Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočička z divokých vajec


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kočička Adélka



Založen: 20.09.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Francie

Předmět: Kočička z divokých vajec
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2009 11:58:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mám 5 mesíční kočičku Adélku, je to nalezeneček zhruba ve 4 týdnu.Vím, že je to ještě kotě a tím pádem hravé a neposedné Very Happy leze všude, hlavně tam kam nemá..linka, stůl..atd..strhává prádlo ze sušáku, závěsy, skáče na televizi..zákazy "nesmíš, fuj" ignoruje, když ji postříkám vodou, zlobí ještě víc... Sad ale co mi asi vadí nejvic, že je na mě dost agresivní, ráno když jsem ještě v posteli na mě skáče, kouše, drápe a to pokračuje celý den, vím že si chce hrát, tak si s ní hraju..ale to její kousání a drápání nebere konce...jsem permanentne zjizvená a to dost..
Tak nevím co s tím?? dá se s tím vlastně vůbec něco dělat? nebo to jsou projevy "kočičí puberty" a časem se to aspoň trochu zklidní?
Občas se pomazlí, a co je zvláštní, když ležím v posteli leze mi do vlasů a zamotáva se do nich, mlaská, chrochtá, kouše a olizuje vlasy, očividně jí to dělá dobře...tak ji někdy nechám..ale pak se v noci probudim s "chrochtacím traktůrkem" u hlavy a nemůžu jí to vymluvit, že se taky chci vyspat! Laughing nemáte někdo zkušenost s tímto projevem "lásky"?
Předem děkuji
Petra
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mishan



Založen: 09.06.2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2009 18:36:14
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,
já mám pětiměsíční koťata dvě.Ze začátku sem myslela,že je vychovám tak,aby nelezly na linku,stůl atd. ale bohužel,čím víc jsem je kárala tím víc je to zajímalo,vzdala jsem snahy a nějak se to uklidnilo,už tam pro ně není nic zajímavého a nezelou tam tak často jako dřív,navíc si nedělám iluze,že by tam nelezly když jsem v práci.....
Co se týče zlobení,když je pokárám(nestříkám ani nic takovýho,ale ony ví že se zlobim) začnou šeredit o to víc.ale stačí minuta dvě za dveřmi a vědí že takhle teda ne....
Já se prostě tak nějak smířila s tím,že to jiný nebude,přece jen jsou to prcci a ještě k tomu kočky(já jsem čistokrevnej pejskař)na druhou stranu mi nedemolujou byt,ani mě,na to mají sebe navzájem:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2009 21:38:25
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

myslím, že ta první část projevů - skákání na sušák atd. je běžným projevem kotěcí hravosti, kotě prostě neuvažuje v intencích lidských hodnot, ono nevnímá sušák s prádlem jako my , ono ho vnímá jako báječné místo ke skákání. Vím, o čem mluvím, mám ted doma 4 takové skokany. Tohle určitě časem Vaši kočičku přejde, zklidní se, nebude mít tolik energie ( kotiska jsou jak poháněná atomovým reaktorem a čím víc jim něco zakazujete, tím víc je to láká). Chce to trpělivost...případně odstranit z dosahu kočičky vše, co by mohla akutně neodvratně zničit.

Druhá část, její projevy směrem k Vám, jsou myslím dány NEsocializací. Jestliže je nalezenec, od 4 týdnů bez mámy kočky a tedy její výchovy, nemá kočička upevněné vztahové a sociální návyky. Trochu si ve Vás hledá mámu, trochu parťáka na hraní . Co s intenzivním mazlením buzením, to netuším. Pokud by její, byť hravé "útoky" na Vás byly příliš prudké, dejte jí najevo, že to bolí a že takhle tedy ne. Pokud dělá, co nemá, vytřepte ji jemně za kůži na krčku, jako to dělají mámy kočky kotiskům. Nebojte, jemné zatřepnutí neublíží. Můžete to doprovodit důrazným NE!

Držím palce, at se Vám povede vše vyřešit a kočičce s Vámi i Vám s kočičkou se žije krásně.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re: Kočička z divokých vajec
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2009 12:27:03
Odpovědět s citátem

Když jsem začala číst Váš příspěvek, byla jsem přesvědčená, že píšete o našem kotěti...závěsy už nemáme...no, je toho hodně, co už nemáme nebo to vypadá jako z třetí (přinejmenším) ruky. Z toho snad vyroste (i to Vaše). Ale řešit to nežádoucí chování Vám radím hned. Naše kotě vyrůstalo do třech měsíců se svou sestrou a proto se naučilo hrát poměrně "nedrasticky" a ke škrábnutí dojde jen vyjímečně.
Ovšem starší, čtyřletá kočka, to byl také nalezenec, její hry byly hodně drsné. Pořád jsme čekali, že z toho vyroste- zkušenosti žádné, první kočka...A nestalo se. A pak se to řeší opravdu špatně.
Takže skutečně používat metody kočičích matek - vytřepat za kůži za krkem, k hraní nepoužívat ruce, ale mávátko, provázek, při velké rozdivočenosti strčit na chvilinku na uklidnění někam za dveře...
A co se týče těch vlasů...možná je to blbost, ale mohlo by se to zkusit. Což takhle koupit u ťamanů dětskou paruku, přivázat ji na nějakého plyšáka a nabídnout náhradu za své vlasy?
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2009 16:07:01
Odpovědět s citátem

