Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

odpuzovač koček

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: odpuzovač koček
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2013 15:53:07
Odpovědět s citátem

Ahoj, zdravím všechny milovníci koček a prosím o radu.
Sama mám bbritského dlouhosrstého, kastrovaného kocoura, je spíš domácí,ale ven též zajde, je ale fakt, že se drží spíš na dvorku. Proti kočkám nic nemám-až na jednu a nevím jak problém řešit. Sousedi mají asi 6koček-jedna z nich si oblíbila náš dvůr a dělá nám ze života peklo. Jde o to, že sousedovic kočky nejsou krmeny tak jak by měly(asi) a mají neustálej průjem. Kočka je věčně věků na naší zahradě(číhá na našeho kocoura, kterého neustále napadá) a hlavně bobkuje-teda spíš průjmuje na našem dvorku. Jelikož se nejedná o klasický bobek který jde snadno sebrat tak se naše zahrada pro děti stala zapovězeným místem Evil or Very Mad Kočku jsem se pokoušela všelijak možně odplašit, ale je u nás pečená vařená a je to jak kdyby se nám za něco mstila(žijeme tu skoro 2roky,nikdo ji nic neudělal a ona posledních půl roku takhle vyvádí). Už fakt nevím co s ní. Poslední možnost je koupit ultrazvukový odpuzovač koček a vždy, dkyž jde ten náš moula ven tak ho vypnout.ALE nevím, který opravdu funguje,není to vyhození peněz??? Máte s nějakým zkušenost? Počítám, že přeci jen i když je tu na foru většina milovníků koček tak vědí jak je usměrnit, případně jak kočku donutit někam nechodit atd...
Předem děkuji za případné rady.
Se sousedypromluvit nemohu-nebo spíš je mi to prd platné(taky jak uhlídat venkovní mícu), ublížit ji nechci , plot proti kočce je asi bez šance.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: odpuzovač koček
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2013 19:09:43
Odpovědět s citátem

Jako je to asi rada na prd, ale jediné, co mě napadá, je si návštěvní průjmovací kočku přivlastnit jako venkovku. Srovnat jí trávení nějakou normálnější stravu a spoléhat na to, že si nebude kálet na vlastní zahradu a půjde kálet k sousedům. Ono je to hodně naivní úvaha, ale mám pocit, že kočky táhnou dost často tam, kde tuší kočkomila.

Jinak obávám se, že žádný odpuzovač nefunguje a kočku nedonutíte někam nechodit.

Případně můžete ještě zkusit kočce vyhradit nějaké místo, které by jí připomínalo záchod (na sídlištích to bývají třeba dětská pískoviště) .... takže zkusit jí nabídnout nějaký velký záchod.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: Re: odpuzovač koček
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2013 12:11:15
Odpovědět s citátem

April napsal:
Jako je to asi rada na prd, ale jediné, co mě napadá, je si návštěvní průjmovací kočku přivlastnit jako venkovku. Srovnat jí trávení nějakou normálnější stravu a spoléhat na to, že si nebude kálet na vlastní zahradu a půjde kálet k sousedům. Ono je to hodně naivní úvaha, ale mám pocit, že kočky táhnou dost často tam, kde tuší kočkomila.

Jinak obávám se, že žádný odpuzovač nefunguje a kočku nedonutíte někam nechodit.

Případně můžete ještě zkusit kočce vyhradit nějaké místo, které by jí připomínalo záchod (na sídlištích to bývají třeba dětská pískoviště) .... takže zkusit jí nabídnout nějaký velký záchod.


Je no, tak to jste mne nepotěšila Confused Přivlastňovat si ji určitě nechci, už jsem to s jednou udělala,doma měl manžel nafouklou pusu, navíc, tahle je drzá(vleze klidně až do obýváku otevřenou zimní zahradou),ale hrozně plachá -takovou kočku nechci ani jako venkovní. Navíc neustále napadá našeho kocoura,který se prát prostě neumí, takže ho kolikrát někdo z nás musí běžet ven zachránit Rolling Eyes Proto chci aby k nám prostě ani nechodila a pokud jo, tak aby prostě jen prošla-jako spousta jiných koček.
Pískoviště na zahradě máme, ta se ho ještě ani nedotkla-už ho ani nezakrývám bo stejnak s malou k nám na zahradu nechodím. a dělat se ji se spešl WC nechci, zaprvé mi stačí bobky od našeho, zadruhé by na něj mohlo chodit dalších 5koček od sousedů a vynášet cizí s*ačky nechci. Pokud by byl jaký koliv ještě jiný nápad tak prosím o něj.bo je to fakt zoufalé Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: odpuzovač koček
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2013 15:48:49
Odpovědět s citátem

uju napsal:
Navíc neustále napadá našeho kocoura,který se prát prostě neumí, takže ho kolikrát někdo z nás musí běžet ven zachránit Rolling Eyes


