regíno, to už jsi určitě myslela jako nadsázku... Very Happy Ono ani v organizacích, kde ta povinná chovnost není si chovatelé rodokmeny nevyrábějí na koleně, ale pro jejich získání musí něco dodržet, i když to třeba není zrovna ta povinná chovnost. Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 13:54:06
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:


Sfinxie napsal:
Ten druhy je taky krasny, vesely, drzy, v "dobre" kondici, ale ne v tak dobre, abych s nim zacala chovat. Vim, ze by po nem kotatka byla maleho vzrustu a mozna by podedila i zdravotni problemy, ktere nas kocour na zacatku taky mel. Je mi to sice strasne lito, protoze tu jeho povahu bych velice rada dal sirila, ale jsem natolik rozumna, ze teda od toho odstoupim a kocour proste chovny nebude. I presto ze byl koupen jako vhodny do chovu.

Zrovna tak jen pohledem na danného jedince, zvlášť, (jestli jsem vaše zdůvodnění nezařazení do chovu dobře pochopila) je menší velikost. Nejste přece vědma, aby jste již dopředu věděla, že po jednom konkrétním zvířeti malého vzrůstu budou koťata také malá! Jenom tím, že se na něj podíváte... Znám spoustu "slonů" po drobnějších rodičích a spoustu "trpaslíků" po velkých rodičích. Genetika hraje svou roli, tohle nepoznáte pohledem, ale až chovem.

Nejen ze je maly (je o 3 mesice starsi nez druhy kocour a vazi skoro 3 kila min - a to jim jeste neni ani 12 mesicu), ale mel i zdravotni problemy, ktere podle meho nazoru jsou proste v chovu, ze ktereho ho mame. Tudiz pocitam s tim, ze by se to opakovalo u jeho kotat. A to nehodlam riskovat.

Tak s tím také nesouhlasím, protože chovatel by měl být hlavně zodpovědný sám za sebe za to, co ze své CHS pustí do chovu a co určí na mazlíka. Stačí se rozhlédnout kolem. Mnoho koček, které jeden chovatel bere jako typického mazlíka jiný prezentuje jako výstavního jedince. Jde tu jen o to, jak má chovatel vysoko nebo nízko posazenou laťku kvality a budování si jména chovatelské stanice.


Ja si myslim, ze o to prave vubec nejde. Nejde o to, jak vysoko nebo nizko ma chovatel posazenou latku! To by bylo hooooodne jednoduche.
Jde o to, aby byly kocky posouzeny dle pravidel a danych pozadavku na onu rasu. A ty kocky, ktere splnuji veskere podminky pro dalsi chov take muzou byt zarazeny do chovu. A ty, ktere proste ty podminky nesplnuji, do chovu nepujdou. Tak to ma byt. Vse dle pravidel. Ne podle toho, jak vysoko nebo nizko si chovatel posadi latku. To bysme byli zase u toho, ze by si v podstate kazdy mohl delat co chce a placat kocku pres kocku bez ohledu na to, jestli to ma nebo nema nejaky prinos pro danou rasu.

_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:02:11
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Ja mam doma dva sphynxi kluky. Oba maji perfektni ukazkovou povahu spravneho sphynxe. Ale bohuzel je pouze jeden vhodny na chov. Protoze je v perfektni kondici, zdravy, krasny. Tak jak to ma byt. Ten druhy je taky krasny, vesely, drzy, v "dobre" kondici, ale ne v tak dobre, abych s nim zacala chovat. Vim, ze by po nem kotatka byla maleho vzrustu a mozna by podedila i zdravotni problemy, ktere nas kocour na zacatku taky mel. Je mi to sice strasne lito, protoze tu jeho povahu bych velice rada dal sirila, ale jsem natolik rozumna, ze teda od toho odstoupim a kocour proste chovny nebude. I presto ze byl koupen jako vhodny do chovu. Prijde mi lito, ze ne kazdy chovatel takto jedna. Pak by totiz mozna vysledky chovu sphynxu byly lepsi. Nemyslite?


Sfinxie a jak by na té výstavě poznali, že měl kocour zdravotní problémy??? Věřím, že by tím uchovněním prošel i s tím menším vzrůstem, takže by tu chovnost dostal, ale mimo to, jak by tam poznali a teď to nemyslím na konkrétního kocoura, že má například špatné ledviny, přímého příbuzného s HCM, nebo nějakého toho vira...