vrele doporučujem kúpiť knižku HODNA KOCKA NEMOZNE CHOVANI od ALICE RHEA. popisuje tam riešenie konkkrétne aj problém s vlasmi.ale i ostatné nežiadúce chovanie. ako prvú pomoc doporučuje vlasy opláchnuť octom alebo citronovou šťavou.vlasom to prospeje a mačku snád odradí Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kočička Adélka



Založen: 20.09.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Francie

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2009 9:21:23
Odpovědět s citátem

Děkuji Vám, za Vaše názory.. knížku koupim, a zkusím vyzkoušet některé Vaše rady a budem trpělivě "vychovávat". Nechci kočičku nějak omezovat a bránit v tom, co je pro ni přirozené = hraní, ale zase nechci být úplně laxní a za nějaky ten rok zjistit, že se přeci jen něco málo dělat dalo Smile
Musím tedy říct, že když zlobí a dám jí za dveře, tak to pro ní stejně neni trest, za dveřma se dějou nevídaný věci, a tak ji zase raději pustim a ona v dovádění pokračuje Smile
Předevčírem jsem ji vzala asi na hodinku a půl ven, a musím říct, že byla z prokoumávání terénu a chytání hmyzu tak unavená, že do rána spala jako dudek a doma byl alespon na chvilku klid Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2009 7:39:06
Odpovědět s citátem

Zdravím,
taky mám doma cca půlročního kocourka, ke dvěma dospělejm, kterej je jako utrženej ze řetězu Smile Je sladkej, ale občas je toho až moc, hlavně v noci, když rozdovádí i zbytek, někdy je zavřu do předsíně, abych se vyspala, ono se to nezdá, ale strašně dupou a shazujou věci, ne že bych měla ještě nějaký volně ložený věci, to už ne, ale shazujou třeba konferenční stolek, kterej má skleněnou desku, to se vždycky vzbudim a jsem zralá na koronárku Smile Pak nemůžu usnout, akorát že když já ráno musim jít vydělávat na konzervičky, tak oni ulehnou ke spánku Very Happy Very Happy Very Happy
Jediný, v co doufám, je to, že za pár měsíců, až bude dospělej a vykastrovanej, zklidní se, jinak to asi nedám a seženu mu někoho se zahradou Shocked
Takže čekat a doufat v lepší zítřky Idea
hezký den,
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2009 14:01:24
Odpovědět s citátem

Mana napsal:
Zdravím,
taky mám doma cca půlročního kocourka, ke dvěma dospělejm, kterej je jako utrženej ze řetězu Smile

A co zkusit utahat? V podvečerních hodinách si s ním intenzivně hrát, prohánět, aby běhal, skákal, a pak nakrmit, aby ulehl a trávil Smile
Já dávám kocourovi často na noc maso, až tak kolem desáté hodiny. A taky se snažím, aby navečer byl vzhůru, nepochrupoval, k čemuž ho současné počasí svádí:-)
Ale pravda, Fabián nebyl nikdy noční divočák, akorát mě budíval ráno před pátou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2009 15:00:30
Odpovědět s citátem

Zdravím,
ano, to zkouším, utahat ho, ale on je pořád plný energie, i když mě po 10 minutách to házení míčků a myšek z jednoho konce bytu na druhej přestane bavit Smile Já často přijdu až večer, no a to pak to jejich celodenní odpočívání nevyčerpám Smile Dneska teda zkusím vydržet házet dýl Very Happy
Oni zkrátka nejradši lítaj spolu a nejvíc je to začne bavit v deset večer Razz Ale to začal až teď Marťa, do tý doby Vilča s Hynečkem spali non-stop Cool
Ale Vilča třeba dřív, když byla malá, tak mě taky budila hrabáním se ve vlasech a teď už je v klidu, takže počítám s tím, že jak bude růst, přejde ho to a bude lítat jenom tak nějak "v normě" Smile
Je to dobrý, aspoň je nějaká legrace Smile
Hezké odpoledne!
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2009 11:02:29
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
A co zkusit utahat? V podvečerních hodinách si s ním intenzivně hrát, prohánět, aby běhal, skákal, a pak nakrmit, aby ulehl a trávil Smile
Já dávám kocourovi často na noc maso, až tak kolem desáté hodiny. A taky se snažím, aby navečer byl vzhůru, nepochrupoval, k čemuž ho současné počasí svádí:-)
Ale pravda, Fabián nebyl nikdy noční divočák, akorát mě budíval ráno před pátou.