V tomhle taky bude zakopanej pes, možná, ono totiž kočky jsou teritoriální a tím, že svého kocoura nenecháte, aby si o teritorium "zabojoval", tak ta kočka Vaši zahradu považuje za svou.

Neříkám, že máte nechat kocoura zrubat, nicméně zachraňovat ho je v případě koček občas kontraproduktivní.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: Re: odpuzovač koček
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2013 12:38:06
Odpovědět s citátem

April napsal:
uju napsal:
Navíc neustále napadá našeho kocoura,který se prát prostě neumí, takže ho kolikrát někdo z nás musí běžet ven zachránit Rolling Eyes


V tomhle taky bude zakopanej pes, možná, ono totiž kočky jsou teritoriální a tím, že svého kocoura nenecháte, aby si o teritorium "zabojoval", tak ta kočka Vaši zahradu považuje za svou.

Neříkám, že máte nechat kocoura zrubat, nicméně zachraňovat ho je v případě koček občas kontraproduktivní.


Když on není takovej ten klasickej kocour co se někde serve. Máme ho 4-5let(teď nevím přesně) i když ho děti tahaj a trápěj(občas to neuhlídám a stane se) tak on začne brečet,ale za celou dobu nikdy nikoho neškrábnul, po nikom nevyjel, nikdy jsem ho neslyšela zavrčet ani prskat. On je prostě jinej. A ta kočka je fakt surovka, on se ji ani nebrání, ona ho zeseká, on pak leží na zádech,brečí a ona tam nad ním stojí Rolling Eyes On je to prostě hňup,no. No, ještě mi kamarádka poradila zvonkohru na zahradu(vyřešila jim problém stejnej jako mám já) takže jsem jednu vzala holce z pokojíku a dnes půjde na houpačku na zahradu-třeba se ji ta mrcha bude bát a už k nám nepáchne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: odpuzovač koček
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2013 10:58:53
Odpovědět s citátem

uju napsal:
A ta kočka je fakt surovka, on se ji ani nebrání, ona ho zeseká, on pak leží na zádech,brečí a ona tam nad ním stojí Rolling Eyes


Tak tohle je klasická role podřízenosti, takže nějak se ani nedivím, že si kočka Vaší zahradu přivlastnila. Prostě jí vzala za své teritorium.

Snad ta zvonkohra zabere.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2013 16:35:33
Odpovědět s citátem

A co třeba pořídit psa? I taková čivava dokáže cizí kočku pěkně prohnat. Sama jsem to viděla. Ale to je asi hloupost, to by musel být pes, který je venku celý den a hlídá a kterému váš kocour nebude vadit.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraPanova



Založen: 09.10.2014
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2014 9:25:41
Odpovědět s citátem

Měli jsme přesně takovéhohle psa, s kočkami se kamarádil a přátelsky je usměrnil.
_________________
Tak palácoví eunuši ve staré Číně měli na rozdíl od kocourů alespoň ztrátu vykompenzovánu osobní mocí a někteří patřili k nejbohatším mužům země.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
karelka



Založen: 13.11.2015
Příspěvky: 1

Předmět: odpuzovač koček
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2015 13:08:54
Odpovědět s citátem

pro vymezení pohybu na menší ploše je ideální elektronický odpuzovač koček. Ona ta kočka na to chráněné místo sice přijde ale nenapadne ji tam zůstat protože ten odpuzovač jí vadí. Důležité je hlavně to, že nám tam nechodí na záchod. máme na dvou místech na zahradě umístěný odpuzovač deramax-kitty, tip na tohle zařízení jsme našli v jiné diskuzi. Dobré je pak to, že výše uvedené platí i pro psy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top