Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Průjem kotě 5 měs

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zamek



Založen: 05.09.2014
Příspěvky: 7

Předmět: Průjem kotě 5 měs
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2014 12:31:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

máme doma dva kocourky brášky věk 5měsíců a nějakou dobu se potýkáme s lehce řidší stolicí. Od malička krmíme granulemi Brit Care Kitten a k tomu dostáli ráno a večer konzervu Schmusy nebo Bozita. Bozitu jsme přestali dávat, protože jsem se dočetl, že z toho občas průjmy sou, tak jsme to radši vyřadili.
Celkový popis problému je asi následující. Když jsme je přinesli domů, tak to bylo vše v pohodě. Náhle začal trochu průjem u jednoho z nich, který jsme nevěděli čím je, ale nasadili jsme dietu kuře/rýže/mrkev. Dieta dost pomohla. Po skončení diety se to po nějaké době dostal průjem ten druhý.
Odčervili jsme tabletou Bayer 2x se 14ti denním odstupem. Pak se to na chvíli spravilo, ale pak se zase objevil průjem, kde na konci bylo trochu hlenu s krví. Na tohle jsme nasadili veterinární dietu Royal Canin na 10dní, která to spravila. Pak jsme začali krmit zase normálně jak předtím. Průjem opět zpátky i s trochou krve nebo hlenu, jak kdy.
Přišlo mi, že podle příznaků jsou to giardie, tak jsme nasadili entizol, který už 8 dní jedem 2x denně. Změna v podstatě žádná.
Tak za týden až 14 dní bychom chtěli ještě jednou odčervit, ale to nevím, jestli bude mít nějaký efekt.
Ode dneška od rána dáváme jen granule a tak po dvou dnech uvidíme, jestli je nějaká změna.
Uvažujeme, že až dobereme entizol (10 dní), tak asi odebereme bobky a dáme je na rozbor.

Jinak koťata jsou hravá, jídlo jim chutná a chovají se úplně normálně.

Nemáte někdo nějakou radu, nebo zkušenost jak postupovat.

Díky moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Průjem kotě 5 měs
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2014 16:14:59
Odpovědět s citátem

No pokud nezabral entizol, tak to zřejmě giardie nebudou. Ono má celkem rychlý nástup a efekt.
Já bych doporučila, jakmile skončíte s léčbou, tak odebrat vzorek, odčervit a pak nasadit stereotypní krmení - tj. jedna značka granulí, jedna značka konzerv a nedávat vůbec nic jiného, neexperimentovat, nezkoušet nic, nedávat žádné mňamky, hlídat, aby se nedostali k ničemu na lince (jogurt, olej, atp.). Naši kočkouni kdysi dávno válčili s průjmem a osvědčila se nám namísto nějakých diet a experimentů právě základní jednoduchá strava. Střeva, žaludek si zvykly a od té doby je v tomhle směru klid a dobře snáší jak změny granulí, tak i různé ochutnávky jako jogurty a tak.
Prostě vydržet klidně i několik měsíců u jednoho typu jídla.
A pokud jsou koťata hravá a průjem je neoslabuje, tak si myslím, že snahou o léčbu se to akorát bude protahovat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2014 17:46:43
Odpovědět s citátem

Nerostou vám náhodou nové zoubky? Koťata přezubují kolem 5. měsíce. Moje kočička měla v tomto věku také pořád průjem. Nic nepomáhalo, zkoušeli jsme všechno. Až mi jí bylo líto. A nakonec se přišlo na to, že kočička přezubuje. Jak se zoubky vyměnily, všechno se uklidnilo a bylo zase fajn. Pokud jsou jinak koťata hravá, živá, nemyslím, že je to vážná choroba. Nakoukněte jim do tlamičky Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zamek



Založen: 05.09.2014
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2014 8:55:01
Odpovědět s citátem

April: Díky. No plán je takový, že měním granule. Koupil sem Applaws pro koťata a uvidíme. Objednal sem přes net a dneska by snad měli dorazit. Na stůl a na linku jsme je naučili nechodit. Byl to boj, ale docela to respektují. Každopádně tam nic nenecháváme. Naposled co vím, že něco ukradl z konferenčního stolku, byl kousek neslané tyčinky. Občas trhá listy z kytek a ty pak morduje, ale nikdy je nesní. Dá se to ale odchytit, protože když si uloví něco tak exkluzivního a něco co nemá, tak si to nosí po bytě a při tom skoro konstantně vrčí. Je to docela sranda. Hned víme, že ukradl něco, co nemá Smile Třeba kousek lega, nějaký super duper jídlo, nebo kousek kytky. Asi Chvíli pojedem jen granule, dokud se to nespraví. Ještě jednou jsem je odčervil, ale přes víkend odeberme vzorky a v pondělí je hodím do laborky. Dostal sem doporučení na Státní veterinární ústav v Suchdole.

Betty: To mě vůbec nenapadlo, ale může to asi taky být tím. Jak to poznám? Koukají nové zoubky ven z dásní? Hravá a živá jsou. Vůbec nevnímáme změnu v jejich chování. Sou to magoři samá ruka, samá noha Very Happy

Jo taky dost prdí, občas ho zvednu za bříško a trochu ho promačkám a on si ufoukne jak bomba s plynem. Dost to smrdí, to mě taky lehce přesvědčuje o tom, že je to z jídla.

Díky moc za rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2014 18:05:08
Odpovědět s citátem

Zamek napsal:

Betty: To mě vůbec nenapadlo, ale může to asi taky být tím. Jak to poznám? Koukají nové zoubky ven z dásní? Hravá a živá jsou. Vůbec nevnímáme změnu v jejich chování. Sou to magoři samá ruka, samá noha Very Happy

Jo taky dost prdí, občas ho zvednu za bříško a trochu ho promačkám a on si ufoukne jak bomba s plynem. Dost to smrdí, to mě taky lehce přesvědčuje o tom, že je to z jídla.

Díky moc za rady


Tak to opravdu vypadá na jídlo, když jsou nafouklí Sad
Zoubky můžete v tlamičce vidět. Většinou tam ještě zůstanu staré špičáky a vedle nich rostou nové. Takže jsou to takoví malí upírci. Můžete najít taky vypadlý zoubek někde na podlaze nebo zakouslý do oblíbené hračky. Ale většinou si toho ani nevšimnete a žádný zoubek nenajdete. Kočky je prostě zbaští spolu s jídlem.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zamek



Založen: 05.09.2014
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2014 16:56:36
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Nerostou vám náhodou nové zoubky? Koťata přezubují kolem 5. měsíce. Moje kočička měla v tomto věku také pořád průjem. Nic nepomáhalo, zkoušeli jsme všechno. Až mi jí bylo líto. A nakonec se přišlo na to, že kočička přezubuje. Jak se zoubky vyměnily, všechno se uklidnilo a bylo zase fajn. Pokud jsou jinak koťata hravá, živá, nemyslím, že je to vážná choroba. Nakoukněte jim do tlamičky Smile


Tak se stalo, že moje manželka našla v koupelně jeden zoubek. Tak asi zoubky rostou a vypadá to, že je taky mění. S tím já žádnou zkušenost nemám. Kocourek prý chodil a tak trochu navaluje, tak je to možná z toho. dneska dostali nové granule a zdá se že jim jedou. Uvidíme jestli se průjem za pár dní vytratí až vymění zoubky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top