Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

2 vrhy najednou,poraďte

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 2 vrhy najednou,poraďte
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 0:21:05
Odpovědět s citátem

Zdravím a prosím o radu! Mám tyto dva problémy které nevím jak řešit. Za prve: dvě starší koťátka, jsou to holky, mají právě 7 týdnů a nějak se mi nedaří je naučit chodit na wc.Možná to bude tím, že moc dlouho jsem je neměla uzavřené v ohrádce a tudíž měly volný pohyb po celém bytě a nenaučily se chodit na wc v tom uzavřeném prostoru. Mám sice po bytě asi 3 záchůdky ale denně sbírám hovínka a utírám loužičky. Na wc chodí jen někdy, nebo když je tam dám ale stejně se mi zdá, že to moc nechápou protože se klidně vykakají i vedle toho záchoda.Přemýšlím, že bych je na nějakou dobu zase měla dát do ohrátky aby se to naučily, problém je v tom, že je ohrádka mřížkovaná a velmi rychle se naučily z ní vylést.

Teď druhý problém: Zároveň se mi před týdnem narodily koťátka nová a i přes první problémy, kdy je kočka nechtěla nebo neuměla čistit první dva dny, jsou koťátka zdravá a nic jim nechybí, doufám. Stalo se ale to, že ty dvě starší koťata začala chodit spát ke kočce s prckama a navíc od ní začaly pít mléko.Především mě překvapuje, že je kočka nevyhodí a taky to, že nechodí spát se svoji mámou se kterou si přes den hrají a občas je kojí ale ne moc. Teď ale nevím co s tím, jestli je tam nechat nebo je dát pryč aby neubíraly malým koťátkům mlíčko ?

Předem díky za nějakou radu.
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 10:01:22
Odpovědět s citátem

Nejdřív "problém" číslo dvě. Neřešte to!!! Nechte je být, je to zcela běžné a normální, že dvě kojící kočky, které se znají, nerozlišují moje kotě tvoje kotě, ale které se přicucne, to prostě pije. To u nás bylo taky tak, a tohole jsem tedy fakt neřešila.

To první problém trochu je. Taky se mi stalo, že jsem měla některé kotě méně chápavé a čůralo kam nemělo, ale netrvalo to dlouho a naučilo se to. Ale bylo to vždy jen jedno z vrhu.

Já mám na koťata klec, do které hned po porodu přendám kočku s koťaty i s pelíškem, dno klece pod pelíškem trochu s přesahem vyložím teplou dekou-to kdyby náhodou kotě vypadlo, aby zůstalo v teple. No a hned tam dávám malou kadibudku s NEHRUDKUJÍCÍM stelivem nebo stelivem dřevěným (cat best oko), misku s vodou i jídlem, hračky. Tento prostor, kde jsou tyto věci, mám vyložený nepromokavými podložkami, co se dávají pod miminka (kupuju v Bille za cca 70 Kč balík). Většinou to funguje tak, že kočka tedy řádně krmí a zahřívá, takže není důvod klec zavírat a kočka si může dovnitř i ven dle libosti. Stejně tak k ní a koťatům mohou ostatní kočky. Můj kocour se o rodinu vzorně stará, tak nevidím důvod mu v péči bránit.

Když se koťata vykulí z pelíšku-cca kolem 1 měsíce věku-začnou čůrat nejdřív na tu podložku, kterou snadno vyměním. Do té malé kadibudky ale chodí čůrat i jiné kočky, a tak tam zvědavá koťata začnou lézt taky a napodobují velké kočky. No a když jsou jim cca dva měsíce, chodí už spolehlivě. Pak už začínají lézt do velké kadibudky.

Teď jsem v posledním vrhu měla kotě, které dost dlouho chodilo čůrat vedle, ale nakonec se to samo naučilo. Ale kakáče byly vždy v záchodku, jinde ne.

Co poradit... Ono to závisí také od toho, kolik máte času, jestli chodíte do práce anebo jste doma.

