Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Bazos - inzerát


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 17:07:01
Odpovědět s citátem

[quote="fofo177"]
fundog napsal:

a sotva pozná kočku od psa Wink


Jen tak mimochodem, víte, že se mě už pár lidí při pohledu na Adamíška zeptalo, zda je to pes nebo kočka? Rolling Eyes Shocked a zdálo se, že otázku myslí vážně!!! Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 17:09:01
Odpovědět s citátem

Proč to hned vztahujete na sebe? Já jsem nepsala, že VY sedíte na gauči a nevíte nic o kočkách.

nechci se Vám do toho motat Laughing Laughing ale Pavlínu jste přímo jmenovala ve větě : Pavlína tady stále dokola omýlá, že výstavy jsou na nic .......

Já osobně si myslím, že výstavy jsou dobré - ale i na nic Laughing kdo na výstavy jezdí vidí víc, dá to bšem stejně Question Já říkám - je super, že si každý - podle svého názoru může vybrat. Pro jednoho je lepší to a pro druhého ono - tak to má taky být, je to o toleranci - říct svůj názor - obhajovat ho plamenně, ale nechat taky druhé mít svůj názor a obhajovat ho svými argumenty Laughing
Ti co názor nemají se mohou přiklonit tam či onam Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 17:30:08
Odpovědět s citátem

[quote="Jana Babická"]Proč to hned vztahujete na sebe? Já jsem nepsala, že VY sedíte na gauči a nevíte nic o kočkách.

nechci se Vám do toho motat Laughing Laughing ale Pavlínu jste přímo jmenovala ve větě : Pavlína tady stále dokola omýlá, že výstavy jsou na nic .......

Paní Babická, přečtěte si to když tak znova, ale já jsem přece nepsala nic o tom, že Pavlína sedí na gauči a nezná kočky? Wink Psala jsem o začátečnících a o sobě.
Začala debata inzercí a najenou jsme zase u výstav.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 17:50:30
Odpovědět s citátem

[quote="fundog"]
Jana Babická napsal:
Proč to hned vztahujete na sebe? Já jsem nepsala, že VY sedíte na gauči a nevíte nic o kočkách.

nechci se Vám do toho motat Laughing Laughing ale Pavlínu jste přímo jmenovala ve větě : Pavlína tady stále dokola omýlá, že výstavy jsou na nic .......

Paní Babická, přečtěte si to když tak znova, ale já jsem přece nepsala nic o tom, že Pavlína sedí na gauči a nezná kočky? Wink Psala jsem o začátečnících a o sobě.
Začala debata inzercí a najenou jsme zase u výstav.


Já to čtu Laughing vždycky to něčím začne a pak to něčím ouplně jiným skončí - to je jako když se manželé začnou hádat skončí většinou až u babičky z druhého kolene Laughing já chtěla jen říct, že jste Pavlínu přímo jmenovala proto prostě reagovala ne jen na kousek, který se jí osobně týká, ale na celý příspěvek Laughing Původně psala na Váš příspěvek obecně, že chovatel není tortl ne že ona, Pavlína není ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 17:57:10
Odpovědět s citátem

Přestaňte se hádat Wink

Mě tu zaujal jeden názor a to ten, že když někdo neprojde výstavami a navíc je v nějakém pochybném spolku, kde se tisknou PP na koleně, není záruka, že koťata jsou těch koček co jsou v PP uvedeny.

Dost dobře mi není jasné, jak bych jinde tu jistotu měl, konkrétně třeba u FIFe u toho kočičákům, když jdou na to, nějaký poradce chovu svítí, samozřejmě když si před tím ověřil, že jdou na to opravdu ti správní kočmeni??? Rolling Eyes

Byť jsem u onoho pochybného spolku a jsem soudný a solidní chovatel, mám přece kočičáky čipované a následně lze příbuznost v případě pochyb ověřit. Ale tak to je snad všude stejné, ne? Ať jsem tam či jinde, lumpárny jdou dělat všude.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 18:11:15
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Přestaňte se hádat Wink

Mě tu zaujal jeden názor a to ten, že když někdo neprojde výstavami a navíc je v nějakém pochybném spolku, kde se tisknou PP na koleně, není záruka, že koťata jsou těch koček co jsou v PP uvedeny.

