Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

NOČNÍ ŠKRÁBÁNÍ NA DVEŘE A MŇOUKÁNÍ KOCOURŮ !!!!!!!


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: NOČNÍ ŠKRÁBÁNÍ NA DVEŘE A MŇOUKÁNÍ KOCOURŮ !!!!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2005 12:06:57
Odpovědět s citátem

Hezký den, opět sem musím vložit problémek. Jelikož jsem na těchto stránkách skoro denně, doufám, že se najde zpřízněná duše či rádce, který mi pomůže či uklidní:
Máme s přítelem dva sedmiměsíční kocourky, brášky, plemene Barma, jelikož mi připadá, že jsou nyní v pubertě, tak dělají věci občas neobvyklé, to že jsou velmi energičtí a živí, to bych pochopila. Mají naši veškerou péči, přes kvalitní papání až po velkou lásku, kterou jim dáváme, ale stále se nám nedaří je odnaučit jednu velkou věc a to jest, když jdeme třeba v 10 večer spát, tak kluci už ví, že se jde spát a už se necpou do ložnice, ale všichni víme, že my v noci spíme a kočky řádí, u nás to není vyjímkou, lae největší problém je v tom, že nastane 3,4,5 hodina ranní a oni chtějí vehementně do ložnice, mňoukají za dveřmi, také nám rozškubavli koberec, museli jsem místo prahu dát kus lina, jinak by se snad podhrabali. Nepomáhá prostě nic, ikdyž vyletím, plácnu přes zade, či stříknou rozprašovačem, oni přestanou na chvíli a pak znovu, jednu Bagin, pak Ballou. Přitom mají misky plné, dáváme jim je plné i přes noc, jelikož jsou velmi žraví, hrozně papají, jsou to ještě koťata, ale otravují. Oprvadu se člověk už bojí usnout s tím, že ho budou tak brzy ráno budit, dřív to bylo třeba v 6,7, ale nyní je to silnější a v dřívějších hodinách. Prostě si nevím rady, jak je to odnaučit. Hodně lidí mi říká, že kastrací se zklidní, ale přitom jsou dva a to by měli být v klidu, ale prostě nejsou a otravují, nikdy na jejich popud jsme jim neotevřeli, aby si nezapmatovali, že si mňouknou a my se asi zblázníme. Máme je rádi, jsou to členové domácnosti, ale co je moc, to je příliš. Možná je charakterem, povahou kočky, ale fakt už nevím. MŮŽE MI NĚKDO POMOCI, MÁ NĚKDO PODOBNOU ZKUŠENNOST??? Budu moc ráda, za jakýkoliv ohlas, info, radu, připomínku. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2005 15:02:12
Odpovědět s citátem

My máme ten stejný problém, ale už jsme ho přestali řešit. - Máme 6ti měsíčního a 4měsíčního kocourka, a ti se taky před spaním hned narvou do ložnice. Když je vyhodíme, tak to nepomáhá, protože máme shrnovací dveře, které se už ti lumpové naučili otevírat, teda spíš je rozrazí. Very Happy Takže jsou tam tak i tak.... Ale nezlobí tam celou noc - většinou jen tak hodinku a pak je to přestane bavit a usnou spolu na posteli u nohou.
Pokud vám nevadí, že by spali v posteli, tak byste možná měla zkusit nechat jednu noc otevřené dveře a když tam budou zlobit, tak si jich nevšímat - přece se musí jednou unavit a usnout, ne?!
Ráno pak ti naši mají mazlící náladu a probudí nás kolem 7 příjemným vrněním do ouška. Very Happy
Tohle je pouze má zkušenost a tak nevím, jestli jsem vám nějak pomohla, ale doufám, že se to spraví.
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2005 15:11:39
Odpovědět s citátem

Andrea. napsal:
My máme ten stejný problém, ale už jsme ho přestali řešit. - Máme 6ti měsíčního a 4měsíčního kocourka, a ti se taky před spaním hned narvou do ložnice. Když je vyhodíme, tak to nepomáhá, protože máme shrnovací dveře, které se už ti lumpové naučili otevírat, teda spíš je rozrazí. Very Happy Takže jsou tam tak i tak.... Ale nezlobí tam celou noc - většinou jen tak hodinku a pak je to přestane bavit a usnou spolu na posteli u nohou.
Pokud vám nevadí, že by spali v posteli, tak byste možná měla zkusit nechat jednu noc otevřené dveře a když tam budou zlobit, tak si jich nevšímat - přece se musí jednou unavit a usnout, ne?!
Ráno pak ti naši mají mazlící náladu a probudí nás kolem 7 příjemným vrněním do ouška. Very Happy
Tohle je pouze má zkušenost a tak nevím, jestli jsem vám nějak pomohla, ale doufám, že se to spraví.


