Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

BOEC - offtopic

Fórum: Rady

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 18:30:19
Odpovědět s citátem

To April:

Ten skandál je otázkou té organizace - ne zákona, samozřejmě...

Možná je to tady podle někoho prázdné tlachání, ale já myslím, že je třeba o těchto nechutných fabrikách na domácí mazlíčky stále a opakovaně hovořit - čím více a na čím více místech, tím větší je šance, že se to dozví větší množství lidí... A možná začnou i někteří přemýšlet, odkud si nového člena rodiny pořídí a tím větší šance bude, že nepodpoří takovéto lidi... Alespoň tomu chci věřit.

A vůbec nejsem proti se domluvit a jít po nich jako psi!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 18:46:29
Odpovědět s citátem

Ano, je důležité, aby lidé přemýšleli, kde si nového člena pořídit. Ovšem v tom jim tohle forum, na rovinu, moc nepomůže, neboť spousta informací je zde spíše agentura JPP, údajně, prý, možná, asi ... případně informace vyloženě protichůdné.

Vezmu-li pro příklad pana Navrátila ze Sopřeče - na něj zde bylo mnoho negativních reakcí, on sám se projevil na tomto foru poněkud zvláštně, a přesto například Martina Kobylisy, jak zmiňuje v jiném vlákně zde, je s jeho službami spokojená. Takže otázkou je, zda tohle upozorňování na foru může někdo brát za směrodatné, nebo opravdu jen za nesmyslné zbytečné tlachání.

Já osobně po všem, s čím jsem se tu setkala, bych sakra zvažovala, od koho si zde na foru kotě pořídit (a to nejen od těch, o kterých se píše, ale i od těch, co zde píší!) a s klidným svědomím říkám - napříč plemeny, bych neměla moc žhavých kandidátů.

Otázkou je, na jakém základě po někom jít.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 18:55:16
Odpovědět s citátem

Bára H. napsal:
No, já nevím... Mě jde ale hlavně o ty zvláštní praktiky!!! Vždyť je to evidentní, že je to továrna na levné domácí mazlíčky!!! A to je přece to nejhorší... Nějaké zneužití autorských práv není samozřejmě zanedbatelné , to jistě ne, ale pro mne je to zde pouhým podtržením obrázku té "láskyplné" CHS...


Pžedem chci upozornit že jsem FIFe, ale očerňování ostatních organizací jako celku kvůli prohřešku, navíc údajnému, mi vadí.

Továrna na levné mazlíčky - že by právě to bylo jádro pudla ? Rolling Eyes
Paní Procházková či pan Procházka mají řádnou "živnost" na chov drobného zvířectva. Chápu, že mnoho lidí zde to nepochopí, ale tato živnost existuje, není to nic nezákonného, nemožného, nemorálního pokud jsou zvířata zdravotně vpořádku. Chovají se koně, králíci i kočky atd. atd. Jsou jasně daná pravidla jak zvířata chovat, jak velké mají mít boxy a pod. neznamená, když já mám kočku v posteli, že se chovem domácích zvířat nemůže druhý živit Exclamation
Inzerce s PP a bez PP - to je vděčné téma na diskusích. Pokud někdo inzeruje s PP znamená to, že PP má - pokud dá do závarky i bez PP znamená to pro mne, že PP sice má, ale je ochoten prodat i bez PP na mazlíčka. Mnohým lidem je těžké vysvětlit, že jim koupí mazlíčka s PP nevzniká žádná povinnost registrace, nikdo jim nevysvětlí, že kotě s PP může být i levnější než kotě, které PP skutečně nemá, mnozí se prostě PP bojí V inzerátu inzerent nemá mnoho prostoru to sáhodlouze vysvětlovat. Nevím jak to má BOEc, ale u FIFe je zakázáno ODCHOVÁVAT koťata bez PP - o tom, že musím nutně dát k mazlíčkovi také PP se tam tuším nic nepíše. Myslím, že je potřeba nejprve dobře prostudovat chov. řád.
Foto na webu - tahle inkriminová fotka podle mne pouze prezentuje plemeno, ne odchovaná zvířata Grandbor - jak dalece je to trestné a zda za to hrozí gilotina netuším . Nemíním se v tom vrtat, mám svych starostí dost, rozzuřená chovatelkam mne ovšem osolovila i na mém mailu s odůvodněním, že jsem údajně člen BOEc, což považuji za nehorázné Exclamation
Takže - pokud je nějaký problém, není dobré se před vyřešením obracet na tyto diskuse, je potřeba shromáždit důkazy, falešné rodokmeny - když o nich ví, není problém obstarat jejich kopie a sepsat stížnost, žalobu a pod. Nejlépe by ovšem paní udělala, kdyby napsala nejprve paní Procházkové s žádostí o vysvětlení, případně stažení oné fotografie. Trestné by mělo být očerňování osob na internetu před řádným došetřením věci, jen proto, že se jedna paní údajně něco domnívá ale NIC nebylo prozatím ve veci řešeno Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lynxland



