Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kde inzerujete ?

Fórum: Rady

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Kde inzerujete ?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 12:41:57
Odpovědět s citátem

Dobry den,
chtela bych se zeptat, kde inzerujete sve odchovy.
Ja se potykam s "problemem" ze inzeruju uz asi mesic a pul a ozvalo se mi jen 5 lidi. Prijde mi to velice malo... Asi skoro neexistuju Confused
Zatim jsem dala inzeraty na annonci, ifaunu, MK a Adelku.
Nedavno jsem zadala na bazos a druhy den se mi ozvaly dve pani.
Co vy, jak jste na tom ? Ja jen ze bych radsi vic lidi, kteri by meli zajem, abych mohla vybrat pro prcky toho nejlepsiho panicka Smile
Predem dekuji za odpovedi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 13:24:55
Odpovědět s citátem

Eewee, a máte koťátka i chovné a výstavní kvality?
Nejvíc lidí přes inzeráty na naše webovky proudí dle statistiky přes inzerát na MK Smile. Inzeruji i na bazos.cz (zde se asi v záplavě koťat vyplatí topovat), i.bazar.cz, hyperinzerce. Ale nejvíc lidí na koťata se mi ozvala asi na Facebooku! A to jak na koťátka na mazlíka, tak na ty chovné-výstavní. Nebudu tvrdit, že vše je realizovatelné - nebudu posílat koťata do Hong Kongu nebo Brazílie, ale zájem mě překvapil. Pak jsou i různá mezinárodní fóra pro dané rasy a i tam je možné inzerovat.
Je také důležité mít CHS v databázích, seznamech (jako např. odkaz na Seznam.cz).
Můžu říct, že z mého pohledu letos prodej koťátek na mazlíky stojí a poprvé mám skoro samé zájemce jen na výstavní-chovná koťátka. A u známých je situace podobná (nezávisle na rase), mají doma "zaseklé" celé vrhy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 13:43:00
Odpovědět s citátem

Já mám ze tří koťat na mazla prodané jediné. Do chovu bych prodala spíš, ale nechci, tahle koťata jsou vhodná doopravdy jen na mazlíky. Je to tak.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 13:50:55
Odpovědět s citátem

Laky napsal:
Eewee, a máte koťátka i chovné a výstavní kvality?
Nejvíc lidí přes inzeráty na naše webovky proudí dle statistiky přes inzerát na MK Smile. Inzeruji i na bazos.cz (zde se asi v záplavě koťat vyplatí topovat), i.bazar.cz, hyperinzerce. Ale nejvíc lidí na koťata se mi ozvala asi na Facebooku! A to jak na koťátka na mazlíka, tak na ty chovné-výstavní. Nebudu tvrdit, že vše je realizovatelné - nebudu posílat koťata do Hong Kongu nebo Brazílie, ale zájem mě překvapil. Pak jsou i různá mezinárodní fóra pro dané rasy a i tam je možné inzerovat.
Je také důležité mít CHS v databázích, seznamech (jako např. odkaz na Seznam.cz).
Můžu říct, že z mého pohledu letos prodej koťátek na mazlíky stojí a poprvé mám skoro samé zájemce jen na výstavní-chovná koťátka. A u známých je situace podobná (nezávisle na rase), mají doma "zaseklé" celé vrhy.


Toto je muj prvni vrh a tak jsem se rozhodla, ze dam vsechno na mazliky, az uvidim, co z nich vyroste, tak u dalsiho vrhu bych i chovne uvazila. Ja do inzerce nezminuji zdali jsou na chov ci mazlika. A na chov se me taky nikdo neptal Sad
Facebook - zni to zajimave, ale ja tam mam sve "vrstevniky"(pubertaky) a tam bych kote fakt dat nechtala. Jestli jste zalozila stranku ci skupinu, to uz je asi neco jineho, mozna tuto moznost taky zvazim.
No uvidime, byla bych rada kdyby se zase nekdo vazne ozval, aby doma spadlo to napeti, rodice maj trochu hruzu, ze nam to tu doma zustane.
Kvuli tomu co se ted deje, jsem zavrhla myslenku dalsiho odchovu, ktery jsem chtela uskutecnit na zimu(jaro), protoze mam hruzu, ze je na jare neudam...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 14:02:54
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:

Toto je muj prvni vrh a tak jsem se rozhodla, ze dam vsechno na mazliky, az uvidim, co z nich vyroste, tak u dalsiho vrhu bych i chovne uvazila. Ja do inzerce nezminuji zdali jsou na chov ci mazlika. A na chov se me taky nikdo neptal Sad
Facebook - zni to zajimave, ale ja tam mam sve "vrstevniky"(pubertaky) a tam bych kote fakt dat nechtala. Jestli jste zalozila stranku ci skupinu, to uz je asi neco jineho, mozna tuto moznost taky zvazim.
No uvidime, byla bych rada kdyby se zase nekdo vazne ozval, aby doma spadlo to napeti, rodice maj trochu hruzu, ze nam to tu doma zustane.
Kvuli tomu co se ted deje, jsem zavrhla myslenku dalsiho odchovu, ktery jsem chtela uskutecnit na zimu(jaro), protoze mam hruzu, ze je na jare neudam...


Ano, na Facebooku mám samostatný profil jen pro svoji CHS Smile. A i já jsem si na Facebooku vybrala kotě, protože tam paní chovatelka dávala fotky, které ani na stránkách nemá, a moc hezky se tam dal sledovat vývoj kotěte.
Jinak většina známých teď vyráží na výstavu s vrhem, aby se jim podařilo koťátka udat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 14:16:54
Odpovědět s citátem

Laky napsal:
Eewee napsal:

Toto je muj prvni vrh a tak jsem se rozhodla, ze dam vsechno na mazliky, az uvidim, co z nich vyroste, tak u dalsiho vrhu bych i chovne uvazila. Ja do inzerce nezminuji zdali jsou na chov ci mazlika. A na chov se me taky nikdo neptal Sad
Facebook - zni to zajimave, ale ja tam mam sve "vrstevniky"(pubertaky) a tam bych kote fakt dat nechtala. Jestli jste zalozila stranku ci skupinu, to uz je asi neco jineho, mozna tuto moznost taky zvazim.
No uvidime, byla bych rada kdyby se zase nekdo vazne ozval, aby doma spadlo to napeti, rodice maj trochu hruzu, ze nam to tu doma zustane.
Kvuli tomu co se ted deje, jsem zavrhla myslenku dalsiho odchovu, ktery jsem chtela uskutecnit na zimu(jaro), protoze mam hruzu, ze je na jare neudam...


Ano, na Facebooku mám samostatný profil jen pro svoji CHS Smile. A i já jsem si na Facebooku vybrala kotě, protože tam paní chovatelka dávala fotky, které ani na stránkách nemá, a moc hezky se tam dal sledovat vývoj kotěte.
Jinak většina známých teď vyráží na výstavu s vrhem, aby se jim podařilo koťátka udat...


Ja taky vyrazim, do Prahy, bohuzel uz vim o jednych ragdollcatech, ktery tam jedou, mam pocit ze nemam oproti ostatnim sanci Sad Me proste prijde, ze mam obludky skaredy Laughing Ale to je asi tim, ze je mam furt doma Smile No uvidime na miste(vystave). Trosku jsem doufala v nominaci do BISki, protoze kotat na vystavach bejva malo, ale tak hold jindy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: inzerce
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 16:31:50
Odpovědět s citátem

