Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

DEVON REX

Fórum: Plemena

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
myrkur



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 43

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2012 21:28:22
Odpovědět s citátem

Dámy, ve mně to cuká již ted, a to mám Moni 3 týdny a jsem z ní úúúplně vedle Smile
dny jsou veselejší Smile

Moni má novou zábavu, nosí si balíčky papírových kapesníků, přímo si je v tlamičce odnese a tahá kapesníky ven Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
myrkur



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 43

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2012 21:36:46
Odpovědět s citátem

Hezké, na chalupě si mě našla taky jedna kočička, dala jsem jí jméno Rozárka, byla nádherná, velké zelené oči, bílo mourovatá, nádherná. Tatínek po většinu času na chalupě žije, staral se o ní výborně, Rozárku jsme rozmazlovali Smile)
I přes zimu se tatínek staral, zda je v pořádku. Bohužel jednoho dne přijel na chalupu a Rozárka nepřišla.
Dozvěděli jsme se, že ji ve vedlejší vsi našli .....mám ráda všechny kočičky, jen devonek byl můj sen.

Jinak celý život jsem si myslela, že se koček bojím...první zvířátko byla moje psí slečna, a říkala jsem, že bych kočku "nikdy" mít nemohla...
nikdy neříkej nikdy Smile))
zbožnuju tu malé devoní miminko Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2012 0:45:37
Odpovědět s citátem

myrkur napsal:
Děkuju Luci Smile, v okolí nemám žádné milovníky koček, tak jsem ráda za toto forum Smile
Jaké máte kočičky?
U zlaté knihy jsme v procesu čekání ))

hezký den
Z.


Myrkur, tady jste úplně správně...mezi kočičími lidmi. Mnozí z nás - včetně mně - tady našli nejdříve virtuální a později i skutečné přátele a stejně "bláznivé" kočkomily.

Zlatá kniha bývá většinou schvalována o víkendu, určitě se dočkáte...a potom i my, fotek Moninky.

Mám ...no...mně mají ve vlastnictví tři chlupatá štěstíčka. "Obyčejný" mourek Piškot ( obyčejný dávám záměrně do uvozovek, žádná kočka není obyčejná), nazývaný též Profesor, Moučníček atd., dále bengálka Missy, nazývaná Paní ředitelka nebo Tsunamissy ( slovo Tsunami ji vystihuje) a bengálka Lassy (Alasca) , nazývaná Kalassymita ( slovo Kalamita ji vystihuje) nebo též Costozaseukradlatydarebo?? Do naší smečky patří také černý kocourek Bubu, zvaný Hrošík, Bubýk nebo Bubupír...před rokem nám odešel za Duhový most, ale je tu s námi prostě dál...pořád.

K tomu, co píšete o tom, že jste kočku vlastně nechtěla a Moninka si vás svými vlastnostmi, chováním atd, zcela získala....ano, to je zcela typické kouzlo koček, že si dokáží omotat kolem packy své lidi tak, že už si neumíme představit, jak bychom žili bez nich - neomotaní. Upřený neodolatelný pohled výmluvných očí, zavrnění, ladné protáhnutí, nastavení hebkého kožíšku, vlídné či naopak káravé mnouknutí...a jsme ztracení. Myslím, že ztratit se v takové lásce je nádherné.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2012 1:17:04
Odpovědět s citátem

Radava napsal:
Já jsem došla k názoru, že jsou dva typy lidí. Lidi,kteří si vybírají kočky. To jsou ti šťastní, kteří mají mainky, devony, britky atd., nic proti tomu, je to krásné. A pak jsou lidi, které si vybírají kočky. A to jsem myslím já, ani jednu naši kočku jsem si nevybrala já, ale dostaly se ke mně, protože to potřebovaly.. Tobiáše přinesla dcera, protože měl být utracený - prostě kotě navíc. Čendu jsem si vzala od příbuzné, které se narodilo miminko a už na kočku neměla čas ani chuť. A Rozárku zachránila kamarádka a při návštěvě u ní jsme si prostě padly do oka... takže přesto, že bych si strašně ráda vybrala kočku, obávám se, že jestli se má jednou řada našich koček rozmnožit, nebudu to já, kdo bude volit... Ale oba typy lidí jsou šťastné, protože mají kočky...


