Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak časté močení je ještě v normě?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zuleika



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 4

Předmět: Jak časté močení je ještě v normě?
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2009 8:58:34
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

chtěla bychz poprosit o radu. Náš kočičák poslední dobou, tak tři dny, začal docela více pít a chodí více na malou než bylo u něj obvyklé. (ted tak 4-5x za den). Chodí třeba po pěti, šesti hodinách.

Jde o to že má nasazenu vet. dietu na močové krystalky, konkrétně struvity, jenže mu ty jeho stávající přestaly chutnat. A on je prostě takový než aby alespoň trochu spapal těch, tak nežere vůbec To by radši chcípnul hlady. Tak jsem mu těch posledních pár dní, než nám přišli objednané granulky nové, dávala alespon kapsoičky od royal canin urinary s/o, které mu chutnají. Aby alespon něco snědl.
Někde jsem se dočetla že tato dieta od RC toto může způsobovat, že kočka více pije a více čůrá ale zároveň mám obavy z chronického selhání ledvin. Proto prosím o váš názor. Jsem hrozný plašan protože jsme si zdravotních problému užili s ním už taky dost. Confused

Nevíte proto někdo, třeba i z vlastních zkušeností u svých kočiček, jak hojné je čůrání když má kočička příznaky chronického selhání ledvin?

Děkuju moc a omlouvám se za délku příspěvku.
Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Jak časté močení je ještě v normě?
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2009 10:11:42
Odpovědět s citátem

Zuleika napsal:
Dobrý den,

chtěla bychz poprosit o radu. Náš kočičák poslední dobou, tak tři dny, začal docela více pít a chodí více na malou než bylo u něj obvyklé. (ted tak 4-5x za den). Chodí třeba po pěti, šesti hodinách.

Jde o to že má nasazenu vet. dietu na močové krystalky, konkrétně struvity, jenže mu ty jeho stávající přestaly chutnat. A on je prostě takový než aby alespoň trochu spapal těch, tak nežere vůbec To by radši chcípnul hlady. Tak jsem mu těch posledních pár dní, než nám přišli objednané granulky nové, dávala alespon kapsoičky od royal canin urinary s/o, které mu chutnají. Aby alespon něco snědl.
Někde jsem se dočetla že tato dieta od RC toto může způsobovat, že kočka více pije a více čůrá ale zároveň mám obavy z chronického selhání ledvin. Proto prosím o váš názor. Jsem hrozný plašan protože jsme si zdravotních problému užili s ním už taky dost. Confused

Nevíte proto někdo, třeba i z vlastních zkušeností u svých kočiček, jak hojné je čůrání když má kočička příznaky chronického selhání ledvin?

Děkuju moc a omlouvám se za délku příspěvku.
Embarassed


Myslím, že jste fakt plašan. Chození na malou 4-5x za den není nic patologického, aby to mělo v člověku vzbuzovat obavy. Když měl můj Adam problémy s ledvinami, tak pročůral za den 5kg kočkolitu-celé balení den co den a vypil přes litr vody. Byl buď u misky s vodou nebo na záchodě, pomalu nic jiného nedělal (berte to jako nadsázku). Byl apatický, jen spal, nic ho nezajímalo.

Jestliže má kočičák struvity a baští dietu na to určenou, prostě musí trochu víc pít a tudíž i trochu víc čůrat, takže to neřešte. Pokud je jinak čiperný, veselý, hravý, je to v pořádku. Tu dietu mu musíte dávat aspoň 2-3 měsíce-ale důsledně, nic jiného! Tady máte link na vet. e-shop, kde mají velkiký výběr diet a slušné ceny, dle mého názoru nejlepší veterinární e-shop s největším množstvím informací, já tam nakupuju ráda.

http://www.veterinarnipece.cz/diety-kocky/

Pak na kontrolu s močí-musí být čerstvá, max. 2 hodiny stará.

A neplašte zbytečně, svoji nervozitu přenášíte na kočičáka a to mu neprospívá.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuleika



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2009 15:19:57
Odpovědět s citátem

Zdravím všechno kočkomily

Chtěla jsem jenom napsat jak to s námi vypadá.
Našemu kocourkovi se intervali mezi malými potřebami zkrátili až na co tři hodinky, takže jsem ho v neděli pro jistotu čapla a jeli jsme na veterinu. Podle PH papírku vetka zjistila že v moči má bílkovinu a trochu krve. Taky jsem se dozvěděla, že když má kočka zánět močového měchýře může mít i opačný problém než časté chození na malou s malým množstvím moči ale i to, že hodně pije a hodně čůrá. Takže dostal antibiotika convenia na 14 dní a uvidíme. Ten zánět mohl být pozůstatek problémů, které se kočíkovi objevili asi před třemi týdny, kdy jsme nebyli v dosahu našeho veta a museli jsme zajet k místnímu vesnickému veterináři, který nasadil pouze jakási spasmolitika a dost. Kocourkovi se sice problémy upravili ale jak je vidět bílkoviny a krev v moči má stále. Ten se ani neobtěžoval moč vyšetřit.

