Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Chovný kocour

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
gabby.h



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Chovný kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 14:10:04
Odpovědět s citátem

Dobry den,
chtela jsem se zeptat chovatelu a chovatelek, jak chovat chovneho kocourka v dome.
Mame dve kocicky a radi bychom jim poridili kocourka, ktery by je cas od casu i nakryl.
Jake mate zkusenosti se znackovanim kocoura po dome, pripadne s jeho chovanim v dobe kdy kocicka mrouska a on nemuze byt pripusten apod.
Je lepsi chovat nekastrovaneho kocourka s kockama nebo ho mit u znamych, kteří zadnou kocicku nemaji a cas od casu ho nechat pripustit?
Jeste se vratim ke znacovani - cetla jsem, ze nekteri kocouri znackuji porad a vsude, jini pouze obcas a do zachudku.. Lze kocourka naucit znackovat do zachudku nebo nelze?
A posledni otazka - maji tito kocourci tendenci utikat a toulat se, pokud nejsou vykastrovani nebo ne? Nase kocicky ziji pouze v dome, pri hezkem pocasi jsou na zahradce, ale pouze na voditku..
Moc dekuji zkusennejsim za rady a nazory!!!
Gabina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 19:30:12
Odpovědět s citátem

Chovný kocour je problém. Značkuje cca 80% kocourů, a NE do zádůdku, ale na všechna možná a často i nemožná místa. Ten můj aspoň malinké cákance, ale znám kocoury, co neznačkují ale přímo ochcávají. Buď kocoura chcete a skousnete to (jako já), nebo ho prostě mít nemůžete. Zapomeňte na to, že by nějaký známý pro vaše krásné oči si nechal od kocoura pročůrávat byt, abyste vy mohla čas od času nakrýt svoji kočku. Tak to prostě je.

Jsou i kocouři, co neznačkují, sama jsem kdysi takového měla, ale je to tak 1-2 z deseti.

Prostě tam, kde je chovný kocour, je to většinou znát.

Ještě k tomu utíkání-bude-li to nekastrovaný kocour s přístupem ven, vemte na to jed, že se bude toulat a krýt každou kočku, která mu podrží a rvát se s každým kocourem, co mu přijde do cesty.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gabby.h



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 20:09:04
Odpovědět s citátem

Tatiano, moc dekuji za info, i kdyz toto jsem zrovna slyset nechtela.. Embarassed
Uvidime, jak to nakonec vyresime. Cetla jsem, ze se da naucit chodit znackovat do zachudku,ale asi ne kazdy.... Sad
Sousedi sii poridili kocourka, ktereho chteji nechat kastrovat, ale az pote, co zacne znackovat, tak se pujdu podivat, jak to znackovani probiha a jak je "citit" az to zacne delat.. Nemam totiz ani poneti..
Mejte se hezky,Gabina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 20:22:56
Odpovědět s citátem

gabby.h napsal:
Tatiano, moc dekuji za info, i kdyz toto jsem zrovna slyset nechtela.. Embarassed
Uvidime, jak to nakonec vyresime. Cetla jsem, ze se da naucit chodit znackovat do zachudku,ale asi ne kazdy.... Sad
Sousedi sii poridili kocourka, ktereho chteji nechat kastrovat, ale az pote, co zacne znackovat, tak se pujdu podivat, jak to znackovani probiha a jak je "citit" az to zacne delat.. Nemam totiz ani poneti..
Mejte se hezky,Gabina


Hahaha, tak TO se nerozeznat doopravdy nedá! Najednou ucítíte doma pěkný smrádek, a těžko budete identifikovat inkriminované místo-tedy pokud budete mít ochcávače, tak to i uvidíte, pokud ostřikovače (mám doma), tak to budete "jen" cítit.

Ale třeba budete mít štěstí a narazíte na toho 10ti%ního neznačkujícího kocoura. Slyšela jsem, že pokud značkoval otec, bude i syn, pokud otec neznačkoval, je větší šance (ne jistota), že nebude značkovat ani jeho syn.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 16:00:30
Odpovědět s citátem

gabby.h napsal:
Tatiano, moc dekuji za info, i kdyz toto jsem zrovna slyset nechtela.. Embarassed
Uvidime, jak to nakonec vyresime. Cetla jsem, ze se da naucit chodit znackovat do zachudku,ale asi ne kazdy.... Sad
Sousedi sii poridili kocourka, ktereho chteji nechat kastrovat, ale az pote, co zacne znackovat, tak se pujdu podivat, jak to znackovani probiha a jak je "citit" az to zacne delat.. Nemam totiz ani poneti..
Mejte se hezky,Gabina


Až budete mít ten recept, jak naučit plodného kocoura značkovat na ta "správná " místa, zveřejněte ten recept prosím Laughing Mám kocourů několik a značkují různě / četnost a mohutnost / smrdí různě intenzivně. Řeším spíš následky / od dob kdy jsem měla jednoho - výměna nábytku - vyházení koberců, podlahových lišt, monitoru monentálně, televizí, foťáků a jiné techniky a pod / a vlastně nic jiného, než úklid neřeším Laughing To je řehole majitelů kocourů. Když náhodou značkovat nebude, tak si můžete blahopřát - ale počítejte spíš s tím, že bude a bude hodně. Mě vždycky rozesměje, když si někde přečtu, co ten majitel kocoura - vydřiduch Laughing - požaduje ta to, že si jeho kocour užil. Co musí překousnout a zaplatit za čistící prostředky a nové vybavení bytu majitel kocoura už nikdo, kdo ho nevlastní, nevidí Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2009 7:26:28
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Mě vždycky rozesměje, když si někde přečtu, co ten majitel kocoura - vydřiduch Laughing - požaduje ta to, že si jeho kocour užil. Co musí překousnout a zaplatit za čistící prostředky a nové vybavení bytu majitel kocoura už nikdo, kdo ho nevlastní, nevidí Laughing

Very Happy Very Happy Very Happy
Asi je to naozaj tak. Davam Vam za pravdu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top