Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rozhodnutí pro kastraci


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Charlie



Založen: 09.09.2013
Příspěvky: 8

Předmět: Rozhodnutí pro kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2014 10:53:25
Odpovědět s citátem

Po delší době přeji dobrý den,

chtěl bych poradit, s přítelkyní máme kocourka, 1.5 roku, britská modrá jen je bílý.

Poslední měsíc v noci když spíme začně mňoukat, ale ne klasicky ale takovým tím hlubokým tónem a opravdu nahlas, přítelkyně spí jak zabitá ale mě to vadí, nejdřív jsem myslel že zlobí nebo tak, ale trvá to už dost dlouho.

Přes den se chová normálně, hrajeme si, normálně jí jak granule tak i kapsičky, dostává piškotky nebo tyčky za odměnu, spí, je pořád zvědavej a pořád někam leze, ale jakmile jdeme spát, úplně je všechno špatně.

Přemýšleli jsme jestli mu něco nechybí, ale vodu má v každé místnosti 2x denně čerstvou, granule má taky pořád, má otevřený celý byt a nic mu nezakazujeme, kromě jídelního stolu, kuchyňské linky atd. věnujeme se mu, hrajeme si s ním.

Jen má občas průjem ale to přisuzujeme tomu že občas toho masa z kapsičky sní víc než by měl.

Kastrovaný není, neznačkuje (ani jeho otec neznačkoval) na "hraní" má pletenou ponožku, tu si tak 2-3x za den vezme a užije si, většinou pak usne.

Veterinář doporučil kastraci a že by se pak měl uklidnit, hlavně večer, jenže my ho máme rádi a je nám to proti srsti, ano chceme se vyspat a hlavně nechceme aby si sousedi stěžovali, ale on přes den si tak hezky umí povídat s námi, a bojíme se že si přestane s námi hrát a bude nám to mít za zlé Sad

Jednoduše nevíme co teď, proto prosíme o radu, jelikož když jsme si sedli a napsali si pro a proti věci, tak pro je jen noční klid, a to jen možná, jinak opravdu nedělá nic špatného Sad

Díky moc za každou radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Rozhodnutí pro kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2014 12:08:24
Odpovědět s citátem

Souhlasím s vetem - kastrace. Nicméně ta na to hulákání pomoct může a nemusí. Ale přikláněla bych se k tomu, že pomůže minimálně s tím, že nebude reagovat na jaro a na nekastrované venkovní kočky, což odpovídá tomu, že začal hulákat ten měsíc zpátky.

Navíc osobně se přikláním i k názoru, že pro nekastrovanou kočku/kocoura je sexuální pud poměrně silná záležitost - přirovnávám to k tomu, představte si, že byste moc moc chtěl, ale neměl byste s kým (a že člověk svoje pudy jakž takž ovládá). Stačila by Vám místo nějaké pěkné slečny ponožka?

Avšak kastrací si ulehčíte případně život i do budoucna, kdyžbyste třeba zatoužili po další kočině/kocourovi, tak sem může stát, že bez kastrace nebude soužití úplně v cajku.

Ale o hraní a povídání se nebojte, máme kastrované všechny tři kočky a všechny tři jsou povídavé nekdy až moc Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2014 12:54:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den,stejně jako vet,April,tak i já dpoporučuji kastraci,a to dost důrazně.Mám také britského kocoura,který neznačkoval.Sice si zahulákal,ale to nebyl u nás nějak velký problém.Problém byl,že jeho moč začla příšerně páchnout i přes krytý wc a kvalitní,pach pohlcující stelivo!Ale ovšem nehlavnější problém byl ten,že kocour začal šíleným tempem hubnout!Během asi 14 dnů zhubl 1,5kg,bylo mu teprve něco málo přes 10měsíců,já chtěla s kastrací počkat alespoň do jednoho roku.To jeho hubnutí moje rozhodnutí o kastraci uspíšilo a kocour šel.Kastrace u kocourů není velký chirurgický zákrok.Je to malinký řez,kde se dává jenom jeden steh,někteří veti ani nešijí.Druhý den je kocour v naprostém pořádku!Než se ale z těla vyplaví hormony nějakou dobu to trvá,takže bude možné,že si kocour ještě zahuláká,ale do měsíce by i toto mělo přestat.Já vím,že muži mají s kastrací kocourů problém Smile)),ale věřte mi,kocourovi určitě neublížíte,naopak, velmi mu pomůžete,umožníte mu kvalitnější žití,bez nevyplněných touh a možná zdravotních problémů, které by se mohly projevit na jeho psychice!Ani finanční částka není vysoká,já platila celkem 650kč,což je malá částka oproti léčení nějaké psychické poruchy:-).To je moje zkušenost a můj názor,rozhodnutí je samozřejmě na vás:-)


