Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Necistotnost naschval...?


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
bettinka



Založen: 28.11.2009
Příspěvky: 10

Předmět: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 13:29:55
Odpovědět s citátem

Dobry den,
chtela bych Vas poprosit o radu.
Jsem majitelkou ctyrlete bile kastrovane kocky. Byla nalezena jako malinke kote a mnou vypiplana. Jako kote chodila bez problemu na kocici WC, byt byla narozena venku. Nicmene vyrostla a zacala si curat kde chce. Mysleli jsme, ze vse vyresi kastrace, ale nestalo se tak. Mesic jsme bydleli na venkove v domecku, kde byla stastna a bezproblemova (byla venku a na noc zalezala na pudu). Po navratu se stale vse opakuje. Treba ctrnact dni je v pohode, ale pak pocura gauc (jeden uz jsme museli vyhodit), velmi oblibeny je kocarek na syna, autosedacka, polozena na botniku, polstrovany dekl od drevene bedny na hracky jsem taktez musela vyhodit. Nicmene ji nedela problem jit i do ty bedny - podotykam, ze v ni je nahazene vse - od kostek, po knizky a vlacky, moc pohodlne se ji tedy na tom nedrepi, ale presto tam jde. Je to uz tak neunosne, ze jsem nasla hovinko na perine a jen cekam, kdy zacne chodit i do postylky syna. Jinak prichodem syna do rodiny to neni, mam jiz sestiletou dceru.
Kocka je hodne psychicky labilni (byla vzdy), nekdo se na ni spatne podiva a cely den neni k nalezeni a treba dva dny nezere. Je plassi, prede mnou utika, necha se pohladit paradoxne jen od syna (dcera uz je pro ni velka a asi v jejich ocich nebezpecna) a od me matky (ta s nami bydli taktez). S moji matkou i spi v posteli a vetsinu dne travi v jejim pokoji, nicmene i u ni se kolikrat vycura do postele!
Zkouseli jsme vynadani, ignorovani, samozrejme mista vyprat a vydezinfikovat, pochvaly, kdyz sla na zachod, i sprej na odpuzovani. Treba tyden, ctrnact dni je vse vporadku, ale pak ji zase hrabne.
Dle veterinare je fyzicky zdrava.
Uz to neni unosne, vcera po vyprani celeho kocarku a autosedacky (prikryvame vse igelity, ale je schopna vlezt i pod nej) jsem ji dala posledni vystrahu s tim vysledkem, ze dnes rano byl procurany gauc.
Nicmene nemam to srdce ji jen tak vyhodit na ulici, kor ted pred zimou. Nejradeji bych ji predala nekomu do domku s moznosti pristupu treba na pudu nebo do kulny, kde by byla spokojena. Na inzeraty se mi nikdo neozval. Nenapada nekoho z vas, proc se takhle chova, jestli to je ci neni odstranitelne? Nevite, kam bych se mela obratit? Nebo do jakeho utulku ji umistit?
Velmi dekuji za radu, jsem uz tak zoufala, ze mam v planu ji zitra odnest do Bohnic do utulku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 13:45:19
Odpovědět s citátem

Zkuste se podívat tady

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3500


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 14:57:16
Odpovědět s citátem

Zařadila jste příspěvek do části "Zdravotní péče", takže v první řadě doporučuji nechat kočku vyšetřit - moč, krev, a vyloučit zdravotní příčinu nečistotnosti. Co znamená "dle veterináře je fyzicky zdravá"? Dělal vyšetření moči a krve?

Pak projděte si části ve foru jak zde, v Močových cestách, a také v části Toaleta, které se zabývají nečistotností.

Ono opravdu dopátrat se příčiny není snadné, takže nejlépe začít hledání a pročítáním zkušeností ostatních, zda Vás něco nenapadne, co by mohlo být příčinou.

Mimochodem výhrůžky a výstrahy prostě na kočky nefungují, v tomhle směru nepomůže nic, jen pátrat po tom, co se s kočkou děje. Je možné, že opravdu touží po výběhu, na druhou stranu nelze vyloučit i zdravotní příčinu nečistotnosti.

Poznámku o vyhození na ulici raději dělám, že jsem nečetla (tohle opravdu není řešení a spíše tu lidi touhle poznámkou hodně naštvete, byť je psána ze zoufalství).
Co se útulku týče - kočka je ve stresu s Vámi, kde je sama jen s lidmi. Umíte si představit, do jakého stavu se dostane, dáte-li jí do útulku, mezi další kočky, do cizího prostředí?

