Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

atopický ekzém a dvě kočky

Fórum: Všehochuť

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
falcona



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: atopický ekzém a dvě kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2012 9:48:17
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mám problém, který se tu již hodněkrát řešil, ale stále nevím, jak si s ním poradit. Máme 9 měsíčního syna, který asi od dvou měsíců trpí vyrážkou na tváři. Postupně se mu ale rozšiřuje na celé ruce a teď začínají i nožičky. U kožařky nám potvrdili, že je atopik-zdědil to pravděpodobně po mě. Máme doma dvě osmileté kočky a dilema co s nimi. Mažeme všemi možnými preparáty, malý spí v místnosti, kam čičiny nesmí. Na alergologických testech jsme byli a jsou negativní, ale lékař mě upozorňoval, že je u takto malých dětí až 40 % falešná negativita. Na čističku vzduchu bohužel teď nemáme peníze a nevím, jestli by vůbec na ekzém pomohla. Bojím se, aby se mu z toho nerozjelo ještě astma nebo průdušky a taky pokaždé, když vidím ty ručičky, tak si říkám, jestli mazlíkům raději nenajít nový domov. S těžkým srdcem se tedy zároveň ptám, jestli byste nevěděli o nějakém milovníkovi koček, který by měl zájem o kočičku a kocourka ve středním věku. V případě zájmu bych o nich napsala více.[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: atopický ekzém a dvě kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2012 10:14:59
Odpovědět s citátem

falcona napsal:
Dobrý den,
mám problém, který se tu již hodněkrát řešil, ale stále nevím, jak si s ním poradit. Máme 9 měsíčního syna, který asi od dvou měsíců trpí vyrážkou na tváři. Postupně se mu ale rozšiřuje na celé ruce a teď začínají i nožičky. U kožařky nám potvrdili, že je atopik-zdědil to pravděpodobně po mě. Máme doma dvě osmileté kočky a dilema co s nimi. Mažeme všemi možnými preparáty, malý spí v místnosti, kam čičiny nesmí. Na alergologických testech jsme byli a jsou negativní, ale lékař mě upozorňoval, že je u takto malých dětí až 40 % falešná negativita. Na čističku vzduchu bohužel teď nemáme peníze a nevím, jestli by vůbec na ekzém pomohla. Bojím se, aby se mu z toho nerozjelo ještě astma nebo průdušky a taky pokaždé, když vidím ty ručičky, tak si říkám, jestli mazlíkům raději nenajít nový domov. S těžkým srdcem se tedy zároveň ptám, jestli byste nevěděli o nějakém milovníkovi koček, který by měl zájem o kočičku a kocourka ve středním věku. V případě zájmu bych o nich napsala více.[/b]


Udělala bych ještě před definitivním rozhodnutím minimálně tu věc, že bych navštívila i jiné kožní pracoviště a o kočkách v domácnosti bych se vůbec nezmiňovala, jelikož to bude závěr hotov okamžitě.
Vím, čím si procházíte - i já jsem učinila kdysi rozhodnutí, že kocour půjde z domu, protože malá na něj má alergii. Ve finále z toho byla alergie na mléko.
Může to být opravdu reakce na čičiny, ale za zkoušku nic nedáte.
A nebo ještě jestli třeba nemáte možnost jít na měsíc s malým mimo domov - třeba k rodičům, kde kočky nikdy nebyly, aby jste viděla, jestli se to zlepší, či nikoli... Nevím, jaké máte možnosti.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2012 13:09:24
Odpovědět s citátem

