Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čertík a lukostřelec aneb kočka v lese

Fórum: Všehochuť

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Má člověk právo rozhodovat o tom, zda kočka do přírody patří?
Ano
56%
 56%  [ 9 ]
Ne
43%
 43%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 16

Autor Zpráva
Dušan



Založen: 12.01.2011
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava

Předmět: Čertík a lukostřelec aneb kočka v lese
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2012 22:07:45
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny modrokocouřáky! Tenhle text vznikl jako reakce na komentáře pod mou fotografií http://www.modrykocour.cz/kockogalerie-kocour.php?id=78362, vztahující se k nepříjemnému setkání při jedné z mých procházek s kočkami. Navazuji a vyjadřuji se zde k již zmíněnému.

Mystiquefleur se blíží k věci a také má pravdu v tom, že téma jestli kočka doma nebo venku je jaksi mimo mísu. Ovšem dobře si uvědomuji, že mnohým toto dosud nedá spát. Má odpověď zní: "Tohle je špatně položená otázka."
Dále jen upřesním či zopakuji, že od prvopočátku "chovám" své kočky s jakýmsi hlubším cílem. Tím je snaha pochopit, něco se z jejich světa naučit ale také ukázat, zprostředkovat i poučit. Ještě jinak řečeno, já s nimi spolupracuji. I když jsou to "pouze" kočky, "zvířata".
"Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj!" Meze si určujeme sami. A jak píše Aglája, je třeba se občas oprostit od antropocentrického pohledu. Podívat se na svět třeba kočičíma očima, avšak využívajíc a být si přitom vědom našich lidských předností či naopak nedokonalostí.
Bydlím v obyčejném paneláku, sice na okraji, ale šedesátitisícového sídliště. Nemohu kočičáky vypustit na žádnou zahradu (ani bych se s tím nespokojil). Ale nejsem pohodlný, nejsem pouhý konzument a zajdu si do lesa deset minut odsud. Ze všech stran toho lesa, nad nímž mnozí ohrnují nosem, jsou bohaté vesnice. V tom lese jsem však často doslova jediný z těch x tisíců lidí! Rolling Eyes Very Happy Už toto samotné o něčem vypovídá. Nejen o mně, ale o stavu celé společnosti. Já mezi těmi stromy jen koukám, vezmu foťák a pouze vyfotím co vidím a jak to vidím. Včetně mých Julinky, Mikiho a Čertíka. Rozhodně nefotím kočičáky abych se zviditelnil či jen proto, že by mi chvála dělala dobře na srdci. Přiznám, že nemálo fotek jsem později zhotovil pro internetový fanklub JMČ. Avšak kočičáci jsou vždy na prvním místě! Jsou tak skvělí, že nemám zapotřebí si vypomáhat nějakou fotomontáží. Uvědomte si, že například s Julinkou jsem strávil stovky hodin sám v lese! Ne někde na zahradě. Nechodili jsme jen po vyšlapaných cestičkách, ale zvířecími ochozy. Dokázal jsem s ní třeba prostát hodiny na jednom místě a přesto to bylo velmi zajímavé. Jaro, léto, podzim, zima. A jak správně píše Aglája, když Julinka nechtěla, nešla. Bacila sebou prostě na zem. Někdy musela, ale tak to v životě bývá. Ne, že by mne to bavilo. Jen jsem v takových chvílích využil lidských schopností, autority a převahy. "Těžko na cvičišti, lehce na bojišti." Myslím, že jí to bylo ku prospěchu a kocourům také.
Někdo žije na Aljašce s medvědy, někdo na Sibiři s vlky, jiný v Africe se lvy. Řekl jsem si proč? Vracejí do přírody tato zvířata. Lidé přitom nemají "vyčištěno před vlastním prahem", neznají to, co jim běhá po zahradě či v bytě. Nebo alespoň já ne. A stále opakovaná klišé v publikacích mne neuspokojují. Když jsem potkal Julinku, bylo to jasné rozhodnutí. Nechci být nějakým průkopníkem, někoho předělávat, jen jsem se vydal vlastní cestou a předkládám získaná fakta.
Bohužel "náš" les je malý, ale platí, co jsem psal výše. Vím, že mít jiné, větší možnosti, mohlo to být ještě lepší. Skutečnost je ale taková, že kvůli nejen "lučišníkům" je situace horší a horší.
Jsem si vědom, že každá fotografie zachycuje pouze část skutečnosti. Prozradím, že já se tam snažím vložit kombinaci svého a kočičího vnímání daného okamžiku plus atmosféru, kterážto tyto pohledy vždy přesahuje a v podstatě určuje téma fotografie. Nemám žádné fotografické vzdělání, řídím se dnes tak opovrhovaným citem! A mimochodem, ten mají zvířata také! Kde je v těch fotografiích ten stres, ta únava či ohrožení života? Mikísek se nezřídka netváří nadšeně a mívá občas obavy až strach. Ne však z lesa, ale z takových individuí jako ten s lukem! Evil or Very Mad Z takových, jež záměrně ničí vlastní prostředí a prostředí jiných! Jakmile tito zmizí, je spokojený a rád. Klid, který mu vyhovuje je bohužel až k večeru. A já s ním ven zajdu. Proč ne? Je to kvalitnější náplň času než jaká se mi nabízí jinde. A kočičák profituje. Nezaostává za Julinkou, jež podněty má a on by jí bez nich nerozuměl. Je to jako když jeden se vzdělává a druhý sedí za pecem. Viděl jsem rozdíly jak mezi mými, tak cizími kočičáky. Někdy propastné. A kolona jede rychlostí nejpomalejšího vozu.
Zjistěte si něco o tom, jak daleko jsou schopny kočkovité šelmy skákat a hlavně, nechte to zkusit je samotné! Aby kočka spala 20 hodin mi přijde naprosto nesmyslné. Budu-li vycházet ze svých zkušeností, mí kočičáci toho naspali asi tolik co já. Včetně Čertíka v Jeseníkách. Nechte je poznat co je to život a budete rádi, když konečně usnou! A ukážete-li jim toho více, usoudíte, že to spíš kočka utahá člověka! Zvláště, když je všude tam, kde jí hrozí nebezpečí od lidí, jejich "vynálezů" a psů nošena v pohodlné tašce. K dispozici má stále vodu i něco na zub. Když píše staniko o kožešince v zimě: Mám to za samozřejmost! Něco po někom vyžaduji, tak mu také pomůžu, umím-li to!
Mám výhrady vůči tradované úspěšnosti kočky při lovu, vylupování hnízd a vůbec pojmu kočka=škodná. Kočku divokou zelené kamizolky vybily a u těch domácích jde o tvrzení stylu JPP. Julinka za nedožitých devět let ulovila jedinou sýkorku (a ta ještě nedávala pozor a prala se s druhou) a jediného zajíčka (ten porušil zásadu nehýbat se a pokusil se utéct). Nějaká hnízda ji, Mikiho i Čertíka nechávají zcela chladnými. Jak dopadl její pokus a jaké měla šance s bažantem či dospělým zajícem je vidět na videích. Až na cca 10 případů za těch 9 let jsem nikdy kočku v lese neviděl, natož aby lovila ptáky. Možná jsou mé kočky totálně neschopné Laughing a jinde někdo jiný může mít jiné zkušenosti, přesto se nemohu zbavit dojmu, že se takto záměrně interpretují různé zahradní a krmítkové úlovky či situace, kdy kočka prostě využije sezónní období líhnutí mláďat (jako mnoho jiných druhů zvířat) či omezené obrany kořisti v důsledku narušení životního prostředí člověkem. Také je možné, že tady žijí disciplinované kočky nebo jen přesní a pohotoví střelci Wink .
Evo a Bětko nezlobím se, četly jste však Julinčiny a Mikiho miciňácké deníčky, článečky o tom, jak taková naše procházka probíhá nebo koukali na videa? Takový servis nemají ani vrcholoví sportovci! Wink Smile Přitom nemám za cíl starat se nějak vzorově a ukázkově. Jen to prostě udělám. A snažím se nespěchat. Dosud jsem to já, kdo si určuje chod událostí! Alespoň u těch koček ( i když to bohužel není zcela tak pravda). Jejich vědomí sebe sama, nezlomná vůle rozhodnout se na základě SVÉHO uvážení, udržet si SVOU IDENTITU A SVOBODU, v tom by nám mohly být vzorem. Myslím, že mnoha lidem tyto vlastnosti chybí či se jich se zištných důvodů zřekli.
Stejně jako v tropickém pralese i v našem/vašem lese platí, že se s ním nebojuje, ale přichází s pokorou a úctou.
S kočičákem na procházce jsem v neustálém kontaktu. Nedá se plně vystihnout, jak je to náročné Rolling Eyes na pozornost, soustředění a vyžaduje to kontinuální změny chování. Hlavně pro člověka. Mám ale to štěstí, že pro mne to již tak těžké není. Občas odhalím v lese skutečnosti dokonce dříve než mé kočky či ten, jehož jsem zpozoroval. To se týká samozřejmě zejména ve vztahu k lidem, od nichž hrozí největší nebezpečí. Vím ale, že kočičáci či ostatní zvířata vnímají svými smysly v další, jiné rovině(nách) a o to nemám ani páru. S Julinkou jsme se doslova vzájemně doplňovali.
Také zde ale platí "Situace se mění každým okamžikem." Nejsem tedy schopen eliminovat všechna nebezpečí, všechny ty "střelce s luky", kteří se objevují častěji a častěji, v čím dál tím větších počtech a pouze ničí a ničí. Tak tomu je i díky těm lhostejným. Mně to jedno není a bojuji o svůj prostor jak umím. Tady například tématickými fotografiemi. A opakuji, že jen ukazuji co se děje někdy okolo! Mrzí mne, ale nepřekvapuje, že se někdo brání toto vidět či věc bagatelizovat a paušalizovat. Ale mám také radost, když někdo "objeví" kousek, kus či více z toho co já. Já také pořád objevuji. Létáme do vesmíru objevovat to, k čemu jsme ještě nedospěli, zatímco například jen v kočičích očích se zrcadlí odpověďi na mnohé z toho, co bychom znát měli.
Mohl bych toho napsat ještě víc, ale myslím, že nyní to bohatě stačí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2012 23:41:12
Odpovědět s citátem

Dušane,

Vy jste v obsáhlém příspěvku spojil dohromady mnoho věcí. Podnětem k tomu byly příspěvky Evy a Bětky. Souhlasím s nimi a na Vámi položenou anketní otázku odpovídám, že ANO, člověk má právo rozhodovat o tom, zda kočka do přírody patří. Nejen právo, také i povinnost. V intencích onoho známého výroku moudrého pána, pana Antoine de saint Exupéryho - Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.

A je tomu tak proto, že příroda, do které by kočka patřila a byla jí přirozeným prostředím, už ani neexistuje. Lidé proměnili planetu a přírodu tak, že tam není pro volně se pohybující kočku bezpečno. To je prostě fakt, který je nutno vzít na vědomí a podle toho konat.

Argumentace, že kočka do lesa patří, protože existuje kočka divoká, je, mírně řečeno, značně mimózní - záměrně používám jemnější výraz. Výskyt kočky divoké v přírodě ČR je vzácný...pročpak asi??Že by to bylo tím, že zmizelo přirozené přírodní území, kde by tyto kočky dokázaly přežít? A to kočka divoká je pro život venku plně uzpůsobena, ať už jde o nezkreslené instinkty, získávání zkušeností od prvních dnů života až po fakt, že její srst a kondice se vyvíjí v souladu s venkovními vlivy - tzn. žije venku stále, není trochu zhýčkaná pobytem ve vytopeném bytě...například. Tedy pobyt venku v zimě je pro ni přirozený, má teplnou izolaci, kterou kočka, chovaná v bytě nemá a mít nemůže. I to je jeden z rozdílů mezi kočkou divokou a kočkou domácí.

Vy už jste několikrát popsal různé dramatické situace, při kterých Vašim kočkám hrozilo nebezpečí. Jen tento týden nejdřív dáte fotku s informací, že se Čertík ztratil...nakonec se našel, hurááá, sláva...veliké štěstí. a za další den přijdete s dramatickou informací o střelbě.No. Tak už jen tyto dvě jistě hrozné zkušenosti by mně osobně stačily k tomu, abych nadále život své kočky neriskovala!! A to ani kdybych byla sebevíc přesvědčená, že jsem snad prostřednictvím koček povolána k šíření nějakých ideí...

Zaujala mne jedna věc: píšete, že VY byste se s nějakým puštěním koček na zahradu nespokojil.Hm.Ujištuji Vás, že kočky by se s pohybem po zahradě spokojily určitě! Už proto, že by měly možnost, v případě únavy, třeba, jít zpět domů, lehnout si na své bezpečné místo...měly by mnohem větší volnost, paradoxně, než když jsou odneseny do lesa - tedy zbaveny aktivní účasti na přesunu - a stejně tak zbaveny svobodného rozhodnutí jít domů. Mám kočky už mnoho let a vím, jak se chovají, mají-li možnost vyjít z bytu či domu volně ven, vím, jak rychle se po prolítání venku vrátí - za hodinku, dvě, tři...ale někdy za deset minut...jak chtějí. A vím i to, že mnoho koček žije JEN v bytě a určitě nejsou nijak neštastné!!Naopak - kočka, chovaná od malinka jen v bytě, může mít z prvních pobytů venku docela šok. A znám i takové, které prožily část života venku, opuštěné, hladové, v zimě a dnes si lebedí v bytech a ven by nešly ani za nic...

přidám ještě jeden postřeh - také dlouholetou zkušenost.Letní čas prožíváme na chalupě. Absolutně bezpečné, lety ověřené místo, kde mají kočky volný pohyb - kolem chalupy poměrně široký prostor, posečená tráva, na jedné straně řeka, na druhé háječek a na třetí straně les. Přestože do lesa vede od chalupy cestička a naše kočky jsou hodně zvědavé, nikdy jsme nezaznamenaly, že by kočky šly samy od sebe do lesa!! A ani nikam jinam, maximálně si zajdou "okouknout", co se děje v osadě...Tím chci říci, že les sám o sobě asi není pro kočky tou lokalitou, která by je zásadně lákala. Do lesa se vydal jen Piškot, ovšem jen proto, že šel s námi..Jenže stejně tak jde s námi i jinam, prostě proto, že jde, kam jdeme my. A protože o lese a jeho prostředí ví, mohl by tam přece vyrazit i sám...cestu zná.Neudělá to. kočka je významně teritoriální, drží se na svém území a nemá potřebu migrovat - pokud zrovna nemá období říje, je-li nekastrovaná.


Dodám i to, že také miluju procházky v přírodě, ale pokud mám tu vzácnou možnost vyrazit do lesa, k rybníkům s významnou ptačí populací ( 92 druhů ptáků, 832!! druhů motýlů, ptačí rezervace, Natura 2000), pak si jdu tuto vzácnost projít a prožít bez koček, o nichž vím, že jsou báječně dosyta vyběhané po zahradě a nyní spí v bezpečí svého domova. A chci-li prostřednictvím fotek také upozornit na to, co v přírodě lidé ničí, nebo že zmíněné území by chtěli zastavět rodinnými domky ( hnus neskutečnej), dokážu to fotkami, články a cílenou publicitou...aniž bych k tomu musela "využívat" koček.
Asi jsem se rozepsala víc, než jsem měla v úmyslu a než mi moje časové dispozice dovolí, takže už jen stručně:

V debatě pod fotkou NIKDO nezpochybnil to, že střelec s kuší je mizernej smeták. O tom netřeba polemizovat. Za sebe říkám, že pokud bych věděla, že někde je místo, kde může někdo moje kočky zabít, už bych tam s nimi nešla. tak jako vím, že je na ulici může zabít auto a proto prostě zajistím, že se na ulici nedostanou.
Vzhledem k Vašemu odbornému výkladu zákona předpokládám, že jste okamžitě učinil oznámení na Policii ČR?