Pak můžete ještě zkusit "duševní terapii" - např. přípravek Feliway, či Bachovu květovou terapii, či homeopatika na navození pohody. Ale to už pak vyžaduje větší spolupráci s nějakým přímo na tato řešení zaměřeným veterinářem.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 18:13:32
Odpovědět s citátem

April napsal:
Zařadila jste příspěvek do části "Zdravotní péče", takže v první řadě doporučuji nechat kočku vyšetřit - moč, krev, a vyloučit zdravotní příčinu nečistotnosti. Co znamená "dle veterináře je fyzicky zdravá"? Dělal vyšetření moči a krve?.

dobrý večr,
souhlasím s názorem April, nechte kočičku důkladně vyšetřit odběrem krve, moče a stolive a nechte jí prohlídnout zuby.
Zároven zakupte Feliway a občas vystřikejte byt. Zaměřte se také na stelivo, které používáte a zkuste ho denně čistit. Podle mne na sebe Vaše kočička upozorňuje, byť pro Vás naprosto nevhodným chováním. Někdy to opravdu dělají kočky z důvodu nevhodného steliva a nebo proto, že mají záchudek špinavý. Zkuste jí dávát méně písečku a denně ho měnit.
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bettinka



Založen: 28.11.2009
Příspěvky: 10

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 18:44:52
Odpovědět s citátem

Dekuji za vase odpovedi,
sem jsem svuj prispevek zaradila proto, ze jsem zde uplne nova a jeste se tady neorientuji. Je to tady na me moc slozite.
Lekar zadne vysetreni moci ani krve nedelal, bohuzel na nej ani nemam (jsem sama se dvema detmi a bez vyzivneho), takze tuhle cestu musim vyloucit. Nicmene chova se tak uz od sveho jednoho roku (celkem tri roky tedy) a pokud by byla nemocna s ledvinami, predpokladam, ze by se to jiz projevilo.
Pisek samozrejme menim kazdy den rano. Nekdy je uplne procurany, nekdy suchy - podle toho, kam se zrovna rozhodne jit. Very Happy
No budu to muset uz nejak vyresit, neumim si predstavit, ze to takhle pujde dal treba jeste deset let.
Jo jinak kdyz jsem bydlela rok s detmi jinde, kocka zila jen s mou matkou, neudelala mimo pisek nic! Predpokladam tedy, ze je to reakvce na nas, je nas tady na ni moc, moc hluku. Mam jeste psa plus ty dve deti. Ja bohuzel s detmi na ulici jit nemuzu, proto jsem myslela, ze daleko schudnejsi pro obe strany bude nejake nove bydleni u osameleho cloveka nebo nekde u domecku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 18:55:19
Odpovědět s citátem

Zeptám se na rovinu a nebudu chodit kolem horké kaše - chcete radu, co zkusit dělat, nebo jen schválit, že dát v této situaci kočku pryč, je jediné možné řešení?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bettinka



Založen: 28.11.2009
Příspěvky: 10

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 19:03:12
Odpovědět s citátem

April napsal:
Zeptám se na rovinu a nebudu chodit kolem horké kaše - chcete radu, co zkusit dělat, nebo jen schválit, že dát v této situaci kočku pryč, je jediné možné řešení?



No nevim, myslela jsem, jestli treba nenajdu jeste nejaky tip, o kterym nevim...
A taky treba potvrzeni, ze to asi bude pro obe strany lepsi, abych nemela vycitky. Ktery stejne budu mit... Sad
Vzdycky jsem vyrustala s kockami, i mi rodily do me detske postylky kotata, nebyl snad mesic, kdy bych nemela kocku. Tuhle jsem si taky nasla, krmila ji ze strikacky, kupovala kvalitni krmivo. A ona se ted ode me ani nenecha pohladit...? Nevim, kdy ji takhle hrablo... Sad
Tak dekuju, jeste jsem si projela nektere rady, ale na nic jsem neprisla. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 19:05:02
Odpovědět s citátem

bettinka napsal:
Dekuji za vase odpovedi,
sem jsem svuj prispevek zaradila proto, ze jsem zde uplne nova a jeste se tady neorientuji. Je to tady na me moc slozite.
Lekar zadne vysetreni moci ani krve nedelal, bohuzel na nej ani nemam (jsem sama se dvema detmi a bez vyzivneho), takze tuhle cestu musim vyloucit. Nicmene chova se tak uz od sveho jednoho roku (celkem tri roky tedy) a pokud by byla nemocna s ledvinami, predpokladam, ze by se to jiz projevilo.
Pisek samozrejme menim kazdy den rano. Nekdy je uplne procurany, nekdy suchy - podle toho, kam se zrovna rozhodne jit. Very Happy
No budu to muset uz nejak vyresit, neumim si predstavit, ze to takhle pujde dal treba jeste deset let.
Jo jinak kdyz jsem bydlela rok s detmi jinde, kocka zila jen s mou matkou, neudelala mimo pisek nic! Predpokladam tedy, ze je to reakvce na nas, je nas tady na ni moc, moc hluku. Mam jeste psa plus ty dve deti. Ja bohuzel s detmi na ulici jit nemuzu, proto jsem myslela, ze daleko schudnejsi pro obe strany bude nejake nove bydleni u osameleho cloveka nebo nekde u domecku.

To jste neměla prosit o radu. Měla jste napsat že dáváte kočku pryč a zeptat se jestli jí někdo nechce. A ne nás houpat.
Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 19:12:30
Odpovědět s citátem

Takže, pokud opravdu chcete poradit, tak především musíte chtít si nechat poradit a každou radu neodsoudit jako nesmysl, který nejde provést! A věřte, že radit někomu, kdo poradit nechce, je ztráta času. Nepíšete, co vše jste zkusila, tak budu střílet naslepo.

