Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Značkuje?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: Značkuje?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2010 7:52:26
Odpovědět s citátem

Mám doma dva kocourky...jeden je starý skoro 9 měsíců a druhému je skoro 8 měsíců. Mladší z kocourků mi v neděli udělal neplechu. Vyčůral se mimo záchůdek, ale přisuzovala jsem to situaci. Čistila jsem toaletu a než jsem ji stihla vrátit dílo bylo na světě... Včera ovšem nastala táž situace s tím, že toaleta byla na svém místě a při úkldu prádla mi kocour vběhl do šatníku a než jsem stihla zareagovat vyčůral se do prádla. Rychle jsem ho vytáhla a posadila do záchůdku, opět se vyčůral. Vzápětí jsem nesla záchůdek vyčistit od hrudek a kocourek vběhl za mnou a začal hrabat na podlahu, hned jsem mu dala bedýnku a zas se vyčůral. Moč nijak nepáchla. Kocourci nejsou kastrovaní. Myslíte, že začal značkovat? Ještě mě napadlo, jestli neprochladl, hodně teď otevíráme na balkon, kde mají kočičáci udělaný výběh - koberec / studené dlaždice... Pro jistotu jsem ještě přidala druhý záchodek. Ale po téhle situaci už nebyl... Doma k žádné změně nedošlo, žádná stresová situace a podobně...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2010 8:21:59
Odpovědět s citátem

Může to být nachlazení Sad . Zkuste mu odchytit moč a vemte ji k veterináři (moč by neměla být starší jak 2 hodiny). Čím dřív, tím líp. Pokud by značkoval, tak to je nesnesitelný zápach.
Moč odchytávám u svého kocora tak, že když dřepne na písek a chce čurat, tak mu pod zadeček vsunu úzkou nízkou misku, kt. se vejde mezi nožičky (třeba od nějakého salátu z lahůdek).

Přeji ať ho to co nejdřív přejde

Květa a Nik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Značkuje?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2010 9:39:23
Odpovědět s citátem

Dufinka napsal:
Myslíte, že začal značkovat?

Mně tohle začal dělat kocour kolem osmého měsíce. Najednou "z ničehož nic" začal občurávat kde co, nejraději moji ustlanou postel. Prostě skočil, přidřepl a už to bylo. Rozhodně to nepáchlo jako značkování dospělého kocoura (to znám moc dobře z chalupy), ale rozhodně to bylo značkování. Vydrželi jsme to dva měsíce za neustálého hlídání kocoura a přikrývání postelí igelitem, protože jsem nechtěla nechat kastrovat příliš brzo. Na kastraci šel v deseti měsících a OKAMŽITĚ přestal občurávat. Po celé ty dva měsíce to nijak zvlášť nepáchlo, sice když jsem lezla po koberci po čtyřech a očuchávala, místečko jsem našla, ale prostě nepraštilo to po nose, že by člověk přišel a okamžitě cítil. Osobně se spíše přikláním k tomu, že na kocourka jde dospívání.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2010 12:37:44
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za reakce a Vaše zkušenosti. Snad to bude tím dospíváním...napadlo mě uděla test PH moči...odhalí doma udělaný test např. zánět nebo související problém s náhlou nečistotností? Je mi jasné, že pokud hodnoty nebudou v normě, tak se návštěvě u veta nevyhneme, ale co když budou hodnoty v pořádku? Poukazovalo by to na dospívání?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Re: Značkuje?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2010 13:31:44
Odpovědět s citátem

Dufinka napsal:
Mám doma dva kocourky...jeden je starý skoro 9 měsíců a druhému je skoro 8 měsíců. Mladší z kocourků mi v neděli udělal neplechu. Vyčůral se mimo záchůdek, ale přisuzovala jsem to situaci. Čistila jsem toaletu a než jsem ji stihla vrátit dílo bylo na světě... Včera ovšem nastala táž situace s tím, že toaleta byla na svém místě a při úkldu prádla mi kocour vběhl do šatníku a než jsem stihla zareagovat vyčůral se do prádla. Rychle jsem ho vytáhla a posadila do záchůdku, opět se vyčůral. Vzápětí jsem nesla záchůdek vyčistit od hrudek a kocourek vběhl za mnou a začal hrabat na podlahu, hned jsem mu dala bedýnku a zas se vyčůral. Moč nijak nepáchla. Kocourci nejsou kastrovaní. Myslíte, že začal značkovat? Ještě mě napadlo, jestli neprochladl, hodně teď otevíráme na balkon, kde mají kočičáci udělaný výběh - koberec / studené dlaždice... Pro jistotu jsem ještě přidala druhý záchodek. Ale po téhle situaci už nebyl... Doma k žádné změně nedošlo, žádná stresová situace a podobně...