Návštěvníky a uživatele MK spojuje jedno dominantní téma - a tím je život s kočkami a pro kočky. V sekundárních námětech - tedy v přístupu ke sdílení života s kočkami - se ovšem objevují individuální rozdíly. A to se projevuje i v názorech a komentářích, ve kterých reagujeme na obsah některých fotek či deníků právě z toho svého, individuálně daného přístupu.To co jednomu přijde samozřejmé a normální - třeba kočka na otevřeném okně bez sítě v pátém patře - může druhému (oprávněně) připadat jako velké riziko...no a protože nám není jedno, že by kocouř mohl z okna sletět, napíšeme k tomu svůj názor.stejně tak v případě, že se u Vaší fotky objeví info, že Čertík byl ohrožen. Věřím, že jde o aspekt pochopitelný a srozumitelný.Už proto, že je důkazem, že lidé nejsou zdaleka tak lhostejní...

Přeji Čertíkovi, Mikimu i Vám hodně štastných a bezpečných dní.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Předpis č. 449/2001 Sb., zdroj: SBÍRKA ZÁKONŮ
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2012 7:10:54
Odpovědět s citátem

§ 2
Vymezení pojmů

Pro účely tohoto zákona se rozumí
...
b) zvěří obnovitelné přírodní bohatství představované populacemi druhů volně žijících živočichů uvedených v písmenech c) a d),
c) druhy zvěře, které nelze lovit podle mezinárodních smluv, jimiž je Česká republika vázána a které byly vyhlášeny ve Sbírce zákonů nebo ve Sbírce mezinárodních smluv, nebo druhy zvěře, které jsou zvláště chráněnými živočichy podle zvláštních právních předpisů a nebyla-li k jejich lovu povolena výjimka podle těchto předpisů:
- savci: bobr evropský (Castor fiber), kočka divoká (Felis silvestris), los evropský (Alces alces), medvěd hnědý (Ursus arctos), rys ostrovid (Lynx lynx), vlk euroasijský (Canis lupus), vydra říční (Lutra lutra),

Kočka divoká - Felis silvestris je ze zákona chráněná, tudíž pokud někdo ví o jejím úmyslném vybíjení, měl by to oznámit.

http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp?zdroj=sb01449&cd=76&typ=r
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: Díky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2012 11:22:18
Odpovědět s citátem

Dušanovi děkuji za krásné fotky a povídání, takže díky a hodně štěstí všem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jana_brno
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2012 12:31:35
Odpovědět s citátem

Rozhodovací právo o tom, zda kočka "patří do přírody", už člověk ztratil. Jednoduše proto, že o tom rozhodl dávno, a to takovým způsobem, že tohle rozhodnutí už není moc šancí zvrátit.

Jednak domestikací kočky - pokud to není kočka polodivoká zahradní, z farmy či stodoly, ale rozmazlená minda obýváková, bude mít venku problém. Instinkty neslouží tak dokonale jak by měly, kočka nemá naučené přežití ve volné přírodě a nezná nástrahy volného prostoru, nemá patřičnou tělesnou výbavu (napadá mě hlavně odpovídající hustota srsti a množství podkožního tuku, které ve vytápěném bytě z logiky věci ani nemůžou být stejné jako pro venkovní prostředí).

A jednak změnou přírody v "přírodu". Namísto přirozených nepřátel kočku ohrožují auta, jedovaté návnady, idioti se vzduchovkou a tak dále.

Jasně, kočka venku, proč ne. Ale pak tak, aby na to byla naučená odmala a byla venku prostě doma (jako ty kočky z farem). Pak asi taky ne kočka vyšlechtěná na konkrétní barvu srsti a tvar hlavy a tak dále - tím sice získává něco, co lidi z nějakého důvodu oceňují, ale rozhodně ne nic, co by jí nějak extra pomohlo v přežití venku. No a pokud kočka venku, tak s přijetím všech rizik. U našich taky vždy bývala nějaká kočka venkovní, zahradní, vždy o ni bylo dobře postaráno - ale prostě se někdy stalo, že už se z toulek nevrátila. Jiné kočky se můžou vrátit pocuchané, že se popraly, anebo po týdnech vyhladovělé, protože se flákaly kdoví kde kdoví jak dlouho. Inu, pokud chtějí - je to daň za svobodu a takový je život.

Jenže pak, pokud potkáme (nebo kočka potká) idiota se vzduchovkou nebo kuší, nezbude nám než se zlobit nejen na idiota, ale i na sebe.

Shrnuto: Pokud bychom chtěli kočkám dát s čistým svědomím radost ze života venku, pak snad jedině vyhradit jim ostrov bez lidí, kteří by je ať už ohrožovali anebo šlechtili, a s tak akorát vyváženým prostředím plným jak kořisti, tak přirozených nepřátel. Ale to už by byla ta kočka divoká... kočka domácí anebo jakákoli šlechtěná si té venkovní volnosti může užívat jen na naši zodpovědnost a s tím, že přijmeme rizika. K životu rizika patří a platí to i pro lidi i pro kočky, bez těch rizik by to ani nebyl život. Proto neříkám, že se kočka ven pouštět nesmí, to osobně považuju za hloupost a demagogii... ale stejně tak považuju za hloupost ohrazovat se tím, že kočka je přece zvíře, a tak do přírody "patří" a nelze jí to upřít. Je potřeba najít rozumnou rovnováhu a za tu přijmout zodpovědnost.

Protože jsme změnili kočky i přírodu, už to navždycky bude kompromis.
Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Áno-nie
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2012 19:07:54
Odpovědět s citátem

Ja myslím, pán Dušan, že ste otázku nepostavilli správne.

Veľa z toho, čo som chcela povedať tu už predo mnou povedala Luci a pani Jana a obávam sa, že i Vy svoje mačky obmedzujete - nechávate ich snáď žiť 24 hodín ako divoké lesné mačky v ich prirodzenom prostredí? Takže z toho hľadiska sú Vaše úvahy nekonzistentné - i Vy rozhodujete o tom, ako budú Vaše mačky fungovať a neposkytujete im 100% voľnosť a vidím, že používate i vôdzky.

Každý z nás má inú hranicu - pre Vás je pre Vaše mačky les OK, ja by som tam svoje v žiadnom prípade nevzala a vytvorila som pre ne záhradu, ktorá je bezpečná, ekologická a 100% prírodná - niet tam umelej hmoty, umelých hnojív a ani lukostrelcov Wink

Ostatné úvahy o prírode, ľuďoch a nejakom transfere posolstiev skrze zobrazovanie mačiek pobehujúcich po lese a opisovaním nebezpečenstiev, ktoré ich tam stretli, no neviem.... Ja osobne by som sa ešte vedela stotožniť s obsahom niektorých Vašich myšlienok, tá forma je však pre mňa neakceptovateľná - zaváňa hraním na city - dúfam, že Vám nebude prekážať, že sa vyjadrujem podobne otvorene ako Vy Wink

V každom prípade, ak si je dospelý a racionálne uvažujúci človek vedomý toho, že na nejakom mieste môžu hroziť nebezpečenstvá (napr. zmieňovaní poľovníci, lukostrelec, diviak, líška, etc.), vedome vystaví svoje zvieratá týmto rizikám a potom si urobí tému z toho, že sa takéto predvídateľné riziko naplnilo - tak mi to príde podivné. Ak by niektorú z Vašich mačiek roztrhala pri potulkách líška alebo ju napadol diviak alebo iný potulný kocúr (viď stratený Čertík), tak potom koho by sme tu hromadne obviňovali?

O tom, že je mačka teritoriálne zviera a je nesvoja, keď ide niekam inam sa tu už zmieňpvala Luci, ale Vaše mačky sú zrejme už trénované na takéto vychádzky a znášajú ich dobre - i v tomto prípade ste však za nich rozhodli Vy, domestikované mačky, i tie žijúce vonku pri ľudských obydliach, sa držia svojho teritória a nemyslím, že by sa vyberali z vlastnej vôle niekam na 10- hodinové vychádzky Wink

Fotky sú krásne, to bez debaty
Odpovědět 
Dušan



Založen: 12.01.2011
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava

Předmět: Názor mého bratra Martina
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2012 19:52:57
Odpovědět s citátem

I. K diskutované otázce "Má člověk právo rozhodovat o tom, zda kočka do přírody patří?"

KDE TO "PRÁVO" ČLOVĚK VZAL, KDO mu jej UDĚLIL?! NEBO SI HO JEN MOCÍ UZURPOVAL?! JE SILOU UZURPOVANÉ PRÁVO JEŠTĚ PRÁVEM - ANEBO JE POUHOU MOCÍ?! Může pak naše odpověď znít “ANO“ ???
I pokud by v tomto pojetí „PRÁVA“ platila odpověď ANO, PAK MÁ ČLOVĚK JISTĚ I MOC
ZMĚNIT SPOLEČENSKÉ A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ SMĚREM K VĚTŠÍMU BEZPEČÍ VŠECH - A TO NEJEN LIDÍ A KOČEK…Logicky tedy není odpověď ANO na takto postavenou otázku vůbec možná. OTÁZKA takto byla ale formulována záměrně.
Zdánlivá "OTÁZKA" JE tedy určitý LOGICKÝ KLAM - NEBOŤ SAMA V SOBĚ OBSAHUJE ODPOVĚĎ. NENÍ TEDY OTÁZKOU PROSTOU - JAKOUKOLIV JEDNODUCHOU ODPOVĚDÍ “ANO“ SI TOTIŽ „PRÁVO“ PŘISVOJUJEME…a je „přisvojené“ právo ještě PRÁVEM ?! Na složité vztahy a systémy, otázky většinou NEJSOU JEDNODUCHÁ/É ŘEŠENÍ (odpovědi). Zjednodušující „odpovědi“ nás často vedou MIMO REALITU… A problémem soudobého člověka na této stále krásné planetě je právě fakt, že si věci, vztahy a svět zjednodušujeme až příliš…
ČLOVĚK I KOČKY JSOU JEN JEDNĚMI Z MNOHA SOUČÁSTÍ PŘÍRODY. PROČ BY MĚL MÍT JEDEN SUBJEKT „PRÁVA“ ROZHODOVAT O SUBJEKTU DRUHÉM (vůči přírodě jsou lidé v rovnocenném postavení vůči kočkám)? Kde vzal člověk „PRÁVA“ K MOŽNOSTI ODEJMOUT DRUHÝ SUBJEKT NĚČEMU (NĚKOMU) JEHOŽ JE NEODDĚLITELNOU SOUČÁSTÍ? I v „lidském“ právu je nemožné „odejmout člověka jeho zákonnému zástupci“ (tj. máme právo na obhájce). Jsou kočky a kocouři „JEN“ jako zvířata „něco méně“ než člověk ?!

Pro mne osobně je tedy odpověď na tuto „neprvoplánovou“ otázku NE! A protože toto PRÁVO člověk nemá - či je nemá absolutně - JE NUTNO ZOHLEDNIT práva toho subjektu, k němuž se naše domnělé (správněji silou a mocí uzurpované) „právo“ vztahuje - kočky/ kocoury i ostatní zvířata samotné.
Většinou to děláme (či se o to snažíme) všichni. Míra naší úspěšnosti onoho „zohlednění“, i dosažené výsledky jsou již ovšem značně rozdílné…
Jsem pevně přesvědčen že Dušan toto vše zohledňuje právě tím, že nemajíc v místě zahradu či jiný BEZPEČNÝ prostor dopřává svěřeným kočkám to nejlepší a NEJBEZPEČNĚJŠÍ co může. Pokud mu tedy někdo podsouvá bezohlednost k zájmům koček a nezodpovědnost ke zvířatům s nimiž žije, pak NIC Z JÍM PREZENTOVANÝCH NÁZORŮ NEPOCHOPIL. To je ovšem problém těchto lidí, ne Dušana.

II. Ke kočkám a kocourům

1. Kočka domácí a divoká: v bionomii a tělesné stavbě jsou v podstatě jen minimální rozdíly. S ohledem na přírodní poměry ČR jsou zanedbatelné. Podstatná není ani tak „tepelná izolace“ jako SCHOPNOST a MOŽNOST TERMOREGULACE, schopnost NAJÍT SI ÚKRYT. A ta je ve volné přírodě - a ještě spíše v lese - obecně mnohem větší nežli v lidských sídlech. V lesních porostech je vždy větší vlhkost, méně infekcí a vyšší teplota ve srovnání s vnějším prostředím lidských sídel. O bezpečnosti (např. automobilismus) nemluvě.

2. „Domestikace“ kočky domácí: jde jen o druhový název (domácí), funkčně a významově NEPODSTATNÝ. VYJMA VYŠLECHTĚNÝCH PLEMEN „klasická“ Kočka domácí nevykazuje prakticky ŽÁDNÉ ZÁSADNÍ FUNKČNÍ ODLIŠNOSTI OD SVÝCH PŮVODNÍCH „DIVOKÝCH“ PŘEDKŮ. Uvádí se různá délka „spolužití“ s člověkem, přibližně 7.000 - 12.000 let. To je ovšem doba odhadnutá JEN PODLE ZÁZNAMŮ, starší se moc nedochovaly. PŘESTO: s ohledem na délku vývoje kočkovitých šelem jako skupiny savců (12 mil.let) JDE O VELICE KRÁTKOU DOBU. Odhadovaných xy let "domestikace" není v měřítku vývoje koček jako druhu skoro NIC - jako kdyby nás na pár vteřin potkaly...

3. „Pohodlí“ lidských příbytků současnosti - a před dejme tomu 200 lety můžeme srovnat sami... V „bytech“ žila řada hospodářských zvířat, o teplotě obydlí, čistotě a přítomnosti mnoha ohrožení (hmyz, parazité, nemoci, násilí…) si nedělejme ŽÁDNÉ ILUZE! Pokud tedy s člověkem kočka obydlí dobrovolně sdílí, JDE TÉMĚŘ VŽDY O JEJÍ DOBROVOLNÉ AKCEPTOVÁNÍ TOHOTO PROSTŘEDÍ A konkrétního ČLOVĚKA (lidí). Odsud posud - sama kočka dovede dostatečně jasně dát najevo meze akceptace jednání člověka i prostředí kde žije.

4. Z výše uvedeného JASNĚ VYPLÝVÁ ŽE JDE O mnohem spíše o „DOMESTIKACI ČLOVĚKA KOČKOU“ - A NE NAOPAK! ŠÍŘENÍ NEANTROPICKÝCH „IDEÍ“ SKRZE KOČKY - RESP. SDĚLOVÁNÍ „JAK ONY TO VIDÍ“ (v míře jaké jsme toho schopni jsou významné individuální rozdíly) JE TEDY NEJENŽE V POŘÁDKU - ALE NAOPAK VYSOCE CHVÁLYHODNÉ!!! Nemá-li tedy být kočka jen doplňkem lidského ega a lidské ješitnosti či “příslušenstvím standartu“…

5. MK je DÍKY Dušanovým fotkám, videím a příběhům NAPROSTÝM UNIKÁTEM a velkou výjimkou. POPISUJE TOTIŽ ZVÍŘE KTERÉ BYCHOM MĚLI BĚŽNĚ ZNÁT - A DOKAZUJE ŽE NEZNÁME… POPISUJE NÁM VŠEM DOSTUPNÉ PROSTŘEDÍ KTERÉ BYCHOM MĚLI ZNÁT - A NEZNÁME…UČÍ NÁS ZNÁT O SOBĚ SAMÝCH VĚCI KTERÉ BYCHOM MĚLI ZNÁT A VĚDĚT - A OPĚT NEZNÁME A NEVÍME…či vědět NECHCEME… KOČKY JSOU NÁDHERNÉ ČISTÉ ZRCADLO. ZRCADLO nezkažené mamonem a pohodlím, naivitou, sobeckou ješitností a zcela mylným a hloupým přesvědčením o NAŠÍ VLASTNÍ LIDSKÉ VÝJIMEČNOSTI (kteroužto vůči přírodě často projevujeme v rovině nadřazenosti a tupé pýchy…).