1. jít na veterinu s odchycenou močí a nechat udělat vyšetření. kočka může mít zánět močových cest, případně šutříky v moči a snaží se nečistotností dát najevo svůj problém! je to rychlé vyšetření. peníze mohou být problém, nicméně jinou možnost teď nemáte. pokud kočku chcete, musíte ty peníze vydat.

2. nepíšete, jaké používáte stelivo. takže jednoznačně zaměřit se na něj. je možné, že jí nevyhovuje to, co má v záchůdku. záchůdek s dobrým stelivem není třeba čistit každý den (jen vybírat hrudky čůránek a bobky). kompletní čištění stačí 1x za měsíc, u hrudkujícího steliva. u nehrudkujícího stačí vybírat bobky, a kompletně čistit 1x týdně. příliš čištění občas škodí, neboť kočky jsou citlivé na pachy a nemusí se jí úplně čistý záchůdek líbit.

3. kde stojí záchůdek? má kočka v tom místě klid na vykonání potřeby? není záchůdek na frekventovaném místě? pokud je někde na rušném místě, je třeba jej přemístit. dále taky můžete zkusit přidat druhý záchůdek (krytý-nekrytý).

4. místa a věci, ke kterým se kočka nesmí dostat a znečistit je, prostě musíte uklidit, či místnost uzavřít. kočka má problém, ale na Vás je, eliminovat možné riziko.

Já Vám potvrzení toho, že dát kočku pryč je OK, nedám. Protože pokud jste neozkoušela všechno, včetně návštěvy veta, neudělala jste dost.

Mimochodem - dát kočku do útulku NIKDY není dobré řešení.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bettinka



Založen: 28.11.2009
Příspěvky: 10

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 19:15:39
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
bettinka napsal:
Dekuji za vase odpovedi,
sem jsem svuj prispevek zaradila proto, ze jsem zde uplne nova a jeste se tady neorientuji. Je to tady na me moc slozite.
Lekar zadne vysetreni moci ani krve nedelal, bohuzel na nej ani nemam (jsem sama se dvema detmi a bez vyzivneho), takze tuhle cestu musim vyloucit. Nicmene chova se tak uz od sveho jednoho roku (celkem tri roky tedy) a pokud by byla nemocna s ledvinami, predpokladam, ze by se to jiz projevilo.
Pisek samozrejme menim kazdy den rano. Nekdy je uplne procurany, nekdy suchy - podle toho, kam se zrovna rozhodne jit. Very Happy
No budu to muset uz nejak vyresit, neumim si predstavit, ze to takhle pujde dal treba jeste deset let.
Jo jinak kdyz jsem bydlela rok s detmi jinde, kocka zila jen s mou matkou, neudelala mimo pisek nic! Predpokladam tedy, ze je to reakvce na nas, je nas tady na ni moc, moc hluku. Mam jeste psa plus ty dve deti. Ja bohuzel s detmi na ulici jit nemuzu, proto jsem myslela, ze daleko schudnejsi pro obe strany bude nejake nove bydleni u osameleho cloveka nebo nekde u domecku.

To jste neměla prosit o radu. Měla jste napsat že dáváte kočku pryč a zeptat se jestli jí někdo nechce. A ne nás houpat.
Blažková Hana




Jo tak to pardon.
Koukam, ze tady taky plati, ze kdo nekope s nami, kope proti nam. Very Happy
Dle vetsiny z vas teda je jedine reseni si kocku nechat a snazit se o napravu, coz se nam nedari tri roky. Ale ani vas nenapadlo, ze treba prave to nejkrajnejsi reseni - dat ji nekomu jinemu, kdo na ni bude mit cas a lasku, bude pro ni prave to lepsi? Ale to je fuk.
Na inzerci jsem taky samozrejme koukala, ale mam to v planu jako posledni moznost.
Jinak nevite, kolik stoji teda to podrobne vysetreni? Cca? Nemam vubec predstavu... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bettinka



Založen: 28.11.2009
Příspěvky: 10

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 19:20:30
Odpovědět s citátem

April napsal:
Takže, pokud opravdu chcete poradit, tak především musíte chtít si nechat poradit a každou radu neodsoudit jako nesmysl, který nejde provést! A věřte, že radit někomu, kdo poradit nechce, je ztráta času. Nepíšete, co vše jste zkusila, tak budu střílet naslepo.

1. jít na veterinu s odchycenou močí a nechat udělat vyšetření. kočka může mít zánět močových cest, případně šutříky v moči a snaží se nečistotností dát najevo svůj problém! je to rychlé vyšetření. peníze mohou být problém, nicméně jinou možnost teď nemáte. pokud kočku chcete, musíte ty peníze vydat.

2. nepíšete, jaké používáte stelivo. takže jednoznačně zaměřit se na něj. je možné, že jí nevyhovuje to, co má v záchůdku. záchůdek s dobrým stelivem není třeba čistit každý den (jen vybírat hrudky čůránek a bobky). kompletní čištění stačí 1x za měsíc, u hrudkujícího steliva. u nehrudkujícího stačí vybírat bobky, a kompletně čistit 1x týdně. příliš čištění občas škodí, neboť kočky jsou citlivé na pachy a nemusí se jí úplně čistý záchůdek líbit.

