Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

RAGDOLL

Fórum: Plemena

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: RAGDOLL
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2006 9:49:39
Odpovědět s citátem

Pekny den, chcela by som poprosit chovatelov ragdolliek, ci by mi nemohli napisat ake maju skusenosti s ich vychovou... KazdY druh macicky ma totiz svoje specificke vlastnosti a mna by zaujimalo ako je to s ragdollkami, kedze si jednu planujem kupit.... zaujimalo by ma hlavne ako je to s ich zalubou v lozeni do vysok po nabytku, zaclonach a podobne ;o)) Question Alebo su to kludne typy maciek, ktore len potrebuju mat prehlad o vsetkom co sa doma deje ;o)) Embarassed Asi moja otazka vyznie smiesne ale predtym ako si kupim macicku chcem mat vo vsetkom jasno ;o)))))))
Dakujem ;o))

PS: Vsetko dobre v Novom roku Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2006 10:21:09
Odpovědět s citátem

Mám doma jednoho ragdolla a musím říct, že jsou to skvělé kočičky! Jsou klidné po ničem neskáčou , na nic nelozí, ale o všem musí mít přehled. Ale pokud máte doma ještě jednu kočičku, která je zlobivá, mohla by ragdolla naučit taky tak trochu zlobit... Tak jako u nás... Ale není to nic strašného. Co náš prcek dělá, je jenom, že občas vyskočí na stůl (to ho naučil briťák), ale nedělá to tak často. U všeho musí být - jen se něco šustne a už je tam. Ragdollové jsou strašně hraví. Pokud nemáte žádnou kočičku kupte si rovnou dvě. Jsou taky strašně mazliví - náš Lukášek miluje být pod peřinou a mazlit se tam. Vždycky za mnou ráno přijde a chce se mazlit. Samozřejmě je každá kočička trochu jiná, tak to nemusí platit na 100%. Už mě nic nenapadá, ale kdybyste měla nějakou otázku, stačí jen napsat. Smile
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2006 10:28:56
Odpovědět s citátem

Ďakujem za odpoveď Very Happy Mačičku som sa snažila vybrať hlavne podľa povahových čŕt, takže som rada, že je naozaj pravda to čo sa o nich píše... takže ak sa jej budem dostatočne venovať snáď sa mi ju podarí vychovať tak aby neskákala po nábytku a neškriabala sedačku (to by môj frajer neprežil Confused )
Ešte raz ďakujem a budem vdačná, za každý jeden postreh čo sa týka výchovy tohto plemena...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2006 10:38:15
Odpovědět s citátem

Co se týká toho škrábání nábytku - Lukášek nám škrábe jenom postel, ale to proto, že tam většinou spí, tak se chce hned protáhnout. Takže bych doporučovala určitě koupit škrábadlo a postavit ho někde, kde bude prcek nejraději spát, aby to měl blízko k protažení.... Jinak jsem si ještě vzpoměla na takovou maličkost - připravte se, že za vámi bude občas pořád chodit (jako pejsek), taky možná aportovat (náš Lukášek to miluje, ale pouze s jednou myšičkou - která se bohužel někde ztratila... Sad )
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2006 10:47:44
Odpovědět s citátem

Už mám vybrané škrabátko ktoré je vlastne taký domček a z neho trčí veľký strom aj s 2 ležiakmi.... takže mu to bude snáď stačiť ;o)) Len dúfam, ze v nom bude chciet spinkat ;o))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2006 11:00:40
Odpovědět s citátem

Spát v něm bude, to se nebojte, ale ne tak často jako ve vaší posteli... Twisted Evil
A už máte prcka vybraného? A kdy ho budete mít?
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2006 11:03:43
Odpovědět s citátem

Ešte nie, zatiaľ som si ho len rezervovala... lebo v SR je teraz ragdollych mladatok pramalo... takze to moje bude k odberu az v maji Crying or Very sad Ale na druhej strane mi to aj vyhovuje, lebo sa mame v aprili stahovat, takze pride uz rovno do noveho a vyhne sa stahovaniu....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
katka d
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2006 22:32:43
Odpovědět s citátem

Naše ragdollátko bylo pšknej zmetek, když jsme si ji přivezli, šíleněně kousala, škrábala, mazlení nepřipadalo v úvahu. Máme ji skoro 2 měsíce a mazlí se jen ráno, to si zaleze ke mě pod peřinu a vrní a pusinkuje. Vrchol jejího přítulnosti přes den je občasný vrnění a "pusa", neotírá se, nemazlí se, nikdy jsem u mě nevydržela dýl jak 2 minuty. Taky jsem chtěla ragdollku kvůli povaze Laughing . Jinak je fajn, jen vůbec neodpovídá popisu v knížce
Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2006 8:46:28
Odpovědět s citátem

Katka a ako je to s jeho vychovou? Mas s tym problemy, alebo aspon v tom ta nesklamal??? ;o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
katka d.
Anonymní





Předmět: "výchova"
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2006 15:38:45
Odpovědět s citátem

Satinka napsal:
Katka a ako je to s jeho vychovou? Mas s tym problemy, alebo aspon v tom ta nezklamal??? ;o)

