Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Thajská kočka

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
FreyaNemesis



Založen: 04.12.2011
Příspěvky: 10

Předmět: Thajská kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2011 13:58:17
Odpovědět s citátem

Ahojte, zaujalo mě toto plemeno.
Z toho co jsem četla, tak nejsou moc rozšířené, našla jsem jen 1 CHS v ČR (Thai Mystery). Asi jsem se zamilovala Very Happy

Co si o nich myslíte? Smile
http://www.thai-mystery.cz/fotogalerie/15.jpg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2011 19:56:18
Odpovědět s citátem

To záleží, co Vás na těchto kočičkách zaujalo, a k jakému účelu je vlastně chcete. Osobní zkušenost mám jen se siamkami, orientálkami a balinéskami nového typu, ale ty tradiční myslím mají také super povahu. Rozdíl by měl být jen v tělesném rámci.
Nejlépe je napsat chovateli a zeptat se na vše, pokud vím, tak většina ráda odpoví zcela nezávazně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LuckyL



Založen: 19.01.2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Dunajská Lužná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2011 12:40:21
Odpovědět s citátem

Tiež ma Thajky pred časom okúzlili a aj keď osobné skúsenosti nemám, prešmejdila som vtedy dosť internet. Thajky s PP sú u nás málo preto, lebo plemeno nie je uznané FIFE, pod ktorým funguje väčšina našich klubov. Dosť sa ich chová napr. v Taliansku. Po čase na MK som už ale prepadla aj moderným siamkám, ktoré sa mi zo začiatku zdali príliš "ušaté". Laughing
Takže neviem, čo by som nakoniec zvolila, každopádne zatiaľ tento problém riešiť nemusím, lebo manžel kategoricky odmieta mačky v dome a neviem, či ho niekedy zlomím. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2011 13:20:32
Odpovědět s citátem

Moderním ušatým siamkám a orientálkám jsem propadla taky, mám doma jednoho bílého ušatého krasavce s blankytnými očisky-je to nádhera Smile . No nic, je to mimo mísu.... Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LuckyL



Založen: 19.01.2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Dunajská Lužná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2011 20:46:29
Odpovědět s citátem

A pre tých, čo by si chceli trochu popozerať tieto krásne mačky, odporučím napr. túto taliansku stránku s množstvom linkov na chovateľské stanice Thai mačiek:
http://allevamenti.agraria.org/gatti/thai/tutte-le-regioni.htm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adviser



Založen: 02.01.2012
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeňsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2012 13:30:26
Odpovědět s citátem

Tohle plemeno by mě taky blíže zajímalo. Adoptoval jsem pětiletého kocoura, o kterém jsem si jako laik myslel, že je siamský. Kocour nemá PP. kvůli drobné vadě od narození byl nejpíše vyřazen z chovu.
Známá, která siamky chová mě však vyvedla z omylu. Podle všech znaků půjde nejspíše o původní formu siamské kočky nebo přímo o thajskou kočku.
Obrázky kocoura se nápadně podobají fotkám z webu jediné chovné stanice thajek v Čechách.
Rád bych přiložil fotky (náhledy), ale odeslání příspěvku je vyhodnocováno jako spam. Crying or Very sad
odkaz: http://imageshack.us/photo/my-images/11/cofi1.jpg/
odkaz: http://imageshack.us/photo/my-images/26/cofi2p.jpg/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LuckyL



Založen: 19.01.2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Dunajská Lužná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2012 19:59:19
Odpovědět s citátem

adviser napsal:
Tohle plemeno by mě taky blíže zajímalo. Adoptoval jsem pětiletého kocoura, o kterém jsem si jako laik myslel, že je siamský. Kocour nemá PP. kvůli drobné vadě od narození byl nejpíše vyřazen z chovu.
Známá, která siamky chová mě však vyvedla z omylu. Podle všech znaků půjde nejspíše o původní formu siamské kočky nebo přímo o thajskou kočku.
Obrázky kocoura se nápadně podobají fotkám z webu jediné chovné stanice thajek v Čechách.
Rád bych přiložil fotky (náhledy), ale odeslání příspěvku je vyhodnocováno jako spam. Crying or Very sad
odkaz: http://imageshack.us/photo/my-images/11/cofi1.jpg/
odkaz: http://imageshack.us/photo/my-images/26/cofi2p.jpg/