Radko, krásně jsi to vystihla!!Jen ještě doplním, že jsou i lidé, kteří mají obojí...i chlupatého vlastníka, který si je vybral, i vlastníka, kterého si vybrali oni... V konečném výsledku je to jedno, všichni vlastníci nás ovládají stejně...no, možná ti námi vybraní jsou trochu oprsklejší, protože nikdy nepoznali, co to je mít nedostatek nebo zimu a náš servis považují za naprosto samozřejmý ( a považují ho právem, každý, kdo se rozhodne pro život s kočkou, na sebe bere jako samozřejmost to, že zajištuje jídlo, mlsy, pořádek v kadibudce, mazlení dle libosti, hračky, zábavu, postel....ééé, pelíšek a bohužel někdy i léčbu a léky.No)

Jsou prostě dvounožci, kteří mají jak oba typy získání kočičího vládce. Naše první kočička k nám přišla jako malé, hubené kotě..drobná, černá Bubu I...žila s houfem bezprizorných kotat v hromadách dřeva ve vsi...a nás si vybrala a protože jsme se osvědčili, už si nás i nechala:-) .Piškot a Bubýk jsou jejími potomky. No a pak jsem si vybírala já...tečkatky. A tím byla nadvláda chlupounků v naší rodině definitivně upevněna.

Podobně to tu mají i mnozí další kočkopřátelé...Ivu si vybraly Miš a Maš a pak si Iva vybrala maináčky, Bětka si vybrala britky Barunku a Matěje a pak si ji vybrala Maruschka a Lea, Betty si vybrala britky Bettynku, Wyomku, pak si ji vybral Romeo a znovu si vybralala Betty - tečkatku Jessinku, Tatiana si vybrala ( devonky, sphynxe, peterbaldíky) i byla vybrána ( Čuk a Gek).

A třeba April si vybrala pokaždé - britského Maxíška, a po něm v útulku Rubyšku...vybrala si ji, ale já myslím, že to řídila seshora Velká kočka, takže stejně byla vybrána...a pak podobným řízením osudu byla vybrána pro tečkatku Aurišku...

Vlastně - co kočičí rodina, to zajímavý, jedinečný osud ...

Radko, věřím, že i tvém osudu jednou přijde chvíle, kdy si budeš vybírat...moc ti to přeju.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2012 9:50:04
Odpovědět s citátem

Luci + 4 napsal:

A třeba April si vybrala pokaždé - britského Maxíška, a po něm v útulku Rubyšku...vybrala si ji, ale já myslím, že to řídila seshora Velká kočka, takže stejně byla vybrána...a pak podobným řízením osudu byla vybrána pro tečkatku Aurišku...


Já bych jen upravila tu Rubyšku, já původně do útulku jela pro nějakou černotu, ale Rubyška se tam prostě objevila, Honza jí zmerčil a bylo to jasný Very Happy
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2012 11:21:18
Odpovědět s citátem

Já to taky musím upřesnit-jsem také vlastněna více kůžičkami i kožíšky-většinu jsem si vybrala já, ale devonek Claudius si vybral kdysi mně-někde jsem to tady určitě psala.