jste hodná, že jste naspala, když byli klucí malí, tak spávali s námi a možná to byla chyba, od té doby se derou a derou k nám, jsou moc fixovaní, jsou to strašní lumpíci, jsou ve věku, že lítají jak pošahaní a i sousedi se kolikrát přišli zeptat, zda nemáme nového psa, protože, když začnou lítat, strašně dupou, jsou velcí a svalnatí a silní a když bývali v ložnici, tak to byl sajgon, ještě, že jim stříháme drápky, protože šplhali po dveřích a závěsech. O víkendu, když si chceme pospat, vpustíme je, ano, jsou u nás zamuchlaní, ale jeden začne druhýho pokoušet a bitky jsou opět na světě. Jsou to nezmarové. Snad se to časem vytříbí. Jak moc velcí jsou to mazlové, tak velcí lumpíci. No, uvidíme. Budu ráda, za každou reakci na můj problémek, hlavně, že nejsem sama. Pá a kočkám zdar. Lusila
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2005 15:39:13
Odpovědět s citátem

Naše zlatíčko je našťastie pomerne disciplinované (cez vikendy rano trošku otravuje, ale dá sa to zniesť), takže žial vôbec neviem, ako ich to odnaučiť. Skúšali ste špunty do uší? To je asi nejjednoduchšie a najspolahlivejšie riešenie. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2005 18:12:38
Odpovědět s citátem

Máme stejnou zkušenost. Máme 2 britky...4 měsíčního kocourka a 3 měsíční kočičku. Tyhle scény máme každé ráno. Jakmile slyší budík a nepřijdeme k nim hned, tak začnou ječet a škrábat na dveře. Když jsme měli 1 kocourka, tak to dělal i večer, ale v posteli nevydržel a zlobil. Teď, když jsou dva, tak budí jen ráno a to i o víkendu či o svátku přesně v době, kdy by nám měl zvonit budík. Doufáme, že i u nás se to zklidní, protože bychom rádi nechávali od pokoje dveře otevřené. V ložnici řádí a pošťuchují se stejně jako ty Vaše kočičky Wink Snad se to věkem zklidní a pak to bude dobré. Držíme palce a přejeme pevné nervy. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: :))))))))))))))
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2005 7:13:27
Odpovědět s citátem

Merlin napsal:
Máme stejnou zkušenost. Máme 2 britky...4 měsíčního kocourka a 3 měsíční kočičku. Tyhle scény máme každé ráno. Jakmile slyší budík a nepřijdeme k nim hned, tak začnou ječet a škrábat na dveře. Když jsme měli 1 kocourka, tak to dělal i večer, ale v posteli nevydržel a zlobil. Teď, když jsou dva, tak budí jen ráno a to i o víkendu či o svátku přesně v době, kdy by nám měl zvonit budík. Doufáme, že i u nás se to zklidní, protože bychom rádi nechávali od pokoje dveře otevřené. V ložnici řádí a pošťuchují se stejně jako ty Vaše kočičky Wink Snad se to věkem zklidní a pak to bude dobré. Držíme palce a přejeme pevné nervy. Laughing


Smile děkuji moc Merlince, třošku mě uklidnila tím, že jsem si opravdu myslela, že máme jen my, takové gaunery. Přesně do puntíku, jak to píšete, tak to máme i my. Jakmile zazvoní budík, už je slyšíme jak mňoukají a škrábou a víkendy? Buď vylezeme snad stokrát a okřiknem a lepnem a pak na chvíli dají pokoj, nebo je vpustíme, chvíli vydržíme ty jejich nálety a pak je klid. No, také vám přeji PEVNÉ NERVY, JELIKOŽ S KOCOURKY - KOťaty to jinak nejde. Uvidíme, díky a přeji HEZKÝ DEN A KLIDNÉ NOCI. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2005 9:15:35
Odpovědět s citátem

