Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

sphyny - tmavé suché fleky na kůži


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kavasmlekem



Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 7

Předmět: sphyny - tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2011 12:04:13
Odpovědět s citátem

Před týdnem jsme dostali kotě sphynxe. Během asi čtyř dní se mu po kůži na těle vytvořily tmavé suché flíčky, dají se z nich odloupnout šupinky. Zřejmě ho to nesvědí, vůbec se neškrábe a jinak je stále v dobré náladě. Zítra s ním zajdu na veterinu, ale nemáte s tím někdo zkušenosti u sphynxe? V týdnu jsme byli na veterině na očkování a malýmu byl diagn. ušní svrab (dostal spot-on za krk), nemůže to souviset s tím svrabem? Děkuju



http://imageshack.us/photo/my-images/72/img9492h.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/641/img9493w.jpg/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2011 13:08:09
Odpovědět s citátem

Svrab neměl a nemá. Každý vet, který vidí prvně sphynxe a koukne mu do uší, vidí svrab, ale to doopravdy svrab není. Vyhodila jste peníze zbytečně. Určitě se na ten "svrab" nedíval mikroskopem, jen mu juknul do ucha a hned byla diagnóza na světě. S tím mám své bohaté zkušenosti.

A to druhé, to fakt netuším...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: sphyny - tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2011 14:20:17
Odpovědět s citátem

sphynxe nemám, ale vezmu to spíš z pohledu kůže a člověka.

ty šupinky, nemůže to být změnou prostředí? koberec, květiny, jiné látky, suchý vzduch, chladno, nebo naopak tepleji v bytě ... kůže může být citlivá a může takhle i reagovat na vnější podněty.

asi bych zkusila nějakou sphynxí kosmetiku na péči o kůži.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2011 16:24:34
Odpovědět s citátem

Ten ušní svrab vet diagnostikoval že se JEN podíval do ucha, nebo to co v uchu objevil prozkoumal pod mikroskopem???
Že mají sphynxové v uších někdy málem mazlavou černou hmotu a svrab to samozřejmě není je normální, je třeba uši pravidelně čistit a čistit, co sphynx to originál.

Když tak koukám na ty fotky, na 99% bych řekl, že se jedná o alergii. Nastala nějaká změna? Krmení či něco? Čím se krmilo a čím se krmí? Kde spal sphynx v bývalém domově a kde spí nyní? Měli v minulém domově koberce a jsou teď???? Mohlo by to být i na sluníčko, ale to je teď asi blbost, teď žádné není....
Byly teď nějaké léky????
Jinak spot-on za krk SE SPHYNXůM NEDÁVÁ !!!!!!!!!!!! Klidně to může být z toho !!!! Sphynx nemá srst, je tam prostě rychlejší vstřebávání a v kombinaci s rychlejším sphynxím metabolismem může být vymalováno!!!
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kavasmlekem



Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2011 16:55:45
Odpovědět s citátem

Ano, veterinář diagnostikoval ušní svrab pouhým pohledem do ucha. Snažila jsem se mu říct, že jsem četla, že se sphynxům hodně špiní uši a tak jsme mysleli, že to je ušní maz. Ale bylo nám řečeno, že se jedná 100% o svrab a malý dostal antiparazitární přípravek za krk. Přeci jen titul MVDr. nemám, tak jsem neprotestovala.
Že se jedná o alergii mě také napadlo. Malý má granule Royal Canin Baby cat a měl je i u chovatelky. Máme ještě jednu kočku (normální domácí micinu) a ta má jiné granulky a malého jsem viděla u její misky, takže tady je možná příčina. Už jsem zajistila, aby se nedostal jiným granulím. Ještě vlastně měl v týdnu kousek uvařeného kuřecího prsa, ale to by snad neměl být problém. Co se týče jeho původního domova moc nevím, kotě byl dárek, ale prý podmínky byly nic moc - smrdělo to tam a koťata snad ležely na slámě - ale to by taky snad neměl být důvod jeho vyrážky (ikdyž...)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2011 17:10:49
Odpovědět s citátem

Takže veterinář je s prominutím vůl.

