Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mrouskání rok po kastraci


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
i.rena



Založen: 13.06.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

Předmět: Mrouskání rok po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2010 13:15:05
Odpovědět s citátem

Zrhuba před rokem byla naše Betynka vykastrovaná /vše proběhlo bez problémů/ a teď se chová,jakoby to popírala - poponáší si po bytě plyšáčky / má je za miminka/ a naříká tím typickým hlubokým táhlým hlasem.
Je mi jasné,že někde nastala chyba a že asi bude nutná reoperace,ale během času jsem změnila veterinářku / za lepší - pochopitelně/ a ted si nejsem jistá,jestli by "své chyby" neměla řešit ještě ta původní.Je to takové to ožehavé téma profesionání cti a důvery,které se mi v ordinaci moc řešit nechce.Co si o tom myslíte???Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Mrouskání rok po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2010 15:19:35
Odpovědět s citátem

I.reno a je to opravdová říje? Myslím tím válení se po zemi, vystrkování zadečku atd? Moje vykastrovaná kočka (už tři roky) má tak třikrát, čtyřikrát do týdne chvilky, kdy popadne nějakou hračku a nese ji po bytě, tak jako když kočičí máma uloví kořist a nese ji koťatům. Taky to komentuje takovým typickým hlubokým táhlým hlasem - pojďte se podívat dětičky, co vám šikovná maminka ulovila. Ovšem dělá to ať máme koťata nebo nemáme (od jiné kočky). Vykastrovaná je poctivě, stoprocentně, byla jí odebraná jak děloha, tak vaječníky. To, co popisujete, nemusí být mrouskání. To se skutečně projevuje jinak, neustálým vyvoláváním kocoura všemi tóninami hlasu, vystrkování zadečku, občasné učůrávání mimo záchod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
i.rena



Založen: 13.06.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Mrouskání rok po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2010 15:42:01
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
I.reno a je to opravdová říje? Myslím tím válení se po zemi, vystrkování zadečku atd? Moje vykastrovaná kočka (už tři roky) má tak třikrát, čtyřikrát do týdne chvilky, kdy popadne nějakou hračku a nese ji po bytě, tak jako když kočičí máma uloví kořist a nese ji koťatům. Taky to komentuje takovým typickým hlubokým táhlým hlasem - pojďte se podívat dětičky, co vám šikovná maminka ulovila. Ovšem dělá to ať máme koťata nebo nemáme (od jiné kočky). Vykastrovaná je poctivě, stoprocentně, byla jí odebraná jak děloha, tak vaječníky. To, co popisujete, nemusí být mrouskání. To se skutečně projevuje jinak, neustálým vyvoláváním kocoura všemi tóninami hlasu, vystrkování zadečku, občasné učůrávání mimo záchod.


Obávám se Aleno,že je,ty ostatní příznaky jsem nezmínila,občas máme i občůraný vchod do bytu a mokrý pelíšek.Nevím,zřejmě nás nemine vyšetření moči plus krev na hladiny hormonů - tím by se to mělo vyjasnit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2010 10:31:11
Odpovědět s citátem

Tohle je docela hodně ošemetná věc a těžko se to kategoricky odsuzuje. I shluk buněk může časem regenerovat a začít produkovat malé množství hormonů. Může se to prostě stát a nemusí jít o špatnou kastraci.
Zkuste nechat pro začátek vyšetřit moč, abyste vyloučila, že je močení mimo toaletku způsobeno nějakou nemocí.
A máte-li nyní veterinářku, ke které máte větší důvěru, svěřila bych kočku do rukou jí.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
i.rena



Založen: 13.06.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2010 11:18:45
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Tohle je docela hodně ošemetná věc a těžko se to kategoricky odsuzuje. I shluk buněk může časem regenerovat a začít produkovat malé množství hormonů. Může se to prostě stát a nemusí jít o špatnou kastraci.
Zkuste nechat pro začátek vyšetřit moč, abyste vyloučila, že je močení mimo toaletku způsobeno nějakou nemocí.
A máte-li nyní veterinářku, ke které máte větší důvěru, svěřila bych kočku do rukou jí.

Milá Raiko,děkuji - přesně tohle jsem potřebovala slyšet /respektive číst/.Nechtěla jsem jen tak vlítnout k bývalé veterinářce a "hodit" na ní tenhle problém jako její chybu,i když mi to jako špatně provedená kastrace připadalo.Zařídím se podle vašich rad,Betynku sleduju,už pár dní je v klidu a nikde žádné loužičky,což samo o sobě téměř vylučuje problémy s močením.Uvidíme,jak dopadneme po vyšetření,ještě jednou děkuju,Irena.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2010 11:35:05
Odpovědět s citátem

Jinak "špatně" provedená kastrace už tu na foru padla, prodiskutujte s vetou (opravdu spíše s tou novou) jen utlumení produkce hormonů pomocí jednorázové antikoncepční inejkce, je možné, že to utlumí zbytky vaječníku úplně (pokud tam nějaký kousek zůstal). Vaječníky jsou malé a stát se prostě může, že tam kousek zbyde a ten dělá paseku.

Samozřejmě, určitě vyšetřit tu moč.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ccaroda



Založen: 06.02.2009
Příspěvky: 20

Předmět: Mrouskání 4 měsíce po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2013 6:58:39
Odpovědět s citátem

Mám stejný problém,začátkem prosince jsem nechala vykastrovat 3 kočičky,které se ke mě dostaly během léta.Dvě jsou OK a ta třetí mi dnes od rána mňouká,válí se po zemi,vystrkuje zadeček....Jsem z toho nešťastná,kočička se kroutí jak žížalka a ty zbylé kolem posedávají a neví,co se děje.Prosím zkušené o radu,bude nutná reoperace?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mrouskání 4 měsíce po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2013 8:43:52
Odpovědět s citátem

Veterina, nechat vyšetřit hladinu hormonů a dál se domluvit s vetem, což bude asi to hlavní. Můžete zkusit antikoncepční injekci, která případný kousek tkáně odstaví možná i trvale, nebo pokud by se to vrátilo, zřejmě znovu operace.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top