Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čůrání kocourka do postele


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Hibari



Založen: 10.08.2013
Příspěvky: 2

Předmět: Čůrání kocourka do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2013 0:24:53
Odpovědět s citátem

Zdravím,
Mám asi 3-4 měsíce starého kocourka (kočka domácí).
Mám ho něco málo přes měsíc, po celou dobu byl bezproblémový, mazlivý, jedl, pil, používal záchůdek. V posledních deseti dnech se mi však asi 3x vyčůral do postele a jednou na sedačku v obýváku.

Plánuji s ním jít k veterináři, aby se vyloučila možnost onemocnění močového ústrojí, nicméně se z pozorování kocourka domnívám, že to nebude ten problém.

V bytě žijeme tři, o kocourka se starají dvě z nás - problémy začaly, když se k nám přistěhovala právě třetí osoba. Občas my dvě potřebujeme jet domů (studujeme) a zůstane tu s třetí spolubydlící, nebo naopak. Většinou jsme však na bytě všichni.
Na noc zůstává zavřený v obývacím pokoji, kde má všechny hračky, jídlo, pití a záchůdek a my tu s ním prakticky celý den jsme (to má otevřeno i do kuchyně). Míval i do ložnice - spával s námi - ale od doby co mi počůral matraci i peřiny tam má v stup zakázaný. Před tím měl tedy přístup do celého bytu.

Matraci jsem vydrhla, polila octovou vodou. Nedávno mi však proklouzl do ložnice a večer jsem zjistila, že mám počůraný polštář. Myslím, že čůrá na postel, když ho nikdo nevidí.

Záchůdek mu pravidelně čistíme 1x denně, po prvním počůrání jsem ho celý umyla a vyměnila i jiný druh podestýlky.

Mohlo by jít jen o ojedinělé případy, nebo to může být něco vážnějšího? Koťátku se snažím věnovat co to jde a jak mi to práce dovolí, stejně jako moje druhá spolubydlící. Jídlo dostává dle potřeby (vždy má granule), dvakrát denně nějaké pamlsky a všichni se k němu chováme tak, aby věděl, že ho máme rádi.

Nevíte v čem by mohl být problém?
Je to moje první kotě, takže si nejsem jistá. Za pár dní mu přivezeme kamarádku - doufám, že se to zlepší, když bude mít s kým si hrát v naší nepřítomnosti, ale obávám se, že ani to jeho čůrání nevyřeší.

Vždy když vklouzne do ložnice hned skočí na mou postel - na ničí jinou.

Budu vděčná za každou radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2013 9:17:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den vet. by to chtělo, možná dělá naschváli ale muže jít také o značkování některé kočky dospívají předčasně nevěřim že druhá kočka něco vyřeší ba naopak pokd jde o značkování tak se to muže zhoršít ale to je poze moje doměnka kočky se nechávaví v tomto věku kastrovat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2013 9:21:12
Odpovědět s citátem

pokud si pořídíte jakoukoli kočku je nejlepší hned od začátku učit co sní a nesmí pokud jí vemete do postele tak si to pamatuje snad celí život je to jako s dětma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hibari



Založen: 10.08.2013
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2013 12:06:37
Odpovědět s citátem

Pořídit druhou kočičku jsem plánovala již od začátku, už jen z toho důvodu, že jako pracující studenti jsme občas víc jak 10 hodin mimo domov a on je tu sám, když nám zrovna vyjdou takto směny. Nechci aby tu byl sám a nudil se - sice se mu po návratu více než hodinu velmi věnujeme a pak ho samozdřejmě ještě hladíme, mazlíme, hrajeme si s hračkami a může za námi kdykoliv jít, dokud nejdeme spát. Jak už jsem řekla před tím, snažíme se mu dávat co nejvíc lásky co jde a zapojovat ho do všeho co se doma děje, aby se třeba necítil odstrčený a nežárlil.

Dnes jsme se spolubydlou rozhodli ho vzít na noc do ložnice a nebyly s ním žádné problémy. Nebudil, spinkal u mě nebo u spolubydly na posteli. Nic nevypadá že by bylo očůráno.

Navíc druhá kočička bude od sousedů těch, od kterých jsem si kocourka brala, takže je možné že se jako malí znali, protože jsou podobného věku (koťátka tam měly možnost chodit ven). Navíc bývalá majitelka mi další kotě velice doporučovala vzhledem k povaze mého kocourka.

V případě, že se to zhorší, nebo se neshodnou, mám místo kam novou kočičku umístím. Rozhodně by nešla do útulku, ale ke kamarádce, která hledá kočičku pro svého rok starého kastrovaného kocourka. Ale přirozeně doufám, že si kočky po nějaké té době než si mezi sebou vše ujasní porozumí a nebude žádný problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top