Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sbírky

Fórum: Všehochuť

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Edison50



Založen: 13.04.2010
Příspěvky: 9

Předmět: Sbírky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2015 14:00:59
Odpovědět s citátem

Tak jsem se po dlouhý době dostal k tomu, že jsem si otevřel pár sbírek pro útulky a nestačil jsem se divit. Doba nějak popoběhla, protože už to převážně není o starých dekách nebo opotřebovaných škrabadlech, ale o škrabadlech, který leckdo, kdo pošle tu padesátku nebo stovku , nemá ani doma.
Jednou jsem se vypravil do útulku. Je to delší čas, paní byla přestěhovaná na samotu a neměla jen kočky, ale i psy. Viděl jsem asi přítele, jak dělal nový oplocení, ale na pozemnku byly dvě marongotky a v jedný asi 15 koček. Stavení polorozbitý a paní, která řikala, že dělá co může. A že má štěstí, že je pod městem, který alespoŇ něco přispívá, platí. Jenže- modelově, co kdyby paní měla víc času sedět někde na fcb, dělat si internetový obchody na plná bříška, jak by to vypadalo u nich na zahradě a jak by se u ní měly kočky?
Jsem stará škola, u nás na vesnici běhaly kočky, které patřily všem a nikdy jich nebylo hodně. Nebyly přemnoženy. Když jdu teď po městě, nevidím, žádnou. Když jdu po okrajích města, mám pocit, že někde u baráku kočka sem tam je. Nelajznul bych si, vidět kočku, na chodníku, zavolat městskou nebo ji donést do útulku. Co když někomu patří a šla se proběhnout? Ale to jsem odbočil. Proč tenhle příspěvek píši? Náhodou jsem narazil na Srdíčkovou nadílku -
http://srdickovanadilka.cz/
a nestačil jsem se divit. Transpareční účet zvýšil moji zvědavost, holt jsem důchodce a mám čas, ale zjistil jsem, že za dva dny bylo vybráno a teď pozor!!!!!...Kolem cca sto tisíc. 100 000. Přišlo mi to neuvěřitelný. A ano, na škrabadlo ze Zoohitu za šest tisíc a další a další věci. A já tady učím vnoučka, aby vzal z pokladničky stovku a že za to koupíme nějaký granule útulku, kterým pomáhá 9.C v jejich škole. Velký nepoměr, kam se ta doba řídí. Až budu mít ještě více času, kouknu na to, jak úspěšné jsou sbírky na postižené děti nebo přístroje v nemocnicích.....
Tak příště

Eda
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Edison50



Založen: 13.04.2010
Příspěvky: 9

Předmět: Re: Sbírky
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2016 19:31:33
Odpovědět s citátem

Edison50 napsal:
Tak jsem se po dlouhý době dostal k tomu, že jsem si otevřel pár sbírek pro útulky a nestačil jsem se divit. Doba nějak popoběhla, protože už to převážně není o starých dekách nebo opotřebovaných škrabadlech, ale o škrabadlech, který leckdo, kdo pošle tu padesátku nebo stovku , nemá ani doma.
Jednou jsem se vypravil do útulku. Je to delší čas, paní byla přestěhovaná na samotu a neměla jen kočky, ale i psy. Viděl jsem asi přítele, jak dělal nový oplocení, ale na pozemnku byly dvě marongotky a v jedný asi 15 koček. Stavení polorozbitý a paní, která řikala, že dělá co může. A že má štěstí, že je pod městem, který alespoŇ něco přispívá, platí. Jenže- modelově, co kdyby paní měla víc času sedět někde na fcb, dělat si internetový obchody na plná bříška, jak by to vypadalo u nich na zahradě a jak by se u ní měly kočky?
Jsem stará škola, u nás na vesnici běhaly kočky, které patřily všem a nikdy jich nebylo hodně. Nebyly přemnoženy. Když jdu teď po městě, nevidím, žádnou. Když jdu po okrajích města, mám pocit, že někde u baráku kočka sem tam je. Nelajznul bych si, vidět kočku, na chodníku, zavolat městskou nebo ji donést do útulku. Co když někomu patří a šla se proběhnout? Ale to jsem odbočil. Proč tenhle příspěvek píši? Náhodou jsem narazil na Srdíčkovou nadílku -
http://srdickovanadilka.cz/
a nestačil jsem se divit. Transpareční účet zvýšil moji zvědavost, holt jsem důchodce a mám čas, ale zjistil jsem, že za dva dny bylo vybráno a teď pozor!!!!!...Kolem cca sto tisíc. 100 000. Přišlo mi to neuvěřitelný. A ano, na škrabadlo ze Zoohitu za šest tisíc a další a další věci. A já tady učím vnoučka, aby vzal z pokladničky stovku a že za to koupíme nějaký granule útulku, kterým pomáhá 9.C v jejich škole. Velký nepoměr, kam se ta doba řídí. Až budu mít ještě více času, kouknu na to, jak úspěšné jsou sbírky na postižené děti nebo přístroje v nemocnicích.....
Tak příště