3. kde stojí záchůdek? má kočka v tom místě klid na vykonání potřeby? není záchůdek na frekventovaném místě? pokud je někde na rušném místě, je třeba jej přemístit. dále taky můžete zkusit přidat druhý záchůdek (krytý-nekrytý).

4. místa a věci, ke kterým se kočka nesmí dostat a znečistit je, prostě musíte uklidit, či místnost uzavřít. kočka má problém, ale na Vás je, eliminovat možné riziko.

Já Vám potvrzení toho, že dát kočku pryč je OK, nedám. Protože pokud jste neozkoušela všechno, včetně návštěvy veta, neudělala jste dost.

Mimochodem - dát kočku do útulku NIKDY není dobré řešení.



April, dekuju. Tohle uz je pro me srozumitelny. Vyberu z toho neco, co je vhodne do naseho stavu - nekryty zachod kvuli prckovi bohuzel nejde, mame kryty s dvirky, ktere jsem ale prilepila ke stropu, protoze skrz zavrena chodit neumi.
Jeste to teda zkusim. Mama ji ma rada a asi by ji trefil slak, kdyby prisla domu a kocka tam nebyla.
A jinak holt budeme zit s igelitama na gauci, na stole, na kocarku... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 19:22:33
Odpovědět s citátem

bettinka napsal:

Jo tak to pardon.
Koukam, ze tady taky plati, ze kdo nekope s nami, kope proti nam. Very Happy
Dle vetsiny z vas teda je jedine reseni si kocku nechat a snazit se o napravu, coz se nam nedari tri roky.


Tak
za prvé: odpověděly jsme Vám 3 lidé, pokud je to podle Vás většina, tak eh ... no tak málo nás tu zase není, aby 3 lidé tvořili většinu!

a za druhé: pokud nepíšete, co jste dělala pro nápravu celé 3 roky, nemůžeme zkusit poradit něco jiného.

Jinak pokud nemáte za ty 3 roky pořádné vyšetření moči, což by měl být základ, tak jste pro řešení neudělali tu první věc, kterou jste měli nechat udělat.

Pokud máte zájem o rady, tak zkuste upřesnit, co jste 3 roky dělali pro zlepšení situace.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 19:25:13
Odpovědět s citátem

bettinka napsal:

A jinak holt budeme zit s igelitama na gauci, na stole, na kocarku... Very Happy


Vaše kočka má problém a žitím s igelity ten problém nevyřešíte. To není řešení pro nikoho.

Zkuste prostě upřesnit, co jste dělali.

ad krytý záchůdek - zkuste navzdory tomu, že máte malého, sundat ten kryt. Musíte zkusit i ta jednoduchá řešení.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 19:27:33
Odpovědět s citátem

bettinka napsal:
Blažková Hana napsal:
bettinka napsal:
Dekuji za vase odpovedi,
sem jsem svuj prispevek zaradila proto, ze jsem zde uplne nova a jeste se tady neorientuji. Je to tady na me moc slozite.
Lekar zadne vysetreni moci ani krve nedelal, bohuzel na nej ani nemam (jsem sama se dvema detmi a bez vyzivneho), takze tuhle cestu musim vyloucit. Nicmene chova se tak uz od sveho jednoho roku (celkem tri roky tedy) a pokud by byla nemocna s ledvinami, predpokladam, ze by se to jiz projevilo.
Pisek samozrejme menim kazdy den rano. Nekdy je uplne procurany, nekdy suchy - podle toho, kam se zrovna rozhodne jit. Very Happy
No budu to muset uz nejak vyresit, neumim si predstavit, ze to takhle pujde dal treba jeste deset let.
Jo jinak kdyz jsem bydlela rok s detmi jinde, kocka zila jen s mou matkou, neudelala mimo pisek nic! Predpokladam tedy, ze je to reakvce na nas, je nas tady na ni moc, moc hluku. Mam jeste psa plus ty dve deti. Ja bohuzel s detmi na ulici jit nemuzu, proto jsem myslela, ze daleko schudnejsi pro obe strany bude nejake nove bydleni u osameleho cloveka nebo nekde u domecku.

To jste neměla prosit o radu. Měla jste napsat že dáváte kočku pryč a zeptat se jestli jí někdo nechce. A ne nás houpat.
Blažková Hana




Jo tak to pardon.
Koukam, ze tady taky plati, ze kdo nekope s nami, kope proti nam. Very Happy
Dle vetsiny z vas teda je jedine reseni si kocku nechat a snazit se o napravu, coz se nam nedari tri roky. Ale ani vas nenapadlo, ze treba prave to nejkrajnejsi reseni - dat ji nekomu jinemu, kdo na ni bude mit cas a lasku, bude pro ni prave to lepsi? Ale to je fuk.
Na inzerci jsem taky samozrejme koukala, ale mam to v planu jako posledni moznost.
Jinak nevite, kolik stoji teda to podrobne vysetreni? Cca? Nemam vubec predstavu... Sad

milá Bettinko,
já Vám nerozumím. Rady jste dostala, a jestli jí chcete dát pryč, tak to Vám taky neposvětím. Podle mého názoru jste pro kočku všechno neudělala, aby jste jí pomohla.
Takže znovu! Vezměte kočku k veterináři a nechte jí vyšetřit - vezmeme to od hlavy: zuby ( ty bolí opravdu hodně), krev, moč a stolici. Ještě jste nenapsala jaký písek používáte a kde ten písek kočka má. Také jste nenapsala v jak velkém bytě bydlíte.
Hana Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bettinka



Založen: 28.11.2009
Příspěvky: 10

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 19:32:40
Odpovědět s citátem

April napsal:
bettinka napsal:

A jinak holt budeme zit s igelitama na gauci, na stole, na kocarku... Very Happy


Vaše kočka má problém a žitím s igelity ten problém nevyřešíte. To není řešení pro nikoho.