Můj syn dostal atopický ekzém ve třech měsících.Tenkrát jsme doma neměli žádné zvíře.Lékaři tvrdili,že zmizne do třech let.Mazala jsem vším možným co doporučili,nic nepomáhalo.Asi v pěti letech ekzém zmizel,ale v 10 se znova objevil+alergie na čerstvě posečenou trávu,o prázdninách trávil až 6 týdnů u moře,trochu pomohlo,ale objevilo se znova.To trvalo asi do 16 let,,potom se to zklidnilo,ale někdy se nějaký flek objevil,přestala jsem řešit,jako dospělý se už staral sám,má sušší pokožku musí jí častěji mazat a sám si vypozoroval,že se objeví po mléce,nebo taveným sýru.Asi před čtyřmi roky jsem na Netu objevila povídání o Chytré houbě,objevili jí naši vědci,v lékárně jsem zakoupila a syn balení vyžíval,dnes ve svých 35 letech má klid.Nevěřím,že váš malý by měl atopický ekzém, protože máte doma kočky,příčina bude jinde.Informujte se a zakupte v lékárně Chytrou houbu(tak se to jmenuje) a zkuste ho léčit ,nic tím určitě nezkazíte.Přeji vašemu malému,aby to mělo účinek a aby jste byli obá v pohodě.Vím jaké je to obrovské soužení pro vás oba.


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
falcona



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2012 13:21:09
Odpovědět s citátem

diky, zkusim se poptat na tu chytrou houbu... kočky samozřejmě dávat pryč nechci, ale synovo zdraví je na prvním místě. Mám rodiče na Moravě, nemají zvířata, a když jsme tam poprvé byli, ekzém mu úplně vymizel a vydrželo to v klidu asi měsíc nebo dva. Pak se objevil znovu a když jsme potom byli znova na Moravě, nespravilo se to ani tam. Tak fakt nevím. Kdyby to byla alergie na mléko, jak to zjistíme a co se s tím dá dělat? Nekojím už, ale mléko má stále...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2012 13:36:43
Odpovědět s citátem

falcona napsal:
diky, zkusim se poptat na tu chytrou houbu... kočky samozřejmě dávat pryč nechci, ale synovo zdraví je na prvním místě. Mám rodiče na Moravě, nemají zvířata, a když jsme tam poprvé byli, ekzém mu úplně vymizel a vydrželo to v klidu asi měsíc nebo dva. Pak se objevil znovu a když jsme potom byli znova na Moravě, nespravilo se to ani tam. Tak fakt nevím. Kdyby to byla alergie na mléko, jak to zjistíme a co se s tím dá dělat? Nekojím už, ale mléko má stále...


Co se týče toho mléka,nedávejte mu kravské,pokud mu chcete mléko dávat zkuste kozí,to se svým složením víc podobá mateřskému a je určitě zdravější.Tohle je všechno na dlouho,po týdnu se nic nepozná,pokud něco budete zkoušet,počítejte s tím,že se učinek projeví tak možná za min.14 dní,tu Chytrou houbu vyzkoušejte je to fakt učinný.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
falcona



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2012 14:20:40
Odpovědět s citátem

Zkusím to pořešit s pediatrem. Dostává teď Bebu. Ale vlastně už jen jednou nebo dvakrát denně. Taky má jogurty, takže tam by se to mělo taky upravit. Poptám se na to. Malý je jinak velký milovník koček Smile Pronásleduje je ja každém kroku Smile, takže by mohli být časem kamarádi. Děkuju za info a zkušenosti, mám hned trochu víc optimismu Smile
tady je jejich společná kooperace Smile
https://picasaweb.google.com/lh/photo/qSVM8x-GS4qh4qYBqYvqTsktgjK2negH4QjYUxtOBNU?feat=directlink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2012 16:50:29
Odpovědět s citátem

falcona napsal:
Zkusím to pořešit s pediatrem. Dostává teď Bebu. Ale vlastně už jen jednou nebo dvakrát denně. Taky má jogurty, takže tam by se to mělo taky upravit. Poptám se na to. Malý je jinak velký milovník koček Smile Pronásleduje je ja každém kroku Smile, takže by mohli být časem kamarádi. Děkuju za info a zkušenosti, mám hned trochu víc optimismu Smile
tady je jejich společná kooperace Smile
https://picasaweb.google.com/lh/photo/qSVM8x-GS4qh4qYBqYvqTsktgjK2negH4QjYUxtOBNU?feat=directlink