Když čtu podobné stesky na chování kočiček, upřímně vás lituju. Asi jsme měli štěstí na hodné micky, i když to nebylo perfektní hned.
Když jsme si přivezli před rokem a půl Suzi a Elzu, zvažovali jsme, jestli jim máme nechat přístup do ložnice nebo ne. První rozhodnutí bylo, že budou přes noc v předsíni, kde mají všechno potřebné, včetně šplhadla. Kočiny se ale dost vehementně dožadovaly vstupu do ložnice, zejména večer a brzy ráno. Tak jsme se po dlouhém váhání s manželem dohodli, že necháme dveře otevřené a uvidíme, co to udělá. Tak prvních pár nocí to bylo děsné, moc jsme toho nenaspali. Kočky po nás hopsaly, honily se nám přes hlavy, zkrátka vyváděly jako divé. Každým dnem ale jejich hry byly méně divoké a honičky trvaly stále kratší dobu. Po zhruba týdnu už to bylo snesitelné a po dalším týdnu si zvykly, že když my zalezem do postele, tak ony také. Každá si našla své místečko (obě v mé posteli) a byly opravdu hodné a spaly celou noc. Jo, zapomněla jsem říct, že my při těch jejich divočárnách v prvních dnech jsme vůbec nereagovali. Leželi jsme klidně a jen jsme se snažili uhýbat, když se nám hnaly přes hlavy.
Nevím, jestli tahle metoda funguje na všechny kočiny, asi ne, ale když k nám před dvěma měsíci přišla Nancy, taky byly první dny trochu méně klidné. Ona navíc miluje lovení palců a jiných vyčnívajících částí těla zpod peřin, takže jsme se museli naučit spát dobře přikrytí a nic nevystrkovat. Ale jediné, co mi teď trochu vadí na chování našich micek v noci je, že si obě usmyslely, že budou spát u mě v nohách a tak mi občas zbyde na spaní jen 2/3 postele, protože nemám to srdce je vzít a dát jinam, když tak sladce spinkají. Suzi mě každé ráno tak půl hodiny před budíkem přijde vzbudit. Napochoduje mi na prsa a čumáčkem mi rejdí po obličeji, a to už vím, že potřebuje pomazlit, podrbat, požuchlit. No, vždyť když zazvoní budík, už není na mazlení čas.
Takže když to shrnu, my jsme se přizpůsobili našim kočičkám, že je necháme spát s námi v posteli a tolerujeme občasné zlobení, a kočičky se přizpůsobily nám, že už nám neskáčou po hlavách a klidně spinkají.
Jen pozor na palce !!! Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2005 10:19:45
Odpovědět s citátem

Dagmar napsal:
Suzi mě každé ráno tak půl hodiny před budíkem přijde vzbudit. Napochoduje mi na prsa a čumáčkem mi rejdí po obličeji, a to už vím, že potřebuje pomazlit, podrbat, požuchlit.
Laughing

To mi robí tiež, zobudím sa, keď mi vylezie na nohy, potom postupuje vyššie a kým otvorím oči, už mi stojí na hrudi a pozerá na mňa, že či teda skutočne mienim ešte spať. Je to veľmi príjemný spôsob prebúdzania. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2005 23:33:38
Odpovědět s citátem

Máme 4měs.brického kocourka.A od počátku byl v noci opravdu hodný.Nejdřív spal u dcery v posteli,ale postupně začal usínat všude.Na sedačce,na poličkách a nebo s námi v ložnici v nohách.V noci o něm vůbec nevím,ale jak zazvoní budík tak přiletí jak střela třeba i z vedlejšího pokoje a když ještě ležím tak na mě stojí a čumáčkem mě pusinkuje.Když to nestihne a už vstávám tak na mě čeka na sedačce.Skáče mi na hrudník,kde se stočí do klubíčka a dožaduje se svého 1/2hod škábání.Jsem ráda že nás nechá v klidu vyspat a přeji všem kterým kočky řádí pevné nervy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2005 7:05:51
Odpovědět s citátem

Cassi napsal:
Máme 4měs.brického kocourka.A od počátku byl v noci opravdu hodný.Nejdřív spal u dcery v posteli,ale postupně začal usínat všude.Na sedačce,na poličkách a nebo s námi v ložnici v nohách.V noci o něm vůbec nevím,ale jak zazvoní budík tak přiletí jak střela třeba i z vedlejšího pokoje a když ještě ležím tak na mě stojí a čumáčkem mě pusinkuje.Když to nestihne a už vstávám tak na mě čeka na sedačce.Skáče mi na hrudník,kde se stočí do klubíčka a dožaduje se svého 1/2hod škábání.Jsem ráda že nás nechá v klidu vyspat a přeji všem kterým kočky řádí pevné nervy.