Zkuste prostě upřesnit, co jste dělali.

ad krytý záchůdek - zkuste navzdory tomu, že máte malého, sundat ten kryt. Musíte zkusit i ta jednoduchá řešení.



Co jsme teda konkretne udelali?
Z nekryteho zachodu jsme udelali kryty (kvuli detem) - prcek je schopny si s piseckem hrat a pozirat hovinka. Very Happy A nejaky "ne" na nej bohuzel neplati.
Drazsi pisek jsme vymenili za levnejsi - z nehrudkujiciho na hrudkujici.
Cely pisek menim denne, pres den vybiram hovinka, jsou-li nejaka.
Ma svuj pokoj, kde ma klid na patre (tam ji nevleze ani pes), spi u me matky v posteli. Nicmene kolikrat je cely den v obyvaku na topeni, kde se labuznicky rozvaluje na dece a zadny stre u ni opravdu videt neni.
Krmeni ma na kredenci, aby mela klid a nesezral ji ho pes. Tam si leze i pres den, kdy ma chut.
A to je tak vse. Ja uz rezignovala a peru, peru, umyvam pocurane igelity a zas je pokladam. Very Happy No maliri by mohli prijit klidne hned. Very Happy
Opakuji, ze kolikrat i ctrnact dni je vzorna a pak najednou bum a je pocurany kde co. A neni to jen par kapicek, ale primo louzicky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 19:36:40
Odpovědět s citátem

Bettinko, ale Vy jste žádala radu - a když Vám April věnuje čas ťukáním do klávesnice a vyjmenováním všeho, co by mohlo odhalit přičinu, tak se urazíte a napíšete, že "nekopeme" s Vámi. To, že byla kočička v pohodě u Vaší maminky opravdu naznačuje, že problém je u Vás. Píšete také, že příchodem synka to není, že už máte 6 letou dceru. Jenže ta tu byla dřív, jako Vaše kočička, takže ta ji brala jako součást rodiny. Může tak tímto protestovat proti malému. Píšete, že někdy má písek úplně pročuraný - nevím, zda používáte stelivo (a jaké) - nebo jen obyčejný písek? Zkoušela jste jí například přidat záchůdky, alespoň dva k místům, kam chodí močit? Nevadí jí Váš pes? Nechá ji v klidu, bojí se ho?? Je toho moc, co jí u Vás může vadit.
Žádný útulek Vám ji nevezme, útulky praskají ve švech a nemají dost místa a prostředků ani pro hodně potřebné, nalezené kočičky. Vy jste spíše opravdu rozhodnuta dát ji pryč a od nás chcete požehnání, abyste ulevila svému svědomí. I když tedy nechcete nebo nemůžete pátrat a zkoušet, co kočičce vadí, ani ji veterinárně vyšetřit, tak pak jsou opravdu vhodnější inzertní stránky, kde jí zkusíte najít nový domov, nejlépe u starších lidí s domkem, bílou kočičku si jistě rád někdo vezme. Leč rozhodně jim nesmíte zatajit důvod, proč kočičku dáváte pryč - je-li chudina plašák, může to zkoušet v novém domově také (nebudou ji smět nějakou dobu pustit ven, než si zvykne) - a ti lidé musí pohlídat, aby se tak nestalo a ona neputovala buď zpět, nebo o dům dál Embarassed Zkuste i kočky on-line, mívají tam inzerci pro takové případy - mám z Vás pocit, že jí opravdu bude lépe někde jinde, než u Vás.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 19:50:33
Odpovědět s citátem

bettinka napsal:
Opakuji, ze kolikrat i ctrnact dni je vzorna a pak najednou bum a je pocurany kde co. A neni to jen par kapicek, ale primo louzicky.


A neděláte třeba nějaký větší úklid těsně předtím, než začne občůrávat? Pokud nedělá kapičky, ale louže, může se jednat o náhražku značkování, tomu by odpovídalo, že bobkuje jinam. A snaží se přeznačkovat pachy - savo, čistidla, čisté povlečení, pach návštěvy ...

Jestliže je schopná být čistotná, přemýšlejte, co předchází té nečistotnosti.

A jen se zeptám - je vykastrovaná, ale nemá někdy projevy jako nevykastrovaná (mrouskání)?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bettinka



Založen: 28.11.2009
Příspěvky: 10

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 20:05:05
Odpovědět s citátem

April napsal:
bettinka napsal:
Opakuji, ze kolikrat i ctrnact dni je vzorna a pak najednou bum a je pocurany kde co. A neni to jen par kapicek, ale primo louzicky.