Jela jsem si původně pro modrého cornish rexe, ale když jsem u chovatelky otevřela dveře, zadívalo se obrovskýma černýma očima na mě malé černé kotě devon rexe, seskočilo z kočičího stromu, přiběhlo ke mně, vylezlo mi do náruče a už ze mně neslezlo. V tu ránu jsem věděla, že pokud je volný, tak je můj. Sice jsem si prohlédla to kotě, pro které jsem původně jela, to ale o mně nejevilo žádný extra zájem, zatímco tohle černé okaté klubíčko mi trvale vrnělo v náručí. A tak s bušícím srdcem jsem se chovatelky zeptala, jak se jmenuje a zda je volný. Jmenoval se Claudius a volný ještě byl. Tak jsem jí řekla, že bych si vzala jeho, jestli v tom není nějaký problém. Nebyl. Sotva jsme se domluvily - po celou tu dobu jsem měla kotě v náručí, vůbec mě nebylo ochotné opustit ani na moment - někdo volal a já slyšela, jak chovatelka říká, že ho právě prodala a pán pravil, že si pro něj hned pojede, načež já volala do cizího telefonu, že už je můj a že ho v žádném případě nikomu nenechám. A tak jsme odjeli s devonem. Nikdy jsem toho nelitovala, Klaudík je moje láska veliká a já jeho, to prostě zůstalo a bude to tak napořád.

Pak si nás ještě vybrali Čuk s Gekem, když k nám pořád přes plot lezli coby prcatá sotva dvouměsíční koťata zachráněná z lesa sousedem. Líbilo se jim u nás tak, až jsem si je dva nechala, i když jsem v té době už měla kočky 3. No a ty ostatní jsem si vybrala já.

Miluju je bez rozdílu, jsou-li to "obyčejné" (já to dávám Luci taky do úvozovek, žádný není obyčejný, jsou to osobnosti) kočky z lesa jako Čuk a Gek nebo kočky papírové. Každá má jinou povahu, jinak se chová, ani dvě nejsou stejné. Dokážu o nich mluvit hodiny Wink .

Díky kočkám jsem i já získala několik skvělých přátel se stejným postižením Laughing . Děkuju Bohu, že stvořil něco tak pžasného, jako je kočka. A to jsem je původně vůbec, ale vůbec nemusela-dnes to nechápu, jak jsem mohla být tak blbá Rolling Eyes ........
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
myrkur



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 43

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2012 17:23:01
Odpovědět s citátem

Luci, Tatiano,

taky jsem dřív říkala, že kočky nemusím, ale byla jsem hloupá, protože jsem kočky neznala a dávala na to, co říkají ostatní....měla a mám pejska, ale po kočičce jsem toužila stále víc a víc, uvažovala jsem o koupi sphynxíčka, ale když jsem se podívala na google na obrázku devonků....tak to bylo jasný....
začala jsem pátrat po všech chovatelích

líbí se mi všechny kočičky...je mi fuk, jestli má rodokmen, nebo ne...ale u devonka se mi líbila tolik ta očička ..vyjukaný výraz a ta nádherná netopíří ouška Smile k tomu tak heboučká srst....prostě láska na první pohled, kdybych žila v domku a přišlo ke mně kotě...bude to taky láska na první pohled...

Taky jsem šla k chovatelce pro jinou kočičku, ale ta se vůbec neukázala a Moninka se okolo mě a mojí dcery pořád točila a chtěla si hrát...byla zvědavá...a s dcerou si tak krásně hrála, že to bylo jasný Smile))
Je pro nás narozená..hýčkaná .... prostě miminko v naší rodině Smile

ps/ nová hra našeho míma...nošení ponožek v tlamičce ..nejlépe do schovky pod gauč Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2012 19:46:24
Odpovědět s citátem