Nám začal takhle čůrat nekastrovaný kocourek, sem tam se vyčůral mimo záchudek. Šla jsem k vetovi s močí ne starší 2 hodin, přesně jak píše Květa - ukázalo se, že má zánět. Takže určitě nepodceňovat a s močí na kontrolu zajít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2010 14:26:24
Odpovědět s citátem

Dufinka napsal:
Moc děkuji za reakce a Vaše zkušenosti. Snad to bude tím dospíváním...napadlo mě uděla test PH moči...odhalí doma udělaný test např. zánět nebo související problém s náhlou nečistotností? Je mi jasné, že pokud hodnoty nebudou v normě, tak se návštěvě u veta nevyhneme, ale co když budou hodnoty v pořádku? Poukazovalo by to na dospívání?

PH kontrolou se zánět nezjistí, to by musel být test na leukocyty. Samozřejmě pro jistotu je dobré moč nechat otestovat. Já jsem to nedělala, protože to prostě bylo zjevné na první pohled, o co jde, už podle toho, jak si vybíral místa. Ta postel, tam spával, a tak si to označil. Pak klasicky rohy skříní, prostě značky po cestě jeho teritoriem. A navíc na něm bylo vidět, že to dělá promyšleně, neřku-li přímo radostně. Třeba jsem ustlala, hodila přehoz a kocour tam skočil a počurdil to. Do té doby se mi motal kolem nohou a čekal Very Happy Rozhodně žádné ucvrkávání a přidřepávání kdekoliv cestou podle okamžité potřeby nebo zalézání někde do skrýší kvůli tomu, že by to bylo bolestivé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Re: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2010 14:39:04
Odpovědět s citátem

quote]
Rozhodně žádné ucvrkávání a přidřepávání kdekoliv cestou podle okamžité potřeby nebo zalézání někde do skrýší kvůli tomu, že by to bylo bolestivé.[/quote]

Toto nám mladej taky nedělal Wink a zánět měl. Prostě jen začal čůrat mimo záchudek, počůral se pesanovi do pelechu, do kočičího IKEA stanu, apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Esme



Založen: 07.10.2007
Příspěvky: 24

Předmět: Re: značkuje
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2010 15:49:48
Odpovědět s citátem

V lékárnách lze zakoupit tetsovací proužky : Neprophan Leuco (250Kč/50 proužků). Dobře hodnotí množství leukocytů ( bílých krvinek) i erytrocytů ( červených krvinek) v moči - to jsou ukazatale zánětu v moči.
Je možné je použít u lidské medicíně.

Zdraví Esme Ťapka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2010 19:14:38
Odpovědět s citátem

Obojí je možné a to dokonce současně.

Můj naháč začal občůrávat zvěrským stylem cca v 9ti měsících, moč nepáchla a přesto to BYLO značkování. Vyřešila to kastrace.

Druhý kocour značkoval docela hodně, a pak jsem zjistila, resp. kamarádka, které se na první pohled nezdál, že má zánět močáku. Očurdil mi dokonce i hlavu z křesla, na kterém jsem seděla, jen aby mě to trklo. Nyní mám trvale doma ony "papírky", kde je krom pH i bílkovina, krev a ještě cosi-bílkovina může být na 2. stupni-řekl vet, anžto papírky jsou lidské. Když je zánět, tak políčko bílkoviny je úplně tmavé a leckdy bývá i krev a je špatně pH. Nyní občas když se mi podaří odchytit kocouře při močení, strčím pod něj "papírek" a hned vidím, jak jsme na tom. Je to orientační, ale stačí, aby člověk věděl, zda k vetovi vyrazit nebo ne.

