Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočičí tyran

Fórum: Všehochuť

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
chinelko



Založen: 09.01.2012
Příspěvky: 13

Předmět: kočičí tyran
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2012 17:54:00
Odpovědět s citátem

Dostal se mi do rukou časopis „Kočičí planeta“ – naivně jsem si myslela, že tento časopis je určen pro milovníky koček. Po přečtení článku Kočenky Bohumila Hrabala mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě – článek začíná celkem nevinně o tom, jak Bohumil Hrabal údajně miluje kočky a je jimi celý život obklopen. Po pár sloupcích se dočtete – cituji: „Musely být mnou zastřeleny, aby jich bylo míň, ale i mě je míň. Jindy musel utratit kočku Švarcavu, protože se nakazila vzteklinou. Když umírala, rdoušena, dívala se na něj zlým okem. A stejný osud čekal i osud kotě jménem Autíčko. Spisovatel líčí, jak mu zpočátku prchalo, ale nakonec samo skočilo do poštovního pytle, kde je musel utlouct.“
A to je jenom část hrůz v tomto článku. Myslím si, že lidé, kteří takový článek napíšou a dovolí otisknout, nemůžou kočky milovat. Nepochopila jsem, jak je možné, že časopis, který je určen pro milovníky koček, může oslavovat takového tyrana .V časopise jsem se také dočetla, že mu dokonce nainstalovali nový pomník v Nymburce, kde je Hrabal se svými „milovanými“ kočkami… Pevně doufám, že existuje víc skutečných milovníků koček jako já (mám 9 kocourů), kteří kočkám pomáhají a chrání je a kteří si už nikdy nekoupí časopis Kočičí planeta a bude doufat, že časopis brzy zkrachuje…
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2012 20:07:32
Odpovědět s citátem

Svého času byl pan Hrabal jako milovník koček veleben jedním uživatelem i zde na MK. Proto jsem s velkou chutí zakoupila všechny knihy od tohoto autora, kde měl svou "lásku" ke kočkám popisovat. A věřte mi, že i já jsem byla naprosto šokována, znechucena a nechápala jsem, proč je tento člověk nazýván "milovník koček". Ta zvěrstva, která páchal, mi přijdou neskutečná. Pro mne tento spisovatel neexistuje. Nikdy si od něj již nic nepřečtu a všechny zakoupené knihy jsem zlikvidovala. Nevím, proč se v časopise Kočičí planeta k němu vrací a citují ty hrůzy a nazývají je láskou ke kočkám. Někde tedy není něco v pořádku. Doufám, že pokud si někdo tyto knihy bude číst, tak jenom jako odstrašující případ.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Matýsek z Kočičí naděje H



Založen: 27.05.2012
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2012 16:34:40
Odpovědět s citátem

V padesátých letech se lidi chovali ukrutně k sobě navzájem. Těžko čekat soucit se zvířaty.
Následující vtip není tak starý:
Selka brečí na dvoře a sousedka se jí ptá: "Co se stalo?"
"Manžel šel topit koťata."
"A proto brečíš? Vždyť to děláme všichni!"
"Jenže manžel nikde a koťata už jsou hodinu doma..."
Vtipy někdy vypovídají víc, než je nám milé.

Pan Hrabal psal v době kašírovaného optimismu socrealismu o skutečném životě a prásknul na sebe kdeco. Občas, podobně jako později pan Menšík, vyprávěl o sobě, co zažil, či provedl, někdo jiný. Rozlišit v jeho případě fikci a fakta není lehké.
Nevzdávejte se Hrabala ani časopisu o kočkách, není jich tolik...

Ostatně v Morytátech a legendách už mu to jeho čtenáři vytmavili...

Zdraví Matýsek, Kačenka, Dárek a Kmotříček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2012 23:32:34
Odpovědět s citátem

Chinelko, Betty,
naprosto s vámi souhlasím a mám zcela stejné pocity a názor na pana Hrabala jako vy.

Člověk, kterého zmiňuje Betty, opravdu "využíval" texty B.Hrabala a jaksi se jejich prostřednictvím snažil deklarovat SVOU moudrost a ušlechtilost...v kontextu s tím, co je zde výše o B.Hrabalovi napsáno to dává logiku, svůj k svému, i onen pisatel se posléze projevil ne jako "laskavý moudrý pán", ale jako zákeřný a závistivý jedinec. O jeho vztahu ke kocourkovi, kterého opakovaně nechal spadnout (skočit) z balkonu ani nemluvě. Takže stejně jako u B.Hrabala, věty plné rádoby cituplných přelaskavých slúvek a slovíček byly právě jen...slovy, nikoliv skutečnou realitou. Dle úsloví Ve slovech mnoho medu skrývá vždy hodně jedu.

Pochopit někoho, kdo dokáže zabít kočku, dívat se na její trápení a pak jít a psát vznosné věty o tom, jak kočičky miluje...ne, to opravdu ten, kdo kočky doopravdy miluje, pro jejich podstatu, pro ně samé - ne pro své sobectví - pochopit nemůže.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (14x)
2
Přinesení (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top