....hm, TO SE NĚKDO MÁ, JÁ JEN TIŠE ZÁVIDÍM, NĚKDY NA NĚ MÁM ZLOST, ALE jsou velice mazliví a přítulní, jde vidět, že nás milují, opravdicky, budu doufat ve zlepšení, snad po kastraci. Tak pěkný den. Lusila
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2005 7:15:01
Odpovědět s citátem

Lusilka napsal:
budu doufat ve zlepšení, snad po kastraci. Tak pěkný den. Lusila


Já bych v tomhle nespoléhala na kastraci jako na všelék, ale spíš na věk ... myslím, že většina koček se uklidní právě věkem .... přivyknou vašemu dennímu režimu a zklidní se .... nejspíš to chce jen čas a možná svým způsobem i pravidelnost v chození spát .... u nás je třeba přesně vidět, když jdeme spát s přítelem oba, tak kočiny se zklidní, když jde spát jen jeden, kočiny řádí ...
Taky je důležité vytrvat v tom, nenechat se vyprovokovat jejich zlobením k akci ... někdy je to sice k nevydržení, ale když párkrát odoláte, přestane je bavit vás budit (Maxíš nám drbal sedačku, bylo to strašně k nevydržení nevstat a nevyhnat ho, nicméně se to vyplatilo, sice to odnesla sedačka, nicméně už nezkouší nás vytáhnout z postele ve dvě v noci).
Takže to chce spíš trpělivost, pevné nervy s jejich zlobením a dobýváním se do ložnice a doufat, že věkem se kočičáci zklidní ... nemyslím, že zůstanou takoví lumpíci na věky Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: :(
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2005 7:23:33
Odpovědět s citátem

April napsal:
Lusilka napsal:
budu doufat ve zlepšení, snad po kastraci. Tak pěkný den. Lusila


Já bych v tomhle nespoléhala na kastraci jako na všelék, ale spíš na věk ... myslím, že většina koček se uklidní právě věkem .... přivyknou vašemu dennímu režimu a zklidní se .... nejspíš to chce jen čas a možná svým způsobem i pravidelnost v chození spát .... u nás je třeba přesně vidět, když jdeme spát s přítelem oba, tak kočiny se zklidní, když jde spát jen jeden, kočiny řádí ...
Taky je důležité vytrvat v tom, nenechat se vyprovokovat jejich zlobením k akci ... někdy je to sice k nevydržení, ale když párkrát odoláte, přestane je bavit vás budit (Maxíš nám drbal sedačku, bylo to strašně k nevydržení nevstat a nevyhnat ho, nicméně se to vyplatilo, sice to odnesla sedačka, nicméně už nezkouší nás vytáhnout z postele ve dvě v noci).
Takže to chce spíš trpělivost, pevné nervy s jejich zlobením a dobýváním se do ložnice a doufat, že věkem se kočičáci zklidní ... nemyslím, že zůstanou takoví lumpíci na věky Wink

A.



děkuji za radu, máte pravdu, kastrací se jen tak nic nezmění, asi to mám zafixováné od lidí okolo mě, že to tak bylo jak koček tak kocourů, no, máte pravdu, věkem se zklidní. Májí oba 7 měsíců a jsou v totální pubertě, jak jsou Barmy velmi živelné, o tom jsem nepochybovala, ale takto, občas zůstává rozum stát. Občas jeden z nich má tendenci se dostat do ložnice i ve dvě v noci, škrabe, v tu chvíli mi začne bušit srdce a mám už strach, že nezalehnou, že do rána už nebudu spát, dnes to tak bylo, nevylezla jsem, asi 5 minut to Bagin zkoušel, kňoural za dveřmi, škrabal, chtěla jsem vystřelit a dát mu na zadek, ale vydržela jsem to, ale v 6 na novo. když jsem viděla, že mají misky PLNÉ, tak jsem dostala zlost, ani jsem je nepohladila, protože jsem myslela, že naříkají, že už mají po ránu hlad, ale ne. Přítel to snáší líp než já, má pevnější nervy, mě to bolí s tím, že člověk s nimi dělá vše, pro ně a oni nedokážou poslouchat a vrátit to aspoň tak, že budou v NOCI hodní. No, uvidíme, máme před sebou víkend, to bude na stejno v 6 budíček a máme po spánku. Budeme to muset nějak vychytat. Tak díky, Lusila
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: :(
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2005 7:53:35
Odpovědět s citátem

