Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Váha kotěte v 6 týdnech???


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ccaroda



Založen: 06.02.2009
Příspěvky: 20

Předmět: Váha kotěte v 6 týdnech???
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2012 4:03:19
Odpovědět s citátem

Dobrý den,dostala se ke mě včera kočička ve stáří 6 týdnů,údajně se narodila 3.5.2012.Moje kolegyně z práce si jí pořídila k leonbergrovi a ten jí pochopitelně odmítá,útočí,kočička u nich být nemůže.Zhrozila jsem se,že vůbec někdo může dát tak malé kotě z domu.Já mám sama dvě kočičky,ale přišly k nám už tříměsíční,tak nemohu posoudit,kolik by kotě mělo cca vážit.Zdá se mi malinké a je to doslova kostřička obalená srstí.Včera jsem ho zvážila a má 530g.Ihned jsem kotě odčervila a kápla za krček Frontline.Dostalo přemražené kuřecí a večer plnotučný tvaroh se žloutkem.Granule jíst neumí,tak ráno dostalo konzervičku a opět kuře.Bobečky má tuhé,je bez průjmu.V uších nic nevidím,ale pro jistotu jsem vyčistila a nakapala kapičky na uvolnění nečistoty.Kotě je hravé,dobře baští,ale je to jak z obalených drátků.Můžete mi někdo,kdo odchovává kotíky napsat kolik by tak cca mělo mrně vážit?Kotě vypadá na kříženku peršanky.Maminka měla údajně dlouhou srst.Díky za případně postřehy a odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Váha kotěte v 6 týdnech???
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2012 5:31:47
Odpovědět s citátem

Těžko říct, kolik by takové kotě mělo vážit. Je tam více aspektů, jako třeba plemeno nebo velikost kotěte. Spíš než konkrétní váha je důležité, aby kotě nebylo kostřička. Kotě v tomto věku by mělo být spíš kulička. Pokud nejeví žádné známky nemoci, tak ho je prostě jen potřeba vykrmit, protože je opravdu malé, aby si někde něco ulovilo a stačí, aby pár dní nejedlo a kostřička z něj bude okamžitě. Zrovna tak při správné stravě se brzo zakulatí. Myslím, že jste k péči o něj přistoupila zodpovědně a masíčko a konzervičky mu udělají dobře. Já případně malým koťatům míchám konzervičku s granulkama, aby se jim to líp kousalo, než jim zesílí zoubky. Myslím, že při správné péči z něj vyroste prima kočičák. Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2012 12:04:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den,začla jste s výkrmováním dobře,jenom bych chtěla říci,kuřecí maso dávejte vařené.přemražené jenom hovězí.U drůbežího masa je možné nebezpečí salmonelek a ty se ničí při teplotě asi 60st.,takže drůbeží maso vařit.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2012 19:48:51
Odpovědět s citátem

Naše Bettynka měla v 7 týdnech 500g, byla to pěkná chlupatá kulička Smile Je to britka, takže si myslím, že váha vašeho kotěte bude v poho. Když ho budete takto pěkně krmit bude mít za pár dní určitě víc Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2012 20:46:02
Odpovědět s citátem

Obecně by mělo kotě přibírat 10 až 20g za den, váha při narození se pohybuje od 60 do 120g. Takže za týden by mělo řekněme zdvojnásobit svou váhu. Ale samozřejmě jsou to jen odhady. Záleží to na mnoha faktorech, co dostalo koťátko do vínku. Pokud je čilé a má chuť k jídlu, určitě se brzy spraví a bude to cvalíček. Držím palce, je prima, že jste se ho ujala:)
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ccaroda



Založen: 06.02.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2012 3:45:36
Odpovědět s citátem

[quote="Leemet"]Obecně by mělo kotě přibírat 10 až 20g za den, váha při narození se pohybuje od 60 do 120g.


