Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočka škrábe na dveře do té doby, než ji pustíme


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
terizek296



Založen: 16.07.2013
Příspěvky: 12

Předmět: Kočka škrábe na dveře do té doby, než ji pustíme
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2013 14:32:05
Odpovědět s citátem

Milé kočkařky, sama jsem s lecčím poradila, ale tentokrát jsem v koncích.
Máme tři kočky, dva kluky a jednu holku - jsou zvyklí odmalička chodit jak ocásci za mnou. Jdu na záchod, jdou za mnou, jdu do kuchyně, jdou za mnou...prostě pořád. Když jsem bydlela ještě u našich, nesměli chodit do kuchyně, a když jsem tam byla já, stáli za dveřmi, a po čase začali škrabat na dveře a mňaučet. A tak jsem je nakonec vždycky pustila protože to bylo hrozně otravné, ale vyvolávalo to hádky mezi rodiči.
Teď jsem v novém bytě,a abychom neměli chlupy v posteli, zavíráme ložnici.
když jdeme v noci spát, jedna z koček, když už se jí nechce spát, a když se JÍ chce mazlit, začne škrábat na dveře a škrabe a škrabe, (jednou jsme chtěli zkusit že ji to přestane bavit) je neúnavná a dokáže škrabat i půlhodinu v kuse, pak se jde nažrat a nanovo. Evil or Very Mad Potřebujeme se do práce vyspat a ne aby nás pořád budila...Zkoušela jsem to i po dobrém - pohladit ji, i po zlém - vynadat jí a plácnout, i neutrálně - že si jí nebudu všímat.
Už nemám sílu.
PORAĎTE PROSÍM, NEDÁ SE TO VYDRŽET
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2013 19:13:14
Odpovědět s citátem

Máte myslím jen dvě možnosti - buď dveře otevřít, a zbavit se toho hned, nebo vydržet. Jak dlouho, netuším.
Vzhledem k tomu, že kočky byly zvyklé mít dveře otevřené, nebo se jim vždy při škrábání otevřely, myslím, že jednodušší by bylo jim otevřít. Zakázané ovoce nejvíc chutná... No a postel se dá častěji převlékat a luxovat...
Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2013 19:32:20
Odpovědět s citátem

To ještě máte štěstí, že si neumí otevřít dveře. Když mám chlupy v celém bytě, tak v posteli mi také nevadí. Ony neví, proč tam nesmí a je normální, že chtějí být s Vámi. Nevím, jestli to časem pochopí. Stejně Vás budou hned po rozednění budit. Je lepší jim nechat dveře otevřené, to se určitě vyspíte lépe a ony budou spokojené. Není to pes, pravidla kočka neuznává, jen ty, které určí ona sama... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terizek296



Založen: 16.07.2013
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2013 20:05:27
Odpovědět s citátem

Radava napsal:
Máte myslím jen dvě možnosti - buď dveře otevřít, a zbavit se toho hned, nebo vydržet. Jak dlouho, netuším.
Vzhledem k tomu, že kočky byly zvyklé mít dveře otevřené, nebo se jim vždy při škrábání otevřely, myslím, že jednodušší by bylo jim otevřít. Zakázané ovoce nejvíc chutná... No a postel se dá častěji převlékat a luxovat...


no víte mě ani ty chlupy nevadí, já bych převlékala i luxovala, jenže oni byli zvyklí se mnou spát v posteli, a tak lezli v noci na postel a budili i přítele, ale když jsme jim zakázali chodit na postel, tak se třeba v noci honili, když se probudili. Takže to je ještě ta druhá strana věci...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2013 20:24:53
Odpovědět s citátem

To známe všichni, to je soužití s kočkama. Ony se zklidní, pokud jsou v novém prostředí tak to chvilku potrvá. Hodně štěstí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terizek296



Založen: 16.07.2013
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2013 20:28:19
Odpovědět s citátem

Micubiši napsal:
To známe všichni, to je soužití s kočkama. Ony se zklidní, pokud jsou v novém prostředí tak to chvilku potrvá. Hodně štěstí Smile


Ono to pro ně není zase tak nové, je to určitě min. 5 měsíců...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2013 5:41:35
Odpovědět s citátem

Většinou veškeré urovnání denního režimu je o vytrvalosti. Pokud jste kočku nechali za dveřma a pak vyměkli a otevřeli jí, věřte, že kočka si rozhodně pamatuje to otevření dveří.

Můžete to zkoušet se zavřenými dveřmi, ale z vlastní zkušenosti s otravně mazlivýma kočkama můžu říct, že je lepší prostě dveře otevřít a kočku ze spánku podrbat a pak odstrkat pryč, nebo se otočit na druhý bok. U nás předstírání spaní zabírá, že se kočky po chvíli nereagování otočí a odejdou si někam lehnout. Nesmíme ale ani mrknout, protože i jen pootevřené oko je signálem, že jsme ochotní mazlit.

