Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dvě kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
simiki



Založen: 22.04.2012
Příspěvky: 1

Předmět: Dvě kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2012 22:24:44
Odpovědět s citátem

Můžete mi někdo říct, že je to normální? Máme od ledna jednu domácí kočičku, bude jí brzy 9 měsíců. Předevčírem k nám přibyla nová kočička, britská, 2 roky, z velkého domu, kde bylo spousta koček. Měla tam i dvě koťátka. Obě jsou nekastrované. Naše kočka č. 1 první týdny běhala po bytě jako divoká, až potom se sklidnila, a je to můj velký mazel, ráda spinká v posteli, je to takový kočkopes, třeštidlo Smile Kočka č. 2 je zvyklá na jiné prostředí, je to taková paní kočka, klidná, rozvážná, kočičí ego dost vysoké Smile Prostě ty dvě jsou sobě opakem Smile První den kočka č. 2 zalezla na záchod, kde jsme ji nechali, dodali tam i mističku s vodou a krmením. Nechali je odděleně přes zbytek dne i noc. Druhý den jsem nechala pootevřené dveře do chodby. Dnes už celý byt. Od prvního dne, první minuty, na sebe vrčí, syčí, jakmile už se jedna chce jakoby spřátelit, druhá zvsyčí a opačně. Probíhá boj o dominanci, které představuje mimo jiné i naše křeslo. Jakmile jedna jakoby vystartuje, druhá okamžitě uteče. Bojím se, že se napadnou, zatím to je válečná zóna syčení, vrčení, plánovaných útoků, které ale nedojdou ke konci, protože vždy ta druhá kočka prchne, ať už vystartuje ta nebo ta. Kočka č. 2 se drží většinou času pod skříní (už aspoň ne na WC), je to normální toto chování? Syčení, vrčení atd.? Nečekala jsem, že si padnou tlapkami do náručí, věděla jsem přibližně, jako to bude, že to trvá 7-10 dní v průměru, ale jak to je doma, tak ztrácím půdu pod nohama.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Dvě kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2012 5:57:29
Odpovědět s citátem

Dá se říct, že je to celkem normální situace.

Fakt, že jsou obě nekastrované, zřejmě souboj o dominanci a teritorium bude komplikovat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2012 17:00:13
Odpovědět s citátem

Nic nezvyklého a nenormálního, vše je zcela běžné. Neteče krev, nic se neděje. Ono se to vyvrbí, ale chvíli to potrvá, anžto jsou nekastrované.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolína + 3



Založen: 26.04.2012
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2012 11:35:21
Odpovědět s citátem

Pokud krev neteče, je to normální postup.
Já měla obrovskou kliku - Melíškovi rozmazlenému jedináčkovi jsem pořídila kamaráda, aby přes den, když já jsem v práci, nebyl sám. Zrzínek byl z útulku, prožil si peklo - přeražená bederní páteř, uhnilý ocásek, ze kterého má jen pahýlek, prosvrabený tak, že byl téměř bez srsti a plný boláků, když ho našli a do útulku donesli. Já už jsem si ho brala jako téměř uzdraveného. Spousta injekcí, mazání, čištění ran.... Strašně se bál, 3 měsíce strávil pod postelí, v šatně, v kdejakém rohu. Melíšek po příchodu Zrzínka obešel několikrát přenosku, párkrát zasyčel a bylo po všem. Dal mu pokoj a klid a oba si žili spokojeně do doby, než přišel Ríša. To bylo v druhém bytě mimo Prahu. Ríšu jsme dovezly s kamarádkou a vypustily všechny 3 kocoury najednou z přenosek. Ríša si prsknul na ostatní, Zrzík lehce syknul a Melíšek to neřešil. Všichni se svorně vrhli na vodu a plné misky a já myslela, že jsem v kocouřím ráji, jak si na sebe rychle zvykli. Pak ovšem Zrzínek zmastil Ríšu takovým způsobem, že chlupy lítaly až do koupelny a jekot to byl strašný. Melíšek s děsem v očích utekl a zalezl v kuchyni pod linku, kde strávil asi 4 hodiny, řádně vyděšený. Ríša o hodně chlupů chudší (i tak jich moc tehdy neměl) si šel lízat rány do druhé místnosti a Zrzík se uvelebil na SVÉM gauči, odkud Ríšu vyhnal. To byl jediný konflikt, který jsem zaznamenala a kterým si to chlapci vyřešili jednou provždy. Dnes je situace taková, že Ríša tu partu stmelil dohromady, těžce introvertní Zrzík si občas s nimi i pohraje a Melda s Ríšou jsou nerozlučná dvojka - hravá a blbnoucí. Chce to jim do toho "nekecat", oni už si poradí a vyřeší si to mezi sebou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2012 21:50:29
Odpovědět s citátem

Ano, je to normální situace, podstatné je, že si jdou z cesty, tzn. obě před sebou utečou. Zcela jistě by zklidnění situace napomohla kastrace obou koček.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (43x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top