Já pracuju doma, takže já bych je na noc zavřela zpátky do ohrádky, nahoru bych připevnila deku, aby nemohly vylézt, když se to naučily. Snažila bych se je sledovat, dávat na kočkolit, jakmile by se tam vyčůraly nebo vykakaly, strašně bych je chválila a dala jim něco dobrého-třeba mikroždibíček šunky (moje kočky by se po ní umlátily, tgak jim občas 2 plátky rozdělím, je jich 10, tak má každá kousek). No a po akci bych je pustila z ohrádky. Za cca dvě hodiny bych je zkusila posadit na kočkolit znovu.

Kdybych ale chodila do práce, tak nevím, jak bych to řešila-intenzivně bych se jim věnovala o víkendu-viz výše.

Přeju hodně trpělivosti-ony se to holky taky naučí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: 2 vrhy najednou,poraďte
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 11:04:04
Odpovědět s citátem

Myslíte že je dobré to neřešit když jsou kotatka uplně malé co když bude mít kočka málo mléka pro sve mimina předce jenom větší kotata mají daleko větší spotřebu než miminka a co potom budou prospívat když nebudou mít dost mléka já bych teda k uplně malím kotatum starší nepustila
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maki



Založen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 15:07:04
Odpovědět s citátem

To kojení bych taky neřešila, ony kočeny vědí, co činí (většinou). Pro váš klid můžete mrňousky denně nebo obden převážit na kuchyňské váze, pokud přibírají, je to OK. Mé kočenky se taky vzájemně zastupují při plnění mateřských povinností.
S problémem se záchůdky neporadím, zatím jsem se s tím nesetkala. Asi bych jim zmenšila probíhačku, aby mela záchod vždy nadosah.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: 2 vrhy najednou,poraďte
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 19:38:17
Odpovědět s citátem

naďa napsal:

dobrý večer,
ten Váš první problém bych vyřešila opravdu klecí ( ohrádkou) Koťátka jsou 7 týdnů a tudíž ještě velmi malá. Dala bych je do ohrádky a ukázal jim kde mají píseček, posadila bych je do písku a prstem jim podrbala zadeček až se vyčůrají. Nechala bych je tam tak dlouho, dokud opravdu na píseček nezačnou chodit. Musíte si uvědomit, že pokud se nenaučí čistotě, tak se vpodstatě stávají neprodejnými.
Co se týká toho Vašeho druhého problému, tak v žádném případě bych neumožnila vypíjet kočku, která má 4 koťata. Ona ta příroda je sice mocná čarodějka, ale chudák kočka. Uvědomte si že při 4 koťatech začne krmit
koťat 6 a k tomu ještě dvě s velkou spotřebou. No, nevím nevím.
přeji Vám hodně trpělivosti a štěstí
Hanka Blažková
.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: 2 vrhy najednou,poraďte
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 20:31:05
Odpovědět s citátem

tak jsem ráda že semnou někdo souhlasí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: 2 vrhy najednou,poraďte
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 22:17:14
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
tak jsem ráda že semnou někdo souhlasí


Smile))))
dobrou noc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 22:31:57
Odpovědět s citátem