Dost dobře mi není jasné, jak bych jinde tu jistotu měl, konkrétně třeba u FIFe u toho kočičákům, když jdou na to, nějaký poradce chovu svítí, samozřejmě když si před tím ověřil, že jdou na to opravdu ti správní kočmeni??? Rolling Eyes

Byť jsem u onoho pochybného spolku a jsem soudný a solidní chovatel, mám přece kočičáky čipované a následně lze příbuznost v případě pochyb ověřit. Ale tak to je snad všude stejné, ne?

Přesně tak, Oldo. Tak to je. On ani poradce chovu není povinný (pokud to není nějaké plemeno, které není dosud uznané - jestli si to ještě z pravidel SCHK dobře pamatuju). Takže záleží na chovateli, co k sobě pustí a co do těch papírů napíše. Plemenná kniha pak vystaví rodokmeny podle jeho údajů. Takže jsme zase u zodpovědnosti chovatele, spolek nespolek.
Tak jako jsou v SCHK slušní chovatelé, tak jsou tam i ti ostatní. Kdo se v kočičím světě pohybuje, tak i o některých ví. A tohle je ve všech organizacích.
Není to v tom, kdo mě zastřešuje, ale jaká jsem já.
I když mám tady pořád pocit, že jen FIFe je jediné správné, všichni ostatní v ostatních spolcích jsme množitelé, podvodníci, rodokmeny si vyrábíme, jak nám vyhovuje a chováme na zvířatech, které jsou naprosto mimo standart. A nevíme nic... Prostě fuj, pryč od nás! Very Happy Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 18:16:13
Odpovědět s citátem

[quote="fofo177"]Přestaňte se hádat Wink

My se ( pevně doufám) nehádáme. Pokud to tak vypadá, tak my ti proberem s pí. Babickou na nějaké výstavě Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 18:20:22
Odpovědět s citátem

Přesně tak, Oldo. Tak to je. On ani poradce chovu není povinný (pokud to není nějaké plemeno, které není dosud uznané - jestli si to ještě z pravidel SCHK dobře pamatuju). Takže záleží na chovateli, co k sobě pustí a co do těch papírů napíše. Plemenná kniha pak vystaví rodokmeny podle jeho údajů. Takže jsme zase u zodpovědnosti chovatele, spolek nespolek.
Tak jako jsou v SCHK slušní chovatelé, tak jsou tam i ti ostatní. Kdo se v kočičím světě pohybuje, tak i o některých ví. A tohle je ve všech organizacích.
Není to v tom, kdo mě zastřešuje, ale jaká jsem já.
I když mám tady pořád pocit, že jen FIFe je jediné správné, všichni ostatní v ostatních spolcích jsme množitelé, podvodníci, rodokmeny si vyrábíme, jak nám vyhovuje a chováme na zvířatech, které jsou naprosto mimo standart. A nevíme nic... Prostě fuj, pryč od nás! Very Happy Very Happy[/quote]


Kdo je v jakém spolku je opravdu jedno. Ale jak říkám, jsme Češi. Kolikrát je na stránkách různých CHS vidět koťata, která se daným rodičům v těch barvách povést opravdu nemohla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 18:28:13
Odpovědět s citátem

fundog napsal:

Kdo je v jakém spolku je opravdu jedno. Ale jak říkám, jsme Češi. Kolikrát je na stránkách různých CHS vidět koťata, která se daným rodičům v těch barvách povést opravdu nemohla.