Vyrážka se tedy objevila po té kapce za krk???? Poněvadž bylo by nemyslitelné ji aplikovat, pokud by již kočičák tu vyrážku měl...
Pokud se to objevilo po ní, nejspíše je to tím, v opačném případě by bylo možné že to bude v krmení, pokud zbufl někde něco jiného nač by nebyl zvyklý. Ve vařeném mase by to být nemělo (když už, dávejte syrové, v přírodě si kočka myš taky negriluje).

Kupte prďolovi chlorellu, ať se detoxikuje.

Koukněte na mé stránky, o péči o sphynxe tam toho mám dost Wink

Tak držíme tlapky. Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kavasmlekem



Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2011 17:25:37
Odpovědět s citátem

Ono to bude nejspíš jedno s druhým. Před návštěvou veterináře měl tu vyrážku jen na boku a až přes víkend se mu to takhle rozlezlo. Takže to zřejmě celou záležitost urychlilo. Budu ho sledovat a uvidíme. Momentálně není apatický, je hravý, honí se s druhou kočkou a má chuť k jídlu, takže snad se žádné drama konat nebude.
Druhé kočce dávám syrové maso, ale přeci jen jsem si nebyla jistá, tak jsem maso uvařila. Příště už dám syrové Smile Btw jak se tedy odčervují a odparazitovávají sphynxové? Injekcí?
Sphynxíka máme teprve týden a už jsem mu všichni propadli, jsou to báječní tvorové a vzhledem k tomu, že jsem začátečník, děkuji za informace.
Na vaše stránky se určitě podívám Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2011 17:59:05
Odpovědět s citátem

Na odčervení kupte klasickou tabletu, je fuk jakou značku, prostě pro kočky.


Ta vyrážka také může souviset i se stresem ze změny prostředí, při této příležitosti většinou kočka spíše onemocní.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2011 23:13:01
Odpovědět s citátem

Oldo, sphynx a stres ze změny prostředí? Těm je to na 99% šumák a stresovat se rozhodně nedají! Vždyť paní píše, že se honí s druhou kočkou, blbne, jí, prostě chová se úplně normálně, takže stres bych v tom nehledala.

A jestli to měl už před aplikací spot-onu, tak ten zřejmě příčinou taky nebude. Tohle bude docela voříšek na to příjít.

Určitě by to chtělo něco na zvýšení imunity, aloe vera, colostrum, imunofit, chlorellu-něco z toho. Kůže vypadá dost suchá, asi bych zkusila na jednom místě ji promazávat nesoleným vepřovým sádlem a sledovat, zda se to lepší nebo horší.

Nevím (tedy díkybohu) jak vypadá plíseň, ale to by ho asi svědilo. Pro jistotu bych prohlédla důkladně druhou kočku, jestli má srst v pořádku a nemá v ní nějaké strupy.

Jinak Oldovo stránky doporučuju k důkladnému prostudovaní každému, kdo si pořídil svého prvního naháčka a nic o něm neví.

A veterináři řekněte, že vám zkušení majitelé sphynxů řekli, že to žádný svrab nebyl a není, že tohle je u nahatek normální.

A uši mu začněte pravidelně čistit-já je nahatkám papírovým kapesníčkem vytírám doopravdy denně a tak 1x týdně čistím uchošťourama (vatové tyčinky Smile. Je to u nich doopravdy nutné, jinak hrozí dost vážné problémy se záněty zvukovodu. Jak nemají chlupy, tak se jim ve zvýšené míře tvoří maz, proto se musí i častěji koupat-jak často, je dost individuální-a také čistit uši a vytírat oči od rosolovitých ospalků.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 5:21:23
Odpovědět s citátem

