Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

přeočkování kotěte po 2 měsících

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: přeočkování kotěte po 2 měsících
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2010 8:35:36
Odpovědět s citátem

Dobrý den,mám dotaz,nevíte někdo,zda se dá bez problémů přeočkovat koťátko,které bylo naočkováno v 9ti týdnech základní trojkombinací a já bych ho chtěla ještě naočkovat na plísně,chlamydie a vzteklinu?Ptala jsem se na to veterináře,ten trvdí,že to jde,ale mě se to nějak nezdá,aby takhle malé koťátko dostalo po 2 měsících najednou znovu komplet očkování ,tentokrát pětikombinaci,protože vakcína na chlamydie samostatná není.
Kdyby se mě někdo chtěl hned zeptat,proč jsem ho nenaočkovala na vše hned,je to proto,že jsem nevěděla,že se tyto vakcíny musí objednávat předem,a když jsem přijela k mému veterináři(40km)tak mi toto zdělil a už jsem nechtěla znovu přepravovat prcka který cestu v autě špatně snáší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: přeočkování kotěte po 2 měsících
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2010 13:32:19
Odpovědět s citátem

Plísně se očkují zvlášť, není to součást nebo doplněk k tzv. trojkombinaci. A mám dojem, že se musí přeočkovávat, jedna injekce určitě nestačí. Očkování proti chlamydiím jsou v kombinaci se základním očkováním a myslím, že i u nich by mělo dojít po měsíci k přeočkování. Nevím, proč chcete očkovat i vzteklinu, plánujete výstavy? Pokud ne, je to zbytečné. Já osobně bych i s očkováním proti plísni počkala, až kotě povyroste, můj názor je, že je to moc zátěže najednou.

Mimochodem, pokud kotě bylo poprvé očkováno v 9 týdnech, mělo být správně po 4 týdnech přeočkováno, aby měly vakcíny plnou účinnost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2010 14:20:11
Odpovědět s citátem

Já mám kočku naočkovanou PUREVAXEM RCPCH+FeLV.
Takže - pokud kočka nechodí na výstavy, není chovná, na vzteklinu se radši vykašlete, není to nijak extra ,,výživná" vakcína a kdo ji nemusí očkovat, neočkuje. U nás se vzteklina od r. 2002 nevyskytla.

Co se týče chlamydií - ano, proč ne, i když v psolední doběš se mezi chovateli spekuluje že toto očkování za moc nestojí a pokud je kočka vystavena přímé infekci, stejně s ní musíte třeba k vetovi - mohou to být jemné potíže s okem, výtok z nosu, ale zase ano, není to tak vážný průběh jako u klasických chlamek, já je mám proto naočkované a naočkovala bych znovu.

Co se týče plísní tak se hodně mluví o Biofelu M Plus nebo jakže se ta protiplísňovka jmenuje. Od chovatelky na výstavě jsem slyšela že jedna jejich kočka na to měla silnou reakci a od té doby je s imunitou v háji.

Osobně radím co nemusíte - neočkujte a už vůbec ne tak malému kotěti. Určitě to jde, ale je to zbytečná zátěž. Jestli chcete třeba ty chlamydie nebo FeLV (to bych řekla že je jedno z mála užitečných), počkejte až budete mít za rok termín přeočkování a naočkujte třeba pětikombinaci, ta se ale musí po 3-4 týdnech přeočkovat.
Já osobně do toho vzteklinu nepletu, očkuji ji v jiném termínu než klasické očkování,abych omezila riziko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: přeočkování kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2010 8:14:33
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpovědi.Tak malého nechám jen na ty chlamydie až bude úplně zdravý a to proto,že si je asi pravděpodobně přivezl z chovu(výsledky z krve a kultivace budu mít za týden).A tím mi nakazil i mou druhou kočku 1,5,která je očkovaná jen základní trojkombinací+ borelióza.Proto nechci už nic nechat náhodě když jsem viděla,jak velká trpí a stále se jí to vrací.Než tu byl malý,tak byla zdravá jako řípa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2010 8:41:25
Odpovědět s citátem

Každopádně doporučuji Purevax a na očkování proti plísni - tato vakcina se očkuje jako léčebná i jako preventivní, ale je třeba vědět, že po aplikaci je možná rekace v podobě propuknutí plísně. Navíc tato vakcína je pouze na určitý druh plísní, nikoliv však na všechny. Mimo jiné, před léty když jsem ve svém chovu perských koček bojovala s plísní, onemocněly i očkované, jen v menší míře. Takže plíseň bych asi neřešila a spíše se zabývala tím,aby měla kočka dobrou imunitu, neb plíseň se projeví u koček s oslabenou imunitou.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: očkování PUREVAX s Felv
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2010 16:53:35
Odpovědět s citátem

Ahoj lidi,
prosím radu - je možné naočkovat kotě napřed Purevaxem s Felv ( 5ti kombinace) a pak teprve čtyř kombinací?
Proč se ptám - chci jít s koťaty na výstavu a do výstavy stihnem jen primovaxinaci a ráda bych je měla na Felv proočkované. dík za info.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: očkování PUREVAX s Felv
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2010 17:11:22
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Ahoj lidi,
prosím radu - je možné naočkovat kotě napřed Purevaxem s Felv ( 5ti kombinace) a pak teprve čtyř kombinací?
Proč se ptám - chci jít s koťaty na výstavu a do výstavy stihnem jen primovaxinaci a ráda bych je měla na Felv proočkované. dík za info.

Pokud chcete mít kotě proočkované pětikombinací tak je nutné při přeočkování použít opět pětikombinaci - i FELV se musí přeočkovat. Záleží ale i na tom jak je kotě staré. Můj veterinář dává malým koťatům pětikombinaci s FeLV jen velmi nerad a pokud na ní trvám tak doporučuje očkovat poprvé ve 13 týdnech a přeočkovat v 16 týdnech. Nemyslím si ale že by výstava představovala pro kotě z testovaného chovu riziko nákazy FeLV. Já chodím na výstavu s koťaty často a jsou naočkované jen tojkombinací, popř. čtyřkombinací. Vakcínou na FeLV běžně očkuji kočky až kolem 10-12 měsíce věku před prvním vrhem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top