Nevím, jestli já vychovávám kočku, nebo ona mě...spíš se vychováváme navzájem Very Happy je to moje první číča a není to jako vychovávat psa.
Ze začátku to bylo hrozný, byla jsem úplně zoufalá. Pak jsme se jednou porvaly, opravdu na mě útočila a nemohla jsem se jí zbavit. Nakonec jsem to vyhjrála a řekla bych, že od tý doby je to čím dál lepší. Co nedostává na zadek (jinak to prostě nešlo, byla hrozně divoká a zlá a máme malý dítě) se to lepší rychle. Je i přítulnější, já ji víc respektuju, protože nezlobí. Fakt je, že teď jsme několik týdnů mimo domov a máme tady stejně velkýho pejska, pořád si spolu hrajou, takže se vyblbne.
Ale na zavolání slyší jen když chce, na písek chodí, když chce něco zničit, tak to stejně zničí a můžu jí vychovávat jak chci Confused
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2006 16:52:17
Odpovědět s citátem

Teda teď jste mi dala docela ťafku. Já se před časem rozhodovala, jaké si pořídit plemeno a Ragdolíci byly moje jednička. Už jsem se byla podívat na kotata atp... Pak jsem ale uviděla jednu sibiřskou kočičku a bylo vymalováno. Proč ale reaguju... Píšete, že máte malé dítě, já se zaměřila na Ragdolly právě proto, že by to měly být údajně kočky velice klidné, důvěřivé,milé, vhodné k dětem! , protože sama mám menší děti. Dokonce se s nimi chodí např.do domovů dochodců na "zooterapie", kde se právě nechají hladit a mazlit od lidí,které třeba vůbec neznají, jsou prý na to vhodní vzhledem ke své povaze. Takže jsem ragdolíka chtěla, ale to jakou máte zkušenost, mě velmi překvapuje. Dokonce jsem slyšela od chovatelů, že viděli ragdola pokousat dítě a já tomu nevěřila, ale asi si nevymýšleli. No nic, to jen ventiluju moje překvapení nad údajně neuvěřitelně mírumilovnou povahou ragdolů. ALe vím, že co kočka to individualita, takže si nakonec svého ragdolíka přeci jen "vychováte" k obrazu svému Wink Hodně radosti s tak krásnou čičinkou Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katka d.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2006 18:55:52
Odpovědět s citátem

Pomněnka napsal:
Teda teď jste mi dala docela ťafku. Já se před časem rozhodovala, jaké si pořídit plemeno a Ragdolíci byly moje jednička. Už jsem se byla podívat na kotata atp... Pak jsem ale uviděla jednu sibiřskou kočičku a bylo vymalováno. Proč ale reaguju... Píšete, že máte malé dítě, já se zaměřila na Ragdolly právě proto, že by to měly být údajně kočky velice klidné, důvěřivé,milé, vhodné k dětem! , protože sama mám menší děti. Dokonce se s nimi chodí např.do domovů dochodců na "zooterapie", kde se právě nechají hladit a mazlit od lidí,které třeba vůbec neznají, jsou prý na to vhodní vzhledem ke své povaze. Takže jsem ragdolíka chtěla, ale to jakou máte zkušenost, mě velmi překvapuje. Dokonce jsem slyšela od chovatelů, že viděli ragdola pokousat dítě a já tomu nevěřila, ale asi si nevymýšleli. No nic, to jen ventiluju moje překvapení nad údajně neuvěřitelně mírumilovnou povahou ragdolů. ALe vím, že co kočka to individualita, takže si nakonec svého ragdolíka přeci jen "vychováte" k obrazu svému Wink Hodně radosti s tak krásnou čičinkou Smile


Ze stejného důvod jsme si tohle plemeno pořídili i my. Kdo by čekal takovýho tygříka. Věřte tomu nebo ne, kočička je narozená ve znamení panny a povahově se velice podobá lidem v tomhle znamení.
Vůbec bych se nedivila, že ragdoll pokousala dítě, ta naše sice už kuše jen při hře a občas když se jí snažim udžet na klíně. Rozhodně nesplňuje to, co jsem očekávala od koťátka, notabene jednoho z nejmilejších plemen. Je to velká osobnost a rozhodně nemíní dělat cokoli, co se jí zrovna nechce. Omotala si nás kolem prstu. ráno, když se přijde pomazlit-to je jediná doba, kdy se opravdu mazlí, vrníme blahem my, že naše kočička ví, že vůbec existujeme. Ale abych jí nekřivdila-když mě(manžela totiž moc nebere) po delší době vidí, tak se postaví přede mě, zavrbní a nechá se pohladit, ale to jsou veškerý projevy náklonnosti.
NO já bych si to s tou kočikou rozmyslela, peněz to stojí a pak aby se toho člověk pomalu bál Laughing doporučuju blížence Very Happy
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2006 20:24:55
Odpovědět s citátem