Napsala jsi to úplně přesně a s tím lze jen souhlasit: jsem natolik rozumna, ze teda od toho odstoupim a kocour proste chovny nebude, ale na toto jsi přece nepřišla na výstavě, ale svým zdravým úsudkem, teď nehovořím o standardu jak by měla kočka vypadat, což na výstavě vidět je, ale o zdraví, které vidět není.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:13:29
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Sfinxie napsal:
Bohuzel to tak neni na vsech vystavach, ale cilem by melo byt, dobre ohodnotit prave ta vhodna zvirata, aby pak chovatel mohl rict: "Ano, ja mam takove a takove vysledky z vystav, tudiz muzu rict, ze ma zvirata jsou vhodna na chov a vysledky meho chovu budou prospivajici pro budoucnost teto rasy."

Pořád si myslím, že tady směšujete dohromady chovnou a výstavní hodnotu jedince. Zatím mě ani jeden příspěvek nepřesvědčil, že ne.
Ne každé zvíře agresivní na výstavě je agresivní i doma. A také naopak, ne každé zvíře klidné na výstavě je stejně klidné doma.
Kočka je živý tvor, stejně jako nám se jí může něco líbit a něco ne. A protože neumí mluvit, nedokáže to dát jinak najevo než tím, že se vzbouří. Kdyby jen házela kyselé obličeje a tvářila se znechuceně, nemělo by to z jejího pohledu ten správný efekt.
Navíc opravdu kočka se super úspěchy z výstav ještě neznamená, že je přínosem pro chov a že výsledky chovu na této kočce budou přínosem pro budoucnost rasy.

Sfinxie napsal:
Ten druhy je taky krasny, vesely, drzy, v "dobre" kondici, ale ne v tak dobre, abych s nim zacala chovat. Vim, ze by po nem kotatka byla maleho vzrustu a mozna by podedila i zdravotni problemy, ktere nas kocour na zacatku taky mel. Je mi to sice strasne lito, protoze tu jeho povahu bych velice rada dal sirila, ale jsem natolik rozumna, ze teda od toho odstoupim a kocour proste chovny nebude. I presto ze byl koupen jako vhodny do chovu.

Zrovna tak jen pohledem na danného jedince, zvlášť, (jestli jsem vaše zdůvodnění nezařazení do chovu dobře pochopila) je menší velikost. Nejste přece vědma, aby jste již dopředu věděla, že po jednom konkrétním zvířeti malého vzrůstu budou koťata také malá! Jenom tím, že se na něj podíváte... Znám spoustu "slonů" po drobnějších rodičích a spoustu "trpaslíků" po velkých rodičích. Genetika hraje svou roli, tohle nepoznáte pohledem, ale až chovem.

Reg napsal:
Ahojky, myslím, že paní Babická to myslela tak, že na výstavy je "nutné" taková zvířata brát, neb výstavy jsou podmínkou pro chov a tudíž na ní musí i kočky často mrouskající a i ty oslabené chovem po dětech, neb prostě musí obnovit chovnost, což tedy je nutné jen tehdy, že byla kočička na výstavě pouze jednou či dvakrát, nebo prostě nesplnila podmínky k trvalé chovnosti /championa/. Sama vím, jak to třeba u peršanek bývalo náročné, neb u nich se jakákoliv "zátěž" promítla v srsti a ta je jaksi u dlouhosrstých plemen potřebná pro výstavu.

Ano, kdo měl doma několikrát přemrouskanou, vypelichanou kočku, kterou nemohl nakrýt, protože ještě nebyla uchovněna nebo jí chovnost propadla, přesně ví, o čem je tu řeč. Tato kočka rozhodně není ve výstavní kondici. Není to kočka, kterou bych se hrdě na výstavě krásy prezentovala. A zrovna tak toužící (a tím i nežeroucí) kocour...

Reg napsal:
Pokud by se tedy ovšem zrušila povinnost výstavního ocenění k chovnosti, můžeme zrušit i plemennou knihu a každý si pouze vyzvedne "stejný papír" na klubu a následně si na onen papír rodokmeny dotiskne doma, protože to má naprosto stejnou váhu, jako to, když se na kočkách chová aniž by je kdokoliv prohlídl.