A neděláte třeba nějaký větší úklid těsně předtím, než začne občůrávat? Pokud nedělá kapičky, ale louže, může se jednat o náhražku značkování, tomu by odpovídalo, že bobkuje jinam. A snaží se přeznačkovat pachy - savo, čistidla, čisté povlečení, pach návštěvy ...

Jestliže je schopná být čistotná, přemýšlejte, co předchází té nečistotnosti.

A jen se zeptám - je vykastrovaná, ale nemá někdy projevy jako nevykastrovaná (mrouskání)?


April dekuju, tohle me nenapadlo. Nemyslim si, ze bych delala nejaky narazovky v uklidu, ale zkusim se na to jeste teda zamerit.
Jinak projevu mrouskani jsem si nevsimla.
A zkusim ukecat mamku, aby zafinancovala v prosinci toho veterinare, ale teda zas si neumim predstavit, jak se u takove kocky odchytava moc?!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 20:09:56
Odpovědět s citátem

Na odchycení moči je tu pár tipů:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2824
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 21:04:20
Odpovědět s citátem

bettinka napsal:
April napsal:
bettinka napsal:
Opakuji, ze kolikrat i ctrnact dni je vzorna a pak najednou bum a je pocurany kde co. A neni to jen par kapicek, ale primo louzicky.


A neděláte třeba nějaký větší úklid těsně předtím, než začne občůrávat? Pokud nedělá kapičky, ale louže, může se jednat o náhražku značkování, tomu by odpovídalo, že bobkuje jinam. A snaží se přeznačkovat pachy - savo, čistidla, čisté povlečení, pach návštěvy ...

Jestliže je schopná být čistotná, přemýšlejte, co předchází té nečistotnosti.

A jen se zeptám - je vykastrovaná, ale nemá někdy projevy jako nevykastrovaná (mrouskání)?


April dekuju, tohle me nenapadlo. Nemyslim si, ze bych delala nejaky narazovky v uklidu, ale zkusim se na to jeste teda zamerit.
Jinak projevu mrouskani jsem si nevsimla.
A zkusim ukecat mamku, aby zafinancovala v prosinci toho veterinare, ale teda zas si neumim predstavit, jak se u takove kocky odchytava moc?!

dobrý večer,
mohla bych se Vás Bettinko zeptat na to, zda je Vaše kočička kastrovaná?
děkuji
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2009 12:26:07
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
bettinka napsal:
April napsal:
bettinka napsal:
Opakuji, ze kolikrat i ctrnact dni je vzorna a pak najednou bum a je pocurany kde co. A neni to jen par kapicek, ale primo louzicky.


A neděláte třeba nějaký větší úklid těsně předtím, než začne občůrávat? Pokud nedělá kapičky, ale louže, může se jednat o náhražku značkování, tomu by odpovídalo, že bobkuje jinam. A snaží se přeznačkovat pachy - savo, čistidla, čisté povlečení, pach návštěvy ...

Jestliže je schopná být čistotná, přemýšlejte, co předchází té nečistotnosti.

A jen se zeptám - je vykastrovaná, ale nemá někdy projevy jako nevykastrovaná (mrouskání)?


April dekuju, tohle me nenapadlo. Nemyslim si, ze bych delala nejaky narazovky v uklidu, ale zkusim se na to jeste teda zamerit.
Jinak projevu mrouskani jsem si nevsimla.
A zkusim ukecat mamku, aby zafinancovala v prosinci toho veterinare, ale teda zas si neumim predstavit, jak se u takove kocky odchytava moc?!

dobrý večer,
mohla bych se Vás Bettinko zeptat na to, zda je Vaše kočička kastrovaná?
děkuji
Hanka Blažková


Sice nejsem bettinka Very Happy , ale kočička kastrovaná je, bettinka to píše hned v prvním příspěvku:

"Jsem majitelkou ctyrlete bile kastrovane kocky. "
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2009 12:35:43
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Blažková Hana napsal:
bettinka napsal:
April napsal:
bettinka napsal:
Opakuji, ze kolikrat i ctrnact dni je vzorna a pak najednou bum a je pocurany kde co. A neni to jen par kapicek, ale primo louzicky.


A neděláte třeba nějaký větší úklid těsně předtím, než začne občůrávat? Pokud nedělá kapičky, ale louže, může se jednat o náhražku značkování, tomu by odpovídalo, že bobkuje jinam. A snaží se přeznačkovat pachy - savo, čistidla, čisté povlečení, pach návštěvy ...

Jestliže je schopná být čistotná, přemýšlejte, co předchází té nečistotnosti.

A jen se zeptám - je vykastrovaná, ale nemá někdy projevy jako nevykastrovaná (mrouskání)?