Tak děkuji za názory a asi se také přikláním k tomu, že by starší koťátka neměly pít těm malým. Situace u mě je momentálně taková, že holky mají "domácí vězení" ve své ohrádce a šikovně tam chodí na WC ale myslela jsem, že je tam dám i na noc ale je to peklo. Škrábou se po ohrádce nahoru a řvou. Tak jsem tam dala i mámu Rolling Eyes ....máma tam s nima být nechce a řve, že chce ven. Mámu vypustím ven a koťata i máma na sebe řvou přes ohrádku Rolling Eyes .Paráááda. Navíc v tomto pokoji spí syn a nevím jestli ho nebudou budit v noci. Teď babo raď! Naštěstím nechodím do práce ale připadá mi to jako druhá mateřská Laughing .Už několikrát jsem zkoušela, když sem je přistihla čurat, dát je okamžitě na wc ale zatím jsou vzorné jen v ohrádce....ale tam zas řvou!
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 22:33:38
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Tak děkuji za názory a asi se také přikláním k tomu, že by starší koťátka neměly pít těm malým. Situace u mě je momentálně taková, že holky mají "domácí vězení" ve své ohrádce a šikovně tam chodí na WC ale myslela jsem, že je tam dám i na noc ale je to peklo. Škrábou se po ohrádce nahoru a řvou. Tak jsem tam dala i mámu Rolling Eyes ....máma tam s nima být nechce a řve, že chce ven. Mámu vypustím ven a koťata i máma na sebe řvou přes ohrádku Rolling Eyes .Paráááda. Navíc v tomto pokoji spí syn a nevím jestli ho nebudou budit v noci. Teď babo raď! Naštěstím nechodím do práce ale připadá mi to jako druhá mateřská Laughing .Už několikrát jsem zkoušela, když sem je přistihla čurat, dát je okamžitě na wc ale zatím jsou vzorné jen v ohrádce....ale tam zas řvou!

oni přestanou až zjistí že jim to není nic platné Smile)
dobrou
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 23:36:42
Odpovědět s citátem

Rvalo mi to sice srdce ale holky nakonec usnuly a je klid. Musí tam být přes noc ještě máma na kojení? Nejsou ještě moc malé aby spaly celou noc bez kojení? Crying or Very sad
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 23:53:15
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Rvalo mi to sice srdce ale holky nakonec usnuly a je klid. Musí tam být přes noc ještě máma na kojení? Nejsou ještě moc malé aby spaly celou noc bez kojení? Crying or Very sad
Nemusí. Klidně jim tam dejte granulky pro mimina, vodu, nočním a běžte spát. Klidnou dobrou HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 0:40:09
Odpovědět s citátem

Díky moc a dobrou noc.
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: 2 vrhy najednou,poraďte
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 12:45:57
Odpovědět s citátem

k tomu čurání mají kotata použité stelivo od kočky pokud dostanou čisté a necítí moč tak to memusí ani pochopit na co to vlastně je
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: curani mimo
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 20:53:01
Odpovědět s citátem

K čůrání 7dmi týdeních koťat mimo záchůdek
1. pokud máte lítací dvířka na záchůdcích , tak je vyndejte
2. mně se osvedčil pekáč na pečení, který má nízké okraje - ale ten je tak pro 5ti týdení - ta 7 týdení už by měla zvládat i trošku vyšší záchhůdek.
3. koťata nechte v místnosti, kde není koberec, nebo postel s peřinou - do lina, nebo na dlaždice se jim čůrá špatně - nemohou to zahrabat a poznají že se to nevsákne.
I pokud se nic neosvědčí z předchozích rad, tak se to sami od sebe naučí do třech měsíců - ale ten měsíc je to o nervy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 21:13:14
Odpovědět s citátem

Marti, díky že jste mě trochu uklidnila, že nejsem jediná, která kdy řešila tento problém.( teda to sem jen vydedukovala Wink ). Mají všechno potřebné k ideálnímu vyměšování, nízký záchudek bez dvířek, načuráno od maminky. Když jsou v ohrádce tak jsou vzorné. Když je ale vypustím zase loužička. Nechám je přes den už jen v jedné místnosti, žádné lítačky po baráku Very Happy Budu doufat, že se to do svého odchodu naučí....Díky
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 21:43:33
Odpovědět s citátem

Moji prckove chodili na koteci minimalne, skoro vubec na nem nebyli... Rozhodli se spolupracovat, takze po sobe lezli a diky tomu se dostali do asi 15 cm vysokeho zachoda... Radsi si dali tu praci a chodili do dospelackeho nez aby curali do maleho... Mozna by stalo za to nechat, jak koteci, tak dospelackej v jedne mistnosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 22:50:05
Odpovědět s citátem