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Charlie



Založen: 09.09.2013
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2014 17:55:56
Odpovědět s citátem

Určitě díky za odpověď Smile

No jako muž s tím problém trochu mám, nějaký ten soucit tam bude, ale spíš čistě z logického hlediska se nám do toho moc nechce, o finance nejde, u nás to dělá myslím za 850,- s tím že ho tam má 2 hodky, asi 30-45 minut zákrok a zbytek pozorování jestli bude v pořádku.

S těmi pudy a ponožkou, abych to uvedl na pravou míru, začal takhle sám, už jako kotě, na hromadě prádla měla přítelkyně domácí pletenou ovčí ponožku, a už jako kotě jí měl rád, přešlapoval na ní (mléčný krok, takové to ťapkání) a drněl u toho, a zůstalo mu to, jen teď u toho jí prostě suveréně ojede Very Happy neviděli jsme v tom nic špatného.

S tou váhou,je pravda že je poměrně malý, má dlouhý ocásek ale jinak váží asi 5,1kg (váženo v lednu na očkování) ale rodiče mají o rok staršího a ten má 8kg a je dvojnásobný, taky po kastraci v 1 roku.

Takže si také myslíte že noční houkání je prostě způsobeno voláním koček? Napadlo mě to ale tak když nikdy jinou kočku neviděl (kromě rodičů) ale asi to je přirozené.

No takže ho objednáme na kastraci, je něco speciálního co poradíte jak se na to připravit, kromě psychické stránky mě jako pánička? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2014 19:21:31
Odpovědět s citátem

Vaše rozhodnutí o kastraci je správné,to mne těší.Co se týče nějakých příprav to vám jistě informace podá vet,je dobré mu min.8 hod před narkózou nedat jíst a určitě 5hod.nedat ani pití,je to stejné jako u lidí,když bude mít prázdný žaludek,nebude mu po probuzení špatně:-).No a páníček s paničkou ,nebuďte nervozní,kocour to vycítí,zákrok je malý a jak jsem psala,druhý den nebude kocour o ničem vědět.Držíme palce,vše dobře dopadne:-)



BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Charlie



Založen: 09.09.2013
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2014 11:42:14
Odpovědět s citátem

To vet říkal, nechat najíst večer a přes noc nechat jen vodu, no máme přípravenou přepravku, starší menší kočíčí wc, tak mu do toho dám staré ručníky kdyby měl potřebu tak může tam, vzal jsem si dva dny dovolené abych ho pohlídal a splnil mu všechno co bude potřeba, ale věřím že druhý den už bude lepší.

Paradoxně dneska v noci celou noc spal a nehulákal, to je jak naschvál, ale už jsme se objednali tak už do toho půjdeme, už teď je mi ho líto, ale snad se mu opravdu uleví Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2014 12:44:52
Odpovědět s citátem

Charlie napsal:
To vet říkal, nechat najíst večer a přes noc nechat jen vodu, no máme přípravenou přepravku, starší menší kočíčí wc, tak mu do toho dám staré ručníky kdyby měl potřebu tak může tam, vzal jsem si dva dny dovolené abych ho pohlídal a splnil mu všechno co bude potřeba, ale věřím že druhý den už bude lepší.

Paradoxně dneska v noci celou noc spal a nehulákal, to je jak naschvál, ale už jsme se objednali tak už do toho půjdeme, už teď je mi ho líto, ale snad se mu opravdu uleví Smile



Držíme palce a dejte vědět až to bude mít za sebou

BBLMM Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2014 12:31:39
Odpovědět s citátem

Charlie napsal:

Paradoxně dneska v noci celou noc spal a nehulákal, to je jak naschvál, ale už jsme se objednali tak už do toho půjdeme, už teď je mi ho líto, ale snad se mu opravdu uleví Smile


To je klasika, že najednou je to ten nejspavější a nejtišší kocourek. A to ještě přijdou výčitky, až ho uvidíte po narkoze, jak jste mu tohle mohli udělat (naprosto běžný stav a prošla si tím většina z nás). Wink

Ale nebojte, uleví se mu. A Vám to pak ani nepřijde. Věřím tomu, že všechno půjde dobře a druhý den nebude kocourek o ničem vědět.