Tak s tím také nesouhlasím, protože chovatel by měl být hlavně zodpovědný sám za sebe za to, co ze své CHS pustí do chovu a co určí na mazlíka. Stačí se rozhlédnout kolem. Mnoho koček, které jeden chovatel bere jako typického mazlíka jiný prezentuje jako výstavního jedince. Jde tu jen o to, jak má chovatel vysoko nebo nízko posazenou laťku kvality a budování si jména chovatelské stanice.
A rozhodně by to nepřispělo ke zrušení plemenné knihy, že Regíno, to už jsi určitě myslela jako nadsázku... Very Happy Ono ani v organizacích, kde ta povinná chovnost není si chovatelé rodokmeny nevyrábějí na koleně, ale pro jejich získání musí něco dodržet, i když to třeba není zrovna ta povinná chovnost. Very Happy



Ano Pavli, to bylo opravdu myšleno s nadsázkou. Myslím, že by celou podobnou záležitost vyřešilo něco jako bonitace, či svod - kde by se prostě posoudily exterierově kočky dle standartu a toto by platilo celoživotně jakožto chovnost. A dále se pak bud zůsčastnovaly kočky výstav pro karieru či nikoliv.
Někteří si zakládají na svém jménu a "výsledku" jejich chovatelské práce, ale jiní pouze jen na zisku z co největšího počtu kotat, bez ohledu na jejich typu. A tací prostě na výstavy nepojedou, chovají hlava nehlava, vada nevada, zdraví nezdraví... Vidím z čeho pochází některé kočky a ani barvy v rodokmenu nemají správnou!!
A co se týče jedné onné organizace, viděla jsem osobně, že by jim ani tisk rodokmenů u chovatelů doma málem nevadila, protože natisknou oni sami rodokmeny komu chtějí a na co chtějí... a dokonce i na kočkách, který nejsou u nich registrovaný, u nich vystavený a dokonce ani nepatří majitelům u nich registrovaným... a třeba je ani netrápí, zda to vůbec pravý majitel ví!!!!
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz


Naposledy upravil Reg dne 15. 1. 2010 14:17:11, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:14:15
Odpovědět s citátem

Tak s tím také nesouhlasím, protože chovatel by měl být hlavně zodpovědný sám za sebe za to, co ze své CHS pustí do chovu a co určí na mazlíka. Stačí se rozhlédnout kolem. Mnoho koček, které jeden chovatel bere jako typického mazlíka jiný prezentuje jako výstavního jedince. Jde tu jen o to, jak má chovatel vysoko nebo nízko posazenou laťku kvality a budování si jména chovatelské stanice.


Jenže jde o to, že ten chovatel ani nemusí poznat dobré zvíře. Pokud nechodí na výstavy a neviděl nikdy super zvíře ani ho nepozná. Doma na gauči ho neuvidí, nebo uvidí, ale nepozná, že je dobré.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:25:38
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Tak s tím také nesouhlasím, protože chovatel by měl být hlavně zodpovědný sám za sebe za to, co ze své CHS pustí do chovu a co určí na mazlíka. Stačí se rozhlédnout kolem. Mnoho koček, které jeden chovatel bere jako typického mazlíka jiný prezentuje jako výstavního jedince. Jde tu jen o to, jak má chovatel vysoko nebo nízko posazenou laťku kvality a budování si jména chovatelské stanice.


Jenže jde o to, že ten chovatel ani nemusí poznat dobré zvíře. Pokud nechodí na výstavy a neviděl nikdy super zvíře ani ho nepozná. Doma na gauči ho neuvidí, nebo uvidí, ale nepozná, že je dobré.



No, někdy mám dojem, že ani tohle by asi nepomohlo, neb mnozí chovatelé jsou spíše milovníci koček nedokážou reálně kritizovat svá zvířata, vždyt koťátka jsou všechna krásná a milá...
...to ale ovšem k chovu co nejdokonalejším odchovům moc nestačí...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:26:19
Odpovědět s citátem

A jsme zase u zodpovědnosti každého chovatele nebo "chovatele".

Kdo ví, za jaké - na naše poměry - hříšné peníze se kupují chovná zvířata v cizině a s jakými nemalými náklady dovážejí do republiky, tak je třeba i schopný pochopit, že pokud se takový dovezený jedinec nakonec ukáže jako k chovu nevhodný-z jakéhokoliv důvodu, postižený majitel se chce nějak zahojit. Neříkám, že je to správné, není. Ale pochopitelné to je. A přitom nezodpovědné. Ale lidské-kdo chce prodělávat?

Prosím, nechápejte mě tak, že souhlasím s těmito praktikami-ani náhodou, jen vím, že se dějí různé věci-o tom by mohli vyprávět třeba veterináři testující zvířata na HCM.

