Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Ragdoll vs Birma

Fórum: Plemena

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Livvie



Založen: 09.08.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Havířov

Předmět: Ragdoll vs Birma
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2010 12:04:50
Odpovědět s citátem

Ahoj chci si pořídit koťátko, byla jsem zamilovaná do Ragdoll, líbí se mi zbarvení colorpoint nebo mitted. Nedávno jsem se dívala na dokument a byli tam birmičky, jsou naprosto úžasné, podobají se ragdolkům.Příjdou mi dost stejné. Jaké jsou mezi nima rozdíly povahové i vzhledové?Popřípadě jsou i nějaká ještě jiná plemena podobná těmto?Hledám klidnou mazlivou kočičku, s polodlouhou srstí nenáročnou na úpravu a aby byla trošku větší a mohutnější a líbí se mi siamské zbarvení. Může mi někdo prosím poradit jesli lépe ragdoll nebo birmičku nebo jesali existují i jiné?děkuji moc Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2010 15:02:16
Odpovědět s citátem

Birmičky jsou drobnější než ragdollové. Birmy jsou dražší. Myslím že čase dokážete rozpoznat od oka která kočka je která Wink Zkuste zajít na nějako mezinárodní výstavu koček, určitě tam narazíte na obě plemena. Moc hezké jsou také colorpoin britky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2010 22:23:43
Odpovědět s citátem

Ahoj,
rozdily mezi ragdollem a birmou...
No je tu takova laskovina, podle vseho ragdollove vznikli ze spojeni birmy a angory... Takze ta podobnost je nutna.
Ragdollove byvaji vetsi nez birmy. Nekteri ragdollove maji az 9 kg, ale to je spise vyjmecne, bezne je tech 7 kg a birmy maji kolem 5 kg.
Dalsi rozdil je v hlave, tedy ve tvaru cela, ragdoll ma ploche celo nekde jinde nez birma. Dalsi velky rozdil je variace, birma pokud vim, musi mit vzdy bile ponozky(mitted), coz u ragdolla neni treba, ragdoll ma vice variaci (mitted, bicolor a point). Barvy jako seal, blue, red atd by meli byt u obou plemen podobne. Dalsi rozdil, birem je mene a proto jsou drazsi. Pak tu asi bude rozdil v povaze, ohledne povahy ragdoll neni kocka ale pes.
To je tak vse co muzu rict, mam doma ragdollku se 4 miminky. Mela jsem stejne dilema jako ty, jestli ragdolla nebo birmu. Ale chtela jsem proste velke zvire a tak vyhral ragdoll.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Livvie



Založen: 09.08.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Havířov

Předmět: Děkujií
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2010 9:11:37
Odpovědět s citátem

Děkuji vám moc za odpovědi, takže podle vzhledu jsou skoro stejné co tak koukám :)Teď už asi si vybrat jesli menší čičinku nebo větší. A povahy maj asi taky dost stejné že, nebo je ragdolka více čipera?Vím že to závisí od každého jedince, já bych spíše brala mazlinka:)A kukala jsem na inzeráty a viděla sem spustu ragdoll za 3000, to nemůže byt pravej ragdolik že?je to nějaký divný díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2010 9:26:05
Odpovědět s citátem

Ahoj, ragdoll za 3 000 kč je asi bez papiru. U techto zvirat neni jistota, ze z nich skutecne vyroste dane plemeno. Pokud je to ragdoll za tri s PP, tak je trosku podezrele... Nejlevnejsi neznamena nejlepsi... Tomu zviratku muze co být nebo ma opravdu nejake velke chyby (povahove i vzhledove). Dospeli jedinci se prodavaji kupodivu mnohem levneji nez kotata, protoze si lide mysli, ze je neprodaji a jdou s cenou dost dolu. Prumerne ceny ragdollu byvaji okolo 9 000 - 14 000. Tu cenu ovlivnuje barva, variace, tituly rodicu a rodokmen... Schvalne si prohlidni fotky zviratek za nejnizsi cenu a za tu nejvyssi. Vetsinou je tu radikalni rozdil. Ty drazsi vetsinou maji uzasnou dlouhou srst, jsou velka a nemaji ospalky atd
Birma neni psi povaha narozdil od ragdolla, ale obe plemena jsou velice inteligetni.
Jestli presne nevis, co je PP a nebo jak zvirata bez PP vznikaji, muzu ti poslat sve clanky o tomto tematu, ktere doufam brzo budu publikovat na svem webu Smile

