Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Polycystické onemocnění ledvin PKD


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
vixen-1



Založen: 27.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: Polycystické onemocnění ledvin PKD
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2012 10:06:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den, máme doma 9 ti letého červeného britského kocoura, a dnes ráno jsmi přijeli z veteriny se smutnou zprávou. Kocourek nám umírá. Doktorka nám řekla, že na tuto nemoc léčba neexistuje a že bohužel máme čekat až začne mít bolesti a přivést ho na utracení. Proto jsem se chtěla zeptat, zda někdo z Vás tu nemá nějaké zkušenosti s průběhem této nemoci a jestli opravdu není alespoň nějaká ta malá záchrana nebo alespoň podpora aby tu s námi byl co nejdéle. Děkuji moc s pozdravem J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Polycystické onemocnění ledvin PKD
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2012 11:47:49
Odpovědět s citátem

Zkušenost nemám, nicméně v případě PKD se to má tak, že selhává funkčnost ledvin, takže by bylo dobré u veterináře zjistit, zda by se selhání nedalo oddálit některými léky a vhodnou dietou. Mezi léky patří např. Fortekor a pak ledvinové diety (výrobci jsou různí a je třeba najít takovou, která bude chutnat). U selhávání ledvin se doporučují (dle místního fora) také nějaká homeopatika, snad napíše někdo, kdo má s nimi přímo zkušenost.

PKD samo o sobě léčitelné není. Ale určitě je vhodné zkusit alespoň něco na udržení a nečekat na konec. Pokud veterinář nenavrhl dietu nebo přípravky na podporu funkce ledvin, asi bych doporučila zkusit kontaktovat jiného.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: Polycystické onemocnění ledvin PKD
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2012 12:21:29
Odpovědět s citátem

PKD je bohužel neléčitelná dědičná nemoc. Kotě se s tímto postižením už narodí. Jeho ledviny obsahují drobné cysty, které v raném věku nezpůsobují žádné problémy a kočka působí jako zdravá. Cysty se však postupně nalévají tekutinou a nahrazují funkční tkáň. K fatálními ledvinovému selhání dochází, když cysty zlikvidují 75% zdravých ledvinových buněk.

Diagnóza PKD však neznamená rychlý konec. Mnoho koček se přesto dožije požehnaného věku, byl dokonce zaznamenán případ 16leté kočky s PKD. Všechno závisí primárně od toho, jak rychle se budou cysty růst.

Ačkoliv lék pro Vašeho kocoura neexistuje, pro zpomalení průběhu nemoci něco udělat můžete. Nejdůležitější je předcházet stresu a dbát na dostatečný přísun tekutin. Můžete podávat také nějaké prostředky na podporu imunity. Jako krmivo je vhodné podávat ledvinovou dietu (pro časné nebo akutní ledvinové selhání podle stádia PKD)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2012 21:37:46
Odpovědět s citátem

Neházejte flintu do žita! Pokud jste se jinou informaci od veta nedozvěděli, jen že umírá, změňte veterináře. Nepíšete, v jakém stavu kocour je, jestli mu ledviny už akutně selhávají a má problémy.

Vet měl okamžitě dát Fortekor a doporučit ledvinovou dietu určenou na selhávání ledvin. Podívejte se sem: http://www.svetkrmiv.cz/ledviny-a-mocove-cesty/. Ten lék nevyléčí, ale pomůže žít dál-pokud není pozdě. Léky + dieta a kocour (pokud není pozdě) tady ještě může s vámi nějakou dobu být, aniž by měl život mizerný.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vixen-1



Založen: 27.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 6:09:22
Odpovědět s citátem

Děkuji Vám všem moc příspěvky, dnes jdeme na kontrolu, tak se na to vet zeptám. Jelikož vet udělal jen rentgen, ani nám krev neodebral, tak bohužel nevím v jakém stadiu nemoc je. Dal mu injekci antibiotik a injekci na bolest nic víc, Dnes jdeme na kontrolu, tak necháme odebrat krev, bohužel moč se nám nepodařilo nikde zachytit, jelikož máme dva kocoury a nějak mi to nejde podchytit který se vyčůral. Díky s pozdravem Janča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 8:03:48
Odpovědět s citátem

Dr. Hrib bral mému kocourovi moč injekčně přes břišní stěnu-tak je to nejčistější bakteriologicky. Moč lze vzít i vycévkováním. Nevěřím tomu, že kdyby vet moč chtěl, že si neporadí.