A vy nechodíte na stránky zahraničních CHS? Nekomunikujete s jinými chovateli?
To není v tom, že jsme Češi, nemůžete zase házet všechny do jednoho pytle. Hajzly nebo podvodníky najdete v každém národě. Jen tady o nich více víme, protože mluvíme stejnou řečí. Ale zkuste na tohle téma zavést řeč s nějakým zahraničním chovatelem, poví vám to samé. Taky mají "profláknuté" chovatele.
Ale teď vůbec nechápu, jak tahle připomínka souvisí s tím, že kočka projde výstavou a posuzovatel jí uvidí. Potom si na ní chovám doma já, nenechám kočku krýt na výstavě před posuzovatelem, který mi to posvětí, že opravdu se spářila ta dotyčná zvířata.
Copak vy víte o každém chovateli ve FIFe, jaké zvířata má doma? Co když na výstavu jede s jednou kočkou a doma má další tři stejné barvy, které nikdo nikdy neuvidí, ani o nich neví... Very Happy
Ale to už bych byla paranoidní, kdybych tohle myslela vážně. Jen tím chci pořád říct jedno a to samé - není to v povinné účasti na výstavách, v příslušnosti k tomu nebo onomu spolku, ale v chovateli. Každém jednotlivém. A nelze mít na Čechy jiný metr než na ostatní jen proto, že nevím, co se v zahraničí děje. Rolling Eyes
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 18:38:27
Odpovědět s citátem

fundog napsal:



Kdo je v jakém spolku je opravdu jedno. Ale jak říkám, jsme Češi. Kolikrát je na stránkách různých CHS vidět koťata, která se daným rodičům v těch barvách povést opravdu nemohla.


Se musím smát Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing

Když jsem měla svá první koťata, zrovna jsem byla čerstvě seznámená s Janou. Protože jsem si nebyla jistá, zda jsem správně označila barvy koťat před odesláním na plemennou knihu, požádala jsem ji o podívání a její názor. Jaké bylo moje překvapení, když se podívala na koťata, na PP kocoura a kočky a rezolutně prohlásila, že Olivka ta koťata mít nemohla! Přitom já jí pomáhala u porodu, takže jsem si byla naprosto jistá, že TO JSOU JEJÍ koťata a jiného plodného kocoura jsem doma neměla, jen kastráty, a ven nechodila...

No, prostě měla neúplně zapsanou barvu v PP-když jsem si ji kupovala, bylo to O.K., jenže jak rostla, dovybarvila se. Pravda je, že kdybych s ní šla na výstavu, s velkou pravděpodobností by se na to přišlo ještě před nakrytím a narozením koťat.

Musela jsem požádat a zaplatit doplnění barvy v Olivky rodokmenu a pak už bylo vše v pořádku. Pak už svá koťata mí devoni mít mohli Smile

Nebýt Jany a jejích zkušeností, nadělala jsem v tom z neznalosti asi pěknou paseku a zadělala dalším majitelům v případě chovnosti na problém.

Z mých koťat jde do chovu jediná holčička Ašenka, a u ní je to podobné jako u její mámy, taky se dovybarvuje růstem. Byla jsem se na ni podívat a vypadá úplně jinak než když šla s batůžkem z domova Smile Teď půjde na svoji první výstavu, tak jsem majitelům doporučila ověření barvy.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 18:47:28
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:

Když jsem měla svá první koťata, zrovna jsem byla čerstvě seznámená s Janou. Protože jsem si nebyla jistá, zda jsem správně označila barvy koťat před odesláním na plemennou knihu, požádala jsem ji o podívání a její názor. Jaké bylo moje překvapení, když se podívala na koťata, na PP kocoura a kočky a rezolutně prohlásila, že Olivka ta koťata mít nemohla! Přitom já jí pomáhala u porodu, takže jsem si byla naprosto jistá, že TO JSOU JEJÍ koťata a jiného plodného kocoura jsem doma neměla, jen kastráty, a ven nechodila...