Ahoj,
moje zkušenost s prodejem koťat - přes inzertní servery typu Bazoš, Annonce - nic z toho nebylo, vrh jsem prodala na výstavě celkem bez problémů. Moje plemeno Cornish rex není fotogenické jako třeba Mainky, tak ten neúspěch na inzertních servrech přikládám tomu. Na výstavě. když si zájemci měli možnost pohladit jemný kožíšek, tak už se líbily. Ale hodně lidí píše v e-mailu bez pozdravu, bez podpisu a ptá se pouze na cenu, na výstavě mně oslovovali pouze lidé s opravdovým zájmem.
Dobré chovaltelky, které už chovají dlouho a mají kvalitní Webowky už s prodejem problém nemají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: Re: inzerce
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 19:30:06
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Ahoj,
moje zkušenost s prodejem koťat - přes inzertní servery typu Bazoš, Annonce - nic z toho nebylo, vrh jsem prodala na výstavě celkem bez problémů. Moje plemeno Cornish rex není fotogenické jako třeba Mainky, tak ten neúspěch na inzertních servrech přikládám tomu. Na výstavě. když si zájemci měli možnost pohladit jemný kožíšek, tak už se líbily. Ale hodně lidí píše v e-mailu bez pozdravu, bez podpisu a ptá se pouze na cenu, na výstavě mně oslovovali pouze lidé s opravdovým zájmem.
Dobré chovaltelky, které už chovají dlouho a mají kvalitní Webowky už s prodejem problém nemají.


Asi nejsem dobrá chovatelka Very Happy . Mohu říct, že letošní rok je opravdu paradoxní v tom, že máme zájemce jen na koťata na výstavy a chov. Na mazlíka se nám letos celkem mohlo ozvat tak 5 lidí - převážně nevhodných.

Přímo na výstavě prodávám koťata velmi nerada, není moc šance se s novými majiteli poznat. Také oni nemají mnoho času se připravit na příchod koťátka a taková koupě může být neuvážená. Spíše se na výstavě domluvíme na další návštěvě u nás doma, aby mohli vidět i rodiče, prostředí apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 19:59:13
Odpovědět s citátem

Až do roku 2008 jsem inzerovala jen minimálně, koťata se mi dařilo prodávat jen na základě mých webových stránek. Od loňska je ale situace jiná. Obvykle nemám problém najít rodinky pro podzimní vrhy, ale s jarními je to jiné. Vloni jsem měla tři koťata doma až do osmi měsíců věku a prodávala jsem se značně pod cenou. Letos mám koťat méně, ale i tak nemohu najít novou rodinku pro úžasnou kočičku s velmi milou povahou v atraktivní lilové barvě i když ji nabízím za velice příznivou cenu. Na výstavách se mi zatím nikdy kotě prodat nepodařilo a vlastně jsem se o to ani nesnažila. Britských vrhů je na každé výstavě hned několik a i když občas vrhy vystavuji tak jsem nikdy na žádného seriózního zájemce nenarazila.

Naposledy upravil Alena V. dne 3. 10. 2010 20:04:55, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: prodej
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 20:00:15
Odpovědět s citátem

Ahoj,
Jde taky o módnost plemen, pozoruji, že je velký ústup od Peršanek směrem k Ragdollům a Britkám. Před 20 lety byly Peršanky TOP. Co jsem viděla na výstavách, největší zájem je o Mainky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: Re: prodej
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 20:12:38
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Ahoj,
Jde taky o módnost plemen, pozoruji, že je velký ústup od Peršanek směrem k Ragdollům a Britkám. Před 20 lety byly Peršanky TOP. Co jsem viděla na výstavách, největší zájem je o Mainky.


No to je poznat i podle toho, kolik daných zástupců na výstavě je. Peršani dřív byly 75% výstavy, teď se jich za oba dva dny sejde i s exoty do 45. Být módní je smrt pro dané plemeno, protože se toho hned chytnou množitelé a rázem Vám nabídka převyšuje poptávku.
Jinak časově (myslím od r. 2008) jsem na tom stejně asi jako paní Alena, prostě finanční krize je znát. A to děláme převážně exoty, kteří jsou udatelnější než peršule.
Ono dnes prodat i Ragdolla, mainku je kumšt, opět dopad módnosti....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: souhlas
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 20:46:07
Odpovědět s citátem