A jak psal Oldo, kdo na výstavě (povinné) pozná, že se jedná o jedince, který je sice krásný, splňuje standard přímo ukázkově, ale má nějaký problém, který není vidět? Nikdo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:26:49
Odpovědět s citátem

fundog napsal:


Jenže jde o to, že ten chovatel ani nemusí poznat dobré zvíře. Pokud nechodí na výstavy a neviděl nikdy super zvíře ani ho nepozná. Doma na gauči ho neuvidí, nebo uvidí, ale nepozná, že je dobré.


Presne tak to je!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:32:04
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Sfinxie napsal:
Ja mam doma dva sphynxi kluky. Oba maji perfektni ukazkovou povahu spravneho sphynxe. Ale bohuzel je pouze jeden vhodny na chov. Protoze je v perfektni kondici, zdravy, krasny. Tak jak to ma byt. Ten druhy je taky krasny, vesely, drzy, v "dobre" kondici, ale ne v tak dobre, abych s nim zacala chovat. Vim, ze by po nem kotatka byla maleho vzrustu a mozna by podedila i zdravotni problemy, ktere nas kocour na zacatku taky mel. Je mi to sice strasne lito, protoze tu jeho povahu bych velice rada dal sirila, ale jsem natolik rozumna, ze teda od toho odstoupim a kocour proste chovny nebude. I presto ze byl koupen jako vhodny do chovu. Prijde mi lito, ze ne kazdy chovatel takto jedna. Pak by totiz mozna vysledky chovu sphynxu byly lepsi. Nemyslite?


Sfinxie a jak by na té výstavě poznali, že měl kocour zdravotní problémy??? Věřím, že by tím uchovněním prošel i s tím menším vzrůstem, takže by tu chovnost dostal, ale mimo to, jak by tam poznali a teď to nemyslím na konkrétního kocoura, že má například špatné ledviny, přímého příbuzného s HCM, nebo nějakého toho vira...

Napsala jsi to úplně přesně a s tím lze jen souhlasit: jsem natolik rozumna, ze teda od toho odstoupim a kocour proste chovny nebude, ale na toto jsi přece nepřišla na výstavě, ale svým zdravým úsudkem, teď nehovořím o standardu jak by měla kočka vypadat, což na výstavě vidět je, ale o zdraví, které vidět není.


Ano Oldo, jasne ze to, jestli je muj kocour zdravy nebo ne, na vystave v podstate asi nikdo nepozna.
Ale i presto jsem porad toho nazoru, ze ty vystavy maji svuj duvod a smysl. A i kdyby to byl JEN ten duvod, ze ty kocky musi vzhledove odpovidat urcitemu standardu na to, aby byly uznane jako chovne. I to je pro me dostatecny duvod. Protoze i ten vzhled je pro udrzeni rasy dulezity.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:32:40
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
A jsme zase u zodpovědnosti každého chovatele nebo "chovatele".

Kdo ví, za jaké - na naše poměry - hříšné peníze se kupují chovná zvířata v cizině a s jakými nemalými náklady dovážejí do republiky, tak je třeba i schopný pochopit, že pokud se takový dovezený jedinec nakonec ukáže jako k chovu nevhodný-z jakéhokoliv důvodu, postižený majitel se chce nějak zahojit. Neříkám, že je to správné, není. Ale pochopitelné to je. A přitom nezodpovědné. Ale lidské-kdo chce prodělávat?

Prosím, nechápejte mě tak, že souhlasím s těmito praktikami-ani náhodou, jen vím, že se dějí různé věci-o tom by mohli vyprávět třeba veterináři testující zvířata na HCM.

A jak psal Oldo, kdo na výstavě (povinné) pozná, že se jedná o jedince, který je sice krásný, splňuje standard přímo ukázkově, ale má nějaký problém, který není vidět? Nikdo.



Ano, tohle je přesně ono a bez debat. Naprosto výstižné!!!
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:55:53
Odpovědět s citátem

Toto téma bude vždy rozporuplné, neboť každý na něj nahlíží ze svého úhlu pohledu a ať to vezmeme z kterékoliv strany, vždy nakonec stejně dojdeme k tomu podstatnému, že to je o přístupu chovatele, nikoliv regulích, podmínkách a kdoví čeho ještě, neboť když se chce (či nechce), jde všechno..... i to svinstvo.