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 3

Předmět: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 19:27:43
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, musím to uvést na pravou míru. V prvním rozhořčení, kdy jsem získala informace, že někdo nabízí koťata po mé kočce, která nikdy neopustila mou stanici, kde se i narodila, jsem surfovala po netu a našla jediný kontakt na organizaci BOEC s tím, že zmíněná chovatelka je i její předsedkyní a pojala jsem podezření, že jde o fiktivní organizaci stejně jako o fiktivní odchov mé kočky, včetně falsifikování rodokmenů. Musím nyní podotknout, že organizace, jak jsem se dopídila, existuje, snaží si najít své místo mezi chovateli. Tímto uvádím na pravou míru, že už si nemyslím, že by snad bylo s rodokmeny vystavenými BOEC něco špatně. Jen hold má nejspíš člověka na nesprávném místě a tím nemyslím jen zneužívání fotek, neboť se mi ozvalo několik chovatelů s různými problémy a i členů.... Ale samozřejmě to už je věcí členů a rady organizace, aby si zjistili skutečnosti a oddělili fakta od pomluv....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 19:42:27
Odpovědět s citátem

Lynxland napsal:
Dobrý večer, musím to uvést na pravou míru. V prvním rozhořčení, kdy jsem získala informace, že někdo nabízí koťata po mé kočce, která nikdy neopustila mou stanici, kde se i narodila, jsem surfovala po netu a našla jediný kontakt na organizaci BOEC s tím, že zmíněná chovatelka je i její předsedkyní a pojala jsem podezření, že jde o fiktivní organizaci stejně jako o fiktivní odchov mé kočky, včetně falsifikování rodokmenů. Musím nyní podotknout, že organizace, jak jsem se dopídila, existuje, snaží si najít své místo mezi chovateli. Tímto uvádím na pravou míru, že už si nemyslím, že by snad bylo s rodokmeny vystavenými BOEC něco špatně. Jen hold má nejspíš člověka na nesprávném místě a tím nemyslím jen zneužívání fotek, neboť se mi ozvalo několik chovatelů s různými problémy a i členů.... Ale samozřejmě to už je věcí členů a rady organizace, aby si zjistili skutečnosti a oddělili fakta od pomluv....


Jako obvykle se to začíná zašmodrchávat a skutečnosti začínají být neskutečné. Nyní tady jsou chudáci členové v přísném utajení s různými problémy...... proč si je neřeší tam, kde mají ?? Pák včetně přestupu k jiné organizaci je dost.
já se zeptám - kdo někdy neměl nějaký problém ? Počet problémů se násobí počtem odchovaných zvířat. Když někdo odchová pět mazlíčků logicky nebude mít tolik problémů, jako ten kdo jich odchová Xx víc. To snad musí pochopit i ten, kdo nechce. A že zvíře je živý tvor a může nastat mnoho různých problémů, je snad ještě jasnější.
Myslím, že je potřeba nejdřív hodně dýchat, než někoho veřejně s plným jménem očerním Exclamation Doufám, že v budoucnu budou ti neprávem očernění zákonem víc chráněni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 19:55:16
Odpovědět s citátem

Ano, šmodrchá se to a myslím, že je třeba se nadechnout, počítat do desíti a v rámci možností to dále nepitvat, neboť je zřejmé, že zde došlo k nějakému komunikačnímu šumu.
A případné nejasnosti, zvláště ohledně použitých fotografií, pořešit přímo s pí Procházkovou.

