Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočka se nechce moc starat o 2denní koťátka

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Rheza



Založen: 05.09.2008
Příspěvky: 14

Předmět: Kočka se nechce moc starat o 2denní koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2009 22:33:21
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny milovníky kočičáků,
moc prosím o radu. Máme kocoura a kočičku a včera se nám narodila koťátka a ikdyž bydlíme v bytě 2kk bylo nám jasné, že dospěláky od sebe budeme muset nějakou dobu držet, alespoň než koťata povyrostou. Bohužel nešťastnou náhodou se kocour dostal do pokoje a až do koše, kde je mamina s malýma a dostal za to taky pořádný výprask, ale teď nevím, jestli je to tímto incidentem nebo tím, že kočena není zrovna rodičovský typ, ale pokud u ní nesedíme nebo s ní není někdo alespoň v pokoji, tak v pelíšku u malých nechce být a vymňoukává si, aby jsme ji pustili do vedlejšího pokoje.
Klidně bychom se u ní střídali, ale zdá se mi nefér vůči kocourovi, který je jinak strašně hodný,aby jsme ho nechali samotného Sad
Nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti? Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kočka se nechce moc starat o 2denní koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 6:47:11
Odpovědět s citátem

Já teda nechovám, ale jestli jsou kocourek a kočička na sebe zvyklí, tak tím, že jste je oddělili, tak je kočka nejspíš v nepohodě, je to pro ní změna, která se jí nelíbí.

Nevím, jestli kocour představuje riziko, ale nechte je spolu pod dohledem a uvidíte, jestli se kočka nezklidní a nezačne se starat o kotiska více, když nebude hledat kocoura.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2010 18:02:03
Odpovědět s citátem

Jaký byl důvod oddělení? Když jsou na sebe zvyklí-kocour koťatům neublíží-mě lezli ke koťatům všichni včetně psa a dávali si veliký pozor, aby na ně nešlápli nebo jim něco neudělali. Já bych je nechala pohromadě, jen bych chvíli hlídala, jak se všichni budou snášet, předpokládám, že bez problémů, ale přece jen bych pohlídala. No a pak je nechala být.

Jinak já mám velkou klec-takovou tu na hlodavce, skoro metr dlouhou, cca 40cm širokou a cca50 cm vysokou s dvířky jak na boku, tak i ve vrchní straně klece. Taky mi jeden den kočka nechtěla u koťat být-pak je to jediné řešení, jak ji donutit, zavřít prostě i s koťaty do klece. Musí být tak veliká, aby se tam nechal dát záchod, miska s vodou i jídlem, a aby se tam v pohodě vešel pelíšek s kočkou i koťaty, což tato velikost klece splňuje. Pokud si kočka mateřské povinnosti řádně plní, vrchní víko je odkryté, takže může kdykoliv z klece vyskočit. A koťata vylézt nemohou, když se začnou motat. A až budou sto s klece vyskočit i ony, pomine důvod mít je v kleci a ta se může uklidit do dalšího vrhu. Dno je z plastu, takže dobře omyvatelné. Takhle to řeší více chovatelů,co já vím.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Kočka se nechce moc starat o 2denní koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2010 17:44:47
Odpovědět s citátem

Rheza napsal:
Zdravím všechny milovníky kočičáků,
moc prosím o radu. Máme kocoura a kočičku a včera se nám narodila koťátka a ikdyž bydlíme v bytě 2kk bylo nám jasné, že dospěláky od sebe budeme muset nějakou dobu držet, alespoň než koťata povyrostou. Bohužel nešťastnou náhodou se kocour dostal do pokoje a až do koše, kde je mamina s malýma a dostal za to taky pořádný výprask, ale teď nevím, jestli je to tímto incidentem nebo tím, že kočena není zrovna rodičovský typ, ale pokud u ní nesedíme nebo s ní není někdo alespoň v pokoji, tak v pelíšku u malých nechce být a vymňoukává si, aby jsme ji pustili do vedlejšího pokoje.
Klidně bychom se u ní střídali, ale zdá se mi nefér vůči kocourovi, který je jinak strašně hodný,aby jsme ho nechali samotného Sad
Nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti? Crying or Very sad


Jen jstli nemáte mylnou představu o kočičí péči Laughing Jsou kočky, které se od koťat v prvních dnech nehnou ani na záchod, jsou ale moderní matky, které jen nakojí a šup jdou lajdat pryč. Jde o to, aby koťata byla zaopatřená, nakojená a v teple / což můžete zajisti i vy / a potom ať si to kočka dělá po svém kočičím způsobu. Kočku stejně k ničemu nedonutíte a navíc myslím, že toho o starostlivosti o koťata ví poněkud víc než vy Laughing s kocourem ji nechte i když se někde píše, že někdy sežere koťata . Pokud máte obavu hlídejte a uvidíte, zda je to milující otec nebo Herodes. Kocouři se většinou od péče / jako většina chlapů / o kojence distancují, ale jsou i kocouři staravci i kocouři kteří se koťat děsí Laughing Prostě nechte kočičí rodinku ať si to vyřeší sama, Pokud se kočce nebude něco líbit vyřídí to s kocourem raz dva sama - některé kočky jsou háklivé na okukování koťat a ženou zvědavce rychle pryč, některé kočky jsou chlubilky - lákají k miminům návštěvy, některé kočky to berou sportovně bez emocí - je to jako u lidí. Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 9:44:16
Odpovědět s citátem