Ne každý kdo na výstavy nechodí, musí mít doma špatné kočky a být špatný chovatel. Ne každý, kdo je u jiné organizace než je FIFe si musí doma tisknout PP na koleně, tak jako ne každý, kdo na výstavy chodí a je v té správné organizaci, musí být správný chovatel. Jak tu již bylo naznačeno, klidně mohu jeden den vyslechnout nemilosrdný ortel kardiologa ohledně srdíčka mého miláčka a druhý den ho již vystavovat, neboť dle standardu je bez chyby. Je ale tento kočičák z chovného hlediska opravdu lepší než ten z gauče, který ovšem má všechny testy v pořádku?????
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 15:49:30
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Toto téma bude vždy rozporuplné, neboť každý na něj nahlíží ze svého úhlu pohledu a ať to vezmeme z kterékoliv strany, vždy nakonec stejně dojdeme k tomu podstatnému, že to je o přístupu chovatele, nikoliv regulích, podmínkách a kdoví čeho ještě, neboť když se chce (či nechce), jde všechno..... i to svinstvo.
Ne každý kdo na výstavy nechodí, musí mít doma špatné kočky a být špatný chovatel. Ne každý, kdo je u jiné organizace než je FIFe si musí doma tisknout PP na koleně, tak jako ne každý, kdo na výstavy chodí a je v té správné organizaci, musí být správný chovatel. Jak tu již bylo naznačeno, klidně mohu jeden den vyslechnout nemilosrdný ortel kardiologa ohledně srdíčka mého miláčka a druhý den ho již vystavovat, neboť dle standardu je bez chyby. Je ale tento kočičák z chovného hlediska opravdu lepší než ten z gauče, který ovšem má všechny testy v pořádku?????

Ano, přesně o tomhle to je.
Sfinxie napsal:
Ja si myslim, ze o to prave vubec nejde. Nejde o to, jak vysoko nebo nizko ma chovatel posazenou latku! To by bylo hooooodne jednoduche.
Jde o to, aby byly kocky posouzeny dle pravidel a danych pozadavku na onu rasu. A ty kocky, ktere splnuji veskere podminky pro dalsi chov take muzou byt zarazeny do chovu. A ty, ktere proste ty podminky nesplnuji, do chovu nepujdou. Tak to ma byt. Vse dle pravidel. Ne podle toho, jak vysoko nebo nizko si chovatel posadi latku. To bysme byli zase u toho, ze by si v podstate kazdy mohl delat co chce a placat kocku pres kocku bez ohledu na to, jestli to ma nebo nema nejaky prinos pro danou rasu.

Vždyť ale přesně tak to, Sfinxie, je. Ať už s výstavou nebo bez výstavy. Je to na chovateli, který (jak vy píšete) si dělá co chce a může plácat kočku přes kočku. Jde jen o tu chovatelskou zodpovědnost. A tu účastí nebo neúčastí na výstavách nezměníte. Já si naopak myslím, že to, jak vysoko nebo nízko si chovatel posadí laťku není vůbec jednoduchá věc. A nějaká výstava na tom naprosto nic nezmění. Pokud někdo chce chovat na určité kočce, stejně na ní chovat bude. A tou výstavou projde!
Reg napsal:
Někteří si zakládají na svém jménu a "výsledku" jejich chovatelské práce, ale jiní pouze jen na zisku z co největšího počtu kotat, bez ohledu na jejich typu. A tací prostě na výstavy nepojedou, chovají hlava nehlava, vada nevada, zdraví nezdraví...

Tohle se dá pochopit i opačně - že ten, kdo na výstavy nepojede, chová hlava nehlava, chce vytřískat co největší zisk. Ale to přece není pravda!!! Nemůžeš házet všechny do jednoho pytle! Opět záleží na "chovateli" a chovateli. Mám to chápat tak, že když na výstavy nepojedu, tak patřím k těm "pranýřovaným"? Že absolvováním výstavy (pro mě zbytečné) bych rázem patřila k těm "dobrým"? To snad ne!! Exclamation Přece se v kočičím světě nepohybuješ chvíli, abys mohla něco takového tvrdit. Rolling Eyes
fundog napsal:
Jenže jde o to, že ten chovatel ani nemusí poznat dobré zvíře. Pokud nechodí na výstavy a neviděl nikdy super zvíře ani ho nepozná. Doma na gauči ho neuvidí, nebo uvidí, ale nepozná, že je dobré.

