Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Tabletka na odčervení


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alena H



Založen: 26.08.2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Jabonec nad Nisou

Předmět: Tabletka na odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 23:42:54
Odpovědět s citátem

Prosím poraďte jaké používáte tabletky na odčervení. Eventualně jakou máte zkušenost s tabletou Caniquantel.Dostala jsem ji už 2x u veta a vždy ji naše kočky vyzvrátily. Po prvé jsem si myslela,že je to stresem, jak jsem jim tabletu cpala. Teď mám skvělou metodu. Tabletu rozmačkám do želatinové tobolky a kočky ani nevědí, že užívají. Myslejí si,že je to křupička v pochoutce. A přes tento figl tabletu 3 z 5 vyzvracely. Nejlepší byl Drontal,ale u něho mě taď odradila cena 50,-kč. Předem děkuju za doporučení vhodného užívání. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Tabletka na odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2008 9:45:26
Odpovědět s citátem

Alena H napsal:
Prosím poraďte jaké používáte tabletky na odčervení. Eventualně jakou máte zkušenost s tabletou Caniquantel.Dostala jsem ji už 2x u veta a vždy ji naše kočky vyzvrátily. Po prvé jsem si myslela,že je to stresem, jak jsem jim tabletu cpala. Teď mám skvělou metodu. Tabletu rozmačkám do želatinové tobolky a kočky ani nevědí, že užívají. Myslejí si,že je to křupička v pochoutce. A přes tento figl tabletu 3 z 5 vyzvracely. Nejlepší byl Drontal,ale u něho mě taď odradila cena 50,-kč. Předem děkuju za doporučení vhodného užívání. Confused


Dle info od veta, je nutno tyto tabletky střídat. Jestliže máte zvracecí - tj. citlivější kočičky, tak zkuste kapku za krk - přesně nevím jak se jmenují (Strondhall - nebo tak nějak), jsou proti parazitům vnějším i vnitřním = 2 mouchy jednou ranou. Ale cena je dost vysoká - ale zase máte jistotu zdravé kočky bez parazitů. A kápnutí na kůžičku za krkem mezi chloupky je bez stresu.

Květa a Nikit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2008 10:00:59
Odpovědět s citátem

Ahojky, jmenuje se Stronghold, ale není úplně na všechny červy. A stojí to okolo 300,- Kč. Teď je něco nového, myslím že se to jmenuje Profender spot on a ten má být na všechny červy. Taky je to kapka za krk. Ale ten nevím kolik stojí. Smile
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2008 10:07:28
Odpovědět s citátem

V několika málo dnech by se tu měl objevit článek, který stručně seznámí s vnitřními parazity a fungujícími odčervovadly. Podobně, jako byl článek o vnějších parazitech.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Katka V.



Založen: 15.02.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2009 21:17:18
Odpovědět s citátem

O tabletě caniquantel se v článku nic nepíše. Je to vůbec vhodná tableta pro kočky není určená jen pro psy? Veterinářka mi ji také dala pro kocoura a teď váhám, zda ji použít. Děkuji všem za info. Katka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 12:00:09
Odpovědět s citátem

Soudě dle Mr. Googla a nalezeného odkazu na lékárně.cz soudím, že by měl být i pro kočku (jedná se o tabletu CANIQUANTEL PLUS) - http://www.lekarna.cz/caniquantel-plus-ochucene-a-u-v-tbl-12/ každopádně v případě pochybností je nejlepší jeden hovor na veterinu a ujistit se o tom, že je opravdu tato tableta pro kočky Smile

Přípravky se vyvíjejí a určitě budeme článek v průběhu doby aktualizovat dle informací o nových přípravcích.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 12:09:27
Odpovědět s citátem

Výrobce uvádí, že je to antiparazitikum pro psy a kočky, ale lépe bude si zjistit u veterinářů, jaké s ním mají u koček zkušenosti.
Kromě tablet existuje i gel:
http://www.lekarna.cz/caniquantel-plus-a-u-v-gel-6x6ml/
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 13:15:52
Odpovědět s citátem

aj ja mám podobnú skúsenosť s caniquantelom. tretina zvieratiek ho vyvrátila.už ho nepoužívam.používam caniverm-podlhovastá hladká tabletka aj pre mačky a bihelminth tbl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: Drontal
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2009 14:28:04
Odpovědět s citátem

Tak my pouzíváme ten Drontal, radsi investujeme do kvality, navic je volne prodejny v lakarnach, coz je vyhoda.Nastesti jsme nemeli zadny problem pri davani tabletky.Ale chápu,že k tomu maji ruzne kocicky jiny "pristup". Anebo co zkusit nejaky spot-on na odcerveni? myslim, že třeba Profender stoji kolem 140 kč za jednu pipetku (pro tu nejmensi kategorii).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kulička



Založen: 30.11.2009
Příspěvky: 3

Předmět: ufuf
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2009 8:59:24
Odpovědět s citátem

