Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Perská srst - trimovací hřeben?

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: Perská srst - trimovací hřeben?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 16:22:26
Odpovědět s citátem

Zdravím, chtěla bych se poradit. Našemu kocourkovi - perský - se hodně zamotává srst na briše a mezi zadními tlapkami. Hřbet, hlavičku - to si nechá krásně učesat, ale bude to tím, že tam se mu cucky netvoří a tudíž hřeben a ani kartáč ho netahá, ale jakmile ho otočíme na zádíčka, tak už ví, že se bude dít něco nepříjemného. I když jsme na něj dvě, tak se nám nedaří srst pefektně rozčesat, takže musíme použít nůžky, ale bojíme se zranění, kocourek je velmi neklidný a hodně protestuje. Proto jsem se chtěla zeptat na trimovací hřeben, neumím si představit jak funguje a zda by vyřešil náš problém. Kocourek je mazlíček, ale prostě to česání na těchto obtížných partiých je problém...Budu ráda za Vaše reakce, popř. zkušenosti s tímto hřebenem...je vůbec pro srst koček vhodný?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: Perska srst
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 18:53:13
Odpovědět s citátem

ahojky... moje Matynka taky nemá ráda česání na břiše a nožičky už vůbec ne. Jako týranou ji kdysi tahaly děti za nohy, takže si na ně nenechá ani sáhnout.
Trimovací hřeben (podle obrázků vzhledu) bych raději nezkoušela. Zdá se mi dost špičatý a ostrý, pokud kočičáka nezraníte, i tak to asi bude tahat.
Já u Maty nemám moc šanci česat. Co vydrží to vydrží, něco se dá vytáhnout opatrně rukou. Třeba při drbání pomalu vytahávat, aby kocourkovi nedošlo, že mu taháte srst.
Nedávno měla Maty katastrofální srst, tak šla pod sprchu (má z toho fotky v albu) a použila jsem šampon s norkovým olejem pro psy a kočky a pak ještě pro lidi balzám na vlasy Pantene. Sice se to nemá, ale já to pak pořádně vypláchnu. Ten norkový olej a i balzám Matynce srst trochu uvolní a lépe se češe. Samozřejmě nekoupu každý týden, pak ale při jemném česání kartáčem ji ty tlapky vydrží dýl bez chuchvalců.
Známá mi zase poradila namočit hřeben.

A když se jí česání nelíbí, přestanu a místo toho ji drbu. aby "polohu" na zádech neměla jen spojenou s česáním. Pak zas přečísnu a zas drbu. Váš kočičák si to asi pamatuje, zkuste ho přesvědčit, že na zádech neznamená jen česání.
Možná někdo poradí něco lepšího, takhle zápasíme my s Matynkou.
Mystiquefleur, Matynka, Mia trhač a Bart rohožka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: Perska srst
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2010 9:01:36
Odpovědět s citátem

mystiquefleur napsal:

Nedávno měla Maty katastrofální srst, tak šla pod sprchu (má z toho fotky v albu) a použila jsem šampon s norkovým olejem pro psy a kočky a pak ještě pro lidi balzám na vlasy Pantene. Sice se to nemá, ale já to pak pořádně vypláchnu. Ten norkový olej a i balzám Matynce srst trochu uvolní a lépe se češe. Samozřejmě nekoupu každý týden, pak ale při jemném česání kartáčem ji ty tlapky vydrží dýl bez chuchvalců.

A proč by se to nemělo?
Na koupání perských koček se používá šampon a poté balzám (kondicionér). Obecně - často koupaná srst se tolik necuchá a je lépe rozčesatelná.
Klidně koupejte kočičku každý týden, nevadí to. Výstavní kočky jsou koupány i častěji. Důležité je potom jí dobře vyfénovat.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: balzam
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2010 10:07:33
Odpovědět s citátem

Četla jsem někde, že se to nemá. Ale i tak, má nebo nemá, stejně to dělám. Jinak by byla z Matynky neuvěřitelná koule.
Každý týden ji trápit nebudu, i když už zas má chuchvalce.
je ale pravda, že Maty nemá žádné lupy. Kocoura moc nekoupu a lupy má. A myslím, že to je i tou vnější péčí o pokožku právě tím balzámem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: balzam
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2010 10:27:32
Odpovědět s citátem

mystiquefleur napsal:
Četla jsem někde, že se to nemá. Ale i tak, má nebo nemá, stejně to dělám. Jinak by byla z Matynky neuvěřitelná koule.
Každý týden ji trápit nebudu, i když už zas má chuchvalce.
je ale pravda, že Maty nemá žádné lupy. Kocoura moc nekoupu a lupy má. A myslím, že to je i tou vnější péčí o pokožku právě tím balzámem.