April dekuju, tohle me nenapadlo. Nemyslim si, ze bych delala nejaky narazovky v uklidu, ale zkusim se na to jeste teda zamerit.
Jinak projevu mrouskani jsem si nevsimla.
A zkusim ukecat mamku, aby zafinancovala v prosinci toho veterinare, ale teda zas si neumim predstavit, jak se u takove kocky odchytava moc?!

dobrý večer,
mohla bych se Vás Bettinko zeptat na to, zda je Vaše kočička kastrovaná?
děkuji
Hanka Blažková


Sice nejsem bettinka Very Happy , ale kočička kastrovaná je, bettinka to píše hned v prvním příspěvku:

"Jsem majitelkou ctyrlete bile kastrovane kocky. "

dobrý den všem,
omlouvám se za chybku. Zřejmě jsem to v tom sletu přehlédla.
hezký víkend Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2009 13:16:44
Odpovědět s citátem

bettinka napsal:
Jinak nevite, kolik stoji teda to podrobne vysetreni? Cca? Nemam vubec predstavu... Sad


My nechávali kočku vyšetřovat cca před půl rokem, bylo toho víc, tak si cenami nejsem úplně jistá, tak spíš hodně orientačne. Navíc záleží také na vašem veterináři, jakou má taxu a jak to má s laborkou.

Vyšetření moči - cca 80,-
Vyšetření v ordinaci - zuby, prohmat,...cca 150,-
Vyšetření krve - kompletní rozbor ... cca 600,-

Jinak by určitě neměl být problém zavolat na veterinu a na přesné ceny se zeptat.

Co se odběru moči týče - pokud vám kočka dělá loužičky, tak stačí vzít stříkačku a z té loužičky nabrat moč a máte to. To je ještě velmi jednoduché. Já odebírala moč tak, že jsme sundali kryt záchůdku a vedle jsem měla připravenou lžici. Kočka sice chvílu protestovala, odmítla čůrat, když jsem ji stála za zadkem, pak mi málem i očůrala zeď, jak se snažila být ode mne zadkem co nejvíc krytá Laughing Ale druhý den se mi podařilo v pohodě odebrat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2009 13:18:53
Odpovědět s citátem

Ještě mě zaráží jedna věc. Píšete, že kočka má jednu místnost jen pro sebe, kam ji nejde ani pes. Má tam svůj klid. Proč nemá nekrytý záchůdek tam?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2009 9:22:06
Odpovědět s citátem

K vyšetření moči mi vetka pouze vypsala žádost, moč jsem si do laborky donesla sama a platila jsem 20,-Kč. Bezvýznamná částka.
Vyšetření stolice mi vetka vymluvila, protože je prý velmi málo průkazné.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bettinka



Založen: 28.11.2009
Příspěvky: 10

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 9:09:15
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
K vyšetření moči mi vetka pouze vypsala žádost, moč jsem si do laborky donesla sama a platila jsem 20,-Kč. Bezvýznamná částka.
Vyšetření stolice mi vetka vymluvila, protože je prý velmi málo průkazné.


Dobry den, tak jste meli pravdu. Kocka mi po mem prispevku prestala zrat a vubec nevypadala dobre. Vzali jsme ji na veterinu, kde zjistili "akorat" svrab v usich - vycistili ji to, vykapali proti parazitum (260,- Kc!). Ted ve stredu jsme byli na kontrole, to zopakovali. (opet za stejnou taxu). Kocka zacala zrat, pookrala, zacala si hrat. Nicmene jsem vcera na igelitu na kocarku opet nasla louzicku.
Vzala jsem vzorek do strikacky a odebrala se na veterinu. Za "pouhy" poplatek 250,-!!! Kc udelali rozbor a dnes mi sdelili, ze ma nejake drobne kaminky v moci. Nic velkyho, ale jsou tam. Tudiz bude muset nekolik tydnu zrat dietu, potom se rozbor moci zopakuje. Ta specialni dieta se vyrabi bud v granulich nebo kapsickach. Jelikoz mi granule nezere, max. jen par kousicku denne, budu muset kupovat kapsicky a jedna stoji (alespon na veterine) 30,-! No to se nam takovy mazlik fakt vyplati! Very Happy
Psali jste tady o daleko nizsich castkach vysetreni. Vim, ze veterina, kterou navstevuji, nei nejlevnejsi, ale i tak me tyto castky prekvapily... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 17:36:13
Odpovědět s citátem

bettinka napsal:
Jelikoz mi granule nezere, max. jen par kousicku denne, budu muset kupovat kapsicky a jedna stoji (alespon na veterine) 30,-! No to se nam takovy mazlik fakt vyplati! Very Happy
Psali jste tady o daleko nizsich castkach vysetreni. Vim, ze veterina, kterou navstevuji, nei nejlevnejsi, ale i tak me tyto castky prekvapily... Sad


Granulí existuje víc značek, takže je možné zkusit jinou, optejte se veterináře, které značky nabízí, případně navštivte jinou veterinu.

Ceny veterinářů jsou různé, můžete navštívit jinou veterinu a zjistit ceny i jinde. Co je někde dražší, může být jinde levnější a naopak. Především je ale třeba kočku vyléčit, problém s močovými cestami může přerůst do dlouhodobých problémů, takže je třeba to opravdu řešit a především vyřešit a nezanedbat to.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Necistotnost naschval...?
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2009 9:30:48
Odpovědět s citátem

bettinka napsal:
Raika napsal:
K vyšetření moči mi vetka pouze vypsala žádost, moč jsem si do laborky donesla sama a platila jsem 20,-Kč. Bezvýznamná částka.
Vyšetření stolice mi vetka vymluvila, protože je prý velmi málo průkazné.