edit: chyby Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2010 9:34:34
Odpovědět s citátem

citace:
A kukala jsem na inzeráty a viděla sem spustu ragdoll za 3000, to nemůže byt pravej ragdolik že?je to nějaký divný díky

Záleží jak je kotě staré, pokud je to třeba už roční jedinec, tak může stát jen 3000. Rozhodně vybírejte kotě s PP, pokud chcete ragdolla popř. birmu jak má být a ne dlouhosrstou kočku s odznaky. Ragdollí kotě na mazla z dobré CHS počítejte tak od 6000, birma tak od 10000-12000(taky na mazla). Nevybírejte kotě podle ceny, požadujte testy na F nemoce, ledviny, HCM apod. Ještě mě napadlo, že pokud se Vám líbí chlupaté kočky s odznaky, mohla by se Vám vzhledem zamlouvam Neva masquerade, ale nevím, nakolik jsou mazlivé a klidné(tipovala bych že spíš ne když jsou to sibiřské kočky), ale zkuste s o nich něco najít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2010 9:35:58
Odpovědět s citátem

Eewee mě předběhla Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Ragdol
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2010 13:50:59
Odpovědět s citátem

pokud se rozhodnete bez PP je dobré vydět oba rodiče jak vypadají
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Re: Ragdol
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2010 15:29:13
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
pokud se rozhodnete bez PP je dobré vydět oba rodiče jak vypadají


To rozhodně nemusí pomoct, není to jenom o exteriéru, ale především o zdraví a upřímně neznám jediného chovatele bez PP,který by u RAG testoval třeba HCM.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Livvie



Založen: 09.08.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 10:30:15
Odpovědět s citátem

Děkuji za názory, to s těmi PP by mě zajímalo...něco tuším, ale přesně nevím. A asi budu hledat na inzerci oba druhy kočiček a vyberu si až podle toho, jaké koťátko mě zaujme Smile A na tu sibiřanku jsem se dívala je taky nádherná, ale je jich ještě méně, než birmiček. A ještě jsem chtěla celou dobu kocourka, myslela jsem , že jsou mazlivější, ale většině inzerátů, co s emi líbí jsou kočičky, tak se budu muset asi přeorientovat, snad ji taky vymazlím. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 10:57:17
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
já jsem konečně publikovala svůj článek o tom co je PP, takže jestli si chcete trošku počíst, můžete zde:
http://aristokrati.webnode.cz/news/co-je-pp-neboli-prukaz-puvodu/

Pokud si to přečte někdo z chovatelů a bude mít ještě nějaký nápad či námitku tak ať mi prosím napíše, děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Livvie



Založen: 09.08.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 11:19:07
Odpovědět s citátem

A ty bezpapirove kočičky vznikají tím, že není dodrženo např. přesná barva atd? Popřípadě, když mají koťátka oba rodiče bez PP? JEŠTĚ JEDNA OTÁZKA MIMO, KOŤÁMKO BYCH SI NEMĚLA BRÁT DŘÍVE NEŽ 13 TÝDNŮ?je to tak?děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 11:28:08
Odpovědět s citátem