Ono mám pocit, že už to tady i zaznělo ... jestli by částečným řešením nebylo ložnici opravdu otevřít .... pokud chcete mít ložnici zavřenou, naprosto to chápu, taky bych jednou chtěla mít ložnici oddělenou a zavřenou, nicméně jsme v 1+1 takže jsme se museli nějak porvat s jejich buděním a řáděním ... ono to šlo tak nějak přirozeně ... ze začátku, když má člověk ještě dost energie, tak na jejich blbnutí i reaguje .... jenže časem jsme začali být tak unavení, že kočiny zjistily, že to s námi ani nehne. Až tedy na takové občasné vychytávky typu drbání gauče ... to jsem dlouho nemohla zkousnout a vydržet pod peřinou a ani se nehnout mi dalo hodně práce Twisted Evil
Je totiž možné, že kluci prostě touží po vaší společnosti (u nás totiž mazlení a pomňoukávání probíhá ráno, v půl šestý, do práce vstáváme před šestou, takže si nás chtějí užít a vnucují se a chtějí se pomazlit, podrbat) ... i za cenu toho, že se budete zlobit (z čehož, bych si tipla, si stejně nic nedělají Very Happy ). My zavírali občas kočiny do předsíně .... když v noci řádily, Max sice pak měl tendence se podhrabat, ale když jsme otevřeli, tak byli jak míliusové, našli si svoje místečko a šli chrnět.
Opravdu po tom roce a čtvrt, co je máme, se to ustálilo tak, že Rubka spí v pelíšku u matrací a Maxíš v přepravce v předsíni, nebo mně v nohách, příp. na škrabadle.
Nicméně neotvírat a nedávat najevo, že jste vzhůru, je spíš akce na pár týdnů, než pár dnů ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: máme stejný problém
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2006 9:10:51
Odpovědět s citátem

My máme stejný problém. Naše kočička - 2 letá, každou noc mňouká a škrábe na dveře. I když jsme klidný a spíme, je schopná toto dělat klidně hodinu. Kolikrát se nevyspíme a když jí nakonec pustíme do vnitř, je fakt, že si ke mně lehne a usne,ale jen do doby než jí něco zaujme a pak blbne a zase nás budí. Nevím, co s tím.Nic na ní nefunguje. Sad
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2006 13:59:07
Odpovědět s citátem

ja mam tiez ten isty problem.Neviem co uz mam robit.ja nemozem moju macku vychovat.ma 7 mesiacov ale to sa snou uz neda vydrzat .Uz je aj kastrovana stale miauka....a skrabe vsetko a vsetko zhadzuje.S kvetinacou nam vyhraba stale hlinu.Trha nam toaletny papier.a okrem toho cika namiesto do zachodika na kachlicky.A potom ked sa vicika ide do zachodika.Ta macka to robi naschval.Ona robi naprieki.A uz som vsetko mozne vyskusala.nic nepomohla.Vychovavala som ju .ale uz som na to stratila nervy.MOZETE MI PROSIM NIEKTO POMOCT....PROSIIIIM Sad Sad Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Odpovědět 
andalu78
Anonymní





Předmět: kocouri v noci
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 12. 2006 5:32:01
Odpovědět s citátem