To máte pravdu, za ragdolíky chtěj hromadu peněz! A tak už člověk očekává něco "super", někde jsem četla, že ragdolíci se řadí mezi kočičí "elitu". Ale to asi jen kvůli té jejich pořizovací ceně. JInak jsou určitě i mezi nimi "zmetci". To ale nemluvím o Vašem kocourkovi, jsou horší povahy. Ono je to všechno hlavně o povaze jakou má kočka. Proto je dobré při výběru kotěte si všímat, jací jsou rodiče, povaha se totiž dědí. Proto je taky dobré si kupovat kotě s PP, aby byla možnost vidět rodiče a vědět o nich co nejvíc, a to i o vzdálenějších předcích. Pak si můžete udělat obrázek, co si asi domů nesete. Podle toho co píšete, to bude dominantnější zvíře, musíte se smířit s tím, jaký je, ikdyž pokud ho necháte kastrovat, bude třeba klidnější a mazlivější. Fakt Vám přeju ať se Vám a ragdolíkovi daří, věřím, že jsou úžasní a krááásní jsou bez debaty Very Happy Myslím, že jednou neodolám a taky si ho pořídím Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2006 12:33:59
Odpovědět s citátem

Ja len dúfam, že je to skôr jedna z mála výnimiek. Zatiaľ som sa s takýmto postrehom nestretla, všetci si ragdollky chvália, tak len dúfam, že ja budem mať šťastie na "klasiku" Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2006 12:40:56
Odpovědět s citátem

Určitě, ragdolíci jsou skvělý. Němečtí chovatelé prý říkaljí : Jednou Ragdoll, vždycky Ragdoll Wink Přeju šťastnou ruku pří výběru koťátka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katka d.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2006 22:53:01
Odpovědět s citátem

Pomněnka napsal:
To máte pravdu, za ragdolíky chtěj hromadu peněz! A tak už člověk očekává něco "super", někde jsem četla, že ragdolíci se řadí mezi kočičí "elitu". Ale to asi jen kvůli té jejich pořizovací ceně. JInak jsou určitě i mezi nimi "zmetci". To ale nemluvím o Vašem kocourkovi, jsou horší povahy. Ono je to všechno hlavně o povaze jakou má kočka. Proto je dobré při výběru kotěte si všímat, jací jsou rodiče, povaha se totiž dědí. Proto je taky dobré si kupovat kotě s PP, aby byla možnost vidět rodiče a vědět o nich co nejvíc, a to i o vzdálenějších předcích. Pak si můžete udělat obrázek, co si asi domů nesete. Podle toho co píšete, to bude dominantnější zvíře, musíte se smířit s tím, jaký je, ikdyž pokud ho necháte kastrovat, bude třeba klidnější a mazlivější. Fakt Vám přeju ať se Vám a ragdolíkovi daří, věřím, že jsou úžasní a krááásní jsou bez debaty Very Happy Myslím, že jednou neodolám a taky si ho pořídím Wink


No ona to je ještě ke všemu kočička Smile a peněz stála opravdu hromadu, ovšem třeba za britku si žádali podobnou sumu. Samozřejmě s PP. Z rodičů jsem viděla jen otce. Byl to zbrklý nákup a vlastně jsem se vůbec nepřipravila na to, co bych měla požadovat, v životě jsem živou ragdollku neviděla.
O kastraci vůbec nepřemýšlím, u kočičky by to asi ani nemělo vliv. Ale jak říkám, je to čím dál lepší. Občas má "mazlící" dny, kdy je pomněrně přítulná, jinady jí celý vidím jen poletovat po bytě a spát.
Skoro bych řekla, že je hyperaktivní. Obvšem nic to nemění na tom, že kočička je to skutečně nádherná, když už se tulí, tak to stojí opravdu za to a je to od těch 3 měsíců, kdy jsme si jí přivezli, paní kočka. kdybych mohla mít kočiček víc, pořídim si klidně ještě jednu takovou. Jen mě překvapila skutečná povaha opraoti té vyčtené z knížky Laughing ale vlastně jsem ani nic jiného nečekala, všechna naše zvířata jsou nějakým způsobem orašntěná Very Happy
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2006 7:37:34
Odpovědět s citátem

katka d. napsal:
O kastraci vůbec nepřemýšlím, u kočičky by to asi ani nemělo vliv.


Vyjádřím se jen ke kastraci ...
Právě o kastraci byste přemýšlet měla, pokud nehodláte kočičku uchovnit a mít koťata ... protože kastrací se povaha naopak zlepšuje, většinou se kočka zklidní a je přítulnější.
Naopak, že kočičku vykastrovat nenecháte, důsledkem bude, že kočička bude neustále mrouskat, volání a vábení kocourů je nejen zátěž pro její organismus ale i pro lidské nervy (kdo jedou zažil kočičí mrouskání, potvrdí), může se stát neustálou říjí nevrlou, vyčerpanou .... a ze zdravotního hlediska předejdete kastrací vzniku nádorů na mléčných žlázách, zánětům dělohy ...

Kastrace kočky chované v bytě a která není určená na chov, má spíše pozitiva!

A.