To, že někdo nevezme své kočky na výstavy ještě neznamená, že je naprostý trotl, že si splete kočku se psem. Very Happy A naopak, někomu ani milion výstav nepomůže k tomu, aby jako chovatel poznal dobré zvíře. Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 16:14:08
Odpovědět s citátem

Podle mně je to pořád dokola.jen se změnilo téma diskuze.
Pavlína tady stále dokola omýlá, že výstavy jsou na nic a já si to nemyslím. Začátečník podle mně nejlíp na výstavě pozná plemeno. Podle obrázků a popisu pozná prdlajs. Zvíře pro chov by měl vidět odborník, protože jsme v Česku, kde se vydělává na všem. To by bez výstavy taky mohlo být chovné zvíře se zálomkem, šilhavé, bez nosu, s křivou čelistí atd.
Chov je koníček a tak by se mu mohlo obětovat trochu času a peněz na výstavu.
Stříhám psy a můžu říct, že už bych si netroufla ostříhat pudla na výstavu. Protože už jsem na výstavě dlouho nebyla a neznám novinky a nové trendy a nevím, jak šlo plemeno kupředu.
To samé je u koček. Jinak vypadaly před pár lety a jinak dneska. To je ale podle mně potřeba vidět a ne sedět na gauči a něco si přečíst v novinách.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 16:27:15
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Jenže jde o to, že ten chovatel ani nemusí poznat dobré zvíře. Pokud nechodí na výstavy a neviděl nikdy super zvíře ani ho nepozná. Doma na gauči ho neuvidí, nebo uvidí, ale nepozná, že je dobré.

To, že někdo nevezme své kočky na výstavy ještě neznamená, že je naprostý trotl, že si splete kočku se psem. Very Happy A naopak, někomu ani milion výstav nepomůže k tomu, aby jako chovatel poznal dobré zvíře. Very Happy[/quote]

Tak jsem se alespoň zasmála Laughing Na výstavách mnohdy chovatel naopak znejistí, jak vlastně to " dobré " zvíře vypadá. Když opomenu fakt, že samozřejmě to vlastní je nej. Bohužel někdy se ale posudky posuzovatelů TAK LIŠÍ, že laik opravdu váhá, jak to má vlastně vypadat Laughing já říkám - dvacet výstav, udělat si průměr výsledků Laughing ono taky jde o to, jaká konkurence se sejde a zda vítězná kočka není mezi jednookými králem, nebo NAOPAK se sejdou tak krásné kočky, že se posuzovatel zapotí, aby vybral skutečně tu nej a mnohdy vybere jen proto, že musí vybrat jen tu jednu - ale zase to bude ta nej jen z jeho pohledu - krása se nedá zvážit, změřit a tak je to o to težší Laughing
Já jsem ráda, že není jen jedna cesta - kdo na výstavy chce - může, kdo skutečně nechce a je skalní odpůrce přihlásí se do jiné organizace a NEBO do jiného státu, kde nemají ani pod FIFe onu povinnou chovnost / FIFe tuto povinnost nemá, ale to už všichni víme / a takových je dost - a jsme zase u starého dobrého tématu - chovnost u SCHK Laughing
já jsem pro výstavy, ale nepovinně, jsem pro vystavování - ale těch opravdu výstavních zvířat /v kondici, s dobrou náladou / záleží na majiteli, jak to své zvíře vidí a nevyvede-li ho z jeho představ posuzovatel.
Je to koníček, berme to tak. Nejdůležitější je, aby zvířata byla štastná pokud možno zdravá / všechny nemoci a vady bohužel ale nevymítíme /.
Ještě mne rozsmály ty příspěvky o rase - čistota rasy, dokonalost / zdokonalování rasy Laughing když se to napáše takhle tak se musím smát - zní to tak divně, nabubřele, jako by kočka nerasa, nebo kočička netypová snad ani neměla právo radostně žít . I tyhle kočičky dělají svým lidem radost a oni je vidí jako krásné. Ale to bysme se zase dostali k PP jako jediné možnosti existence koček a k tomu, že typ vymysleli kočce / psovi atd. / lidé - je to jen jeho představa, zálba - nic víc Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 16:51:30
Odpovědět s citátem

Mně zase, když slyším o čistotě rasy, vyvstane před očima obraz Hitlera a jeho 3. říše s čistou rasou modrookých, blonďatých Němců a Němek árijského původu, a všichni ostatní buď jako slouhové těch rasově čistých, nebo do plynu s nimi........
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 17:22:14
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Protože už jsem na výstavě dlouho nebyla a neznám novinky a nové trendy a nevím, jak šlo plemeno kupředu.
To samé je u koček. Jinak vypadaly před pár lety a jinak dneska. To je ale podle mně potřeba vidět a ne sedět na gauči a něco si přečíst v novinách.