Aby vzniklo zvíře bez PP musí být porušena smlouva s chovatelem nebo chovatelský řád...
Někdo si koupí zvíře s PP, ale ve smlouvě je napsáno, že se musí kastrovat, ale daný člověk to nedodrží a dělá na tomto zvířeti koťata...
Jsou různé variace toho, co jsem napsala nahoře (kříží je s obyčejnými kočkami, s jinými plemeny, se stejným plemenem, které to PP může i nemusí mít, z nich ale též musejí být koťata bez PP)
Pak je tu variace dvě - chovatel blbec... tedy kočky se mu daly dohromady dřív než dospěly nebo než byly uchovněny na výstavě. Prostě je neuhlídal…
Koťátka se podle řadu mají dávat pryč nejdříve ve 13 týdnech tedy 91 dnech.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 11:34:01
Odpovědět s citátem

Livvie napsal:
A ty bezpapirove kočičky vznikají tím, že není dodrženo např. přesná barva atd? Popřípadě, když mají koťátka oba rodiče bez PP? JEŠTĚ JEDNA OTÁZKA MIMO, KOŤÁMKO BYCH SI NEMĚLA BRÁT DŘÍVE NEŽ 13 TÝDNŮ?je to tak?děkuji


Bezpapírové kočičky vznikají tak, že někdo poruší smlouvu.
Ve většině případů chovatel prodá kočičku či kocourka s PP na mazlíka s podmínkou kastrace - ale nový majitel na to kašle, nevykastruje a vesele si množí koťátka absolutně nevázán jakýmkoli chovatelským řádem, nemusí testovat žádné nemoci (což teda chovatel s PP taky nemusí, ale naprostá většina to dělá), nemusí si hlídat kolikrát smí kočičku nakrýt, nemusí hlídat příbuznost, prostě nic.Pak je třeba taková ,,zaručeně čistokrevná britka bez PP" prostě jen povětší šedou kočkou, bez typického medvídkovského výrazu ve tváři, silných nožiček atp.

Zdálo by se, že jde jen o vzhled - vůbec ne.Organizovaný chovatel smí kočičku nakrýt maximálně 3x za dva roky, ale člověk mající kočku bez PP si ji může přetěžovat porody jak chce.Nikdy nedejte na to, že PP je zbytečné, protože nechci chodit na výstavy - to je kardinální hovadina.

Radši si připlaťte, protože pořizovací cena kočky je ve srovnání s náklady na její život úplně směšná - já mám kočičku jednu a radši to ani nepočítám, ale za rok a půl života už jsem do ní vrazila pořizovací cenu dvakrát, a to nebyla extra nemocná.Ani to člověku pak nepřijde.
Ano, koťátko si berte NEJDŘÍVE ve 13 týdnech, někteří solidní chovatelé s PP dávají třeba v 14,15, nebojte se že si kotě nezvykne, naopak, problémy se socializací mají velmi malá koťata.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 11:34:51
Odpovědět s citátem

Eewee mi předběhla, aspoň to máte dvakrát Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Livvie



Založen: 09.08.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 11:42:27
Odpovědět s citátem

Ještě jsem se dočetla, že Birma je náročnější na úpravu srsti, než Ragdoll je to pravda?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 11:51:29
Odpovědět s citátem

No Birmu nemám takže nevím, ale u Ragdollu je to různé...
Moje kočka česání skoro nepotřebuje, vůbec se necuchá, já ji češu jen proto, aby z ní nepadalo tolik chlupů.
Ale u některých ragdollů se projevují geny z angory a musejí se česat třeba obden, ale je to výjimečné.
Je lepší se zeptat chovatele, jak často musí oba rodiče udržovat.
Koťata tyhle věci dědí po rodičích případně po prarodičích.
Je důležité kotě česat od mala i když nemá cuchající srst, protože co není může být... Ono stačí přelínání na dospělce nebo na zimu a kvalita a typ srsti se může změnit...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: ragdoll
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 19:13:31
Odpovědět s citátem