P.S.: A navíc předpokládám, že jestli máte kotě s PP a koupené na mazlíka nikoliv na chov, uzavírali jste jistě smlouvu, kde byste měla mít dokonce podmínku, že ve vhodném věku necháte kočku kastrovat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2006 10:20:58
Odpovědět s citátem

katka d napsal:
No ona to je ještě ke všemu kočička Smile a peněz stála opravdu hromadu, ovšem třeba za britku si žádali podobnou sumu. Samozřejmě s PP. Z rodičů jsem viděla jen otce. Byl to zbrklý nákup a vlastně jsem se vůbec nepřipravila na to, co bych měla požadovat, v životě jsem živou ragdollku neviděla.
O kastraci vůbec nepřemýšlím, u kočičky by to asi ani nemělo vliv. Ale jak říkám, je to čím dál lepší. Občas má "mazlící" dny, kdy je pomněrně přítulná, jinady jí celý vidím jen poletovat po bytě a spát.
Skoro bych řekla, že je hyperaktivní. Obvšem nic to nemění na tom, že kočička je to skutečně nádherná, když už se tulí, tak to stojí opravdu za to a je to od těch 3 měsíců, kdy jsme si jí přivezli, paní kočka. kdybych mohla mít kočiček víc, pořídim si klidně ještě jednu takovou. Jen mě překvapila skutečná povaha opraoti té vyčtené z knížky Laughing ale vlastně jsem ani nic jiného nečekala, všechna naše zvířata jsou nějakým způsobem orašntěná Very Happy


Jejda, tak to se omlouvám, nevím proč jsem vydedukovala, že se jedná o kocourka. Embarassed Jen taky k té kastraci, April to píše víc než výstižně. Pokud není chovná, šup s ní na kastraci a pokud si myslíte, že to nebude s říjí tak hrozné, tak uvidíte Shocked Navíc, fakt bude nejspíš přítulnější.
A ještě k té ceně. Taky jsem se setkala, že britka s PP na mazla - colourpoint za 13500.-, prý jsou tyto barvičky dražší kvůli importům. Já totiž scháněla jedině pointy. To už byl ragdoll s PP na mazla na tom cenově stejně. Jenže nakonec mám sibiřku s odznaky Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katka d.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2006 15:05:29
Odpovědět s citátem

April napsal:
katka d. napsal:
O kastraci vůbec nepřemýšlím, u kočičky by to asi ani nemělo vliv.


Vyjádřím se jen ke kastraci ...
Právě o kastraci byste přemýšlet měla, pokud nehodláte kočičku uchovnit a mít koťata ... protože kastrací se povaha naopak zlepšuje, většinou se kočka zklidní a je přítulnější.
Naopak, že kočičku vykastrovat nenecháte, důsledkem bude, že kočička bude neustále mrouskat, volání a vábení kocourů je nejen zátěž pro její organismus ale i pro lidské nervy (kdo jedou zažil kočičí mrouskání, potvrdí), může se stát neustálou říjí nevrlou, vyčerpanou .... a ze zdravotního hlediska předejdete kastrací vzniku nádorů na mléčných žlázách, zánětům dělohy ...

Kastrace kočky chované v bytě a která není určená na chov, má spíše pozitiva!

A.

P.S.: A navíc předpokládám, že jestli máte kotě s PP a koupené na mazlíka nikoliv na chov, uzavírali jste jistě smlouvu, kde byste měla mít dokonce podmínku, že ve vhodném věku necháte kočku kastrovat.


Kočku jsem si pořídila na chov, o tom samozřejmě rozhodne i její kvalita, sama ji neumím odhadnout. Ale počítala jsem s tím, navíc nejsem příznivcem kastrace, pokud to není nutné. O koťátku, které je papírově "odsouzené" ke kastraci jsem vůbec neuvažovala. Ale nerada bych si tu naběhla k diskuzi o tom, jestli mákastrace víc pozitiv nebo negativ. Neříkám lidem, že to nemají dělat, jen to nemám ráda-tím bych chtěla předejít případné vlně rozhořčených názorů opěvující kastraci. Pro mě je to otázka etiky.

Pořídila jsem si kočičku s PP hlavně kvůli výstavám, prostě s těma zvířátkama ráda zkusím co se dá. No a koťátka jsou prostě koťátka, krásný chundelatý mláďátka, k zulíbání, je to zážitek. Zdá se mi menší problém je do dobrých rukou(dá se to předpokládat) udat, pokud jsou čistokrevná a PP a ještě oblíbené plemeno, než kdybych měla mícu z útulku a měla udat 10 "obyčejných" koťátek zadarmo bůhví komu.

To už jsem dost odbočila...no tohle se mnou dělá představa, že bych ji nechala vykastrovat Laughing

Pomněnka:sibiřku jsem chtěla taky, dokonce bych si mohla vybrat koťátko s PP téměř "za rohem". Ale nechala jsem se ukecat a máme ragdollku.
Já doufám, že říje nebude taková hrůza, někde jsem snad četla, že se to u nich špatně pozná, tak doufám, že je to tím, že není nijak extrémě hlučná...nebo tím, že je hlučná pořád Smile Ale naše číča skoro neumí mňoukat, člověk ji skoro neslyší, ani nesyčí, jednou jsem ji slyšela vrčet Laughing Mnohem víc hluku nadělá, když lítá, nebo něco shazuje a na to snad říje nebude mít vliv.