Tak podle fotek bych na 99% řekla, že to je alergie. Měla jsem kočičku sphynxe a několik let jsme stále řešili, co to má za virážky a ekzémy. Mimochodem to vypadalo velmi podobně, jako na těch fotkách. Většinou se to zhoršilo při zvýšeném stresu nebo třeba po nějaké konzervě. Tatiano není pravda, že sphynxové netrpí stresem, není to pro ně moc typické, ale jsou i takoví jedinci. Mám s tím vlastní zkušenost.
Kočička si to postupně lízala až do mokvavých skvrn, takže ji to zřejmě nakonec svědilo, nikdy se ale nedrbala. Zkoušela jsem jí mazat vším možným, jediné co trochu zabíralo byla mast s kortikoidy.
Nakonec jsem ji dala ke kamarádce, která nemá jinou kočku a mohla vyloučit to, že bude jíst jiné granule než má. Jedla předtím Royal Canin.
Teď jí granule pouze pro přecitlivělost na krmivo tuším od značky Hills a je úplně čisťoučká bez virážky. Měla nejhorší reakce na cokoliv, co obsahovalo rybu, taky mně ji nikdy nechtěla jíst.
Takže budete muset vyzkoušet něco takového, kotě nekotě. Buď granule pro citlivé zažívání nebo doma připravované jídlo z přírodních materiálů.
Ale je to běh na dlouhou trať, nebude to v pořádku za týden.
Napište nám pak, jestli se to opravdu zlepšilo.
A moc vám držíme palce.

S tím ušním svrabem souhlasím, že vet je blb. Vždycky když tohle na mě vybalí, tak mu říkám, ať se mrkne, že to nemá nožičky. A dobrá rada od sphynxkařů, před návštěvou veta, vždy uši vyčistit, odpadne vám dohadování s ním. Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2011 9:55:03
Odpovědět s citátem

Radko, já také netvrdila, že sphynx nebude ve stresu NIKDY Wink -můj Adam je zrovna z těch, co se nechají snadno rozhodit a dávám ho pak dohromady dost dlouho.

Já reagovala na popis chování kotěte, které mi ve stresu rozhodně nepřijde.

Plíseň to asi nebude, to by se už projevilo zřejmě i na ostatních členech rodiny a druhé kočce. Ta alergie je možná. Můj Bivoj vypadal tak hrozně, že jsem s ním vyrazila ke zvířecímu dermatologovi, protože jsem měla strach, jestli nemá rakovinu kůže. Udělal mu biopsii-mimochodem i při uspávání vrněl, prolustroval mu celou ordinaci, povozil se na něm i na sestře-byli z něj naprosto hotoví-choval se, jakoby mu to tam patřilo Smile - prostě peterbald, no Smile .

Rakovinu vyloučil hned, no a výsledkem byla ALERGIE, jenže aby zjistil na co, stálo by mě to mnoho a mnoho tisíc. A s nejistým výsledkem. Bivoj chovný není-a jako těžkého alergika bych ho vyřadila stejně-tak jsem se na to vybodla. No a přestal se grilovat na sluníčku, které není, a kůži má jak alabastr. Takže u nás je to jasné jako facka-doopravdy těžká sluneční alergie.

Ale tady zjistit, co to vyvolalo, to bude běh na dlouhou trať.

Jako první bych vyřadila veškeré krmení, které obsahuje nějaké obilí-pšenici, ječmen, sóju. Nesmí mít žádná dochucovadla, konzervanty, žádnou chemii. Asi bych vyloučila i ryby-ty bývají často alergeny. Zkusila bych najít krmení, které je z jehněčího masa, nebo bych zkusila doopravdy jen přirozenou stravu bez granulí, jen a pouze syrové maso a syrovou zeleninu v malém množství. Kysané mléčné výrobky v malém množství. Občas do tučného tvarohu kousek syrového žloutku a špetku medu. K tomu přípravky pro zvýšení imunity, jak už jsem psala někde výše.

Někdo namítá, že krmit syrovým masem je drahé-je to omyl, je to nejlevnější krmení. Jen to zabere trochu času. Krmím takhle už rok k její nesmírné radosti naši labradorku, a už bych ji jinak nekrmila. Kočkám dávám syrové maso také velmi často, i drůbeží, ba i libové vepřové, a nikdy neměly žádný problém.

Se stravou bych tedy začala já. A určitě by potřeboval něco na vyčištění organismu, třeba zrovna tu aloi. A je-li kůže suchá, mazat. Je to stejné jako u ekzematika, také si musí kůži neustále promazávat. A na to je nejlepší to nesolené vepřové sádlo-i podle mého veterináře, kterému dost věřím. No a sledovat, po čem se vyrážka zlepší a po čem zhorší. Je to fakt běh na dlouhou trať.

