Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočka syčí na kocoura po kastraci už přes měsíc


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: kočka syčí na kocoura po kastraci už přes měsíc
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2011 12:18:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Mám problém se svou skoro dvouletou kočičkou ocicat.Před osmi měsíci jsme jí pořídili kamaráda sejšelského kocourka.Byly mu 2 měsíce.Kočička kocourka přijala asi po 14 dnech syčení,dělala mu mámu,nechala ho tahat cecíky,myla ho i když byla vykastrovaná a nikdy koťata neměla.Spinkali spolu v objetí.Kocourek hodně vyrostl,dnes v deseti měsících má 5,5 kg(kočička 3,8kg)má kočku moc rád,stále chce být v její blízkosti a chce se s ní mazlit.Nelinka není moc mazlící typ,tak to vydrží chvíli a jde jinam.Ale se mnou se mazlí a přede.Nesmím jí ale nosit,to nemá ráda.Vydrží to tak minutu.
Teď jde o to,že kocourek byl před měsícem a půl na kastraci(začal značkovat byt)a po příjezdu z veteriny ho kočka nepoznala,začala na něj syčet a útočit .Trvalo to 3 dny a pak jak když jí přepne,už zase spolu spinkali. Po 14 ti dnech jsme ještě museli s kocourkem na kontrolu a po návratu domů nás čekalo to samé, zase 3 dny prskala a kocourek byl z toho vyděšený, stále za ní běhal a chtěl se mazlit. Pak se situace začala lepšit ale náhle po 5ti dnech zase kočka syčí, prská a fackuje ho, někdy i bez příčiny. Kocourek se jí začíná pomalu vyhýbat,chodí okolo ní obloukem.Kočce ale někdy přepne a když si chce hrát, tak ho schválně provokuje a hrajou si spolu třeba hodinu.Ale jakmile se k ní přiblíží,začne syčet a fackovat ho.Někdy i když kocourek spí a nevšímá si jí,tak k němu přijde,čichne mu k čumáčku,sykne,nafackuje mu a uteče.
Byla jsem zvyklá,že mám doma 2 pohodové kočky, nikdy nesyčely (kocourka jsem ještě syčet ani vrčet neslyšela) a najednou tohle.Už jsem z toho zoufalá. Dneska v noci to vypadalo,že už vše bude v pořádku,asi 2 hodiny spali vedle sebe na polštářsku, i se myli ale ráno už zase na něj bezdůvodně syčela.Koupila jsem Bachovy kapky STRACH a dávám oběma 3x denně 4 kapičky 14dní, ale pochybuji že to pomůže. Zkoušela jsem i kozlíkové kapky ale ty působí jen na kocourka,ten válel sudy a byl spokojený.Kočka na něj syčí pořád.Dokonce ho vyhání od misek s jídlem.Nevím co se jí stalo,jestli z kocourka vyprchávají hormony, je pravda, že ještě minulý týden, tedy měsíc po kastraci mu čpěla moč ale teď už ne a ona ho cítí jako jinou NOVOU kočku, nevím…Budu ráda za každou radu a pomoc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2011 14:21:30
Odpovědět s citátem

Bachovky můžou zabrat, ne že ne. Ale chvíli to trvá. Nejlepší je nechat si je namíchat na konkrétní problém-já teď dávám bojavé kočeně bachovky taky asi 10 dní a pomalu se její chování zlepšuje. Než jsem je dostala, tak paní chtěla o ní toho vědět spoustu-povahu, jak se kdy projevuje, co dělá a nedělá, prostě plno informací, a teprve podle toho namíchala kapky. Univerzální jsou asi jen Rescue. Navíc dle mého názoru volba "strach" nebyla ta nejlepší, tady nejde o strach jako takový.

Řešení vidím dvojí: nechat si namíchat kapky na míru - doporučuji www.sluzbyprozvirata.cz tam najdete kontakt, paní je velice ochotná.
Druhá možnost je koupit ještě Feliway do zásuvky-funguje to, mám to osobně ověřené a potvrdil mi to i veterinář.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 7:28:12
Odpovědět s citátem

No,Feliway mám v záloze,jeslti se tohle nezlepší.Není přece možné,aby se jí takhle najednou změnila povaha.Bachovky mají 15 dní a je pravda,že kocourek se jí nejdřív bál (i když je větší a mohutnější)ona k němu vždycky přišla a začala ho fackovat a on jenom přivřel očíčka a držel.Bylo mi ho líto.Teď už se jí nebojí.Ona je na něj ale agresivní,zvlášt,když si čichne k jeho zadečku.Chtěla jsem slyšet spíš názor,proč to dělá a jestli s tím má někdo zkušenosti.Už jsem to konzultovala se zvířecím psychologem a taky mají za to,že kočička je citlivá a kocourek jí teď voní jinak.Prý to bude trvat až dva měsíce.Tak budu doufat,že se to srovná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 10:28:46
Odpovědět s citátem

Samozřejmě že jí voní jinak.

Pokaždé. když jsem dala kocoura kastrovat, tak na něj ostatní kočky syčely a chovaly se, jako kdyby ho vůbec neznaly. Byl jako nová kočka. Ale moje smečka je naštěstí snášenlivá a nového člena přijímá (tedy prozatím) bez větších problémů, takže to u nás trvalo tak jeden den, a byl zase klid. Kastráty mám 4.

Věřím, že se to spraví. Ten Feliway by to mohl urychlit. Bachovky dávejte dál a když ho máte, strčte F. do zásuvky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (27x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top