Ahoj.mame dost podobny problem s kocourama.Akorat se nedobyvaji do loznice(bydlim v garsonce),ale na balkon,ktery je od minuleho tydne zasitovany,EXTRA PRO NE!Nasi 2 kocouri,Maine coon,8mesicni ,dost zmenili chovani a v noci se s nima moc nevyspim.Jeden vstava jen co si jdu lehnout,jedno jestli v 10,12 nebo 1h v noci.Mnouka,skrabe na okno balkonu,taha za žaluzky (moc fajn zvuk) a odhanet ho muzu jak chci a cim chci.Zacal takhle zlobit pred 2 tydny a nic se nemeni,ikdyz uz jsem parkrat nevydrzela a dostal na zadek.Pak je mi ho zase lito.Druhy kocour je v pohode,vydrzel by celou noc spat jak driv.To vstavali treba v 7,ale nechali me spat a koukali z okna.Ted proste Kenik kazdou hodinu v noci takhle mnouka.nechapu to.A pripadam si jak na matersky! Snad zbyva doufat,ze ho to prejde ??? Pevne nervy.
Andalu
Odpovědět 
Chuckinka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2007 20:42:44
Odpovědět s citátem

jojo... taky jsme si nejdřív mysleli, že budeme spát v posteli a kocour ve svým pelíšku Very Happy
Vzdali jsme se! Dveře do ložnice necháváme otevřené, když jdeme spát tak se tam kocour "nakýbluje", chvíli řádí, pak ho to přestane bavit a odejde do pelíšku. Ráno - dneska už je to celkem v pohodě, chodí mezi 5 a 6 hodinou (dřív třeba v půl čtvrté Rolling Eyes ) k nám do postele, chodí po nás a vrní, šlape mi na krk, na hlavu, je mu to fuk, mě to ale asi baví Smile Je to mazlík!
Horší je to o víkendu, to se nás asi snaží vyhnat, tak řve a řve a řve, dokud alespoň jeden z nás na chvilku nevstane.
Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 10:42:08
Odpovědět s citátem

Tak náš 6ti měsíční kocourek nás v tomhle směru mile překvapil. Jako malého jsem si ho brávala do postele a spal s námi. A někdy jsem se kvůli tomu moc nevyspala, už jsem si začala říkat, že takhle to asi nepůjde. Ovšem najednou z ničehonic jakmile si jdeme lehnout, tak zaleze do pelíšku a spí tam až do rána. Až tak kolem 5 -6 hodiny přijde k nám postele a mazlí se a spí s námi tak do sedmi. Jsou to nádherná rána Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tiplice



Založen: 30.06.2007
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 17:02:19
Odpovědět s citátem

Dokud jsme měli jen jednoho kocourka, toho nejstaršího - Čerta, byl to boj. Večer co večer, jakmile se zhaslo, začalo šmejdění po pokoji. Nejlépe po výškách a tam, kde se dalo něco shodit - časopisy ze stolu a podobně. Takže jsem večer co večer několikrát vstávala a odněkud ho vyháněla či sundávala, takže se mi usínání vždy tak o hoďku posunulo.
Když už se jakž takž přizpůsobil našemu večernímu režimu a chodil spát "normálně", našel si jinou zábavu (pro něj zábavu, pro nás drásání nervů). Ráno co ráno, jakmile se začalo rozednívat, nás budil škrábáním drápky na rámu okna - dobýval se na venkovní kočky. A protože bylo léto a svítalo celkem brzy, umíte si určitě představit, jak to bylo "příjemné" probuzet se každé ráno ve 4 hodiny. Twisted Evil
V obou případech jsme to také zkoušeli řešit zavřením čičáka do předsíně (jinak byly pokoje průchozí a dveře do ložnice otevřené), ale uspěli jsme asi jen 2x. Pak už se opravdu ani to rumplování dveřmi (dost vehementně na ně bušil packama) nedalo vydržet.
A teď? Přestože jsme pár měsíců nato vzali pod křídla další 2 kočiny - kočičí sourozence Leonka a Princeznu, je doma klid. Pravda, když začnou řádit, stojí to zato, ale na spaní si nemůžu stěžovat. Máme "usínací" rituál - Princezna s Leonkem se mi uvelebí na nohách, Čert si většinou najde místečko na polštáři a vrní mi do ucha. Ráno bývám ve všední den první já kdo vstává (cca kolem sedmé) a za kým se posléze přišourají tři páry mžourajících rozespalých kočičích oček.
Takže myslím, že stojí za to nějakou dobu vydržet jejich noční řádění a nechat dveře od ložnice otevřené, protože nakonec se kočiny určitě přizpůsobí chodu domácnosti a najdou si každá svoje místečko, kde budou celou noc chrnět. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Škrábání
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2007 8:25:39
Odpovědět s citátem