Přesně. I Vanilka byla taková emancipovaná matka. Jak koťata zapískaly, tak napochodovala, nakrmila, umyla a tradá pryč. Žádný spaní s koťatama. A jaký z nich vyrostli cvaldové šikovný...mazlivý Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 10:11:34
Odpovědět s citátem

Ještě k oddělení kocoura.

Já měla kočku s koťaty v ložnici s labradorkou. Ostatní kočky byly jinde včetně kocoura, ale hned po narození koťat jsem je k nim pustila, aby si rodinku očuchali. Olivka to brala s nadhledem, nic a nikdo jí nevadil. Ani ten velký zvědavý pes, co ji očuchával.

Všechny kočky byly děsně zvědavé, lezly jí do kotce, očuchávaly, jen tatínek dobrovolně do ložnice nechtěl ani za nic, i když jinak tam leze velmi rád Wink , a když jsem ho tam nesla, syčel a prskal už ve dveřích. Zaujal postoj "mě do toho netahejte, alimenty platit nebudu " Laughing . Je jasné, že jsem u seznamování byla a hlídala a v ložnici ostatní nenechala-to bychom se nevyspali my. Ale přes den jsem Olivce nějakou kočičí společnost dopřála.

První dny vylezla jen na záchod a jídlo, později už u nich pořád taky nebyla. A to byla matka velice pečlivá, koťata měla čisťounká, nikde nebyla skvrnka pod nima.

Jak kotíci povyrostli a začali běhat, začal se o ně starat i otec. Olizoval je, zahříval, hrál si s nima. Ale tendenci ublížit jim neměl nikdy. Nemyslím, že kocour ublíží vlastním koťatům.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 11:43:34
Odpovědět s citátem

To že kocour zakousne koťata... to bývá snad jen u venku žijících koček, když koťata najde cizí kocour. Pudy mu zřejmě velí šířit dál jen svoje geny, cizí likvidovat a eliminovat budoucí soky.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 12:56:53
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
To že kocour zakousne koťata... to bývá snad jen u venku žijících koček, když koťata najde cizí kocour. Pudy mu zřejmě velí šířit dál jen svoje geny, cizí likvidovat a eliminovat budoucí soky.


Prý samec někdy zakousne i vlastní mláďata, aby se mohl znovu pářit - no chlap Laughing A my lidi zase máme tendenci všechno organizovat podle svého lidského "rozumu " Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 14:11:49
Odpovědět s citátem

Kocour může zakousnout koťata a to jak cizí, tak vlastní ( on nepozná, že jsou jeho). A udělá to proto, aby kočka nekojila a tedy se zase u ní brzy objevilo mrouskání , je to dáno hormony.

A pokud jde o chování koček v prvních dnech a týdnech života koťat - ano, každá kočka je jiná, bere mateřství jinak.Je velmi pravděpodobné, že v rozdílném chování a přístupu kočkomatek hraje roli i zachování přirozených instinktů a pudů.

Mně to, že kočka v klidu odchází od svých koťat, přijde neobyklé, protože naše kočky se od svých koťat ani nehnuly a v prvních dnech i jídlo vyžadovaly servírovat přímo "pod nos" , později miska těsně vedle koše s koťaty. A nejméně měsíc fakt byly neustále s kotisky.

Pokud ale koťata , od nichž kočka odchází, prospívají, neviděla bych její odcházení jako zásadní problém. Jak už bylo psáno výše, i u koček jsou matky s různými přístupy.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maki



Založen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 11:35:01
Odpovědět s citátem

Co se týče "výkonu mateřských povinností", v tom je opravdu každá kočka trochu jiná. Jako měřítko mohu dopuručit každodenní vážení koťátek, pokud přibírají méně, než 10g denně, pak je někde problém, ať už je to nedostatečně časté kojení, počínající nemoc koťátka, nedostatek mléka apod. Pokud se váhový přírůstek blíží 15g denně či je to víc, nechte to zcela na kočce, mimina rozhodně nijak nestrádají. Já osobně kotiska denně vážím, dokud nezačnou dlabat sama, ze začátku i dvakrát denně. Pro ilustraci: váha našich současných mimin v jednom týdnu je 250 g, ale jsou to sloníci, to není norma. Pokud koťátka nepřibývají, jak mají a problém je v tom, že mamina dává přednost courání po okolí, doporučiju ji i miminky zavřít do dostatečně velkého prostoru (cca 1x1x1 m), jak popsáno v příspěvku výše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top