Myslím, že horší je to drápání na dveře než to mazlení. U mazlení člověk může zůstat ležet, ale odehnat je ode dveří už znamená vstát Smile

Jsou dny, kdy otravují všichni tři postupně, pak zase neotravuje nikdo, nebo otravují napřeskáčku .... taky se potřebuju vyspat, jinak jsem celý den jak praštěná palicí po hlavě a s migrénou jako bonusem, takže vím, o čem píšete. Ale věřte mi, že si na to přivyknete a najdete systém, který bude vyhovovat všem.

Jinak co se týče zavírání ložnice, tak jsme kočky naučili, že se zavírá ráno, když jdeme do práce, otvírá se při příchodu. Když jedeme někam o víkendu, je otevřeno. Takže pro kočky to není úplně zapovězený prostor a když si někdy ráno chceme přispat a kočky otravujou, tak vlastně v době odchodu do práce zavřeme dveře a jak jsou kočky zvyklé, tak neotravují. Ale zase - je to o tom systému, takhle to praktikujeme od přestěhování, takže jsou už tak nějak naučené, že je zavřené dveře neiritují tolik.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terizek296



Založen: 16.07.2013
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2013 9:49:15
Odpovědět s citátem

April napsal:
Většinou veškeré urovnání denního režimu je o vytrvalosti. Pokud jste kočku nechali za dveřma a pak vyměkli a otevřeli jí, věřte, že kočka si rozhodně pamatuje to otevření dveří.

Můžete to zkoušet se zavřenými dveřmi, ale z vlastní zkušenosti s otravně mazlivýma kočkama můžu říct, že je lepší prostě dveře otevřít a kočku ze spánku podrbat a pak odstrkat pryč, nebo se otočit na druhý bok. U nás předstírání spaní zabírá, že se kočky po chvíli nereagování otočí a odejdou si někam lehnout. Nesmíme ale ani mrknout, protože i jen pootevřené oko je signálem, že jsme ochotní mazlit.

Myslím, že horší je to drápání na dveře než to mazlení. U mazlení člověk může zůstat ležet, ale odehnat je ode dveří už znamená vstát Smile

Jsou dny, kdy otravují všichni tři postupně, pak zase neotravuje nikdo, nebo otravují napřeskáčku .... taky se potřebuju vyspat, jinak jsem celý den jak praštěná palicí po hlavě a s migrénou jako bonusem, takže vím, o čem píšete. Ale věřte mi, že si na to přivyknete a najdete systém, který bude vyhovovat všem.

Jinak co se týče zavírání ložnice, tak jsme kočky naučili, že se zavírá ráno, když jdeme do práce, otvírá se při příchodu. Když jedeme někam o víkendu, je otevřeno. Takže pro kočky to není úplně zapovězený prostor a když si někdy ráno chceme přispat a kočky otravujou, tak vlastně v době odchodu do práce zavřeme dveře a jak jsou kočky zvyklé, tak neotravují. Ale zase - je to o tom systému, takhle to praktikujeme od přestěhování, takže jsou už tak nějak naučené, že je zavřené dveře neiritují tolik.


kdyby se v noci všichni nehonili, a nebudili nás, nelezli na postel a nestkali příteli zadnici pod nos, který je na kočky částečně alergický, nechala bych je v ložnici.
Navíc přemýšleli jsme i do budoucna kvůli miminku, bude s námi v ložnici, a kočky tam s ním v noci nesmí být.

Takže bych potřebovala tipy, jak donutit zvíře neškrabat a nedrásat na dveře od ložnice. Pouštět je do ložnice nebudeme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2013 5:32:52
Odpovědět s citátem

terizek296 napsal:


Takže bych potřebovala tipy, jak donutit zvíře neškrabat a nedrásat na dveře od ložnice. Pouštět je do ložnice nebudeme.


Ložnici nechat trvale zavřenou, nepouštět je tam vůbec ani na chvíli a vydržet.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2013 22:04:11
Odpovědět s citátem

No, jak odnaučit kočku škrábat na zavřené dveře netuším, ale možná by pomohlo, abyste na dveře zvenčí přidělali něco, co by to škrábání tlumilo - kus koberce nebo tak. Pochopila jsem, že byly zvyklé spávat s vámi v posteli, tak se snaží vše navrátit do bývalého stavu. Musí si zvyknout, že už to nebude, a to bude asi trvat dlouho. Víc mne tedy už opravdu nenapadá...
Odpovědět 
petabb



Založen: 12.01.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2013 6:36:25
Odpovědět s citátem