Jinak já to dělám tak, že kočku, kde potřebuju moč, zavřu tak na 6-10 hodin před odjezdem na veterinu do přenosky, která má zvýšenou podlážku, pro případ, že by se kočka počůrala, že v tom neleží. Zatím se mi nestalo, že by se počůrala. Před odjezdem na veterinu kočku vyndám, mám připravenou velkou lžíci a nádobku na moč, kočku dám do kadibudky, dám pod ni lžíci a zatím se mi nestalo, aby hned nezačala čůrat. A mám moč.

Víte co, to se mi pranic nelíbí, že jen na základě jednoho rentgenu vám řeknou, že kočka umírá. To je trochu drsné. Bez dalších vyšetření.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vixen-1



Založen: 27.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 8:48:16
Odpovědět s citátem

Takže jsme přijeli z veteriny: kocour má ty ledviny tak abnormálně zvětšené, že tohle prý vet. ještě neviděla, jsou prý až 300x větší než normálně, dostali jsme zase injekci antibiotik, pak kortikoidy které mu máme dávat každý den po tabletce 10 dní, máme se snažit odchytit moč. na otázku ledvinové diety a Fortekoru nám bylo sděleno že tato léčba se používá jen při chronickém selhání ledvin, ne při PKD, kde je to vrozené. Každopádně nám nějaké granulky na vyzkoušení dala. Máme se ozvat za 5 dní jak to vypadá. Prý to bude mít rychlý spád. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 8:50:31
Odpovědět s citátem

Souhlasím s tatianou, diagnostika takhle vážného onemocnění, které je závažné, ale pokud ledviny stále fungují (což se zjistí z krve), jde stále ještě něco dělat. Bez zjištění, jak na tom ledviny jsou, je postup Vašeho veta opravdu jen čekání na konec.

Nicméně důležité taky je, proč jste vlastně s kocourkem na veterinu jeli - měl nějaké příznaky, problémy, jak se to projevovalo? U ledviny se poměrně často jedná o bezdůvodné zvracení, zápach z tlamičky, celkové zhoršení kondice, srsti, únava, apatie ... a pokud tu byly tyhle projevy, je zase třeba nasadit rychle léčbu, ledviny se mohou ještě zberchat.

Jestli to jen trochu jde, zavolejte na jinou veterinu a zkuste si domluvit návštěvu jinde, řekněte jim o diagnoze a zjišťujte, co jsou ochotní udělat - krev, léky, dieta.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 8:55:36
Odpovědět s citátem

vixen-1 napsal:
na otázku ledvinové diety a Fortekoru nám bylo sděleno že tato léčba se používá jen při chronickém selhání ledvin, ne při PKD, kde je to vrozené. Každopádně nám nějaké granulky na vyzkoušení dala. Máme se ozvat za 5 dní jak to vypadá. Prý to bude mít rychlý spád. Sad


Ach jo, no ono právě to PKD způsobuje selhání ledvin a bez podpory funkce ledvin je jasné, že to rychlý spád mít bude.

Bylo by dobré prostě udělat biochemii krve - vet z ní vyčte hodnoty a dle toho se dá usuzovat, jak moc jsou ledviny špatné a nasadí příslušnou léčbu, či Vám řekne, že šance je malá. Ale dávat nulovou šanci jen pohledem na zvětšené ledviny bez snahy jakkoliv ledvinám ulevit a pomoct ... antibiotika jsou taky na zánět, ne na PKD.

Změňte veta a to sakra rychle. To je asi jedná rada.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 12:07:38
Odpovědět s citátem

[quote="April"]
vixen-1 napsal:
na otázku ledvinové diety a Fortekoru nám bylo sděleno že tato léčba se používá jen při chronickém selhání ledvin, ne při PKD, kde je to vrozené. Každopádně nám nějaké granulky na vyzkoušení dala. Máme se ozvat za 5 dní jak to vypadá. Prý to bude mít rychlý spád. Sad


K tomuhle vetovi už bych ani nevkročila. Dělá to na mne dojem, že má ze školy naučené nějaké postupy a proč by se vzdělával dál... a o snaze ani nemluvím. Abych mu za takové služby ještě platila, tak to ani náhodou!!
Nedávno jsem navštívila veterinu s kocourem a krev jsem ještě hned v pátek večer vezla do nemocnice na rozbor, který byl hotový do 2 hodin!!
Nečekala bych na nic a doktora změnila...
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vixen-1



Založen: 27.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 12:18:41
Odpovědět s citátem

Bohužel je to Liberecká státní veterina, zkusím najít jeslti tu v Liberci máme nějakého specialtistu na kočiny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 13:54:51
Odpovědět s citátem

http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q=liberec+veterin%C3%A1rn%C3%AD+klinika&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 14:55:15
Odpovědět s citátem

April napsal:
Souhlasím s tatianou, diagnostika takhle vážného onemocnění, které je závažné, ale pokud ledviny stále fungují (což se zjistí z krve), jde stále ještě něco dělat. Bez zjištění, jak na tom ledviny jsou, je postup Vašeho veta opravdu jen čekání na konec.