Eda



Opět jsem zde. Je mi smutno, že se k tomu nikdo nevyjádřil, ale nevadí. Po dlouhé době jsem se kouknul na výsledek akce a světe div se, budete překvapení. Na jednu stranu velká radost, protože, cituji:'6.ledna skončilo vánoční kolo této akce. Podařilo se vybrat 1 825 877 korun ' - je to vůbec možné? Vánoční kolo a tolik peněz. Kočky se budou mít. Na druhou stranu, jak to, že to takhle funguje? A nefunguje to takhle na lidi? Děti? Lékařský přístroje?
Druhá věc, která mě zarazila, nachomýtl jsem se k diskuzi k jednomu útulku a překvapila mě věc, kdy někdo za ně soutěžil v nějaké soutěžil, hodně se to sdílelo a nakonec se i vyhrálo. Několik kg krmiva pro kočky. A hádaly se tam dvě paní, asi provozovatelka útulku a někdo, kdo jim asi nějak pomáhal. A vyšlo z toho, že provozovatelka, ty granule odvezla jinam s tím, že její kočky by to nejedly, že ony jedí jedině jedno výhradní superprémiové krmivo. Jsou na om útulky tak dobře? Jak které? Ale jaká je tohle vizitka? Za mých mladých let, ale to už jsem tu psal....
Trochu tomu všemu moc nerozumím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2016 20:51:48
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, moc jsem nepochopila o co Vám jde, ale protože jste na foru majitelů kočiček, ráda bych poznala ty Vaše. Díky a hezký večer.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2016 22:46:02
Odpovědět s citátem

Micubiši napsal:
Dobrý večer, moc jsem nepochopila o co Vám jde, ale protože jste na foru majitelů kočiček, ráda bych poznala ty Vaše. Díky a hezký večer.

Micubiši, dovolím si s Vámi nesouhlasit - tohle není diskuse "majitelů kočiček", ale o kočkách a o všem, co se jich týká. Budu rád, pokud se tady budou ptát i lidé, kteří kočku třeba nemají, ale mají "kočkovitý" dotaz. Lustrování lidí podle toho, kdo jakou má kočku a jestli vůbec, sem na Modrého kocouře.cz skutečně (už) nepatří. Omlouvám se, pokud jste to myslela jinak, díky za pochopení. A uvítám třeba i Váš pohled na otevřené téma.

K tématu: je skutečně složité a já třeba zatím nemám dost informací, abych si mohl udělat o věci nějaký aspoň přibližný závěr. Podle svého výzkumu vím teď jen to, že útulky jsou na tom velmi rozdílně a možná se nůžky dále a dále rozevírají - možná i díky novým možnostem online "sbírek", což umějí (zatím) jen někteří?
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Edison50



Založen: 13.04.2010
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2016 10:52:23
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Micubiši napsal:
Dobrý večer, moc jsem nepochopila o co Vám jde, ale protože jste na foru majitelů kočiček, ráda bych poznala ty Vaše. Díky a hezký večer.