No, prostě měla neúplně zapsanou barvu v PP-když jsem si ji kupovala, bylo to O.K., jenže jak rostla, dovybarvila se. Pravda je, že kdybych s ní šla na výstavu, s velkou pravděpodobností by se na to přišlo ještě před nakrytím a narozením koťat.

Musela jsem požádat a zaplatit doplnění barvy v Olivky rodokmenu a pak už bylo vše v pořádku. Pak už svá koťata mí devoni mít mohli Smile

Nebýt Jany a jejích zkušeností, nadělala jsem v tom z neznalosti asi pěknou paseku a zadělala dalším majitelům v případě chovnosti na problém.

Z mých koťat jde do chovu jediná holčička Ašenka, a u ní je to podobné jako u její mámy, taky se dovybarvuje růstem. Byla jsem se na ni podívat a vypadá úplně jinak než když šla s batůžkem z domova Smile Teď půjde na svoji první výstavu, tak jsem majitelům doporučila ověření barvy.

To je, Táni, v chovu naprosto normální. Navíc když jde o nějaké ne zrovna časté barvy.
Já tady takhle polemizuji nad svým kocourem. V rodokmenu má krémové odznaky. Ale mi se zdá, že by mohl být i s červenými odznaky. Prostě mi připadá, že na krémovou je možná tmavý, na červenou možná světlý...
Usuzuji i z jeho dětí. S jednou kočičkou se mu nemohla narodit dcera s červenými odznaky, jen s krémovými. Ale já si přesto myslím, že ona má ty odznaky červené, ne krémové. A všřím, že to neodhalí ani posuzovatel. Kdo z posuzovatelů pozná, jestli je to tmavší krém nebo světlejší červená? Rolling Eyes Rolling Eyes Navíc když ho na výstavu napudruji, tak z toho udělám opravdu krém..
A teď babo raď - k čemu mi v tomhle případě je výstava? K tomu, že mi budou výstavu od výstavy kocoura přehazovat z barvy do barvy? Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 18:49:30
Odpovědět s citátem

[quote="fundog"]
fofo177 napsal:
Přestaňte se hádat Wink

My se ( pevně doufám) nehádáme. Pokud to tak vypadá, tak my ti proberem s pí. Babickou na nějaké výstavě Very Happy


Doufám, že ne ručně Laughing Laughing Laughing Ne, tohle má do hádky daleko - je to zdravá v=yměna názorů
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 18:53:07
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
tatiana napsal:

Když jsem měla svá první koťata, zrovna jsem byla čerstvě seznámená s Janou. Protože jsem si nebyla jistá, zda jsem správně označila barvy koťat před odesláním na plemennou knihu, požádala jsem ji o podívání a její názor. Jaké bylo moje překvapení, když se podívala na koťata, na PP kocoura a kočky a rezolutně prohlásila, že Olivka ta koťata mít nemohla! Přitom já jí pomáhala u porodu, takže jsem si byla naprosto jistá, že TO JSOU JEJÍ koťata a jiného plodného kocoura jsem doma neměla, jen kastráty, a ven nechodila...

No, prostě měla neúplně zapsanou barvu v PP-když jsem si ji kupovala, bylo to O.K., jenže jak rostla, dovybarvila se. Pravda je, že kdybych s ní šla na výstavu, s velkou pravděpodobností by se na to přišlo ještě před nakrytím a narozením koťat.

Musela jsem požádat a zaplatit doplnění barvy v Olivky rodokmenu a pak už bylo vše v pořádku. Pak už svá koťata mí devoni mít mohli Smile

Nebýt Jany a jejích zkušeností, nadělala jsem v tom z neznalosti asi pěknou paseku a zadělala dalším majitelům v případě chovnosti na problém.