Very Happy Very Happy Nevím, jak dlouho chováte kočky vy, já jsem to dnes kamarádce do telefonu počítala a zděsila jsem se, jak ten čas letí, kolik let se už tomuhle koníčku věnuji. Myslím, že 28 - 29 let je docela dost na to, abych o sobě tvrdila, že kočky nevidím, že jen sedím na gauči a jen si o nich něco přečtu v novinách. Very Happy
A za tu dlouhou dobu jsem zkušenostmi došla k názoru, že je užitečnější kočkám koupit pytel dobrých granulí, než táhnout na výstavu všechno, co chci použít v chovu jen proto, že je třeba. Za ty roky jsem se naučila rozlišovat chovnou a výstavní kvalitu.
A věřtě, že jsem po výstavách jezdila opravdu hodně.
Ono účast na výstavě coby vystavovatel není jediná možnost, jako kočky "vidět"... Very Happy
Ale nebudu se hádat, asi jsem to za celou dobu špatně pochopila. Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 17:25:49
Odpovědět s citátem

Pani Babicka, ale tady nejde o rozdil.

Nevidim nic rozumneho v uchovnovani zvirat, ktere jsou napriklad agresivni, bojacne, mimo kondici, ... Na chov by mely byt zvirata zdrava, dobre povahy, ... proste zvirata, po kterych se da neco "dobreho" podedit. Nebo ne? Prece chceme, aby se rasa udrzela, nebo zlepsila. Ale urcite ne zhorsila.

Bohuzel to tak neni na vsech vystavach, ale cilem by melo byt, dobre ohodnotit prave ta vhodna zvirata, aby pak chovatel mohl rict: "Ano, ja mam takove a takove vysledky z vystav, tudiz muzu rict, ze ma zvirata jsou vhodna na chov a vysledky meho chovu budou prospivajici pro budoucnost teto rasy."

Ja mam doma dva sphynxi kluky. Oba maji perfektni ukazkovou povahu spravneho sphynxe. Ale bohuzel je pouze jeden vhodny na chov. Protoze je v perfektni kondici, zdravy, krasny. Tak jak to ma byt. Ten druhy je taky krasny, vesely, drzy, v "dobre" kondici, ale ne v tak dobre, abych s nim zacala chovat. Vim, ze by po nem kotatka byla maleho vzrustu a mozna by podedila i zdravotni problemy, ktere nas kocour na zacatku taky mel. Je mi to sice strasne lito, protoze tu jeho povahu bych velice rada dal sirila, ale jsem natolik rozumna, ze teda od toho odstoupim a kocour proste chovny nebude. I presto ze byl koupen jako vhodny do chovu. Prijde mi lito, ze ne kazdy chovatel takto jedna. Pak by totiz mozna vysledky chovu sphynxu byly lepsi. Nemyslite?[/quote]

Paní Sphynxie - doufám, že nemyslíte, že jsem povinné uchovňování vymyslela já - já to fakt nebyla Laughing a zlepšování rasy jsem už okomentovala Laughing
Výsledky na výstavách nemusí nutně říct moc o budoucích odchovech - netuším, jaké odchovy máte za sebou, zda čerpáte ze zkušenosti a nebo jen ze svých vizí - kdo je z nás nemá že Laughing , ale kdo chová dýl / tím nemyslím sebe ! / to ví. Příroda je mocná a i typově průměrné kočky mohou mít krásné typové - ba někdy i překvapivě extrémní dětičky, když se povede vybrat vhodný protějšek - tím ale nemyslím nutně výstavního krasavce - prostě jen vhodného.
Vaše důvody nezařazení Vašeho kocourka jsou zvláštní, ale je Váš, dělejte jak myslíte, vy vítě zda je to tak vážné. Osobně si myslím, že je potřeba mnohé raději vyzkoušet - genetické vady je složité předem odhalit a vůbec je to složité.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 17:29:18
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Podle mně je to pořád dokola.jen se změnilo téma diskuze.
Pavlína tady stále dokola omýlá, že výstavy jsou na nic a já si to nemyslím. Začátečník podle mně nejlíp na výstavě pozná plemeno. Podle obrázků a popisu pozná prdlajs. Zvíře pro chov by měl vidět odborník, protože jsme v Česku, kde se vydělává na všem. To by bez výstavy taky mohlo být chovné zvíře se zálomkem, šilhavé, bez nosu, s křivou čelistí atd.
Chov je koníček a tak by se mu mohlo obětovat trochu času a peněz na výstavu.
Stříhám psy a můžu říct, že už bych si netroufla ostříhat pudla na výstavu. Protože už jsem na výstavě dlouho nebyla a neznám novinky a nové trendy a nevím, jak šlo plemeno kupředu.
To samé je u koček. Jinak vypadaly před pár lety a jinak dneska. To je ale podle mně potřeba vidět a ne sedět na gauči a něco si přečíst v novinách.