Jo,
všimla jsem si, že množitelé se soustředí jen na plemeno, které se dá prodat, Cornishové vypadají jako zajímavý marketingový produkt - nelínají a zároveň mají zvláštní srst, což řada množitelů už zkoušela, ale u lidí o toto plemeno fakt není velký zájem. - a teď mně "pobavil" (kdyby to nebylo k pláči) inzerát že vymění chov Cornishů za chov Mainek. Je mi líto Britek-kvůli jejich popularitě mají i množitelé profesionální Webovky. Já mám chov jen jako koníčka omezeného svým bytečkem - moc se snažím pracovat na barevné varietě v rámci plemene, což je fuška jak finanční, tak prostorová, ale věřím, že za 15-20 let budu se svými zkušenostmi mnohem dál a že plemeo a barvu někam posunu. A k tomu potřebuji vrh prodat, tak abych měla na další vrh peníze (především pak na kvalitního krycího kocoura), nepočítám náklady na krmivo, péči a běžné očkováním, ale na testy a veterinární péči, bez toho se dobrý chov neobejde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 22:14:25
Odpovědět s citátem

Ja jsem se ted koukla na inzeraty britek... to se divim ze jeste existuji fungujici stanice.... 160 inzeratu s PP a 340 bez PP... uz tech s PP mi prijde opravdu hodne, natoz tez bez PP...
Nemeli bychom zacit ty bez PP nejak resit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 22:40:05
Odpovědět s citátem

Já jsem tedy úplný začátečník v chovu ale co mě překvapilo když jsem koukala na inzerci byla nabídka kocourů na krytí.Byli tam totiž i s PP a nabízeli je na krytí všech koček Shocked ,i bez PP.Taky mě to zaujalo jako možnost přivýdělku nabízet svého kocoura na krytí ale na druhou stranu bych přesně takto podporovala chovy bez PP a navíc svou konkurenci,nehledě na různé nemoci.Tak sem to zavrhla protože bych byla sama proti sobě. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 23:03:30
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Já jsem tedy úplný začátečník v chovu ale co mě překvapilo když jsem koukala na inzerci byla nabídka kocourů na krytí.Byli tam totiž i s PP a nabízeli je na krytí všech koček Shocked ,i bez PP.Taky mě to zaujalo jako možnost přivýdělku nabízet svého kocoura na krytí ale na druhou stranu bych přesně takto podporovala chovy bez PP a navíc svou konkurenci,nehledě na různé nemoci.Tak sem to zavrhla protože bych byla sama proti sobě. Laughing


Ale to nejsou kocouři chovatelů (tedy registrovaných), ale většinou to jsou koťata původně prodaná na mazlíka, u kterých jejich majitel nedodržel dohodu o kastraci. Jsou to převážně křiví lidé a proto je netrápí takové věci, jako co všechno může kocour chytit - ti se spokojí s očkováním u kočky na krytí a kolikrát ani to nechtějí...Registrovaný chovatel nesmí krýt kočky bez chovnosti...

Co s množiteli? Nevím, je to boj, pokud nedodržují vyhlášku ohledně doby odběru (min. 12 týdnů), dá se psát adminům na inzertních portálech, aby jim inzerát smázli. Můžete vystupovat jako fiktivní zájemce a naprášit je berňáku ( ani tím si nejsem jistá, zda jsou postižitelní). Moc řešení mě nenapadá...Jak pravila jedna milá množitelka-kde je poptávka, je i nabídka. Takže jedině osvěta mezi zájemci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 23:24:25
Odpovědět s citátem

Laky napsal:
naďa napsal:
Já jsem tedy úplný začátečník v chovu ale co mě překvapilo když jsem koukala na inzerci byla nabídka kocourů na krytí.Byli tam totiž i s PP a nabízeli je na krytí všech koček Shocked ,i bez PP.Taky mě to zaujalo jako možnost přivýdělku nabízet svého kocoura na krytí ale na druhou stranu bych přesně takto podporovala chovy bez PP a navíc svou konkurenci,nehledě na různé nemoci.Tak sem to zavrhla protože bych byla sama proti sobě. Laughing


Ale to nejsou kocouři chovatelů (tedy registrovaných), ale většinou to jsou koťata původně prodaná na mazlíka, u kterých jejich majitel nedodržel dohodu o kastraci. Jsou to převážně křiví lidé a proto je netrápí takové věci, jako co všechno může kocour chytit - ti se spokojí s očkováním u kočky na krytí a kolikrát ani to nechtějí...Registrovaný chovatel nesmí krýt kočky bez chovnosti...

