Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Barvy britek

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Barvy britek
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2010 13:07:59
Odpovědět s citátem

Vážení kočkomilní přátelé,
toto téma jsem založila jednak proto, že jsem podobného rázu a novější nenašla, a také z toho důvodu, že podiskutovat nad barevnými varietami je vždy přínos.
Nastínila bych diskusi zatím asi tímto směrem -

Co říkáte na dosud neuznanou skořicovou?
U nás vím že jich moc není,osobně se mi tato barva líbí v plné, už jsem ji viděla i v zahraničí jako point i jako cinnamon-creme point, to mne ale už tak nezaujalo.Uznat, nebo ještě ne?Jak to vidíte?

Stříbro a zlato

Raději koukáte na kočky ,,typicky" stříbrné- tj ns 11,nebo máte rádi stříbro a zlato i zanesené v jiných barvách a krebách,odznacích.. např bs 21 33?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MarinaS



Založen: 02.03.2010
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha

Předmět: skořicova barva britek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2010 14:24:32
Odpovědět s citátem

Mně libi skořicova a plava barvy moc. Bohužel ve FIFe neni asi tolik jedincu,aby barvy mohli byt uznane.WCF uznala skořicovou a plavou barvy v roce 2006, vystava , jejiž cilem bylo uznani skořicove a plave barvy,konalo ještě v roce 2004. ja osobně mám jednu plavu kočičku a čekám na jedneho skořicoviho kocourka z Něměcka. Pravě bych bylá rada aby u nas všichni zájemci o chov a uznani tich krasnych barevnych variet nejak spojilis a prospěli k uznani ve FIFe. Smile
_________________
- MOŽNÁ BYCHOM MOHLI DOJÍT SKUTEČNÉ LIDSKOSTI SKRZE POROZUMĚNÍ ZVÍŘATŮM (CHARLESBUR)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2010 16:01:40
Odpovědět s citátem

Tak u stříbra je to se mnou jasné, mám doma jak klasickou ns 11, tak stříbrnou pointku, stříbrných a zlatých pointů je už hodně - bohužel hodně v Německu a právě proto, že nejsou uznaní, jsou chováni mimo FIFe a to nepřispěje k jejich uznání.
Skořice se mi líbí, ale asi u ní bude ještě dost práce se stabilizací barvy, i čokolády mají dost různých odstínů hnědé - skořice též, plavé také a tak je mnohdy dokonce nutné zjistit geneticky, zda je lila nebo fawn. Je to i módností plných barev, kdy modré jsou již takřka stříbřitě šedé a lila jako světlá káva, dříve bylo jasné, co je modrá, so je lila, co je krém - dnes se to mnohdy díky žádaným světlým barvám stírá.
U skořic je horší problém - a to HCM. Zřejmě všechny skořice mají v předcích jediného kocoura (alespoň já jsem PP skořic bez něj nenašla), který na HCM zemřel a k dosažení skořice je nutné spojit alespoň dva jedince s genem - a tudíž dva jedince s tímto stejným předkem. Je tedy nutné zde více jako u jiných barev testovat, aby se majitelé nesetkali s nemilým výsledkem Evil or Very Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top