Tak jestli chcete vidět nádherné ragdolly, tak mrkněte na http://hobby.idnes.cz/ragdoll-kocka-milujici-lidi-ktera-se-v-naruci-uvolni-jako-hadrova-panenka-145-/hobby-mazlicci.asp?c=A100807_114719_hobby-mazlicci_mce . Je to článek o ragdollech a fotky jsou ze stanice Eulalie. Úžasná a nádherná zvířátka Smile A jo, jsem fanda do ragdollů Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Birma
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2010 15:40:56
Odpovědět s citátem

táké je spoustu chovatelu s PP a prodávají kotata i bez PP,já jsem se byla na takových kotatach podívat ale je pravda že nejsem znalec tak se mi líbili, ale je pravda taky to že jsou chovatelé kteří prodají kotě s PP a je jim jedno jestli nový majitel kastruje,já jsem si kouptla dvě kočičky a kastrovat nemusim a bonus k nim jsem dostale chlamky a to zadarmo. Takže já když bych znova kupovala kotě tak už papíry neřešim, a ještě bych dodala že jsem je koupila když jim byli čtyři měsíce a jedna je mazlivá a druhá plachá což mi též zaráží
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Re: Birma
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2010 15:57:07
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
táké je spoustu chovatelu s PP a prodávají kotata i bez PP,já jsem se byla na takových kotatach podívat ale je pravda že nejsem znalec tak se mi líbili, ale je pravda taky to že jsou chovatelé kteří prodají kotě s PP a je jim jedno jestli nový majitel kastruje,já jsem si kouptla dvě kočičky a kastrovat nemusim a bonus k nim jsem dostale chlamky a to zadarmo. Takže já když bych znova kupovala kotě tak už papíry neřešim, a ještě bych dodala že jsem je koupila když jim byli čtyři měsíce a jedna je mazlivá a druhá plachá což mi též zaráží


Všude je něco a ani PP nezaručuje, že bude kočička absolutně v pořádku.
Ale s prominutím - tyhle kecy, že je spousta chovatelů s PP co prodávají bez PP mně fakt vytáčejí, takhle to plácne každý, ale aby napsal konkrétní případ na SCHK chovatelské komisi, to ne.Hlavně že se to pak může někde takhle na fóru plácnout a hned je z toho jak chovatelé s PP to vlastně jenom dělají pro ty prachy - ano, určitě je pár takových, ale rozhodně jsou v menšině oproti zbytku slušných chovatelů.
Pro mne prostě existují dva správné způsoby pořízení kočky - buď kočička čistokrevná s PP od slušného chovatele, nebo kočička bezprizorní, z útulku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Birma
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2010 16:06:17
Odpovědět s citátem

Já rozhodně nechci někoho napadat,lidé jsou rozní já moc dobré skušenosti neměla ale je pravda že fotky kočiček stěchto příspěvku jsou nádherné takove ja nemam tomu řikam Paní chovatelka ale každý to bere jinak
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ali



Založen: 03.11.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Birma
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 10:17:11
Odpovědět s citátem