6. Web MK snad není cenzurován v tom s čím kdo do galerií či deníčků může přicházet (vyjma obligátního a logického zákazu násilí, politiky, drog…) jinak by šlo o PORUŠENÍ SVOBODY SLOVA, PROJEVU, NÁZORU A VYZNÁNÍ. Jak to co je prezentováno na koho působí je jeho věcí. Např. zatoulání kocourka a jeho ohrožení člověkem nejsou „hrůzy“, ale běžná rizika. To jak je kdo nazývá a vnímá vypovídá mnohem více o něm samotném, o jeho schopnosti je omezit. Vyloučit úplně v životě nejdou. Jako bývalý (a stále „vzdáleně současný“) dvounožec Čertíka vím, že MUSEL - jde o SAMOSTATNÉHO kocourka s velikým srdcem a nesmírně statečnou duší. Jde o skutečnou “osobnost“ zvířecího světa, pravou BYTOST. Uzavřenost v bytě by u něj byla TÝRÁNÍM DUŠE I TĚLA a nesnesl by ji. Procházky v lese jsou NEZBYTNÉ MINIMUM v případě že je nyní vázán na pobyt ve městě.

7. K Policii a myslivcům, nezákonnému lovu koček a jiných šelem (např. divokých koček, rysa ostrovida): Aktuální situace JE VELICE SMUTNÁ, STÁTNÍ OCHRANA PŘÍRODY NAPROSTO NENÍ SCHOPNA ZAJISTIT DODRŽOVÁNÍ ZÁKONA A BEZPEČÍ TĚCHTO ZVÍŘAT. Je skrývanou SKUTEČNOSTÍ, ŽE NELEGÁLNÍ LOV STÁLE PROBÍHÁ. Policie tak akorát sepíše protokol… Mám o věcech dlouhá léta základní přehled, věnoval jsem se popularizaci např. i pobytu šelem v Beskydách a Jeseníkách od r. 1994. Udržuji kontakty na zodpovědné instituce a odborníky (např. předního odborníka na život šelem pana Ludvíka Kunce). Jejich informace jsou tristní… Sám se již druhé desetiletí pohybuji v prostředí kde by se kočkovité šelmy MĚLY NORMÁLNĚ PŘIROZENĚ VYSKYTOVAT – ale prakticky se skoro NEVYSKYTUJÍ. Za těch více než dvacet let jsem cca 5-7 x nalezl stopy a 2 x tato zvířata viděl - V PROSTŘEDÍ KDE JINAK MAJÍ IDEÁLNÍ TERÉN, DOSTATEK POTRAVY A ÚKRYTŮ... U divokých koček které se vyskytují v nižších polohách podhorských krajin, pahorkatin (s rysem by se v jednom revíru nesnesly, zahání a loví je) je populace decimována zejména nelegálním lovem a VOLNÝM POBÍHÁNÍM PSŮ. Na ztrátách má podíl rovněž automobilová doprava. U Rysa ostrovida JDE O BĚŽNĚ PRAKTIKOVANÝ NELEGÁLNÍ ODCHYT A ODSTŘEL. Kdykoliv pytlačícím „křížím plány“ vědomě RISKUJI ŽIVOT - takovým prostředím je bohužel náš současný stát…

8. Ztráta šelem přímým ÚBYTKEM BIOTOPŮ je malá - ovšem v důsledku RUŠENÍ turismem velká, často zabraňuje úspěšnému vyvedení mláďat. Významné jsou rovněž ztráty způsobené automobilovým provozem.

9. K prohlášením o „šíření idejí“ snad jen tolik, že KAŽDÝ svým vyjadřováním a jednáním neustále nějaké ideje šíříme - ale záleží na to jak a které. Je to jedna z mála možností jak OVLIVŇOVAT A SPOLUVYTVÁŘET SPOLEČENSKÉ a tedy i ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ. JE ZCELA OPODSTATNĚNÉ dát najevo I SKRZE ŽIVOTNÍ POTŘEBY KOČEK ŽE SE DĚJÍ NEBEZPEČNÉ, PŘÍRODU POŠKOZUJÍCÍ VĚCI. Tato planeta nepatří jen nám lidem. Země není jen REGÁLEM HYPERMARKETU! PŘÍRODA má být PŘIROZENÝM, OPTIMÁLNÍM PROSTŘEDÍM PRO PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT LIDÍ I KOČEK. I kdyby tedy KDOKOLIV šířil ideje sounáležitosti člověka s přírodou prostřednictvím koček je to v pořádku. Máme snad ještě SVOBODU SLOVA, VYJADŘOVÁNÍ NÁZORŮ. Co jiného nežli veřejná prezentace rozumných názorů (idejí) může zlepšit prostředí ?!  ČLOVĚK MÁ SPOLUROZHODOVAT - ALE MUSÍ ZOHLEDNIT PRÁVA A POTŘEBY ZVÍŘETE, PŘÍRODY. Změnit je třeba především PŘÍSTUP LIDÍ - NEJEN KE KOČKÁM, ALE K CELÉ PŘÍRODĚ - i k nám LIDEM SAMOTNÝM.

10. Odvolávky na OSOBNÍ ZKUŠENOST A GENERALIZOVANÁ, PAUŠALIZOVANÁ TVRZENÍ k tomu co je či není pro kočky vhodné a žádoucí, stejně jako tvrzení o tom s čím by se kočky „určitě spokojily“ jsou ZCELA IRELEVANTNÍ ve vztahu ke KONKRÉTNÍM ZVÍŘATŮM. Vždy zde záleží na ZPŮSOBU PODÁNÍ ZKUŠENOSTI, VÝPOVĚDI - z hlediska člověka nemáme na žádný autoritativní přístup právo. Podobná zjednodušující a paušalizující vyjádření jsou proto ZCELA BEZCENNÁ, při „strojovém“, neuváženém přebírání pak mohou být NAOPAK mnohem spíše na škodu věci.

11. ŽIVOTEM S KOČKAMI vykládáme i jejich příběh. Jsme-li je trochu pozorní, pak VNÍMÁME CO NÁM ŘÍKAJÍ ONY. PŘEDÁVAT TO DÁLE JE NAŠE POVINNOST.
12. Při posuzování přírodních dějů, procesů a jevů, jakož i divokých a svobodných zvířat (a k těm bezesporu kočka domácí patří bez ohledu na její člověkem jí přisouzené druhové jméno) je zapotřebí ODHODIT HLOUPÝ, DEFORMUJÍCÍ A ZAVÁDĚJÍCÍ ANTROPOCENTRISMUS. SVOBODA DUŠE NENÍ OMEZENA JEN NA NÁS LIDI. A naše duše budou opravdu svobodné jen tehdy dopřejeme-li svobodu i duším těch kolem nás - a to zdaleka ne jen lidí.

III. K názorům paní LUCI +4, Jany, Ivy Goli i ostatních níže můj osobní komentář

a) Kočka, ohrožení a bezpečný prostor
- A. Exupéry je zde použit účelově - a nevhodně. Má to snad znamenat, že za to co k sobě nemůžeme či nechceme "připoutat" žádnou odpovědnost neneseme?! Není jistě pochyb že zde mám na mysli onu PŘÍRODU „KOLEM NÁS I V NÁS…“
- Tvrzení, že lidé proměnili planetu a přírodu tak, že tam už není pro "volně se pohybující kočku bezpečno“ je velice diskutabilní, ba NEPRAVDIVÉ. Co to je "volně se pohybující"? - i kočka v BEZPROSTŘEDNÍM doprovodu svého dvounohého kamaráda? I na uzavřenou zahradu může přece spadnout meteor, letadlo či jeho součástka...JE TO O VYHODNOCENÍ RIZIK, A TAKÉ DÍLKU ŠTĚSTÍ - SMŮLA. Náhodu či zlobu a špatné chování jiných lidí většinou nejsme s to přímo ovlivnit.
Odmítat tedy paušálně volný pohyb koček v přírodě s odkazem na nárůst rizik (lokalita od lokality, prostředí od prostředí i velmi odlišných) je demagogie a hloupost. Co venkovské kočky? A kde vůbec začíná venkov? Rozumí „venkované“ automaticky venkovu, natož „volné“ přírodě (souvisle neurbanizované krajině)? I zdejší příspěvky dokládají že nikoliv. Venkov - to není soubor víkendových chalup a chat… mělo by to být především MÍSTO K ŽIVOTU - stejně jako MĚSTO. OTÁZKU BEZPEČNOSTI našich milých zvířecích kamarádů a přátel JE TEDY TŘEBA VIDĚT A ŘEŠIT KOMPLEXNĚ, v širších souvislostech. Samotná vlastní zahrada NEMUSÍ PŘEDSTAVOVAT ŽÁDNÉ BEZPEČÍ (spadnout je možno i z ovocného stromu, ze schodů, skončit pod vlastním autem, „vlastním“ elektrickým proudem…atd.). nemluvě o faktu, že každý máme nějaké sousedy…
Paradoxně tedy díky spoustě ohrožení v zástavbě, urbanizované krajině i díky CHOVÁNÍ MNOHA „LIDÍ“ (a nečinnosti dalších), JSOU VOLNÁ KRAJINA A LES PROSTOREM BEZPEČNĚJŠÍM. Rozhodně jsou pak prapůvodním a z hlediska evoluce druhu PRIMÁRNÍM životním prostředím VŠECH NEŠLECHTĚNÝCH KOČEK. Ve střední Evropě je NAPROSTO PŘEVLÁDAJÍCÍ PŘIROZENÝ BIOM (EKOSYSTÉM) LES. BYL BY TU NEBÝT VLIVU ČLOVĚKA NA 95% PLOCHY ČR. To je holý, vědecky již dostatečně ověřený fakt platný nejen od doby ledové (cca 80 tis let zpět a více - viz interglaciál a glaciál, jejich střídání a vývin lesů). Kočkovití JSOU TEDY PŮVODNĚ LESNÍ ZVÍŘATA - viz jejich fyziologie, tělesná stavba a smyslové vybavení, technika lovu, atd.
Divoká prasata útočí jen výjimečně a v bezprostředním ohrožení (např. bachyně s malými mláďaty). Rizika osobně znám, nejednou jsem je potkal, i Dušan. Prostředí a denní době kde by teoreticky k napadení mohlo dojít se s kočičáky většinou vyhýbáme. Čertík pak je trénován samostatnému pobytu v oblasti kde již žije mnoho na mnoha místech. Tolerují se, nenapadají. Myslivecká latina není reálnou znalostí etologie zvířat.
K ohrožení liškou obecnou: jedině v případě vniknutí do obsazeného brlohu či konkurenčního střetu u ulovené potravy (a myši za střet lišce ani kočce nestojí). Psovité šelmy ve svém přirozeném prostředí neútočí na zvířata, která jim samotným mohou způsobit zranění (týká se i vlků). Jistě že např. vlk má schopnost kočku zabít- ale ta má drápy a kolem jsou stromy - a vlci například v okolí Ostravy nežijí. Bohužel ano zdivočelí, na volno pobíhající PSI - ale ti jsou i na venkově, včetně mnoha zahrad. A zase jsme u ZODPOVĚDNOSTI LIDÍ - ne jen prosté „nebezpečnosti“ konkrétních zvířat. Čertík se toulal často celé týdny v prostředí s výskytem mnoha lišek, tchořů, jezevců, mývalovců, občas i rysa a vlka. Nevylučuji ani divokou kočku (byť kolují informace o jejím „vymizení“ na našem území).

b) Osobní zkušenosti s „našimi“ zvířaty a jejich význam pro ostatní
To že například kocourek Piškot „do lesa nejde“ NEVYPOVÍDÁ ještě samo o sobě O NIČEM. Jak píši jinde - musí zvířeti obecně vyhovovat také prostředí „procházky“ (u Čertíka, Julinky a Mikyho prostředí života) – NIKDY NEJDE kamkoliv JEN A POUZE KVŮLI SVMU DVOUNOŽCI…to je jen naivní, vyfabulovaná představa popírající realitu.
Poukaz na nepřizpůsobenost té které kočky ("gaučovníka pokojového či zahradního") musí být tedy konkrétní, a u Čertíka rozhodně neplatí (viz výše). Ten je zvyklý na značné extrémy a ohrožení... I Julie a Miki byli vždy vedeni k samostatnému pohybu venku. „Naši“ kočičáři BYLI V PODSTATĚ POSTUPNĚ TRÉNOVÁNI A OTUŽOVÁNI (opět chvályhodné), jsou lidským termínem "vycvičeni" k pohybu venku. TO JEJICH OSOBNOST NAOPAK PROKAZATELNĚ ROZVINULO A OBOHATILO, umožnilo jim uchovat si jako „neutlumené“ řadu instinktů. I DÍKY PŘÍSTUPU “JEJICH“ ČLOVĚKA/Ů JSOU TO ZVÍŘÁTKA UNIKÁTNÍ. Předhazovat tedy Dušanovi nepozornost či nezodpovědnost ve vztahu k „jeho“ svěřencům je směšné a urážlivé. Víte kolik času, péče, vnímavosti, trpělivosti a ohleduplnosti je za jeho foto a videopříběhy?! Možná trošku tušíte - ale zcela jistě nevíte… A ZPROSTŘEDKOVAL VÁM VŠEM JEJICH SDÍLENÍ (a případné pochopení) ZCELA NEZIŠTNĚ…Pokud tedy mnohé nevím - či to nejsem schopen ani z hodin videozáznamů vyčíst - pak bych neměl „autoritativně“ plácat… Odkaz na jiné kočky a jiné zkušenosti s jejich chováním může být NAPROSTO BEZCENNÝ U KOČEK JINAK „VEDENÝCH“, může být dokonce i pouhým tvrzením ZCELA bez vypovídací hodnoty.

c) Odkaz na Kočku divokou
Je zmatený, nejasný. Její prostředí nezmizelo, částečně se zhoršila potravní nabídka, zvýšila se míra rizika (zejména automobilismus, fragmentace krajiny a vznik tzv. „urbanistických pastí“, bezohlednost lidí, „myslivost“ i pytláctví). Biotop jako takový ale nezmizel. Z hlediska využití tzv. niky ("místa“ v ekosystému) kočka domácí funkčně NAHRAZUJE KOČKU DIVOKOU - alespoň v tzv. kulturní krajině. V lesích obdobně až na potravu - některá zvířata (pro své menší rozměry a hmotnost) neuloví ani vzdor všem mysliveckým báchorkám…

d) K Teritoriálnosti:
S případem Čertíka a „lukostřelce“ přímo nesouvisí. Byt není pro kočku většinou teritorium - JE JEN ČÁSTÍ TERITORIA. Kocouři mívají obecně mnohem větší teritorium než kočky - a to násobně. Takže "teritoriálnost" naopak svědčí PROTI použitým tvrzením. Tvrdit toto k 7 let svobodně, volně se pohybujícímu samostatnému kocourovi - který měl teritorium asi 5-6 km2 je až legrační… To se má spokojit s bytem a občas vodítkem...? Co by Čertíkovi „LIDSKÉ“ "ROZHODNUTÍ" (DE FACTO NEÚPROSNÝ DIKTÁT) ve stylu „les, procházky jsou nebezpečné takže ne“ udělalo s psychikou ?! Utekl by - a navždy. Nebyla by to jen delší procházka, ale definitivní odchod za svobodou… a se skutečnými, těžko ovlivnitelnými riziky. V bytě by zemřel žalem po svobodě - “orli“ v kleci „nežijí“…

Ve vztahu ke kočkovitým šelmám TO TEDY NENÍ ANI TAK O ZMĚNĚ PŘÍRODY, JAKO O ZMĚNĚ NAŠEHO CHOVÁNÍ K PŘÍRODĚ JAKO CELKU. A to je právě to, na co v nejednom svém příspěvku DUŠAN poukazuje. Nejen u "lukostřelce" - ale i těch "požárníků", odpadkářů, aj. Řešením není zavřít se a oplotit, ŘEŠENÍM JE ZMĚNIT PŘÍSTUP LIDÍ. - A také o toto se svými příspěvky DUŠAN snaží. Opačný postup či mlčení JE ZAKONZERVOVÁNÍM ŠPATNÉHO. Každý nemáme velkou a bezpečnou zahradu, klidné a slušné sousedy, nemůžeme se od „zlého“ okolí „odstřihnout“. Tvrzení že pro „nebezpečí a rizika“ „naše“ zvířátka kamkoliv apriori nesmí jsou tedy nesmyslná.
Všechny komentáře i příspěvky svým obsahem a „závěry“ VYPOVÍDAJÍ O LIDECH kteří je píší. Jak z Dušanových textů, fotek i videí vyplývá, JE SKUTEČNĚ DUŠAN TÍM KDO MÁ KOČIČÁKY V SRDCI - a rozhodně je nemá coby maňásky PRO SVÉ EGO.