Co s množiteli? Nevím, je to boj, pokud nedodržují vyhlášku ohledně doby odběru (min. 12 týdnů), dá se psát adminům na inzertních portálech, aby jim inzerát smázli. Můžete vystupovat jako fiktivní zájemce a naprášit je berňáku ( ani tím si nejsem jistá, zda jsou postižitelní). Moc řešení mě nenapadá...Jak pravila jedna milá množitelka-kde je poptávka, je i nabídka. Takže jedině osvěta mezi zájemci.


Ano, neco takoveho jsem myslela... Vydavat se za zajemce, zjistit jmena zvirat a informovat stanici ze ktere pochazeji. Bud to ta stanice resit bude a nebo ne, a kdyz nebude, tak snad priste budou vybirat prisneji.
Ohledne stanic, co delaj bez prcky PP, to by se melo taky resit, asi podat stiznost nebo tak, kdyz uz jsou jednou v organizaci, tak at dodrzuji pravidla, ne?
Pokud ti prckove bez PP byli nahodou, tak prece hned nemusej psat, ze maj rodice s PP a takhle blbe na sebe upozornit...
Pokud by se to melo takto resit, muselo by byt "zvedu" vic nez jen jeden,dva...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 23:29:09
Odpovědět s citátem

Vy všichni co si tu stěžujete na špatnou prodejnost koťat známých plemen, co mám říkat já s neznámými peterbaldy, kteří se navíc ani nemohou na výstavách dostat do BISky, anžto je FIFe dosud neuznala... Question Taky prodávám jen na mazlíky, do chovu má koťata nejsou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 23:43:26
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Vy všichni co si tu stěžujete na špatnou prodejnost koťat známých plemen, co mám říkat já s neznámými peterbaldy, kteří se navíc ani nemohou na výstavách dostat do BISky, anžto je FIFe dosud neuznala... Question Taky prodávám jen na mazlíky, do chovu má koťata nejsou.


Myslim, ze urcite prorazite, jste prvni a nekdo musi byt prvni, bohuzel ten prvni prorazi cestu tem dalsim...
Zvirata mate krasna, chce to jen cas Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Postihy u organizací
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2010 10:30:15
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
Ohledne stanic, co delaj bez prcky PP, to by se melo taky resit, asi podat stiznost nebo tak, kdyz uz jsou jednou v organizaci, tak at dodrzuji pravidla, ne?
Pokud ti prckove bez PP byli nahodou, tak prece hned nemusej psat, ze maj rodice s PP a takhle blbe na sebe upozornit...
Pokud by se to melo takto resit, muselo by byt "zvedu" vic nez jen jeden,dva...


Teď jsi mě opravdu pobavila Sad . Ač je to spíše k pláči. Bohužel stížnosti u organizací nemají moc valné výsledky. Co mohu poslední dobou sledovat, tak je to spíše o kamarádíčkování, ti, kteří mají sami máslo na hlavě jsou voleni do vedení apod.
Většinou se to zahraje do autu a nebo pokud se již něco začne řešit, tak dotyčný vystoupí odtam, kde má problémy a přestoupí k jiné organizaci s čistým štítem...když to vidím, čeho všeho jsou někteří "chovatelé" schopni, zvedá se mi žaludek a na chov opravdu nemám sebemenší chuť.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Re: Postihy u organizací
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2010 10:36:48
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Eewee napsal:
Ohledne stanic, co delaj bez prcky PP, to by se melo taky resit, asi podat stiznost nebo tak, kdyz uz jsou jednou v organizaci, tak at dodrzuji pravidla, ne?
Pokud ti prckove bez PP byli nahodou, tak prece hned nemusej psat, ze maj rodice s PP a takhle blbe na sebe upozornit...
Pokud by se to melo takto resit, muselo by byt "zvedu" vic nez jen jeden,dva...