Z mých koťat jde do chovu jediná holčička Ašenka, a u ní je to podobné jako u její mámy, taky se dovybarvuje růstem. Byla jsem se na ni podívat a vypadá úplně jinak než když šla s batůžkem z domova Smile Teď půjde na svoji první výstavu, tak jsem majitelům doporučila ověření barvy.

To je, Táni, v chovu naprosto normální. Navíc když jde o nějaké ne zrovna časté barvy.
Já tady takhle polemizuji nad svým kocourem. V rodokmenu má krémové odznaky. Ale mi se zdá, že by mohl být i s červenými odznaky. Prostě mi připadá, že na krémovou je možná tmavý, na červenou možná světlý...
Usuzuji i z jeho dětí. S jednou kočičkou se mu nemohla narodit dcera s červenými odznaky, jen s krémovými. Ale já si přesto myslím, že ona má ty odznaky červené, ne krémové. A všřím, že to neodhalí ani posuzovatel. Kdo z posuzovatelů pozná, jestli je to tmavší krém nebo světlejší červená? Rolling Eyes Rolling Eyes Navíc když ho na výstavu napudruji, tak z toho udělám opravdu krém..
A teď babo raď - k čemu mi v tomhle případě je výstava? K tomu, že mi budou výstavu od výstavy kocoura přehazovat z barvy do barvy? Very Happy


Baba by radila Laughing - test na ředící gen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 18:59:01
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

Baba by radila Laughing - test na ředící gen

Very Happy Very Happy Baba poradila dobře... Very Happy Very Happy
Taky o tom uvažuju. Jen jsem si tu tak zapolemizovala, jak bych s tímhle kocourem dopadla na výstavě... Very Happy Už to vidím, jak mi ho posuzovatel přesně zařadí do barvy. Navíc při světelných podmínkách, které vládnou na 99 % výstav - takže umělé světlo.
To bylo jen takové doplnění, že to opět není o tom, že ho někdo uvidí, ale že já sama se rozhodnu s tím něco dělat, zjistit si pravdu. Laughing
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 18:59:32
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
fundog napsal:



Kdo je v jakém spolku je opravdu jedno. Ale jak říkám, jsme Češi. Kolikrát je na stránkách různých CHS vidět koťata, která se daným rodičům v těch barvách povést opravdu nemohla.


Se musím smát Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing

Když jsem měla svá první koťata, zrovna jsem byla čerstvě seznámená s Janou. Protože jsem si nebyla jistá, zda jsem správně označila barvy koťat před odesláním na plemennou knihu, požádala jsem ji o podívání a její názor. Jaké bylo moje překvapení, když se podívala na koťata, na PP kocoura a kočky a rezolutně prohlásila, že Olivka ta koťata mít nemohla! Přitom já jí pomáhala u porodu, takže jsem si byla naprosto jistá, že TO JSOU JEJÍ koťata a jiného plodného kocoura jsem doma neměla, jen kastráty, a ven nechodila...

No, prostě měla neúplně zapsanou barvu v PP-když jsem si ji kupovala, bylo to O.K., jenže jak rostla, dovybarvila se. Pravda je, že kdybych s ní šla na výstavu, s velkou pravděpodobností by se na to přišlo ještě před nakrytím a narozením koťat.

Musela jsem požádat a zaplatit doplnění barvy v Olivky rodokmenu a pak už bylo vše v pořádku. Pak už svá koťata mí devoni mít mohli Smile

Nebýt Jany a jejích zkušeností, nadělala jsem v tom z neznalosti asi pěknou paseku a zadělala dalším majitelům v případě chovnosti na problém.

Z mých koťat jde do chovu jediná holčička Ašenka, a u ní je to podobné jako u její mámy, taky se dovybarvuje růstem. Byla jsem se na ni podívat a vypadá úplně jinak než když šla s batůžkem z domova Smile Teď půjde na svoji první výstavu, tak jsem majitelům doporučila ověření barvy.