Děkuji, pokud téma zůstane věcně u pravidel a informací o organizaci BOEC.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 20:05:24
Odpovědět s citátem

April napsal:
Ano, šmodrchá se to a myslím, že je třeba se nadechnout, počítat do desíti a v rámci možností to dále nepitvat, neboť je zřejmé, že zde došlo k nějakému komunikačnímu šumu.
A případné nejasnosti, zvláště ohledně použitých fotografií, pořešit přímo s pí Procházkovou.

Děkuji, pokud téma zůstane věcně u pravidel a informací o organizaci BOEC.


Já ale nevidím jako správné, že vždy když "dojde k informačnímu šumu " tak ten, kdo diskusi vyvolal zůstane bezejmenný a nějak vyšumí a očerněný s plným jménem zůstane bez veřejné omluvy - vysvětlení. To není zprávné Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 20:09:56
Odpovědět s citátem

Dám sem ten odkaz znovu: http://www.angelomainskykocour.wbs.cz/AGNES_SVORCATS.html
Zdá-li se vám toto kotě v pořádku, pak asi fakt nejsem v pořádku já... Kvůli této kočičce jsme vlastně začali pátrat (resp. známá, která na ni narazila), odkud že to zanedbané stvoření je... A pak se objevilo pár evidentních (ne "údajných") faktů... Ale zde je to zřejmě fakt ztráta času to s vámi (mnohými, bohužel...)pitvat. Asi už se v chovatelství pohybujete příliš dlouho a otrnulo vám, nebo fakt nevím... Končím a řeším si to dále po svém... Abych náhodou nakonec nebyla já ta špatná, ta co očerňuje poctivé živnostníky. Mějte se tu hezky, dobrou noc!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 20:15:34
Odpovědět s citátem

Bára H. napsal:
Dám sem ten odkaz znovu: http://www.angelomainskykocour.wbs.cz/AGNES_SVORCATS.html
Zdá-li se vám toto kotě v pořádku, pak asi fakt nejsem v pořádku já... Kvůli této kočičce jsme vlastně začali pátrat (resp. známá, která na ni narazila), odkud že to zanedbané stvoření je... A pak se objevilo pár evidentních (ne "údajných") faktů... Ale zde je to zřejmě fakt ztráta času to s vámi (mnohými, bohužel...)pitvat. Asi už se v chovatelství pohybujete příliš dlouho a otrnulo vám, nebo fakt nevím... Končím a řeším si to dále po svém... Abych náhodou nakonec nebyla já ta špatná, ta co očerňuje poctivé živnostníky. Mějte se tu hezky, dobrou noc!


Vím o kočičce, kterou paní Procházková vykoupila z nevyhovujícíh podmínek a dál ji umístila/ prodala do lepších podmínek - i to dělá. Je potřeba mit VŠECHNY informace o případu ne jen fotku - fotky navíc lžou ! Není všechno bílé nebo černé - někdy je to složitější Exclamation Pokud někdo máte opravdu závažné podezření neřeště to tady - můžete na to upozornit na příslušných úřadech - tím pomůžete kočce - ne probíráním tady. Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 20:20:24
Odpovědět s citátem

Sama víte, pí Babická, že tohle nemá řešení ani závěr. Není to poprvé ani naposled, kdy k podobnému "komunikačnímu šumu" zde došlo. A nedělám si iluze, že příště se diskutující budou pídit nejdříve po faktech, než po forech, kde by se o své rozhořčení podělili.

Snažím se především o to, aby se zde zbytečně v těchto problémech nehrabalo déle, než je nezbytně nutné - ne nadarmo se říká, že čím víc se do ho*na dloube, tím víc smrdí.

Navíc ve vlákně ve Výstavách je informace, že pí Procházková byla o tom, co se zde píše, informovaná. Takže je případně na ní, aby zde zareagovala, pokud jí vůbec bude nějaké veřejné forum zajímat.

Co se týká bezejmenosti, byť jde jen o nick, tak LynxLand je chovatelská stanice, není problém si dohledat, o koho jde.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 20:33:57
Odpovědět s citátem

Báro, co znamená "my jsme začali pátrat"? To prostě, promiňte, není fakt. Opravdu krom evidentních "ukradených" fotografií nevidím jiná zřejmá fakta. Že se vám něco nezdá, není jednoznačný fakt pro ostatní.

