Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

non-FIFe kočky na výstavě

Fórum: Výstavy

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: non-FIFe kočky na výstavě
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 18:39:43
Odpovědět s citátem

upozornění pro všechny non-FIFe vystavovatele - na Generálním shromáždění FIFe v Bukurešti bylo odhlasováno (s platností od 1.6.2011), že non-FIFe kočky nemohou na výstavě FIFe soutěžit ve vyšší třídě než 9-10. Tzn v otevřené (CAC - na šampiona) nebo otevřené pro kastráty. Svou logiku to má - výš nemohou, protože nemohou získat FIFe titul, když nejsou členy... To jen pro upozornění, aby jste nebyli překvapeni, pokud se chystáte někam na výstavu...
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 19:33:39
Odpovědět s citátem

Logické,ale proč neposunovat věc opačným směrem - naopak povolit kočkám třeba WCF, TICA..prostě už dobře fungujícím svazům vystavovat kočky? Vždyť někdy je současná konkurence směšná, rozčlenění na příliš mnoho barev, pokud to není vyloženě skupina BRI a nebo nějaká GR. Mainek, odchází téměř každá kočka s certifikátem.
Já vím, je to o tom, že non-FIFe mají jiné standarty,ale myslím, že se zase tolik neliší, navíc když dovezu kočku z non-FIFe, tak ji stejně můžu vozit na výstavy pod FIFe pokud projdu kontrolkou - tak o co jde?
Jinak díky za info.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 11:20:10
Odpovědět s citátem

no tak toto je teda prima novinka.. at se jde SCHK i s celym FIFe bodnout.. vystavy v lasce nemam a nejezdim na ne, ale takove umyslne hazeni klacku pod nohy je uz opravdu konecna!!!
standarty jednotlivych organizaci se nijak zasadne nelisi a jak sam Eric R. mi pri overovacce BRI c rekl, ze to je postavene na hlavu, ze kocka vypada stejne jak u FIFe, tak u Neocatu, WCF i jinde a je padle na palici oveovat, jestli se skutecne jedna o ono plemeno..
To jen ma SCHK strach z odlivu nespokojenych clenu, tak at si hazi klacky dal..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 13:33:04
Odpovědět s citátem

pomyslela jsem si přesně to samé
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 14:22:37
Odpovědět s citátem

To mě tedy nepotěšílo Sad . Jsem čerstvým členem non-FIfe, plánovala jsem si dál jezdit na výstavy, ale jen tehdy kdy já budu chtít, a hlavně z důvodu prezentace. Podle mě je to pěkná blbost, pokud si zaplatím výstavu, měla by moje kočka být posouzena a případně oceněna dle kritérií FIFe ať už je členem kterékoli organizace. Přece jde o to jak ta kočka vypadá a ne jaké má razítko, ale jak je vidět o kočky tady evidentně jde až na posledním místě.
No tak doufám, že se členové non- FIFe organizací spojí a dohodnou nějakou vlastní společnou výstavu, případně třeba ještě ve spojení s nějakou umísťovací výstavou kočiček z útulků. Problém asi trošku bude v tom, že budeme z různých vzdálených koutů, ale když se chce...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 16:14:03
Odpovědět s citátem

SCHK za to nemůže - nemá s tímto návrhem nic společného. Je to nařízení FIFe. Účelem nebylo vás znechutit, ale informovat Smile Non FIFe výstavy jsou v sousedním Německu, asi i v Rakousku by se našly, a třeba se dočkáme nějaké i u nás. Jednoduše je o tom - pokud chceš užívat výhody (třeba tituly) nějaké organizace, měl by jsi být její člen. Jak říkám - ačkoliv s tím nemusíme všichni souhlasit, svoji logiku to má. Když nejsem člen TICA taky nebudu nikdy mít kočku Double Grand Championa.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaci.sy



Založen: 06.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: ?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 17:29:14
Odpovědět s citátem