Kočičku jsem dnes zvážila po dvou dnech a váží 565 g.Baští pěkně,ale granulky jí moc nejedou.Koupila jsem RC pro koťata,namočila a namočené vmíchala do konzervičky tak půl na půl.Pozná to a nechce je.Tak jsem koupila granule Brit pro koťata a ty nechce taky.Není to tím,že má hovězí a kuřecí maso?Plnotučný tvaroh baší,ten jí chutná moc.Zkusila jsem Tatru mléko,to jí taky šmakuje,ale ty gtanulky ne.Dnes se pokusím namočené granulky smíchat s naškrábaným hovězím a uvidím.Děkuji moc za rady a postřehy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2012 23:16:59
Odpovědět s citátem

A proč jí vnucujete granule, když jí nejedou? Znám plno lidí, kteří by dali nevím co za to, kdyby jejich kočka/kocour žrali maso místo granulí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2012 5:57:32
Odpovědět s citátem

Jo pokud dáváte kotěti maso a ještě granule, tak zřejmě usoudilo, že masíčko je lepší a protože nemá hlad, tak granule nechce. Hlavně, že baští a přibírá. Nechte v misce nasypané granule a uvidíte, když bude mít chuť, tak si na ně půjde.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ccaroda



Založen: 06.02.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2012 17:44:18
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Jo pokud dáváte kotěti maso a ještě granule, tak zřejmě usoudilo, že masíčko je lepší a protože nemá hlad, tak granule nechce. Hlavně, že baští a přibírá. Nechte v misce nasypané granule a uvidíte, když bude mít chuť, tak si na ně půjde.


Tak kočička se rozhodla pro granulky RC,už je od včera baští.Jinak dostává ráno masíčko a večer konzervičku.Po celý den má přístup ke granulkám.Jede s váhou tak rychle nahoru,že se utěšuji tím,že asi dohání zmeškané.Dnes ráno měla už 664 g.Ve čtvrtek jí bude 8 týdnů,tak snad je váha akorát.Už je trošku cítit v ruce a žebra už nejsou tak vystouplá.Je to taková čiperka maličká a ohromně vychází s čivavkou Natálkou.Čívinka o ní pečuje jak o děcko.Původně jsem jí chtěla vypiplat do odstavu a pak jí někomu dát,ale začínám mít pocit,že už to asi nebude možné.To prostě nejde,když to člověk vypiplá,abych to poslala někam do světa.Právě proto,že tohle nedokážu,jsem nikdy nechtěla kočičky na chov.U mě by ta koťátka zůstala všechna a tahle Marjánka je toho důkazem.Děkuji moc za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ccaroda



Založen: 06.02.2009
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2012 16:48:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den,mám opět dotaz ohledně váhy.První kočička Maryška /viz výše/ se narodila 3.5.2012 a nyní již váží 1365g,ta je myslím v normě.Druhou kočičku jsem dostala před 14 dny od tchyně / koupila ji ve zverimexu za neskutečné peníze v absolutně neskutečném stavu/.Udajně se narodila 29.3.2012,je to peršanka a váží úplně stejně jako kotě o 5 týdnů mladší.Zdá se mi oproti Maryšce hodně nešikovná,přijde mi to,že jí není tolik kolik je psáno ve smlouvě ze zverimexu.Zítra jí tedy budou 4 měsíce a váží jen tech necelých 1400g.Je to běžná váha u peršanek v tomto věku nebo je jí opravdu méně než je uvedeno?

Jinak kočičce jsem dala jméno Gábinka.Pěkně baští a během 14 dnů přibrala 325g.Krásně se mazlí a vůbec se nebojí,je to vyloženě vtěrka.Tchyně mi chtěla udělat radost k narozeninám a koupila ji absolutně bez rozmyslu sama ve zverimexu.Pochopitelně byla plná blech,svrb jí lezl z uší,jenom pořád klepala hlavičkou.Jenom obláček chlupů a pod ním hubeňourek.Mohla jsem jí podle smlouvy vrátit,ale nedokázala jsem to.Na zverimex jsem poslala kontrolu,byla jsem tak dopálená,že jsem vzteky neviděla Evil or Very Mad Kočička jela okamžitě na veterinu,kde jí byl aplikován Stronghold.Další týden byla doočkovaná /ze zverimexu měla kupodivu očkovák /.Musela jsem jí ještě vykoupat,v srsti zůstával zbytek blešího trusu.Jinak koupat peršanku je vážně zážitek,ale zvládly jsme to obě Very Happy Tchyně je tak ponaučená,že jí taková hloupost už v životě nenapadne.A já mám během měsíce místo dvou kočiček hned čtyři Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top