A já strkám pod čůrajícího kocouře velkou lžíci.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2010 7:37:39
Odpovědět s citátem

Pěkný den...nakonec jsem se rozhodla, že raději k veterináři s kocourkem zajdu. Hned po práci se mi podařilo mu odebrat moč a vyrazili jsme. Kocourek má PH moči vpořádku, zvýšené bílkoviny a krev v moči... Exclamation Dostal dvě injekce a dnes jdeme znovu....jako možnou příčinu vidí nachlazení - průvan, pobyt na balkoně... Sad Moc děkuji za Vaše příspěvky a reakce, ty proužky na moč si domů také raději pořídím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2010 10:43:13
Odpovědět s citátem

Dufinka napsal:
Pěkný den...nakonec jsem se rozhodla, že raději k veterináři s kocourkem zajdu. Hned po práci se mi podařilo mu odebrat moč a vyrazili jsme. Kocourek má PH moči vpořádku, zvýšené bílkoviny a krev v moči... Exclamation Dostal dvě injekce a dnes jdeme znovu....jako možnou příčinu vidí nachlazení - průvan, pobyt na balkoně... Sad Moc děkuji za Vaše příspěvky a reakce, ty proužky na moč si domů také raději pořídím...



To vás chválím,dobře jste udělala,že jste zašla k vetovi.Tak jste snad nemoc podchytily v začátku a léčení nebude trvat dlouho.Přejeme brzské uzdravení:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: nelepší se
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2010 7:53:56
Odpovědět s citátem

jsem zde opět...zhruba po měsíci...kocourek po první návštěvě u veta dostal injekčně dvakrát atb a atb domů na týden. Po týdnu, kdy se nelepšil, respektive velice často v krátkém časovém intervalu chodil na bedýnku, jsem raději zašla na kontrolu, to bylo po dorbání atb synulox. Vet pomocí diagnostického proužku vyšetřil přinesenou moč a konstatoval, že hodnoty jsou relativně OK a že by už kocourka dál atb nezatěžoval a že ho máme sledovat. Po dalším týdnu se nic nezměnilo, navíc si kocourek začal různě po bytě vyhledávat místečka...ale to jen v mé přítomnosti, přesně jsem poznala, co by chtěl udělat, stačilo se na něj podívat a siknout a putoval do bedýnky...ale ne vždy jsem ho včas napomenula, takže počůraný tunel, dečka v koupelně, včera dokonce postel...proto jsem opět mířila s kocourkem k vetovi, opět diagnostický proužek, vet. říkal, že hodnoty jsou v pořádku, ...dokonce jsme se začínali domnívat, že by mohl začít značkovat, ale moč nikaj extra nezapáchá. Nakonec jsem se s vetem domluvila, no spíš, jsem ho donutila, ať pošle moč do laboratoře, před tím mi pořád tvrdil, jak jsou proužky průkazné a že se používají i v lidské medicíně ... Minulý týden byly výsledky. Zvýšené leukocyty...to už nás ošetřoval na stejném místě jiný veterinář, udělal i sono močového měchýře - vše OK. Dostal injekčně atb a synulox 20 tablet.... zítra to bude týden od poslední návštěvy ale stále žádné viditlené zlepšení, spotřebované první tablíčko 10 tablet atb.... a jak to probíhá: brzy ráno: slyším kocourka jak v ložnici v rohu škubá koberec, jako by se snažil hrabat, siknu a putuje do bedýnky, kocourek se v krátkém časovém intervalu několikrát vyčůrá, třeba i 4 x , po každé potřebě se hned olizuje, odcházím do práce... po práci mne vítá a hned jde čůrat a opět několikrát za sebou.... do toho občas zabrousí do kuchyně, do rohu v obýváku apod., kde začne hrabat, tak ho vemu a odnesu do bedýnky, vyčůrá se, ....už si nevím rady. Mám vyčkat do dobrání atb. nebo raději vyhledat pomoc u jiného veterináře...? Co požadovat za vyšetření?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nelepší se
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2010 7:59:41
Odpovědět s citátem

A ty výsledky z laborky dopadly jak? Jen zvýšené leukocyty? Žádná zmínka o hodnotě pH, přítomnosti šutříků?

Možná by bylo vhodné nasadit dietu, dietní granule, kapsičky atp., dle hodnoty pH.