U mě to bylo podobné. Nikdy jsem vlastně kočku nechtěla. Nijak mě ta zvířata nezajímala. Nemohla jsem pochopit jak někdo může spát s kočkou v posteli, pusinkovat kočku a mít všude doma chlupy. Pak jsem začala uvažovat o tom, že si kotě pořídím, ale nemohla jsem se rozhoupat. Pořád jsem si nedovedla představit tu změnu života a hlavně jak se o kotě dokážu postarat. Manžel nakonec nevydržel moje váhání a prostě kotě vybral a domluvil jeho předání. A tím to začalo. Bettynka si mě naprosto získala a i tím, že byla opravdu malinká, musela jsem být pořád s ní a bylo to krásné. Pochopila jsem jaká jsou kočky úžasná stvoření a úplně jsem jim propadla. Pak jsem si pořídila ještě Wyušku, našel si nás Romeo a jako sladkou tečku mám tečkatku Jessinku. Ten vstah co může mít člověk s kočkou se prostě nedá popsat. Já už si vůbec nedovedu představit, že bych byla bez kočky. Jsou se mnou všude, spí se mnou v posteli, pusinkujeme se. Teď nechápu lidi, kteří nemají kočku a kteří nerozumí tomu, jak můžu s kočkama spát v posteli a pusinkovat je Smile Kočka si získá každého. I když si kočku pořídí někdo, kdo je nijak zvlášť nemiluje, za pár dní bude ztracen v kočičích očích a jejich lásce. Je super si povídat a setkávat se s lidmi stejně "zblázněnými" do koček. O kočkách si nemůžete povídat s člověkem, ketrý kočku nemá, myslel by si o vás, že jste blázen. Ovšem jenom do té doby, než si sám kočku pořídí Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
myrkur



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 43

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2012 20:59:35
Odpovědět s citátem

Proto jsem tady :-)přátelé a rodina kočky nemají... když bych jim hodinu vykládala o svojem kočičím miminku... by si klepali na čelo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2012 22:21:54
Odpovědět s citátem

Very Happy Tak to jsi tu úplně správně, tady to pochopí každý Very Happy
Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2012 23:13:18
Odpovědět s citátem

Dovolím si přidat drobnou úvahu na téma "transformace aneb zákonitý vývoj" , který do svých spisů zařadil i nejmenovaný mourovatý vědec Smile

12. 4. 2009
Nestačím se divit. Holka je fakt voprsklá. Zjistil jsem, že taky píše spisy. Nakouknul jsem, co píše. Jen jsem zíral. Hned jsem to sem opsal. Nazvala svůj spis Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly aneb Každá kočka si nakonec vychová člověka k obrazu svému.

Před pořízením první kočky
1. Bude úplně nejkrásnější a nejroztomilejší.
2. Bude vrnět a mazlit se, kdykoliv si vzpomeneme.
3. V žádném případě nebude smět do ložnice.
4. V žádném případě nebude smět na bílou sedačku v obýváku.
5. Spát bude ve vhodně zvoleném drahém pelíšku.
6. Vychováme ho, takže našich 40 vzrostlých kytek si ani nevšimne.
7. Vychováme ho, takže našich krásných krajkových záclon si ani nevšimne.
8. Bude jíst pouze a výhradně kočičí zdravou stravu.
9. Nikdy nebude smět na kuchyňskou linku.
10. Nikdy si nebude brousit drápky o nohy starožitného stolu po babičce.
11. Vychováme ho, bude úžasně čistotný.
12. Bude jen jeden, žádná další kočka nepřipadá v úvahu.

Pár let po příchodu první kočky
1. Podívat se konečně do encyklopedie, křížením čeho naše šeredka vlastně vznikla.
2. Dokoupit jodisol a náplasti na škrábance a kousance.
3. Nezapomenout vyměnit povlečení, to staré už je dost zachlupacené a poťapkané.
4. Vyprat přehoz z šedoumatlanoorvané sedačky.
5. Poslat nikdy nepoužitý pelech nějakému útulku.
6. Zalít ty dvě kytky, které ještě máme, třeba se vzpamatují.
7. Sundat konečně zbytky záclon.
8.- 9. Uklidit z linky zbytky rozžvýkaných řízků dřív, než se začnou děti ptát, proč máme k obědu jen brambory.
10. Před příjezdem rodičů uklidit rozdrásaný stolek na půdu, tvrdit, že je u restaurátora.
11.-12. Konečně zjistit, která z 6 koček chodí čurat na koberec.

Jo. Tak tohle napsala. Si dovolila dost. Jdu do spisovny. Musím vypracovat plán na nastolení pořádku a srovnání holky. Nazvu ho Poučení z krizového vývoje.

Piškot Pišutka v.t.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
myrkur



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 43

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2012 8:44:31
Odpovědět s citátem

Luci,
to je super Laughing jsem se pobavila Laughing
já mám od svého veterináře super návod, jak podat prášek kočce Laughing až budu mít chvilku, přepíši vám to Smile je to něco podobného.