Pokud máte podklady, že by mohlo jít o porušení zákona o týrání, pokud máte podklady o špatných hygienických podmínkách, pokud máte důkazy o čemkoliv, předejte to příslušným orgánům. Ale takhle na foru, a musím souhlasit s pí Babickou, kde se prezentujete pod neidentifikovatelným nickem, je to opravdu o ničem.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 27. 9. 2009 20:34:34, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 20:34:23
Odpovědět s citátem

for Bára H

Ono taky někdy se jen z fotky bez znalostí souvislostí toho moc nepozná, ale hodně moc se toho vydedukuje a vyfantazíruje.

Příklad: Nedávno mi onemocněl Charlie, klasika rýma, pak dutiny, problém se slznými kanálky, slinnými žlázami, průduškami... nežral, nepil, shodil víc jak kilo, ale proč to píšu: kdybych uveřejnil fotku jak vypadal po nemoci, nebo nedej Bože při nemoci, no tak mě má asi taky každý za lumpa a pořádají se sbírky na jeho výkup a záchranu a já jsem tahán po fórech, ač bych za ty své kočičáky i dýchal...

To jen tak že ne vždy vše musí být nutně jak se to jeví...

To stejné i s těmi rodokmeny, vždyť to může být přesně jak píše J. Babická.

Asi už bylo řečeno vše a je hloupé, že po spoustě špíny se najednou dopídíme vysvětlení, je to stále dokola, napřed si ověřit věci typu že "máme podezření" a že někdo něco "údajně" porušuje, než s tím lezeme na veřejnost.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 21:10:41
Odpovědět s citátem

Tak jste mě přinutily...

Za prvé: nepíšu zde pod žádným nic neříkajícím nickem, tak si, prosím, znovu přečtěte můj první příspěvek...

Za druhé, na týrání podezření mám, ale zde řeším především ta fakta ohledně paní Procházkové (funkce v BOEC, její CHS, její inzerce, její odnož ve Svoru...) - a to už jsem tu taky psala.

Ohledně toho kotěte jsem si psala s jeho novou majitelkou... Víc k tomu neřeknu, bylo by to zase "očerňování"...
(ale jen na okraj - 800 g mají malí maine cooni zhruba tak v tom 6. - 7. týdnu...)

Prostě nejsem "stará" chovatelská garda - tak pardon, že to vidím jinak...

A teď si tu můžete notovat dál!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 21:20:13
Odpovědět s citátem

Bára H. napsal:
Tak jste mě přinutily...

Za prvé: nepíšu zde pod žádným nic neříkajícím nickem, tak si, prosím, znovu přečtěte můj první příspěvek...

Za druhé, na týrání podezření mám, ale zde řeším především ta fakta ohledně paní Procházkové (funkce v BOEC, její CHS, její inzerce, její odnož ve Svoru...) - a to už jsem tu taky psala.

Ohledně toho kotěte jsem si psala s jeho novou majitelkou... Víc k tomu neřeknu, bylo by to zase "očerňování"...
(ale jen na okraj - 800 g mají malí maine cooni zhruba tak v tom 6. - 7. týdnu...)

Prostě nejsem "stará" chovatelská garda - tak pardon, že to vidím jinak...

A teď si tu můžete notovat dál!


Stará ano, garda ne, ale nějak jsem ta skutečná FAKTA asi přehlédla. Kam jste fakta nahlásila, pokud jsou tak závažná? Jaký je výsledek?

Navrhla bych jednoduše zakázat /vymazat / na fóru jmenovat, pokud není případ ofic. jasný / dořešen / ! Neříkám ale, nejmenovat tam, kde je obvinění dokázáno a kde je třeba chovatel již nějak potrestán.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 21:28:06
Odpovědět s citátem

Co se týká anonymity, tak to se omlouvám, opravdu mi jméno uniklo.

Ovšem ve zbytku si trvám na tom, že fakta mi unikají stále.