A když už tady mam odborníky...v březnu jedem na výstavu, pak bych si chtěla založit chov. stanici. V září bude naší číče rok. Kdy je vhodný mít 1.koťátka? Mno a taky by mě docela zajímalo, na kolik tak běžně přijde krytí...resp. jaký jsou třeba ty hranice. Jinak kočka se asi vozí ke kocourovi, taky se to opakuje několik dní, nebo jednou a hotovo? Very Happy chovali jsme psy, kočky jsou pro mě španělská vesnice, mám o chovu knížku, ale na některý otázky tam prostě odpověď není.
mno a pak by mě ještě zajímalo, jestli existuje něěkdo jako poradce chovu, na koho je možný se obrátit při výběru kocourka na krytí. Doufala jsem , že existuje nějakej ragdollí klub, že má nějakou správu, že evidujou kočičky a kocourky a člověku v případě potřeby poraděj Sad a ono je to úplně jinak.
Odpovědět 
Joja



Založen: 01.08.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Český Těšín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2006 19:04:59
Odpovědět s citátem

Jenom stručně:

Nejdříve se musíte přihlásit do základní organizace. Nejlépe poblíž vašemu bydlišti. Několikrát do roka jsou totiž schůze. Tam by vám také měli se vším poradit.
To už asi víte Very Happy Very Happy

Výstava
Aby mohla být kočička chovná musí dostat ohodnocení Výborná. (V1, V2...)
Pak si už můžete zaregistrovat chovatelskou stanici.

Krytí (až bude mít kočička rok).
Nejdříve se musí kočička testovat na FeLV, FIP, FEV. Jinak vám žádný chovatel kočičku nenakryje. Výsledky musí být samozřejmě negativní.
Pak si vyberete vhodného kocourka. Kocourka si vybírám sama. Tak aby mi vyhovovaly podmínky, barva a samozřejmě aby nebyli příbuzní. No, uplně sama vlastně ne Very Happy Doposud mi s výběrem pomáhaly zkušenější kamarádky chovatelky, které jsem si postupem času našla na netu na výstavách atd. Já jsem totiž zatím chovatel začátečník.
Když se začne kočička mrouskat, odveze se ke kocourkovi. Obvykle tam bývá asi tak 3-4 dny. To se pak domluvíte s chovatelem. Ten bude vědět kolikrát kryli apod.
Krycí poplatek
Netuším, kolik se platí za krytí u Ragdola, ale myslím že určitě více než u britky. My máme britku a většinou se setkávám buď s jednorázovým poplatkem 3500-5000 tisíc nebo 1000 za každé koťátko. Každý chovatel má jiné podmínky a jiné krycí poplatky. V ceně bývají obvykle zahrnuty 2 náhradní krytí, kdyby kočička náhodou nezabřezla. U Ragdola to myslím bude mnohem mnohem dražší Exclamation Exclamation Exclamation

Nejlepší je najít si nějakou zkušenou a ochotnou chovatelku ragdolů, která vám se vším poradí. Je toho totiž dost. Samé papírování .... Very Happy Very Happy Very Happy Nejlépe ve vaší organizaci.

Alespoň takhle je to u britek.
_________________
www.felis-silesiana.wz.cz


Naposledy upravil Joja dne 4. 2. 2006 20:11:04, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Joja



Založen: 01.08.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Český Těšín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2006 20:04:45
Odpovědět s citátem

Tak brouzdám po internetu, ale žádné krycí kocoury Ragdoly jsem nenašla Sad Sad Sad Sad Zajímavé. Třeba briťáků tam je hodně.

Takže se informujte ve vaší organizaci nebo se poptejte v různých ch.s. Ragdolů jesli mají kocourka.
_________________
www.felis-silesiana.wz.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2006 22:16:49
Odpovědět s citátem

Stručně: Já si přála hlavně kočku s odznaky a ragdolíci se tudíž nabízeli. Ale pak jsem objevila sibiřské kočky....s ODZNAKY!, a tak mám Nevu Masquarade. Krásnou kočku přírodního plemene, nepřešlechťovanou, s modrýma očima, červeným čumáčkem , polodlouhou srstí ve zbarvení seal tabby point. Neva Masguarade je bohužel neuznaná varieta sibiřské kočky, (existuje mnoho variet něv) uznávají se snad u sibiřek všechna zbarvení mimo pointů. Takže já na výstavách narozdíl od Vás o tituly soutěžit s ní nemůžu, pokud se bude jednat o výstavu FIFe. U WCF např. jsou uznané, jen FIFe dělá drahoty. Dělá mi docela dobře ale, že mám něco jako "raritu" Wink ... já už jsem prostě taková Laughing A pokud chcete vystavovat, tak směle do toho! Kočku uchovněte, tzn. aby na výstavě dostala známku VÝBORNÁ(uvidíte, co na ní řeknou posuzovatelé) a až přijde říje, můžete ji nakrýt. To už Vám bylo psáno i co je nezbytné dál... a o chovného kocoura se nebojte, kontaktujte chovné stanice a kontakty jistě získáte a cena za krytí- asi vyšší- jo jo...
A a ještě ke kastraci: Váš postoj respektuju, ale pokud se nejedná o výstavy, je to to nejlepší řešení., aby se nemnožily dál a dál bezpapíráci a nemnožily se kočky, které pak mají problém sehnat hodné páníčky a vůbec kočičky nestrádaly neukojenou touhou s následnými problémy..... Jinak číči i ty, které sotva kdy mňouknou můžou být najednou velmi upovídané. Měla jsem peršanku, která nemňoukla jak byl rok dlouhej a při říji Shocked . No , však uvidíte, jak se bude projevovat ta Vaše. Přeju mnoho výstavních úspěchů Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2006 12:23:04
Odpovědět s citátem