Závěrem uvádím : pokud již MK neumožňuje (?) vstup neregistrovaným, pak DĚLÁ CHYBU. Stává se tak uzavřeným webem, a OKRÁDÁ SE O ZPĚTNOU VAZBU - pro další pozitivní vývoj nezbytnou. Hrozí selekce i autocenzura „jen těch správných názorů“… Z takového webu ZCELA LOGICKY SAMOSTATNÍ LIDÉ ODEJDOU. Již na úvodní stránce musí být proto zřetelně označeno KDE mohou psát své názory, nápady, ohlasy i NEREGISTROVANÍ. Je-li internet veřejný prostor, je to i MK a neměl by být jen pro vyvolené... A třeba by neškodila např. rubrika “Úvahy a zamyšlení“.

Hodně štěstí a dostatek rozvahy i odvahy při Vašem rozhodování Vám všem i „našim“ zvířatům přeje

Jean- Marten - Martin Míček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Reakcia
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2012 20:18:17
Odpovědět s citátem

OK, začíname to tesať do skaly a určite sa to dočká i uzákonenia:))))))))
Super, akurát prečo píše nejaký XYQZ za Dušana?Smile))))))))))))
Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: Dušan
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2012 20:18:30
Odpovědět s citátem

Naprosto souhlasím.
Já jsem počítačový analfabet, MK i jiná fora jsem jen pročítala, pak se mi konečně na stopadesátý pokus podařilo se zaregistrovat, měla jsem radost, že by třeba můj názor mohl někoho zajímat. Ale občas jsem trochu překvapena názory těch "zkušených a neomylných", kteří i mě už stihli sprdnout asi jen proto, že nemám těch 300 a více příspěvků. Nejsem začátečník, ale i kdybych byla, tak si chci přečíst názory a zkušenosti a nechci se nechat soudit, že něco dělám jinak, nebo že mám na věc jiný názor, protože se mi osvědčilo něco jiného. O Dušanovi jsem si sehnala inf. i jinde a moc ho obdivuji. Mně jeho fotky, povídání a videa pomáhají, jen mě mrzí, že jsem se k int. nedostala už o nějaký rok dříve. Zarputile jsem to odmítala, stačil v práci, ale teď jsem ráda, že si i doma mohu najít, co mě zajímá. Takže asi tak, Dušane hezký večer a nenechte se znechutit, přeji hodně dalších zážitků.
Snad mi zase někdo nevynadá, že píšu svůj názor. Nikomu NIC nevnucuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2012 20:28:17
Odpovědět s citátem

Perfektní!!!! Tak už známe názor vašeho bratra, výborně. A JAKY JE VÁŠ NÁZOR,DUŠANE??


Děkuji za inspiraci - až se tady ocitnu v nějaké debatě kolem toho, co dělám, zavolám pak ségře, aby se k tomu vyjádřila.

Z vééélmi dlouhého příspěvku zareaguji nejdřív na tento:

5. MK je DÍKY Dušanovým fotkám, videím a příběhům NAPROSTÝM UNIKÁTEM a velkou výjimkou. POPISUJE TOTIŽ ZVÍŘE KTERÉ BYCHOM MĚLI BĚŽNĚ ZNÁT - A DOKAZUJE ŽE NEZNÁME… POPISUJE NÁM VŠEM DOSTUPNÉ PROSTŘEDÍ KTERÉ BYCHOM MĚLI ZNÁT - A NEZNÁME…UČÍ NÁS ZNÁT O SOBĚ SAMÝCH VĚCI KTERÉ BYCHOM MĚLI ZNÁT A VĚDĚT - A OPĚT NEZNÁME A NEVÍME…či vědět NECHCEME… KOČKY JSOU NÁDHERNÉ ČISTÉ ZRCADLO. ZRCADLO nezkažené mamonem a pohodlím, naivitou, sobeckou ješitností a zcela mylným a hloupým přesvědčením o NAŠÍ VLASTNÍ LIDSKÉ VÝJIMEČNOSTI (kteroužto vůči přírodě často projevujeme v rovině nadřazenosti a tupé pýchy…).

ALE??Znáte význam slova UNIKATNI?? Jedinečný...Takže MK je unikátní díky Dušanovým fotkám...stejně jako MICINY? ADELKA? KOCKONET a nevím jaké ještě další weby, na kterých Dušan své fotky, videa a příběhy také prezentuje???? Ale, ale...

V čem podle vás ta unikátnost spočívá?? Sledujete na MK celkový obsah, nebo jen fotky Julinky, Čertíka, Mikiho? Pokud sledujete všechny kočičáky, jistě jste si všiml, že fotek v přírodě tu má mnoho koček!! A troufám si tvrdit, že jsou přinejmenším stejně kvalitní, zajímavé a vypovídající...Pozor, krásu Dušanových fotek nijak nezpochybnuji a líbí se mi!!Líbily by se mi víc, kdybych za nimi už netušila ten "výchovný" podtext.

Unikátnost Mk spočívá v úplně jiných aspektech!! Možná v tom, že se zde schází neselektovaná skupina kočkařů - chovatelé, majitelé "obyčejných" koček, lidé z útulků či depozit. Další unikátností je minimalizace infantilního šišlání a neobjektivních jásotů nad okytičkovanými fotečkami ložtomilých kočiček, které můžeme často vidět na jiném, nepochybně též unikátním portálu. Tady se schází ve své většině dospělí lidé s vlastním rozumem a výrazně hůře manipulovatelní či ovlivnitelní. Čím dříve TOTO pochopíte, tím lépe.

MK je unikátní i třeba určitou vzájemností mnoha těch, kteří se znají a prožívají osudy své i svých koček společně. Známe se, víme o sobě a o svých životech dost a prožíváme starosti i radosti s kočkami. Výraz "známe se" znamená to, že mnozí z nás se znají osobně, setkáváme se, vzniklo tady na Mk mnoho skutečných přátelství , ale mnozí z nás se znají jen virtuálně, osobně jsme se nepotkali...což na oné vzájemnosti neubírá. A aniž bych se vás chtěla dotknout bolavou připomínkou, domnívám se, že tato vzájemnost se velice výrazně projevila při společném velkém smutku nad Julinčiným odchodem za Duhový most... na žádném jiném webu jsem nezaznamenala tak výraznou, společnou pietu mnoha uživatelů... Ano, ve sdílení společných prožitků je MK unikátní, ale to rozhodně není Dušanovým vlivem...

MK je unikátní i svou vlastní "řečí", výrazy, možná i specifickými články a materiály, které na žádném jiném kočkowebu nejsou. Rozhodně ne v takové intenzitě. Určitě je unikátní i svými kočkodeníky - tedy těmi, které píše "opravdu kočka nebo kocouř" a také předkládají vidění světa z kočičího pohledu - za všechny budu jmenovat MISTRA Bertranda, který sice už nové zápisky nedává, ale vřele doporučuji přečíst si jeho starší deníky...protože díky nim je MK opravdu unikátní, protože jsou to deníky psané skutečně výhradně jen na MK...

Svým vyjádřením, že MK je unikátné kvůli Dušanovým produktům, jste hloupou nadřazenost a pocit jakési vlastní výjimečnosti projevil vy, potažmo tedy i Dušan, když sem tento příspěvek vložil s vědomím, že tu ta pasáž je.


Jen si dovolím vyjádřit naději, že Mk i nadále bude kočičím světem, kde bude humor, úsměv a snad i určitý nadhled dominantní...a kde ale bude i sounáležitost většiny ve smutných chvílích...

A ještě krátce k zavedení nutnosti se registrovat - považuji to za VELMI rozumný krok. Už proto, že ona anonymita dovoluje často víc, než když je dotyčný identifikovatelný. A možná tím webmaster sleduje i to, že sem nebudou chodit ti, kteří sem nechodí kvůli VŠEM kočkám a atmosféře, která na Mk ještě pořád je ( bývalo lépe, ale tak co už) , ale z nějakého jiného důvodu a třeba už i s dopředu získanými některými informacemi a záměry. No.

Všechno souvisí se vším, i MK má svůj vývoj a svou historii...Je tvořen námi, uživateli...Chápu, že nově příchozí tu historii neznají a je to logické. Přesto - pokud něco neznám, jsem-li někde krátce a netuším souvislosti, které třeba něčemu nějak předcházely, neznám podrobnosti, jsem v soudech a ukvapených názorech opatrná.Ne vždy jsou věci prvoplánově takové, jakými se zdají být. Stylizace, šikovná tvorba image a šikovná hra se slovy dokáží mnohé a ne každý to dokáže prokouknout...

Ostatně, zaregistrování je otázkou asi tak dvou minut a několika kliknutí.Fakt problém? Proč? Pokud někdo opravdu chce na Mk být a "život" našich kocouřů sdílet, jistě se rád zaregistruje a bude psát své názory pod konkrétní identitou. Pracně přemýšlím, co může být důvodem nechtít svou identitu registrací zaznamenat. Navíc, zaregistrování přece nabízí mnohé další uživatelské možnosti... předpokládám, že návštěvník MK má kočky, takže po registraci si tu může vytvořit jejich profily, Zlatou knihu, album, deník... a může také zde v Diskusním foru svobodně a samostatně založit vlákno Úvahy a zamyšlení.... Very Happy
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.


Naposledy upravil Luci + 4 dne 3. 6. 2012 0:07:55, celkově upraveno 3 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2012 20:32:44
Odpovědět s citátem

Jak z Dušanových textů, fotek i videí vyplývá, JE SKUTEČNĚ DUŠAN TÍM KDO MÁ KOČIČÁKY V SRDCI - a rozhodně je nemá coby maňásky PRO SVÉ EGO.


Tu sa vedie nejaký džihád za Dušana? Ostatní nemôžu vyjadriť svoj názor slobodne bez toho, aby sa im nedostalo "vyššieho poučenia"? Nech si Dušan robí čo chce, len nech tu potom nepodsúva cituplné výlevy o "nespravodlivosti" sveta. Svet je aký je, a my ho musíme vziať do úvahy a SORRY, jeden pseudoidealista ho neprerobí na Modrom kocouřovi.

Odporúčam, aby si Dušan založil svoj vlastný web, kde bude mať svoj fanklub, ktorý mu určite pomôže presadiť všetky tieto skvelé nápady v praxi - určite sa na jeho web presunú i ľudia z MK, ktorí s ním súhlasia a podporujú ho a tam budete môcť Dušan i Jean Marten prezentovať svoje názory bez akejkoľvek negatívnej oponentúry podľa svojej ľubovôle - všetci vám budú tlieskať - GO ON:)))))))))


MIMOCHODOM: MODRÝ KOCOUŘ BOL VÝNIMOČNÝ VEĽMI DÁVNO, DÁVNO PREDTÝM, NEŽ SA TU VYNORIL DUŠAN - urobte anketu o tom, ak si trúfate, Jean Marten - a zaregistrujte sa za seba ako slušný človek, ste inteligentný, nemusíte niekomu robiť hovorcu, nie?Smile)))
Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2012 20:41:22
Odpovědět s citátem

Web MK snad není cenzurován v tom s čím kdo do galerií či deníčků může přicházet (vyjma obligátního a logického zákazu násilí, politiky, drog…) jinak by šlo o PORUŠENÍ SVOBODY SLOVA, PROJEVU, NÁZORU A VYZNÁNÍ. Jak to co je prezentováno na koho působí je jeho věcí. Např. zatoulání kocourka a jeho ohrožení člověkem nejsou „hrůzy“, ale běžná rizika.

Fakt?? no tak proč potom dává Dušan do galerie fotky s dramatickými popisky?? Když jde o běžnou věc?
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2012 20:44:36
Odpovědět s citátem

ŽIVOTEM S KOČKAMI vykládáme i jejich příběh. Jsme-li je trochu pozorní, pak VNÍMÁME CO NÁM ŘÍKAJÍ ONY. PŘEDÁVAT TO DÁLE JE NAŠE POVINNOST.

Fakt?? A ta povinnost je psána KDE??

Považuji za svou povinnost kočce, které jsem vstoupila do života, poskytnout dobrý domov, veškerou péči a bezpečí. Lásku záměrně nezminuji, to není povinnost, to je vzácná výsada.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.


Naposledy upravil Luci + 4 dne 2. 6. 2012 21:17:27, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2012 20:52:36
Odpovědět s citátem

A ještě mi to opravdu nedá, Jean Martene - Martine: ze všeho, co píšete, jasně vyplývá, že jste super expert přes kočky, znalec, odborník, na rozdíl od nás, hloupých, nevědomých, blbě se starajících ( neberu kočky do lesa a nepovažuju za svou povinnost hlásat prostřednictvím koček osvětu). Takže mi není jasné a prostě se na to musím zeptat: proč tedy vy, superhyperexpert přes kočky, nemáte svého kocourka Čertíka u sebe??
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
staniko



Založen: 14.03.2012
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

Předmět: Dušan
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2012 22:18:44
Odpovědět s citátem

S dovolením se pokusím také vyjádřit. Miki a Čertík byli navyklí na procházky, nemyslím že by bylo dobré kvůli jednomu hadrníkovi s lukem na ně přestat chodit. Vždyť by se oba kocouři museli časem začít trápit, být zavření pouze v bytě. A Vám Dušane by to chybělo také, protože všechna ta videa a fotografie vypovídají také o Vás - s jakou láskou a citem byly pořizovány - je to součást Vašeho života. Navíc jste vždy aktivně s nimi po celou vycházku v přírodě, již toto je vyjímečné a unikátní. Staráte se přepečlivě (kožešinka pro Julinku atd....), procházky si všichni užíváte (až na vyjímku nyní s pytlákem) a fyzické možnosti kocourků jistě znáte. Za Vaše krásná videa, fotografie a články máte můj velký obdiv a dík. Přeji hezké a klidné brouzdání lesem. A ještě úplně na závěr - příspěvky s odlišným názorem chápu - oni také mají rádi Mikiho a Čertíka a proto je chtějí ochránit před možným zlem. Zavřít je ale od teď doma si já myslím není dobré řešení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 0:16:51
Odpovědět s citátem

Poví mi někdo, kde mohu ta úžasná videa a foto vidět Shocked ?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 0:22:42
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Poví mi někdo, kde mohu ta úžasná videa a foto vidět Shocked ?


Tatiano, fotky ( jejich část) zde v galerii - album Mikiho, Čertíka, Julinky. Případně na dalších asi třech kočkoportálech Smile

Videa na jiném kočkoportálu. Deníky tamtéž.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 7:55:27
Odpovědět s citátem

Milý Martin,

ad toto: ČLOVĚK I KOČKY JSOU JEN JEDNĚMI Z MNOHA SOUČÁSTÍ PŘÍRODY. PROČ BY MĚL MÍT JEDEN SUBJEKT „PRÁVA“ ROZHODOVAT O SUBJEKTU DRUHÉM (vůči přírodě jsou lidé v rovnocenném postavení vůči kočkám)? Kde vzal člověk „PRÁVA“ K MOŽNOSTI ODEJMOUT DRUHÝ SUBJEKT NĚČEMU (NĚKOMU) JEHOŽ JE NEODDĚLITELNOU SOUČÁSTÍ?