Také je důležité, aby kocourek hodně pil, klidně mu nuťte vodu injekční stříkačkou.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2010 8:05:34
Odpovědět s citátem

Veterinář říkal, že má pouze zvýšené leukocyty...šutříky kocourek naštěsí nemá o PH se nezmiňoval, ale pokaždém vyšetření pomocí diagnostického proužku bylo PH v pořádku. Ptala jsem se ho, zda mněnit stravu a říkal, že ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2010 8:57:53
Odpovědět s citátem

Co jsem vyrozuměla, tak jsou spolu dva kocouři, oba nekastrovaní. Nebo se pletu?

Možná, i když čůrání zatím nezapáchá, bylo by možná dobré pomalu zvážit kastraci. Přijmeme-li fakt, že se nejedná zdravotní problém, možná je opravdu příčinou dospívání.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2010 9:27:13
Odpovědět s citátem

April, moc děkuji za Vaše rychlé reakce. Doma mám dva kocourky, ten starší je 10 dní po kastraci. O kastraci toho mladšího...teď mu táhne na 9. měsíc, jsem se s vetem také bavila, ale doporučoval ještě počkat, nejlépe do 10. měsíce... Ale jestli by to problém vyřešilo, asi bych neváhala, přijde mi, že to samotného kocourka štve, přitom je jinak aktivní, hraví, možná trošku protivnější, upovídanější, ale já nevím, jestli jsem objektivní v hodnocení jeho chování, přítel mi tvrdí, že se chová pořád stejně, že ho moc pozoruji, jen to čůrání...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2010 9:53:19
Odpovědět s citátem

Jj, to zní rozumně, ještě chvíli počkejte a uvidíte, jak to bude po kastraci.

Jestli tedy je moč v pořádku (pokud by to byl zánět, tak by ty ATB už dávno zabraly) a kocouřové jsou jinak v pohodě (žádný problém s bitkami, agresivitou, atp., co by mohlo být příčinou třeba nějaké neurozy), asi bych dělala zatím jediné - nutit kocourka co nejvíce pít. Pokud čůrá tak často, tak je důležité, aby měl co čůrat, a nezaložil si v močáku na kameny. Takže stříkačkou několikrát denně do něj dostat vodu.

Jinak mě už nic moc nenapadá.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2010 10:16:47
Odpovědět s citátem

Moc děkuji...Kocouři jsou v pohodě, žádné bitky nebo konflikty, nic ... Mají fontánku a ta je v obležení, navíc ještě dvě mističky po bytě, myslím, že pitný režim má v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2011 9:54:35
Odpovědět s citátem

Dobrý den, už jsem tu někde psala, že se chystáme na kastraci koncem listopadu s naším skoro 11- měsíčním kocourkem. Včera jsem si vytáhla teplejší peřinu a on mi ji pročůral skrz naskrz. Myslíte, že se mu jen nelíbilo, že je "nová" a chtěl si ji označkovat? Nemocný snad není, i když si rád stoupá do průvanu, když se větrá. Děkuji moc za rady!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2011 12:15:04
Odpovědět s citátem

Tak věk na značkování má. U nás si prostě taky přičupnul a vyčůral se. Byli jsme x u veterináře, že nám močí mimo svůj záchodek. Samozřejmě mu udělali vyšetření a hned, že má zánět...léčili ho skoro měsíc antibiotiky a výsledky byly pořád stejné, jak vyšetření, tak chování. Já myslela, že je to zlý sen, takže jsem odmítla chudáka mlaďocha dál ládovat antibiotiky a trvala jsem na kastraci. A jak když utne. Do dneška v pohodě, čisto, nic nám nesmrdí. Ono asi ta moč dospívajícíh kocourů může vykazovat trošku odchylné hodnoty od normálu...ale když i po třetí, a to jsem posílali moč i do laboratoře a neminulo nás ani sono!, měl výsledky stále stejné, tak to bylo divný i mě a další antibiotika jsem razantně zamítala a travala na kastraci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2011 12:36:33
Odpovědět s citátem

Rozár napsal:
Dobrý den, už jsem tu někde psala, že se chystáme na kastraci koncem listopadu s naším skoro 11- měsíčním kocourkem. Včera jsem si vytáhla teplejší peřinu a on mi ji pročůral skrz naskrz. Myslíte, že se mu jen nelíbilo, že je "nová" a chtěl si ji označkovat? Nemocný snad není, i když si rád stoupá do průvanu, když se větrá. Děkuji moc za rady!