Zálomek není vada vylučující zvíře z chovu - takže chovné být může, jen nemá nárok na certifikát - titul.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 17:51:30
Odpovědět s citátem

fundog napsal:

Pavlína tady stále dokola omýlá, že výstavy jsou na nic a já si to nemyslím.


Ale já tu nic takového nečetl, že jsou výstavy na nic. Já tu četl, nebo alespoň tak jsem to pochopil, že je na nic do výstav někoho kdo tam nechce, nutit, zvláště při faktu, že chovnost získá každá kočka a o zdraví to tedy vůbec není a ještě to málem prezentovat tak, že kdo vystavuje, je lepší chovatel a má lepší kočky, a kdo nevystavuje, je lump, množitel a bůh ví na čem chová a sotva pozná kočku od psa Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 19:36:29
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:

Ale já tu nic takového nečetl, že jsou výstavy na nic. Já tu četl, nebo alespoň tak jsem to pochopil, že je na nic do výstav někoho kdo tam nechce, nutit, zvláště při faktu, že chovnost získá každá kočka a o zdraví to tedy vůbec není a ještě to málem prezentovat tak, že kdo vystavuje, je lepší chovatel a má lepší kočky, a kdo nevystavuje, je lump, množitel a bůh ví na čem chová a sotva pozná kočku od psa Wink

Shocked Jéééééééééé, děkuji, konečně to někdo pochopil, jak to je myšleno. Very Happy Měla jsem pocit, že ač píšeme všichni česky, tak přesto hovoříme různými jazyky. Very Happy Když to hodně nadnesu, tak možná ano, protože jsem myslela, že omílám, ne omýlám... Ale tak mě napadlo, jestli to není spojení slov omílat a omyl. Jako že jsem na omylu a pořád o tom melu... Very Happy Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 22:20:14
Odpovědět s citátem

Oldo, tys to pár větami vystihl naprosto přesně!!!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 16:24:45
Odpovědět s citátem

Very Happy Very Happy Nevím, jak dlouho chováte kočky vy, já jsem to dnes kamarádce do telefonu počítala a zděsila jsem se, jak ten čas letí, kolik let se už tomuhle koníčku věnuji. Myslím, že 28 - 29 let je docela dost na to, abych o sobě tvrdila, že kočky nevidím, že jen sedím na gauči a jen si o nich něco přečtu v novinách. Very Happy
A za tu dlouhou dobu jsem zkušenostmi došla k názoru, že je užitečnější kočkám koupit pytel dobrých granulí, než táhnout na výstavu všechno, co chci použít v chovu jen proto, že je třeba. Za ty roky jsem se naučila rozlišovat chovnou a výstavní kvalitu.
A věřtě, že jsem po výstavách jezdila opravdu hodně.
Ono účast na výstavě coby vystavovatel není jediná možnost, jako kočky "vidět"... Very Happy
Ale nebudu se hádat, asi jsem to za celou dobu špatně pochopila.



Proč to hned vztahujete na sebe? Já jsem nepsala, že VY sedíte na gauči a nevíte nic o kočkách.
Já jsem psala např. o sobě. Že je pro mně lepší vidět kočku a jak má vypadat, na vlastní oči, než v novinách. Vy jste se to za ty roky už možná nauča a já se to učím, nejlíp na výstavách. Co je na tom k nepochopení?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 16:28:52
Odpovědět s citátem

fundog napsal:

Proč to hned vztahujete na sebe? Já jsem nepsala, že VY sedíte na gauči a nevíte nic o kočkách.
Já jsem psala např. o sobě. Že je pro mně lepší vidět kočku a jak má vypadat, na vlastní oči, než v novinách. Vy jste se to za ty roky už možná nauča a já se to učím, nejlíp na výstavách. Co je na tom k nepochopení?

Nevztahuju to na sebe, pořád mluvím všeobecně. To spíše vy podle sebe měříte ostatní. Very Happy Very Happy
Vždyť já nejsem proti výstavám. Jen tam nechci chodit povinně. Ale to už tu bylo mockrát. Ono je minimum chovatelů, kteří musí jet na výstavu, aby viděli na vlastní oči, jak má kočka vypadat. Very Happy Ale jestli je to váš případ, já vám to neberu, je to v pořádku, ale potom neházejte všechny do jednoho pytle, že všichni na tu výstavu musí, protože jinak ani neví, co mají doma. Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top