Navrhujem, aby Dušan vypustil svoje mačky do lesa, nech sa rozhodnú samé, kde chcú byť.

ad toto: Uvádí se různá délka „spolužití“ s člověkem, přibližně 7.000 - 12.000 let. To je ovšem doba odhadnutá JEN PODLE ZÁZNAMŮ, starší se moc nedochovaly. PŘESTO: s ohledem na délku vývoje kočkovitých šelem jako skupiny savců (12 mil.let) JDE O VELICE KRÁTKOU DOBU. Odhadovaných xy let "domestikace" není v měřítku vývoje koček jako druhu skoro NIC - jako kdyby nás na pár vteřin potkaly...

Nezohľadnili ste koreláciu medzi dĺžkou života človeka a mačky a pôsobením ekonomicko-sociálno-psychologických faktorov.Navrhujem uskutočniť prieskum verejnej mienky medzi mačkami - chcú žiť s ľuďmi v ich domoch a posteliach, v stajni alebo senníku alebo v lese? Počet otázok môže byť vyšší a zahŕňaať rôzne ekvivalenty.

ad toto: MK je DÍKY Dušanovým fotkám, videím a příběhům NAPROSTÝM UNIKÁTEM a velkou výjimkou.

Navrhujem, aby Dušan prestal prispievať na MK tak cca na pol roka až rok a potom zhodnotíme, či sa MK zrútil kvôli jeho neprítomnosti.

ad toto: Odvolávky na OSOBNÍ ZKUŠENOST A GENERALIZOVANÁ, PAUŠALIZOVANÁ TVRZENÍ k tomu co je či není pro kočky vhodné a žádoucí, stejně jako tvrzení o tom s čím by se kočky „určitě spokojily“ jsou ZCELA IRELEVANTNÍ ve vztahu ke KONKRÉTNÍM ZVÍŘATŮM. Vždy zde záleží na ZPŮSOBU PODÁNÍ ZKUŠENOSTI, VÝPOVĚDI - z hlediska člověka nemáme na žádný autoritativní přístup právo. Podobná zjednodušující a paušalizující vyjádření jsou proto ZCELA BEZCENNÁ, při „strojovém“, neuváženém přebírání pak mohou být NAOPAK mnohem spíše na škodu věci.

To isté robí Dušan a Vy, ktorí nás presviedčate o svojej pravde, prosím, aby ste presne toto aplikovali i na svoje názory.

ad toto: ŽIVOTEM S KOČKAMI vykládáme i jejich příběh. Jsme-li je trochu pozorní, pak VNÍMÁME CO NÁM ŘÍKAJÍ ONY. PŘEDÁVAT TO DÁLE JE NAŠE POVINNOST.

Zaujímavé, nepovinné a tým pádom irelevantné.

ad toto: I na uzavřenou zahradu může přece spadnout meteor, letadlo či jeho součástka...JE TO O VYHODNOCENÍ RIZIK, A TAKÉ DÍLKU ŠTĚSTÍ - SMŮLA. Náhodu či zlobu a špatné chování jiných lidí většinou nejsme s to přímo ovlivnit.

Iste, len z toho potom nerobím verejnú drámu s potokmi sĺz a morom súcitu.

ad toto: Divoká prasata útočí jen výjimečně a v bezprostředním ohrožení (např. bachyně s malými mláďaty). Rizika osobně znám, nejednou jsem je potkal, i Dušan. Prostředí a denní době kde by teoreticky k napadení mohlo dojít se s kočičáky většinou vyhýbáme. Čertík pak je trénován samostatnému pobytu v oblasti kde již žije mnoho na mnoha místech. Tolerují se, nenapadají. Myslivecká latina není reálnou znalostí etologie zvířat.

K ohrožení liškou obecnou: jedině v případě vniknutí do obsazeného brlohu či konkurenčního střetu u ulovené potravy (a myši za střet lišce ani kočce nestojí). Psovité šelmy ve svém přirozeném prostředí neútočí na zvířata, která jim samotným mohou způsobit zranění (týká se i vlků). Jistě že např. vlk má schopnost kočku zabít- ale ta má drápy a kolem jsou stromy - a vlci například v okolí Ostravy nežijí. Bohužel ano zdivočelí, na volno pobíhající PSI - ale ti jsou i na venkově, včetně mnoha zahrad.

Z nejakého neznámeho dôvodu som pri žiadnej z tých mŕtvych a zjavne roztrhaných mačiek, ktoré som za posledných pár rokov videla v okolí (žijem tiež na okraji mesta a blízko lesa) nenašla žiaden elaborát dlhý ako ruka o tom, prečo to dotyčné divé zviera spáchalo napriek všetkým Martinovým logickým argumentom.

ad toto: Osobní zkušenosti s „našimi“ zvířaty a jejich význam pro ostatní

Prosím dôsledne aplikovať i na Dušana.

ad toto: To se má spokojit s bytem a občas vodítkem...?

A čo teda robí Dušan? Má svoje mačky v byte a občas (pravidelne) na vodítku - pozri fotky.


Záver: Dušan rozhoduje o tom, ako budú jeho mačky žiť. Sú to jeho mačky a ak má pocit, že sú s tým spokojné, OK. Dostalo sa mu negatívnej reakcie - môže ju akceptovať a nemusí. Vzhľadom na to, že má skúsenosti len s veľmi malým počtom mačiek počas krátkeho časového úseku, ktorý je z hľadiska existencie ľudskej rasy irelevantný - ide len o jeho osobný názor, ktorý my ostatní môžeme akceptovať a nemusíme - dovolím si vyhradiť právo pochybovať o Dušanových skúsenostiach presne tak, ako si on vyhradzuje právo pochybovať o mojich skúsenostiach.

Čo mi vadí: emocionálna manipulácia najhrubšieho zrna, ktorú neospravedlňuje žiaden ušľachtilý cieľ - alebo sa budeme baviť o jezuitoch a Macchiavellim? Nedostatok rešpektu voči názorom a skúsenostiam ostatných - cca 95% osadenstva MK sú podľa vás konzumenti, ktorí z pohodlnosti nezbalia svoje mačky do batohu a nevyklopia ich niekde v lese.
NEZNÁŠAM okiadzanie (obiehanie s horiacim kadidlom okolo) indivíduí z princípu nech sú ich myšlienky, ciele a zámery akokoľvek ušľachtilé - môžem s nimi súhlasiť, ale nepadnem na zadok!

Odporúčanie: skúste sa obidvaja zmieriť s faktom, že Dušanovo počínanie je síce mierne netradičné, ale nijako výnimočné ani obdivuhodné a naučte sa vnímať aj názory iných ľudí. Preštudujte si aj iné vlákna v DF a zistíte, že ste neobjavili Ameriku, len proste v bledomodrom prezentujete to, čo už sa tu už opakovane vyskytlo. A zauvažujte prosím nad významom slova "skromnosť" - vopred ďakujem Wink


Naposledy upravil Iva Goli dne 3. 6. 2012 8:26:54, celkově upraveno 1 krát
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Názor mého bratra Martina
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 8:25:38
Odpovědět s citátem

Dušan napsal:

5. MK je DÍKY Dušanovým fotkám, videím a příběhům NAPROSTÝM UNIKÁTEM a velkou výjimkou.


Modrý kocouř je web už se slušnou historií. Byl spuštěn v r. 2003.

Troufám si říct, že Modrý kocouř byl unikátní pro své návštěvníky již dávno, dávno před Dušanem a bude unikátní i bez Dušana. Tečka.

Zbytek nestojí za to komentovat, manipulace, demagogie a snůška emotivních výlevů atp.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 9:13:19
Odpovědět s citátem

Škoda, že neumí mluvit Čuk s Gekem. Zeptala bych se jich, jak se jim líbilo v lese, kam je nějaký hodný člověk jako cca měsíční koťata odnesl, asi někde četl Dušanovo názory a chtěl ho trumfnout a učit samostatnému pobytu v přírodě kočky už od koťátka.

Já vím je tolik, že když jsem jim po cca roce pobytu jen u nás doma chtěla dopřát také zahradu, tak z toho měli takové trauma, že Gek byl celý krásný den zalezlý v hromadě šrotu připraveného do sběru, odkud jsem ho musela nakonec vysvobodit a Čuk celý den strávil zalezlý v psí boudě. Když jsem je odpoledne - po zjištění, že jejich a mé představy s skvělém kočičím životě zřejmě nekorelují - vyhrabala z jejich skrýší a po očištění vzala zase zpátky do bytu, byli spokojení a šťastní. Usuzuji z toho, že se konečně najedli, napili, vyprázdnili, začali chodit se vztyčeným ocáskem, přišli se pomazlit, předli a nakonec se spokojeně stulili vedle sebe v teplém pelíšku. Podotýká, že jsem je vypustila na zahradu v krásný letní slunečný den. Nelíbilo se jim to.

Od té doby, když otevřu dveře vedoucí na zahradu a oni jsou náhodou někde poblíž, utečou na nejhořejší schod a odtud v bezpeční teplého domova jen sledují, co se tam venku děje. Nemají sebemenší snahu to jít prozkoumat.

Pamatují si, jak "skvěle" jim bylo v tom úžasném lese? Netuším...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dušan



Založen: 12.01.2011
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava

Předmět: Kbelík smyšlených splašků
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 9:33:23
Odpovědět s citátem

Pro paní Luci+4 a Ivu Goli

Dámy, jen krátká reakce na Váš “kbelík smyšlených splašků“, který jste jako svou reakci opakovaně vylily na mne i mého bratra ve svých nepřiměřených „reakcích“:

1. k věci jsem se prioritně nevyjádřil proto, že jsem Dušanův bratr, nýbrž proto, že jej znám jako citlivého a ohleduplného člověka který se o osudem mu svěřená zvířata příkladně stará. Z Vašich předchozích reakcí na ohrožení kocourka Čertíka (zejména z „příspěvku“ pani Ivy)vyplývá nezodpovědnost, hazardérství a jakýsi osobní kalkul. Také proto, že jsem nejen „Čertíkův“ původní „“dvounožec“, ale znám a znal jsem důvěrně i ostatní bratrovy svěřence. Můj osobní osud je s kočkami spojen již od dětství, když jsem jako žák ZŠ bránil a zabránil vraždění koček a koťat a vysloužil si za svou citlivost mj. mnohaleté pokusy o šikanu… Vaše příspěvky vytvářely dojem bratrovy nekompetence, zištnosti a hazardérství. Myslím, že mám právo hájit pečovatele „svého“ zvířete pokud osobně mohu znát (a znám) souvislosti a skutečnost. Na Vaši štvavou a OSOBNÍ HYSTERII nebudu dále reagovat. Nyní věci ale na pravou míru uvést musím. Dalším důvodem reakce je mé celoživotní profesní zaměření na přírodu. Tolik k tomu Vašemu „až se tady ocitnu v nějaké debatě kolem toho, co dělám, zavolám pak ségře, aby se k tomu vyjádřila…“ či „…prečo píše nejaký XYQZ za Dušana?…“.

2. Na MK nejsem registrován zejména z důvodu času a současné absence svěřené kočky či kocoura. V současnosti se příležitostně (když se objeví) postarám o drobnou kočku Hvězdičku (pravděpodobně dcerku Čertíka), či jiné kočičáky kteří se u mne objevují. Tak jsem to zatím registrací neřešil a nespěchal. Na výtku „…zaregistrujte sa za seba ako slušný člověk…“ reaguji tedy touto odpovědí. Předpokládám že nefabulujete, že nejsem slušný a člověk…

3. K celé záležitosti jsem se snažil vyjádřit jako s problematikou obeznámený člověk, člověk zabývající se biologií, prostředím i zvířaty celý život. Snažil jsem se napsat text objektivní -byť delší a poněkud suchopárný, citově „syrový“, nepodbarvený jakýmikoliv skrytými významy a bez osobních útoků. Tedy nikoliv takový „komentář“ (ve skutečnosti ničím nevyprovokovaný ryze osobní štvavý útok) jaké píšete Vy paní Ivo a Luci+4…

4. Ve svých reakcích mi ZCELA ZJEVNĚ PODSOUVÁTE VĚCI KTERÉ JSEM NIKDE NENAPSAL A NEUVEDL TAK JAK JE „VYKLÁDÁTE“. Z Vaší strany jde o typickou “FABULACI“- SMYŠLENKY! HRUBĚ MANIPULUJETE MÝM TEXTEM A TO ZCELA OD VĚCI A ÚČELOVĚ! Veřejně na různých fórech i v tisku či TV vystupuji již druhé desetiletí. Ale opravdu málokde jsem potkal něco podobného tomu co předvádíte Vy! Agresivita a ješitnost v přímém přenosu… ano opravdu platí to, že to co píšeme vypovídá o nás samotných. Jako Vámi (opět zcela účelově) vybraný příklad uvádím mé tvrzení „MK je DÍKY Dušanovým fotkám, videím a příběhům NAPROSTÝM UNIKÁTEM a velkou výjimkou…“ – ANO MÁM PRÁVO SDĚLIT VEŘEJNĚ SVŮJ NÁZOR. V TÉ VĚTĚ ALE NENÍ NIC Z TOHO CO MI PODSOUVÁTE! NENÍ TAM ŽÁDNÁ NADUTOST – viz Vaše: „Svým vyjádřením, že MK je unikátní kvůli Dušanovým produktům, jste hloupou nadřazenost a pocit jakési vlastní výjimečnosti projevil vy, potažmo tedy i Dušan, když sem tento příspěvek vložil s vědomím, že tu ta pasáž je.“, kteroužto reakci opakovaně spojujete S OSOBNÍMI ÚTOKY A URÁŽKAMI! NIKDE NETVRDÍM, ŽE JINÍ LIDÉ MUSÍ SOUHLASIT S MÝM NÁZOREM, NIKDE NEPÍŠI ŽE NEMAJÍ PRÁVO TO VIDĚT JINAK. V té mé formulaci NEJSOU žádná slova jako např. „jedině a pouze“…, atd. KAŽDÝ MÁ PRÁVO VIDĚT (nejen) MK a zveřejňované fotky a videa, texty PO SVÉM. Že Dušanovy fotografie jsou velice výstižné a většinou i kvalitní a profesionálně vytvořené nepopřete snad ani Vy. Stejně jako fakt, že DUŠANOVY VIDEOGALERIE NEMAJÍ NA CELÉM MK SROVNÁNÍ co do hloubky propracovanosti (práce se záběry, střih, vkládání fotografií, animace, ozvučení melodií či hudbou…). BEZESPORU PODPOŘILY UNIKÁTNOST MK A DODALY SPOUSTU NÁPADŮ, INVENCE A INSPIRACE MNOHÝM. „Vysvobodily“ spolu s jeho příběhy celý web z určité myšlenkové a výrazové „strnulosti“ – aby jste mi znova nepodsouvaly že haním ostatní tvůrce a uživatele tak dopředu sděluji, že se jedná o můj osobní názor a ostatní tvůrce NEHODNOTÍM. Protože se vyjadřuji K TOMU CO ZNÁM. Dušanovu práci s videi a fotografiemi znám a sám jsem přírodu natáčel. Proto vím kolik času a práce je za dalším zpracováním původního „surového materiálu“. BEZESPORU JE MK MOŽNÁ UNIKÁTNÍ I KVŮLI TOMU OSTATNÍMU, část sama uvádíte. JÁ TO ALE NIKDE NEVYLUČUJI ANI NEPOPÍRÁM, TO JEN VY „ČTETE“ V MÉM TEXTU TO CO TAM VŮBEC NENÍ!