To jsou "siamky " potvory nevybarvené Laughing Je prima, že plno barev, kreseb, stříbra a ředění se dá už určit gen. testem. A ve finále to vyjde levněji, že ono přehazování z barvy do barvy na výstavě. Mě se v rogdokmenu jednoho dovozu FIFE !!!! / Laughing objevila stříbra po nestříbrných rodičích - z čistajasna ejhle stříbro Laughing Musím ale pochválit paní Šimkovou, že to odhalila a nezapsala, ale v dalších státech FIFe to prošlo a ne u jednoho zvířete a ne jednou Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 19:03:16
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

To jsou "siamky " potvory nevybarvené Laughing Je prima, že plno barev, kreseb, stříbra a ředění se dá už určit gen. testem. A ve finále to vyjde levněji, že ono přehazování z barvy do barvy na výstavě. Mě se v rogdokmenu jednoho dovozu FIFE !!!! / Laughing objevila stříbra po nestříbrných rodičích - z čistajasna ejhle stříbro Laughing Musím ale pochválit paní Šimkovou, že to odhalila a nezapsala, ale v dalších státech FIFe to prošlo a ne u jednoho zvířete a ne jednou Laughing

Laughing Laughing Laughing Jen jestli si v těch jiných státech netiskli rodokmeny na koleni doma. Možná, ač členové FIFe povinné uchovňování nemají a nikdo zvířata neviděl. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 19:16:55
Odpovědět s citátem

[

Doufám, že ne ručně Laughing Laughing Laughing Ne, tohle má do hádky daleko - je to zdravá v=yměna názorů[/quote]


Neeee Very Happy Ale zase to za celou výstavu nestihneme Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 19:28:50
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Jana Babická napsal:

To jsou "siamky " potvory nevybarvené Laughing Je prima, že plno barev, kreseb, stříbra a ředění se dá už určit gen. testem. A ve finále to vyjde levněji, že ono přehazování z barvy do barvy na výstavě. Mě se v rogdokmenu jednoho dovozu FIFE !!!! / Laughing objevila stříbra po nestříbrných rodičích - z čistajasna ejhle stříbro Laughing Musím ale pochválit paní Šimkovou, že to odhalila a nezapsala, ale v dalších státech FIFe to prošlo a ne u jednoho zvířete a ne jednou Laughing

Laughing Laughing Laughing Jen jestli si v těch jiných státech netiskli rodokmeny na koleni doma. Možná, ač členové FIFe povinné uchovňování nemají a nikdo zvířata neviděl. Very Happy Very Happy Very Happy


Já to bonznu Laughing bylo to Rusko - nevím jestli mají chovnost, a dál tyhle špatně zapsané předky mají taky Maďaři , ti chovnost tuším vůbec nemají. Chi, nejvtipnější je, že do kontrolky tenhle kocourek nemusel, neb byl FIFe a tam není co kontrolovat, kontrolovat je nutné non , protože mají v barvách bordel Laughing Laughing Laughing Takže tahle chyba se táhla FIFem jak červená nit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 19:31:13
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Pavlína M. napsal:
Jana Babická napsal:

To jsou "siamky " potvory nevybarvené Laughing Je prima, že plno barev, kreseb, stříbra a ředění se dá už určit gen. testem. A ve finále to vyjde levněji, že ono přehazování z barvy do barvy na výstavě. Mě se v rogdokmenu jednoho dovozu FIFE !!!! / Laughing objevila stříbra po nestříbrných rodičích - z čistajasna ejhle stříbro Laughing Musím ale pochválit paní Šimkovou, že to odhalila a nezapsala, ale v dalších státech FIFe to prošlo a ne u jednoho zvířete a ne jednou Laughing

Laughing Laughing Laughing Jen jestli si v těch jiných státech netiskli rodokmeny na koleni doma. Možná, ač členové FIFe povinné uchovňování nemají a nikdo zvířata neviděl. Very Happy Very Happy Very Happy


Já to bonznu Laughing bylo to Rusko - nevím jestli mají chovnost, a dál tyhle špatně zapsané předky mají taky Maďaři , ti chovnost tuším vůbec nemají. Chi, nejvtipnější je, že do kontrolky tenhle kocourek nemusel, neb byl FIFe a tam není co kontrolovat, kontrolovat je nutné non , protože mají v barvách bordel Laughing Laughing Laughing Takže tahle chyba se táhla FIFem jak červená nit.