Já jsem měla víkend velmio náročný..naše fenka ted měla červíky a fakt netušim kde sev ní mohly vyrojit, vzdyt snad nežere venku zbytky nebo nevim. Každopádně jsme zaběhli do lékárny pro Drontal a už je to dobrý ale to mi řekněte jak se ji tam mohly dostat??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2009 15:39:38
Odpovědět s citátem

podľa niektorých výskumov je až 90% šteniat začervených.ked sa dokladne neodčerví v mladosti,dostávajú sa škrkavky do krvy,pľúc a na celé roky môžu byť larvy uhniezdené v rôznych orgánoch.prebudia sa až pri určitých podmienkach.môže to spôsobiť kotnosť,háranie,choroba a pod.vtedy sa vrátia do krvného riečišťa a migrujú do pľúc-pes ich vykašle a prehltne-ocitnú sa v čreve a pointu poznáte... Sad preto môže mať pes parazity,aj ked sa nenakazí zvonka.a šteniatka sa "nakazia" ešte v maternici.preto je dôležité začať s odčervovaním už 2-3 týždne po narodení a pokračovať každé 2 týždne-toľko vraj trvá vývojový cyklus škrkaviek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: Re: ufuf
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 9:59:22
Odpovědět s citátem

kulička napsal:
Já jsem měla víkend velmio náročný..naše fenka ted měla červíky a fakt netušim kde sev ní mohly vyrojit, vzdyt snad nežere venku zbytky nebo nevim. Každopádně jsme zaběhli do lékárny pro Drontal a už je to dobrý ale to mi řekněte jak se ji tam mohly dostat??


klidně vajíčka parazitů můžete přinést na botách domů, nebo vdechnout při očuchávání, olíznutím kamaráda...cest je mnoho...pokud se jednalo o škrkavky, tak odčervěte ještě za 14 a 28 dní a vždy odčervujte všechna zvířata v domácnosti...pokud totiž nevidíte červíky v hovinkách, neznamená to, že je nemá...pokud má červíky jedno zvířátko, tak si můžete být stoprocentně jstá, že je mají všechny...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 16:58:42
Odpovědět s citátem

Já mám dobrou zkušenost s tabletami na odčervení Milbemax. Jsou malé, pokud je nezvládnete dát přímo do krku, dají se rozmačkat do jídla. Jsou i proti tasemnici. U veta se prodávají pro kočky pod 2kg a nad 2 kg. V balení po dvou, protože po 14ti dnech se aplikace opakuje.
Ani jednou se mi nestalo, že by po nich kočky zvracely.
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamil



Založen: 31.01.2009
Příspěvky: 15

Předmět: odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2009 14:33:38
Odpovědět s citátem

My máme zase dobrou zkušenost s tím Drontalem.Naší kočce funguje, akorát škoda, že nemají i pro kočky s nejakou příchutí, pro psy je s masovou a to je pohoda.Tak třeba se dočkáme Smile.Ale jinak mi po nich kočka taky nezvrací.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: Re: odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2009 10:17:31
Odpovědět s citátem

ještě můžete použít Profender - spot on. Má stejné spektrum účinku jako tabletky (i tasemnice) - jen se kápne do kožíšku a je vystaráno...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2009 13:33:24
Odpovědět s citátem

andulicka napsal:
ještě můžete použít Profender - spot on. Má stejné spektrum účinku jako tabletky (i tasemnice) - jen se kápne do kožíšku a je vystaráno...


Na holou kůži za krk, ne? "Do kožíšku" není zrovna to správné místo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: Re: odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2009 14:28:17
Odpovědět s citátem

omlouvám se nespecifikovala jsem to přesně...kápne se mezi chlupy, přímo na kůži v místě foramen occipitale...ale při vysvětlování rozdílu mezi kapkou a tabletou používám výraz "do kožíšku" aby byl patrný rozdí v spůsobu podání...kydž řeknu přímo na kůži, tak se zase lidi hrozí, že musí dát injekci...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2009 18:54:22
Odpovědět s citátem

foramen occipitale = týlní otvor ( tam se páteř napojuje na lebku )
Toto místo ( kůže na bázi krku ) doporučuje pro aplikaci Profenderu výrobce. U jiného spot on, Advantage, uvádí jako místo aplikace kůži mezi lopatkami ( výrobce obou je firma Bayer ).
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2010 11:38:37
Odpovědět s citátem

Tak já jsem byla včera u veta pro nějaký odčervovací preparát a ptala jsem se co je lepší jestli tablety Drontal nebo Profender(kapka za krk),a bylo mi řečeno,že je to úplně stejné až na to,že Drontal mě vyjde na cca.40,-kč,kdežto Profender na 140.-.A když bych měla odčervovat 3kočky 4krát za rok,kde bych přišla.Říkal,že ten Profend.se dává jen kočkám,do kterých ten prášek fakt nedostanete.Drapla jsem kočeny za krk,rozpůlila prášek,dala jim to až dozadu na kořen jazyka a za minutu bylo hotovo Razz
Jen mi vet.říkal ať je tak hodinku hlídám,kdyby to vyzvracely,že za tu hodinu už se to vstřebá.Nikdo nic nevyhodil,tak super. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: tablety
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2010 13:12:43
Odpovědět s citátem

Tak to máte pohodové kočky, za je staci drapnout a narvat jim tabletu Smile.My teda ten Drontal taky pouzivame, obcas ale v ruznych fintach (salamy, pastiky a syry),abychom to do nich vubec narvali. Ale jinak pohoda Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andrea15



Založen: 19.11.2010
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 15:27:55
Odpovědět s citátem

my pouzivame uz od mala Smile drontal a je uplne super, nidky jsme nemeli zadny problem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beraniste



Založen: 19.07.2013
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2013 6:28:31
Odpovědět s citátem

andrea15 napsal:
my pouzivame uz od mala Smile drontal a je uplne super, nidky jsme nemeli zadny problem
Souhlas
_________________
Beraniste
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top