Papíry nebo ne - toť otázka. Pro chovatele samozřejmě ne, ale pro začátečníka ... . Ve výběru kotěte hraje vždycky roli i obyčejné štěstí. Protože lidé jsou různí a kočky také - a někdy umí dobře skrýt, co nosí v sobě. Chovatel je schopen uklidit a vypustit koťata do bytu na těch pár hodin, které u něj strávíte, kočka skrytě nese po nějakém praprapra ... třeba úzkou hubu nebo velké uši a zrovna to Vaše kotě to zdědí, ... . Bohužel, na čele to nikdo z nich napsané nemá, ale při pečlivé prohlídce jste schopni velkou část těchto zákeřností odhalit.
Jsou organizovatní chovatelé, kteří jdou jen po penězích, ano, bohužel, zmetci se najdou všude. Jsou i lidé, kteří odchovávají koťata s maximální péčí a nejsou nikde registrovaní. Je ale otázka, nakolik problematice chovu rozumí. Chov není prosté množení zvířat. Je to snaha o dosažení maximální shody s příslušným standardem a zároveň o maximální pohodu zvířat. Proto mají chovatelské organizace stanovené řády, které musí jejich členové dodržovat a o kterých ti neorganizovaní většinou nemají ani páru. Pak často dochází k tomu, že svým zvířatům neúmyslně ubližují, protože jim je zatěžko se informovat (pro mě nepochopitelné, přece když se o něco zajímám, zajímám se o to do hloubky). Druhá věc je, že zvířata často polidšťují a podsouvají jim lidská měřítka (kočka "chce" koťata, kočka "musí" chodit ven, pro kocoury je "přirozené" se venku do krve dorvat se sokem). I tím kočkám ubližují - protože nikdy nebudou šťastné, když nesmí být tím, čím skutečně jsou. To v tom lepším případě. V tom horším je to lidem to šumák.
A co standard? To, jak určité plemeno dnes vypadá stálo spoustu chovatelské práce několik generací chovatelů. Plemenné znaky se musí stále upevňovat, jinak postupně zase zmizí a zúžená genetická základna ssebou přinesla zvýšený výskyt dědičných onemocnění. Je proto velmi důležitá selekce při chovu, kdy se z něj vyřazují jedinci buď exteriérově nebo zdravotně "závadní", a to i přenašeči těchto vad, kteří sami jimi netrpí. Zdravotní problémy jsou zákeřné, protože u malých koťat nejsou na první pohled vidět. Některé se projeví až v dospělosti tím, že zvíře začne mít třeba ve třech letech problémy a v krátké době uhyne (a nebo se taky dlouho trápí). Tomu se dá předejít včasným vyšetřením chovných jedinců a jejich vyřazením z chovu při zjištění takové vady. No ale - kdo z neorganizovaných takové vyšetření dělá? Když i někteří organizovaní na to kašlou.... A o co jde v případě exeriéru? Chovný pár by měl být pečlivě vybraný, aby se co nejlépe doplňoval, neb dokonalý jedinec neexistuje. Tady mají neorganizovaní další problém, jejich výběr je značně omezený tím, kdo jim bude ochoten poskytnout kocoura (z organizovaných prakticky nikdo, neb to zakazuje chovatelský řád a navíc kočka často nemá zdravotní testy a kdo by riskoval, že jeho opečovávaný miláček si ze záletů donese i nepříjemný suvenýr) a často jim prostě nezbývá, než vzít za vděk tím, co je k mání, i když se pro jejich kočku třeba nehodí. Proto pak koťata z těchto "chovů" mívají ke standardu stále dál a dál, protože s každou další generací se jejich vyjímečné plemenné znaky relativně rychle ztrácí a jsou stále podobnější "obyčejným" kočkám. Určité plemeno totiž nedělá jen rodokmen, ale hlavně práce chovatelů (proto jsou tak alergičtí na označení "čistokrevná xy bez PP", znevažuje to jejich práci). Myslím, že to někdo přirovnával k botám z tržnice - levnější, na pohled hezké, ale se značkou se srovnat nedají a za dva měsíce se rozpadnou (čest vyjímkám).

Jo a chovám sibiřky, a nejsou nijak hyperaktivní. Jsou krásně mazlivé a hodňoučké. Něvky se mi líbí taky, ale já jsem spíš na tygry Very Happy -
Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: bitma či ragdol
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 10:46:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den, samozřejmě máte pravdu,sice já osobně když bych si dnes šla kupovat kotě i když bych ho kupovala s pp a to především,tak bych si sebou vzala osobu která danýmu plemenu rozumí,nemam nejlepší skušenost ale je to ai o ceně protože naše kočičky nebyli tak drahé když jsme scháněli ragdolku tak všude nabýzeli kolem 20000 kč což se mi zdálo hodně ale je pravda že na fotkach to byli krasavice,ale mě šlo o to že s PP jsme měli chlamky a s chovatelem nebyla řeč naopak
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ali