Ohledně toho mléka - pozná se to z krve. Dělal mi ten test pediatr. Krmila jsem malou klasickým Nutrilonem, poté jsem kupovala pouze sojový Nutrilon, který lze koupit jen v lékárně a pro jogurty jsem chodila do zdravé výživy a kupovala takové, které neobsahují kravskou bílkovinu. Netuším, zdali třeba nebyl tento test proveden již na alergologii? Už opravdu nevím, jestli testují jen na pyly, zvířata a nebo už to berou celkově. Je to už 7 let, tak si to opravdu přesně nepamatuji. Jen vím, že jsem už byla strašně naštvaná, protože jsme dostávali samé kortikoidové mastičky a už jsem to na tak malé dítě odmítala aplikovat! Zkrátka mi pořád vrtalo hlavou to, že se začala osypávat až kolem půl roku a nějak mi nepasovalo, že jsem s údajným alergenem byla ve styku celé těhotenství a ani pak půl roku po porodu se nic nedělo a tím, že byla kočka doma, tak se nikdo ani nijak extra nesnažil po ničem více pátrat. Kočka zkrátka byla jasný alergen a hotovo. Tím, že je náš pediatr známý neustále jsem s ním polemizovala, že se mi to nezdá, tak pak teda ještě udělal odběr a zjistila se jiná příčina než kočka Wink
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: atopik
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2012 18:56:24
Odpovědět s citátem

Připomíná mi to postoj lékařů v případě mého syna /27/, jeho otec byl těžký alergik astmatik, syn měl velmi časté virosy a kašel, dg. jasná, alergie po otci. Pak se také ukázala alergie na mléko, babička nám kupovala kozí, dodnes na to vzpomíná...V té době jsem měla "jenom" psa, kdbychom měli kočku, tak se s náma nikdo ani nebavil. V dospělosti, až na občasné anginy, se žádná alergie neprojevila. Ale získat se samozřejmě dá v jakémkoliv věku, to se vyloučit nikdy nedá. Přeji ať Vám to dobře dopadne, vím, jak je to těžké.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
falcona



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2012 19:52:20
Odpovědět s citátem

Byla jsem dnes v lékárně objednat mast s tou chytrou houbou a na začátku prosince jdeme na 10 měsíční prohlídku, tak se s pediatrem domluvím na dalším postupu. Ten náš je opravdu výborný.

Mě vrtají v hlavě tyto věci. Malému se vyrážka na pusince objevila asi kolem druhého měsíce. V té době jsme do nového bytu přivezli kočky. Takže první měsíc s kočkama malý ve styku nebyl. Nicnémě po masti od doktora, podotýkám, že bez kortikoidů, se mu to spravilo a měsíc byl pokoj. Pak se to objevilo znova, měl to asi 14 dní, pak jsme odjeli na 14 dní na Moravu a opět se to spravilo. Po asi dvou měsících se mu vyrážka objevila zase a od té doby ji má pořád a nepomáhá zatím žádná mast. Byli jsme i na Moravě a taky žádné zlepšení. Takže fakt netuším z čeho to je.

Ale když přemýšlím nad tím mlíkem, tak kolem druhého měsíce jsem bohužel musela malého začít dokrmovat Nutrilonem. Tehdy se to objevilo poprvé. A od třetího měsíce je na umělém mlíku úplně. A v pátém měsíci jsme měnili Nutrilon za Bebu.Od té doby je vyrážka trvalá.

No je to spousta otazníků, ale to mlíko mi vrtá v hlavě. Určitě to pořeším Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: atopický ekzém a dvě kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2012 20:17:27
Odpovědět s citátem

Naše sousedka maže po koupání děti s atopickým ekzém olivovým olejem,na tu houbu je lepší se poradit s dětskou lekařkou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Přinesení (14x)
3
Editorial 19. června 2006 (14x)
4
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (13x)
5
Dívčí - éé - vlastně kočičí čest v ohrožení (12x)
6
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (12x)
7
Najdi kočku (3) (12x)
8
Egyptská mau (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top