Dobrý den,jsem si jistá,že si novou,jinak vonící peřinu, označkoval svou "vůní"uvidíte po kastraci,co bude,pokud je zdravotně v pořádku čůrání(značkování) přestane.Jenom vás upozorňuji,že to nebude ze dne na den,může to trvat až měsíc,hormony se musí z organizmu zcela vyplavit.To jenom aby jste nebyla zklamaná,když to udělá ještě i po kastraci:-))

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2011 14:11:36
Odpovědět s citátem

Díky moc za odpovědi! Tak jsme objednaní na pondělí na 17. hodinu na kastraci. Nemá prý od rána jíst, pít prý může..někde jsem tu četla, že by od nějaké hodiny neměli raději ani pít, musím to prostudovat Smile K peřině se už nedostane, tu budeme muset nechat vyčistit..A to jsem chtěla kupovat nový koberec, to by asi dopadl Sad Hned po včerejším "výkonu" vypadal jako by ho to překvapilo a byl takový zdrcený, je to lumpisko Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2011 17:10:04
Odpovědět s citátem

Rozár napsal:
Díky moc za odpovědi! Tak jsme objednaní na pondělí na 17. hodinu na kastraci. Nemá prý od rána jíst, pít prý může..někde jsem tu četla, že by od nějaké hodiny neměli raději ani pít, musím to prostudovat Smile K peřině se už nedostane, tu budeme muset nechat vyčistit..A to jsem chtěla kupovat nový koberec, to by asi dopadl Sad Hned po včerejším "výkonu" vypadal jako by ho to překvapilo a byl takový zdrcený, je to lumpisko Very Happy


Já bych mu od 12té hodiny nedala ani pít,je to lepší,nemusel by blinkat.Jinak kastrace kocoura je docela jednoduchý zákrok,jde spíš o trochu zmatený stav po probuzení z narkozy a to blinkání je nepříjemné,pro něj.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2011 1:23:34
Odpovědět s citátem

Mí kocouři po kastraci přestali značkovat do týdne.

Po narkóze nemusí blinkat-chtějte moderní narkózu, probouzecí. Je to jako nebe a dudy.

Moje kočka měla dlouhodobé hodně velké problémy se záněty dásní, že jí až šlo o život. Nechala jsem jí zuby vytrhat. Poprvé dostala "normální" narkózu, kdy dostala jednu včeličku, po té jí bylo strašně špatně, zvracela, pak asi za 20 minut dostala druhou a to usnula. Přebírala jsem si jí spící, probouzela se strašně dlouho a bylo jí hrozně zle. Zůstaly jí špičáky.

Jenže ani ty nedělaly dobrotu, a tak jsem jela k jinému veterináři, aby jí je vytrhnul. Dostala jednu injekci, po které cca do 5 minut byla v limbu, po zákroku dostala druhou, a do 5ti minut mi vrněla v náručí. Vůbec nevěděla, že měla narkózu. Doma se hned naládovala, že pukala. Žádné špatně se nekonalo. Sice to stálo asi o 300 Kč víc, ale už nikdy jinou narkózu pro své zvíře nechci, radši si připlatím. Byla jsem u toho-druhý vet mě nechal u kočky, a tak jsem měla možnost vidět, jak obrovský je to rozdíl.

Takže jestli můžete připlatit cca 300 Kč, tak si řekněte o probouzecí narkózu, kdy dostanete zvíře do ruky plně probrané.

Tohle bylo poprvé, co jsem viděla účinky té dražší narkózy, předtím všichni mí chudáci kluci prošli peklem té laciné, kdy jim bylo strašně špatně, zvraceli, a někteří se probouzeli strašně těžkö a dlouho. Takže tu už NIKDY!!!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2011 12:13:15
Odpovědět s citátem

Čtu to až teď , nepřišlo mi upozornění na mail na nové rekace. Díky za rady! Smile Od čtvrtečního pročůrání "nové" peřiny se žádné očůrávání nekonalo..Probouzecí narkózu bych radši, jen se obávám, že náš veterinář bude mít jen tu obyčejnou Sad Co jsem tak slyšela od kamarádky, který se měl kocour probouzet asi dvě hodiny a trvalo to mnohem déle..a byla u stejného vet. Asi mu zkusím zavolat. Myslela jsem, že se dopoledne ještě napije, ale on jen chrní..to asi po tý mňoukací a kvílecí noci je vyčerpaný Smile Jen se bojím, aby pak nebyl dehydratovaný..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top