No fakt, takže na koleni!! Laughing Laughing Laughing
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 19:39:51
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:

Laughing Laughing Laughing Jen jestli si v těch jiných státech netiskli rodokmeny na koleni doma. Možná, ač členové FIFe povinné uchovňování nemají a nikdo zvířata neviděl. Very Happy Very Happy Very Happy


Teď se ptám asi hloupě, ale není to blbost, mít ve stejné organizaci v každém státě jiné regule? Čili proč je to u nás jinak? Jde o kvalitu koček a pak jsme asi papežštější než papež, nebo o prachy, aby prostě muselo přijít víc vystavovatelů, tedy i ti, kteří nechtějí a pěkně zacvakat????

Byla tu krásná poznámka k věci a to je ta o chození na stránky CHS, ať již našich či zahraničních, tam si také člověk dá spoustu věcí do souvislostí a to nejen ty o barvách (u sphynxe je to určení barvy taky dost fuška, sám to vidím doma, jak se mi růstem kočičáci "dovybarvovali").
Co třeba jiné pro mě z chovatelského hlediska zvláštní praktiky? Koukám na stránky CHS a vidím CHOVNÉHO JEDINCE, o kterém vím, že sourozenec ze stejného vrhu má diagnostikováno HCM. Což o tom, chovatel je v té správné organizaci, chodí na výstavy, ale s oním chovným jedincem na sken pro jistotu ani nejde. Je to tak dobře, není to příliš velké riziko??? Nevím, já bych se asi bál, že udělám spoustu majitelů svých koťat nešťastnými... a zase jsme u toho, u chovatelské odpovědnosti Confused
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 20:03:00
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Teď se ptám asi hloupě, ale není to blbost, mít ve stejné organizaci v každém státě jiné regule? Čili proč je to u nás jinak? Jde o kvalitu koček a pak jsme asi papežštější než papež, nebo o prachy, aby prostě muselo přijít víc vystavovatelů, tedy i ti, kteří nechtějí a pěkně zacvakat????

Ne, vůbec to není hloupý dotaz, je naprosto namístě. Já (a mnozí další) se tak ptáme už hodně dlouho, ale zatím nám to nikdo rozumně nevysvětlil. Proč je někomu měřeno jinak než mi? To jsem míň schopný nebo zodpovědný chovatel než třeba Lotyš, Maďar... ? Myslím si, že nejsem. Ale podle regulí asi ano...
Jediné trochu logické vysvětlení jsou ty peníze... Jako vždy až na prvním místě! Exclamation
fofo177 napsal:
Koukám na stránky CHS a vidím CHOVNÉHO JEDINCE, o kterém vím, že sourozenec ze stejného vrhu má diagnostikováno HCM. Což o tom, chovatel je v té správné organizaci, chodí na výstavy, ale s oním chovným jedincem na sken pro jistotu ani nejde. Je to tak dobře, není to příliš velké riziko??? Nevím, já bych se asi bál, že udělám spoustu majitelů svých koťat nešťastnými... a zase jsme u toho, u chovatelské odpovědnosti