5. k Vašemu „Pozor, krásu Dušanových fotek nijak nezpochybnuji a líbí se mi!!Líbily by se mi víc, kdybych za nimi už netušila ten "výchovný" podtext.“ – jen opět dokazujete ze i případné uznání se u Vás vždy snoubí s urážkou. Bratr ty fotografie na MK URČITĚ NEDÁVÁ PROTO, ABY SE ON ČI ONY NĚKOMU ZALÍBILY. PODTEXT MÁ KAŽDÁ FOTOGRAFIE A VÁM NAPROSTO NEPŘÍSLUŠÍ ŽÁDNÉ PRÁVO JEJ TAKTO SHAZOVAT! Kvůli Vaším opakovaným podobným zavádějícím a zkreslujícím tvrzením a reakcím je Vaše osobní „autorita“ a profesionalita u mne osobně na 0. JEDNÁTE NEFÉR A HLOUPĚ.

6. I Vy v podtextu zmiňujete svobodu a vyspělost přispěvatelů a spolutvůrců webu. „dospělí lidé s vlastním rozumem a výrazně hůře manipulovatelní či ovlivnitelní…“, ve vztahu k lidem které osobně neznáte ji ovšem neuznáváte: „Čím dříve TOTO pochopíte, tím lépe.“ Naopak ve Vašem textu a podtextu je slovo MANIPULACE – a pokud si čtu Vaše reakce tak asi ne náhodou…

7. Jak jsem dnes zjistil DODATEČNĚ ÚČELOVĚ UPRAVUJETE SVÉ PŘEDCHOZÍ REAKCE (LUCI+4) TO JE ZJEVNÁ A UNFAIR MANIPULACE S FAKTY A ZKRESLOVÁNÍ! Takové dodatečné „úpravy“ situaci dále zkreslují. Je vidět že si dovedete poradit…Ostatně každý si může přečíst na konci každého příspěvku, kolikrát a kdy byl editován.

8. Za reakcemi typu: „Odporúčam, aby si Dušan založil svoj vlastný web, kde bude mať svoj fanklub, ktorý mu určite pomôže presadiť všetky tieto skvelé nápady v praxi - určite sa na jeho web presunú i ľudia z MK, ktorí s ním súhlasia a podporujú ho a tam budete môcť Dušan i Jean Marten prezentovať svoje názory bez akejkoľvek negatívnej oponentúry podľa svojej ľubovôle - všetci vám budú tlieskať - GO ON:)))))))))“je vidět Vaše ochota respektovat jiný názor než je Vaše linie! Vivat svoboda vyjadřování, otevřenost a slušnost!

9. Kocourka Čertíka nemám u sebe proto, že po sérii zákroků není ve formě kdy bych mu v místě, podmínkách kde žiji mohl zajistit úroveň péče a bezpečnosti kterou považuji za potřebnou.

10. Nepovažuji se za žádného „super expert přes kočky, znalec, odborník, na rozdíl od nás, hloupých, nevědomých, blbě se starajících ( neberu kočky do lesa a nepovažuju za svou povinnost hlásat prostřednictvím koček osvětu). Takže mi není jasné a prostě se na to musím zeptat: proč tedy vy, superhyperexpert přes kočky…“ jak píšete Vy, ani jsem NIKOMU NEPSAL ŽE SE BLBĚ STARÁ, ŽE ON JE HLOUPÝ, NEVĚDOMÝ. MANIPULUJETE, BA PODSOUVÁTE SVÉ SMYŠLENKY KTERÉ ZAMĚŇUJETE ZA MNOU SKUTEČNĚ UVEDENÉ FORMULACE. V souvislosti s Vašimi DODATEČNÝMI ÚPRAVAMI VAŠICH PŮVODNÍCH REAKCÍ, URÁŽKAMI A SHAZOVAČNOSTÍ VYJÁDŘENOU KE MNĚ I MÉMU BRATROVI vyjadřuji pochybnost o tom, zda jste vůbec schopny upřímné sebekritiky a férové diskuse. Na Vaše reaguji tedy jako dosud neregistrovaný prostřednictvím bratra veden přesvědčením, že jako veřejně ostouzený mám právo na svou obhajobu, stejně jako tím že na sprostý útok převádějící původně konkrétní a věcné vyjádření REAGOVAT MUSÍM. Jestliže totiž platí, že „na slušný dopis (reakci), je slušné i odpovědět“, pak o těch unfair a neslušných to platí dvojnásob!!!

Martin Míček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dušan



Založen: 12.01.2011
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava

Předmět: Můj dospělý názor
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 9:45:46
Odpovědět s citátem

Pro dotvoření obrazu, kdyby snad někdo tvrdil, že nejsem schopen svého názoru přikládám svou reakci na Vaše příspěvky. Vím a upozorňuji, že je v mnohém shodná s bratrovým textem, každý však žijeme 100km od sebe.

K April: odpovídám v textu v pasáži věnované LUCI

K Tatianě: Repektuji Vaši zkušenost i skutečnost, že Vašim kočkám se venku nelíbí tak jako v pelíšku.

K novému příspěvku Ivy již nemám potřebu reagovat.



Luci, nač ta ironie, že si "pozývám" svého bráchu, že je příspěvek vééélmi dlouhý? Dobrá, přehlédnu to, ale nenapadlo Vás, že mohu mít naprosto shodný názor jako brácha? Nevíte, že Čertík je v podstatě Martinův, že na něj mířil ten šíp a já mohu citovat koho chci a on se vyjádřit chtěl bez "prázdé" registrace? Již jen tyto Vaše věty jsou opět prázdným popichováním bez souvislosti s tématem. Ptáte se mne na můj názor? Já svoje již dávno napsal a nevím proč bych měl reagovat na něco, co jsem nerozpoutal a co jde mimo mnou uvedené skutečnosti. Ale s ohledem, že stále cítíte potřebu vyjadřovat se zkreslujícím způsobem nyní již prakticky jen k mé (bratrově) osobě (já adresný nebyl a psal o svých kočkách JMČ), nezbývá mi, než uvést něco na svou obranu. Ale tentokráte budu jak Vy, osobní.

Můžete mi vysvětlit větu "...kočkodeníky - tedy těmi, které píše "opravdu kočka nebo kocouř" a také předkládají vidění světa z kočičího pohledu"?

Důrazně se ohrazuji proti nařčení z hlouposti. A žádám omluvu! Tímto nařčením jste se zde sama znemožnila a čím dříve TOTO pochopíte, tílm lépe. Neoplatím Vám stejnou mincí, nutíte mne však vyjářit se k tématu unikátnosti za bráchu a to:

Vytváříte zde jakousi vlastní konstrukci, chápajíc se domnělé absence jediného písmenka "i" a rozpoutáváte cosi nad tím, že snad "i" ostatní fotky či jiný obsah MK jsou svým spůsobem unikátní. I kdyby ano, jak pro koho. Brácha vyjádřil svůj názor! On tím nesoudil Vás ani nikoho jiného, pouze konstatoval co na něj jak působí. Všimla jste si, že v textu o unikátnosti mých fotek mu chybí slůvko "jen"?
Diskuse s Vámi a Ivou vykazuje stejný vzorec jako v případě mém, kdy jsem já uváděl mnou zjištěná a u mne platná fakta týkajících se mého života sdíleného s mými kočkami. Předešlu, že Vy jste ve své reakci taktéž použila svůj, shodný vzorec, ovšem účelově a na již jiná fakta.
Dokážete si představit, že pro Martina jsou unikátní na MK jen mé fotky? Smile A nejen na MK, ale i na Micinách či Adélce:). Dokonce napsal v čem. Stejně tak já mohu napsat, že MK je pro mne unikátní vašimi deníčky (a to prosím myslím smrtelně vážně). A kdokoliv jiný. To, že se Vám nezamlouvá, že jemu již nic dalšího unikátním třeba na MK nepřipadá (navíc to z jeho tvrzení vůbec nevyplývá, přes Vaší snahu toto opět podsunout), to Vám může být nepříjemné, můžete s tím nesouhlasit, můžete s tím zkusit něco udělat, ale to je tak asi všechno. Můžete si myslet co je libo, jen takto veřejně soudit nemáte právo a nazvat kvůli tomu někoho hlupákem? Sama jste si podřezala větev. Je to stejné, jako že člověk nemá právo rozhodovat o kočkách-přírodě. Vaše dožadování se vysvětlení připomíná křik dítěte, že se nikdo nepodíval na jeho výtvory. Chcete to snad nařídit? Chcete poučovat? Jakým právem? Proč píšete poté o mých fotkách, o jakémsi nezpochybňování? O tom je téma? Kam to zavádíte? Klidně si ironizujte můj výchovný podtext, ale vězte, že každý takový není. Nemyslíte, že takovou fotografii může třeba uvidět malý kluk a kočky se mu zalíbí, stane se z něj možná úspěšný chovatel bengálských koček nebo z něj "jen" vyroste mladík, který ví, že v lese se po všem nestřílí? Smějte se tomu.
Naprosto souhlasím, že pro Vás unikátnost spočívá v úplně jiných aspektech. A jsem si stoprocentně jist, že Martin souhlasí také. Chápete, rozumíte mi? Já respektuji. Martin se obrací obecně výzvou, Vy napadáte konkrétně a již i urážíte. Vás demaskuje vaše posměšné ale, ale... , poznámka o dospělých lidech a zavádějící tvrzení o manipulaci či ovlivnitelnosti. Úsudek o těchto výrazech, slovech o nadřazenosti nechám na čtenářích. Je jen s podivem, že do poslední věty, do posledního slova se snažíte vytvořit něco co není. BuBuBu...

Ivo, tesejte si co a do čeho chcete, avšak vyhrazuji si, aby jste takto v diskusi o KOČKÁCH tesala do mne a převáděla věc do osobní roviny! Navíc formou, jak činíte. To Vy společně s Luci jste místo argumentace zahájily bezdůvodnou, štvavou kampaň proti mně, posléze mému bratrovi.
Společně s dalšími píšete naprosté nesmysly o "nejakom transfere posolstiev skrze zobrazovanie mačiek pobehujúcich po lese a opisovaním nebezpečenstiev, ktoré ich tam stretli", že "vedome vystaví svoje zvieratá týmto rizikám a potom si urobí tému z toho, že sa takéto predvídateľné riziko naplnilo."
Můžete si s Luci podat ruku, jak skvěle Vám jde to překrucování toho co jsem napsal v to co jsem nikdy nenapsal. Těmito bláboly se snažíte v ostatních navodit falešný pocit, že prvoplánová jsou jakási poselství, zatímco "procházky jsou pro kočičky stresující, namáhavé, či je dokonce vystavuji ohrožení života" abych si "urobil tému". A to přesto, že jsem výslovně uvedl, že mé kočky jsou pro mne na prvním místě!
Píšete, že si mám dělat co chci a obratem dodáváte "len nech tu potom nepodsúva cituplné výlevy o "nespravodlivosti" sveta". Vždyť Vy si nejen pořádně nepřečtete to mé, nepřečtete si to ani po sobě. Chcete snad tvrdit, že ve světě není pro cit místo?
Již poněkolikáté se snažíte ironizovat mé popisky a také zřejmě obsah deníčků mých koček na Micinách s poukazem na ideologický podtext. Já se Vás nemusím ptát, zda-li mohu hlásat prostřednictvím koček osvětu!
Dále máte snahu tvrdit, že jsem jakýsi pseudoidealista, že mám "skvelé nápady" a poučujete mne že "Svet je aký je, a my ho musíme vziať do úvahy".
Ivo mimo to, že se mi snažíte zabránit ve vyjadřování, co jiného, než svět jaký je, je příběh s lukostřelcem či všechny mé ostatní příběhy? Snažíte se mne upozornit na něco, o čem již dávno občas napíši.
Kde vyzývám, aby někdo podpořil mé/bráchovy názory? Kde je v našich textech vyjadřena snahu mazat negativní oponenturu, jak se opět demagogicky snažíte podsunout?! Já Vám mohu zopakovat proti komu jsem se stavěl kategoricky zamítavě: proti těm, jež záměrně ničí vlastní prostředí a prostředí jiných, proti střelcům lukem, těm, kteří klidně zapálí les, protože není jejich a podobným. Kdo četl pořádně, ví. To jsou podle vás jen "nějaké pseudoideje"? Co je na tom špatného? Již jsme x-krát zabránili požárům, usmrcení mnoha druhů zvířat, znečištění toků či kácení. Aby nám někdo tleskal? Ivo, nikdo netleskal, ba naopak, dostalo se nám mnohdy jen urážek a fyzického vyhrožování. Jen dnes jsem protestoval proti černé skládce. Sám proti všem. Idealista, viďte. Vy si osobujete právo mi určovat, kde to mohu napsat. Bordel v lese omezuje nejen mne, ale například na rozbité pivní flašce si pořežu já botu a kocour packu! A kvůli toho nesmím do lesa!? Vy máte svou zahradu.
Pokud mé či bratrovy poznámky berete jako "vyšší poučení", pro mne za mne.
Vlastní web již dávno mám. Že to ani nevíte je další důkaz Vaší snahy předkládat tvrzení bez znalostí věci. Na Vašem webu uvádíte, že "Naša láska k mačkám sa začala jedného letného podvečera pred štyrmi rokmi." Pro informaci: Já mám kočky let deset a více než dvacet let zkušeností z lesa. Dobrou polovinu jsem tam strávil s kočkami. Bratr, jehož posměšně a drze nazýváte XYQZ (jestli jste si nevšimla, v názvu příspěvku jsem jej představil a on se podepsal jménem) má zkušeností z lesa mnohem víc. A poprvé použiji ultimativní: nikdo z Vás v lese a krajině nestrávil tolik času jako on! Tolik ke vztahu a naší kompetentnosti vyjadřovat se k tématu příroda.
Rovněž Vás žádám o omluvu bratrovi i mně za vaši veřejnou a urážlivou narážku na míru inteligence, na naší slušnost!

Dále se budu souběžně vyjadřovat k Vám oběma Luci a Ivo, neb si zdatně sekundujete.
Najděte v mých příspěvcích nebo textu mého bratra, kde tvrdíme, že my dva umíme něco ze všech nejlíp na rozdíl od vás ostatních!
Já i brácha jsme popsali naše kočky a nastínili některá obecně platná fakta. A jaká je Vaše argumentace? Já žádnou nevidím. Snažíte se o posuzování mých koček z pohledu, jež nemůžete mít, přestože jsem poukázal na zásadní odlišnosti. Proč, co Vás k tomu vede? Promiňte, ale tento pohled mít ani nedokážete, mj. proto, že jasně píšete, že to sami nechcete. Ale to Vám vůbec nebrání tvrdit, že nejde -li Piškot do lesa, Julinka tam tudíž také nechce.
Pakliže jste vůbec viděly například Julinku na videu řekněme Šťastná kočka, opakuji, ukažte mi tam vystresovanou, unavenou kočku!? Tvrdíte-li i poté to co tvrdíte, pak ano, na rozdíl od Vás jsem ve vztahu ke kočkám odborník a Vy jim nerozumíte. Ale tak to jistě není, toto mně a mému bratrovi vkládáte do úst "super expert přes kočky, znalec, odborník, na rozdíl od nás, hloupých, nevědomých, blbě se starajících", což ani jeden z nás nenapsal.