Vydržte a informujte, jak vypadáte a co s tím děláte, určitě nás to tady všechny zajímá. Držím pěsti!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kavasmlekem



Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 14:21:18
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jen sem chci napsat kam se začal ubírat náš problém. Chtěla jsem počkat, zda se šupení kůže kocourka nezlepší přes vánoce (koupili jsme hypoalergenní granule Brit care), bohužel se tak nestalo. Mezitím se mi přes vánoce vytvořily na nohách a rukách svědivé léze, kulatého tvaru s výrazným zanětlivým lemem a centrálním výbledem, dg. mykóza - s největší pravděpodobností Microsporium canis. Dostala jsem antimykotika. Včera už jsme tedy zašli na veterinu, aby malému udělali kultivaci a budeme čekat, výsledek se dá předpokládat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 15:37:14
Odpovědět s citátem

Hm, takže to, na co jsem také hned myslela, ale vyloučila, nakonec bude pravdou...tak to vám nezávidím Confused Ale na druhé straně aspoň budete vědět, s čím máte tu čest.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 16:41:32
Odpovědět s citátem

To je tedy pech, přitom podle fotky a v kontextu s informací že to bylo po tom odčervení kapkou bych to opravdu netipoval.
Ale že to nepoznal vet, když to viděl naživo, zvláště když svrab pozná bez mikroskopu..., pokud je to plíseň, tak v tomto rozsahu na kočičáka stačí posvítit woodovým světlem (pokud ho vet má) a musí svítit jak vánoční stromek a je to prokázané za pár vteřin.

Tak držíme tlapky, ať to zmáknete.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 18:43:23
Odpovědět s citátem

TAK TO NENI CO ZÁVIDĚT,ASI BY TO CHTĚLO INFORMOVAT PUVODNÍ CHOVATELKU A CO NEJDŘÍV
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kavasmlekem



Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 7

Předmět: Re: tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 22:08:25
Odpovědět s citátem

Rada bych informovala, ale po chovatelce se slehla zem...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Pleseň
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2012 11:02:00
Odpovědět s citátem

Microsporum canis sa pod tým svetlom neukáže, myslím, že svetielkuje len trichofýcia, na to je naozaj potrebná kultivácia.

Ak sa ukáže, že je to MC, tak som čítala, že majú ľudia dobré skúsenosti s prípravkom Intrafungol - je síce o niečo drahší, ale neničí tak pečeň. Ďalšou možnosťou je preočkovanie proti plesni.

http://www.www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?p=21312&sid=998c1fbbfd00b36ec9964e2b294c727b
Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2012 14:37:23
Odpovědět s citátem

Intrafungol- ZABÍRÁ CELKEM DOBŘE A NENI TAK NEBEZBPEČNÝ, KOČKY HO SNÁŠÍ DOBŘE TO OČKOVÁNÍ JE DOBRÉ ALE PO PŘELÉČENÍ PLÍSNĚ ONA SE TOTIŠ RÁDA VRACÍ A JAKO LÉČBA NENI MOC DOBRÁ ALE PREVENCE JO, KOPÁNÍ V IMAVEROLU JE PRACNÉ,NĚKDY SE MUSÍ CELÍ POSTUP OPAKOVAT A NIČÍ KOČKAM IMUNITU A MUŽE VYVOLAT JINOU NEMOC,TAK TO JSTE KÁPLI NA DOKONALOU CHOVATELKU ANI SE NEDIVIM ŽE SE PO NÍ SLEHLA ZEM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2012 14:43:16
Odpovědět s citátem

Intrafungol-CENA 1300 , IMAVEROL-400KČ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kavasmlekem



Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 7

Předmět: Re: tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2012 14:58:00
Odpovědět s citátem

Děkuji za informace. Co na léčbu plísní u koček jsem netušila (obávám se že i náš vet na tom nebude o moc lépe, zkusíme ten Intrafungol). Nicméně ještě včera jsem si všimla že naše druhá kočka chlupatice má na uších hnědý kulatý tak 1cm stroupky Confused Bude to běh na dlouho trať...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2012 15:46:33
Odpovědět s citátem