Joja napsal:
Jenom stručně:
Nejdříve se musíte přihlásit do základní organizace. Nejlépe poblíž vašemu bydlišti. Několikrát do roka jsou totiž schůze. Tam by vám také měli se vším poradit.
To už asi víte Very Happy Very Happy
Výstava
Aby mohla být kočička chovná musí dostat ohodnocení Výborná. (V1, V2...)
Pak si už můžete zaregistrovat chovatelskou stanici.
Krytí (až bude mít kočička rok).
Nejdříve se musí kočička testovat na FeLV, FIP, FEV. Jinak vám žádný chovatel kočičku nenakryje. Výsledky musí být samozřejmě negativní.
Pak si vyberete vhodného kocourka. Kocourka si vybírám sama. Tak aby mi vyhovovaly podmínky, barva a samozřejmě aby nebyli příbuzní. No, uplně sama vlastně ne Very Happy Doposud mi s výběrem pomáhaly zkušenější kamarádky chovatelky, které jsem si postupem času našla na netu na výstavách atd. Já jsem totiž zatím chovatel začátečník.
Když se začne kočička mrouskat, odveze se ke kocourkovi. Obvykle tam bývá asi tak 3-4 dny. To se pak domluvíte s chovatelem. Ten bude vědět kolikrát kryli apod.
Krycí poplatek
Netuším, kolik se platí za krytí u Ragdola, ale myslím že určitě více než u britky. My máme britku a většinou se setkávám buď s jednorázovým poplatkem 3500-5000 tisíc nebo 1000 za každé koťátko. Každý chovatel má jiné podmínky a jiné krycí poplatky. V ceně bývají obvykle zahrnuty 2 náhradní krytí, kdyby kočička náhodou nezabřezla. U Ragdola to myslím bude mnohem mnohem dražší Exclamation Exclamation Exclamation
Nejlepší je najít si nějakou zkušenou a ochotnou chovatelku ragdolů, která vám se vším poradí. Je toho totiž dost. Samé papírování .... Very Happy Very Happy Very Happy Nejlépe ve vaší organizaci.
Alespoň takhle je to u britek.


V podstatě s vámi souhlasím jen dvě malé poznámky. Aby kočka byla chovná tak potřebuje známku výbornou z třídy otevřené. Tato známka se uděluje i koťatům, ale získání téíto známky v kategorii koťat nemá na udělení chovnosti vliv. I tak je ale dobré alespo 1-2x kočku vzít na výstavu už v kategorii koťat aby si na výstavní ruch zvykla. Kočka která jde poprvé na výstavu jako dospělá ho bude snášet podstatně hůř. O chovatelskou stanici si můžete zažádat i když kočku ještě uchovněnou nemáte. Ono to někdy dost dlouho trvá a tak je lepší žádat v předstihu. Já jsem o chovatelskou stanici žádala v době kdy mé první kočce bylo 5 měsíců.
A ještě k těm radám - první rádce by měl vždycky být ten chovatel, který vám kočku prodal. Je to součástí chovatelského servisu, který si platíte v ceně kotěte. Já když prodám kotě na chov a výstavy tak novému majiteli s koťátkem předám výtisk Chovatelského řádu, seznam základních organizací SCHK a spoustu dalších informací. Pokud je to jen trochu možné (ne vždy jsou vhodné výstavy v potřebném termínu) dostane ode mě nový majitel koťátko už s prvním posudkem z výstavy, případně jedu na první (nebo na některou další) výstavu s ním a tam mu všechno ukážu jak to chodí a vysvětlím mu co všechno si potřebuje vyřídit a jak dál postupovat.
Odpovědět 
Joja



Založen: 01.08.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Český Těšín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2006 12:34:07
Odpovědět s citátem

Ano paní Aleno, máte pravdu. To jsem zapomněla napsat Smile Samozřejmě až v Otevřené třídě (tř. 9). Tedy musí dosáhnout minimálně věku 10 měsíců. Very Happy Very Happy
_________________
www.felis-silesiana.wz.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vood



Založen: 29.01.2006
Příspěvky: 1
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2006 20:31:17
Odpovědět s citátem

Děkuji za obsáhlé vysvětlení.
Co mě teda překvapilo jsou ty krevní testy-s chovatelkou jsme se v tomhle nějak neshodla, tvrdí, že úplně stačí, že rodiče koťat jsou očkovaní. Je to trochu složitější.
Krytí jsem odhadem počítala tak kolem 6ti tisíc Rolling Eyes na to se ještě zkusím poptat.
Tak se mi zdá, že ty koťátka pro radost vyjdou pěkně draho, za to by si člověk pomalu pořídil kocourka na krytí.
No jo, nechci z tý naší šelmičky dělat stroj na výrobu koťat, ale vysvětlit to manželovi, aby pustil chlup, to bude něco Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ragdoll