Tak jako existují speciální šampóny pro psy a kočky, stejně existují i kondicionéry. Kvalitnější značky kosmetiky mají vždy celou řadu dle druhu srsti.
Pro kočku, která je na koupání a fénování zvyklá to žádné trápení není. Naopak, odpadne trápení s rozčesáváním zamotaných chuchvalců srsti. Vykoupaná srst se necucká, dobře se češe.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: trimovací hřeben
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2011 21:55:09
Odpovědět s citátem

Jsou to sice staré příspěvky,ale nikdy na původní dotaz neodpověděl.Také by mne zajímalo,jak a jestli tu funguje.Naše Barunka má velmi hustou podsadu a normálním drátěným kartáčem jí nedokážu vyčesat.Má s tímto hřebenem někdo zkušenosti?Vyplatí se koupit,není zrovna levný.Děkuji za odpovědi.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: trimovací hřeben
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2011 20:09:43
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Také by mne zajímalo,jak a jestli trimovací hřeben funguje. Naše Barunka má velmi hustou Jpodsadu a normálním drátěným kartáčem jí nedokážu vyčesat.Má s tímto hřebenem někdo zkušenosti?Vyplatí se koupit,není zrovna levný.Děkuji za odpovědi.


Jako bývalý majitel vlkodava mám s trimovacím hřebenem bohaté zkušenosti:-) Pochybuji však, že by byl vhodný pro dlouhosrsté kočky.

Trimovací hřeben se používá k (zejména výstavní) úpravě hrubosrstých plemen - teriérů, jezevčíků, deerhoundů, již zmiňovaných vlkodavů atd. Účelem je odstranit mrtvou srst a docílit plynulých přechodů, což nelze udělat nůžkami nebo strojkem.

Nejedná se v pravém smyslu o hřeben - spíše o jakýsi tupý nůž s vroubkovaným ostřím. Funguje to tak, že hřeben uchopíte do sevřené dlaně a ostří tupou stranou opřete o ukazovák. Mezi ostří a palec pak zachytíte pramen chlupů a po směru růstu zatáhnete. Nůž "vytáhne" přebytečné mrtvé chlupy.

Na různé partie těla se používají různé trimováky - např. na trup "řídkozubý" tupý hřeben s delším ostřím , na hlavu (kde je potřeba precizní práce) zas krátká ostřejší čepelka s hustým vroubkováním. Existuje i trimovací hrábičky s různým počtem zubů, které se používají na "předtrimování" hodně zarostlých psů.

Trimování není pro psa zrovna příjemná procedura (výrazně méně než pouhé česání) a musí si na ní zvykat od mala. Vyžaduje hodně zručnosti, praxe i času (i u malého psa je to na hodiny) - od zvířete zas trpělivost, klid, ochotu spolupracovat a snášet i mírné nepohodlí (i při nejlepším hřebenu trimování trochu "tahá").

Obávám se, že kočce by se trimování výrazně nelíbilo:-). Navíc si myslím - ač nejsem odborník na dlouhosrstá plemena, že trimování není vhodný způsob úpravy dlouhé srsti. Trimovací nůž by jí mohl jemné chlupy polámat, "ořezat" a nevratně tak poškodit. A česání byste se stejně nevyhnula, protože před trimováním je potřeba srst pořádně rozčesat (byť pouze řídkým hřebenem, aby se z chlupů neudělal chemlon).

PS: Jak vypadá trimování v praxi, se můžete podívat např. zde:
http://www.youtube.com/watch?v=zD28eldhkcQ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2011 22:05:37
Odpovědět s citátem

Trimujeme naše vlkodavky, na kočky bych to ani nezkoušela. Mě se nejvíc osvědčilo cucek podélně několikrát prostřihnou, nemusíte až úplně ke kůži, potom při hlazení prsty opatrně rozplétat a vytahovat kousky zplstnatělé srsti, zbytek už se dá rozčesat. Tímto postupem se srst zkrátí nerovnoměrně, takže nevzniknou žádné schody, není to skoro poznat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top