No ono to má svoji logiku, když momentálně spousta lidí od FIFe odchází. A já se jim vůbec nedivím!!! Nicméně se obávám, že to bude mít opačný účinek než se očekává.
Dám jeden příklad - není to tak dlouho co se probírala kauza, že kočka měla snad o dva certifikáty více než je potřeba k získání titulu. Snad to dokonce řešila kárná (výstavní) komise. Takže teď když si člen non FIFe pořídí špičkové zvíře a bude ho chtít presentovat na výstavách v ČR, tak může pouze ve tř. 9 a nemůže získat titul CH . Tak se objeví během 3 měsíců na 10-ti výstavách a bude sbírat CAC. Jak se na to budou tvářit členové FIFe, když je několikrát porazí??? Budou si stěžovat, ale ......... Důsledek bude, že open doors zavřou úplně?
Lenko ještě jestli můžu 2 otázky k tomuto tématu:
Já přece můžu být člen více organizací, např. WCF a FIFe, ale odchovávat můžu jen pod jednou, ne? Mě řád FIFe nezakazuje být členem i jiné organizace.
Když mi kočka za mého členství ve FIFe získala titul IC a já odejdu k non-FIFe organizaci, znamená to, že kočku nemůžu vystavit vůbec nebo můžu znovu ve třídě otevřené?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaci.sy



Založen: 06.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 17:41:33
Odpovědět s citátem

Jo a Lenko díky za info. I když si myslím, že s platností od 1.6.2011 by nás o tom mělo informovat SCHK, ale bohužel jako vždy nic.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzana Maršíčková



Založen: 16.02.2009
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 18:45:54
Odpovědět s citátem

Jen bych chtěla podotknout, že o tomto rozhodnutí, které bylo mimochodem přijato výraznou většinou (a šlo o návrh podaný předsednictvem FIFe a zdůvodňoval jej E. Reijers), SCHK přednostně informuje výstavní výbory svých ZO. Své nečleny o tom informovat nemusí.
Vy situaci posuzujete podle místních (českých) zkušeností, kdy BCC nebo BOEC proti ČSCH nijak aktivně nevystupuje, ale vezměte prosím v úvahu, jak se např. zachází s rodokmeny FIFe při registraci do CFA aj., za jakých podmínek se kočky s původním PP FIFe vystavují atd. Takže tady jde spíše o reakci na stávající situaci.
Co se týče shodnosti standardů plemen, u některých (např. BRI) jsou opravdu velmi podobné, ale není to u všech plemen a není to ani u barevného označení. Prostě tam, kde není shodná terminologie, je dobré ji před vystavením ověřit. Asi byste se divili, u kolika PP se neshoduje původně deklarované zbarvení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ilinoiska



Založen: 10.03.2010
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 18:58:34
Odpovědět s citátem

Dobrý podvečer,
jsem v non-fife organizaci. Teď v neděli 12.6. se chystám na výstavu do Polska vystavovat ve třídě 5. Tedy spíše - chystala jsem se na výstavu. Nikdo o tom nic neví, respektive nevěděl. Paní Šimková o tom také nevěděla...ale už to zjistila a je to tak. Takže pro nečleny FIFE výstavy víceméně skončily.
Nechápu, jak je možné, že tak všemožně velebená organizace FIFE neráčila o tom nikoho informovat. Neměli by to snad všichni vědět?
Mě to přijde docela podstatné....
Mohla jsem si ušetřit cestu k vetovi pro potvrzení, že je moje kočenka zdravá, mohla jsem ušetřit peníze za cestovní pojištění a nemusela jsem zbytečně měnit peníze. No...ale jak postupně za svůj krátký chovatelský život zjišťuju, ve FIFE je toho možného víc...

Taky mi to připadá, že to takhle udělali proto, aby přinutili své členy zůstat...nebo aby donutily nás z non-fife přejít k nim...
Ale řekla bych, že střelili dost vedle...u mě to má docela opačný efekt.

Pěkný večer,
Ilona
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ilinoiska



Založen: 10.03.2010
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 19:02:00
Odpovědět s citátem

[quote="Zuzana Maršíčková"]Jen bych chtěla podotknout, že o tomto rozhodnutí, které bylo mimochodem přijato výraznou většinou (a šlo o návrh podaný předsednictvem FIFe a zdůvodňoval jej E. Reijers), SCHK přednostně informuje výstavní výbory svých ZO. Své nečleny o tom informovat nemusí.