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Pardubice

Předmět: Ragdollí povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2008 11:20:15
Odpovědět s citátem

Ragdoll jako plemeno má mít skvělou povahu o které se píše. Je prací nezodpovědných chovatelů prodávajícíh koťata do chovu po povahově neragdollích rodičích, že jsou i mezi ragdolly divočáci. Já mám jednu kočičku - její povaha zcela ragdollí není, bohužel. Teď už si kočičky vybírám raději mnohem pečlivěji a z prestižních rodinných stanic.
Divoký ragdoll je pouze selhání lidského faktrou.


Naposledy upravil Ragdoll dne 15. 7. 2008 18:50:20, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katte.lex



Založen: 10.02.2006
Příspěvky: 2

Předmět: Ragdillí povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 14:49:03
Odpovědět s citátem

Máte naprostou pravdu, slečno Bošková, asi půjde o selhání lidského faktoru. Otázka je ale především, kterého. Tak, jako v každém Vašem příspěvku na různých diskuzních fórech, nás všechny vyzýváte, aby jsme navštívili Vaše www. Koukla jsem se tedy a nerozumím některým, Vámi uvedeným věcem. Mám teď na mysli popis oné ragdollky, o které se výše zmiňujete. Nejdříve o ní píšete, že má klidnou povahu a na závěr je to agresivní dračice.
A nyní úryvek z jejího popisu, který jak předpokládám jste psala Vy.

Původně byla pořizována jako chovná, její povaha však neodpovídá standardu plemlene (Ikdyž je mnohem mírnější a mazlivější než většina koček.), svědomí mi nedovolilo na ní chovat koťátka, pro svou povahu legendárního plemene, Ragdoll s PP FIFe.

Myslíte, že jiné kluby než FIFe mají ve standadu napsáno "kočka je agresivní"? Obávám se, že pokud si to myslíte a z vašeho příspěvku to tak zní, tak jste na omylu.

Dovolila jsem se podívat i do Vaší galerie. Pamatuji si, když i na webu kočky Adélky byla Vaše fotografie z Miss kočka 2007. Prohlédla jsem si i fotografie z výstav. Nevím, ale většina koček je vzhledem k velkému počtu zvířat a lidí nervózní, snad jen ty, které jezdí opravdu pravidelně, to snášejí lépe. Měla jsem možnost vidět agresivní zvíře při posouzení, a proto se mi nechce věřit, že to zvíře, o kterém píšete na svých stránkách, je agresivní. Na fotografiích působí kočka docela normálně, mimo jiné Vaše kočka sedí na stole před posuzovatelkou bez toho, aby jste ji držela. Tak kde máte tu agresivitu? Jsou to sice loňské fotky, ale pokud se kočka stala agresivní až nyní, asi to zrovna nebude samo sebou. Ovšem nosit kočku k posouzení pod svetrem nebo zabalenou v dece? No tak to bude asi něco speciálního, kdo ví snad možná, že pouze Vy víte co se s kočičkou vlastně stalo. Ale asi se to od Vás nedozvíme. Třeba se Vám osobně podařilo tímto způsobem z kočičky udělat dračici. Zamyslela jste se někdy, že by to mohlo být Vaším selháním?


A něco málo na závěr:
Kočky chované v NCHK jsou především chovaná pro návštěvní službu. Jejich povahy jsou pečlivě kontrolovány a agresivní jedince by zde člověk těžko hledal. S agresivními jedinci by se asi těžko mohlo chodit do domova důchodců či mezi děti. To jistě uzná každý. No a co se ceny týče, každý si může svoje odchovy prodávat za kolik chce, nevidím v tom nejmenší problém. Taktéž je vaše věc, co jste ochotna za kotě dát. A pokud si myslíte, že cena je to rozhodující kritérium, tak Vám pak přeju hodně štěstí.
No dalo by se říct "jaký si to uděláš, takový to máš." Podle Vás je teda kočka, kterou dostanu nebo najdu na ulici horší než kočka za 15, 20 nebo více tisíc? Asi jste nikdy neměla a ni se nesetkala s tzv. venkovní, čili obyčejnou, domácí kočkou.

Docela by mě i zajímalo, pod kterým klubem vlastně chováte? kočku máte, jak píšete, uchovněnou v NCHK a přitom se pyšníte členstvím v ZO SCHK Pardubice. Jestlipak obě tyto organizace vědí o Vašem dvojím členství? A co na to případně říkají?


