Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťátko samotný, prosím o radu


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
KamPech



Založen: 03.11.2013
Příspěvky: 2

Předmět: Koťátko samotný, prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2013 21:48:55
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, můj dotaz bude trošku delší, tak se předem omlouvám, ale nevím, kam jinam se obrátit Sad žiju s rodiči v rodinném domku na vesnici, máme dvě kočky (asi 5let), žijí jen venku, spí u sousedů (máme s nimi spojený dům) ve sklepě u kotle, přes den běhají a spinkají venku u nás na zahradě/u sousedů/ve sklepě/různě, jsou úplně nezávislé (jen jim dáváme žrádlo). Minulý týden se nám na zahradě objevilo koťátko, hravé, mazlivé, ale nikomu nepatřilo, ptali jsme se po celé vesnici, zřejmě ho někdo vyhodil z auta a nechal s tím, že se ho na vesnici někdo ujme (takto už jsme si nechali našeho kocoura, který byl ale v té době dospělý a lehce se tu zorientoval a začal s kočkou přespávat u souseda ve sklepě. Zpět ke koťátku Smile bohužel si ho tu nikdo nechtěl vzít, ptali jsme se všude a protože je roztomilé, bystré a opravdu nádherné, rozhodli jsme se, že si ho necháme.. koťátku jsou zhruba 4-5 měsíců, s koťatama nemáme vůbec žádné zkušenosti, takže jsem pročetla internet křížem krážem, abych se dozvěděla co nejvíce informací. Koupili jsme kapsičky a granule pro koťata a udělali mu pelíšek v naší garáži (kůlně). A tady je ten můj problém - jsem šílený cíťa a od té doby, co tu koťátko máme, nemyslim na nic jiného, než jak mu je, jestli mu neni smutno a hrozně se tím užírám. Já studuji VŠ v Praze a jezdím domů jen jednou za 14 dní na 4 dny. Mamka s taťkou odjíždějí ráno v půl sedmé do práce a mamka se vrací zhruba kolem druhé hodiny. Nevíme, co s koťátkem. Pelíšek má v garáži, ale nemůžeme ji nechávat stále pootevřenou, pouze když tu jsme. Na noc (zhruba od osmi do osmi do rána) ho zavíráme a to je ten problém - strašně mě trápí, co dělá, zda není smutné, má tam teploučký skrytý pelíšek, granule, pár hraček, ale je to prostě chladnější garáž a není tu žádné jiné místo, kam by mohlo jít (obě naše kočky na něj vrčí a tak neni možný, aby s nima spinkalo v tom sousedově sklepě, kde je v okně udělaný otvor, kudy tam vlézají). Kdyby bylo alespoň jaro nebo léto, ale začíná zima a nevíme, co dělat. O víkendu nebo když tu jsem doma z Prahy je zavřené jen přes tu noc (přes den si s ním hraju a jsem u něj), ale teď, když zase budu odjíždět, nevíme, co s ním přes den - garáž nemůže zůstat stále pootevřená, máme v ní různé věci, které by tak snadno mohl někdo ukrást a navíc by tam šla zima (taťka tam má brambory, jablka, ..). Jenže přece ji nenecháme venku? Moje otázka tedy je, jestli se to kotě v noci netrápí, jestli je to "normální" a prostě se zabaví nebo spinká a co přes ten den? máme ji dát celý ten pelíšek ven a nechat venku do doby, než přijede mamka z práce a zase ji pootevře do garáže? Nebo nechat zavřenou v té garáži i přes dobu, než se mamka vrátí z práce? Jsem z toho už úplně zoufalá. Každá varianta má nějaké proti - kdybychom jí dali pelíšek/boudičku ven, bude ji tam lézt náš kocour a nepustí ji tam nebo naopak když ji dáme mističku s granulema ven, zase ji to bude kocour žrát :-/ byli jsme s koťátkem u veterináře na očkování a na prohlídce, kolik ji je vůbec měsíců atd a ten říkal, že kotěti nevadí, když bude samotný.. ale tady zase všude čtu, že ano.. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Koťátko samotný, prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2013 11:41:14
Odpovědět s citátem

Ono co se týče samoty, je něco jiného, když si vezmete kočku do bytu, a nebo když máte kočku venkovní. Ty venkovní se dokážou zabavit v podstatě celý den samotné, mají spoustu podnětů a courají po okolí, loví, prostě se zabaví.

Je jasné, že koťátko jste přijali jako venkovní kočinu. Osobně si myslím, že byste jej měli nechat seznámit s těmi dvěma dalšími kočkami, to syčení a vrčení je boj o teritorium a vyjasňují si pozice. Potom, když kotě vykastrujete, situace bude zase o něco klidnější.

Myslím, že celodenně/celonočně (z čehož pak vlastně vyplývá, že by kotě bylo venku jen pár hodin) nechat kotě v garáži je z dlouhodobého hlediska o ničem. Máte ho jako venkovní kočku, tak se k němu tak musíte chovat. Nemyslím si, že se o sebe nepostará, ale ze začátku asi bude problém s dvěma staršími kočkami. Nicméně tím, že budete kočky takhle oddělovat od kotěte, stejně dlouhodobě nic nevyřešíte. Budete muset nechat volný průběh jejich seznamování a doufat, že kotě akceptují a bude moc trávit svůj čas také ve sklepě.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
KamPech



Založen: 03.11.2013
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2013 12:25:24
Odpovědět s citátem

Moc Vám děkuji za reakci, už jsem o něco klidnější. Myslíte tedy, že bychom ji měli ráno, kdy mamka odjede do práce (půl sedmá ráno) přenést pelíšek ven pod stříšku a nechat ji takto do odpoledne než přijedeme? Kdyby bylo jaro či léto, udělala bych to s klidem, ale teď jsou přeci jenom rána chladná a kolem dvou stupňů, nebude to tedy koťátku vadit? Pozorovala jsem ji teď dva dny, co přes den dělá, včera bylo špatné počasí, tak jsme byli jen doma a koťátko téměř celý den prospalo v garáži, i když mělo otevřeno na škvírku. Dnes jsou naši v práci a já tu jsem sama, koťátko opět spinkalo v garáži, chvilku si se mnou pohrálo, nechala jsem ho pak venku a samo zase zaběhlo do garáže, kde zřejmě zase spinká Smile taťka mu udělá boudičku z polystyrénu a dali bychom ji tedy ven pod stříšku a nechali ji takto do odpoledne. Bojíme se akorát, aby ji tam nelezl kocour, který by ji žral i granule, nepustil by ji tam a ono by zůstalo venku Sad co se týká seznamování, tak s kocourem se už trochu přibližují, byli čumákama u sebe pár vteřin, ale pak kocour odběhl s vrčením. On je hrozně líný a flegmatický, za to naše kočka se tu už týden neukázala (je pouze u sousedů), kotěte se bojí a na nás se urazila :-/ myslíte tedy, že přes tu noc (od osmi do sedmi), kdy je v garáži zavřené, spinká a neubližuje jí to? je tam téměř úplná tma (dali jsme ji tam jen takové malé světýlko, které garáž lehounce osvětluje). Připadám si už jako blázen, napadají mne takové věci, že to není možné Smile Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (61x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top