Jestli to jen trochu jde, zavolejte na jinou veterinu a zkuste si domluvit návštěvu jinde, řekněte jim o diagnoze a zjišťujte, co jsou ochotní udělat - krev, léky, dieta.


Tentokrát veterináři trochu křivdíte - s tímhle onemocněním bohužel opravdu nic dělat nejde! Zní to sice ošklivě, ale nezbývá, než čekat na konec... PKD se relativně snadno diagnostikuje pouhým pohledem ze sona (nevím, jak je to s RTG, když jde o měkkou tkáň).

Žádná skutečná léčba PKD nnexistuje - použít lze maximálně podpůrnou terapii*, aby se ledvinám trochu ulehčilo:
- podávání dostatečného množství tekutin jako prevence dehydratace
- perskripční dieta s nižším procentem bílkovin a nižším obsahem fosforu
- podávání látek vážoucích fosfor
- podávání léků na snížení krevního tlaku v případě hypertenze
- antacida a medikamenty proti zvracení v případě nevolnosti
- podávání hormonu erythropoeitinu na podporu produkce červených krvinek
- podávání doplňků stravy na podporu imunity
*Zdroj: Management of Feline PKD, Arnold Plotnick MS, DVM, ACVIM, ABVP
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 15:16:14
Odpovědět s citátem

Balisek napsal:

Tentokrát veterináři trochu křivdíte - s tímhle onemocněním bohužel opravdu nic dělat nejde!


Já vím, že PKD je onemocnění bez možnosti léčby a i to také zmiňuji hned v prvním příspěvku. Celou dobu píšu o podpůrné terapii ledvin, pokusit se ledviny stabilizovat, pokud ještě fungují, a ne o léčbě!

Jde mi jen a pouze o to, že vetka nezjistila stav ledvin i dle hodnot v krvi. A dle situace případně alespoň doporučit podpůrnou léčbu, nebo tedy říct, že opravdu nejde dělat nic. A v tomhle jí rozhodně nekřivdím!

A přiznám se, že přijít k vetovi a ten mi říct - Umírá vám kočka na to a to a přineste jí, až jí budete chtít uspat a nashledanou, tak bych se otočila na patě a šla jinam. Vet by měl poskytnout víc informací, i v případě smrtelného onemocnění.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 19:07:53
Odpovědět s citátem

Přesně tak, April. Nechápu, že neudělali rozbor krve. To nejvíc ukáže, jak je to špatné. Já na to čekám v ordinaci cca 20 minut.

U mojí Šántí to vypadalo zcela beznadějně, nešlo tedy o ledviny, ale markery v krvi měla takové, že ukazovaly na A) rakovinu, B) leukózu, C) těžký zánět pobřišnice. Jako správné se zdálo podle všeho A). Nakonec se ukázalo, že C je správně.

Můj vet ale neházel flintu do žita, jen mě připravil na všechny možnosti s tím, že budeme bojovat. No a nakonec to spravila ATB léčba a kočka je zdravá jako řípa. A měla to od zánětu zubů.

Jiný veterinář by mi zřejmě poradil rovnou ji uspat...

PKD je něco jiného, tam léčba není. Ale určitě není od věci biochemií zjistit funkčnost ledvin a snažit se trochu jim pomoct. Léky i vhodnou stravou. Někdy se i zázraky dějí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 21:11:29
Odpovědět s citátem

Balisek napsal:
April napsal:
Souhlasím s tatianou, diagnostika takhle vážného onemocnění, které je závažné, ale pokud ledviny stále fungují (což se zjistí z krve), jde stále ještě něco dělat. Bez zjištění, jak na tom ledviny jsou, je postup Vašeho veta opravdu jen čekání na konec.

Jestli to jen trochu jde, zavolejte na jinou veterinu a zkuste si domluvit návštěvu jinde, řekněte jim o diagnoze a zjišťujte, co jsou ochotní udělat - krev, léky, dieta.