Luci, mně přijde naprosto běžné, že popíšu fotku tak, jak odpovídá skutečnosti! Jistě, je to dramatické. Ne každý den zabráníte požáru lesa, díky tomu, že se kocour podívá nahoru a vy jeho směrem. Ale kdepak, tohle jsem si asi naplánoval. Ne každý den na vás někdo míří lukem. Jedni napíši strašné, pro Ivu je to život, jaký je. Ano, má pravdu. Já se tady o to s nikým nepřel, jen tvrdil, že za tím, že svět je takový jaký je patří doplnit, že již zítra může být jiný. Nebo ne?
Proč je tady potom zmínka o tom, že se má například zabití kočky divoké hlásit? Co je reintrodukce rysa na Šumavu, kůrovec a obnova lesa tamtéž, návrat orla skalního v Beskydech, aj.? To je vše už hotovo, ztraceno a basta fidli? Jeden může a druhý ne? Jestli Vám vadí mé popisky a příspěvky psané s citem, tak je nečtěte! Má to snad být důvodem pro vymazání? Proč to spojujete s bratrovou citací o cenzuře, o PORUŠENÍ SVOBODY SLOVA, PROJEVU, NÁZORU A VYZNÁNÍ? Co mně tím naznačujete?

Luci, proč píšete deníčky, fotíte a komentujete? Necítíte to tak trochu jako povinnost? Vůči třeba jen sama sobě. Že někoho třeba rozveselíte, nebo naopak někdo podpoří hezkým komentem Vás? Já bych to nazval zodpovědností třeba za své psychické pohodlí, povinností starat se o sebe sama sdílením získaných prožitků. Neposouvá Vás to dále? Neumožňuje Vám to snáz a lépe poskytovat dobrý domov, veškerou péči a bezpečí Vašim kočkám? Tohle jistě víte. Já nechci poučovat ani to k nikomu konkrétně vztahovat.. Ale ne třeba každý ví a jsou zde i další varianty. Ale můžete si nechávat své zážitky pro sebe. Add Ivo, ve větě je slovní spojení "naše povinnost", ne Vaše povinnost.

Ohledně Čertíka by jste si měla odpovědět sama. Já jsem již odpověď dávno napsal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Můj dospělý názor
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 10:38:41
Odpovědět s citátem

Dušan napsal:

K April: odpovídám v textu v pasáži věnované LUCI


Ke mně se vyjadřovat nemusíte, ostatně nemám ani energii to číst a hledat, která pasáž je zrovna ta pro mě.

Nicméně, když už tedy se tu píší takové romány, tak bych uvítala taky jeden, klidně může být kratší.
Dělám to nerada, ale když už jsme u čištění stolu... zprávu, kde Dušane sepíšete vyúčtování částky a přibližný účet na veterině za Julinku.

Ono když už jsme u té otevřenosti, tak budu upřímná, poslala jsem na léčbu Julinky, po výzvě některých přátel z Modrého kocouře, zřejmě na Váš účet, 500Kč.

Navzdory špatnému konci, jsem doufala, že se k té hromadné dárcovské pomoci vyjádříte konkrétněji a osobně, protože vím, že jsem vypomohla nejen já, ale i některé mé další přítelkyně z Modrého kocouře.

A do dneška jsem krom zprostředkovaného mailu nedostala žádné osobnější poděkování nebo alespoň zprávu, že peníze dorazily, byť myslím, že jsem jako odesílatele čásky "April, MK" definovala dost jasně.

Taktéž jste se neobtěžoval rozepsat, že jste na veterině nechal tolik a tolik. Pokud posílám někam dar, věřím, že obdarovaný s ním naloží dle účelu daru a že je základní slušností zveřejnit, zda došlo k naplnění účelu. Což je naprosto běžné např. u útulkových akcí, kde obdarované útulky většinou sepíší souhrnnou zprávu pro všechny. Že situace vzala takový konec je smutné, ale i přesto by Vám to nemělo bránit v tom, být slušný k dárcům.

A myslete si o mně co chcete, ale když už tu šíříte svá moudra a píšete rozsáhlé zprávy a vyžadujete omluvy, já bych teda ráda vyžadovala to vyúčtování.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 11:01:20
Odpovědět s citátem

Musím se taky připojit. Taky jsem Julince poslala 500,- a držela (a nejen já) palce aby se z toho dostala a jenom zprostředkovaně jsem se dovídala jak Julince je.
Jen tak na okraj Dušane, prosbu o pomoc Julince rozeslala Luci+4.
_________________
Alča, Barča, Dorka a Rozárka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 12:42:20
Odpovědět s citátem

Také přispěji se svou "troškou" do mlýna. Já jsem na zmíněný účet poslala 3000,- Kč na léčbu Julinky. Výzva bohužel přišla pozdě a peníze z mého účtu odešly, když už Julinka nebyla. Pomáhám velmi často různým kočičám a myslím že částkou nemalou. Julince jsem chtěla pomoci, protože to byla krásná kočička. Peníze byly pro ní, ne pro Dušana ani pro nikoho jihého. Očekávala jsem teda, že obdržené peníze vrátíte, neboť účel, na který byly zaslány již jaksi nebyl. Nic se však nedělo. Nedostalo se mi, ani nikomu jinému kdo peníze daroval, obyčejného děkuji. Postrádám jakoukoliv informaci o tom nač tedy moje a další věnované peníze byly použity. Z celé této akce jsem si tedy o vás udělala jasný obrázek a ty "cancy" co píšete vy a váš bratr to jenom potvrdily. Více k tomu nemám co dodat.

MK byl dávno před Dušanem a byl super. Bude tedy i po Dušanovi. A usurpovat si zásluhy, že MK je díky Dušanovým fotkám unikátní je drzost nejvyššího kalibru a jenom to potrvzuje jaký jste a co si o sobě myslíte. MK tvoří všichni uživatelé, každý svým dílem a díky tomu je MK unikátní. Ne díky jednomu namyšlenému Dušanovi. Z mého pohledu, pokud odejdete z MK, nic hrozného se nestane. MK bude fungovat dál i bez vás a bude to dál velmi příjemné místo pro mne i mnoho dalších.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: Kbelík smyšlených splašků
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 13:19:23
Odpovědět s citátem

"pro paní Luci+4 a Ivu Goli

Dámy, jen krátká reakce na Váš “kbelík smyšlených splašků“, který jste jako svou reakci opakovaně vylily na mne i mého bratra ve svých nepřiměřených „reakcích“"

Nie celkom rozumiem tomu, čo je "smyšleného" v mojich reakciách na konkrétne odcitované pasáže vašich textov - napíšte prosím, čo som si vymyslela - konkrétne.

Z fyziky by ste mohli vedieť, že každá akcia vyvoláva reakciu - dostalo sa vám jej a myslím, že je úplne primeraná vašej akcii.

Na Miciny ani iné kočkoweby, vrátane toto Vášho, Dušan, nechodím, nemám potrebu, úplne mi doteraz stačil a som presvedčená, že mi aj stačiť bude tento donedávna podľa vás neunikátny Modrý kocouř.

Nikde som nenapísala, že nesmiete robiť so svojimi mačkami, čo chcete - naopak. Čo mi prekáža si ostatní prečítali, skúste sa k tomu vrátiť i vy dvaja.

Nemám potrebu komentovať zvyšok toho čo ste popísali - vy dvaja vypovedáte sami o sebe viac než by ste možno chceli Rolling Eyes

P.S. Jo, nevšimla som si meno Vášho brata v nádpise príspevku, takže sorry za to XYQZ - to bolo tým, že som tak dychtivo hltala obsah jeho príspevku Wink
Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 13:57:10
Odpovědět s citátem

Již pár dnů tady pročítám diskuzi,která se tady rozpoutala.A protože mám silný pocit,že paní Eva(Čert) a já jsme jsme toto zavinily,tak se také chci s vaším dovolením, vyjádřit:-).Tak jako většina návštěvníků tohoto webu MK sleduji pravidelně několikrát za den.Pročítám DF,pokud si myslím,že má rada,zkušenost,názor může pomoci k vyřešení problému s kočkou,napíšu.Ve fotogalerii,pokud mne zaujme vtipná kočičí fotka,nebo popisek napíši pod svůj koment a v případě Dušanovo fotky s Čertíkem i názor.Je mi jasné,že se můj názor nemusí shodovat s názorem ostatních dvounožců,ba i zkušenosti nemají všichni stejné,ale vždy napíšu"je to můj názor,moje zkušenost".A jsme u toho,část nesouhlasila s tím co jsme s Evou napsaly,to je naprosto normální,ale to co z toho vzniklo,už mi tak nepřipadá:-(.Nechci zde vypisovat útoky jedné,či druhé strany,je to nechutné(můj názor)!Ale zmíním jenom jednu věc,která mne zaujala a to UNIKÁTNOST Modrého kocouře!Ano,tento web je unikátní,ale to z něj neudělala fotky,nebo videa Dušana!To je podle mne velká domýšlivost toho,kdo to napsal!Unikátnost tohoto webu je zásluha našich koček VŠECH dvounohých,kteří sem pravidelně vkládají fotky,deníky svých koček,také to,že se zde najde vždy odpověď,rada,návrh,nápad na každý problém,spojený s našimi kočkami!Kdybychom je neměly,nebylo by co fotit,točit,řešit,nebyl by tento web.My dvounozí,jsme pouze jejich prostředníkyy na tomto webu:-) kteří máme od nich dovoleno,zachycovat svými fotoaparáty, kamerami jejich nádheru a to někdy lépe,jindy hůře,to záleží na naší šikovnosti a umění jak pracovat s foťákem,kamerou,umění dokumentovat.Žijeme s těmito nádhernými stvořeními dlouhé roky,snažíme se jim dostat do jejich hlaviček,co si myslí,jak co cítí,o tom svědčí jejich deníky,ale co my víme?Deníky jsou dobré, horší,to opět záleží na nás dvounožcích,na naší fantazii:-).Další důvod proč je Mk unikátní je ten,že díky Mk jsme také schopni vzájemně si pomáhat,a to nejenom radami,ale není vyjimkou pomoc finanční,ale to nejenom pomoc co se týče koček,ale i pomoc nás dvounozích mezi sebou.Vícekrát se stalo,že se napsalo,nemám,nemohu a přátelé z MK se domluvili udělali sbírku,posílali se peníze,krmivo,prostě vše potřebné.A já si myslím,že právě tímto je Mk UNIKÁTNÍ.Díky našim kočkám jsme se sblížili my LIDÉ.Mnozí z nás se známe osobně,scházíme se,navštěvujeme se,máme na sebe kontakty a hlavně víme,že ať jsme,kdokoliv z nás v jakémkoliv srabu,tak je někde velká skupina lidí,kteří jsou vždy ochotni pomoci a je jedno jestli pomoc potřebujeme pro kočky,a nebo my dvounozí!Proto vás prosím,žádám,nechte vyšumět tuto ošklivou diskuzi,neničte to co je na Mk krásného a smiřtme se všichni s tím,že reakce na naší fotku,deník radu nebude vždy pozitivní.Nechme každému jeho názor,všichni máme svobodnou vůli se vyjádřit a nám nezbývá nic jiného než to tak brát a ty odlišné názory nekomentovat nereagovat a hlavně nepřesvědčovat nikoho o tom,že zrovna ten můj názor je jediný správný.Psala jsem tak,jak to cítím já Very Happy .Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: Pro Dušana
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 14:14:01
Odpovědět s citátem

Dušane, díky za vaše vyjádření.

Pokusím se reagovat stručně.

Předesílám, že všechny mé věty jsou stejně jako v předchozích příspěvcích pouze reakcí na to, co píšete vy, respektive váš bratr. Odmítám vaše snahy zvrátit průběh diskuse do roviny, že zatímco vy jste všechno mysleli dobře, tak já na vás útočím. Váš bratr napsal svůj názor a já napsala v reakci svůj. Nic víc, nic méně.

Tedy: Můžete mi vysvětlit větu "...kočkodeníky - tedy těmi, které píše "opravdu kočka nebo kocouř" a také předkládají vidění světa z kočičího pohledu"?

Jistě, mohu. Touto větou jsem vyjádřila fakt, že deníky mohou být různé.Některé psané z kočičího či kocouřího pohledu a v kocouřím stylu, s kocouřími zážitky a prožitky, jako dokonalou ukázku takových deníků uvádím opět Bertrandovy deníky. Některé deníky nám předkládají pohled a zážitky či názory dvounožců. Udržet čistě kocouří linii v psaní není snadné a at chceme nebo nechceme, občas to ani nejde, kvůli širšímu kontextu. Kdybych toto více specifikovala, mohla bych se i někoho dotknout a to bych nerada.záleží na sebereflexi každého psavce, jestli chce psát na kocouřím webu jako kocour, nebo má potřebu na kocouřím webu sdělovat své prožitky dvounožčí.

Důrazně se ohrazuji proti nařčení z hlouposti. A žádám omluvu!

K této větě vás vedla tato část mého předchozího příspěvku?

Svým vyjádřením, že MK je unikátné kvůli Dušanovým produktům, jste hloupou nadřazenost a pocit jakési vlastní výjimečnosti projevil vy, potažmo tedy i Dušan, když sem tento příspěvek vložil s vědomím, že tu ta pasáž je.

Jestli ano, pak vám sděluji, že na svém vyjádření trvám. Už proto, že jak vy sám, tak váš bratr v dalším vyjádření svůj pocit, že MK je unikátní kvůli vašim fotkám, potvrzujete. A bylo to tak myšleno i primárně, argumentovat najednou chybějící - a VELICE podstatnou spojkou "I" ...tedy ve významu Mk je unikátní I díky fotkám....je mírně řečeno neúčinné.

Znovu připomínám význam slova unikátní - tzn. jedinečný! Aby byl web jedinečný díky konkrétním fotkám konkrétního autora, musel by autor vkládat fotky JEN a JEDINE na ten JEDINY web. Což v tomto případě tak není. Proto vnímám prohlášení unikátnosti MK díky vašim fotkám, Dušane, jako projev hloupé nadřazenosti a pocitu výjimečnosti. A dodávám, že Mk je unikátní - ale díky fotkám, deníkům a přítomnosti Chilliho, Milhouse, Kryšpína, Elishy, yorika, Shebinky, Goliho, Vinnieho, Happyho, Miš, Maš, Jess, Betty, Wyušky, Romea, Fouska, Cipíska, Rozárky, Tobiáše, Čeňka, Barči, Rozinky, Dorky, Filištýnka, Merlina, Fluffy Jacka, Luciáše, Bastiena, Matyldy, Tinka, Alfa, Bibišky, Colomba, Čerta, Belly, Kosti, Buřta macka, Leonky, Barunky, Matěje, Maruschky, Bertranda, Mohindera, Toničky Kočičkové, Berušky, Nelinky, Fanfána a spol., Šér Chána, Jágra, Maxíše, Rubky, Aury, Fridrichů I a II, Mufky, Puffa, Abbygaile, Cassidy a mnoha, mnoha mnoha dalších - záměrně jsem napsala i ty, kteří se už dnes na Mk neobjevují, ale pro jeho tvář a vývoj byli velmi důležití...stejně jako ostatní, opravdu bych se nechtěla dotknout těch, které jsem nejmenovala, vypsat všechny, tak zahluším vlákno Smile

Klidně si ironizujte můj výchovný podtext, ale vězte, že každý takový není. Nemyslíte, že takovou fotografii může třeba uvidět malý kluk a kočky se mu zalíbí, stane se z něj možná úspěšný chovatel bengálských koček nebo z něj "jen" vyroste mladík, který ví, že v lese se po všem nestřílí?

Ale Dušane, mně je přece tenhle váš záměr jasný. Ale nemyslím si, že by to bylo tak jednoduché, bohužel.Pouhý pohled na sebehezčí fotky či videa ještě neurčí uvažování...ani dětí, natož dospělých. a na Mk jsou myslím jen dospělí lidé, děti sem asi moc nechodí. a mně právě trochu vadí ten podtext, který vy jste deklaroval mnohokrát. Za sebe říkám - nepotřebuji směrovat přes fotky koček k tomu, jak se mám chovat v lese či v přírodě. chodím lesem s úctou a pokorou, nerozdělávám ohně, neohrožuji nic živého, pokud uvidím někoho, kdo přírodu ničí, učiním okamžitě účinné kroky na patřičných místech. Pokud je problém širší a že takových je, využiji všech legislativních a publikačních možností. Ovšem nikoliv prostřednictvím koček - to fakt ani omylem.
K tomu, abych hájila přírodu, využívám všechny prostředky, které mohu a věřte, má to i výsledky - nebudu konkrétní, nehodlám si tu čechrat peří.dělám, co dělám a nemám potřebu tuto část svého života prezentovat na kocouřím webu.