Pokud Vás budu citovat:

citace:
Z jeho chovu pochází tato kočička: http://www.angelomainskykocour.wbs.cz/AGNES_SVORCATS.html Sice nejsou asi maine cooni zrovna Váš "obor", ale myslím, že si můžete sama udělat obrázek o její kondici... Když si k tomu všemu přidáte zneužité fotografie koček, které jim nepatří, tak by to snad mohlo stačit! To že byla zneužita fotka kočky z CHS Lynxland je snad z uvedených odkazů evidentní!!!


odkaz a "ukradené" fotografie, nestačí, což ovšem zmiňoval již Olda. Bohužel.

Setkala jsem se už tolikrát s tím, že došlo ke vzájemnému osočování a NIKDY tu nebylo napsáno, že ten a ten byl z něčeho opravdu usvědčen.

Nejsem otrlá, ale po zkušenostech zde spíš obezřetná, neboť je snadné stát se rychlým soudcem a katem.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 21:29:33
Odpovědět s citátem

Aha, takže paní X není předsedkyní BOEC, nemá CHS Grandbor, nepoužívá na webu fotky cizí kočky z CHS Lynxland (to že falšuje PP jsem JÁ nikdy neřekla!), nenabízí koťata bez PP a není propojena s panem Y ze Svoru, od něhož je to kotě na odkazu...

Velice se omlouvám, že jsem se tak hrozně provinila a podepsala se na osudu tak čestných lidí... A nyní si to klidně smažte. Hajzlům zdar!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 21:35:26
Odpovědět s citátem

OK, to jsou fakta. Ale v čem jsou závažná?

V tom, že paní má "zvláštní praktiky", které se neslučují s morálkou ostatních? To je tak jediné závažné na tom, co píšete, nicméně je to nepostihnutelné a jen o svědomí každého, ovšem to nikomu nedává právo pí Procházkovou pranýřovat.

Tohle je fakt o ničem.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 21:35:30
Odpovědět s citátem

April:
Mnou výše jmenované nestačí nač?! Mně tedy na to abych se z toho zb...a rozhodně ano!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 21:40:23
Odpovědět s citátem

Pokud toto není podle vás závažné, tak nevím... Já přece nemluvím o žádné žalobě! Jde o záležitost především morální, z mého pohledu...
No a jinak pokud v BOEC chtějí takovou paní presidentku, tak budiž jim to přáno...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 21:42:31
Odpovědět s citátem

Bára H. napsal:
Aha, takže paní X není předsedkyní BOEC, nemá CHS Grandbor, nepoužívá na webu fotky cizí kočky z CHS Lynxland (to že falšuje PP jsem JÁ nikdy neřekla!), nenabízí koťata bez PP a není propojena s panem Y ze Svoru, od něhož je to kotě na odkazu...

Velice se omlouvám, že jsem se tak hrozně provinila a podepsala se na osudu tak čestných lidí... A nyní si to klidně smažte. Hajzlům zdar!!!!


No, alespoň trochu humoru nakonec. Ano, asi je předsedkyní BOEc. ano, má stanici Grandbor, možná si i vypůjčila fotku na prezentaci plemene - měla by uvést zdroj - pak by to myslím bylo vpořádku, jde to napravit rozhovorem s majitelkou webu myslím, nabízí koťata s PP s tím, že je prodá i bez - to je hrozný Laughing prohřešek - co to dokazuje? Osud kotěte z fotky nedokážu odhadnout - s jakými podmínkami či instrukcemi bylo prodáno a co všechno tomu předcházelo - netroufnu si soudit.
Takže fakta k veřejnému tahání blátem velmi slabá.
Nick Bára H. byl založen 26.9. - jestli na mě něco dělá špatný dojem tak tohle - jestli jsem přehlédla celé jméno a ostatní údaje, tak se omlouvám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 21:45:45
Odpovědět s citátem

Přehlédla... Opakuji se!

Ale znova JENOM pro Vás, paní Babická:

Jmenuji se Barbora Huličková a mám CHS Lincetta (MCO).

(Což jsem nicméně všechno uvedla pod svým prvním příspěvkem zde).

Uvidíme se jistě brzy na výstavě - věřím, že osobní setkání dopadne o něco lépe...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 21:56:54
Odpovědět s citátem

Bára H. napsal:
Přehlédla... Opakuji se!

Ale znova JENOM pro Vás, paní Babická:

Jmenuji se Barbora Huličková a mám CHS Lincetta (MCO).