V tomhle věku moje koťata už také zkoušela dospělácký záchod-radši než svůj kotěcí-do toho jim zase nejradši chodil velikánský tatínek, který se tam ani řádně nevešel. No a koťata šplhala do vysoké kadibudkybylo to srandovní je pozorovat. Ale do malého chodila ještě taky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 23:18:20
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Marti, díky že jste mě trochu uklidnila, že nejsem jediná, která kdy řešila tento problém.( teda to sem jen vydedukovala Wink ). Mají všechno potřebné k ideálnímu vyměšování, nízký záchudek bez dvířek, načuráno od maminky. Když jsou v ohrádce tak jsou vzorné. Když je ale vypustím zase loužička. Nechám je přes den už jen v jedné místnosti, žádné lítačky po baráku Very Happy Budu doufat, že se to do svého odchodu naučí....Díky


Naďo, pokusím se taky přispět svými zkušenostmi. Já také začínám s ohrádkou, vystlanou savými podložkami. A když koťata ze začátku čůrají na tu podložku, tak ji vezmu, rozstříhám a počůraný kousek dám do záchodku. Ze začátku položím na stelivo, později nasypu stelivo na ten počůraný kousek, aby šli po čichu. Hodně to pomáhá. A když je vypustím z ohrádky, jsou v pokojíku cca 8m2 a tam mají aspoň tři záchodky + jeden dospělácký. Postupně je pouštím do dalších prostor, které vymezuju právě drátěnou ohrádkou (je rozkládací, takže se dá právě takhle využít.) Koťata si postupně zvyknou, přesto se mi ale občas ještě stane, že v rámci honičky někdy zapomenou nebo nestihnou doběhnout. Jen velmi výjimečně se objeví nějaké čuňátko, kterému pochopení trvá dost dlouho - stalo se mi to zatím asi dvakrát (byly to velice hyperaktivní kočičky, co prostě na hledání záchodu neměly čas), ale i to se časem zlepší a než odejdou z domu, jsou z nich vzorňáci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2011 6:05:13
Odpovědět s citátem

Co se týká čistotnosti koťátek tak si myslím že na ni má velký vliv kočičí máma a její přístup. Když jsem měla svou první kočku tak jsem odchovávala koťátka podobně jako Naďa - prvních pár týdnů v pelíšku a potom měla přístup do celého pokoje a když jsem se vrátila z práce pustila jsem je do celého bytu. Maminka měla koťátka od začátku skvěle naučená na záchůdek, až na pár ojedinělých vyjímek se mi nestalo že bych našla loužičku. Když se narodila první koťata od mojí druhé kočky tak měla současně i tahle zkušená máma svoje koťátka a s péčí vydatně pomáhala a tak taky vše proběhlo v pohodě. Takže teprve když měla druhá kočka koťátka podruhé tak pro mě nastal šok. Tahle kočka totiž byla taková moderní matka, koťata sice nakrmila a obstarala to nejnutnější, ale jinak byla její péče trochu problémové. A já jsem poprvé řešila koťata se špinavými zadečky, loužičky a hromádky po pokoji, zkrátka musela jsem začít hledat řešení. Takže teď mám koťátka ze začátku taky v ohrádce a jakmile jsou v ohrádce čistotná tak mají k dispozici celý kočičí pokoj. Manžel mi vyrobil nízká dvířka, která nasadím do dveří, takže matka koťátek i ostatní kočky mohou dovnitř i ven. V pokoji mají vždycky hodně záchůdků - malé i velké. Pokud se na některém místě objeví hromádka nebo loužička hned tam šoupnu další záchůdek. Jak koťata rostou a jsou čistotnější tak záchůdky od těch nejmenších zase odebírám. Nízká dvířka koťátka překonají tak v 9-10 týdnech a to už jsou obvykle čistotná, takže dvířka vysadím a jejich prostor se rozšíří ještě o předsíň a koupelnu, do obýváku je pouštím jen když jsem doma.Ale i tak musím říci že každý vrh je úplně jiný, některá koťata jsou v pohodě, baští vše co jim předložím a záchúdky zvládnou hned. Jiná koťata musím třeba pár dní krmit lahvičkou než pochopí k čemu je krmení v misce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2011 11:08:41
Odpovědět s citátem