Protože ale i když má kocourek ATB tak často močení i pití přetrvává dost mě to znérvoznělo. U vetky jsem požádala projistotu o vyšetření krve a ta dopadla na výbornou, ledviny i jiné orgány jsou vp ořádku ani cukrovka to není. Jenomže pak mě napadlo, zda to časté pití a čůrání nemůže souviset se změnou granulek a ten náběh na zánět vetka nezjistila jen náhodou. Já blbka jsem mu totiž objednala dietku Purina VD Feline UR Struvite/Oxalate Urinary, ale už jsme si nepřečetla složení. A dnes jsem náhodou koukla na balení a tyto granulky mají 1,29% sodíku!!! Což se mi zdá tedy opravdu dost, protože také hills c/d mají pouze 0,26% sodíku a ostatní nemají více jak 0,9% což mají royalky po kterých dříve chodil taky častěji pít a čůrat i když ne v takovém množství. Takže mám tak trochu teď dilema zda mu je nechat nebo opět měnit granule za některé z menším podílem sodíku. Jsem už z toho dost nervozní protože když krevní testy vyšli OK tak nevím čím jiným by toto mohlo být.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2009 20:08:04
Odpovědět s citátem

Předpokládám, že výrobce diet ví, co dělá. Patrně stejně, jako jste se dočetla o kapsičkách, že vyvolávají větší žízeň a tím pak následně i močení, tak zde je sůl patrně proto, aby kočka opravdu více pila a močila a tím močové cesty proplachovala - o což hlavně u jakýchkoliv kamenů či písku jde. Každopádně je dobré, aby byl kocour pod kontrolou a nechávali jste kontrolovat moč - krev Vám toho příliš neřekne. Až totiž řekne, bývá to už hodně špatné, kočka je schopna tolerovat až 2/3 nefunkčního ledvinového parenchymu, do té doby se v krvi změny neprojeví ani ve zvýšené močovině, ani kreatininu. Je tedy třeba hlídat močový sediment na zánět - nejen papírkem na bílkoviny a přítomnost krve, ale také sedimentem na přítomnost tyček nebo válců, což by značilo problém ledvin.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2009 13:54:31
Odpovědět s citátem

Přesně, jak píše Zdenka ... chtělo by to ještě zkontrolovat močový sediment, samotný testovací proužek nestačí, obzvláště, pokud kocourek už má nasazenou klinickou dietu. Předpokládám, že paní doktorka mu ji nasadila až poté, co zkontrolovala močový sediment a "nestřílela od boku". Důležité je totiž zjistit, jestli má kocourek záněty močových cest způsobené už existujícími krystalky a nebo krystalky vznikají až díky močovým zanětům ...
Navíc při užívání takovéto diety může dojít k určitému paradoxu, kdy sice dietou zlikvidujete původní krystalky (struvity), ale díky úpravě Ph moči se vytvoří krystalky "opačné" (oxaláty). A to už by byl průšvih, protože ty se nedají rozpustit dietou.
Na trhu existuje dieta, která je prevencí proti oběma druhům těchto krystalků, ale chtělo by to rozhodně zkonzultovat s veterinářkou podle výsledků rozboru močového sedimentu:
http://www.veterinarnipece.cz/royal-canin-vd-feline-urinary-2060.html
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuleika



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2009 8:55:27
Odpovědět s citátem

Děkuju za odpovědi.

My už jsme právě na struvitové dietě přes rok, veterinář samozřejmě močový sediment z moči dělal. Je to asi měsíc co jsme nesli opět vzorek na rozbor a vyšlo to v pořádku.
Ted ale minulý týden jsme šli na veterinu proto že se nám zdálo že Neo moc pije a moc čůrá, protože jsme ale neměli s sebou vzorek moči tak veterinář udělal pouze zkoušku papírkem z trošičky moče kterou se mu podařilo vymačknout a tam se objevili ty bílkoviny a krev takže jsme dostali ty antibiotika. Tento týden poneseme znovu moč na kontrolu sedimentu tak uvidíme jestli to ustoupilo nebo se ATB budou muset přepíchnout ještě jednou. Ale musím zaklepat struvity se od té doby před rokem zatím nevrátily Wink A doufám že dlouho nevrátí. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuleika



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2009 13:31:01
Odpovědět s citátem

Ještě jsem se chtěla zeptat.... takže když dáváme zhruba jednou za tři měsíce moč na rozbor sedimentu tak by lékař poznal pokud by něco s ledvinami bylo?
Omlouvám se ale trochu to nechápu protože jinde jsem se zase dočetla že selhání ledvin jde poznat naopak pouze z krve. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2009 14:52:35
Odpovědět s citátem

Zuleika napsal:
Ještě jsem se chtěla zeptat.... takže když dáváme zhruba jednou za tři měsíce moč na rozbor sedimentu tak by lékař poznal pokud by něco s ledvinami bylo?
Omlouvám se ale trochu to nechápu protože jinde jsem se zase dočetla že selhání ledvin jde poznat naopak pouze z krve. Confused


Spíše je to tak, že když už ledviny selhávají, pozná se to i z krve. Dokud mají "jenom" problémy, v krvi nic není, pozná se to z moče.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: selhání ledvin
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2009 17:55:14
Odpovědět s citátem

Přesně jak píše Alamka, když už se to pozná z krve, je prakticky pozdě, takže opravdu hlídat močový sediment...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (24x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top