Musím reagovat: Paní Šimková z plemenné knihy SCHK o tom nevěděla...dozvěděla se o tom až po mém telefonátu a pak si to ověřila. Takže všichni ze SCHK to asi nevěděli...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majda234



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 9
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 19:46:14
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny přítomné,

co se týká této problematiky - výstavy NON-FIFe členů na výstavách FIFe - tak chci podotknout, že tu bylo řečeno, že jsme měli být informováni svými základními organizacemi. Tak to asi ne, jelikož jsem vznesla dotaz týkající se výstav NON-FIFe členů a nikdo o tom nevěděl, dozvídám se to od lidí, a funguje to zatím tak, že "JEDNA BÁBA POVÍDALA", i když v tuto chvíli to má již jasnější obrysy.
Chci se zeptat, zda si také FIFe uvědomuje, že valná většina zahraničních vystavovatelů je NON-FIFe a že díky nim základní organizace získávaly do kasičky o malinko více peněz než od FIFe členů???
Také by si měli asi naši FIFe zástupci uvědomit, že díky tomuto se budou nejspíš i rušit z velké části výstav, jelikož se nenaplní kapacita sálu??? Už takhle je to pro ZO velmi napjaté. Je relativně málo výstav, kde kočky přesáhnou číslo 200. Z větší části je to pod 200 koček na výstavě. A to jsem jezdila relativně dost často, takže to mohu posoudit.
A pro ty, kteří se chtějí účastnit výstav i mimo FIFe - od 2.6.2011 funguje na našem území nová NON FIFe organizace, která tedy je zatím jen v začátku, ale plánuje pořádat výstavy a ZDE budou vítáni všichni členové NON FIFe organizací, tak i FIFe bez jakéhokoliv rozdílu.
V případě více informací o o tété organizaci na www.cff.tym.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 19:55:13
Odpovědět s citátem

Rozumím tomu dobře, že pokud NON-FIFe kočka/kocour již vlastní FIFe titul např. CH, IC, tak dle těchto info již tuto kočku nesmí majitel na FIFe výstavu vůbec přihlásit?
Rozuměla bych tomu, že NON-FIFe zvíře na výstavě nedostane již CAC, CACIB atd, ale pokud již má uznaný titul od FIFe, tak mu přístup na FIFe výstavu úplně zakázat ???
To se na mě nezlobte, ale nepřipadá vám to ubohé ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: ?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 20:21:29
Odpovědět s citátem

kaci.sy napsal:

Když mi kočka za mého členství ve FIFe získala titul IC a já odejdu k non-FIFe organizaci, znamená to, že kočku nemůžu vystavit vůbec nebo můžu znovu ve třídě otevřené?

K tomuhle tématu si myslím, že bude muset ČSCH pro nás, méně nadané, vydat nějajký prováděcí předpis - protože odhlasovaný návrh říká jasně, že "...všechny FIFe výstavní tituly mohou získat pouze kočky registrované ve FIFe, vlastněné členem FIFe klubu" a (nonfifáci) "...mohou přihlásit své kočky pouze ve třídách 12, 11 a 9 nebo 10, pokud chtějí přihlásit svoji kočku do vyšší třídy, měli by se stát členy FIFe klubu". Na dotaz, zda kočce která byla ve FIFe např Interšampion a pak si ji koupil "non" zůstane její titul platný, byla odpověď že samozřejmě ano. Přiznám se, že v tom okamžiku bych nevěděla, jak ji mám vystavit - teoreticky na granda by mi ji neměli vzít, protože o třídě 5 se nehovoří mezi povolenými. Ale přece nemohu kočku, která má platný FIFe titul intera, vystavovat v otevřené třídě? A pokud ano, tak kolikrát? Teoreticky může dojít k situaci, kdy "non" kočka bude vystavovaná třeba dva roky v otevřené třídě - na dvaceti výstavách ... kdyby tohle udělal FIFe člen (že bude jezdit ve stále stejné třídě a schválně "vyžírat" ostatním tituly) - roznese ho kárná komise na kopytech - kvůli takovým šikulům existuje pravidlo o tom, že nesmíte kočku vystavit víckát ve stejné třídě když získala dostatečný počet certifikátů na titul.
Tady vidíte, že to není jednoduché, některé odpovědi jen vyvolají víc otázek. Myslím si, že výstavní výbory ZO ČSCH dostanou instrukce jak postupovat, vše je zatím velmi čerstvé.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 20:57:09
Odpovědět s citátem