(Což jsem nicméně všechno uvedla pod svým prvním příspěvkem zde).

Uvidíme se jistě brzy na výstavě - věřím, že osobní setkání dopadne o něco lépe...


Omlouvám se, ale tyto údaje se obvykle uvádí v " Informace o uživateli " to aby každý, koho to zajímá nemusel luštit podrobně všechny příspěvky.

Sice se jen tak asi neuvidíme - nikam se vzhledem k závažnému onemocnění mého kocoura nechystám, ale ráda si s Vámi v budoucnu promluvím, pokud bude rozhovor laděn věcně - hovor jedna paní povídala vysloveně nemusím a hlavně věřím jen tomu co osobně vidím, nebo si můžu ověřit - taky zkušenost !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bára H.



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 22:42:46
Odpovědět s citátem

Situace s Vaším kocourkem je mi moc líto... Držím mu moc palce, ať je zase brzy v pořádku!

Já to s tím setkáním myslela v dobrém...

Za ty údaje nevyplněné na běžném místě se omlouvám. Přiznávám, že se mi nedařilo přihlásit (neb jsem zde velmi dlouho nepřispívala a zapomněla i svůj nick) na můj původní účet a v rychlosti jsem vytvořila tento nový. A aby nebylo pochyb o mých úmyslech, tak jsem se zde pod včerejší první příspěvek podepsala celým jménem...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2009 9:16:00
Odpovědět s citátem

Lynxland napsal:
Dobrý večer, musím to uvést na pravou míru. V prvním rozhořčení, kdy jsem získala informace, že někdo nabízí koťata po mé kočce, která nikdy neopustila mou stanici, kde se i narodila, jsem surfovala po netu a našla jediný kontakt na organizaci BOEC s tím, že zmíněná chovatelka je i její předsedkyní a pojala jsem podezření, že jde o fiktivní organizaci stejně jako o fiktivní odchov mé kočky, včetně falsifikování rodokmenů. Musím nyní podotknout, že organizace, jak jsem se dopídila, existuje, snaží si najít své místo mezi chovateli. Tímto uvádím na pravou míru, že už si nemyslím, že by snad bylo s rodokmeny vystavenými BOEC něco špatně. Jen hold má nejspíš člověka na nesprávném místě a tím nemyslím jen zneužívání fotek, neboť se mi ozvalo několik chovatelů s různými problémy a i členů.... Ale samozřejmě to už je věcí členů a rady organizace, aby si zjistili skutečnosti a oddělili fakta od pomluv....


Většina již byla řečena, ale k uvedenému bych ještě dodal, že by bylo záhodno, než někdo příště vyřkne svůj soud a obvinění, se řádně nadechnout a dobře si rozmyslet, zda na uvedená tvrzení mám důkazy, neboť samozřejmě organizaci, jejíž jméno bylo neprávem takto poškozeno a že bylo, o tom není pochyb (nebo příště to může být chovatel, CHS, atd...), nic nebrání domáhat se způsobené škody soudní cestou, což by pro některé rychleji píšící jak myslící, mohlo být vcelku nemilé.

PS: doufám že mi nebude opět vytýkáno, že žiji v zajetí právnických formulací, je to prostě jen rada, jak se vyhnout předem prohranému a jistě ne levnému sporu, neboť jednou by již někomu neprávem očerněnému mohla dojít trpělivost...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2009 12:03:10
Odpovědět s citátem