Teď jsi mě opravdu pobavila Sad . Ač je to spíše k pláči. Bohužel stížnosti u organizací nemají moc valné výsledky. Co mohu poslední dobou sledovat, tak je to spíše o kamarádíčkování, ti, kteří mají sami máslo na hlavě jsou voleni do vedení apod.
Většinou se to zahraje do autu a nebo pokud se již něco začne řešit, tak dotyčný vystoupí odtam, kde má problémy a přestoupí k jiné organizaci s čistým štítem...když to vidím, čeho všeho jsou někteří "chovatelé" schopni, zvedá se mi žaludek a na chov opravdu nemám sebemenší chuť.


Ja s nasema organizacema zkusenost nemam, jsem pouze clen, ale dovnitr nevidim... Ocividne je to horsi jak nase ceska politika... to mam teda radost no...
Se na to chovatelstvi asi vyprdnu Smile
Ale prijdemi, ze ty pravidla v organizacich nejsou prece tak drsna, aby se nedala dodrzovat... Dit je dost (40% chovatelu) dodrzuje, aspon podle inzeratu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Postihy u organizací
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2010 10:41:28
Odpovědět s citátem

Všechno je to o lidech. Kdo chce, ten to dodržovat bude a kdo nechce, ten si cestičku bez postihu vždycky najde.
Twisted Evil

Je to i o nás - každý máme právo výběru od koho si dané koťátko pořídíme a proč. Zdali od poctivého chovatele, nebo od množitele. Akorát si také musíme dát tu práci a o daném člověku si trošku zjistit, vyměnit si pár emailů, osobní návštěva a pod. Dnes to moc nefrčí - je to moc složité a zdlouhavé.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2010 12:47:39
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
tatiana napsal:
Vy všichni co si tu stěžujete na špatnou prodejnost koťat známých plemen, co mám říkat já s neznámými peterbaldy, kteří se navíc ani nemohou na výstavách dostat do BISky, anžto je FIFe dosud neuznala... Question Taky prodávám jen na mazlíky, do chovu má koťata nejsou.


Myslim, ze urcite prorazite, jste prvni a nekdo musi byt prvni, bohuzel ten prvni prorazi cestu tem dalsim...
Zvirata mate krasna, chce to jen cas Smile


Děkuji Smile , to plemeno si to zaslouží. Je to něco mezi umazleným sphynxem a vznešenou orientálkou, krása se u nich snoubí s přítulností, jsou neskuteční!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2010 22:59:29
Odpovědět s citátem

Eewee - jednoduše řečeno: všude. Na výstavách koťata neprodávám, ani tam vrhy neberu, poněvadž se bojím nákazy. Krom toho mám na nové majitele určité nároky a ty na výstavě nezjistím - může to být momentální záležitost, kotě se líbí, koupí ho, nakoupí mu věci - a pak zjistí, že čurá, kaká=smrdí, chce papat, mňouká, škrábe atd., atd. - a najednou je problém. Když přijedou zájemci ke mně, vydá to za 10 mailů, o všem si popovídáme podle stupně znalostí a zkušeností zájemců, řeším i alergii apod., - a ťuk, ťuk, zatím se mi žádné kotě nevrátilo a myslím, že po ne zcela vydařeném prvním vrhu stran některých majitelů mají všechna dobré domovy a s 99% majitelů jsem stále v kontaktu.
Na chov nedávám ráda, ač zájemci by byli - ale nejsem ochotna poslat kotě někam letecky samotné, nejsem ochotna akceptovat, aby ho za 2 roky vyprovodili z domu a pořídili si nové, nejsem ochotna akceptovat, aby kocour žil trvale zavřený na omezeném prostoru s minimálním kontaktem, takže.... Rolling Eyes Letos mám doma ještě obě holčičky a kluky jsem (naštěstí..) udala, ač jindy tomu bylo naopak. Jak tu zaznělo a jak jsem založila i téma, většina "zájemců" se zeptá na cenu - bez oslovení, bez podpisu atd. Pro mne není podstatné, za kolik kotě prodám, ale trvám na dobrém domově. Proto neuvádím cenu v inzerci, poněvadž se může lišit případ od případu. Na kočkách se svými náklady nevydělám, tak jestli prodělám 1000 nebo dva mě už nevytrhne. Sama mám zájemce na shaded kočičky po mé importované kočičce v zahraničí (otázkou je, zda by vytrvali, i tam je totiž problém podobný, když si píši s ostatními chovateli) - ale zatím mají smůlu, dokud holky neudám, krýt prostě nebudu...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Re: Kde inzerujete ?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 21:05:50
Odpovědět s citátem