No myslím, že po této nucené absenci nás z non fife organizací budou mít někteří pořadatelé fife výstav asi trochu problém výstavu kočkami obsadit.
Pro některé organizace to možná bude i konec výstav v Čechách.

Výstavy už vůbec nejsou o kočičí kráse, ale o lidské ubohosti. Škoda.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 22:04:34
Odpovědět s citátem

Přesně tak, strašně se sníží počty přihlašovaných koček, třeba už letošní nejnmenovaná výstava byla docela slušně na hraně - a to nás ještě slušně zachraňovali Dánové a Němci s Eurama - ale jako fakt, zakázat defacto non-FIFe vystavovatelům vystavovat kočky (třída 9,10 stejně až tak důležitá není, krom toho kdo ze zahraničí sem pojede na CH, PR?) vůbec nedává smysl.
Je to hodně krok dozadu, třeba je mi líto, že takhle asi nikde neuvidím tatianu s Peterbaldem - a jen proto, že je BOEC, sakra?
No nic, někdy mi vážně FIFe přijde strašně zkostnatělé a absolutně se neposouvá dopředu, k modernímu chovatelství, které propojuje chovatele po celém světe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2011 23:38:09
Odpovědět s citátem

Lenko
kazdopadne Vam dik za info,jinak by nevedel nikdo nic a jak pise pani Marsickova, nonFIFe nemaji povinnost informovat, jeji retoriku uz znam, jen silne kulha, kdyz nevi nikdo nic ani ze ZO. Mohu se zeptat, ktery stat toto na GA prednesl... Alespon vim, ze se nemusim namahat a cenit si jen svych kvalitnich zvirat, aniz k tomu potrebuji tituly fife, jen ted teprve mam tu spravnou radost z toho, ze moje wcf kocka sebrala bis chudakum z fife. Co vic k tomu totiz dodat...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)


Naposledy upravil ZdenkaP dne 13. 6. 2011 23:57:35, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2011 19:57:54
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:

Je to hodně krok dozadu, třeba je mi líto, že takhle asi nikde neuvidím tatianu s Peterbaldem - a jen proto, že je BOEC, sakra?
No nic, někdy mi vážně FIFe přijde strašně zkostnatělé a absolutně se neposouvá dopředu, k modernímu chovatelství, které propojuje chovatele po celém světe.


Aélinnel-uvidíte nás-protože jedna pozitivní zpráva je, že konečně Fife peterbaldy uznala-tak pojedeme vybrat BISky Wink s Bivojem. Určitě se přihlásíme do Prahy do Stromovky. Když jsem s ním byla před časem na jeho první výstavě, tak oba dny posuzovatelé moc litovali, že ho nemůžou nominovat, dokonce jeden den jsem nominaci dostala-i přes moje upozornění, že jde o neuznané plemeno-aby mi ji cca za 10 minut stevardka přišla vzít.

Takže tentokrát pojedeme a uvidíme. Kluk je neskutečný, vlezlý, nebojácný, kontaktní, přímo výstavní typ, rád se předvádí, tak jsem na něj zvědavá.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2011 8:30:43
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:


Aélinnel-uvidíte nás-protože jedna pozitivní zpráva je, že konečně Fife peterbaldy uznala-tak pojedeme vybrat BISky Wink s Bivojem. Určitě se přihlásíme do Prahy do Stromovky. Když jsem s ním byla před časem na jeho první výstavě, tak oba dny posuzovatelé moc litovali, že ho nemůžou nominovat, dokonce jeden den jsem nominaci dostala-i přes moje upozornění, že jde o neuznané plemeno-aby mi ji cca za 10 minut stevardka přišla vzít.