Tak už fakt nevím a pomalu podléhám panice!!!! Starší holky už mají 11 týdnů a situace se nojak nezlepšila. Vpokoji mají 3 wc i dospělácký. Pokud jsou zavřené jen v jednom pokoji tak jsou vzorné jen je vypustím ven do kuchyně vrátí se na svá čurací místa na linu a čurají a kakají. Už nevím jak je to odnaučit. Dala bych tam i wc jenže je to hned u vchodových dveří takže by nešly otvírat. Strašně se jim prostě líbí čurat na linoleum a vůbec jim nevadí, že to zahrabat nejde. Ta mladší koťátka které mají 5týdnů jsou mnohem vzornější a překvapivě už velmi brzy začaly chodit na záchod, úplné šikulky. Termín odchodu do nového domova se blíží a já jsem zoufalá, co jim tak poradím až jim budou čurat po celém bytě? Přitom jejich mamina je velmi čistotná a starala se úplně vzorně a nikdy nebyly třeba pokakané. Ta druhá je o malinko vetší špindíra a přesto její koťátka chodí na záchod vzorně. Rolling Eyes Tak nevím, jak to vlastně je.
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2011 12:43:31
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Tak už fakt nevím a pomalu podléhám panice!!!! Starší holky už mají 11 týdnů a situace se nojak nezlepšila. Vpokoji mají 3 wc i dospělácký. Pokud jsou zavřené jen v jednom pokoji tak jsou vzorné jen je vypustím ven do kuchyně vrátí se na svá čurací místa na linu a čurají a kakají. Už nevím jak je to odnaučit. Dala bych tam i wc jenže je to hned u vchodových dveří takže by nešly otvírat. Strašně se jim prostě líbí čurat na linoleum a vůbec jim nevadí, že to zahrabat nejde. Ta mladší koťátka které mají 5týdnů jsou mnohem vzornější a překvapivě už velmi brzy začaly chodit na záchod, úplné šikulky. Termín odchodu do nového domova se blíží a já jsem zoufalá, co jim tak poradím až jim budou čurat po celém bytě? Přitom jejich mamina je velmi čistotná a starala se úplně vzorně a nikdy nebyly třeba pokakané. Ta druhá je o malinko vetší špindíra a přesto její koťátka chodí na záchod vzorně. Rolling Eyes Tak nevím, jak to vlastně je.


Já bych zkusila dát na lino v kuchyni igelit. Já vím, bude to hnus hnusoucí, ale některé kočky ho nemají rády, takže by radši použily záchodek, než aby šly do igelitu, víte co, takový ten malířský. A pokud to alespoň trochu jde, tak do kuchyně záchodek, třeba ne za ty dveře, ale jinam, držím palce Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2011 20:00:44
Odpovědět s citátem

Zdravím, jen jsem všem chtěla napsat jak to dopadlo s chozením koťátek na wc. Já jsem vám totiž před tím zapoměla napsat, že obě holky byly dlouhosrsté a stelivo Cat best eko které jsem používala jim strašně vadilo. To mě ale vůbec nenapadlo až jsem si vzpoměla na našeho dlouhosrstého kocoura, který mi začal chodit kakat do vany. Najednou mi to všechno docvaklo Idea ! Vyměnila jsem stelivo a dala jim obyčejného Mikeše kterého jsem měla ještě zbytek a bylo po problému. Druhé koťátka jsou krátkosrsté takže proto byly vzorné a nic jim nevadilo. Holkám se to lepilo na tu dlouhou srst! Laughing Teď už jsou u nové majitelky a ta mi referovala, že holky jsou strašně čistotné. A mi spadl obrovský kámen ze srdce. Razz . Děkuji všem kteří mě v tom nenechali samotnou, ještě že máme Moudrého kocouře. Laughing
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top