Ano, pořád se to točí kolem chovatelské zodpovědnosti.
Chovatel může s kočkou sjezdit spoustu výstav, dosáhnout těch nejvyšších titulů, takže z hlediska logiky - "byla na výstavě, má tituly, tudíž je pro chov vhodná" splnil vše. Kočku vidělo spoustu posuzovatelů.
Ale do kočky dovnitř nevidí nikdo z nich. Tam to bude opět na chovateli, jestli bude bádat nad zdravím, testy... Nebo jestli si řekne "jsem v té správné organizaci, absolvoval jsem výstavy, kočka odpovídá čistotě plemene Laughing , vidělo jí spousta lidí, tak hurá do chovu!"
Není to o ničem jiném. Zatím mě nikdo nepřesvědčil, že nemám pravdu, ale třeba se na to dívám blbě, třeba fakt pravdu nemám... Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 22:42:34
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Pavlína M. napsal:

Laughing Laughing Laughing Jen jestli si v těch jiných státech netiskli rodokmeny na koleni doma. Možná, ač členové FIFe povinné uchovňování nemají a nikdo zvířata neviděl. Very Happy Very Happy Very Happy


Teď se ptám asi hloupě, ale není to blbost, mít ve stejné organizaci v každém státě jiné regule? Čili proč je to u nás jinak? Jde o kvalitu koček a pak jsme asi papežštější než papež, nebo o prachy, aby prostě muselo přijít víc vystavovatelů, tedy i ti, kteří nechtějí a pěkně zacvakat????

Byla tu krásná poznámka k věci a to je ta o chození na stránky CHS, ať již našich či zahraničních, tam si také člověk dá spoustu věcí do souvislostí a to nejen ty o barvách (u sphynxe je to určení barvy taky dost fuška, sám to vidím doma, jak se mi růstem kočičáci "dovybarvovali").
Co třeba jiné pro mě z chovatelského hlediska zvláštní praktiky? Koukám na stránky CHS a vidím CHOVNÉHO JEDINCE, o kterém vím, že sourozenec ze stejného vrhu má diagnostikováno HCM. Což o tom, chovatel je v té správné organizaci, chodí na výstavy, ale s oním chovným jedincem na sken pro jistotu ani nejde. Je to tak dobře, není to příliš velké riziko??? Nevím, já bych se asi bál, že udělám spoustu majitelů svých koťat nešťastnými... a zase jsme u toho, u chovatelské odpovědnosti Confused


FIFE má své předpisy, které musí všechny členské země dodržovat, Potom je ale na každé zemi, jaké " PŘÍSNĚJŠÍ " předpisy si udělá - to je už na jednotlivých členech FIFe. Osobně si myslím, že by předpisy měly být jednotné pro všechny členy ve všech zemích.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 22:50:46
Odpovědět s citátem

To jsem míň schopný nebo zodpovědný chovatel než třeba Lotyš, Maďar... ? Myslím si, že nejsem.

Laughing já si donedávna myslela, že jsme poměrně vyspělá země - ale v poslední době jsem se přesvědčila, že ne tak úplně Crying or Very sad a připadám si maličko jako černoušek z Afriky. Možná je ta neschopnost v mnoha dalších a dalších činnostech včetně chovu koček Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tlapka91



Založen: 06.06.2012
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2012 9:34:47
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Jojo Reg, typický příklad že není ani tak důležité za kolik se sphynx kupuje, ale OD KOHO a z JAKÉHO CHOVU (či velkochovu - překupníka). Dokud nebudou kupující i nad takovými věcmi více přemýšlet, nikdo s tím nic nenadělá, ať se nám to líbí nebo ne. Confused


Jistě je důležité od koho. Hlavně v chovatelské stanici kde si máte koupit koťe s PP by se neměli dít věci jako u jedné paní co se v této konverzaci sama vyjadřuje, ta by měla raději mlčet a přestat chovat živé tvory - jeden jí rok umře většina koťat zbylé oslepnou, koťata z dalšího jsou vyhublé a s nemocnýma ušima, očima a poďelanýma zadečkama. Ale ona má na všechno samé výmluvy... Proto si dát pozor od koho to člověk kupuje
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top