Dobry den, tak jste meli pravdu. Kocka mi po mem prispevku prestala zrat a vubec nevypadala dobre. Vzali jsme ji na veterinu, kde zjistili "akorat" svrab v usich - vycistili ji to, vykapali proti parazitum (260,- Kc!). Ted ve stredu jsme byli na kontrole, to zopakovali. (opet za stejnou taxu). Kocka zacala zrat, pookrala, zacala si hrat. Nicmene jsem vcera na igelitu na kocarku opet nasla louzicku.
Vzala jsem vzorek do strikacky a odebrala se na veterinu. Za "pouhy" poplatek 250,-!!! Kc udelali rozbor a dnes mi sdelili, ze ma nejake drobne kaminky v moci. Nic velkyho, ale jsou tam. Tudiz bude muset nekolik tydnu zrat dietu, potom se rozbor moci zopakuje. Ta specialni dieta se vyrabi bud v granulich nebo kapsickach. Jelikoz mi granule nezere, max. jen par kousicku denne, budu muset kupovat kapsicky a jedna stoji (alespon na veterine) 30,-! No to se nam takovy mazlik fakt vyplati! Very Happy
Psali jste tady o daleko nizsich castkach vysetreni. Vim, ze veterina, kterou navstevuji, nei nejlevnejsi, ale i tak me tyto castky prekvapily... Sad


dobré ráno,

když kočička čůrá kamínky, tak jí to neuvěřitelně bolí. Bolelo to i mně. Neuvěřitelně. Takže na sebe asi fakt jen upozorňuje. Co se týká granulí - ještě nikdo nikdy neviděl kočku, která by zemřela hlady. Buďte trpělivá a vydržte. Však ona se nažere.
A co se týká uší a svrabu. Kočkám se musí uši čistit. Nejlépe dětským olejíčkem na štětičku a dočista. Já takové ty roztoky nepoužívám. Bojím se, že je to podráždí.
Přeji vám hodně úspěchů v léčení.
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2009 12:25:50
Odpovědět s citátem

citace:
A co se týká uší a svrabu. Kočkám se musí uši čistit. Nejlépe dětským olejíčkem na štětičku a dočista.

Hanko, jak kterým kočkám, já svým britkám prakticky uši nečistím, maz se jim tam netvoří. Čas od času (tak 1x za měsíc až dva) jim vytřu ouška vatou namočenou v ophthalu, abych vytřela prach ze steliva, který jediný se časem v mastných booltcích usazuje - olej nepoužívám, poněvadž se to na zamaštěné boltce lepí pak víc. Sphynxíci jsou v čištění oušek i kůže specifičtí.
A svrab není žádná legrace, může ho paní i rodina chytit také, takže číča byla dost zanedbaná. Je dobře, že jste do léčby šla, kamínky opravdu HODNĚ bolí a to je důvod její nečistotnosti. Na veterině se zkuste poptat i jinde na ceny, ale bohužel naši mazlíci jsou při nutnosti veteriny drazí, s tím je nutno počítat při vlastnictví jakéhokoliv živého tvora. Diety jsou různé, jak píše April a věřím, že Vám začne baštit i granule - dieta je ale celoživotní a nesmíte jí dávat nic jiného, jinak narušíte vybalancovanost diety a kamínky se budou tvořit dál. Držím Vám i číče palce, aby se vše upravilo - vidíte, že dát ji pryč by pro ni chudinu nic neřešilo, potřebuje se léčit.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2009 13:29:52
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
citace:
A co se týká uší a svrabu. Kočkám se musí uši čistit. Nejlépe dětským olejíčkem na štětičku a dočista.

Hanko, jak kterým kočkám, já svým britkám prakticky uši nečistím, maz se jim tam netvoří. Čas od času (tak 1x za měsíc až dva) jim vytřu ouška vatou namočenou v ophthalu, abych vytřela prach ze steliva, který jediný se časem v mastných booltcích usazuje - olej nepoužívám, poněvadž se to na zamaštěné boltce lepí pak víc. Sphynxíci jsou v čištění oušek i kůže specifičtí.
A svrab není žádná legrace, může ho paní i rodina chytit také, takže číča byla dost zanedbaná. Je dobře, že jste do léčby šla, kamínky opravdu HODNĚ bolí a to je důvod její nečistotnosti. Na veterině se zkuste poptat i jinde na ceny, ale bohužel naši mazlíci jsou při nutnosti veteriny drazí, s tím je nutno počítat při vlastnictví jakéhokoliv živého tvora. Diety jsou různé, jak píše April a věřím, že Vám začne baštit i granule - dieta je ale celoživotní a nesmíte jí dávat nic jiného, jinak narušíte vybalancovanost diety a kamínky se budou tvořit dál. Držím Vám i číče palce, aby se vše upravilo - vidíte, že dát ji pryč by pro ni chudinu nic neřešilo, potřebuje se léčit.

......to se nejednalo o mou kočičku, já byla jen "rádce"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (24x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top