Moje Mona vzorně papá granulky, ale jakmile se objeví jídlo na stole...nebo pití...už je u toho a načapala jsem jí už, jak okusuje jídlo nebo pije z hrnku...)))

hezký den
Z.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2012 11:02:44
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Kočka si získá každého. I když si kočku pořídí někdo, kdo je nijak zvlášť nemiluje, za pár dní bude ztracen v kočičích očích a jejich lásce. Je super si povídat a setkávat se s lidmi stejně "zblázněnými" do koček. O kočkách si nemůžete povídat s člověkem, ketrý kočku nemá, myslel by si o vás, že jste blázen. Ovšem jenom do té doby, než si sám kočku pořídí Smile


já mám spolubydlící a její vztah ke zvířatům všeho druhu je velice vlažný a kočky opravdu nemusí. Mého Merlinka zná od koťátka a myslím,že dokázal zaseknout svůj drápek do jejího nezvířecího srdíčka...
bála jsem se,že mi řekne,že žádná kočka v bytě...ale naštěstí je moje spolubydlo chytrá a navíc kámoška, takže jí bylo jasné, že bez kočičího tvorečka ani ránu (po 4 letech žití s kocourema a kočkou v jednom bytě nemyslitelné!!)
dokonce sama tvrdí, že ho má ráda, že jak kočky nemusí, tak on je fakt roztomilej Smile
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2012 11:53:27
Odpovědět s citátem

Luci, zase brečím smíchy a můj muž vedle mě taky Laughing Laughing Laughing !

Pro všechny, koho to zajímá-na mém profilu na FB jsou konečně fotky koťat z vrhu E, Dakota i nové fotky Bivoje.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
myrkur



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 43

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2012 14:44:06
Odpovědět s citátem

Tatiano,
prosím jaký máte nick na FB? já Vás nenašla Sad
Moc ráda bych fotky viděla.

Děkuju
Hezký den
Z.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2012 18:16:24
Odpovědět s citátem

Tatiano, už jsem se pokochala...ty jsou nádhernéééééé!!!

Jen, jestli mohu poprosit - ne všichni z Mk jsou na FB, prosím, dej aspon tři fotky i sem na MK do galerie, aby mohli také vidět holčičky Smile .
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
myrkur



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 43

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2012 18:33:41
Odpovědět s citátem

Také jsem už fotky našla Smile
Jsou překrásní ...všichni...Smile)
Peterbaldi jsou opravdu zvláštní !

nádhera
Z.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2012 19:16:05
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Pro všechny, koho to zajímá-na mém profilu na FB jsou konečně fotky koťat z vrhu E, Dakota i nové fotky Bivoje.


Já nejsem na FB a na kotíky bych se podívala moc ráda. Přimlouvám se k Lucčině prosbě, dejte, prosím, fotky i sem na MK, abychom se mohli pokochat Smile Děkuji
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
myrkur



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 43

Předmět: Devonek stále leze na stůl a loudí :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2012 20:12:14
Odpovědět s citátem

To moje devončí miminko pořád skáče na stůl, snažím se jí dávat dolů s jasným "nesmíš"...dělám to správně?

Začíná skákat do výšek Smile Nato jak je mrnavá,je teda hodně mrštná Smile
Včera jsme úspěšně poprvé ostříhali drápky Smile Ale pokaždý, když jí dělám něco co se jí nelíbí, tak se mnou pak nemluví ))
A když přijdu domů, tak mi nadává Cool)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2012 21:01:00
Odpovědět s citátem

No já těžko poradím, naše tři kočky lezou na stůl všechny Very Happy ale když budete důsledná, tak to možná vyjde Very Happy Very Happy Very Happy když si projdete fotky a DF, tak zjistíte, že kočky se sice možná vychovat dají, ale stejně si dělají co chtějí, zvlášť když na ni přímo nekoukáte.... Chová se přesně tak, jako každá správná kočka....
Odpovědět 
myrkur



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 43

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2012 21:13:01
Odpovědět s citátem

taky si říkám, že toho moc nezmůžu, vím, že mají svou hlavu Smile a to se mi na nich líbí. Nevadí mi chůze na stole, na sušičce, lince...ale nechci aby okusovala jídlo a pila ze sklenice nebo z hrnku, snad to půjde aspon trochu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2012 21:18:43
Odpovědět s citátem

Tak jsem dala fotky do galerie, jsou tam mimina i otec s matkou.