Micubiši, dovolím si s Vámi nesouhlasit - tohle není diskuse "majitelů kočiček", ale o kočkách a o všem, co se jich týká. Budu rád, pokud se tady budou ptát i lidé, kteří kočku třeba nemají, ale mají "kočkovitý" dotaz. Lustrování lidí podle toho, kdo jakou má kočku a jestli vůbec, sem na Modrého kocouře.cz skutečně (už) nepatří. Omlouvám se, pokud jste to myslela jinak, díky za pochopení. A uvítám třeba i Váš pohled na otevřené téma.

K tématu: je skutečně složité a já třeba zatím nemám dost informací, abych si mohl udělat o věci nějaký aspoň přibližný závěr. Podle svého výzkumu vím teď jen to, že útulky jsou na tom velmi rozdílně a možná se nůžky dále a dále rozevírají - možná i díky novým možnostem online "sbírek", což umějí (zatím) jen někteří?


Filipe,
děkuji, ale já jsem na tohle zvyklý. Kdykoliv se nad něčím pozastavím, co třeba není až tak přijatelné, vyjedou na mě
jestli mám kočku
kolik jsem jich kastroval
jestli jsem byl pomoct v útulku
kolik jsem si jich vzal z útulku
nebo kolik jsem jich odchoval.
Já jsem rád, že se vybralo tolik peněz, na mou duši, jen mě někdy u zpráv napadá, že by mě zajímalo srovnání, jak to je se sbírkama pro lidi. M8m takový pocit, že tak štědří mezi sebou nejsme.
Nikde na vašich stránkách nevidím aukce. Vím, že jich je plný internet. Mám doma hodně věcí, klidně bych nějakou vložil a třeba by se to někomu hodilo. Četl jsem tu přiběh Kuri, vložil bych peníze na ideály té slečny. Raději než kamkoliv jinam, to mi věřte.

Micubiši, promiňte, jestli vás to pohoršuje, moje dotazy. Jen bych nerad tupě přispíval, i když vím, že to třeba pomáhá, ale mám rád účelovost. Když pošlu peníze přes skupinu, která říká kastrujte, kastrujte, rád se dozvím(a skoro nikdy se to nedozvím), že to tak opravdu je a né, že si koupili nové škrabadlo nebo mikrovlnou troubu. Každý máme svoje priority.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: Velikonoční nadílka
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2016 14:22:41
Odpovědět s citátem

Tak já musím taky reagovat. Po Vánoční nadílce, kde pan Edison psal, že se vybralo neuvěřitelných 1, 8 milionu, začala Velikonoční nadílka.
http://srdickovanadilka.cz/
Určitě o tom vítě, je možné, že jste přispěli, je možné, že to sledujete.
Edison napsal, že poměry se za ty roky hodně změnily a musím říct, že mě to taky překvapuje. Podle vybraných peněz by každý útulek měl investovat peníze a hlavně čas do internetových stránek a projektů. Ale mají na to útulky čas? Lidi? Možnosti? Zkušenosti?
Nahlédla jsem na transparentní účet:
https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2400720698&f=20.03.2016&t=25.03.2016

Asi za čtyři dny kolem 80. tisíc.

Nabídka je veliká, co vše kočkám můžete zaplatit. Od věci, po plné bříško k veterinárnímu ošetření.
Mně osobně v tom chybí ještě taková ta zpětná vazba (možná tam je, možná to probíhá přes maily , neco v tom smyslu, zaplatili jste 500,- na veterinu, náš Edísek byl nemocný a tady je učet, na který jste přispěla)
Třeba. Z Vánoční nadílky jsem ale nikde nedohledala nová škrabadla, nenašla jsem zprávu typu- Vybralo se tolik, pořídili jsme tolik + fotografie a děkujeme všem. (Ale třeba to tam někde je, jen já to neumím najít)
Tohle mi ještě chybí k tomu, abych si dala trvalý příkaz a pravidelně někoho podporovala.

Jen na jedný straně vidím útulky (vlastní zkušenost), kde opravdu bojují s málem a na druhé straně internetové možnosti, kde se mi zdá opak.

Na druhou stranu...Jestli to někdo umí a dá si s tím práci, proč ne. A hlavně, když lidí chtějí přispět.
Tak hodně štěstí všem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (24x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top