Áno, podľa môjho skromného laického názoru ide o Thajskú mačku, čiže siamku starého typu, aspoň podľa vonkajších znakov. Ako každé zviera bez PP samozrejme nemusí byť čistokrvné. Ako som už písala, nakoľko FIFE túto rasu neuznalo, chovajú sa v Čechách a na Slovensku zväčša bez PP, čo je podľa mňa škoda. I keď, pokiaľ viem, sú medzi nimi chovatelia, ktorí sa snažia viesť aký-taký "registrovaný" chov s evidovaním pôvodu jednotlivých mačiek, ale veľa je takých, ktorí to nesledujú, čím asi dochádza často k príbuzenskej plemenitbe.
Pred pár rokmi som sa aj zaujímala na Slovensku u jednej poradkyne chovu, či sa vo FIFE ani neuvažuje o uznaní tohto plemena, vtedy mi odpovedala, že o takých snahách zatiaľ nevie. Neviem, či sa odvtedy situácia v niečom zmenila.

Aby som nezabudla - váš kocúr je krásny. Smile Akú má povahu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2012 17:16:41
Odpovědět s citátem

adviser napsal:
Tohle plemeno by mě taky blíže zajímalo. Adoptoval jsem pětiletého kocoura, o kterém jsem si jako laik myslel, že je siamský. /

Váš kocour je krásný, ale thajský není Smile Ono se tady v Čechách pohybuje hodně koček, které mají siamské (odborně akromelanické) odznaky, ale nejsou to thajky. To je jako bychom zjednodušeně řekli, že každá tlustá modrá kočka je britka bez PP. Thajka skutečně vypadá jako "špatná siamka" bráno vzhledem k dnešnímu standardu - byla jsem na speciálce thajek v Německu a můžu říct, že spousta českých koček z doby cca před 5-6 lety (neberu teď v potaz špičkové chovy, ale takové ty "obyčejné") by tam byla zapadla. Prostě v podstatě když si vezmete siamku a vše, co na ní je extrémní upravíte do mnohem "normálnější" polohy, dostanete thajku. Váš kocourek je příliš robustní, příliš chlupatý, málo ušatý, příliš širokou hlavu - zkrátka všechny ty věci, které ho dělají krásným pořádným chlapákem, nejsou pro thajku moc žádoucí. Laik totiž ty rozdíly nevnímá - je to jako když se asiatům zdají všichni evropani stejní - a přitom jsme každý jiný! Ale je krásný - možná šel kolem nějaký ragdol, když se rozhodovalo o tom, jak bude vypadat...
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adviser



Založen: 02.01.2012
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeňsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2012 21:14:05
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
... Prostě v podstatě když si vezmete siamku a vše, co na ní je extrémní upravíte do mnohem "normálnější" polohy, dostanete thajku. Váš kocourek je příliš robustní, příliš chlupatý, málo ušatý, příliš širokou hlavu - zkrátka všechny ty věci, které ho dělají krásným pořádným chlapákem, nejsou pro thajku moc žádoucí ...


Tak tomu co popisujete už vůbec nerozumím. Měl jsem za to, že jsou to právě znaky co odlišujou thajku od siamky. Že thajka je prapůvodní siamka, ze které dalším šlechtěním vznikla siamka. Se všemi pro ni typickými znaky: štíhlé tělo na dlouhých nohách, trojúhelníková hlava s velkýma ušima, protáhlým čenichem a šikmými oči. Opak robustní, dobře osvalené thajky s kulatou hlavou.
Není vyloučené, že může být můj kocour křížený. Jenže nemůžu najít znaky, které by ho přiblížily dalšímu plemenu. Delší srst je zavádějící, má ji jen na břiše. Jinak je krátkosrstý a zrovna moc nelíná.
http://img687.imageshack.us/img687/7919/cofi3e.jpg
(takto se "občerstvuje" z konvičky na kytky ani ne půl metru od misky s čerstvou vodou).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2012 21:32:42
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
Ono se tady v Čechách pohybuje hodně koček, které mají siamské (odborně akromelanické) odznaky, ale nejsou to thajky. To je jako bychom zjednodušeně řekli, že každá tlustá modrá kočka je britka bez PP. Laik totiž ty rozdíly nevnímá - je to jako když se asiatům zdají všichni evropani stejní - a přitom jsme každý jiný!