Tentokrát veterináři trochu křivdíte - s tímhle onemocněním bohužel opravdu nic dělat nejde! Zní to sice ošklivě, ale nezbývá, než čekat na konec... PKD se relativně snadno diagnostikuje pouhým pohledem ze sona (nevím, jak je to s RTG, když jde o měkkou tkáň).

Žádná skutečná léčba PKD nnexistuje - použít lze maximálně podpůrnou terapii*, aby se ledvinám trochu ulehčilo:
- podávání dostatečného množství tekutin jako prevence dehydratace
- perskripční dieta s nižším procentem bílkovin a nižším obsahem fosforu
- podávání látek vážoucích fosfor
- podávání léků na snížení krevního tlaku v případě hypertenze
- antacida a medikamenty proti zvracení v případě nevolnosti
- podávání hormonu erythropoeitinu na podporu produkce červených krvinek
- podávání doplňků stravy na podporu imunity
*Zdroj: Management of Feline PKD, Arnold Plotnick MS, DVM, ACVIM, ABVP


Promiňte, ale jako základ při této diagnóze považuji zjistit závažnost onemocnění rovněž dle hodnot krevního obrazu i moči, ne jen ze sona, či RTG! Vet toto vůbec neudělal, ani nic nedoporučil, rovněž ten přístup se mi nelíbí, ale to už psaly holky výše.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2012 21:14:25
Odpovědět s citátem

Navíc si myslím, že by nebylo od věci vyzkoušet nějaký postup a pak dle kontrolních odběrů vědět, zdali na to ledviny reagují, či nikoli. Ale jen čekat na konec a ani nic nezkusit??
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vixen-1



Založen: 27.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2012 18:22:56
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak dneska jsem byla u jiného veterináře, bohužel mi potvrdil to, co již nám bylo sděleno na státní veterině. O víkendu se budeme snažit ještě odchytit moč aby nám tedy řekli, jak dlouho tu snámi bude .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2012 20:00:54
Odpovědět s citátem

vixen-1 napsal:
Dobrý den, tak dneska jsem byla u jiného veterináře, bohužel mi potvrdil to, co již nám bylo sděleno na státní veterině. O víkendu se budeme snažit ještě odchytit moč aby nám tedy řekli, jak dlouho tu snámi bude .


To je smutné a je mi to líto, ale ten krevní obraz není k ničemu??
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vixen-1



Založen: 27.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2012 20:14:20
Odpovědět s citátem

bylo nám sděleno že to je poslední stádium PKD, bohužel to šlo tak rychle, že jsme si toho vůbec nevšimli, před 10 dny ještě žádné boule neměl, jen se nám zdálo, že trošku zhubnul, ale v neděli jsem na něj koukala a říkala jsem si sakra co to má za boule v zadu na bocích, hned ráno jsem jeli, pak nám řekli žo to jsou právě ty cysty v těch ledvinách a že má ty ledviny zvětšené až 200x. Máme 2,40 Kg a to měl kolem 5 až 6 kil. Krev mu prý brát nebudou, je to prý zbytečné, stačí když prý doneseme tu moč. Dáváme zatím jen antibiotika, s manželem jsem si řekli že kortikoidy mu zatím dáváat nebudeme, protože zatím žádné bolesti nemá, zatím je ještě fit, dobře žere, má o všechno zájem a hrozně rád chodí ven na zahradu. Tak uvidíme. Vet nám řekl že máme počkat týden.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2012 22:01:09
Odpovědět s citátem

Vixen, s PKD mám doma 13 let starého kocourka, až do jeho 11 let byl naprosto bez problémů, za poslední dva roky měl dvě krize, kdy mi pohubnul a byl bez nálady. Vždy mu pomohla pasta Reconvalescent od Aptusu, plus jsem mu dělala vývary z rekonvalescentních konzerviček.

Držím Vám a kocourkovi palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vixen-1



Založen: 27.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: smutná zpráva
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2012 6:26:09
Odpovědět s citátem

tak jsme Warpa museli nechat minulý týden utratit, už se nedalo na něj koukat, už ani prášky proti bolesti nepomáhali, jen ležel a koukal, manžel se ráno vzbudil a řekl že teď hned jede. Tak jsme se s ním rozloučili. Je nám po něm smutno. Ale co ten nahoře asi chtěl, hned druhý den se naší kočce, kterou jsme adoptovali z venčí narodili tři koťátka, tak alespoň nemáme čas truchlit. Díky moc za všechno s pozdravem Vixen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: smutná zpráva
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2012 16:33:18
Odpovědět s citátem

Urcite ste urobili dobre, aj ked strata milovaneho zvieratka vzdy velmi boli. Ale malicki Vam pomozu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top