Jen tedy nedivte, když vet nebude ranku zašívat, protože kocourkům se většinou nezašívá. Ranka je malá a zhojí se přes klasický stroupek. Z toho plyne - pokud by si při hojení stroupek lízal a strhnul, může z toho být pár kapek krve, tak se to ho neděste.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fiona



Založen: 21.02.2014
Příspěvky: 10

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2014 19:02:01
Odpovědět s citátem

Hezký večer všem,

mně myšlenka na kastraci taky nedělá dobře, i když se jí asi nevyhneme. Shocked Máme osmiměsíčního briťáčka, začíná mu být ostře cítit moč, vždycky poznám, že byl čůrat.Zatím neznačkuje, nevolá kočičky, je to učiněnej mazlík. Ještě asi počkáme. Prvního kocoura jsme měli kastrovaného, ale teď to vnímám nějak jinak, prostě se mi vůbec do toho nechce. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Charlie



Založen: 09.09.2013
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2014 11:51:36
Odpovědět s citátem

Tak a máme to za sebou Sad

Sice mi to bylo hodně proti srsti, ale kocourek je doma už asi 2 hodiny, hned po příchodu se probudil a měl snahu odejít, ale je hodně malátný, což se dalo čekat, snažil se jít směrem k záchodku, tak jsem ho tam dal, poslušně vykonal potřebu, odnesl jsem ho zpátky do přepravky (otevřené) byl tam pár minut, pak vylezl ven a lehl si na koberec vedle mě.

Jinak vypadá že je v pohodě, snaží se olizovat, jen ještě nemňouknul ani jednou a je hodně vystrašenej, vadí mu jakýkoliv zvuk, ale to přisuzuju té malátnosti.

Tak uvidíme jak na tom bude večer, pan doktor řekl že by měl nádherný koťata ale že to chápe a že všechno proběhlo bez problémů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2014 20:06:39
Odpovědět s citátem

Charlie napsal:
Tak a máme to za sebou Sad

Sice mi to bylo hodně proti srsti, ale kocourek je doma už asi 2 hodiny, hned po příchodu se probudil a měl snahu odejít, ale je hodně malátný, což se dalo čekat, snažil se jít směrem k záchodku, tak jsem ho tam dal, poslušně vykonal potřebu, odnesl jsem ho zpátky do přepravky (otevřené) byl tam pár minut, pak vylezl ven a lehl si na koberec vedle mě.

Jinak vypadá že je v pohodě, snaží se olizovat, jen ještě nemňouknul ani jednou a je hodně vystrašenej, vadí mu jakýkoliv zvuk, ale to přisuzuju té malátnosti.

Tak uvidíme jak na tom bude večer, pan doktor řekl že by měl nádherný koťata ale že to chápe a že všechno proběhlo bez problémů.



To byl forf,kocourovi přeji ať je v pořádku a vám,aby jste to přežil v pohodě a bez nerváků:-)))).Bylo to správné rozhodnutí:-).Díky,že jste dal vědět:-)


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Charlie



Založen: 09.09.2013
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2014 15:00:33
Odpovědět s citátem

Tak včera odpoledne všechno proběhlo myslím si víc než dobře, kocourek si řekl že zrovna ten den musí všude jít, všude vyskočit.. Nakonec jsem ho vzal do postele a usnul on tak já.

Večer přišla přítelkyně domů, tak se pomazlil, postěžoval si jak mu někdo ublížil a dostal první jídlo, dostal kapsičku a všechno v pohodě. Předtím zvracel jen jednou.

Celou noc spal s námi v posteli, odešel asi 2x na WC a vždycky se vrátil, ráno už běhal jako by se nic nestalo.

Jen se pořád diví že má holý zadek, tak ho to chudáka studí na podlaze když si sedne, dneska jsem šel odpoledne do práce, tak spinkal a jen se přišel rozloučit.

Takže uvidíme ještě další dny, ale v chování je stejný, a po měsíci a pár dnech, první noc co neřval a páničci se mohli vyspat.

Ještě dám poznatek třeba za 2-3 dny, ale myslím že to je v pohodě. Nervy to jsou, ale nakonec je to v pořádku.

Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2014 7:26:23
Odpovědět s citátem

Jsem ráda, že kocourek i Vy jste zákrok v pořádku zvládli, a věřím, že bude opravdu přínosný oběma stranám Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (60x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top