Ahoj, taky jsem řešila tento problém. Nám by taky nevadilo spát s kočkama v posteli, kdyby opravdu spaly a nenapadlo by je začít se ve tři ráno honit po ložnici. S jednou to ještě šlo, se dvěma to prostě nejde, když se chce člověk vyspat. Začali jsme jim zavírat (i přes den) a ze začátku škrabaly jak o život ale časem to ustalo - chce opravdu vytrvat a NEVŠÍMAT si toho. Taky nám dost pomohl rozprašovač na kytky - ani po nich nestříkam, ale jak ho vidí, tak zdrhají Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terizek296



Založen: 16.07.2013
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2013 15:02:16
Odpovědět s citátem

Takže vážené dámy, rozprašovač na kytky mám v noci při ruce, občas musím ještě v noci vstát a vyletět na ni s rozprašovačem, a pak zdrhá.

Ale povím vám - je pěkně vychytralá. Jak škrabe na ty dveře, tak poslouchá jestli vstávám, a když jo, hned přestane, a protože ví, že na ni jdu stříknout, tak než stačím otevřít dveře, stačí se někam schovat. A pak nanovo.

Potvora jedna vychytralá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2013 10:51:58
Odpovědět s citátem

No,moje kočky jsou zvyklé se mnou spát,a já jsem zvyklá taky a když je někdy v noci chytne"rapl" a lítají po bytě jako rakety,vezmu si špunty do uší,ono jim to honění vydrží stejně tak cca hodinku a když se pak probudím už zase spinkají spokojeně u mě:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terizek296



Založen: 16.07.2013
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2013 5:07:48
Odpovědět s citátem

wanesaa napsal:
No,moje kočky jsou zvyklé se mnou spát,a já jsem zvyklá taky a když je někdy v noci chytne"rapl" a lítají po bytě jako rakety,vezmu si špunty do uší,ono jim to honění vydrží stejně tak cca hodinku a když se pak probudím už zase spinkají spokojeně u mě:-)


to je sice pravda, ale příteli nemůžu špunty nutit, to je docela omezování, a se špuntama se pak neprobudím do práce, když nebudu slyšet budík.


Jak říkám ale, je tam víc důvodů, v noci mu strkali zadnici pod pusu, chlupy v posteli, na obličeji, honili se a skákali přes postel. Jednou mi skočili přes obličej. Když je ta ložnice zavřená, máme víceméně klid od tohoto všeho. Až na to škrábání.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2013 13:43:35
Odpovědět s citátem

No, nechci být protivná, ale buďto budete mít kočky nebo klid. Jen vyjímečně se podaří mít obojí. Přeji Vám i Vašim kočkám, ať se vám povede úspěšně se mezi tyto výjimky zařadit Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2013 17:38:56
Odpovědět s citátem

Dobrý den U nás doma kočky do ložnice nesměli od malinka a také tam nechodí dveře máme otevřené a kočky si to nedovolí občas si lehnou mezi dveře takže u nás máme klid na spaní
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2013 14:48:03
Odpovědět s citátem

Tak já také přispěji se svýma zkušenostma. Chlupy v posteli mi nevadí, vybírám takové povlečení (i oblečení, že), kde se chlupy tolik nechytají. Dlouho jsme bydleli v garsonce, tam nešlo kočky zavírat, a v podstatě ani nebyl důvod. Pak jsme se přestěhovali do domku se zahradou a tam to taky ze začátku tak rok a půl bylo v pohodě. Pak najednou nevím co se Amísovi v hlavě hnulo, která z těch jeho dvou mozkových buněk kulhá, prostě noc co noc po nás chodil hlavně po hlavě jako pantáta a nedal pokoj (6,5kg). A to už jsem po týdnu nevydržela a dveře zavřela. Dorka i Mia by s náma mohly být, ale zase by neměly přístup k WC a jídlu, tak jsou všichni komplet za dveřma. A kupodivu jim to nevadí. Žádné škrábání, žádné mňoukání, respektují to. Přes den je otevřeno, jakmile se jde spát, zavíráme.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chipushit



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2013 0:33:47
Odpovědět s citátem

[Takže bych potřebovala tipy, jak donutit zvíře neškrabat a nedrásat na dveře od ložnice. Pouštět je do ložnice nebudeme.[/quote]

Mně se osvědčilo polepit dveře oboustranně lepivou páskou - tuším, že je na koberce - a pravidelně obměňuji. Kocourům je nepříjemné, když se lepí. Neškrabou, ale mňoukají, když chtějí ven z bytu na chodbu. Odchytnu je, pomuchlám, pohladím, řeknu jim, že nemohou, že se to nelíbí paní domácí a kupodivu dají pokoj. Asi rozumí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (20x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top