A všem díky moc za chvály-vyřídím Dakýšovi Wink ! Jo Šántí samozřejmě též Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2012 21:20:48
Odpovědět s citátem

myrkur napsal:
taky si říkám, že toho moc nezmůžu, vím, že mají svou hlavu Smile a to se mi na nich líbí. Nevadí mi chůze na stole, na sušičce, lince...ale nechci aby okusovala jídlo a pila ze sklenice nebo z hrnku, snad to půjde aspon trochu Smile


Nepůjde-naučí vás uklízet Laughing Laughing Laughing ! Všechno a odevšad!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2012 21:57:27
Odpovědět s citátem

Tatiano, ta série je nádherná, ti malincí kotísci jsou tak rozkošní, takoví křehoučcí.... máte být na co pyšná, gratuluji ještě jednou.

A Myrkur, naším největším výkonem je, že nám nelezou na stůl, když obědváme... i když popravdě občas se snaží a jednou nám Rozárka proběhla svíčkovou... no, stane se, no.... Very Happy Tak ať se výchova daří. Otázka je, kdo bude dřív vychovaný, zda Mona nebo vy... Very Happy Very Happy Very Happy
Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2012 22:03:01
Odpovědět s citátem

Jo a ještě dodatek - na nočním stolku jsem mívala moji sklenici s vodou. Teď je tam pořád sklenice s vodou, ale už pro kočky.... přestože mají v kuchyni fontánku,nejvíc jim chutná voda z té sklenice... no, tak mě naučily dávat vodu do sklenice jim a když mám žízeň já, jdu se napít Very Happy takže asi tak s výchovou koček....
Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: Devonek stále leze na stůl a loudí :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2012 23:01:59
Odpovědět s citátem

myrkur napsal:
To moje devončí miminko pořád skáče na stůl, snažím se jí dávat dolů s jasným "nesmíš"...dělám to správně?

Začíná skákat do výšek Smile Nato jak je mrnavá,je teda hodně mrštná Smile
Včera jsme úspěšně poprvé ostříhali drápky Smile Ale pokaždý, když jí dělám něco co se jí nelíbí, tak se mnou pak nemluví ))
A když přijdu domů, tak mi nadává Cool)



Ha ha skakat urcite neprestane, je to devon, ma to v popise prace Laughing
A to sa cudujem, ze sa este nevozi na chrbte a pleciach. Ja striham chlapcom pazuriky kazdy tyzden a aj tak som doskriabana.

A ak je dlho sama doma, nadavat neprestane. Darmo devon by nemal byt sam.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
myrkur



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 43

Předmět: Re: Devonek stále leze na stůl a loudí :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2012 7:13:07
Odpovědět s citátem

Dámy,
je mi to jasné Laughing Laughing že si Moninka vychová mě k obrazu svému, už zdárně začala, když si myju hlavu, skáče mi na záda Laughing lehne si a je moooc spokojená Smile
S tou svíčkovou a vodou, to je boží Smile)) takhle to zatím vypadá u nás Laughing ale u jídla se snažím jí dávat dolů ze stolu, po cca 8-mi sundání pochopí Laughing chytrá holka to je))))

V noci mi vrní u ucha a žádá si pod peřinu Laughing Laughing no co bych pro blaho devonka neudělala, vzbudí mě a já jí za to hladím Laughing Laughing

Jsou nádherní)))

Tatiano, musím se připojit k dámám, opravdu tak nádherná kotěcí miminka jsem neviděla ještě, mimo těch devončích a sphynx miminek co jsem měla možnost vidět. Peterbaldí mimča jsou úžasná!!