Lenko, pod tohle se ráda podepisuji! Osobně mě rozčilují inzeráty "Prodám čistokrevná siamská koťata bez PP starého typu". Pořád se operuje s jakýmsi "starým" a "novým" typem a přitom ve skutečnosti je to jen blábol, kterým se omlouvá množení netypových bezpapíráků! Jenže lidi jsou z nějakých záhadných důvodů přesvědčeni, že každá kočka s odznaky je zákonitě siamka (stejně jako že každá modrá kočka je britská)...Smile

Pokud by někdo opravdu stál o chov tradičních siamek - thajek, tak si pořídí čistokrevné zvíře s PP a bude odchovávat koťata s jasným původem. A že thajka není uznána FIFe? Není přece problém zaregistrovat se u NON-FIFe organizace, jako to udělali majitelé CHS Thay Mystery... Jenže takový chov už není o colorpoint "micině" za 2 tisíce a o krytí kocourem z nejbližšího města za pětistovku, že ano...

Standard siamské kočky mluví jasnou řečí a pokud se někomu moderní SIA nelíbí, není problém pořídit si jiné, kompaktnější plemeno v colorpoint zbarvení (thajku, britku, birmu, ragdolla nebo třeba evropanku)!!!

Na ukázku přikládám pár fotek siamek ze 70. let - mají podstatně blíž k dnešnímu typu než k tomu, co je v inzerci vydáváno za "siamskou kočbu starého typu bez PP":
http://www.palantircats.co.uk/rptppics70.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Katik



Založen: 16.07.2013
Příspěvky: 2

Předmět: Thajky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2013 17:12:36
Odpovědět s citátem

Dobrý den, taky jsem se zamilovala do pravých thajských koček a protože u nás prakticky nejsou dostupné, dovezli jsme si před měsícem dvě kočičky z jedné moskevské CHS. V Rusku je toto plemeno hodně oblíbené, takže nebyl problém získat koťátka s PP po výborných rodičích. Povaha je pravděpodobě téměř shodná s dnešními siamkami, jejich společný původ je neoddiskutovatelný. Jsou upovídané, kontaktní, mazlivé a mají nás zcela jednoznačně omotané kolem drápku Very Happy Ale to asi nesouvisí s jejich úžasnou povahou, dá se říct, že tohle prostě všichni domácí mazlíčkové umí. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Katik



Založen: 16.07.2013
Příspěvky: 2

Předmět: Thajky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2013 19:17:54
Odpovědět s citátem

Dobrý den, taky jsem se zamilovala do pravých thajských koček a protože u nás prakticky nejsou dostupné, dovezli jsme si před měsícem dvě kočičky z jedné moskevské CHS. V Rusku je toto plemeno hodně oblíbené, takže nebyl problém získat koťátka s PP po výborných rodičích. Povaha je pravděpodobě téměř shodná s dnešními siamkami, jejich společný původ je neoddiskutovatelný. Jsou upovídané, kontaktní, mazlivé a mají nás zcela jednoznačně omotané kolem drápku Very Happy Ale to asi nesouvisí s jejich úžasnou povahou, dá se říct, že tohle prostě všichni domácí mazlíčkové umí. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: Re: Thajky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2015 17:28:34
Odpovědět s citátem

Katik napsal:
Dobrý den, taky jsem se zamilovala do pravých thajských koček a protože u nás prakticky nejsou dostupné, dovezli jsme si před měsícem dvě kočičky z jedné moskevské CHS. V Rusku je toto plemeno hodně oblíbené, takže nebyl problém získat koťátka s PP po výborných rodičích. Povaha je pravděpodobě téměř shodná s dnešními siamkami, jejich společný původ je neoddiskutovatelný. Jsou upovídané, kontaktní, mazlivé a mají nás zcela jednoznačně omotané kolem drápku :D Ale to asi nesouvisí s jejich úžasnou povahou, dá se říct, že tohle prostě všichni domácí mazlíčkové umí. :lol:



Dobrý den,

máte ještě thajky? Zajímalo by mě, jaký je s nima život..A jestli máte nějaké fotografie?. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top