Já bych jen chtěla podotknout, že i když můžete snést spoustu důkazů na porušování chovatelského řádu, když není ochota orgánů, které mají konat, vyjde to naprázdno. Mluvím z vlastní zkušenosti - zjistila jsem odhov koťat bez pp na kočičce z mého chovu, podala průkazné důkazy, ovšem ZO nešla k chovatelce na kontrolu, tak jak jsem požadovala a tak jak je to i ve stanovách SCHK. Důkazy byly tak jasné, že chovatelka, které se to týkalo, vystoupila z SCHK, tím se stala nepotrestatelnou, protože trestat se může jen člen SCHK. Na mé kočičce teď může buď práskat bezpapíráky dál a nebo přejít pod BOEC. Takže výsledek je nulový, spokojená je akorát ZO, která se zbavila nepohodlné členky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2009 12:23:18
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Lynxland napsal:
Dobrý večer, musím to uvést na pravou míru. V prvním rozhořčení, kdy jsem získala informace, že někdo nabízí koťata po mé kočce, která nikdy neopustila mou stanici, kde se i narodila, jsem surfovala po netu a našla jediný kontakt na organizaci BOEC s tím, že zmíněná chovatelka je i její předsedkyní a pojala jsem podezření, že jde o fiktivní organizaci stejně jako o fiktivní odchov mé kočky, včetně falsifikování rodokmenů. Musím nyní podotknout, že organizace, jak jsem se dopídila, existuje, snaží si najít své místo mezi chovateli. Tímto uvádím na pravou míru, že už si nemyslím, že by snad bylo s rodokmeny vystavenými BOEC něco špatně. Jen hold má nejspíš člověka na nesprávném místě a tím nemyslím jen zneužívání fotek, neboť se mi ozvalo několik chovatelů s různými problémy a i členů.... Ale samozřejmě to už je věcí členů a rady organizace, aby si zjistili skutečnosti a oddělili fakta od pomluv....


Většina již byla řečena, ale k uvedenému bych ještě dodal, že by bylo záhodno, než někdo příště vyřkne svůj soud a obvinění, se řádně nadechnout a dobře si rozmyslet, zda na uvedená tvrzení mám důkazy, neboť samozřejmě organizaci, jejíž jméno bylo neprávem takto poškozeno a že bylo, o tom není pochyb (nebo příště to může být chovatel, CHS, atd...), nic nebrání domáhat se způsobené škody soudní cestou, což by pro některé rychleji píšící jak myslící, mohlo být vcelku nemilé.

PS: doufám že mi nebude opět vytýkáno, že žiji v zajetí právnických formulací, je to prostě jen rada, jak se vyhnout předem prohranému a jistě ne levnému sporu, neboť jednou by již někomu neprávem očerněnému mohla dojít trpělivost...


Mě fascinuje, že po tolika obviněních : chová na mé kočce kterou jsem neprodala, falešné rodokmeny, podvodná, fiktivní organizace BOec nám tady zůstal případ jedné ukradené fotografie. A paní, která vyvolala tuhle nechutnost to odbude přispěvkem o prvním rozhořčení a hotovo. Kde je nějaké promiňte, kde je omluva Question tohle chování prostě nepochopím
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Podvody a dalsi ...
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2009 12:33:56
Odpovědět s citátem

Lidi jsou proste hovadka. To vime vsichni. A lidi jsou pro prachy taky schopni udelat cokoliv.

Oldo, samozrejme mate pravdu.

Ale taky si myslim, ze obcas je ucinnejsi varovat lidi napr. na internetu v takovem foru, nez tahat nekoho k soudu. Samozrejme si clovek musi byt jisty, ze obvineni jsou na miste a nejsou to jen spekulace. Ale! Kdyz budu lidi pred nejakym chovatelem varovat na foru, tak to bude mit zarucene vetsi uspech nez u soudu. Protoze kdyz onoho chovatele dotahnu k soudu, tak dejme tomu, ze zaplati nejakou tu pokutu, atd. Ale potencialni kupci kotatek se o tom vubec nic nedozvi a chovatel muze mnozit a prodavat vesele dal. Vite jak to myslim?

A kdyz to tady tak ctu, tak je evidentni, ze na pani Prochazkovou bylo podano vice stiznosti a je vice lidi, kteri se pozastavuji nad jejimi praktikami. Opravdu si myslite, ze kdyby bylo vse v naprostem poradku, tak ze by se delo to, co se deje? Asi ne. Ono to bude mit nejaky ten duvod, proc je kolem teto pani takovy vitr, ze?!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Podvody a dalsi ...
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2009 12:49:11
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:

A kdyz to tady tak ctu, tak je evidentni, ze na pani Prochazkovou bylo podano vice stiznosti a je vice lidi, kteri se pozastavuji nad jejimi praktikami. Opravdu si myslite, ze kdyby bylo vse v naprostem poradku, tak ze by se delo to, co se deje? Asi ne. Ono to bude mit nejaky ten duvod, proc je kolem teto pani takovy vitr, ze?!