Takže tentokrát pojedeme a uvidíme. Kluk je neskutečný, vlezlý, nebojácný, kontaktní, přímo výstavní typ, rád se předvádí, tak jsem na něj zvědavá.


Tak to je super, přijdu se podívat, peterbald naživo, to bude něco Smile Tak aspoň že uznání skořice, fawn a peterbaldů, ale stejně mi neustále rozdělování kočičích světů na všerůzné organizace vadí.. je dobře, že jich je hodně a každý si může vybrat podle svého vkusu, ale házet si navzájem klacky pod nohy( a to nemyslím jenom ze strany FIFe), to prostě není do budoucna perspektivní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaci.sy



Založen: 06.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2011 7:57:29
Odpovědět s citátem

Dobrý den paní Maršíčková,

pokud jsem Váš příspěvek dobře pochopila, tak jde o nějakou soukromou válku mezi FIFe a CFA? CFA udělalo "něco" ( omlouvám se, vůbec netuším co, neznám CFA chovatele ) a předsednictvo FIFe jako reakci částečně uzavřelo open doors?

Co se týče standatdů, to musí každý vystavovatel vědět, že pokud vystavuje kočku na FIFe výstavě musí odpovídat standardům FIFe. V případě, že tomu tak není, tak daný posuzovatel neudělí známku výborná. A pokud kočka namá správně určenou barvu, tak na to posuzovatel upozorní a kočku neposoudí. Ale to, že má kočka špatně určenou barvu se stává i u koček registrovaných ve FIFe. Toto si myslím, že je naprosto jasné a nevede to k tomuto pravidlu.

Ale opět se vrátím k informovanosti. To, že nejsou informováni chovatelé FIFe se dá pochopit. Nás se vlastně toto pravidlo vůbec netýká. ZO co pořádají výstavy informováni být musí, aby nepřijímali tyto kočky na výstavy. Ale to, že nemáte povinnost informovat nečleny FIFe, kterých se to vlastně jediných týká? Přinejmenším bych to považovala za slušnost. Pokud to vezmu z praktického hlediska, tak k dnešnímu dni je v platném výstavním řádu zveřejněném na oficiálním webu SCHK v části open doors uvedeno, že vystavovatelé non-FIFe můžou své kočky vystavovat ve všech třídách. Dokonce je tam uvedena platnost do 31.12.2013. Takže pokud se dnes bude člen non-FIFe hlásit na výstavu do vyšší třídy, tak je plně v právu. Jeho nezajímá co, kdy, kde bylo schváleno. Ale platný výstavní řád. Samozřejmě mi budete argumentovat, že se výstavní řád ještě nestihl přepracovat. Bohužel u mě by jste neuspěli.

Lenko, prosím, bylo schváleno ještě něco, co by jsme měli vědět?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2011 16:03:55
Odpovědět s citátem

kaci.sy napsal:
bylo schváleno ještě něco, co by jsme měli vědět?


V aktualizaci na webu SCHK je už stručný výpis všeho, co se v Bukešti schválilo (event.neschválilo). Pro majitele skotských klapouchých snad jen to, že FIFe vyškrtla jejich kód ze seznamu neuznaných plemen - tzn neuznává je jako plemeno a není povoleno na nich ani chovat (nejen je vystavovat). Ale myslím si, že všichni chovatelé jsou už dávno v některé "non" organizaci, pokud tedy ještě vůbec chovají. Důvody jsou zdravotní. Jinak před zařazením do chovu se barmy musí povinně testovat na GM2 a norky na GSD IV . Bílé kočky musí mít sluchový test nejen na výstavu ale i pro chov. Na výstavách deformity hlavy nebo čelisti/skusu se staly vadou diskvalifikační.
To je tak v kostce všechno pro "normální" lidi Smile
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (74x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top