Založen: 03.11.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: bitma či ragdol
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 18:23:08
Odpovědět s citátem

Já Vás zcela chápu, když člověk o tomhle jen slyší, je to na pěst. Takový zmetek poškozuje vlastní zvířata, poškozuje nové majitele (které naláká na nižší cenu a sladké řeči) a poškozuje i tu většinu slušných chovatelů. Takovým napáleným majitelům se pak těžko vysvětluje, že takhle to běžně nechodí, že měli smůlu na prevíta. Takže mě velice těší, že jste na chovatele jako takové nezanevřela a nesoudíte všechny podle toho jednoho ... . A vzít si sebou k výběru poradce a znalce není vůbec špatné řešení - i zkušení chovatelé mezi sebou v některých případech konzultují výběr nového přírůstku, hlavně jedná-li se o novou krev pro celý chov. U nováčka to nikoho nepřekvapí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: birma či ragdol
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 19:02:41
Odpovědět s citátem

mě nemrzí že naše holky nejsou tak krásný jako ty co jsem viděla to je samozřejmě o ceně ale jsou taky pěkný a vyčuraný ale to že neuznal že mají ty chlamky a to že to jsou chlamky na to mi přivedla paní April jinak bychom asi dodnes dávali kapky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Livvie



Založen: 09.08.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 7:49:18
Odpovědět s citátem

Ahojky, ještě jsem se chtěla zeptat, mohlby ni někdo poradit, co je to za barvu?Zamilovala jsem se do tohodle koťátka, jenže, koťátko pořizujeme až na vánoce a navíc tato je bez pp a já chci s pp. Ale podobné zbarvení, jen nevím jakou barvu pak hledat...děkuji moc



http://profil.lide.cz/Livvie/fotogalerie/?album=1#galerie

http://profil.lide.cz/Livvie/fotogalerie/?album=1#galerie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 7:52:41
Odpovědět s citátem

Livvie napsal:
Ahojky, ještě jsem se chtěla zeptat, mohlby ni někdo poradit, co je to za barvu?Zamilovala jsem se do tohodle koťátka, jenže, koťátko pořizujeme až na vánoce a navíc tato je bez pp a já chci s pp. Ale podobné zbarvení, jen nevím jakou barvu pak hledat...děkuji moc



http://profil.lide.cz/Livvie/fotogalerie/?album=1#galerie

http://profil.lide.cz/Livvie/fotogalerie/?album=1#galerie


To je seal bicolor Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Livvie



Založen: 09.08.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 8:06:06
Odpovědět s citátem

Tak sem si našla ty seal bicolory a žádnej neměl tady ty ponožtičky, nebo jak se tomu říká...takže to pak bude mitted bicolor nebo se to takhle nekombinuje ?Very Happy Question Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 8:18:54
Odpovědět s citátem

Livvie napsal:
Tak sem si našla ty seal bicolory a žádnej neměl tady ty ponožtičky, nebo jak se tomu říká...takže to pak bude mitted bicolor nebo se to takhle nekombinuje ?Very Happy Question Embarassed


Tak to nevím, asi by poradil specialista na ragdolly, ale tady mají spoustu barev, tady ta kočička je seal bicolor (high mitted), tak možná to bude ono, kdyby byla ,,jen" mitted? Nevím tohle jsem nikdy nestudovala Very Happy

http://www.eulalie-ragdoll.com/nase-kocicka-francesca.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Terka T.



Založen: 19.08.2010
Příspěvky: 1
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 14:42:56
Odpovědět s citátem

Možná by to mohla být tzv. seal mitted with blaze. V nějakém článku na internetu jsem našla popis jednotlivých variet, u mitted bylo psáno i toto:
,,Možnost bílé skvrny nebo proužku (tvar hvězdičky, plamínku, přesýpacích hodin-v celku nebo více skvrn či proužků) v srsti od sliznice nosu nahoru nebo pod nosem."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top