Martin se obrací obecně výzvou, Vy napadáte konkrétně a již i urážíte

No, je otázka, není-li větší urážkou vaše sdělení z prvního příspěvku, kde mimo jiné uvádíte, že VY nejste pouhým konzumentem, který se spokojí s vypuštěním koček na zahradu. Tím jste naprostou většinu nás tady, kteří nechodíme s kočkami do lesa, označil za pouhé konzumenty... Poznamenám, že také miluji les a přírodu, jen za a) moje práce mi to umožní velmi vzácně a za b) pokud do lesa jdu, nemám s sebou kočky.


Luci, mně přijde naprosto běžné, že popíšu fotku tak, jak odpovídá skutečnosti! Jistě, je to dramatické.

Ovšem, pak ale musíte počítat i s tím, že na určité sdělení, obsah se objeví také reakce....viz příspěvky Evy a Bětky. Psaly je nepochybně v dobré víře, napsaly svůj názor...a nakonec je z toho tenhle diskusní námět.

Luci, proč píšete deníčky, fotíte a komentujete? Necítíte to tak trochu jako povinnost? Vůči třeba jen sama sobě. Že někoho třeba rozveselíte, nebo naopak někdo podpoří hezkým komentem Vás?

Proč? Protože mne to baví. Protože je Mk moje srdeční záležitost...Protože jsem na Mk poznala lidi a kočky, kteří mi zatraceně stojí za to, abych si urvala kus času a sdílela s nimi ty zmíněné radosti a starosti, prostřednictvím fotek a deníků.Povinnost? Ani omylem. Seberealizace? Ani omylem, té mám jinde až nad hlavu Smile Protože Mk považuji za báječné místo, kde se schází lidé, kteří mají úžasný vztah ke kočkám, považuji ho za velmi dobře vedený a moderovaný web se spoustou informací a je mi ctí - míněno vážně - že mohu být jeho součástí a snad i k jeho atmosféře trošinku přispět - stejně jako přispívají ostatní. jinak povinností mám tolik, že kdyby se mi měl stát povinností ještě Mk, tak už se z toho fakt okotím Smile

Nevím, zda jsem se vyjádřila ke všem věcem, možná jsem na něco zapomněla, možná sem ještě něco doplním - tím využiji relevantního práva na editaci, která tu právě kvůli možnostem úprav či oprav je...to sděluji jen tak preventivně, aby nevznikl dojem, že doplněním textu míním cokoliv zkreslovat či ovlivnit...Jsem zvyklá psát na rovinu a nemám důvod ani potřebu cokoliv ovlivňovat.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 14:21:42
Odpovědět s citátem

Myslím, že ty ságy se už pomalu ani nedají číst, ztrácím se v nich a už mě to nebaví. Co mě ale značně zaujalo, a k čemu se chci také vyjádřit, je otázka darů poskytnutých na léčbu kočičky a naprosté absence nejen slušného poděkování ze strany obdarovaného, ale i informace pro dárce, jak byly jejich peníze použity.

Já také často dávám peníze potřebnějším, ale vždy mi dotyčný napsal "Peníze/granule dorazily, děkuji" - TO POKLÁDÁM ZA ABSOLUTNÍ ELEMENTÁRNÍ SLUŠNOST!!! Také jsem se vždy dozvěděla, na jaký účel šly.

Jestli vám tady někdo pošle 3000,--, to doopravdy není malá suma! A vy si peníze bohorovně ponecháte, i když kočička, pro kterou peníze byly určeny, byla po smrti?

Vyúčtování nákladů byste měl zveřejnit v každém případě-a aspoň dodatečně poděkovat dárcům. Z diskuse jsem pochopila, že se nestalo jedno ani druhé.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: Pro Jean Martena - Martina
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2012 15:00:32
Odpovědět s citátem

2. Na MK nejsem registrován zejména z důvodu času a současné absence svěřené kočky či kocoura. V současnosti se příležitostně (když se objeví) postarám o drobnou kočku Hvězdičku (pravděpodobně dcerku Čertíka), či jiné kočičáky kteří se u mne objevují. Tak jsem to zatím registrací neřešil a nespěchal.

No vidíte, tohle už je jiná než psát o tom, jak je zavedení registrace na Mk bezmála cenzura a omezení práv. Prostě máte málo času, jasný...

3. K celé záležitosti jsem se snažil vyjádřit jako s problematikou obeznámený člověk, člověk zabývající se biologií, prostředím i zvířaty celý život. Snažil jsem se napsat text objektivní -byť delší a poněkud suchopárný, citově „syrový“, nepodbarvený jakýmikoliv skrytými významy a bez osobních útoků. Tedy nikoliv takový „komentář“ (ve skutečnosti ničím nevyprovokovaný ryze osobní štvavý útok) jaké píšete Vy paní Ivo a Luci+4…


V čem, prosím, jsou konkrétně moje reakce na vaše sdělení útočné či štvavé? Ale konkrétně, prosím! Vy jste napsal svůj názor, pohled, stanovisko, já napsala své.

4. Ve svých reakcích mi ZCELA ZJEVNĚ PODSOUVÁTE VĚCI KTERÉ JSEM NIKDE NENAPSAL A NEUVEDL TAK JAK JE „VYKLÁDÁTE“. Z Vaší strany jde o typickou “FABULACI“- SMYŠLENKY! HRUBĚ MANIPULUJETE MÝM TEXTEM A TO ZCELA OD VĚCI A ÚČELOVĚ! Veřejně na různých fórech i v tisku či TV vystupuji již druhé desetiletí. Ale opravdu málokde jsem potkal něco podobného tomu co předvádíte Vy! Agresivita a ješitnost v přímém přenosu… ano opravdu platí to, že to co píšeme vypovídá o nás samotných. Jako Vámi (opět zcela účelově) vybraný příklad uvádím mé tvrzení „MK je DÍKY Dušanovým fotkám, videím a příběhům NAPROSTÝM UNIKÁTEM a velkou výjimkou…“ – ANO MÁM PRÁVO SDĚLIT VEŘEJNĚ SVŮJ NÁZOR. V TÉ VĚTĚ ALE NENÍ NIC Z TOHO CO MI PODSOUVÁTE! NENÍ TAM ŽÁDNÁ NADUTOST – viz Vaše: „Svým vyjádřením, že MK je unikátní kvůli Dušanovým produktům, jste hloupou nadřazenost a pocit jakési vlastní výjimečnosti projevil vy, potažmo tedy i Dušan, když sem tento příspěvek vložil s vědomím, že tu ta pasáž je.“, kteroužto reakci opakovaně spojujete S OSOBNÍMI ÚTOKY A URÁŽKAMI! NIKDE NETVRDÍM, ŽE JINÍ LIDÉ MUSÍ SOUHLASIT S MÝM NÁZOREM, NIKDE NEPÍŠI ŽE NEMAJÍ PRÁVO TO VIDĚT JINAK. V té mé formulaci NEJSOU žádná slova jako např. „jedině a pouze“…, atd. KAŽDÝ MÁ PRÁVO VIDĚT (nejen) MK a zveřejňované fotky a videa, texty PO SVÉM. Že Dušanovy fotografie jsou velice výstižné a většinou i kvalitní a profesionálně vytvořené nepopřete snad ani Vy. Stejně jako fakt, že DUŠANOVY VIDEOGALERIE NEMAJÍ NA CELÉM MK SROVNÁNÍ co do hloubky propracovanosti (práce se záběry, střih, vkládání fotografií, animace, ozvučení melodií či hudbou…).


KDE jsou na MK Dušanovy videogalerie??? pokud vím, není zde na Mk možnost vkládat videa...není tu žádná sekce. Vy jste svým konstatováním pouze potvrdil, že MK neznáte, nevíte o něm vůbec nic, vidíte jen Dušanovy fotky a proto je vaše prohlášení o unikátnosti MK naprosto neakceptovatelné!!

Kvalitu Dušanových fotek nikdo nezpochybnuje!! Fotky jsou krásné jak půvabem koček, tak obsahem, kompozicí, kvalitou!!


BEZESPORU PODPOŘILY UNIKÁTNOST MK A DODALY SPOUSTU NÁPADŮ, INVENCE A INSPIRACE MNOHÝM. „Vysvobodily“ spolu s jeho příběhy celý web z určité myšlenkové a výrazové „strnulosti“ – aby jste mi znova nepodsouvaly že haním ostatní tvůrce a uživatele tak dopředu sděluji, že se jedná o můj osobní názor a ostatní tvůrce NEHODNOTÍM. Protože se vyjadřuji K TOMU CO ZNÁM. Dušanovu práci s videi a fotografiemi znám a sám jsem přírodu natáčel. Proto vím kolik času a práce je za dalším zpracováním původního „surového materiálu“. BEZESPORU JE MK MOŽNÁ UNIKÁTNÍ I KVŮLI TOMU OSTATNÍMU, část sama uvádíte. JÁ TO ALE NIKDE NEVYLUČUJI ANI NEPOPÍRÁM, TO JEN VY „ČTETE“ V MÉM TEXTU TO CO TAM VŮBEC NENÍ!

Ale no tak. Ta věta prostě zní - MK je unikátní díky Dušanovým fotkám. tečka. Tohle sdělení je tak jasné, že jakékoliv další řeči kolem jsou naprosto marné. Kdybyste napsal - Myslím si, že...asi by to vyznělo jinak.

5. k Vašemu „Pozor, krásu Dušanových fotek nijak nezpochybnuji a líbí se mi!!Líbily by se mi víc, kdybych za nimi už netušila ten "výchovný" podtext.“ – jen opět dokazujete ze i případné uznání se u Vás vždy snoubí s urážkou. Bratr ty fotografie na MK URČITĚ NEDÁVÁ PROTO, ABY SE ON ČI ONY NĚKOMU ZALÍBILY. PODTEXT MÁ KAŽDÁ FOTOGRAFIE A VÁM NAPROSTO NEPŘÍSLUŠÍ ŽÁDNÉ PRÁVO JEJ TAKTO SHAZOVAT! Kvůli Vaším opakovaným podobným zavádějícím a zkreslujícím tvrzením a reakcím je Vaše osobní „autorita“ a profesionalita u mne osobně na 0. JEDNÁTE NEFÉR A HLOUPĚ.

Asi nejsem dost bystrá, ale ted už tomu fakt nerozumím. Na jednu stranu vy i Dušan píšete o poselství, které chcete prostřednictvím kočkofotek a příběhů sdělovat - návrat k přírodě a tak - a na druhou stranu mi tu napíšete, že nic takového těmi fotkami říct nechcete?

Pro vás rozhodně nemíním být jakoukoliv autoritou a jsem ráda, že jí nejsem!! A profesionalita...prosím pěkně, já jsem tu jako uživatel, ne profesně...i když nepopírám, že občas to úplně oddělit neumím, proto možná i psané slovo umím "rozšifrovat" dřív než běžný čtenář a také na fotky se dívám malinko jinak...

6. I Vy v podtextu zmiňujete svobodu a vyspělost přispěvatelů a spolutvůrců webu. „dospělí lidé s vlastním rozumem a výrazně hůře manipulovatelní či ovlivnitelní…“, ve vztahu k lidem které osobně neznáte ji ovšem neuznáváte: „Čím dříve TOTO pochopíte, tím lépe.“ Naopak ve Vašem textu a podtextu je slovo MANIPULACE – a pokud si čtu Vaše reakce tak asi ne náhodou…

Nepotřebuji nikoho nikam manipulovat, fakt ne, na Mk jsem kvůli lidem, kočkám, nemám potřebu zde činit osvětu či sledovat hlubší záměr...Tedy mimo osvětu v dobrém kočičím slova smyslu - třeba tu o tom, že je žádoucí okno v pátém patře zajistit, aby kocouř nevypadl.


7. Jak jsem dnes zjistil DODATEČNĚ ÚČELOVĚ UPRAVUJETE SVÉ PŘEDCHOZÍ REAKCE (LUCI+4) TO JE ZJEVNÁ A UNFAIR MANIPULACE S FAKTY A ZKRESLOVÁNÍ! Takové dodatečné „úpravy“ situaci dále zkreslují. Je vidět že si dovedete poradit…Ostatně každý si může přečíst na konci každého příspěvku, kolikrát a kdy byl editován.

Aaale, kdepak účelově. Jen píšu rychle, no, občas překlep a tak, takže když pak si věty již odeslané kontroluji, tak objevené chybky opravím. no a přitom mne napadne i doplnění názoru...já myslela, že proto tu možnost editace je?? A doplnuji již jen původní věty, nepřipisuji zásadně odlišné věci...UNFAIR manipulace s fakty...ne, fakt už se musím smát.

8. Za reakcemi typu: „Odporúčam, aby si Dušan založil svoj vlastný web, kde bude mať svoj fanklub, ktorý mu určite pomôže presadiť všetky tieto skvelé nápady v praxi - určite sa na jeho web presunú i ľudia z MK, ktorí s ním súhlasia a podporujú ho a tam budete môcť Dušan i Jean Marten prezentovať svoje názory bez akejkoľvek negatívnej oponentúry podľa svojej ľubovôle - všetci vám budú tlieskať - GO ON:)))))))))“je vidět Vaše ochota respektovat jiný názor než je Vaše linie! Vivat svoboda vyjadřování, otevřenost a slušnost!

9. Kocourka Čertíka nemám u sebe proto, že po sérii zákroků není ve formě kdy bych mu v místě, podmínkách kde žiji mohl zajistit úroveň péče a bezpečnosti kterou považuji za potřebnou.

Děkuji za odpověď.

10. Nepovažuji se za žádného „super expert přes kočky, znalec, odborník, na rozdíl od nás, hloupých, nevědomých, blbě se starajících ( neberu kočky do lesa a nepovažuju za svou povinnost hlásat prostřednictvím koček osvětu). Takže mi není jasné a prostě se na to musím zeptat: proč tedy vy, superhyperexpert přes kočky…“ jak píšete Vy, ani jsem NIKOMU NEPSAL ŽE SE BLBĚ STARÁ, ŽE ON JE HLOUPÝ, NEVĚDOMÝ. MANIPULUJETE, BA PODSOUVÁTE SVÉ SMYŠLENKY KTERÉ ZAMĚŇUJETE ZA MNOU SKUTEČNĚ UVEDENÉ FORMULACE. V souvislosti s Vašimi DODATEČNÝMI ÚPRAVAMI VAŠICH PŮVODNÍCH REAKCÍ, URÁŽKAMI A SHAZOVAČNOSTÍ VYJÁDŘENOU KE MNĚ I MÉMU BRATROVI vyjadřuji pochybnost o tom, zda jste vůbec schopny upřímné sebekritiky a férové diskuse. Na Vaše reaguji tedy jako dosud neregistrovaný prostřednictvím bratra veden přesvědčením, že jako veřejně ostouzený mám právo na svou obhajobu, stejně jako tím že na sprostý útok převádějící původně konkrétní a věcné vyjádření REAGOVAT MUSÍM. Jestliže totiž platí, že „na slušný dopis (reakci), je slušné i odpovědět“, pak o těch unfair a neslušných to platí dvojnásob!!!

Ale kdepak.já jen přeložila do jiných slov obsah vašich sdělení... Napište mi jediný příklad zkreslení, fabulace, urážek?

Na otázku, zda jsem schopna sebekritiky odpovídám - ano. Já ano. A vy?? Very Happy
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Přinesení (14x)
3
Editorial 19. června 2006 (14x)
4
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (13x)
5
Dívčí - éé - vlastně kočičí čest v ohrožení (12x)
6
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (12x)
7
Najdi kočku (3) (12x)
8
Egyptská mau (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top