no zalezi na kockach Smile u nas jsem utahana jenom ja a kocky vesele skotaci dal ...
_________________
Benulka, Nikolka a Malá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2009 12:38:26
Odpovědět s citátem

Mana napsal:
Zdravím,
taky mám doma cca půlročního kocourka, ke dvěma dospělejm, kterej je jako utrženej ze řetězu Smile Je sladkej, ale občas je toho až moc, hlavně v noci, když rozdovádí i zbytek, někdy je zavřu do předsíně, abych se vyspala, ono se to nezdá, ale strašně dupou a shazujou věci, ne že bych měla ještě nějaký volně ložený věci, to už ne, ale shazujou třeba konferenční stolek, kterej má skleněnou desku, to se vždycky vzbudim a jsem zralá na koronárku Smile Pak nemůžu usnout, akorát že když já ráno musim jít vydělávat na konzervičky, tak oni ulehnou ke spánku Very Happy Very Happy Very Happy
Jediný, v co doufám, je to, že za pár měsíců, až bude dospělej a vykastrovanej, zklidní se, jinak to asi nedám a seženu mu někoho se zahradou Shocked
Takže čekat a doufat v lepší zítřky Idea
hezký den,
M.


Vaši situaci si dokážu představit VELMI živě. Naše čtyřletá kočka, donedávna v noci naprosti vzorná, též v noci dusá bytem se sedmiměsíční turbokočkou, hrají si na komando rychlého nasazení, rozsvěcejí světla, zapínají počítač a shazují vše, co není přilepeno, přivázáno nebo staticky zabudováno...mladší je už kastrována, zatím to nemá žádný vliv, takže si říkám,že snad až ji vykrmím, nebo až zmoudří časem či se vybije atomový pohon:D
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Krausová



Založen: 07.11.2009
Příspěvky: 21

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 20:00:26
Odpovědět s citátem

Ahoj Petro,
koukám a čtu, že máš stejný problém s kočičkou Adélkou jako mám já s kočičkou Hanďou Hanďulovatou zlobivou.
Naše čičina - britka se narodila koncem května, takže teď jí je něco málo přes 6 měsíců. Zdravotní problémy a teď do toho to zlobení. Sama si už s ní nevím, někdy rady a tak píšu a hledám rady přes kocouře. Ty naše kočeny by si zřejmě velice rozuměly mají stejný styl chování a zlobení. Zákazy a pokárání jsou k ničemu a proto, aby zlobila ještě víc. To zlobení v noci, když spíš, moc neznám. Já ji raději ani ložnici moc nepředstavuju k vegetování. Na noc se zavíráme a ona má svůj svět v obýváku a že to přepychový-spaní, hraní, má se jako královna.
O tomto víkendu jsem to zkusila strávit s ní noc, jak to bude probíhat. No, moc jsem se nevyspala. Nezlobila, nekousala prsty nebo tak něco, ale stále mě lízala, vrněla až mě uši boleli a lísala se, tak jsem musela hladit a drbat. Na chvíli usnula a pak začala na znova. Když jsem přestala a otočila se na druhý bok, byla v hned zas u mě-ležela mi na krku, na hrudníku na hlavě a furt vrněla a občas ocucávala a okusovala vlasy. Tak jsem dala vlasy pryč a dala pokoj. No uvidíme, jak se bude chovat, až vyroste, snad když ji občas nechám otevřenou ložnici, příjde se jen přitulit a bude spát. Musím, ale přiznat, že to bylo docela fajn, protože se Hanďa už tolik přes den nemazlí jako dřív, když jsme si ji přinesli domů, to se ode mne nehla ani na krok. Teď jak roste a zvykla si, je toho míň. Mazlí se kažné ráno než jdu do práce a večer u televize a když ji vemu do ložnice. Jinak přes den pěkně zlobí.
Nevím, zda se můžeš v ložnici zavřít pro klidné spaní, ale zkus to. Co jsem se už v kocouřovi dočetla, tak kočky zvyklé chodit za páníčky do ložnice, umějí pěkně zlobit, a když je vykážou z ložnice, tak za dveřmi šíleně mňoukají a jsou uražený. Já jsem si u naší Handi všimla, že mi ráda kouše vlasy vždy po umytí, to se může zbláznit. Miluje taky vůni čerstvě vyčištěných zubů a vůni žvýkačky. To mě vždycky líže div mi nevleze do pusy.
Vím, že sem nepíšu žádné rady jak na Adélku, ale alespoň víš, že nejsi jediná, kdo se snaží pochopit kočku a její chování. Musíme vydržet, všechno se snažit řešit s láskou, ale důsledností a doufat, že se nám to dobré jednou vrátí.
Určitě napiš, jak pokračujete. Taky dám vědět, jak pokračuje my, Drž se.

Lenka
_________________
Leňuška
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (76x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top