Sfinxie, promiňte, ale myslím, že není třeba znovu vířit kauzu. A nepletu-li se, Vy sama jste zde spustila jednu velmi rozsáhlou debatu a to na základě chybně chycené informace.

Navíc - evidentní je pouze to, že se pí Procházková některým lidem nezdá po morální stránce, neboť krom morálky a "ukradené" fotografie, zde nebylo vlastně nic jiného nad čím by visel tajemný otazník. Což jsme opět jen zpátky u spekulací. Pokud byly podány nějaké oficiální stížnosti, budiž, ale žádnou takovou jsem zde nezaregistrovala.

Z tohoto fora je naprosto zřejmé, a netýká se to jen pí Procházkové, že se mnoha lidem nezdají někteří chovatelé a přesto jsou s nimi jiní spokojení.
Minimálně dvě jména zde spouštějí několika stránkové diskuze, a přesto si u nich lidé pořizují kočky dál.

Takže - děje, neděje - není naše věc někoho soudit.

PS: A ano - varovat na foru, ale pouze s jednoznačnými nezpochybnitelnými podklady. Neboť bez jednoznačných důkazů se pak z tohoto Fora stává akorát drbárna typu jedna paní povídala a poškozuje to celé forum.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 29. 9. 2009 12:58:00, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Podvody a dalsi ...
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2009 12:56:42
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Lidi jsou proste hovadka. To vime vsichni. A lidi jsou pro prachy taky schopni udelat cokoliv.

Oldo, samozrejme mate pravdu.

Ale taky si myslim, ze obcas je ucinnejsi varovat lidi napr. na internetu v takovem foru, nez tahat nekoho k soudu. Samozrejme si clovek musi byt jisty, ze obvineni jsou na miste a nejsou to jen spekulace. Ale! Kdyz budu lidi pred nejakym chovatelem varovat na foru, tak to bude mit zarucene vetsi uspech nez u soudu. Protoze kdyz onoho chovatele dotahnu k soudu, tak dejme tomu, ze zaplati nejakou tu pokutu, atd. Ale potencialni kupci kotatek se o tom vubec nic nedozvi a chovatel muze mnozit a prodavat vesele dal. Vite jak to myslim?

A kdyz to tady tak ctu, tak je evidentni, ze na pani Prochazkovou bylo podano vice stiznosti a je vice lidi, kteri se pozastavuji nad jejimi praktikami. Opravdu si myslite, ze kdyby bylo vse v naprostem poradku, tak ze by se delo to, co se deje? Asi ne. Ono to bude mit nejaky ten duvod, proc je kolem teto pani takovy vitr, ze?!


A už je to tady zase.
Podnikání je za účelem zisku. Pokud budete podnikat bez zisku, skočí na Vás Finanční úřad. Paní Procházková má řádný živnostenský list na chov zvířat - tudíž z nich musí mít zisk / vy tomu říkáte prachy /. Tady se pořád plete dohromady mazlitelství, zájmový chov a chov zvířat jako profese Exclamation Uvědomte si prosím ten rozdíl.

Je evidentní, ža na p. Procházkovou bylo podáno mnoho stížností. No nevím z čeho je to evidentní, ale i kdyby, pokud není stížnost oprávněná není možné to považovat za skutečnost a není možné někoho osočovat někoho veřejně.

Takže co si kdo myslí je sen - dedukce a nepatří to naveřejnost Exclamation . Fakta tady zatím nikdo nenapsal - to vypadá jinak. Minule to byla chovatelka sphynxů. teď tahle paní - to je jako hon na čarodějnice - br
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Podvody a dalsi ...
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2009 13:02:09
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
A už je to tady zase.
Podnikání je za účelem zisku. Pokud budete podnikat bez zisku, skočí na Vás Finanční úřad. Paní Procházková má řádný živnostenský list na chov zvířat - tudíž z nich musí mít zisk / vy tomu říkáte prachy /. Tady se pořád plete dohromady mazlitelství, zájmový chov a chov zvířat jako profese Exclamation Uvědomte si prosím ten rozdíl.


Pani Babicka,

mam na Vas jeden dotaz: Vy mate zivnostak na chov zvirat?

_________________
Marketa Kraut


Naposledy upravil Sfinxie dne 29. 9. 2009 13:22:39, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (74x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top