TAKÉ JE DOBRÉ VĚNOVAT VĚTŠÍ PÉČI PŘI UKLIDU PROSTORU KDE KOČKA TRÁVÍ ČAS JE OSVĚDČENÉ HORSKÉ SLUNCE A DUKLADNĚ VYSÁVAT VEŠKERÉ PROSTORY VČETNĚ SEDAČKY ,VET. NÁM ŘÍKAL ŽE SPORY VYDRŽÍ ŽIVOTASCHOPNÉ AŽ 10LET
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
motty



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 19
Bydliště: Rokytnice

Předmět: mykózy
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2012 10:51:17
Odpovědět s citátem

Já bych doporučil vyzkouzkoušet i http://www.zdravaapatyka.cz/shop.php?action=show_product_detail&product_id=321315
Kamarádce se při léčbě mykózy, konkrétně MC hodně osvědčila
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2012 7:54:00
Odpovědět s citátem

U léčby mykózy mám rozsáhlé zkušenosti v humánní medicíně a tam se "chytrá houba" velmi osvědčila a vzhledem k tomu, že se používá zevně, určitě bych ji k léčbě vnitřní přidala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2012 9:16:05
Odpovědět s citátem

TAK TO JSEM JEŠTĚ NESLYŠEL ŽE JE TO I NA VNITŘNÍ UŽÍVÁNÍ A POCHYBUJI O TOM ,JE LEPŠÍ SE INFORMOVAT NA VET. ABY SE KOČKA NEOTRÁVILA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2012 9:36:20
Odpovědět s citátem

Také jsem již o té houbě od chovatelů slyšel, jsou s tím dobré zkušenosti.
Dokonce mám na to již delší dobu uložený odkaz pro strýčka příhodu
http://www.veteshop.cz/zbozi/4484/Ecosin-chytra-houba-20g.htm
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: Re: tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2012 10:11:18
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
TAK TO JSEM JEŠTĚ NESLYŠEL ŽE JE TO I NA VNITŘNÍ UŽÍVÁNÍ A POCHYBUJI O TOM ,JE LEPŠÍ SE INFORMOVAT NA VET. ABY SE KOČKA NEOTRÁVILA


Néé, já myslela k vnitřní léčbě od veta...bych přidala ještě tuto vnější léčbu ve formě chytré houby. Asi to špatně vyznělo Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2012 10:30:55
Odpovědět s citátem

Ještě jeden takový poznateček, ono někdy přílišná důvěra ve veta, stojí někdy kočku zdraví či život Rolling Eyes To samozřejmě neplatí o těch opravdu dobrých Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2012 13:12:20
Odpovědět s citátem

TAK TO MÁTE PRAVDU TAKÉ JE SPOUSTU VET. CO SI PRÁCI ŠETŘÍ A DÁ SE ŘÍCT I PĚSTUJÍ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: Re: tmavé suché fleky na kůži
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2012 17:07:42
Odpovědět s citátem

našla jsem ve fóru

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2063&postdays=0&postorder=asc&start=60

určitě přečtěte Kaba přeléčil plíseň Itrafungolem, jak už se tu doporučilo.

hodně štěstí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucie-DonSphynx



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Svitavy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2012 16:05:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Microsporum canis je opravdu na prd. Sad vyzkoušejte Itrafungol, koupele v Solfatanu min. 1x týdně 2% roztok - délka koupele nejdéle 5 min. POZOR NA OČI A UŠI!!!!!! Podpořte maximálně imunitu a modlete se, že to zabere. Crying or Very sad Po té, co mi svěřila jedna nejmenovaná chovatelka, jaké má trápení s plísní u sphynxe....tak alespoň poradím její zkušenosti.
Ohledně vet. je to těžké, málo který má dostatek informací a díky zbytečným zkouškám všech možných prostředků se to potom jenom zhoršuje. Vzhledem k tomu co píšete ....
bez komentáře. Léčba plísně je klidně na rok až celý život, proto je strašně důležité podpořit imunitu!
Držím Vám pěsti, nebude to lehké.


Naposledy upravil Lucie-DonSphynx dne 4. 7. 2013 17:22:43, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (24x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top