S pozdravem Katte
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ragdoll



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Ragdillí povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 16:40:27
Odpovědět s citátem

Zavolejte si na ZO Hradec Králové, kde jsme se účastnili poslední výstavy (druhé kde nebylo už možné posouzení) když máte pochybnosti. Vše se postupně zhoršovalo od počátku. Nejprve vrčení a strnulost a postupem času opravdu extrémní agrese vyvolaná strachem. Kdykoli přijeďte k nám domů, uvidíte stejnou reakci na Vás - pro ni cizího člověka. Nejde o obyčejný strach. Opravdu Vás zvu, uvidíte sama. Je pouze můj názor, mého chovatelského svědomí, že není vhodné kočičku která to takto snáší vést jako chovnou. A to nejen výstavy ale i návštěvy a pachy zizích koček. (Venku pohladím kočku, příjdu domů a Izinka se mě panicky bojí a kdybych nedbala jejího varování poraní mě).

Vážím si NCHK pro práci v návštěvní službě, i proto, že jsem si přála s kočičkou takto pracovat, jsem si pořídila ragdollku. Stejně tak jako se může narodit mitted s nepravidelnou bílou, může se stát že kočička na výstavy či chov, nemá vhodnou povahu. To určitě uzná každý chovatel. A já ji nebudu trápit něčím při čem se tolik bojí a rozhodně není šťastná. Ráda bych se návštěvní službě věnovala v budoucnu. Každý má své zkušenosti a preferuje to či ono. I já mám svou zkušenost. Ragdoll je snad jediné plemeno chované opravdu pro povahu - to je také můj chovatelský záměr.

Nechovám pod klubem žádným, protože v současné době nemám chovnou kočičku. Izinka je vykastrovaná a Marylin je ještě malinká. Jsem členem pouze SCHK.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ragdoll



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Pardubice

Předmět: kryti
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 16:46:55
Odpovědět s citátem

vood - Ahoj, krytí u SCHK vyjde něco od 10tis do 15tis- dle toho co jsem zjišťovala já. Takže ať manžel kápne pěkně kožich a ne chlup Cool Nj máme to těžké, ale vždyť to za ta malá klubíčka stojí Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katte.lex



Založen: 10.02.2006
Příspěvky: 2

Předmět: Ragdollí povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2008 13:31:08
Odpovědět s citátem

Slečno Bošková, nikam volat nemusím, věřím, že při špatném zacházení s kočkou se z ní může stát agresivní jedinec. Jenže agrese je dvojího druhu. Jedna je ze strachu, no a jak píšete a já bych si to také dovolila typnout, je to váš případ. Jak jsem předtím psala, nosit kočku k posouzení pod dekou jak je vidět na vašich fotkách, tak s tím jsem se ještě nesetkala. Dávat kočičce na packy psí botičky, jak jste podotkla za trest, protože vám na procházce utekla (fotografie s popisky jsou ve Vaši galerii), no nezlobte se na mě, ale to vážně kočku týráte. Takže se nedivím, že je taková jak píšete. Možná, že když se na své vizitce na modrým kocouřovi chlubíte, že pracujete jako veterinární asistentka, tak by jste snad měla mít trochu rozum a měla by jste se chovat ke kočce jako k živému tvorovi a né jako malá holka k panence. Víte vůbec něco o etologii? nebo aspoň co to je? Jako vet. asistent. by jste vědět měla, no a pokud ne tak se koukněte třeba sem http://casopis.planetazvirat.cz/080618-vychova-kocek-nejen-vcechach-1.html ,nebo je pravda, že si doděláváte jakousi střední veterinu, což tvrdíte na svých stránkách? Která pak to v tom případě vyučuje takovéto věci? Buďte té lásky a varujte případné zájemce o studium , aby si nevybrali tutéž školu.

Mám ještě otázku, a to proč si tedy nestojíte za tím co jste napsala předtím, proč bylo nutné to měnit? Usoudila jste sama, že to nebylo to pravé ořechové? Budete tedy měnit i to co máte na svém webu? Asi ano, že ? Jste tedy vet. sestra nebo teprve studujete?

Asi tedy opravdu nebude vše tak, jak píšete. A tak ani to, že nechováte. Pokud vím, tak zvířata se chovají, kdežto brambory pěstují. Pokud máte kočku, i když je kastrovaná, a jste v nějaké organizaci, tak jste chovatel a Vy jste určitě chovatel 2x. Jednou v ZO SCHK Pardubice, a jednou V NCHK, kde jak uvádíte na webu dostala Izinka chovnost. No nevěřím tomu, že by vám chovnost dali někde, kde nejste členem a tudíž také chovatelem. To jen ve zkratce , aby jste si nepletla pojmy s dojmy.

Snad jediné s čím s Vámi souhlasím je, že se může narodit kočička, která není vhodná pro chov a výstavy, a že by ste ji tedy již dále trápit neměla. Ovšem nejsem si jista, že až budete mit jiné kotě, nebudete se k němu chovat stejně, (mám tím na mysli strkání pod deku a vaše prapodivné trestání), a pak nebudete láteřit co že je to za povahu. Nikdy totiž nesmíte zapomínat, že kočka je osobnost, a tak k ni také musíte přistupovat. Kočce musíte rozumět a pak jí možná i pochopíte. Tak jako kočku můžete úžasně vychovat, tak ji také můžete naprosto zkazit, a napravit to bývá velice těžké.

S pozdravem Katte
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
4
Mňoukání a štěkání (19x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top