Hezký den
Z.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2012 13:16:21
Odpovědět s citátem

Dámy, mé kočénky se rdí Embarassed - tolik chvály! Ale já dodávám, že si ji zaslouží Laughing .

Jinak myrkur-asi to vyzní blbě, ale já bych vám kotě neprodala-tedy kdybych věděla, že bude doma samo.

Devon není kočka, co může zůstávat doma osamocena. Stejně jako sphynx nebo peterbald. Já svá miminka dávám výhradně lidem, co už doma nějakou kočku mají. Nesnesla bych pomyšlení, že když já si s nimi vlastně co otevřou oči hraju, beru je do ruky, takže už v měsíci vědí, že ruka=buď dobrota do pusinky nebo něco příjemného a jdou ruce v ústrety, prostě bych nesnesla pomyšlení, že to moje miminko je někde samo hodiny a hodiny a jen si teskní a čeká na svého člověka.

Pořiďte té své parťáka, klidně kotě z útulku, jestli nemáte peníze na nějaké "von". I ty "obyčejné" (mám 2 Laughing ) dokáží člověku dát spoustu lásky a radosti a kočky rasovými předsudky doopravdy netrpí, takže jim je šumák, zda si spolu hrají potomci interšampionů s PP nebo obyčejné mindy ze dvorka. Hlavně ji nenechte dlouho samotnou. To, že vám nadává, je to nejmenší. Může začít mít poruchy chování z tesku po kontaktu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Devonek stále leze na stůl a loudí :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2012 13:44:50
Odpovědět s citátem

myrkur napsal:
To moje devončí miminko pořád skáče na stůl, snažím se jí dávat dolů s jasným "nesmíš"...dělám to správně?


Naše Najťuš je "vychovaná" a na stůl nesmí a tak na něj nechodí...případně pokud na něj vleze, tak "slyší" na lusknutí. Vlastně cokoli nesmí, tak na to funguje lusknutí. A hned maže pryč. Moooc dobře ví, že nesmí. A tak je tak STAŠNĚ SLUŠNĚ VYCHOVANÁ, že chodí na stůl alespoň TAJNĚ, abychom to neviděli. Laughing

V podstatě tam nesmí z principu... když je tam jídlo, aby nekradla z talíře. Můj muž vždycky úpí,že si nejdřív vylíže zadek a pak mu jde strkat sosák do talíře Laughing Laughing

A Matulu to nikdo asi nikdy neučil, že tam nesmí...na stůl sám nelezl, dokud ho to milostpaní nenaučila...(celkově mi přijde, že ho schválně učí neplechy a čeká, že bude pokárán)...a tak tam občas vleze,ale pak ho nemůžu dostat pryč, protože žádné luskání,tleskání, okřikování pro něj nic není a dokonce ani když hu chci sundat, tak je jak přilepený Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
myrkur



Založen: 06.02.2012
Příspěvky: 43

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2012 14:54:39
Odpovědět s citátem

Tatiano,

já jsem pí.chovatelce říkala, že Moninka je zatím jediný přírůstek, ptala jsem mě jak bývám doma, řekla jsem jí že pracuju od 8 do 12, občas 2x do 16h, tak chodím domů brzy a víkendy trávíme většinu času doma, a uvažuji o tom, že pokud budeme v létě jezdit s dětma na výlety, nechám Moninku očkovat aby mohla s námi.

Věnuju se jí ráno v noci a odpoledne a večer, já myslím, že většinu času tady doma spinká, protože když přijdu, tak se protahuje a nadává mi, tak jde hned do náruče a mazlim jí Smile

O druhé kočičce uvažuji, jen bohužel má polovička i přesto, jak si Moninku oblíbila o tom nechce slyšet.

Snažím se Monince věnovat, rozhodně tu není celý den sama! To bych neudělala. Je to veselé hravé devončí mimčo Smile

Z.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (56x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top