Taky jsem si kdysi myslela, že kočku "vychováme", dveře do ložnic budou zavřené a ona si zvykne. Vydala jsem zákaz otvírání dveří a jakékoliv hlasové projevy. Noc co noc se opakovalo totéž - střídavé škrábání na jedny nebo druhé dveře a žalostné mňoukání. Dnes má kočka přístup do ložnice synů, spí si tam na kožešince, je hodná, vybíhá až když mě slyší vstávat.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Re: Škrábání
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2007 14:21:18
Odpovědět s citátem

..........................vidím, že jsem toto téma zavedla já, dva roky zpět. Kluci už mají přes dva roky a od té doby se změnilo spoustu věcí. Jsou na vše dva, uklidnili se, v rámci možností, ale my jsme už prošli totální rekonstrukcí a máme dveře i mezi obývákem a předsíní, takže kluci mají skoro celý byt pro sebe a už neškrábou za dveřmi od ložnice, ale jen mňoukají za dveřmi do předsíně Very Happy ale už je to o něčem jiném. Doufám, že i vy, kteří máte takové problémy je vyřešíte, nebo se vyřeší samy, tím, že kocourci se uklidní. Mějte se krásně, všichni kocouři !!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: noční škrábání
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2007 19:38:43
Odpovědět s citátem

Tak mě napadá pro ty, co díky nočnímu řádnění svých miláčků nemohou spát, protože je budí v noci nelibé zvuky-což to řešit molitanovými ucpávkami do uší? A kocouř si může tlapkovat na dveře a škrábat jak chce, páníčka to budit nebude Laughing - a navíc to může řešit i problém s chrápajícím partnerem.

Pokud by měl někdo zájem o toto jednoduché a laciné řešení, stačí mrknout do našeho e-shopu: http://www.auris-cz.eu/ Laughing Idea
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: noční škrábání
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 22:17:25
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Tak mě napadá pro ty, co díky nočnímu řádnění svých miláčků nemohou spát, protože je budí v noci nelibé zvuky-což to řešit molitanovými ucpávkami do uší? A kocouř si může tlapkovat na dveře a škrábat jak chce, páníčka to budit nebude Laughing - a navíc to může řešit i problém s chrápajícím partnerem.


No tak v našem případě by to nic nevyřešilo. Naše milovaná 8 měsíční rusanda se naučila dveře otvírat, ale dělá přitom tak neskutečný rachot - skáče na dveře vší silou, drápe do nich, až se ji podaří dostatečně zavěsit a otevřít Smile A to jsou takový rány, že nějaké molitanové ucpávky nemají šanci Laughing Ale jak sem si to tu četla, asi budu muset zatnout zuby a nechat Gizellku v noci u nás, jinak to asi moc růžově nevidím Confused Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 22:35:05
Odpovědět s citátem

Já mám Adama prostě v posteli a většinou mě ani nebudí, nebo jen jednou, tak si oba zajdeme na WC, on se napije a pokračujeme ve spaní. Občas se vydá nad ránem do postele manžela, projde se po něm Razz , ale nedělá to až tak často, aby to nějak výrazně vadilo. Prozatím se s ním vyspíme normálně, ale jak říkám, mám ho v posteli. Nechat ho v jiné místnosti, tak bych zřejmě ty ucpávky musela použít-teď jsem byla v noci vypustit i psa a pak jsem na něj čekala, Adam byl mezitím zavřený v kuchyni-tam má své WC a jídlo a vodu, než jsem obstarala psa, dospěl k názoru, že jsem ho vymkla nebo ještě hůř-opustila-a začal strááááááášně řvát Rolling Eyes pak se mi stulil do náruče a hned začal vrnět, no a v posteli mě objal a nepustil, dokud neusnul. Tak ho prostě mám od prvního dne k oboustranné spokojenosti u sebe a je klid.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 12:45:30
Odpovědět s citátem