Tak se na me krapitek usmalo stesti, objevil se zajemce. Problem je, ze je z Polska.
Nevite nekdo, jak se rika zviratum, ktera nejsou do chovu? Myslim tim v anglictine nebo v polštině.
Rada bych predesla treba nejakemu omylu. Opravdu jsem necekala, ze zrovna me se ozve nekdo z ciziny.
Predem diky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 22:20:16
Odpovědět s citátem

V Angličtině to je, že je tzv. pet quality (na mazlíka) nebo bez oprávnění k chovu (without breeding rights). Doporučuji si ješte zkontrolovat emailovou adresu zájemce googlem, protože takhle jsem už narazila na zahraniční množitele. Určitě rodokmen opatřete přetiskem Bez oprávnění k chovu.
Držím Vám palce a koťátku přeji báječný nový domov Smile!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 22:37:45
Odpovědět s citátem

Laky napsal:
V Angličtině to je, že je tzv. pet quality (na mazlíka) nebo bez oprávnění k chovu (without breeding rights). Doporučuji si ješte zkontrolovat emailovou adresu zájemce googlem, protože takhle jsem už narazila na zahraniční množitele. Určitě rodokmen opatřete přetiskem Bez oprávnění k chovu.
Držím Vám palce a koťátku přeji báječný nový domov Smile!


To jsem udelala jakmile prisel email, pani chova kolie s rodokmeny...
Pesani vypadaji uzasne, takze se o ne urcite dobre stara, ale zaroven mam hruzu, poslat kocku mezi psy :/
No uvidime, teprve cekam na odpoved, jestli pani umi anglicky Smile
Treba z toho nic nebude... Jsem trosku v rozpacich Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 22:43:20
Odpovědět s citátem

To nevím, ale mně Poláci píší skoro vždy v polštině a já jim odpovídám v čj a aj, a zatím jsme se vždy domluvili Smile.
Já myslím, že pesany koťátko zvládne, spíš je dobře, že bude mít kámoše Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ali



Založen: 03.11.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava

Předmět: Psí kámoši
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 11:59:13
Odpovědět s citátem

Psů netřeba se bát - já pořizovala koťata k dospělým kníračkám a srovnali se v pohodě. A to si myslím že knírači jsou zaměřením určitě ostřejší na "domácí škodnou" než kólie. Wink Jestli jsou psi vymazlení, kočka se bude mít určitě taky dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 17:54:37
Odpovědět s citátem

Laky napsal:
To nevím, ale mně Poláci píší skoro vždy v polštině a já jim odpovídám v čj a aj, a zatím jsme se vždy domluvili Smile.
Já myslím, že pesany koťátko zvládne, spíš je dobře, že bude mít kámoše Smile.


S Poláky komunikuji česky a oni mi většinou rozumí a já zase rozumím jim. No a v případě nutnosti používám překladač Googlu. S ním jsem zvládla dát i inzerát na německý web, i registraci.

Pes a kočka není problém, mám doma obojí-a některé z našich koček se soustavně chodí s pesanou mazlíkovat. Postaví se, obejme jí packami hlavu a dává jí čumákovky, škoda, že jsem nikdy neměla při ruce foťák, abych to vyblejskla. A ona je zase nechává strkat čumáčky do její misky, hraje si s nimi, honí se navzájem. Nikdy si neublížili ani v nejmenším. Ani mrňavým koťátkům nic neudělá. Pes není blbec (na rozdíl od některých lidí) a rychle pochopí, že to divné prskadlo není k snědku. Za chvíli jsou kamarádi. Nebála bych se toho.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2010 21:36:16
Odpovědět s citátem

Tak pani uz nenapsala... Hold co se da delat... Sad
Nekdo jste zminil zahranicni stranky... prozradite aspon jednu ? Dekuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (41x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top