Tak jsem se rozhodla, že zkusíme nechat příšerku přes noc u nás. První dvě noci to bylo skvělé...celou dobu mi spinkala na peřince, pod peřinkou, na hlavě... Laughing Ráno se přemístila na okno a v poklidu sledovala sýkorky Smile Tak sem se zaradovala...ale bohužel předčasně. Po dvou nocích ji asi otrnulo. Tak do 6h je to pohůdka, ale pak se probere a začne škodit. Drápe křesla, postel, leze na záclony a já bohužel nemám nervy na to, zatnout zuby a neokřiknout ji Rolling Eyes chjo...tak sem ji už dvakrát zas takhle ráno vyhodila za dveře a tak za hoďku byla zpátky - si otevře za velkého rachotu...No snad se to časem nějak urovná Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 13:20:06
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
Tak jsem se rozhodla, že zkusíme nechat příšerku přes noc u nás. První dvě noci to bylo skvělé...celou dobu mi spinkala na peřince, pod peřinkou, na hlavě... Laughing Ráno se přemístila na okno a v poklidu sledovala sýkorky Smile Tak sem se zaradovala...ale bohužel předčasně. Po dvou nocích ji asi otrnulo. Tak do 6h je to pohůdka, ale pak se probere a začne škodit. Drápe křesla, postel, leze na záclony a já bohužel nemám nervy na to, zatnout zuby a neokřiknout ji Rolling Eyes chjo...tak sem ji už dvakrát zas takhle ráno vyhodila za dveře a tak za hoďku byla zpátky - si otevře za velkého rachotu...No snad se to časem nějak urovná Smile


Bertíšek spí se mnou, ale je to zlatíčko a je moc hodný, když náhodou začne zlobit, je vyhozen na chodbu za dveře, které zavřu, naštěstí si je neotvírá. Pokud si vaše kočka dveře otevře, zkuste otočit kliky směrem nahoru, to by jí v otvírání mělo zabránit. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 13:27:56
Odpovědět s citátem

Tak mě by budíček v 6 hodin ani nevadil i když moje kočky spí určitě déle. Do práce stejně vstávám před pátou hodinou a o víkendu se sama budím kolem šesté. Moje kočky ale po ránu nic nedrápou, akorát hrabou na záchodě a hlučně chroupají granulky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 13:28:52
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
Tak jsem se rozhodla, že zkusíme nechat příšerku přes noc u nás. První dvě noci to bylo skvělé...celou dobu mi spinkala na peřince, pod peřinkou, na hlavě... Laughing Ráno se přemístila na okno a v poklidu sledovala sýkorky Smile Tak sem se zaradovala...ale bohužel předčasně. Po dvou nocích ji asi otrnulo. Tak do 6h je to pohůdka, ale pak se probere a začne škodit. Drápe křesla, postel, leze na záclony a já bohužel nemám nervy na to, zatnout zuby a neokřiknout ji Rolling Eyes chjo...tak sem ji už dvakrát zas takhle ráno vyhodila za dveře a tak za hoďku byla zpátky - si otevře za velkého rachotu...No snad se to časem nějak urovná Smile



Smeny, nechci být nějak pesimistická, ale šestá hodina ranní je luxus. Kočka je pořád "jen" zvíře a asi když slyší ptáčky, vidí světlo, tak se prostě vstává. U nás je to podobné, jen vyjímečně spíme třeba do osmi nebo i déle, jen máme tu výhodu, že Kuba zas až takový binec nedělá, pěkně si hraje a celkem si i sám vystačí. Na něj pomáhá ignorovat, ignorovat, ignorovat. Takže když něco, tak nevisím, neslyším, spím!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 13:40:18
Odpovědět s citátem

hanuled napsal:

Smeny, nechci být nějak pesimistická, ale šestá hodina ranní je luxus. Kočka je pořád "jen" zvíře a asi když slyší ptáčky, vidí světlo, tak se prostě vstává. U nás je to podobné, jen vyjímečně spíme třeba do osmi nebo i déle, jen máme tu výhodu, že Kuba zas až takový binec nedělá, pěkně si hraje a celkem si i sám vystačí. Na něj pomáhá ignorovat, ignorovat, ignorovat. Takže když něco, tak nevisím, neslyším, spím!


Já vím, já vím. Když my jsme noční ptáci a protože většinou vstávat nemusíme, tak si rádi přispíme Laughing No snad se to nějak srovná - myslím i s naším spánkovým režimem Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 15:44:45
Odpovědět s citátem

No, tak to znám, taky jsem ráda ponocovala Smile . teď ovšem jakmile Kuba zalehne, tak nejpozději do dvanácti, tak jdeme s přítelem raději spát taky Laughing
Věřte, taky se přizpůsobíte Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (50x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (47x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (38x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (27x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (24x)
7
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (22x)
8
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (22x)
9
Kočičí jména (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top